Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) MasterDeeJay válasza Gergello (#39100) üzenetére

Úgy elég hamar felmegy 85 fok fölé és throthlingol terhelés alatt. De átlag netezésre elég a passzív hűtésre is. (leszedett fedlappal persze)
Túl kicsi a felület, bár elég nagy hőt el tud nyelni mert van belső és hátsó plate is de az kevés. Talán nagyobb bordával lehetne passzív is de ahhoz tényleg nagyobb borda kell.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39102) Walkmanfon


Walkmanfon
aktív tag

Üdvözlet!

Olyan kérdéssel fordulnék a kedves fórumtársakhoz, hogy az utóbbi időben találkoztak-e Video_TDR_Failure bsod-al , nvlddmkm.sys re hivatkozva ? Ugyanis én az utóbbi időben belefutottam sajnos , de egyszerűen nem tudok rájönni hogy mi lehet a gond , minden szintetikus teszt lefut ( occt[itt stresszeltem is egy gyenge 3és fél órát], heaven [közel két óra] , superposition 3dmark timespy) , nem tudom reprodukálni két játék alatt jön elő , az egyik a Warframe nevezetű csoda, a másik a League of legends. Ha esetleg valakinek van tapasztalata a témában kérem ossza meg velem .

Köszönöm !
Ui.: Ha valaki esetleg tudja mi annak a gpu memtestnek a neve , amit biosból lehet végezni , azt is nagyon megköszönném elfelejtettem a nevét és nem találom , a teszt alatt színes téglalapokat villogtat a kijelzőn :DDD

Illetve kártya típusa lemaradt : Inno3D iChill x3 GTX 1080 8Gb GDDR5X

[ Szerkesztve ]

Sose lopj olyantól, aki gyorsabban fut nálad. "Love is trash, b*tches need cash. "-Gandhi

(#39103) NightGT válasza Walkmanfon (#39102) üzenetére


NightGT
senior tag

Kis google keresés után, a Microsoft dokumentációs honlapján a hibára ezt írják: "The VIDEO_TDR_FAILURE bug check has a value of 0x00000116. This bug check indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout has failed."

Szóval driver gondnak néz ki...ha a memóriával van baj, az inkább artifactok formájában jelentkezne :)

DDU-val safe mode-ban nvidia driver uninstall, majd újratelepít, én ezzel kezdeném a hibajavítást

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#39104) Walkmanfon válasza NightGT (#39103) üzenetére


Walkmanfon
aktív tag

Köszönöm a választ !

Természetesen ez volt az első, mivel nem segített így újratelepítettem azóta próbáltam eredeti win10-et , atlast, revit, mindegyiknél előjött eddig , most a win 11 pro-nál tartok (itt még nem volt ) , közben kb minden alkatrészt cseréltem kivéve a videókártya és a háttértár , a háttértár sentinel szerint rendben van , így a videókártyán maradt a gyanú.

Sose lopj olyantól, aki gyorsabban fut nálad. "Love is trash, b*tches need cash. "-Gandhi

(#39105) Walkmanfon válasza NightGT (#39103) üzenetére


Walkmanfon
aktív tag

Próbálkoztam nvcleaninstall-al, studio driverekkel, ezért gondoltam arra hogy hardveres lehet a gond, először csak a 6 meg 8 pin tápcsatit cseréltem le rajta, majd az egész tápot is kicseréltem egy másikra, de így is produkálta, ha megint előjön még az ssd-m kicserélem de égnek áll tőle a hajam, hogy mindig előjön ez a probléma , ramrol, processzorrol a oc-t, pbo-t ha leszedtem akkor is, memtest86 (9órát stresszeltem) , windiag memtest bővített hibátlanul lefut ram oc +pbo val és anélkül is.

[ Szerkesztve ]

Sose lopj olyantól, aki gyorsabban fut nálad. "Love is trash, b*tches need cash. "-Gandhi

(#39106) Meglivorn válasza Walkmanfon (#39102) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Nekem sajnos rendszeres. Infók alapján driver hiba, de teljes clean install se segített, se újabb driver. Lehet hogy egy régit kellene visszatenni (anno a GTX560-asom is így járt) de egy több éves driverrek meg más bajok lennének.
Szerencsére nem kibirhatatlanul gyakori, havonta pár alkalom. :(
Ha valaki talál megoldást ne tartsa magában, érdekelne :F

[ Szerkesztve ]

(#39107) NightGT válasza Meglivorn (#39106) üzenetére


NightGT
senior tag

Esetleg egy bios flasht meg lehet próbálni, hátha az korruptálódott - de nem hinném. Topicban/neten le van írva a folyamata, és ha van integrált grafika a prociban , akkor vissza lehet hozni a vga-t akkor is, ha esetleg nem kompatibilis amit feltettél :) A kártyán lévőt le lehet menteni, és a gyártó oldalán kéne lennie bios-nak is (rev. és egyéb típus/sorozatszámok is egyezzenek)

Ha ez sem megoldás, akkor részemről nincs több ötlet

Speed is the only truly modern sensation

(#39108) Walkmanfon válasza Meglivorn (#39106) üzenetére


Walkmanfon
aktív tag

Üdv!

A saját kártyámnál valószínűleg ram volt a gond, mert egy cpu ki-be illet időzítések és frekvencia babrálása után megszűnt a probléma. :C Valószínűleg a processzorom memória kontrollere nem bírta a gyűrődést ryzen 5000 es széria 3200 re van ígérve benne fclk 1600mhz addig 1800 on használtam 3600mhz es ram mellett. Adtam a ramnak +0,02mv ot is hogy esetleg a stabilitást növeljem, de ezen kívül tényleg semmi más nem segített, pedig mindent is próbáltam.

Sose lopj olyantól, aki gyorsabban fut nálad. "Love is trash, b*tches need cash. "-Gandhi

(#39109) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok. Tudtok ajánlani valami jó árú ( olcsó) VGA táp kábelt (toldót), ami rögtön 90 fokban megy lefelé? Az új tápomnak olyan kemény a vezetéke, hogy nem szívesen törném meg, így meg pont nem tudom felrakni a ház oldalát... Szóval elég lenne egy egyszerű toldó, hogy 90 fokban rá tudjam dugni a 1070re. Amúgy egy 6 és egy 8 pines kellene. Köszi, ha valakinek van valami tuti ötlete... ;)

(#39110) kispal87 válasza cibus (#39109) üzenetére


kispal87
aktív tag

Egy ilyesmi okossággal megoldható a problémád.

(#39111) Baryka007


Baryka007
őstag

Steamen a 3D Mark 8,5 EUR ba kerül 70% os akción van!
Aki szeretné olcsón behúzni, és eredeti szoftverrel méricskélni az most tegye meg! :))

(#39112) bobalazs válasza Baryka007 (#39111) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Elég nekem a demo. Pont azt méri amit mindenki másnak, a hivatalos eredményeket a demoval is lehet mérni. 8,5 eurot kiadni olyan programért amit csak párszor használok, nekem pénzkidobásnak tűnik.
De azért más nevében is, kösz! ;)

(#39113) KisApám


KisApám
addikt

Mitől van az, hogy gondol egyet az 3080asom, és kb. 14000 3DMark pontról lemegy 4000re úgy, hogy nem nyulkaltam hozzá.
Nvidia frissítés miatt lehet?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39114) Aprósólyom válasza KisApám (#39113) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Biztos ugyan az a benchmark (time spy, time spy extreme, Fire strike), és video quality beállítás?

Jevons paradox

(#39115) KisApám válasza Aprósólyom (#39114) üzenetére


KisApám
addikt

Nem változtattam semmit. Ráadásul a játék alatt, Twitch stream nézés alatt a hang is elkezdett kissé zörejes lenni.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39116) NFree


NFree
addikt

Sziasztok ,vettem egy evga 1080 ftw vga-t és nem megy rajta a led . normális vagy hibás lehet ? egyébként ugy néz ki a kari remekül üzemel . volt egy sli tesztem is a 1080 classi val . witcher3 at néztem még csalódás kb 30fps-t kaptam +ba . viszont havennel jó 75% os növkedeést hozott sajnos mással nem tudtam nézni , nincs a gépen semmi .

vga

(#39117) kispal87 válasza NFree (#39116) üzenetére


kispal87
aktív tag

LED: próbáld meg a gyártó (EVGA) szoftverével vezérelni.

Sajnos az SLI-t nem igazán tudod kihasználni rendesen sehol manapság.

[ Szerkesztve ]

(#39118) NFree válasza kispal87 (#39117) üzenetére


NFree
addikt

Érdekes hogy a classi az világít , az ftw meg nem :( megnézem a progit hátha .

vga

(#39119) Nemo1001 válasza NFree (#39116) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

én nekem rosszabb az eredményem :(

(#39120) NFree válasza Nemo1001 (#39119) üzenetére


NFree
addikt

Az a baj mostanába volt vagy 3-4 év kihagyásom így nem nagyon vagyok tisztába már hardverekkel. , de szerintem nálad sokat jelenthet az amd proci ami miatt kevesebb. A másik dolog ez csak egy teszprogi , ami nem mindig tükrözi a valóságot ezzel csak azt akarom mondani való életben játékok alatt jobb lehet ahol nem skálázódik az sli, ráadásul 2x annyit eszik. Jeleneg nekem nincs is szükségem erre a teljesítményre , úgyhogy ment a kari a szekrénybe a többi közé visszatettem a jó öreg 780ti-t . wotozni bőven jó . ;) .

[ Szerkesztve ]

vga

(#39121) Nemo1001 válasza NFree (#39120) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

A baj az hogy minden játéknál teljesimény beli problémám van,mikor meg láttam a te teszt eredményedet leestem a székemből utána meg az állam.Teljessen tanácstalan vagyok mi lehet nálam a baj.(980TI volt nekem utána 1070TI de a 980TI minden karimnál volt a legjobb) ez a 2070S :W

(#39122) kispal87 válasza Nemo1001 (#39121) üzenetére


kispal87
aktív tag

Ekkora felbontásnál erősen beleszámít a proci.
A minimum FPS is elég karcsú... nem biztos, hogy a kártya a ludas ebben a helyzetben.

(#39123) Nemo1001 válasza kispal87 (#39122) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

amúgy csak a teszt erejéig használtam ezt a felbontást.

(#39124) FLATRONW válasza Nemo1001 (#39119) üzenetére


FLATRONW
őstag

Mi a baj az eredményeddel, mert én nem látom, hogy problémás lenne az.

Heaven típusú programokban viszonylag jól skálázódik az SLI (nála is +75 százalékot hozott a 2. kártya).

A 2070 S pedig kb. 1080 Ti szintjén van, ami kb 30-35 százalékkal gyorsabb, mint az 1080. Tehát természetes, hogy az 1080 SLI jobban teljesít, mint a 2070 S.

(#39125) bobalazs válasza FLATRONW (#39124) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Heaven benchmárk semmire se való.

(#39126) NFree válasza bobalazs (#39125) üzenetére


NFree
addikt

Azért a tessz miatt elég jól megterheli a karikat stabi tesztre ha nem is egy furmark sztem jó

vga

(#39127) bobalazs válasza NFree (#39126) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem jó.
Superposition. Az jó.

(#39128) NFree válasza bobalazs (#39127) üzenetére


NFree
addikt

Régebbi kariknak , jó ;) superposition nem indul el , de nemsokára win instal lesz .

vga

(#39129) CJ4567 válasza NFree (#39128) üzenetére


CJ4567
veterán

Az a baj a Heaven-el, hogy már a 1080Ti megjelenésekor is 8 éves volt. :)

No Sana No Life

(#39130) NFree válasza NFree (#39128) üzenetére


NFree
addikt

Nos ma szerelgettem kicsit , raktam a gpu ra egy ek blokkot . sajnos a wrm iszonyatosan melegszik meg van támogatva egy 12 ventivel de süt :( értem én miért panaszkodtak sokan . és akkor superposition.
haven
Nem rosszak ezek a karik de a wrm hűtése az elég tré :(((

vga

(#39131) NFree


NFree
addikt

Sziasztok elég kihalt a topik , miért van az , hogy ha a gyári hűtő rajta van a karin , akkor tudok neki adni egy nagyon kicsi feszt , ami a fogyasztáson látszik is 280w , de ha hűtő nélkül van és vízblokk van rajta akkor nem akar adni +feszt a karinak , 5-15 mhz ről lenne szó , olyan 2140 körül van , hogy lemegy a teszt de van hogy nem vízzel menne, mert akkor tudok spórolni kb 5-10w ot a fogyasztással, de eggyszerüen elveszi a feszt . 1080 gpu

vga

(#39132) Lathronos válasza NFree (#39131) üzenetére


Lathronos
őstag

Már nagyon kevesen használjuk ezt a szériát, a többség RTX-re váltott.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#39133) NFree válasza Lathronos (#39132) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem aki nem hard Core játékos . Bőven megteszi egy ilyen GPU is nekem van 2db sli be borzalmasan erős kar hogy szarnak a fejünkre a fejlesztők meg a szar portok. Ettől független van 3080 is meg lesz 2080ti is a rengeteg kari mellett néha jó elővenni S babralni vele 3d miegyebek ;)

vga

(#39134) NFree válasza NFree (#39130) üzenetére


NFree
addikt

És akkor vendégeskedik nálam egy gtx 1070ti ftw2 , azt kell mondjam az evga ezeket a karikat borzalmasra csinálta a classifiedhez képest (nagyon melegszenek)
direkt kimaxoltam a tdp/fogyasztást mindkét tesztnél, szerintem nincs olyan egetverő külömbség a kettő közt , így mindkét teszt alkalmas szerintem a mai napig ezekhez a kártyákhoz (stabilitás tesztre egyebek) :R
undervoltal szépen megy a kártya majdnem stabil 2000mhz en(nem veszi vissza az órajelet) 1.030v al , a fogyasztás kb hasonló. nem rossz csak a hűtést kivitelezhették volna jobbra valahogy , nem is értem mert a classikon sincs olyan egetverő hűtés , de lehet , hogy maga az alkatrészek amiből csinálják nem termelnek ennyi hőt , no mind1 .

[ Szerkesztve ]

vga

(#39135) NFree válasza NFree (#39134) üzenetére


NFree
addikt

ez lemaradt , sajnos igen kicsit melegebb a kártya .

vga

(#39136) Aprósólyom válasza NFree (#39134) üzenetére


Aprósólyom
addikt

1070/1070ti chipek a gyengébb 1080 lapkákból készültek, lehet azért.

Jevons paradox

(#39137) DravenMoral válasza HussarF (#25) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Sziasztok. Asus Rog Strix 1080 újrapadozáshoz van valakinek műveleti rajza? Hány mm vastag padokat kell venni, és melyik hova megy? Köszönöm!
Néztem videót, ott a ramoknak 1mm, a vrm-nek pedig 2mm-ert írnak. Valaki ezt kipróbálta, hosszútávon is jó méretek?

[ Szerkesztve ]

(#39138) NFree válasza DravenMoral (#39137) üzenetére


NFree
addikt

Én a minap szedtem szét egy 1080ti-t - és csak a gpu kapott új pasztát. az javult is majdnem 20 fokot . vrm,és memón rajta hagytam a gyárit még nem volt kiszáradva ,. de szedd szét rakd rá amit irtál és csinálj egy próba összerakást . aztán megint szét megnézed a padokat ha megvannak nyomódva akkor biztos érintkeztek + hogy a paszta elterült e . nem nagy ügy nyugodtan nekivághatsz szerintem .

vga

(#39139) DravenMoral válasza NFree (#39138) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Fel akarom tolni a ram sebességét 5500mhz körül, eléggé fontos, hogy jó minőségű padokat kapjon. A gyári 5w/mk teljesítménnyel bír kb, és már nagyon régi, amit pedig kapna, az 12.5-ös. Nem kis változás lesz ram tuningolás mellett.

(#39140) NFree válasza DravenMoral (#39139) üzenetére


NFree
addikt

hát , most erre azt tudom ,mondani, , hogy igen 1080-1080ti elég sokat profitál a ram sebeségből , de kérdem én az a 3-7 fps megéri? természetes én elég sokat bencmarkolok s szeretem kitolni a szart is a vga-k ból ha lehet ,de 24/7 re nem szoktam nyírni a gépet inkább undervolt stb minnél halkabb és hűvösebb legyen . És igen a 1080ti- men pont szarok a ramok , a gyári értéket már nem tudják , max 5100 on tudom járatni , és nem azért mert elmelegszik , hanem mert fos micront kapott , gondolom a 1080 on is az van . én a helyedben nem bántanám nem mai gyerekek ezek , még a végén megdöglik . de természetesen a pad cserét azt ajánlom . visszatérve 1080classi tuningnál amikor nem a gyári hűtést használtam , sem a vrm sem a memória résznél nem éreztem melegedést . De rakd bele a padokat mert ártani nem árt ;) és próbáld le ahogy mondtam . (szerintem)

vga

(#39141) DravenMoral


DravenMoral
senior tag

Kérdezte valaki tőlem, hogy mik az erdmények alap, illetve egyéni beállítással.
Asus Rog Strix 1080

Az első három kép az automatikus, a második három pedig az egyéni beállítás.
A másodiknál 1fokkal melegebb volt a kártya (a 65fokot azonnal eldobta), viszont +8fps furmak alatt, illetve +223pont cinebench R24 alatt.
Az jól látható viszont, hogy cinebench alatt +5fok volt végig az automatikus beállítással, illetve +1.5v-ot kapott fölöslegesen, és még kisebb mhz-el is ment a kártya.. Itt Coil whine-t is tapasztaltam, még viszont az egyéni beállításommal nem hallok coil whine-t sem ennél, sem egy ismerős gépében, egy 2080ti-nál sem.
Nagyok lettek a képek, szóval linkelem őket.
És ja, a hardmaik képek túl nagyok lettek, szóval azokat már google drive-ba kellett mentenem..

Gyári:
[link] [link] [link]

Egyéni:
[link] [link] [link]

Játékok alatt sokkal hűvösebb a kártya, ott a 10fok minuszban alapvető dolog.
Nyilván több fps-em is van játékok alatt, de itt a hőfok a lényeg, nem az a +bármennyi fps.

NFree:
"Én a helyedben nem bántanám nem mai gyerekek ezek , még a végén megdöglik"

Benne van a pakliban, szóval mindent megtettem annak érdekében, hogy jobb legyen a ramoknak. Szóval levettem 5200mhz-re. :))

[ Szerkesztve ]

(#39142) NFree válasza DravenMoral (#39141) üzenetére


NFree
addikt

Van 2db 1080 am az egyik szinte új kb 1 hónapot ment a másikat használtan vettem megette az élet , de volt még nállam egy 1080 ftw , a lényeg szinte mind tudta undervoltal a 2000mhz et . asus nak jó a hűtése ,0 .933v körül próbáld meg belőni a 2000 mhz et . s csinálj superpositionnal tesztet , de ha igazán meg akarod tekerni a kártyát 3dm 11 alatt veszi fel a legtöbb áramot első 2 tesztben próbáld meg ;) esetleg ha megvan még. és még havennel is szoktam terhelni . furmarkot felejsd el geci kis dög .

[ Szerkesztve ]

vga

(#39143) DravenMoral válasza NFree (#39142) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Ahogy néztem, az a +100mhz kb. 2-3fps előny, de inkább 2. Inkább meghagyom a kis 0.9v 1911mhz-es beállításomat, az teljesen stabil. Eddig nyomattam vele heaven tesztet extreme beállításon, és minden létező dolgot rákapcsoltam, hogy a lehető legkevesebb fps legyen meg, viszont terhelje a kártyát annyira, amennyire csak tudja.

Szerk: Kipróbáltam az msi after által elvégzett oc tesztet, feltuningolta magának 1.05v 2100mhz-re a kártyát, de tekintve, hogy itt már 64fok fölé ért a kártya, kb 3fps-el volt több, mint az én beállításommal..
Levettem fix 1v-ra, még ott is ment 2100mhz-en, de inkább nem kísérletezgetek, az az 1911mhz untig elég, és bármi alatt nem megy fel a kártya 64fok fölé.

[ Szerkesztve ]

(#39144) NFree válasza DravenMoral (#39143) üzenetére


NFree
addikt

Persze természetes , nekem ez a 2000/0,933v amit ugy gondoltam , hogy simán ment a kártyának . persze mindkettő csak teszt erejéig használtam (szinte ) na jó az elsővel witcher-eztem egy keveset . Anno . csak mivel van egy (ROSZ) ASUS-om 1080 ti , pasztázás után nagyon jó hőfokok lettek ezért mondtam , hogy szerintem simán elviszi a neked is és 70 fok alatt marad . és szebb látni ha monitorozod esetleg bármi közben a dolgokat a 2000 et . ;)

vga

(#39145) Baryka007 válasza DravenMoral (#39141) üzenetére


Baryka007
őstag

Én voltam, ott 1080ti ról volt szó. Aztán írtad, hogy azon nincs meg ez a teszt csak a sima 1080 on.

De a lényeg az volt, hogy 180w on kihoztál +15% teljesítményt, a gyárihoz képest... Ugye még mindig a 1080ti ról volt szó, aminek 250w a TDP je.

Most ezt átszámoltam 1080 ba, aminek 180w a TDP-je...

111,6% TDP-t ír a furmark a Curve alatt, ebből kiindulva
defaulton pedig 98,5% tdp-t ír furmark alatt....

az adatok a következők:

GTX 1080 TDP = 180w

CB 3878 - 4101 +5,75% --> javulás
FUR 74 - 82 +10,8% --> javulás
98,5 - 111,6% TDP
177,3w - 200,88w fogyasztás

Ez itt 23,58w 5-10% fps javulásért :K

És szeretném kiemelni, visszalehet keresni hogy a végén írtad csak hogy nem is 1080ti ról van szó, mert végig azon vitáztunk hogy te 1080 ti al 180w tdp vel érsz el +15% fps-t aminek ugye a gyári tdp je 250w...

De 1080 nál is csak ez a helyzet van: 23,58w 5-10% fps javulás

(#39146) DravenMoral válasza Baryka007 (#39145) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Nem monitoroztam le a w-ot, de ma le fogom neked.
A 1080-am ezt a teljesitményt nagyon max 160w-ból oldja meg, de játékok alatt 140w.
Azt már leírtam a legelején, hogy a 1080ti már rég nem az én tulajdonomat képviseli.
És az eredeti cím is az volt, hogy undervolt után 10fokot is hűlt a kártya, és hozott kb. 10% előrelépést.

[ Szerkesztve ]

(#39147) DravenMoral válasza Baryka007 (#39145) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Na uram, tekintve, hogy tévedtem, becsapott a fránya aida64, így most leírom, hogy valóban mennyit eszik a 1080-am. Furmark alatt a tápcsatiból kap 140w-ot, és a pcie slotból még további 50-60w-ot.. Szóval 190-200w-ot eszik a kártya az egyéni beállításommal. Viszont 1.15v-ról csak 0.9v-on teszi a dolgát, 1911mhz-en. Szóval én kérek elnézést, w-ból tényleg 180 fölött eszik a legnagyobb terheléseken. (heaven bench, forza horizon 5, stb...)

(#39148) NFree válasza DravenMoral (#39147) üzenetére


NFree
addikt

gpu_z , és az msi ab . ezeket mindig használd ;) aida jó de nem vga-ra .

vga

(#39149) DravenMoral válasza NFree (#39148) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Igen-igen, most néztem meg gpu-z-ben, és ott furcsálltam hirtelen, hogy 2különböző érték van w-ban a kártyának feltüntetve..

(#39150) DravenMoral válasza DravenMoral (#39149) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Szerk: Játékok alatt 100%-on 1911mhz-el valamiért csak 140-160w-al dolgozik a kártya. Fps-ben még így is többet hoz, mint a yt-ről nézett teszteken, hasonló procival alatta, 180w-os tdp-vel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.