Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) Tewe013 válasza dchard (#5748) üzenetére


Tewe013
őstag

Az MSI Afterburner tökéletesen működik az összes kártyával.

(#5752) mcs válasza dchard (#5743) üzenetére


mcs
veterán

Ez egy viszonylag gyakori Giga nyavalya, és én is belefutottam már egy D5el. Gariztasd.

(#5753) Rockland


Rockland
tag

Helóka.

Vettem egy asus strix gtx 1050 ti 4gb vga-t és a lol kliensnél ilyeneket csinál egy kis idő után, akkor tűnik el néha a fekete ha az egérrel ott állítok vagy mozgatok valamit. CD-n lévő driverrel is csinálta, meg a legfrissebbel is. Ez hiba lehet? Küldjem vissza gariba, vagy esetleg valami megoldás? :F

(#5754) dchard válasza mcs (#5752) üzenetére


dchard
veterán

Na kiteszteltem és rájöttem mi a hiba:

Nem a venti szar, hanem a gyárilag beállított profil. Ha 18-19% alatti sebességet próbál a vezérlő beállítani, a ventiket nem bírja elindítani, helyette rángatja őket, ekkor jön a korábban már említett hang.

Ha 19%-ra rakom (kb. 600RPM) akkor teljesen hangtalan és a hiba is megszűnik.

Kipróbáltam különböző fordulatszámokon, és mindenhol jó, csak 600 alatt rángat, valószínűleg nincs elég fesz.

Átállítottam a venti profilt, hogy folyamatosan menjen 19%-on, és onnan növeljen ha kell, így most jónak tűnik.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5755) athomi válasza dchard (#5754) üzenetére


athomi
veterán

Ott valami nem oké. Ugyanis a gyári profil úgy van megszerkesztve, hogy a ventik akkor kapcsolnak be ha a GPU hőmérséklete eléri a 60°C-ot, és akkor állnak le ha 50°C alá süllyed. Ezzel van elkerülve, hogy a ventik egy adott GPU hőmérséklet körül ki-be kapcsolgassanak.

[ Szerkesztve ]

(#5756) dchard válasza athomi (#5755) üzenetére


dchard
veterán

Megnéztem a gyári profilt és bizony nem így van. 0-54 fokig 0% van megadva, utána ugrik 40-re, majd ha a hőmérséklet tovább emelkedik akkor 80 fokra éri el a 100%-ot lineárisan.

A probléma szerintem ott van, hogy én alapvetően nem használom a kártyát, tehát üresjárásban van. A hőátadő felülete nagy, a hőtömege viszont kicsi, így amikor eléri az 54 fokos határt, pár 10 másodperc alatt lehűti annyira, hogy kikapcsol, és ezen a határon táncol.

Ha beállítom az új profilt, a program kikapcsolása után is elmenti, viszont újraindítások között már nem. Van esetleg erre valami megoldás, hogy a venti profil permanensen megváltozzon, és ne kelljen a vacak, boot-olást lassító dotnetes ócskaságukat minden rendszerindításnál futtatni?

Ezt leszámítva teljesen elégedett vagyok egyébként a kártyával.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5757) athomi válasza dchard (#5756) üzenetére


athomi
veterán

Monitorozd le GPU-Z-vel a sensors fülön, egy-egy srceenshotot készítsd róla. Egyébként ez még nem magyarázza miért indul és áll le a venti csapágyas HDD-hoz hasonló hang kíséretében (bár megjegyzem nem ismerem milyen a csapágyas HDD hangja). Továbbra is azt mondom valami nem oké, márpedig most vetted a kártyát így még elállhatsz a vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

(#5758) csako válasza dchard (#5756) üzenetére


csako
veterán

Nekem is a kisebbik egyventis D5-tel is ez volt a bajom, hogy 60 fokig könnyen felmelegítettem, ő meg bekapcsolt ~35%-os ventivel, ami gyorsan levitte a hőfokot, aztán lekapcsolt, de pár perc múlva megint elérte a 60 fokot...

20% alatt amúgy nekem is pont úgy kattog, azt hittem először, hogy a hdd-vel van gond :D Úgyhogy beállítottam egy 20%-os alapot, probléma megoldva, hangja nincs, és nekem mindig fut az msi programja.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#5759) cinemazealot válasza athomi (#5757) üzenetére


cinemazealot
addikt

Kb. ilyen ha még úgy elvan valahogy és ilyen vagy ilyen ha már nagyon a végét járja.

(#5760) mcs válasza cinemazealot (#5759) üzenetére


mcs
veterán

(#5761) cinemazealot válasza mcs (#5760) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ilyen nekem is volt, miután egyszer szétkaptam majd összeraktam a gépem. A venti felpörgésekor (de csak a Te videódban is hallható rövidke ideig) a lapátok valamelyike hozzáért a ház kivágásához. Üzemi fordulatszámon már nem volt hallható semmi, de némi menet közbeni nyomorgatással rekonstruálni tudtam a hangot.

Valószínűleg az volt, hogy nagyon alacsony fordulatszámon nem volt meg a kellő perdület, ami az esetleg minimális mértékben is aszimmetrikus rotort fix síkban, középen tartsa, így az némileg kilengett. Meglazítottam a csavarokat, kicsit megigazítottam a ventit és máris nem volt semmi gond.

(#5762) dchard válasza mcs (#5760) üzenetére


dchard
veterán

Egészen pontosan ez a jelenség.

De itt is hallható, hogy ebben az átmeneti, indító/leálló időszakban van a probléma.

Mióta a minimumot beraktam fix 19%-ra, azóta nulla hangja van.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5763) mcs válasza cinemazealot (#5761) üzenetére


mcs
veterán

Én addig kísérleteztem az 1050 D5-ön, amíg el nem törtem a venti keretét. :D
Nálam semmihez nem ért hozzá, csak egyszerűen rosszul csapágyazott lehetett, és a második olajozás alkalmával sikerült eltörnöm. A mostani Asus Dual sokkal masszívabb darab, pedig az is olcsóbb árfekvésű. A D5 hitvány, szinte papír módjára hajló konstrukciója úgy kivágta nálam a biztosítékot, hogy bizonytalan ideig kerülöm is a Gigát.

(#5764) dchard válasza mcs (#5763) üzenetére


dchard
veterán

Az egyetlen irritáló dolog az, hogy a kártya nem menti el a módosított profilt, így minden újraindítás után futtatnom kell ezt a trágya dotnetes szart.

Megpróbálom még egyszer megkérdezni tehát: van arra mód, hogy a ventillátor profilt a kártyán magán változtassam meg? Tehát ne kelljen minden újraindításnál futtatin ezeket a gyári vacakokat?

Bármilyen megoldás érdekel.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5765) Submarine válasza dchard (#5764) üzenetére


Submarine
senior tag

Hi!
Csak az a megoldás, hogy a gyári vacakban beállítod a profilt, és hogy együtt indulás a winózzal.
Más verzió nincs, a windowsból nem tudod vezérelni a ventiket.
De sztem is küldd vissza gariba, ha hibás az egyik venti, az később sem lesz jobb.

(#5766) mcs válasza dchard (#5764) üzenetére


mcs
veterán

Tedd fel az MSI Afterburnert, mert az minden szempontból stabil, az Aorus Engine-t pedig gyaluld le.
A kártya biosát gondolom nem akarod megmókolni. :)

(#5767) dchard válasza mcs (#5766) üzenetére


dchard
veterán

Boldogan mókolom a bios-t is, kérlek fejtsd ki hogy hogyan kell.

Csak a venti profil érdekel, semmi OC meg fesz emelés meg ilyesmi.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5768) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! A minap vásártam egy asus gtx 1050ti-t. Mikor feltelepitem a geforce experience-t(legújabbat) nem tudok bejelentkezni. Egy fehèr lapod dob ki ès kèsz. Próbáltam újratelepiteni az sem segitett. Mi lehet a gond. Válaszokat köszi

(#5769) menyus4661


menyus4661
tag

(#5770) dchard válasza mcs (#5766) üzenetére


dchard
veterán

Továbbra is érdekel a BIOS mod ventillátor ügyben.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5771) Csupingo válasza dchard (#5770) üzenetére


Csupingo
veterán

Még nincs pascal-hoz bios editor, nem?

Nálad más is van a háttérben, ami miatt terhelés nélkül ki-be kapcsol a venti. Valami terheli a kártyát. Esetleg 120, 144 Hz-es monitorod van, vagy 4k kijelződ, vagy 3 kijelző van a kártyára kötve, vagy bányászvírusod van? Ilyen esetekben szokott melegedni, pedig alapból 35-40 fokon kéne állnia, venti nélkül. Szerintem a giga programjait töröld le, csak msi ab-vel hozz létre profilt.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#5772) dchard válasza Csupingo (#5771) üzenetére


dchard
veterán

"Még nincs pascal-hoz bios editor, nem?"

Én is erre jutottam, csak akkor minek ajánlgatja ezt a lehetőséget, erre nem jöttem rá (vagy ironizált és nem jött át).

"Nálad más is van a háttérben, ami miatt terhelés nélkül ki-be kapcsol a venti. Valami terheli a kártyát. Esetleg 120, 144 Hz-es monitorod van, vagy 4k kijelződ, vagy 3 kijelző van a kártyára kötve, vagy bányászvírusod van?"

Egyik sincs. 3 kijelző van, ebből egy nem megy, a másik kettő meg 1280x1024, 60Hz-en.

"Szerintem a giga programjait töröld le, csak msi ab-vel hozz létre profilt."

Megtörtént, de az AB-nek folyamatosan (pontosabban minden rendszerindulásnál) be kell állítania a profilt, mivel újraindítások között elfelejti a kártya. Ezt szeretném elkerülni azzal, hogy belenyúlok a kártyán lévő profilba. De úgy néz ki ez egyelőre nem lehetséges.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5773) Csupingo válasza dchard (#5772) üzenetére


Csupingo
veterán

Terheletlen állapotban milyen órajeleket mutat a gpu-z?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#5774) mcs válasza dchard (#5772) üzenetére


mcs
veterán

Szokott lenni minden generációhoz bios editor progi, de úgy látom, hogy a Pascalhoz egyelőre nincs, amit furcsállok. Amúgy végső lehetőségként hoztam fel a bios írkálást, csak ha ne adj Isten valami gáz lépne fel ezzel, akkor a garanciának lőttek. Ha az oldalára fekteted a gépet, akkor is bezörög a venti?

(#5775) mcs


mcs
veterán

Valaki próbálta már 2 gigás 1050 tulajként az újabb Forzákat? Ha igen, akkor mennyire élvezhető vagy rosszabb esetben élvezhetetlen a vram miatt?

(#5776) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok

ASUS GEFORCE GTX1050TI STRIX 4GB DDR5 PCIE STRIX-GTX1050TI-4G-GAMING
vs
MSI GTX 1050TI 4GT OC NVIDIA GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 videokártya

Melyik az ajánlottabb?

(#5777) Raymond válasza dunc (#5776) üzenetére


Raymond
félisten

Az olcsobbik. Vagy esetleg egy meg olcsobb masik marka, az a lenyeg hogy felpassziv legyen a hutes. Ezek mind ugyanugy mennek, nincs ertelme a "markadijat" fizetni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5778) mcs válasza dunc (#5776) üzenetére


mcs
veterán

Az MSI 4GT az egyik legalapabb két ventis típus, ami nem félpasszív. Az ASUS Strixet mennyiért tudnád megvenni?

(#5779) dunc válasza mcs (#5778) üzenetére


dunc
nagyúr

Az asus lett végül is! Köszönöm a segítséget.

(#5780) bul07 válasza Raymond (#5777) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát azért Giga kártyákkal van gond, ventilátorokkal
Elég csak itt is visszakeresni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5781) dunc


dunc
nagyúr

Srácok jelenleg egy I3 7100 hajtja a kicsikémet! :D Gondolkodom egy I5 7600K beszerzésén, hozna pluszt? :U

(#5782) Viktor77 válasza dunc (#5781) üzenetére


Viktor77
titán

Hozna. Főleg a minimum fps-eken.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5783) AxBattler válasza dunc (#5781) üzenetére


AxBattler
félisten

Hozna, de 1050-hez elég bőven egy i5 6600, 7500. Szvsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5784) dunc válasza AxBattler (#5783) üzenetére


dunc
nagyúr

Akkor már a 7600K t veszem meg. (másba is jó, mondjuk nem tuningolok.)

(#5785) mcs válasza dunc (#5781) üzenetére


mcs
veterán

1050/Ti-hez ajánlott egy modern 4 magos proci. Nálam az i3 8100 fajintosan kihajcsa az 1050et. :)

(#5786) #77646080 válasza mcs (#5785) üzenetére


#77646080
törölt tag

Én is így gondolom.

Ezen viszont jót derültem, teljesen jó kifejezés: fajintosan kihajcsa. :DDD

(#5787) Elcan


Elcan
tag

Sziasztok!

Mennyivel lennék előrébb a mostani rx 460 4gb-hoz képest egy 1050 ti-vel? Érdemes lenne átnyergelni?

(#5788) Csupingo válasza Elcan (#5787) üzenetére


Csupingo
veterán

Volt itt, aki szintén arról váltott. Amikkel ő játszott, talán overwatch volt az egyik, 10-20 fps-sel is többet hozott. Ha olcsón tudsz váltani és elég neked ennyi erőtöbblet amit nvidia-nak kedvező játékokban hoz, akkor érdemes lehet lecserélni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#5789) bul07


bul07
nagyúr

Hátha valakit érdekkel

Battlefield 5 Closed Alpha
Monitorom 1680x1050

Gépemet így használja

FPS a bal felső sarok

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5790) Puma K válasza bul07 (#5789) üzenetére


Puma K
veterán

:R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5791) Zola01 válasza bul07 (#5789) üzenetére


Zola01
tag

Köszi!
Elég jónak tűnik az optimalizáció ennél a résznél is.

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#5792) Raymond válasza bul07 (#5789) üzenetére


Raymond
félisten

Ez milyen beallitas? Gondolom nem Ultra :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5793) bul07 válasza Raymond (#5792) üzenetére


bul07
nagyúr

Azt nem lehet állítani, gondolom mindeninél ugyan az

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5794) Raymond válasza bul07 (#5793) üzenetére


Raymond
félisten

Nem is mutatja? Talan A BF1-nel szinten nem lehetett alltani, de ott legalabb beengedett es lattad hogy Medium vagy mi volt akkor.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5795) motocoder válasza bul07 (#5793) üzenetére


motocoder
aktív tag

Ez valami ingyenes teszt Bf5?

(#5796) Deylath26


Deylath26
csendes tag

Sziasztok!

VGA vásárlás előtt vagyok ( váltás 7850 2gb ról ) és valaki másik topicban mondta, hogy ha már újonnan akarok venni 1050ti -t akkor ennyi erővel, már vehetek 1060 3gb-t használtan. R5 2600x mellé lenne

Látom a különbséget a kettő között, tagadhatatlan a teljesítménybeli különbség és ha kifogok egy jó használtat, akkor persze nagyban szolgálni fog engem, csak szkeptikus vagyok ( simán lehet hogy bányászatra használták vagy kihajtották, amit nem említenek ), ezért gondoltam itt is körbekérdezek, hogy nektek mi a tapasztalatok. Ha 66 ezer lenne még mindig egy 1060 nyilván azt vennék...

Igazából hosszú távra tervezek, de sose volt cél a 60 FPS ( nyilván jobb ), mindig azon voltak hogy 1080p minimumon elfusson egy játék 30 FPS-n, de általánosságba elmondható, hogy mostanság kerülgetem a AAA játékokat.

Megjegyzés rant-ként: csak engem zavar, hogy benchmarkoknál sosincs egy külön értékelés ahol optimalizálva vannak beállítások? Nem különösebben érdekel ha AF-et leviszed 2-re 16 ról és valami parányi különbség van, miközbe kapsz emiatt 10% FPS boostot

[ Szerkesztve ]

(#5797) MeroM válasza Deylath26 (#5796) üzenetére


MeroM
senior tag

3gb vrammal ne tervezz nagyon előre amúgy ebből kifolyólag valószínű nem arra használták.

(#5798) Speed® válasza MeroM (#5797) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem-e..? Főleg, ha Samsung ICs volt. A DAG file meghízása miatt sokan árulták, de a legtöbb csákányozott erősen, jellemzően határra húzott vRAMmal.

(#5799) Deylath26 válasza MeroM (#5797) üzenetére


Deylath26
csendes tag

Igazából nem tudom, hogyan érezzek efelől a 3gb vs 4gb os VRAM témáról. Előre nem tudom mivel fogok játszani és hogy mennyire fognak megnőni az igények ( és emelett mennyire lesznek optimalizálva a játékok ) Érdemes megjegyezni, hogy AAA játékokat manapság elég nagy ívben kerülöm vagy legalábbis nem érdekelnek.

Emlékszem régen mindenki azt mondta, hogy a 7850 2GB-om semmire nem lesz elég annó, ha hosszútávban gondolkozok... Eddig egyetlen olyan játékkal játszottam, ami ne futott volna 35 stabil FPS fölött az elmúlt 4 évben evvel a karival ( és érdemes megjegyezni, hogy egy Phenom II ment mellette... most 2600X van ). A 6 gigás 1060 számomra drága, de az 1050ti -t meg lehet nyers erő miatt hamarabb leváltanám mint egy 3 gigás 1060-at

(#5800) Raymond válasza Deylath26 (#5799) üzenetére


Raymond
félisten

A GF1060 3GB-nak van tobb ertelme. Hiaba a 4GB RAM a GF1050Ti-n, ez nem fog segiteni semmit (mar most se segit) mert ha egy jateknak nem eleg a 3GB akkor ott hiaba van 4GB a gyengebb GPU-n, az nem birja nyers erovel a szamitasokat.

Szerk: itt van pl. par ujabb AAA es nepszeru jatek VRAm igenye 1080p es 1440p felbontasokon a legmagasabb beallitason:

Ezen kivul az osszes utobbi UE alapu jateknak is boven eleg a 3GB minimum 1080p-ben de legtobbszor meg 1440p-ben is.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.