Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5352) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Mit gondoltok, egy 1050Ti meddig lehet elég még játék terén?
Mondjuk legalább medium grafikán játszáshoz.
Lehet itt évekről beszélni vagy ne álmodozzak?

(#5353) mcs válasza NdrewSunix (#5352) üzenetére


mcs
veterán

1080p-ben másfél vagy kettő szerintem biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#5354) Sonja


Sonja
veterán

Melyik Ti változat ami ajánlott, és csendes? :F MSI Gaming/ASUS? Illetve mik a különbségek (minőség, stb.) az ASUS Strix/Cerberus/Expedition változatainál?

Szerk.: 750 Ti-ből MSI Gaming volt, amivel rendkívül meg voltam elégedve. :K A ventik 4 év után is tökéletes halkak maradtak. Elsősorban ezért gondolkodtam MSI Gaming-ben (megint). :B

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5355) dugo_ válasza Sonja (#5354) üzenetére


dugo_
veterán

Strix: 6 pin, hőcső, félpasszív
Expedition: tápcsati nélküli, aluborda,félpasszív
Cerberus: tápcsati nélküli, aluborda, folyamatosan forog

A csendesség ennek megfelelően ebben a sorrendben alakul.

MSI Gaming (X), Giga G1 a másik kettő hőcsöves, tápcsatis amik a legjobb hűtéseket kapták.

(#5356) AxBattler válasza Sonja (#5354) üzenetére


AxBattler
félisten

Asus Strix, MSI Gaming, Giga Gaming G1, vagy Windforce a legjobbak, szvsz.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5357) Sonja


Sonja
veterán

Köszönöm mind a kettőtöknek a választ! :R Maradok akkor az MSI Gaming-nél, azaz ennél! :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5358) cinemazealot válasza cinemazealot (#5321) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hmm... lehet, hogy az MSI mégsem olyan jó VGA gyártó? Vagy csak kifogtam egy hibás darabot? :D Először most (így az új "gémer" gépem összerakása közben) konstatáltam, hogy az MSI 1050 2G AERO ITX OCV1 videokártyának a ventilátorához csak két vezeték fut, tehát feltehetően nem PWM-mel szabályozza a fordulatszámot és még csak nem is figyeli azt, hanem a feszültségszinttel játszik, de passzívan (tehát a fordulatszám nem stimmel, arról ő nem tud). A dobozából kivett állapotában (tehát mindenféle hack-elés nélkül) a GPU-Z szerint folyamatosan 35%-on van a venti, majd mikor elkezdek játszani (vagy FurMark-olni), a fordulatszám lezuhan, annak ellenére, hogy ez a szám változatlan. Sőt ez a szám a hőmérséklet emelkedésének hatására szép lassan nő is, de a valódi fordulat még mindig alacsonyabb, mint terheletlenül. Majd mikor a 60°C-ra felmelegedett videokártya alól lelövöm a szőrös fánkot, a venti felpörög, pedig a %-os érték ugyanannyi, mint amíg a szőrös fánk utolsó pillanataiban volt.

Olyan érzésem van, mintha a kártya által kiadott venti vezérlő feszültség a terhelés hatására nem hogy elérné az előírt értéket, de a nagy áramfelvétel hatására még csökken is (mint amikor a villanysütő bekapcsolásakor hunyorognak a konyhai lámpák).

Tapasztalt már valaki ilyesmit? Ez így normális? Vagy darab hiba? Garanciális?

[ Szerkesztve ]

(#5359) Submarine válasza cinemazealot (#5358) üzenetére


Submarine
senior tag

Hali!

Sztem csak túlspilázod.

A valódi fordulatot a feszültséget, meg az áramerősséget mivel mérted?
Egy venti úgy 300mA körül vesz fel 12V-on, de legyen 500 (0,6W). A kari meg ugye max 75W (12V*8,33A).
Ha az áramellátás nem elégséges, az táp gebasz lesz. De azt nem a vga ventin fogod észrevenni
.

De amúgy ha'jjakmegbáttya nem értelek mit akarsz tőle.
Mindenesetre én a szőrös fánkra tipelek.

(#5360) cinemazealot válasza Submarine (#5359) üzenetére


cinemazealot
addikt

Feszültséget és áramot (még) nem mértem, de feszültséget fogok rövidesen, mert b@$$za a csőröm a dolog. A fordulat viszont egyértelműen hallható. Azt persze nem tudom, hogy az idle-ben mért fordulatszám valóban a GPU-Z által kiírt 35% volna-e és nem egy valamilyen szoftveres beállítás által magasan tartott "alapjárati" fordulatszám, amikor pedig terhelés kerül a VGA-ra, az az igazi 35%-os (illetve annál idővel magasabb) fordulatszám... Táp hibára én is gondoltam már, de azt érzékenyebb alkatrészek már rég lebuktatták volna.

"...nem értelek mit akarsz tőle."
Hogy ne forrjon fel a GPU. :D Ha alapjáraton tud magas fordulatszámon pörögni a venti, akkor terhelés alatt miért lassul le??? Ez számomra nonszensz. :F

"Mindenesetre én a szőrös fánkra tipelek."
Ezt most nem értem. Minek kapcsán tippelsz rá?

(#5361) cinemazealot válasza cinemazealot (#5360) üzenetére


cinemazealot
addikt

No, néhány adat arról, hogy a ventilátor bizonyos (célzott) fordulatszám szintjei mellett milyen feszültségek mérhetőek a kapcsain:

- 35%-nál terheletlenül 4,12 V, terhelés alatt 2,33 V
- 40%-nál terheletlenül 4,76 V, terhelés alatt 2,92 V
- 100%-nál terheletlenül 12 V, terhelés alatt 11,33 V

Ebből én arra következtetek, hogy az ilyen fajta hűtés vezérlésnél rohadtul nem foglalkoznak a venti-feszültség szinten tartásával. Majd még megnézem úgy is, hogy kihúzom a ventilátor csatlakozóját a foglalatból, fixen 12 V-ra kötöm (hogy azért a VGA hűtése megmaradjon), és mérem az aljzat kapcsain lévő feszültséget. Ha ez terhelés alatt nem csökken, akkor egyértelműen a venti impedanciája kavar be a vacak feszültség szint vezérlésnek és csak egy jelerősítőre lehet szükség, ha ezt stabilizálni szeretnénk.

Nyilván ez is olyan költség csökkentő megoldás a gyártók részéről (ez az egyik legolcsóbb 1050-es kártya, de más hasonló kategóriás kártyán is csak kétvezetékes venti csatlakozást látok), amivel megúsznak egy PWM-es ventit és annak vezérlését... :U

[ Szerkesztve ]

(#5362) MeroM válasza cinemazealot (#5361) üzenetére


MeroM
senior tag

Errol a regi 66gt /inno3d korszak jut eszembe xd

(#5368) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Üdv !

Mi a véleményetek a Gigabyte gtx 1050 ti 4gb windforce oc- ről?
És arról, hogy garancia papírom van csak hozzá, számla nincs meg?

(#5369) AxBattler válasza NdrewSunix (#5368) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó kártya, és gariztatni számla nélkül is lehet, csak garijeggyel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5370) mcs


mcs
veterán

Hamarosan ki lesz hajtva az 1050, mert pár nap múlva jön az i3 8100. :DD

(#5371) spyduck


spyduck
nagyúr

Na srácok, csak igazam lett, semmi értelme az erős CPU-nak GTX 1050 és 1050 Ti mellé, még a GTX 1060-nál sincs értelme: [link]

(#5372) menyus4661 válasza spyduck (#5371) üzenetére


menyus4661
tag

Hát.. attól függ milyen szempontokan veszünk figyelembe, azért azt ne feljetsük el hogy az i3 8100 4/4 processzor már gyakorlatilag hozza a i5 7500 teljesítményét kicsit csalóka ez így.Másik szempontból teljesen igazad van ha valaki most épít gépet akkor az i3 8100 is elegendő gtx 1060 mellé mivel gyakorlatilag egyel régebi i5-el egyenértékű.
Tehát haa csak az új generációt vesszük figyelembe elegendő az i3 :R
link

[ Szerkesztve ]

(#5373) AxBattler válasza spyduck (#5371) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha jól emlékszem, ebben a topikban a veled való eszmecsere során nem kerültek elő a procik, csak VGA-k közötti különbségekről ment a szájkarate... ettől függetlenül lehet, hogy máshol procikról is vitatkoztál, és igazad lett. :P

Egyébként ezt az eredményt bárki megmondta volna neked előre:
- 4 core / 4 thread CPU-tól kezdve single játéknál baromira mindegy a proci, ezt pedig az i3-8100 tudja, valóban fölösleges plusz pénzt kiadni i5-ért (jelenleg, de hosszabb távra lehet, hogy megéri a jelenleg ár/érték bajnok 6c/6t i5-8400);
- legfeljebb 720p/LOW-on jöttek volna elő különbségek;
- gond a 2c/2t, vagy HT-s 2c/4t prociknál jönne elő (pl. G4500, G4560, i3-7100), ott is elsősorban pillanatnyi akadások, microlag, stuttering, alacsonyabb minimum FPS formájában;
- multi már más tészta, oda kell a több core/thread, pl. egy 64 fős BF4, BF1, BFront2 meccs alatt azért megnézném a magok kihasználtságát.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5374) Puma K válasza spyduck (#5371) üzenetére


Puma K
veterán

Aki játszik, és interneten annak kell a 6 fizikai magos és szálas vagy 4 fizikai magos és 8 szálas CPU.

A GTX 1050 és a Ti arra jó, hogy ne csúnya grafikán játsszon az ember kevés FPS mellett...

A teszt meg béna mert átlag FPS van feltüntetve a minimum meg sehol... egy teszt így néz ki:

MSI GTX 1050 Ti & 1050 Review – Benchmarks vs. RX 460, 470, More

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5375) dugo_ válasza Puma K (#5374) üzenetére


dugo_
veterán

A kell helyett lehetne írni jó, ha van-t is, mivel egy 6/6, 4/8 konfig ára jócskán a multis játék belépőszintje felett van árban.

(#5376) Puma K válasza dugo_ (#5375) üzenetére


Puma K
veterán

Ha nem akarsz ingadozó FPS-t avagy FPS drop-ot akkor kénytelen vagy meglépni a váltást-fejlesztést.

Én az i5 4460-at csak azért cseréltem le 3 éve a mostani i7 4790K-ra mert zavart az általam írt jelenség avagy az FPS drop és mert a grafikával offline-single bőven jó volt a játék, de multiban a többi játékos által produkált többletterhelés miatt már kevés volt. Kicseréltem a CPU-t a terhelés eloszlott a 8 szál között és gyönyörűen futott a játék online-multiban is ugyan azzal a grafikával mint korábban.
Ez a játék amiben ezt tapasztaltam elsőként az a GTA V-Online volt.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5377) spyduck válasza Puma K (#5374) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ott van benne a minimum FPS, meg sem nezted, de ugy szarozol. Gratulalok :(

(#5378) Puma K válasza spyduck (#5377) üzenetére


Puma K
veterán

Ja a teszt végén van odáig már el sem görgettem :DDD

Mindenesetre a teszt még mindig béna :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5379) spyduck válasza Puma K (#5378) üzenetére


spyduck
nagyúr

Miért béna? A GTX 1070-nél majd olyan lesz, hogy neked is megfeleljen. Komolyan! ;]

(#5380) Puma K válasza spyduck (#5379) üzenetére


Puma K
veterán

A korábban linkelt gamer nexus-os teszteket nézd meg vesd össze a tiéddel és látod milyenek kellene kinéznie egy tesztnek.

Hmmm... GTX 1070...? Volt és gyengének találtam, így gond nélkül továbbadtam rajta :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5381) smc válasza spyduck (#5371) üzenetére


smc
addikt

Legalább a kártya topikjában reklámozd az amatőr tesztjeidet, vagy ha kényszert érzel, hogy több helyen is klikkekre vadássz, akkor legalább offba tedd.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5382) menyus4661 válasza spyduck (#5379) üzenetére


menyus4661
tag

Nekem most esett le hogy te vagy az a fórumtárs akinek nem sikerült elinditania sem az Ac Origins,Cod wwii, Masss effect Andromeda játékokat egy gtx 1050-el LOL :P
És harcoltál hogy küldjünk neked Sprintscreent mert nem hiszed el hogy 2gb vrammal elindulnak ezek a játékok akkor is linkeltél egy tesztet, gondolom az is saját volt bődületes hibákkal.
Erre szokták mondani a rossz reklám is reklám. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5383) bul07 válasza spyduck (#5371) üzenetére


bul07
nagyúr

Hagyjuk már
BF1 esetén nálam 6600K 100% pörög míg a 1050Ti olyan 80% és állíthatok bármit a processzor ugyan úgy dolgozik és a 1050Ti se jobban csak a FPS szám csökken

Így hogy nem kell erős processzor erős kamu

Úgy volt hogy fejlesztek mert kevés a 6600K, de úgy néz ki egyéb okok miatt elmarad, de 6600K kevés

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5384) NdrewSunix válasza bul07 (#5383) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ezt mivel mérted?
Megnézném én is kíváncsiságból.

(#5385) bul07 válasza NdrewSunix (#5384) üzenetére


bul07
nagyúr

Játék közben PlayClaw 5-l íratom ki az adatokat [link](Van demo)

A gépem adatait meg Aida64 naplózás funkciójával naplózom, visszamenőleg vagy 5évre megvannak a napi adatok
Ilyet csinál(bár lehet öreg verzió a Aida64 és vga kihasználtságot nem naplózza %-ba), ez egy kicsit régi otthoni PC vannak frissebbek

[link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5386) NdrewSunix válasza bul07 (#5385) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Köszi, majd kipróbálom.

Nekem kicsit fura, hogy állandóan 99-100%-on van a proci. MSI Afterburnerrel szoktam néha ránézni játék közben ezekre az adatokra, de soha nem ennyire egyenletes egy cpu teljesítmény játék közben.
Én kicsit csodálkozom azon is, hogy nem hajtja meg a 1050 TI -t a 6600K, bár itt sajnos nem látható a VGA teljesítménye %-ban.
Próbáltad kicsit feljebb tekerni a procidat? Lehet érdemes lenne.

(#5387) bul07 válasza NdrewSunix (#5386) üzenetére


bul07
nagyúr

Alaplapom nem alkalmas tuningra, és őszintén nem is tudok tuningolni(ezért is szokott jól járni aki megveszi a cuccaimat mert biztos nincs széné hajtva)

Hát ez pedig ilyen, sőt annyira hogy van hogy játék közben kilövi a Win a PlayClaw-ot mert nincs elég processzorerő a futtatásához, felvenni nem is tudok mert még a vga bírná de a processzor annyira terhelve van hogy felvétel elindításakol beszaggat az egész, a FPS meg nagyon leesik

Bár lehet hogy javítana a dolgokon egy friss Win mert 2015.11.29-én lett telepítve, és már vannak bajai(Paint már el se indul)
Meg a felbontás is mert ugye én még 22" 1650x1050 felbontáson játszok

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5388) NdrewSunix válasza bul07 (#5387) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Én úgy gondolom sokkal többet kellene annak a procinak bírnia.
Ha annyira "halott" a rendszer mindenképp kezdetnek egy format c: , újratelepítés nagyon erősen ajánlott.
Nekem volt olyan régebbi intel procinál, hogy idle -ben (azaz semmi nem futott a háttérben) már 25-30 % volt a cpu teljesítménye, mert a Windows szét volt esve kicsit.

(#5389) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Jó reggelt!

Véleményetek szerint egy Gigabyte 1050 Ti Windforce OC-t érdemes/lehet még szoftver segítségével tovább húzni? Ha igen mivel és mennyire? Van valakinek ilyenben tapasztalata?

(#5390) Grave_444 válasza NdrewSunix (#5389) üzenetére


Grave_444
nagyúr

MSI Afterburnerrel mehet, neked kell kitapasztalnod mennyit bír. Kiindulási értéket keress egy tesztben.

(#5391) NdrewSunix válasza Grave_444 (#5390) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Milyen jelek mutatkoznak amikor már sok? VGA-t még nem tuningoltam soha.

(#5392) MeroM válasza NdrewSunix (#5391) üzenetére


MeroM
senior tag

Szetesik a kep, nem ad kepet ,meghajto leall majd ujraindul, a gep ujraindul..

(#5393) NdrewSunix válasza MeroM (#5392) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Micsoda finomságok. :)
Jobb lesz akkor, ha keresek egy tesztet kimondottan erre a kártyára.
Itt is van különbség, mint prociknál, hogy ugyanazon típusnál eltérő tuningot engedhet?

(#5394) athomi válasza NdrewSunix (#5389) üzenetére


athomi
veterán

Ha kicsit használnátok a keresőt és az összefoglalót is lenyitnátok, biztos találnátok hasznos infókat. :P

Fórumtárs részletes hozzászólása, leírása tuning témában.

[ Szerkesztve ]

(#5395) MeroM válasza NdrewSunix (#5393) üzenetére


MeroM
senior tag

Szerintem kartyafuggo szoval sajat tapasztalat alapjan kell meghatarozni.

(#5396) MeroM válasza MeroM (#5395) üzenetére


MeroM
senior tag

Amm nekem pl msi ab be kevesbe engedte a tuningot mint a gyari asus tuningprogrammal

(#5397) NdrewSunix válasza athomi (#5394) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Elnézést ha megszakítottam egy fontos eszmecserét a kérdésemmel, hogy van-e valakinek személyes tapasztalata.
(Ja, vagy nem is nagyon megy már a topik?)

Valamint elnézést kérek azoktól is akiknek az idejét elpazaroltam válaszuk miatt!

Azt hittem itt ki lehet beszélni konkrét dolgokat.

(#5398) Mans20 válasza NdrewSunix (#5397) üzenetére


Mans20
addikt

Plusz 5 fps-ért felesleges kínozni a kártyát.

(#5399) NdrewSunix válasza Mans20 (#5398) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ha valóban csak annyi a +teljesítmény, azaz nem éri el a +10% körülit, akkor nem is kezdek hozzá.

(#5400) athomi válasza NdrewSunix (#5399) üzenetére


athomi
veterán

Simán elérhető GPU + vram tuninggal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.