Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) Puma K válasza Vigneau (#5699) üzenetére


Puma K
veterán

+ (#5700) German_TD

Köszi szépen nektek az infót!

Az előző driver-rel (391.35 - WHQL) a GTA V/Online-ban árnyék bugom volt amit most nem tapasztalok.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5702) Puma K válasza Met (#5698) üzenetére


Puma K
veterán

Az Asus GPU Tweak II progija kukába való.

Rakd fel inkább az MSI After Burner-t: [link]

Ne zavarjon, hogy az MSI programja.

Ennél a programnál alapból elég 1 kattintás a vadászerülőikonra és nyílik a progi: [kép 1]

Működik az minden kártyával.
Maximum a tuningnál kell finomhangolni a beállításokat az első lapfülön avagy a General-ban: [kép 2]

Én a Strix 1050 Ti OC-hoz ilyen ventilátorprofilt állítottam be: [kép 3]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5703) Met válasza Puma K (#5702) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, lecseréltem.
Tuning nem lesz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5704) Puma K válasza Met (#5703) üzenetére


Puma K
veterán

Most már nálam sincs tuning.
Én is csak a ventilátorvezérlés miatt használom.

Ezzel az egyedi profillal jobb a hűtés hatásfoka.... már a Strix 1070-nél is nyertem kb -10°C-ot azzal, hogy nem a gyári ventilátorprofilt használtam, hanem sajátot.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5705) Vigneau válasza Puma K (#5701) üzenetére


Vigneau
félisten

Igazán nincs mit. ;)

Személy szerint csak egy "bugot" tapasztalok már egy jó ideje. Korábban mindig meghatároztam a célmappáját a telepítő exe-nek, ahonnan bármikor újra tudtam telepíteni az adott drivert. Manapság ez a célmappa a komplett kicsomagolt fájljaival együtt törlődik az Experience első indítását követően. Bár a telepítő exe természetesen megmarad...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5706) Met válasza Puma K (#5704) üzenetére


Met
nagyúr

Ma ezzel sem indult el a venti :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5707) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok.. vettem egy 1050Ti-t.. a probléma: a monitoromnak csak vga bemenete van (ami ugye analóg), a videókártyának pedig csak digitális kimenetei vannak. Vannak DVI átalakítóim de azok mind DVI-I - VGA átalakítók ami nyilván nem jó a DVI-D-be.

Néztem ehhez is átalakítókat, de csak ilyen 5 ezer forint magasságában vannak a legolcsóbbak. Valahogy megúszhatom olcsóbban? Meg ha ilyen átalakítót veszek nem fog extra input lag-ot eredményezni a digitális jel analóggá alakítása miatt?

(Nem értem miért nem lehet plusz egy analóg kimenetet rák*rni a kártyára, mikor az előzőn is kétféle DVI volt.)

(#5708) MeroM válasza 98bja (#5707) üzenetére


MeroM
senior tag

sztem jobban jársz egy olyan monitorral amin van dvi legalább, ezek az átalakítok nem a legjobbak, max a drágább kategóriások.

(#5709) 98bja válasza MeroM (#5708) üzenetére


98bja
senior tag

Amúgyis terveztem monitort venni, de nincs még rá pénzem.

(#5710) Csupingo válasza 98bja (#5707) üzenetére


Csupingo
veterán

Azért van olcsóbb is. Akár dp-ről, vagy dvi-ről is, persze némi lutri van a dologban, hogy nálad is működik e tökéletesen. Aki eddig nyilatkozott, nem panaszkodott komoly jelkésésekre. Talán csak nehezen észrevehető, ha van is. Szerintem ezek az olcsóbb változatok inkább a gyakoribb szabványokhoz vannak igazítva, 720p, 900p, 1080p 60 Hz. Amik ettől nagyon eltérnek, azokkal több gond lehet: pl. valami köztes felbontás 85-100 Hz-en.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#5711) 98bja válasza Csupingo (#5710) üzenetére


98bja
senior tag

Köszi! Azóta kicsit jobban utánalestem és a DVI-D - VGA átalakítókra panaszkodtak GTX1060-nál hogy nem működik, ellenben DP vagy HDMI-vel igen. Muszáj kipróbálni, más választásom nincsen...

(#5712) #77646080 válasza MeroM (#5708) üzenetére


#77646080
törölt tag

Egyetértek, anno én is összekötöttem a 1050 vásárlást a monitor upgrade-del.

(#5713) 98bja válasza #77646080 (#5712) üzenetére


98bja
senior tag

Egyébként a monitorral nem lenne baj (1080p, meg nagyon szép a képe) csak egy hátránya van hogy nincs rajta csak egy vga bemenet. Nem is értem.... A fotózás miatt akarok egyébként monitort váltani, egy nagyobb felbontású IPS paneleset fogok majd venni, de sajnos drága, és nincs rá pénzem. Majd karácsony környékén. Addig kihúzom egy ilyen átalakítóval....

(#5714) gbors válasza 98bja (#5711) üzenetére


gbors
nagyúr

Nekem a GTX 1050 + 3 dolláros kínai HDMI-VGA átalakító + analóg monitor kombó kitűnően működik. Input lagot mondjuk nem mértem rajta.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5715) 98bja válasza gbors (#5714) üzenetére


98bja
senior tag

Ez jó hír, köszi! Írok ha kipróbáltam én is.

(#5716) Tui


Tui
újonc

Sziasztok! Kb fél éve vásároltam egy Acer VX5(vx15) laptopot. i5 procival és a lényeg gtx1050ti 4gb kártyával. Legutolso win10 és/vagy videokártya driver frissités ota többször elöfordult olyan hiba hogy win10 inditáskor fekete képernyö és over. Ez pár napja nem jelentkezik viszont most töltöttem le a For Honort ami nem hajlando elondulni mondván gpu crash... másnak is van hasonlo gondja? Rakoncátlankodik ez a kártya vagy esetleg az Acer rakott össze rosszul valamit? Amennyire látom már nem is lehet kapni ilyen vx acer gépeket. Esetleg tegyetek fel régebbi vga drivert? Most a jun.5-6ai van fent, 398.11
Válaszokat elöre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#5717) Viktor77 válasza Tui (#5716) üzenetére


Viktor77
titán

(#5718) D1Rect válasza Viktor77 (#5717) üzenetére


D1Rect
félisten

Én install közben futottam bele.

Ha már itt vagyok megjegyzem, hogy maximálisan elégedett vagyok a félpasszív megoldással. <3

(#5719) noxon


noxon
őstag

Sziasztok.
Nem tudom, hogy vga gond-e.

Pár napja csinálja a gépem, hogy az összes játék laggol, kb 5 fps-el.
A windows random fekete képernyőt dob pár pillanatig. Az egész rendszer beakad egy pillanatra, pl a hang is, ha zene megy.

Szerintetek lehet köze hozzá?

Gtx 1050 a kártya, pár hetes.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#5720) NdrewSunix válasza Tui (#5716) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Őszintén szólva én ezek miatt nem is sietek a frissítéssel, írogassa csak, hogy elérhető, nekem ráér amíg jól megy a mostani is. :D

(#5721) Apollyon válasza noxon (#5719) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Legújabb driver fent van?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5722) noxon válasza Apollyon (#5721) üzenetére


noxon
őstag

Yes, sőt le is szedtem a drivert, úgy sem jobb.
Csak érdekelt, hogy videókartya okozhaz-e ilyen hibát.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#5723) Apollyon válasza noxon (#5722) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor elég sok minden lehet ennyiből amit leírtál. Ha nem vírus, malware / spyware stb., akkor is valami program megakaszthatja a gépet, úgy, hogy más nem kap elég CPU időt, ezért is akad meg a hang. De hogy a kép is elmegy közben ez azért már kicsit extrém. Azért nézz körül, hogy a sw környezet rendben van-e (nincs-e valami gonosz program stb.), ha igen, akkor lehet továbbmenni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5724) noxon válasza Apollyon (#5723) üzenetére


noxon
őstag

Oks, köszi.
Pár napja van ez, semmit nem tettem fel azóta ami bekavarna... de nyomozok :)

We live in a simulated world...

(#5725) athomi válasza noxon (#5719) üzenetére


athomi
veterán

Azt nézted (pl GPU-Z-ben), hogy terhelés nélkül visszaáll alapórajelekre a kártya? Ha nem akkor valami bányászvírusod lehet. Ezekkel irthatod: Hitman, Malwarebytes, RougeKiller.

[ Szerkesztve ]

(#5726) Csupingo válasza noxon (#5724) üzenetére


Csupingo
veterán

Win eseménynapló nem ír semmit? Sata kábelek nem mozdultak el? Cpu, vga nem melegszik túl? Esetleg valami driver ütközés. A gyártó oldaláról kéne telepíteni akár alaplapi drivert, hang drivert, stb.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#5727) Silεncε válasza noxon (#5719) üzenetére


Silεncε
őstag

Én mondjuk ezek alapján inkább hardver hibára gyanakodnék, a fekete windows képernyő meg a beakadások sose jók. HDD/SSD állapota? Hőfokok?

(#5728) AxBattler


AxBattler
félisten

Gigabyte outs a threefold of GeForce GTX 1050 3GB graphics cards
Teljesen jó paletta! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5729) mcs válasza AxBattler (#5728) üzenetére


mcs
veterán

Kíváncsi leszek, hogy egy Forza jellegű vram zabáló játékot ez mennyivel fog másképpen futtatni. :)

(#5730) n.norbi


n.norbi
csendes tag

Üdv!

A probléma pár hete kezdődött. Kékhalál jött játék közben a következő üzenettel: video scheduler internal error.
Ezt próbáltam orvosolni driver törléssel és telepítéssel. Pár napja más üzenet jön: Nvlddmkm.sys error. Még mindig drivereket próbáltam telepíteni.

A mai napon próbát tettem, hogy játszok egy kicsit. Hátha. Teljes fekete kép. Nem csinál semmit. Hard reset. A bios nem betölthető. Nincs MSI logó kezdő kép. Nincs windows betöltő kép. A hdd az villog. A windowsba belép mert ha nyomkodok minden féle gombot meg egeret akkor jön a windowsban lévő hang.

Lecseréltem a monitort. Nem megy. Alaplapi VGA-t használtam, úgy se megy. Kihúztam a két merevlemezt, úgy se megy. Mindig a fekete képernyő. Áttettem a VGA kártyát másik slotba, úgy se megy. DVI helyett HDMI-t használtam, úgy se megy. BIOS-t frissítettem, úgy se megy. Letöröltem a Windowst, úgy se megy.
A kártya világít, a ventilátorok elindulnak majd megállnak (azt olvastam, hogy csak bizonyos hőmérséklet fölött indulnak el).

Ha kiszedem a VGA kártyát és az alaplapit használom akkor működik minden.

Mit lehetne tenni?

Gép:

- alaplap: msi z370 gaming plus
-vga: asus geforce gtx 1050 ti 4gb
-proci: asus geforce gtx 1050 ti 4gb
-ram: 2x G.Skill RipjawsV XMP 2.0 DDR4 16GB 2400MHz 1.2V CL15
-táp: EVGA GQ 650W, 80 PLUS Gold
-ssd: Western Digital 500GB 2.5'' Blue (WDS500G2B0A) SATA/600, 560/530 MB/s, 3D NAND SSD
-hdd: Toshiba P300 3TB 3.5" 7200RPM SATAIII
-os: windows 10 professional

(#5731) djculture válasza n.norbi (#5730) üzenetére


djculture
félisten

Egy értelmű hogy beszart az 1050ti vga, visszaviszed garanciába az a megoldás. Már ha van rá...

(#5732) n.norbi válasza djculture (#5731) üzenetére


n.norbi
csendes tag

Másfél hónapja vettem. Suóval szerencsére még van gari rá ;)

(#5733) Speed® válasza n.norbi (#5730) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Másik gépbe berakni a karit vagy másik VGAval ellenőrizni, hogy nem-e a lap szórakozik (illetve a proci is lehet, hisz abban van a PCIe vezérlő), procit kiszedni, foglalatot tüzetesen átnézni, VGA/PCIe érintkezőit megpucolni..van azért még pár lehetőség, mielőtt gariba küldenéd talán feleslegesen.

(#5734) djculture válasza Speed® (#5733) üzenetére


djculture
félisten

Alaplapiról megy szóval pcie vezérlő tuti jó...A Slotos dolgot tényleg nem árt megcsinálni, meg egy bios resetet mert néha az is szokott hülyéskedni.

(#5735) bandika0626 válasza n.norbi (#5730) üzenetére


bandika0626
senior tag

Másik slotba is ki kellene próbálni ha még nem volt.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#5736) Raymond válasza AxBattler (#5728) üzenetére


Raymond
félisten

Epp most linkeltem az egyik a kartyakrol szolo hir topic-jaban hogy vannak mar EU-s arak is ezekre: 155-160EUR

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5737) n.norbi válasza bandika0626 (#5735) üzenetére


n.norbi
csendes tag

Másik slotban már volt próbálva

(#5738) n.norbi válasza Speed® (#5733) üzenetére


n.norbi
csendes tag

Másik VGA-t tettem bele. Azzal ment minden. A problémásat még nem volt idő, kipróbálni másik gépben de ma meg lesz :)

(#5739) athomi válasza n.norbi (#5738) üzenetére


athomi
veterán

Majd akkor fogsz nagyot sasolni ha más gépében meg működik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5740) AxBattler


AxBattler
félisten

Nvidia GeForce GTX 1050 (Ti) im Test: Mittelklasse-GPU mit 2, 3 und 4 GB Speicher im Vergleich

Ahogy nézem, 1080p-n nagyonmax. 10% az előnye az új, 3GB-os modellnek a 2GB-ossal szemben, de inkább kevesebb. Emiatt nem éri meg váltani, de ha valaki új kártyát venne, akkor boltból már ezt lesz érdemes választani... persze az árkülönbözettől is függ mindez.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5741) gbors válasza AxBattler (#5740) üzenetére


gbors
nagyúr

A minimumok terén ég és föld a két kártya. Csak az a gond, hogy itt is olyan beállításokkal vannak tesztelve a kártyák, ahol 25-30 FPS-t produkálnak. Érdekes lenne azt látni, hogy a 40-60 FPS-t hozó beállítások mellett is ennyire sűrűn köhög-e a 2GB-os modell.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5742) csako


csako
veterán

MindigTV -> ha nem állítom be a vsync-et a vezérlőpultban, akkor 400+ fps-sel akarja a közvetítést lejátszani teljes képernyőre rakva, és akad az egész :)) csak azért jöttem rá mi a gond, mert be van kapcsolva a G.Experience overlay...

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#5743) dchard


dchard
veterán

Tegnap vettem egy Gigabyte GTX 1050 windforce verziót és érdekes probémám van:

amikor üresjáratban leáll/indul a venti, egy rövid időre olyan hangja van, mint egy csapágyas merevlemeznek. Miután felpörögtt a venti, nem ad ki hangot.

A kérdésem az hogy be lehet-e állítani egy fix minimum értéket a ventinek úgy, hogy ehhez nem kell folyamatosan futtatnom valamilyen alkalmazást?

A gigabyte-nak van két alkalmazása, amivel módosítható a profil, csak azt nem tudom, hogy azokat folyamatosan futtatni kell, vagy a kártya eltárolja a profilt?

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5744) Tewe013 válasza dchard (#5743) üzenetére


Tewe013
őstag

MSI Afterburnerben tudod állítani, de én előbb leellenőrizném, hogy nem-e lóg bele valami a ventibe.

(#5745) #78600448


#78600448
törölt tag

Üdvözlet. Segítséget szeretnék kérni, hogy 50-55k-ig melyik sima 1050-s ajánlott venni?

(#5746) Viktor77 válasza #78600448 (#5745) üzenetére


Viktor77
titán

Semelyik. Ennyiért Ti van apróról, új.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5747) #78600448 válasza Viktor77 (#5746) üzenetére


#78600448
törölt tag

Akkor körbe nézek ott. Köszönöm.

(#5748) dchard válasza Tewe013 (#5744) üzenetére


dchard
veterán

Ez volt az első, amit megnéztem.

Ez egy Giga kártya, de van nekik is ehhez hasonló szoftverük, AORUS és XTREME gaming engine a fantázianevük. Be is lehet bennük állítani, a kérdés az, hogy így marad-e ha lelövöm az appot?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5749) athomi válasza dchard (#5743) üzenetére


athomi
veterán

Nem kéne ilyen hangon elindulnia, leállnia, ezért én cseréltetném míg lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#5750) smc válasza dchard (#5743) üzenetére


smc
addikt

Akkor is csinálja ha hozzáérsz a hűtő burkolatához?
Fektetett gépházzal is csinálja?

Nekem Ti van, de semmi gond vele, szintén windforce.
Hangját nem hallottam még, mert terhelésnél a cpu hűtő is elnyomja. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.