Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Devastate válasza Locutus (#6599) üzenetére


Devastate
csendes tag

Nem hiszem ,hogy sokkal jobb :D :DD

(#6602) deicide válasza Devastate (#6598) üzenetére


deicide
veterán

1db van. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6603) Bird válasza deicide (#6602) üzenetére


Bird
addikt

Valaki megint visszavitte?! ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#6604) Bird


Bird
addikt

Bravo. Zotac 1070 FE 214k. :Y

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#6605) Devastate válasza deicide (#6602) üzenetére


Devastate
csendes tag

Lehetséges az ,hogy péntekre érkezik ilyen kártya ájponba? :)) ;] [link]

(#6606) #16729600


#16729600
törölt tag

:Y :W Szép kis üzit kaptam Casekingéktől facen..ez már valami tragikomikus bohózat... :D

(#6607) Bird válasza #16729600 (#6606) üzenetére


Bird
addikt

Áhá. Szóval ez az a kártya ami már soha nem fog elkészülni. Jó nagy majmot csináltak magukból... :U

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#6608) .LnB válasza #16729600 (#6606) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Miről van pontosan szó?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6609) #16729600 válasza .LnB (#6608) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ezt rendeltem EVGA GeForce GTX 1080 SC Gaming ACX 3.0, 8192 MB GDDR5X, de ahogy látom valami kurv@ nagy gáz lehet, mert az FTW változatnál is ez a helyzet.Gondolom nem viccel a Casekinges illetékes és pontos információi vannak.

(#6610) BiP válasza #16729600 (#6609) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem az fordult meg a fejemben, hogy ilyen dühből lerázós szöveg, hogy ne zaklassák őket tovább. "Nincs és nem is lesz."
Bár ez üzleti szempontból elég nagy öngól lenne, és nem hiszem, hogy a caseking ezt meg merné játszani,
de kis hazánkban már láttam pár "okos" boltot/vállalkozót, aki így kommunikál, amikor már elege van a sok kérdésből.

[ Szerkesztve ]

(#6611) deicide válasza Bird (#6603) üzenetére


deicide
veterán

Nem, egészen elképesztő módon jött 1db. Ilyen lassan csepeg. :)

Szerk: Asus nem érkezik tudomásom szerint, MSI Gaming és Aero fog érkezni nagyobb mennyiségben jövő hét közepe fel.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6612) #16729600 válasza BiP (#6610) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én is nehezen tudom elképzelni, hogy csak csípőből, indulatból való lekoptatás lenne.Még egy privát emailben adnék ennek a lehetőségnek sanszot, de facen nagy nyilvánosság előtt...?

(#6613) .LnB válasza deicide (#6611) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én kicsit le vagyok maradva. Ezért tisztelettel megkérdezném, hogy te hol dolgozol?! Csak mert látom, hogy mindig előre írod, hogy mi fog érkezni. Ha nem akarod ilyen nyilvánosan akkor privátba is leírhatod. Ha nem akarod egyáltalán akkor nem. Csak kíváncsiságból kérdem, hogy tudjam hova tenni ezeket a "jön pár darab" kommenteket. :) Köszi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6614) bélanéni válasza .LnB (#6613) üzenetére


bélanéni
őstag

Elhiszem, hogy nagykerben vagy kiskerben dolgozik, de ő sem mindenható. Adott már pontos és pontatlan/hiányos info-kat is. Amikor 1 hét múlvára volt írva legkorábban MSI Gaming 1070, pont aznap tudtam venni 1db-ot iPonból. Ezen kívül is volt már egymásnak ellentmondó info.

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#6615) Bird válasza deicide (#6611) üzenetére


Bird
addikt

Ez az MSI Aero miben különbözik az FE változatnál alkalmazott hűtésnél?

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#6616) .LnB válasza bélanéni (#6614) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem is azért érdekel, hogy hitelesek e. Hanem mivel nem ismerem nem tudom "honnan származnak" ezek az infók. Tenyérből jósol, vagy valami elosztó központban dolgozik, vagy az ipon-nál... csak ezért mertem rákérdezni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6617) bélanéni válasza .LnB (#6616) üzenetére


bélanéni
őstag

Szerintem nem tenyér jós :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#6618) norti


norti
addikt

Én lassan elkönyvelem, hogy ősz előtt nem lesz új VGA-m. Ez most kezd szánalmas lenni így egy hónap után :N

(#6619) Abu85 válasza #16729600 (#6609) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kurva nagy gáz az nincs, csak heti 10-20 lapkára nincs értelme gyártósort indítani. A cancelled nyilván erős, de ez attól is függ, hogy mikorra oldódik meg a hiány. Úgy nagyjából heti 100 lapka kellene, hogy a gyártás nullszaldós legyen. Kb. 150 lapkával már pozitív a mérleg. Mondjuk a cancelled akkor reális, ha az ellátást nem tudják garantálni ősszel sem. Akkor tényleg jobb törölni az egészet, mert téltől már nem éri meg a beruházás, ugyanis fél évet vesztettél a gyártásnál, vagyis nem tudod kitermelni a gyártósorból a megszokott hasznot.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6620) emmm válasza Abu85 (#6619) üzenetére


emmm
senior tag

Ezek szerint az evga-nál nem rendelnek az adott típusból többet, mint 10-20 db-ot egy héten? Világszerte? :U

(#6621) Fr3eWar válasza .LnB (#6616) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hitelesek, és mar volt téma ez.
Tartsuk tiszteletbe amit mond, és örüljünk az infónak :)

(#6622) Abu85 válasza emmm (#6620) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Biztos többet rendelnek, de valószínűleg összesen kapnak heti 200-300-at. Ha most ezt leosztják 6-8 modellre, akkor negatívba mennek. Emiatt csökkenteni kell az árult modellek számát, hogy egy modellre meglegyen az a mennyiség, amivel hasznot lehet termelni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6623) deicide válasza bélanéni (#6614) üzenetére


deicide
veterán

Simán előfordul, mert mi csak az egyik disztribútor vagyunk, a többiekhez is érkezik mennyiség, amiről nyilván én nem tudok.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6624) .LnB válasza Fr3eWar (#6621) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

és (#6623) deicide-nak is köszi. Most már legalább képben vagyok e téren.

(#6625) elektrotank Volt már.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6625) elektrotank


elektrotank
tag

Mindenekelőtt a legfontosabb a biztonság! ;] :C

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#6626) Bird válasza elektrotank (#6625) üzenetére


Bird
addikt

Volt már....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#6627) #16729600 válasza Abu85 (#6619) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igazad lehet, most írtak vissza, hogy adnak egy sima variációt és refund még 64,15 EUR a számlámra.Végül is jól jártam , mert így csak 688 EUR ba fog fájni és még ma elküldik :) Ezek szerint leállnak az SC,FTW változatokkal, annak alapján amit írtál.

(#6628) Reggie0 válasza Abu85 (#6622) üzenetére


Reggie0
félisten

Mivel nem nagyon kepesek szallitani meg tovabb is fog zuhanni a megrendelesek szama. EVGA-nak mar nincs tul jo hire europaban ezzel a szeriaval.

(#6629) ZeroX92P válasza #16729600 (#6627) üzenetére


ZeroX92P
tag

Hát ez elég fura lenne, az EVGA-s csávó twittere szerint folyamatosan jönnek az sc és ftw verziók bár nagyrészt usa piacra míg az alap acx nem prioritás, plusz egy hete már az sc dolgozik a gépemben.

(#6630) elektrotank válasza Bird (#6626) üzenetére


elektrotank
tag

Előfordul... :))

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#6631) #16729600 válasza ZeroX92P (#6629) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én azon infok alapján 'dolgozok, amit ír a Caseking, ha Ők kamuznak, akkor sorry mindenkitől. :R

(#6632) FollowTheORI válasza Abu85 (#6622) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ebben mondjuk lehet valami... gondolom lesz 1 custom modell, meg az FE amit az NV ad és passz, már ha ez a valóság. :)

Bár azis lehet hogy Európában lesz csak beszüntetve a termék... amerikában (ami az EVGA fő piaca amugyis) meg lesz.

Kb olyan mint amikor kozolokat sem árulnak addig amíg nincs megfelelő ellátás egy adott kontinensen.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6633) Dare2Live válasza maross (#6568) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"nemeztigertek = 90-100ezer forint lett mar megint a 200$-bol."

Nagyon el vagy keveredve AMD 200$ adott meg 480 4gbre. Én legalábbis sehol se hallottam, hogy forintba adták volna meg az árát...

"ja es gtx980 -nal gyorsabb resz"

Itt meg annyit mondtak, hogy 390 teljesítményét hozza. Az pedig nem egy címben hanem jellemzően gyorsabb mint a 980. Nesze neked pl PHs teszt. [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6634) deicide válasza Dare2Live (#6633) üzenetére


deicide
veterán

Ráadásul a 90-100K az a 8GB-s változat ára, a 4GB-s az 80k környékén fog kezdeni, ha egyszer majd érkezik.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6635) Erdei88 válasza Dare2Live (#6633) üzenetére


Erdei88
veterán

Ma lesz RX480 PH-s teszt is, addig semmi sem biztos.

Utána le tudjátok játszani a VS topikban :R

(#6636) maross válasza Dare2Live (#6633) üzenetére


maross
veterán

Tok jo hogy 480-as teljesitmenyere belinkelsz egy 390-eset, ezt most nem tudom hova tenni. Par hozzaszolassal elobb viszont volt ra teszt par jatekkal. Egyebkent meg en szurkolok nekik a legjobban, senki nem ellenzi a jo ar/teljesitmenyt, csak itt mar megint mennek a ferditesek, ha tudnad hany emberrel beszeltem akik "uristen 980asnal jobb teljesitmeny 200dollarert" vonaton ultek. Aztan megint mi lesz belole? Semmi, 970-es teljesitmeny, 970-es áron.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#6637) Dare2Live válasza maross (#6636) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Tök jó, hogy nem tudod értelmezni amit írtam. Segítek: "Itt meg annyit mondtak, hogy 390 teljesítményét hozza."

szerk: @erdei88: még 2h:10perc :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6638) emmm válasza Abu85 (#6622) üzenetére


emmm
senior tag

Világos. Akkor ez van, de látom, közben a kolléga is megkapta az új EVGA ajánlatot. :)

(#6639) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Gyerekek maradjunk már a topik témájánál!!!!

Az rx 480 se teljesitmenyben se árban nem tartozik egy kategoriába a fenti kártyákkal, rohadtul nem ide való a kitárgyalása!!!! :(((

(#6640) salvation válasza elektrotank (#6625) üzenetére


salvation
aktív tag

Jó az a csaj hátul 2 kártyáért elcserélném a rövidhajut ;] :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#6641) Bird


Bird
addikt

Szóval újra felteszem a kérdést... Az MSI Aero megoldása miben különbözik az FE-től? Ha jól láttam az Aeron nincs hátlap.... Hatásfok milyen lehet?

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#6642) tome.jr válasza Bird (#6641) üzenetére


tome.jr
addikt

Nagy valószínűséggel melegebb és hangosabb.

(#6643) Locutus válasza Bird (#6641) üzenetére


Locutus
veterán

Kerestem tesztet én is, de nincs.
Lehet, hogy nem vapor chamberes, vagy valamiben gyengébb a borda ami alatta van. Illetve ki tudja, hogy a mókuskerék is van e annyira hatékony. Jó lenne ha tesztelnék.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6644) Bird válasza Locutus (#6643) üzenetére


Bird
addikt

Nem tűnik egy bizalomgerjesztő megoldásnak... Akkor már az FE. Én is néztem teszteket, de semmi.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#6645) Reggie0 válasza Locutus (#6643) üzenetére


Reggie0
félisten

1070 FE eleve nem vapor chamberes, szoval ez nem lenne kulonbseg.

(#6646) Locutus válasza Reggie0 (#6645) üzenetére


Locutus
veterán

Tévedsz, ez csak pletyka volt előzetesen, hogy nem kapja meg a vapor chambert. Igenis van rajta.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6647) Locutus válasza Bird (#6644) üzenetére


Locutus
veterán

Hozzáteszem, hogy a 680 ref hűtése anno szintén ilyesmi műanyag burkolatos volt, és pont olyan csendes volt, mint most a 980-é, vagy a FE kártyáké. Szóval könnyen lehet, hogy nem rosszabb az MSI Aero, meg az ASUS Turbo se.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6648) Dyingsoul válasza Locutus (#6643) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ahogy Reggie is írta, valszeg nicns 1070Fe-ben vapor chamber. Nem láttam komplett szétszerelt 1070 Fe-t sehol (ha láttok ilyet, linkeljetek :R ).
Ezt a review-t találtam itt azt írják, hogy az 1070-ben 3 hőcső van helyette:

Those that do opt for the Founders Edition get the same gorgeous, multifaceted shroud made out of aluminium as the GTX 1080, along with a blower-style design that exhausts hot air out of a PC case. There are some concessions to cost under the shroud, though, with the vapour chamber solution being replaced with a simpler aluminium heat sink with three embedded copper heat pipes.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#6649) bélanéni


bélanéni
őstag

Eleve a 150W-os TDP miatt kis túlzással akármilyen hűtővel viszonylag csendben kell hogy üzemeljen. Nagyon nagy bakot nem hiszem hogy lehet vele lőni, én se tudom elképzelni, hogy az FE-nél érezhetően rosszabb. De azért nyilván a kisebb pénztárcájú, a hőfokokat nem méricskélő felhasználóknak készült. Aki nagyon "kényes", annak szerintem kizárólag a legjobb custom hűtősek ajánlottak csak. A többivel úgyis elégedetlen lesz és cserélni fogja.

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#6650) conqver válasza Locutus (#6646) üzenetére


conqver
aktív tag

EZT találtam a 1070 FE hűtésről

ITT

Shadow&Dust.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.