Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Na most sikerült felugrott egy ablak " VGA fan control" itt kivettem a pipát és most már működik! :K

Ez jó kör volt ... :D

(#4502) Submarine válasza S.O.S. (#4497) üzenetére


Submarine
senior tag

Hali!

Nálam az Asus Strix-nél úgy megy hogy alapból van 3 profil:
-OC
-Gaming
-Silent

Gaming az alap, és Professional Mode-ra kell váltani, hogy tudjak változtatni:
OC-re kattintottam át, aztán a Fan-nál lévő fogaskerékre, ami 55,30°C-on indítja őket 30%-on.
Na, ezt áthúztam 40,30°C-ra, és ekkor a "Default" fül felett megjelenik a "Save As" fül, amit meg is tettem USER1 néven.
És ekkor már a választható profilok között is szerepel, Simple Mode-ban is.

Gondolom a többi gyártó progijai is hasonló lóógika mentén működik.

(#4503) S.O.S. válasza Submarine (#4502) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Az MSI-nél nem látok előre beállított venti profilt.
De most skin-t váltottam azon nagyon jól működik.40 foknál kapcsol be és határ a csillagos ég. Ahogy malacka mondaná.. :D

(#4504) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

1516 fordulat van 53 foknál. lehet erős hűtés van beállítva lehet el lehet azt engedni 60 fokig is . :)

(#4505) S.O.S. válasza Met (#4491) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Szia !

Érdemes mindegyik áruházat megnyitni amit felkínál az árukereső mert van úgy ,hogy nem az aktuális árat mutatja ! Fél nap alatt akár 5 ezer forintot is ingadozhat egy nap alatt meg volt rá példa ,hogy 10 ezer forintot is emelkedett. :((( Ezt tapasztalatból mondom. :)

Üdv,

(#4506) Met válasza S.O.S. (#4505) üzenetére


Met
nagyúr

Az ár most annyira nem fontos szempont, a többi cucc meg van rendelve csak a vga-ra vártam.
Van még 67k-ért Asus STRIX-GTX1050TI-4G-GAMING de nem vagyok benne biztos hogy megéri azt a felárat a többihez képest.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4507) snecy20 válasza Met (#4506) üzenetére


snecy20
veterán

Attól függ hogy a mennyihez képest kerül a Strix 67k-ba :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4508) Met válasza snecy20 (#4507) üzenetére


Met
nagyúr

Hát, a GTX1050TI-DC2O4G lett volna 56k, most 63-64k lesz valamelyik.
Ehhez képest a 67?
63-64 vagy 67 már kb. mindegy, de ad is valami pluszt a strix?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4509) snecy20 válasza Met (#4508) üzenetére


snecy20
veterán

Ha magamból indulok ki, akkor én rászánnám a Strix-re azt a 3-4k-t.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4510) Csupingo válasza Met (#4508) üzenetére


Csupingo
veterán

Az a baj, hogy jelen pillanatban 60 felett már bármelyik változat ára túlzó. Ezek közül valószínűleg a strix lenne a legcsendesebb, de az EX-et is dicsérik a tulajok. Az is tudja a félpasszív módot és nem hangos az sem. Én próbálnék 60 környékén maradni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#4511) Submarine válasza Met (#4508) üzenetére


Submarine
senior tag

Frász tudja, de ahogy figyelem a fórumot, semmivel nem jobb a többinél.
Azt sem lehet tudni előre milyen memóval kapod, meg hogy a tuningot hogy bírja..

Faca kis kari az igaz, de mivel ezek családilag alapból keveset fogyasztanak, hűtésből sem igényelnek semmi extrát, ezért a néven meg a csicsán kívül nem kapsz semmit pluszba. Én csak tudom nekem pont az van..

Sztem nyugodtan vedd meg a legolcsóbbat - ahogy már sokadszorra is leírták a többiek is.
Nekem konkrétan szerencsém volt, (épphogy) jókor halt meg az előző karim, és még pont "normális" áron jutottam hozzá.

Max a + tápcsati lehet opció tuning miatt, meg a félpasszív hűtés, ami meg ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

(#4512) S.O.S. válasza Met (#4506) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Szerintem várjál még pár napot.Mivel azt látni,hogy most magasabbak az árak, úgy gondolom csökkenni kellene. Én 26-án rendeltem egy MSI-t Gaming x-et a Focuskamera oldalról 60k volt postával együtt 3 év garival. De most ott se lehet kapni.
Az igaz ,hogy az Asus kártyák nem nagyon mennek lejjebb. :N :(((

[ Szerkesztve ]

(#4513) snecy20 válasza Submarine (#4511) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem 3-4k plusszt akkoris megérne ha nem 60k felett lennének az árak, másrészt meg egy későbbi eladásnál azért jól jön a ROG Strix név, értékállóbb. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4514) Met válasza snecy20 (#4513) üzenetére


Met
nagyúr

Hát ja, 64 ez EX 67 a Strix. Nyert az utóbbi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4515) snecy20 válasza Met (#4514) üzenetére


snecy20
veterán

Tuning úgyis lutri, bár a tápcsati miatt azért egy minimumszint garantált lesz OC-ban, de amúgy az összes 1050Ti közül ennek a legjobb talán a hűtése és a VRM-e, sz'al nagyon minőségi darab.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4516) TTomax válasza Met (#4514) üzenetére


TTomax
nagyúr

+ pénzt csak a STRIX-GTX1050TI-O4G ér meg jelenleg szerintem.Ha azt tudsz venni tedd meg de az sem ér olyan sokkal többet,az összes többi kb azonos árban éri meg amelyiken van +6pines tápcsati.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4517) Submarine válasza Submarine (#4502) üzenetére


Submarine
senior tag

Némi kiigazítás a hsz-emhez, mert félreértelmeztem ezt-azt:
Szóval 55°C-nál 30%-on, és a 40°C-os beállításnál is pontosan 30%-on pörögnek a venti(k).
(hiszen koordináták..) :))
Mondjuk, hogy egye vagy mindkettő, azt nem néztem meg, de még nincs hangjuk.
30% az alap amúgy, ami ~720 RPM-et jelent.
Valamint a Fan Speed-nél be kell kapcsolni a UserDefine-t természetesen, akkor műxik a saját beállítás.

Gyakorlatilag egy gyengébb gém alatt tesztelni sem tudtam, mert ahogy bekapcsol szinte rögtön ki is kapcsol.. be-ki-be-ki..
Majd megnézem Witcher 3-al is. Azért az más kategória.
Persze hozzátartozik, hogy csak 1680x1050-ben játszok, ami amúgy is kímélő üzemmód lehet neki.
De nem is akarom széthajtani..

(#4518) snecy20 válasza Submarine (#4517) üzenetére


snecy20
veterán

"De nem is akarom széthajtani.."

Ezeket már nem is lehet széthajtani... Van bennük elég védelem.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4519) TTomax válasza Submarine (#4517) üzenetére


TTomax
nagyúr

"Gyakorlatilag egy gyengébb gém alatt tesztelni sem tudtam, mert ahogy bekapcsol szinte rögtön ki is kapcsol.. be-ki-be-ki.."

Ez a legrosszabb egy ventilátornak amit csak történhet vele,ha folyamatosan mást se csinál csak ki-be kapcsol.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4520) snecy20 válasza TTomax (#4519) üzenetére


snecy20
veterán

Fix-re kell állítani...Nálam Windows alatt, böngészés közben is megy 25%-on, és nem érzem problémának. Amúgysem ez a leghangosabb komponens a gépben.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4521) TTomax válasza snecy20 (#4520) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igy van! :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4522) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Van olyan 1050 Ti tulaj aki játszik Assetto Corsa-val?
Ha igen, tudna meg tudná nekem nézni hogy milyen beállítások mellett megy elfogadhatóan (kb. 90 fps és fölötte) a játék mondjuk AI ellen mezőny végéről?

Előre is köszönön :)

mod: felbontás 2560x1440p

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4523) patakij válasza Motion_Blur (#4522) üzenetére


patakij
tag

Én játszom Assetto-val, de sajnos csak i3-6100-al, és sima HD felbontásban. Ha ettől függetlenül is érdekel, akkor tesztelhetem.

(#4524) dugo_ válasza Motion_Blur (#4522) üzenetére


dugo_
veterán

Megnézem holnap AI-val. WQHD pipa, AC pipa, 1050Ti pipa.

Egyedül szoktam menni, talán kimaxolt beállításokkal, 70-80 fps-sel.

(#4525) Motion_Blur válasza dugo_ (#4524) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi! Azért kérdezem mert itt figyel a gépben a 1080Ti, ha egyedül megyek akkor 300 fps, ha AI-val akkor 100-150 között és 40-60%-os a GPU usage... szóval feleslegesen van a gépben egy lassan 300k-t érő kártya, ha elég a 1050 Ti, akkor eladnám a mostanit.

Úgy meg tudnád nézni hogy Post process és motion blur off, reflection mehet mediumra, többi kimaxolva :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4526) kisza25 válasza Motion_Blur (#4525) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

motion blur off
Hát csalódtam benned:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4527) snecy20 válasza Motion_Blur (#4522) üzenetére


snecy20
veterán

1440p-re, 20+ AI ellen már csak butítósan jó a kártya. :(
A 3440x1440-ről tudok nyilatkozni tavalyról ezzel a kártyával, a fix V-Sync-es 60FPS-hez nagyon sok mindenen csökkenteni kellett grafikailag.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4528) TTomax válasza Motion_Blur (#4525) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem lesz elég az szinte biztos.... FHDban igen,de 1440pben nem igazán,kb a negyedét tudja a 180Tinek azaz ha neked a 1080Ti modjuk megy 50%on akkor egy 980/Ti re van szükséged....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4529) snecy20 válasza TTomax (#4528) üzenetére


snecy20
veterán

Illetőleg nagyon zárójelben írnám hogy lehet hogy most soké' elmegy az az 1080Ti és lehet rajta fogni +60-80k-t is a vételi árhoz kéepst, de hogy aztán ha egyszer csúcs VGA-ra lesz szükség, akkor ugyanúgy csak a horror ár játszik, és nem holnap fognak újra konszolidálódni a VGA árak. És az is igaz amit mondasz, hogy 1440p-re már nagyon elkell egy 980/Ti, vagy 1060 6GB, de ezek sem a valós árukon szaladgálnak manapság....

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4530) Motion_Blur válasza snecy20 (#4529) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jah, 1060ig nagyon elszálltak az árak, ezért gondoltam 1050 Ti-re, de ha nagyon kompromisszumos akkor hagyom a fenébe :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4531) dugo_ válasza Motion_Blur (#4525) üzenetére


dugo_
veterán

Itt van kimentve minden.

Minden max:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
Afterburner:
[kép] - GPU limit, dobálja az órajelet is, 75-95 fps

High, very high mix visszavett anizotropikus szűréssel, visszavett füst:
[kép]
[kép]
Afterburner:
[kép] - 85-95 fps, sokkal simább

20+1 autóval mentem 2-2 kört Barcelonában.

Az elején az a 40 fps, full 100% gpu usage az ultrára felhúzott reflection és tükör felbontás miatt volt... :D

[ Szerkesztve ]

(#4532) TTomax válasza snecy20 (#4529) üzenetére


TTomax
nagyúr

Sajnos ez igy van,teljesen igazad van.Én most beszereztem egy 970et is,már ez is egy picit drágább volt mint amit ér.Egyébként így megy FS alatt 24/7 stabil OC2OC a 1050Ti hez képest.... [link] Ez kb 50% plussz csak hát közben majdnem majdenma dupláját eszi,amivel nincs is gond de amig a 1050Ti néma csendben 50Cfok körül elszaladt,addig ez az ért 70-72Cfokos,és sokkal jobban hallani.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4533) akoska07 válasza TTomax (#4445) üzenetére


akoska07
nagyúr

UI : Az esetleges helyesírási hibákért nem vállalok felelőséget! :DDD

Akkor minek írsz. ;]

--------

Egyébként nem is ez a kérdés.
Inkább az,mit keresel itt. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4534) TTomax válasza akoska07 (#4533) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én mindig a legváratlanabb helyeken tűnök fel... :D

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4535) snecy20 válasza TTomax (#4532) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem volt 970, pont ugyanolyan Windforce OC hűtésű mint ami az 1050Ti-n van, de már nem kéne. :)
Pont ezért amit írsz, dupla fogyasztás, 20°C-kal magasabb hőmérsékletek... Pont egy árban ment a használt 970 és az új 1050Ti még pár hete-hónapja, de nem kellett.
De már a 970-eket is kezdik 75k felett árulgatni..

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4536) Motion_Blur válasza dugo_ (#4531) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nagyon köszönöm a részletes tesztet! Szerintem ez teljesen élhető, főleg úgy hogy versenyen még a Te kártyáddal is CPU limit van, azért nem teker 98-99%-on.

Még a 970-en diózok, bár ott van egy kb. 20e Ft-os felár, és ugye 3,5+0,5GB a VRAM :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4537) Motion_Blur válasza dugo_ (#4531) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Most nézem milyen procid van és hogy végig szinte procilimited van!
Nekem egy i7 7700K mellett lenne a kari ami 5G-n futkos. Lehet picit jobbak lennének az értékeim.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4538) dugo_ válasza Motion_Blur (#4537) üzenetére


dugo_
veterán

G4560, 2C/4T, 3,5GHz

i7-tel biztosan jobb értékeid lennének, csak kérdéses, hogy mennyire csapna át gpu limitbe a dolog. Mert amikor az volt limites, akkor érezhetően laggolt a játék.
AB alapján mondjuk nem látszik, hogy 100%-on tekerne bárhol is a proci, lehet a virtuális szálakat nem használja ki rendesen a játék.

(#4539) snecy20 válasza Motion_Blur (#4537) üzenetére


snecy20
veterán

Igen, a GPU-limit ellenére egy kicsit még hozna a konyhára a több mag/szál és a magas órajel.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4540) Met


Met
nagyúr

Tegnap megkaptam a Strix-et (is), jövő hétvégén rakom össze.
Kell tudom valamit vagy csak telepítem a drivert aztán annyi.
Idáig radeonos voltam csak azért kérdezem :B

Új lap, proci, ram.
Wint is újra rakom.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4541) snecy20 válasza Met (#4540) üzenetére


snecy20
veterán

Ha új Windows is van akkor semmi, ha meg régi van és volt/van fenn Radeon driver akkor Display Driver Unistallerrel érdemes leszedni az előző drivert. Egyébként semmi extra. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4542) Turtlelboy


Turtlelboy
csendes tag

Asus Rog strix-nál miért van, hogy a magasabb órajelű O4G olcsóbb, mint a 4G illetve O2G a 2G-nél? Több boltnál is néztem és ugyanezt láttam.

Turtleboy

(#4543) kisza25 válasza Turtlelboy (#4542) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem félpasszív, amúgy halk, 1300-1400 rpm és sima alutömb hőcső nélkül
45eFt vettem a héten
Asus rx 560 o4g

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4544) Turtlelboy válasza kisza25 (#4543) üzenetére


Turtlelboy
csendes tag

Mármint az 1050ti és 1050-re gondoltam. Tehát a drágább a hőcsöves viszont alacsonyabb az órajele, így lassabb?

Ezeken a kártyákon 4 kimenet is van (2xdvi, 1xhdmi,1xdisplayport). Képes egyszerre négy monitort is meghajtani vagy kevesebbet és csak azért van rajta több kivezetés, hogy válogatni lehessen a csatlakozók közül?

Turtleboy

(#4545) Submarine válasza Turtlelboy (#4544) üzenetére


Submarine
senior tag

Hali!
Én az O4G-ket látom drágábbnak, már ahol mindkettőt "lehet kapni", és kb ~1000Ft-al.
De ez most nem lehet jól megítélni sztem.
A honlapon is csak az O4G-nek magasabb picit az órajele. Kinézetre nincs különbség, a lego-ábra képén mindkettő hőcsöves:
4G
O4G
A monitorok számáról fogalmam sincs, de valszeg a felbontás erősen befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

(#4546) kisza25 válasza Turtlelboy (#4544) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

benéztem rossz topik :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4547) athomi válasza Turtlelboy (#4544) üzenetére


athomi
veterán

Nincs különbség a 4G és O4G Strix-ek között, mindössze annyi apróság, hogy utóbbi kapott egy kis GPU tuningot gyárilag, erre utal a neve is. Nem éri meg felárat fizetni a gyári tuningosért.

[ Szerkesztve ]

(#4548) H_András válasza Turtlelboy (#4544) üzenetére


H_András
tag

Termeszetesen meg tudnak hajtani tobb monitort. Nekem harom van. Nem is kell egyformak legyenek.

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#4549) snecy20


snecy20
veterán

Kellemes meglepetés az 1050ti-től az Assassin's Creed Origins, 1080p@very high 45-50FPS, high 55-60 Anti-Aliasing mellett. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4550) yodee_


yodee_
őstag

Van valakinek ötlete miért áll át folyamatosan a monitorom 59 Hz-re? :D Beállítom 60ra és egyszer csak azon kapom magam hogy megint 59en van.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.