Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) Baryka007 válasza DravenMoral (#39147) üzenetére


Baryka007
őstag

:R
Játékok alatt ehet kevesebbet. A Furmark nagyon megdolgozza a GPU-t.

(#39152) NFree válasza DravenMoral (#39149) üzenetére


NFree
addikt

nem monitorozol ab vel ? nekem mindig fut s szépen kiírja merre hány méter játékok bench-ek közben. Szeretem , ha nagyon zavar kikapcsolom . [link]

vga

(#39153) DravenMoral válasza NFree (#39152) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Ja, én közben az ab-t megnyitva hagyom, úgyis látok minden adatot.

(#39154) NFree válasza DravenMoral (#39153) üzenetére


NFree
addikt

Okés ;)

vga

(#39155) DravenMoral válasza NFree (#39154) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Azt néztem este, hogy még a heaven bench is csak 175w-ból gazdálkodik, még a furmark 190w.
Pedig heaven-nél magasabb hőfokon megy a kártya 1-2fokkal. Hogy a fenébe..
0.9v mindkét esetben, és tartja az 1911mhz-et.

[ Szerkesztve ]

(#39156) Aprósólyom válasza DravenMoral (#39155) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Úgy hogy egy chip felépítése nem egy homogén feldolgozóegység, hanem különböző részelemei vannak, amit különböző alkalmazások különbözőképp terhelnek?

Jevons paradox

(#39157) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Tegnap kipróbáltam a 101-es BCLK-t (csak 2D progik futottak). Ma első dolgom lett volna visszatenni Auto/100MHz-re.

Ez fogadott, amikor beléptem a BIOS-ba:

Windows alatt:

Minden fut "rendesen" nem crashel, de a random zöld pixelek villódzanak.

Próbáltam órajlet csökkenteni, de semmi hatása nincsen, nem változik a zöld pixelek száma. Hidegre/melegre se.
Ennek a kártyának vége?

Bruhe

(#39158) DravenMoral válasza Bile Demon (#39157) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Dr. Vga youtubon meg tudja oldani valszeg, ha felkeresed őt. :))
Ilyen hiba nála vagy a memóriákkal, vagy a bga-val szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#39159) Aprósólyom válasza Bile Demon (#39157) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A 2D Desktopon jól látom, hogy nincsenek random zöld pixelek?

Én kipróbálnám, hogy áramtalanítanom a PC-t egy jó 10-15 percre. Lehet hülye ötlet, de sok energiába nem kerül ez a próba.

Jevons paradox

(#39160) Bile Demon válasza Aprósólyom (#39159) üzenetére


Bile Demon
őstag

#39158 DravenMoral
Nem tudom, megéri e javíttatni. Inkább továbblépnék. Ajánlatot azért kérek rá.

Megpróbálom másik gépben, aztán lehet inkább hibásként eladom. Bontatlan kártya, dobozos. Hátha valakinek kell egy jó hűtő.

Aprósólyom:
Áramtalanítás nekem is eszembe jutott, próbáltam is.
PCIe GEN2-re korlátozást is.

2D-ben se tökéletes. Itt pl lila.

Videok alatt is zöld pöttyek vannak a sötét részeken. Illetve világos részeken lila pöttyök.

Bruhe

(#39161) DravenMoral válasza Bile Demon (#39160) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Biztosan olcsóbban meg tudod csinálni, és drágábban eladni.
Nem adnám el alkatrészként csak úgy. Csak egy 1080ti, még mindig 80rugó.
Igen igen, kérdezz rá!

[ Szerkesztve ]

(#39162) Hedon


Hedon
tag

Sziasztok!

Vettem egy használt MSI 1080-ast, (8GB), nagyon örülök neki. Játéktól függően általában 65-75 fokos szokott lenni. Jó ez így, vagy állítgassak valamit MSI AB-ben? Egy superposition extreme 1080p teszten a 4000-es pontot alulról nyaldosta.

Milyen értékekre figyeljek? (max hőfok, stb)

(Nemtom érdekes-e, de egy 7700K-val és 16GB rammal laknak egy házban.)

Köszi előre is :)

(#39163) NFree válasza Hedon (#39162) üzenetére


NFree
addikt

Szia teljesen jó , minden , annyi hogy esetleg megpróbálhatod msi ab vel az undervoltot ,mondjuk ilyen 0,975v legyen a plafon , mennyire boostol a kártya ? és esetleg egy veti profilt csinálni , hogy ne menjen 65 fok fölé. nekem az evga-k 0.93v al 2000mhz et tudtak .
[link]

[ Szerkesztve ]

vga

(#39164) Hedon válasza NFree (#39163) üzenetére


Hedon
tag

Köszi, munka után ránézek ezekre.

(#39165) DravenMoral válasza Hedon (#39164) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Pontosan eszerint a videó szerint csinálhatod nyugodtan.
Csak mondjuk ha 2-3%-al nagyobb teljesítményt akarsz, akkor mehet 0.95v-ra, 2000mhz-en. Biztosan stabil lesz.
Nekem 0.9v 1911mhz-en megy stabilan, és 1-2fps-el van kevesebb játékokban, mint a 0.95v 2010mhz-en. Viszont 3fokkal hűvösebb a kártya hot spot-ja.
A memóriákat én speciel 5200mhz-en járatom, mert az viszont hozott 4-5fps-t pluszban, viszont nem számottevően lettek melegebbek.
Az az érték még a belefér kategória.
Valaki 5500mhz-en járatja őket már évek óta, és azt is bírja, de annyin azért már én sem merném járatni, a melegedés miatt.
Ha kapnának esetleg Gelid GP-extreme padokat a memóriák, akkor talán felnyomnám annyira.

[ Szerkesztve ]

(#39166) Aprósólyom válasza Hedon (#39162) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az UV-hoz a gyári freki/fesz görbe szerintem elég szépen reprezentálja, hogy miként alakul a hatékonyság a fesz és freki függvényében. Érdemes rárajzolni pár egyenest, hogy látványosan, könnyeben leolvasható legyen és annak függvényében eldönteni, hogy mi legyen a cél. (A frekivel nagyjából arányosan változik a 3D teljesítmény.)

Valahogy így: (ez példának egy GTX 1060 GPU +96MHz)
- Ha erős 3D perf./hatékonyságra + hőmérsékletre mennél, akkor érdemes 900mV alá menni.
- Fogyasztás - 3D teljesítmény egyensúly valahol ~ 875mV - 931mV között
- 3D teljesítmény prioritás 925mV felett
Van átfedés a számaimban, mert azért minden legyártott szilícium lapka más és más.

Jevons paradox

(#39167) DravenMoral válasza DravenMoral (#39165) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Na szép, elfelejtettem belinkelni a videót..
[link]
Szóval eszerint a videó szerint csinálhatod,
Hedon.

(#39168) Hedon


Hedon
tag


Ezt sikerült csinálni. Normálisak az értékeim?

(#39169) Hedon válasza NFree (#39163) üzenetére


Hedon
tag

Mi az a boostolás? :)

(#39170) DravenMoral válasza Hedon (#39168) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Tudnál egy Cinebench R23-at futtatni? Mert én nem tervezem megvenni ezt a programot azért, hogy tudjam futtatni magas garfikán a tesztet. :C

(#39171) Hedon válasza DravenMoral (#39170) üzenetére


Hedon
tag

Ez a superposition ingyenes, vagy nem erre gondoltál?

(#39172) NFree válasza DravenMoral (#39170) üzenetére


NFree
addikt

nem is kell letölthető ;)

39169Hedon
Msi vagy gpu z kiírja a boost órajel az az amit a kártya magától állít be hőmérséklet fogyasztás függvényében . pl gpu z ben irja a gyári órajelet 1500, boost órajel 1650, és a kártya ha monitorozod terhelés alatt 1750mghz en megy . és ez változhat lefele fölfele terheléstől , hőmérséklettől függően

[ Szerkesztve ]

vga

(#39173) DravenMoral válasza Hedon (#39171) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Van ingyenes verziója, de amivel te futtattad, az nem az. Az ingyenesen csak normál beállítással lehet futtatni a tetszet, te viszont extreme és high beállításokkal futtattad.

[ Szerkesztve ]

(#39174) Hedon


Hedon
tag

Aprósólyom, DravenMoral: próbálok figyelni és fordítani kínairól, és mindent kész vagyok megcselekedni, amit leírtok. Jelenleg ott tartok, hogy az undervolt vga-nál kb ugyanaz, mint az alulfeszkózás a cpu-nál. Ezekután kiderítem majd, mi az a Mhz és a Hz, milyen összefüggésben vannak az FPS-sel, és melyik értékekkel érdemes nekem foglalkoznom.

A cél: Éljen sokáig ez a 1080-as. A jelenlegi teljesítményekkel elégedett vagyok, de nyilván örülnék egy érezhetőbb FPS növekedésnek (persze nem ez a prioritás).

Nagyon köszi minden segítséget! :)

(#39175) Hedon válasza DravenMoral (#39173) üzenetére


Hedon
tag

Én egy vasat nem fizettem pedig, hidd el. Letöltöttem, pipálgattam, futtattam, befotóztam, feltöltöttem.

(#39176) DravenMoral válasza Hedon (#39175) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Ezesetben küld már el a linket, ahonnan letöltötted, kérlek. :R

(#39177) Hedon válasza NFree (#39172) üzenetére


Hedon
tag

Áhá, tehát terhelés alatt kéne figyelnem az adatokat, ahelyett, hogy örömömet leljem a játékban :D Oké, kiderítem. Még visszatérek.

(#39178) Hedon válasza DravenMoral (#39176) üzenetére


Hedon
tag

(#39179) DravenMoral válasza Hedon (#39177) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Mindenképpen, hiszen így tudod meg, hogy teljes terhelésen bírja e az adott "volt-al" a videokártya az adott, maximális sebességét.
Msi Afterburner-el monitorozd mondjuk egy Cinebench R23 teszt alatt a kártyát.

(#39180) DravenMoral válasza Hedon (#39178) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Én is innen töltöttem le, és nekem az ingyenes verzió van meg, amivel nem tudok semmit sem beállítani. Minden csak normálon fut, nem úgy, mint neked. Nem értem.. Talán meg lett véve annó az alaplapodra ez a program, ha használtan vetted.

(#39181) NFree válasza Hedon (#39177) üzenetére


NFree
addikt

Nos gpu z és afterburner , nézd meg az értékeket . leolvasható , az afterburner írja pirossal a maxot is itt a kártya 2150mhz re boostolt . pl tessék használni ezeket a progikat , később meg úgy belőni a kártyát , hogy 65 fok fölé ne nagyon menjen , érdemes valami erőteljesebb tesztprogit használni superposition jó erre a célra , csak a 2 említett progi menjen a háttérben , hogy tudd monitorozni mi történik . keress rájuk , hogy miként kell használni nem nagy dolog. [link]
39179DravenMoral
hagyjad már a chinét , azt nem erre találták ki . Uniengine haven , superposition mind letölthető ingyenes progi , a 3dm 11 is leszedhető termék kulcsot is adnak hozzá a fire strike is elérhető demó módban , annyi van mint a szemét ,

[ Szerkesztve ]

vga

(#39182) Hedon válasza DravenMoral (#39180) üzenetére


Hedon
tag

Csak a 1080-as VGA-m a használt szerzemény, nem vettem meg. Benchmark fülön Performance, a Preset választómenüben 1080p extreme, Graphics API választómenüben DirektX. Aztán RUN.

(#39183) DravenMoral válasza NFree (#39181) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Le tudnám szedni ncore-ról azonnal a pro verziót, de minek..
Én eddig csak a heaven, Cinebench R23 és Gpu-z-vel teszteltem, nincs szükségem másra.
Játékok alatt pedig eléggé megdolgoztatja a kártyát a Forza Horizon 5 Extreme beállítás, mindent kimaxolva azon belül is. (1440p-n)
A 8GB vram is majdhogynem kevés.
De szépen hozza az 50fölötti fps-t.

(#39184) Hedon válasza NFree (#39181) üzenetére


Hedon
tag

Köszi, afterburnert már használtam valamikor, de lehet, hogy tudja az nvidia GFE is, kiderítem. HWinfo ménemtudja? (Valami adattal amúgy rá tud akaszkodni az msi ab-re, de önálló monitorozása nincs game közben.)

(#39185) DravenMoral válasza Hedon (#39182) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Lefuttattam úgy, ahogy neked volt, nekem 4005 jött ki.
Szóval teljesen jó vagy, már csak a hőfokot kell nézned, hogy mennyi a teszt alatt.
Nekem 59fok volt a kártya végig, 30%-os ventipörgéssel.
Az én értékeim 1911mhz Gpu clock, maximum 0.9v-on.

[ Szerkesztve ]

(#39186) Hedon válasza DravenMoral (#39185) üzenetére


Hedon
tag

Köszi, így van mihez viszonyítanom. Az 59 fok az nagyon barátságosnak tűnik. A teszt közbeni FPS értéke releváns nekünk?

(#39187) NFree válasza Hedon (#39184) üzenetére


NFree
addikt

Akkor használd újra , nagyon jó progi nem sok erőforrást emészt fel és kiír mindent , sőt akár játékok alatt is tudod vele monitorozni a cpu-t,vga-t,memóriát. amit akrasz.
39183DravenMoral
ott van fentebb a link szedd le telepísd menni fog , nem kell megvenni .

vga

(#39188) DravenMoral válasza NFree (#39187) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Már leszedtem, jelenleg is tesztelem. Közben rájöttem, hogy nem ő külön állította be az értékeket, hanem előre beállítottat adott meg. Az még éppen ingyenes..

[ Szerkesztve ]

(#39189) NFree válasza DravenMoral (#39188) üzenetére


NFree
addikt

variálhatod te is asszem , csak hajrá ;) de ezt csak othon tudnám , megnézni , de asszem van rá lehetőség , van olyan hogy custom preset ? és akkor te álítasz neki amit akarsz .

[ Szerkesztve ]

vga

(#39190) DravenMoral válasza Hedon (#39186) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Igen, az avg fps jelenti azt itt, hogy ha pl. Játszottál volna ezzel a programmal, azaz te irányítottad volna a mozdulatokat benne, annyi fps-ed lett volna. Neked egy nagyon picivel több, mint nekem. Ugye 60fps alatt játszhatatlan egy játék, szóval talán így érted. ;)

Most futtattam le a második msi after profilommal a tesztet, itt 0.95v a max, hozzá pedig 2025mhz.
Itt max 61fokon állt meg a kártya, szintén 30%-os ventipörgéssel, és 4125 pont.
Számomra itt állt meg az overclock, tovább nem viszem. :R
De azt is nézzétek, hogy ez egy Asus Rog Strix 1080, Thermal Grizzly Kryonaut-al kenve. (Igaz már 1éve lett újrakenve)

[ Szerkesztve ]

(#39191) Hedon válasza DravenMoral (#39190) üzenetére


Hedon
tag

Ez az újabb eredményed és az én piszkálatlan beállításokkal elért eredményem közti különbség hogyan vetülne rá mondjuk egy warzone 2-re? FPS és hőfok például.

(#39192) DravenMoral válasza Hedon (#39191) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Nekem forza 5 alatt a 0.9v 1911mhz - 0.95v 2025mhz között átlag 4fps szokott lenni különbségként, és 2-3 fokkal melegebb a kártya.
Szóval nem egy uccu neki, nyomjuk fel maxra, amit csak tud, mert megéri élmény ez.
Inkább járatom stabil 0.9v 1911mhz-en a kártyát, ott bármit játszok, bármilyen stressz tesztet nyomok rá, 60fok alatt marad a kártya. 26fokos szobahőmérsékletnél szokott 61-re felmenni..
És tudom, hogy ezek az értékek mellett még évek múltával is stabil kártya fog maradni, mert nincs túlhajtva.

Egyébként ha nagyon nem akarsz belenyúlni az undervoltba, el tudom magyarázni neked privátban, hogy mit és hogy csinálj.

[ Szerkesztve ]

(#39193) Hedon válasza NFree (#39189) üzenetére


Hedon
tag

Van custom preset is, azt csinálunk, amit akarunk.

(#39194) Hedon válasza DravenMoral (#39192) üzenetére


Hedon
tag

Na, hát én is így állnék neki. Így elsőre egyetértek, hogy a hőfokot kell megfognom és kész is vagyunk, hacsak ezáltal nem esik a teljesítmény. Egy venti optimalizálás nem lehetne elég nekem? Lehet, hogy túl óvatos vagyok.

Ja, valahol olvastam, hogy tulajdonképpen a magas hőmérséklet-ingadozás nyírja ki a kártyákat, és ebből következtették le, hogy a bányarémek nem rossz vételek, hiszen sosem voltak kikapcsolva :D

[ Szerkesztve ]

(#39195) DravenMoral válasza Hedon (#39194) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Fölösleges magasabb %-on járatnod a ventiket, ha elég visszább venni a "volt-ot".
0.95v 2025mhz-re beállítod, picivel erősebb lesz a gyárinál + nyersz vele jó pár fokot.
Nem tudod elrontani a kártyát azzal, hogy undervoltolod.
Ha mégsem lenne jó, túl kevésre állítod be, akkor csak újraindítod a gépet, és próbálhatod újra, egy picit magasabb voltra állítva.

[ Szerkesztve ]

(#39196) CJ4567 válasza DravenMoral (#39180) üzenetére


CJ4567
veterán

Én sose vettem meg a programot, és bármit tudok benne állítani.

No Sana No Life

(#39197) DravenMoral válasza CJ4567 (#39196) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Ezt nem tudom elhinni. Csak a legfelső értéket kellene tudnod állítani, mint ahogyan nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#39198) DravenMoral válasza DravenMoral (#39195) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Szerk:
0.95v 2010mhz-re elég forza 5 kimaxolt beállítás alatt, ha kiengedem egészen 165hz-ig a képfrissítést.
Érdekes, tesztek alatt ment 2025mhz-en is stabilan.

(#39199) sanchomuzax


sanchomuzax
aktív tag

Mennyire ágyúval verébre egy MSI 970a alaplapba egy Asus Geforce GTX 1070 Ti 8GB videokártya?

Segítségeteket köszi!

Google: Sancho blogja

(#39200) DravenMoral válasza sanchomuzax (#39199) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Miért lenne az?
Pci e 2.0 x16 van benne, nem 3.0
Talán ennyi miatt lehetne azt mondani, hogy a lap korlátoz valamennyit a kártyán, de egyébként mehet bele bármikor. Akár egy rtx 4090 is mehetne a lapba, szimplán csak annyi lesz, hogy azon a sebességen fog menni, mint amennyit a lap elbír. Illetve am3+ lap, tehát maximum fx 9590-es procit tudsz tenni bele, ami pedig még mindig gyenge lesz egy gtx 1070ti-nak is.
De tekintve, hogy ezekben a lapokban fx 6xxx vagy 8xxx szériás procik szoktak lenni, így még annyira sem lesz elég a proci annak a kártyának.

1070ti mellé legalább egy am4-es platform fog kelleni neked, alaphangon egy B350-es alaplap, mellé pedig egy Ryzen 5 2600 processzor. Ez már DDR4-es ramokat igényel, tehát abban is fejlesztened kellene.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.