Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) Archttila válasza Archttila (#31786) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Létezne, hogy az egész PH-n nincs egy olyan személy aki sikeresen fashelt ref 1070-re custom BIOS-t? :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#31802) Puma K válasza Archttila (#31801) üzenetére


Puma K
veterán

Igen.

Mivel vagy vásárlás előtt utánajárnak mit vesznek, vagy kapásból célirányosan bontják aztán nagyobb bordát plusz más ventilátorokat, AIO-t vagy épített vizet tesznek rá.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31803) Archttila válasza Puma K (#31802) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Te most miről beszélsz? :D de mindegy is mert Redditen kb. 2 perc alatt jött válasz :)
Az megvan amúgy, hogy az AIO vized kb 20x hangosabb főleg egy 49 ventivel teli RGB almás láda nagyságú házba? :)

Itt 1-2 embernek lövése nincs mi az a halk PC főleg nem ITX vonalon :) akinek persze nem inge...

Bocs csak ma kicsit stresszes napom volt a cégnél :D :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#31804) Puma K válasza Archttila (#31803) üzenetére


Puma K
veterán

Arról beszélek, hogy akinek probléma a referencia hűtő által keltett zaja az valamilyen lépést tesz ennek az érdekében, ami nem szoftveres.

Az meg van amúgy, hogy nem úgy van az amit te írsz?

Bocsi kérés: Elfogadva.

Jó de az ITX vonal egy külön állatfaj ;] :P

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31805) Archttila válasza Puma K (#31804) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Jó de az ITX vonal egy külön állatfaj ;] :P

:C

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#31806) Puma K válasza Archttila (#31805) üzenetére


Puma K
veterán

Pici helyre erős gépet építeni megoldható, de a hűtés problémás lehet.
Éljen a légkondi :(((

Itteni fórumtárs is tapasztalta ezt: [link], [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31807) bombibmw válasza Puma K (#31806) üzenetére


bombibmw
veterán

Pont olvastam és csak a teljesség kedvéért... :) [link]
Most csak a ház tetejét veszem le, amíg nem találok egy jó vízsugaras vágással foglalkozó tagot, aki kivágja a tetőt gyári minőségben, aztán már mehet is vissza. :)

(#31808) Milka 78 válasza Archttila (#31803) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most 1080-asom van léghűtéssel és bár egy viszonylag halk hűtés van rajta azért az oc alatt van hangja.Ehhez képest a koppra feszelt 980ti-m a frostflow 240g-vel amin 4db 600rpm-en forgó venti volt egy lopakodó volt a léghűtéshez képest.

(#31809) Puma K válasza bombibmw (#31807) üzenetére


Puma K
veterán

Köszönöm a kiegészítést! :R

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31810) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok,

Strix 1080 nál érdemes, hogy netezésnél is menjenek a ventik alacsony rpm en?
Vagy ne menjen, így nem szedi a port+csendes?? :P

Köszi,

(#31811) RazoR válasza STC Speed (#31810) üzenetére


RazoR
veterán

Szerintem a világ legnagyobb hülyesége ez az álló ventis agymenés mostanában! Nálam mindig 25-30%-on mennek a ventik idle-ben is, semmi hangjuk!

(#31812) SSJPeter válasza STC Speed (#31810) üzenetére


SSJPeter
őstag

Szerintem is menjenek a ventik, így alacsonyabb lesz a GPU hőmérséklete egy játék elindításakor, én úgy vettem észre, hogy 1-2 fokot ez is számít. Hangja meg semmi nincs ilyen 30-40%-on sem.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#31813) STC Speed


STC Speed
őstag

Igazatok van. Koszi

(#31814) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Szert tettem egy 1070Ti-re (KFA2 1070 Ti EX). Problémám az alábbi:

Egyelőre BF1-gyel próbáltam csak, játék alatt mikrolagot tapasztalok, játék közben meg-meg akad a karakter.
Friss W10 van a gépen, DDU-val friss driver van fent.

Visszább olvastam, hogy másoknak is van/volt ilyen problémájuk! Mi a megoldás? Olvastam itt GPU órajel fixálást (is).

Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#31815) RazoR válasza zzola (#31814) üzenetére


RazoR
veterán

Felbontás, képfrissítés, vsync on/off, grafikai beállítások, hőfokok?

[ Szerkesztve ]

(#31816) Puma K válasza SSJPeter (#31812) üzenetére


Puma K
veterán

"Szerintem is menjenek a ventik, így alacsonyabb lesz a GPU hőmérséklete egy játék elindításakor"

:K

Annyiban volt eltérés az esetemben, hogy Asus Strix 1070-en 60 helyett 46°C-on már pörögtek a ventik.
Játékokban annyit jelentett, hogy maximum 72°C helyett 65-öt láttam.

Úgy voltam, hogy ha nem muszáj akkor ne forogjanak :))

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31817) Jack@l


Jack@l
veterán

basemark gpu: opengl: 5114, vulkannal 4972 pont :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#31818) zzola válasza RazoR (#31815) üzenetére


zzola
félisten

Itt egy kis video.

A monitor 60 Hz-es.
A video beállítások G experience szerint full ultra.

(#31819) RazoR válasza zzola (#31818) üzenetére


RazoR
veterán

Elég durva procilimited van! :K
Milyen cpu?

(#31820) zzola válasza RazoR (#31819) üzenetére


zzola
félisten

Igen, ez érdekes! i5-8600k. De egyébként ha 70-80%-on pörög, akkor is megvannak a röccenések. Valamiért durván eszi a procit a játék. Teljesen friss telepítés pedig az egész gép...

[ Szerkesztve ]

(#31821) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Sziasztok!

Ugye a VGA-nál van Base és Boost GPU órajel. Ezek aránya modellenként eléggé eltér. Ezt azért kérdezem,, hogy melyiket érdemes figyelni? A Base órajelet, vagy a boost órajelet? Terhelés alatt minden esetben megvan a boost órajel?

Például ha egy GTX 1070 G1 Gaming kártyám van (1595/1785 MHz) és be szeretnék állítani Xtreme Gaming órajelet (1670/1873 MHz) akkor az alap órajelet igazítsam 1670-re, vagy azt figyeljem, hogy a Boost legyen 1873 Mhz?

Köszi

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#31822) gainwardgs válasza zzola (#31820) üzenetére


gainwardgs
addikt

Játék miatt van szerintem.

Nálam is néhány pálya ilyen

(#31823) malacka87


malacka87
senior tag

Szerviz ügyintézés folyamatban. Igyekszünk lezárni az ügymenetet, hamarosan értesítünk. Na talán jövő héten lesz már valami... :F :(

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#31824) Puma K válasza malacka87 (#31823) üzenetére


Puma K
veterán

Mi volt az előzmény?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31825) malacka87 válasza Puma K (#31824) üzenetére


malacka87
senior tag

Tápcsatiknál égett szaga volt be se kapcsolt a gép amíg a kártya be volt dugva. Minden alapon filmnézés közben.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#31826) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

A Strixeknél mennyire jellmező a coil whine? 1080.

mobal,

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#31827) SSJPeter válasza mobal (#31826) üzenetére


SSJPeter
őstag

Én nem hallok semmit az enyémnél, még akkor sem ha játékhang nélkül játszom, ami ugye ritkán fordul elő, de egyszer kipróbáltam és semmit nem hallottam a ventiken kívül.

Let’s go Brandon!

(#31828) Tomassy00 válasza RazoR (#31811) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Azért nem úgy van ám az...

(#31829) zzola válasza gainwardgs (#31822) üzenetére


zzola
félisten

Biztos hogy nem! Most egy i5-8600k/1070Ti kombó van, előtte egy i5-8400/1060 volt. Azzal a párossal smoooth volt, az újjal meg nem. Nem lehet, hogy kevés a 450-es táp?

(#31830) gainwardgs válasza zzola (#31829) üzenetére


gainwardgs
addikt

Azóta jött pár peccs.
Nálam az utolsó dlc óta ilyen főleg a passchendaele

[ Szerkesztve ]

(#31831) zzola válasza gainwardgs (#31830) üzenetére


zzola
félisten

Ne már! :O

(#31832) STC Speed válasza zzola (#31818) üzenetére


STC Speed
őstag

Szia,

A BF1 proci igényes játék, főleg 64 játékosnál, ezért pörög 100% on, háttérben kapcsolj ki minden progit.
Menj fel 32/48 playeres szerverre, és ha ott jó, akkor sajna "ezvan" vagy i7 vagy procituning a megoldás.

szerk: most nézem, hogy az új 6 magos i5 öd van, ennek birnia kellene. Tápegység is lehet,hőfokok is, tuning van? Lehet a proci droppol néha, ha pl kevés a fesz, vagy nem stabil.

[ Szerkesztve ]

(#31833) RazoR válasza Tomassy00 (#31828) üzenetére


RazoR
veterán

Kifejtenéd?

(#31834) Bjørgersson válasza RazoR (#31833) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mi azon a hülyeség, hogy netezés, filmnézés, stb. közben nem tekernek a ventik tök feleslegesen? Miért jó 20-30-40%-on járatni, hogy 35°C helyett 33°C legyen a kártya meg telegyűjtse a lamellákat porral? Miért? :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31835) RazoR válasza Bjørgersson (#31834) üzenetére


RazoR
veterán

Szerintem hülyeség, szerinted nem az...
Nem kell, hogy egyezzen a véleményünk!
Porszűrő is van ám a világon! ;)

(#31836) Bjørgersson válasza RazoR (#31835) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én az indokodra lettem volna kíváncsi, nem erre a sértődöttségre, hogy szerinted az, szerintem nem az. :) Ez így nagyon ovis. :) Porszűrő ide vagy oda, 100%-os védelem nincs por ellen. Ahol a levegő bejut, ott a por is.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31837) RazoR válasza Bjørgersson (#31836) üzenetére


RazoR
veterán

Ebben most mi az ovis és ki van megsértődve? Annyit írtam, hogy nem kell, hogy egyezzen a véleményünk, én nem látom semmi értelmét annak, hogy 60 foknál kapcsoljanak be a ventik. Egyedi ventiprofilt használok és el sem éri a kártya a 60 fokot játék közben sem! Kisebb a hőingadozás ami az alkatrészeknek is jobb hosszútávon. Szerintem....
Pozitív nyomás van a házban így a por sem számottevő...

(#31838) keIdor válasza Bjørgersson (#31834) üzenetére


keIdor
titán

Én érvelek... amíg a házventik járnak, addig a por ugyanúgy bejut, 20-30%-on annyira hangtalan, hogy nem mondod meg forognak-e vagy sem.
Illetve 45°C simán van álló ventikkel, nyáron ha nem megy a klíma, akkor 50°C+. Bár ez 1080Ti. A GPU sem mindig jár üresen, egy-egy terhelés be-be esik, attól függ mit csinálsz a gépen. Valamint ha elkezdesz játszani, lassabban áll be a maximális hőmérséklet és kicsit alacsonyabb is marad.
Nem mindegy, hogy a 30-as tartományból indul, vagy 60°C foktól, ahol a borda, NYÁK már eleve felmelegedett.

Hátrány: rövidebb venti élettartam.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31839) Találtgyerek válasza mobal (#31826) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szia!
Nekem magasabb fps mellett (140-150) volt a 1070,1080,1080Ti Strix-nél is. Lehet,hogy a táp vagy más miatt volt.
Mondjuk a mostani EVGA kártyámnál a 1060 Strix-nél és az MSI 1080 Gaming-nél nem csinálta.
Szerintem ez nem típus függő. Mindegyik gyártónál,típusnál előfordulhat.

06-3o/9759I39

(#31840) #00137984


#00137984
törölt tag

Szerintem is érdemesebb egy alacsonyabb 25-33% venti fordulaton járatni a hűtést. Igy a videókártya a nagy nyári melegben "idle" 34-39 fok és szinte teljesen hangtalan. Videólejátszás és bőngészés közben csak néhány fokot ingadozik. Ellenben a gyári beállitáson simán 50 fok főlé engedi melegedni a kártyát, miközben a ventiket szakaszosan pörgeti fel és állitja zéróba. Ez igy sem használ a venti élettartamának, miközben a kártya néhol 60fokon megy csak a filmnézés közben. Egy jól átgondolt ventiprofil ezt megoldja, de nem kell meredeken magas fordulatokat sem megadni, mert akkor a visszahűlési folyamat lehet túl gyors. Ezek a videókártyák még simán elbirják hosszútávon azt a 70 fokot játék közben. :) A korszerűbb házhűtés és a porszűrés ellenére időnként amúgy sem árt kifúvatni a lerakodott port a CPU és GPU hűtés lamellák közül.

[ Szerkesztve ]

(#31841) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Én is inkább jártatom minimálisan a ventiket, mivel a pch-nvme-vga elég közel vannak egymáshoz így mindegyiknek csak jót tesz egy kis miniális légmozgás még idle alatt is.
Ventiprofiltól is függ de úgy tapasztalom így jobban és tovább tartja alacsonyabban a hőmérsékletet.
Nem mindegy hogy a komponensek már eleve forróbak és azt kell még plusz terhelés alatt visszahűteni.
(nálam idle venti off 33-35+fok , 38%-os venti minimállal 26-27)

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#31842) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok,

1080asom van,

Az mitől lehet, hogy nem megy a vga 99% on?
proci i7 3770, kb 50% körül pörög csak,tehát elvileg nincs limit. fps limit sincs beállitva,ami miatt pihenne a kártya. sokszor csak 80 körül megy.

Ötlet? :R

(#31843) keIdor válasza STC Speed (#31842) üzenetére


keIdor
titán

Milyen játék alatt? Mindegyik más.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31844) STC Speed válasza keIdor (#31843) üzenetére


STC Speed
őstag

Bf1 még oké,de a witcher3,forza horizon 3 alatt is ilyen.

(#31845) keIdor válasza STC Speed (#31844) üzenetére


keIdor
titán

V-Sync, fps limiter off?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31846) STC Speed válasza keIdor (#31845) üzenetére


STC Speed
őstag

Igen, de érdekes mert pubgt probáltam most és ott 99%

(#31847) RazoR


RazoR
veterán

Jól van akkor nem csak nekem jobb a lelkiállapotom ha mennek a ventik idle is! :D

(#31848) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Legyetek boldogak akkor :) Még jó hogy van választási lehetőség, aki akarja az csinál venti profilt és pergeti a lapátokat, akinek meg nem kell az meg nem. Maradjunk ennyiben. :K

(#31849) RazoR válasza Tomassy00 (#31848) üzenetére


RazoR
veterán

Eddig sem volt semmi másról szó... :U

(#31850) LoLarim válasza Tomassy00 (#31848) üzenetére


LoLarim
tag

Azért célszerű egy kicsit mindig pörgetni a ventilátorokat, mert egyenletesebb hőmérsékletet biztosít a kártya számára, és kisebb hőingadozásnak van kitéve. Egy példa, hogy érthetőbb legyen: a ventilátor mondjuk 60°C felett kapcsol be, de ha bekapcsol, akkor addig nem is kapcsol ki amíg vissza nem hűl mondjuk 45°C fokra. Ilyen profil mellett kialakul egy folyamatos hőingadozás, ami hosszú távon csökkentheti egy termék élettartamát. Az elektronika és sok más iparban is hőmérséklet ingadozással végeznek gyorsított öregedési teszteket, és ezzel próbálják szimulálni egy termék várható élettartamát. Egy másik példa: laptopok részben azért tudnak hamarabb tönkremenni, mert nincs megfelelő hűtésük, ezért a használat során nagyobb hőingadozást kell elszenvedniük a benne lévő alkatrészeknek, ami a forrasztások, ragasztások és egyéb illesztések élettartamára nincs jó hatással. Ettől függetlenül simán használatod a kártyádat, úgy ahogy most van, mert ennek a hőingadozásnak a hatása valószínűleg csak sok év múlva fog előjönni, és addigra ez a kártya szerintem át fog esni 3-4 tulajdonos váltáson is. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.