Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Csupingo válasza laceszgamer (#5100) üzenetére


Csupingo
veterán

Volt már rá példa a történelemben, hogy késsel kettőt leválasztottak róla.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#5102) laceszgamer válasza Csupingo (#5101) üzenetére


laceszgamer
addikt

Ilyesmit nem akarok ha egyszer van hozzá gyárilag hatos, csak épp nincs nálam. :D Csak gondoltam megkérdem hátha van vele valakinek tapasztalata.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#5103) Csupingo válasza laceszgamer (#5102) üzenetére


Csupingo
veterán

Amúgy nem olyan nagy "szétbarmolás", utána is használható 8-asként is. Sok tápon direkt leszedhető 2, hogy 6-os legyen belőle. Láttam már alaplapi tápcsatlakozót is megvágva. Persze nem akarom rád erőltetni a dolgot, csak megemlítettem.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#5104) berzebub válasza laceszgamer (#5102) üzenetére


berzebub
aktív tag

Bemész a legközelebbi számtech boltba és veszel egy molex/sata to 6pin átalakítót és kész.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#5105) Silεncε válasza Kroni1 (#5075) üzenetére


Silεncε
őstag

Palit nem passzív (ezt első kézből tudom, nekem is az van), viszont nálam kb semmilyen hangja sincs (vagy legalábbis én nem hallom)

(#5106) Puma K válasza laceszgamer (#5100) üzenetére


Puma K
veterán

Nem a besüllyesztéssel van a gond hanem a hűtés bordája nagyon közel van ebből a szempontból a tápcsatlakozóhoz:

Pont a bal oldalra esik a plusz 2 ér.

Kell venni egy átalakítót, aminek az egyik végébe megy a tápból jövő 8pin-es kábel, arra rámegy a 6pin-es vége az átalakítónak és a másik vége 6+2pin-es az meg már gond nélkül rámegy a VGA-ra:

Vagy ha nincs 6+2pin-es végű átalakító akkor jó a 8pin-es is és akkor le lehet törni amit írtak is.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5107) laceszgamer válasza Puma K (#5106) üzenetére


laceszgamer
addikt

Ja igen, látom, ott a borda.

Hát mindegy, akkor, igazából valszeg ünnepekkor úgy is hazamegyek, akkor majd elhozom a táp maradék kábelét, annyira nem sürgős a dolog.

Köszi a helpet mindenkinek. :)

Oh, még egy kis kérdés más témában. Ugye ezen a kártyán megállnak a ventik terhelés nélkül, viszont nekem a ház aljában van egy venti ami közvetlen a kártyára fújja a levegőt, valszeg eleget ahhoz, hogy forgásba hozza a kártya ventijeit. erre nem kergül be driver vagy ilyesmi? Mármint csak hogy pörögnek a ventik rajta olyankor amikor hivatalosan állnak.

Tudom hülye kérdés, csak eszembe ötlött.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#5108) Puma K válasza laceszgamer (#5107) üzenetére


Puma K
veterán

Szerintem nem rendelkezel olyan erős légáramot biztosító ventilátorral ami akkora légnyomást tud produkálni hogy forgassa a VGA ventilátorait.

Nem tudom pontosan mi a megfelelő kifejezés de nem olyan a csapágyazása a számítástechnikában használt hűtőventilátoroknak amiknél csak úgy szabadon forog a venti, Van egy fajta fokozatossága ami gondolom a motortól függ.

Nekem is fújja alulról 1db 14cm-es és 1db 12cm-es ventilátor a VGA-t, de ha a VGA magának leállítja a ventilátorait akkor azok állnak.
Maximum akkora légmozgás van hogy a kártyán lévő ventilátorok álló lapátjai között átmenő levegő átmozgatja a hűtőbordák között lévő levegőt.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5109) dugo_ válasza Puma K (#5108) üzenetére


dugo_
veterán

+1

Nekem gyakorlatilag szendvicsben van a kártya két darab 120-as ventivel, és nem fújja az olyan erővel. Szájjal meg tudom tekerni, de azt meg nem szoktam bekapcsolt gépen csinálni... :D

(#5110) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Akkor okés, csak egy csendes 12cm-es, szóval tényleg nem valami nagy erővel fújja.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#5111) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Jó reggelt!

Segítsetek dönteni nekem!
Azon gondolkodom, hogy lecseréljem-e a 1050 -et egy 1050 Ti -ra vagy vegyek inkább a 8GB 2400 RAM mellé még 8-at. (Nincs pénzem mindegyikre sajnos.)
Nézegettem teszteket, de mindenféle eredményeket találtam arról, hogy hány % van a két kártya között.
Egyik szerint azt mondanám, hogy megveszem mindenképp, majd a másiknál van talán 5-10 % különbség, azt keveslem a 40%-os felárért. (35-ért eladnám az enyém és 50-ért vennék egy garis használtat.)

(#5112) dugo_ válasza NdrewSunix (#5111) üzenetére


dugo_
veterán

Nem éri meg ilyen kis előrelépéssel haladni.

(#5113) Apollyon válasza NdrewSunix (#5111) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Ti gyorsabb kártya, mindenképpen jobban jársz a VGA cserével.

8-ról 16 GB RAM-ra váltás nem hozna annyi FPS-t, sok játék nem használná ki ezt a különbséget. Arról nem beszélve hogy milyen eszméletlenül drága a RAM, egy 8 GB-os modul 25 ezer forint körül van. Most abszolút nem éri meg RAM-ot venni.

Főleg, ha megúsznád 15 ezerből a VGA váltást, a Ti-n is több RAM van, már csak ezért is jobban járnál. De ha tegyük fel mindkét cserét ingyen megúsznád, akkor is inkább a VGA upgrade lenne valóban hasznos.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5114) Csupingo válasza NdrewSunix (#5111) üzenetére


Csupingo
veterán

A memória az sosem árt. Vga-t meg inkább cseréld akkor, amikor van keret kicsit nagyobbat lépni.

Persze az más kérdés, amit említettek is, hogy ilyen árak mellett jelenleg érdemes e bármit is cserélni. Ha még nem ütköztél falba a 8 GB memória vagy a gtx 1050 miatt, akkor várhatnál is kicsit, talán mennek lefelé az árak.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#5115) NdrewSunix válasza dugo_ (#5112) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Az a baj sajnos 1060-ra sosem lesz pénzem, hiába érné meg jobban a teljesítmény többlet miatt.
Maradok akkor RAM bővítés mellett, elleszek a 1050 -nel. :)
.

(#5116) Apollyon válasza NdrewSunix (#5115) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A 3 opció közül (RAM, vagy Ti-re váltás, vagy nem veszel semmit) ez a legrosszabb.

Vagy mondjátok már meg, hogy egy sima 1050 mellett, milyen játék (gondolom ez a lényeg) fog profitálni a 8 helyett 16 GB RAM-ból? :F

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5117) NdrewSunix válasza Apollyon (#5116) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Eredeti terveim szerint 16 GB-t terveztem a gépbe, de végül elmaradt, csak felét vettem meg.
A cél az volt, hogy ez évekig használható legyen (ne kelljen rá költeni), így többel terveztem, mint ami szükséges. Gondoltam elég lesz nekem a 1050 játékra, de már nem vagyok benne biztos. Viszont az eredeti terveket átgondolva fordult meg a fejemben, hogy legyen inkább 1050 Ti a RAM helyett. MIvel a tesztek alapján nem tartottam korrektnek az árat a sima 1050-hez képest, hozzátok fordultam, milyen döntést hozzak.

(#5118) Csupingo válasza Apollyon (#5116) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem nem az volt a kérdés, hogy több fps lesz e, több memóriától. Már most is van pár játék (tervező program) ami köhög, vagy köhögött 8 GB rammal míg egy update nem javított rajt. Nemsokára (már most sem) nem fog ártani a 16 GB. Az nem kér enni, aztán ha pénz áll a házhoz lehet vga-t is cserélni. Szerintem még nincs olyan halyzet, hogy az 1050 falba ütközik, az 1050 ti pedig vígan szalad. Még az is lehet, hogy nemsokára térdig fogunk járni "aprón" a jó árú kártyákban.

(#5117) NdrewSunix: ha olyan beállításokat használsz a játékokban, amivel 2 GB memóriahasználat alatt maradsz, akkor nem sokkal erősebb a "ti" sem. Tesztekben látni ultra beállításoknál, ahol mondjuk 4 GB környékén van már a memóriahasználat, ott akár 8-10 fps-sel is többet hozhat a "ti", de ez nem annyira életszerű, mert ultra és high között sok játékban szinte nincs látványra különbség, csak a sebességet csökkenti drasztikusan, meg ilyen gyengébb vga-val fhd-n ultra beállításokat használva max. 26-38 fps érhető el (gépigényesebb játéknál). Inkább használja az ember medium-high beállítások környékén, úgy 50-60 fps is még kicsikarható belőle.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#5119) dugo_ válasza Apollyon (#5116) üzenetére


dugo_
veterán

PUBG? Az mindent felfal.

Ami másik meg, amit Csupingo ír, ahol az 1050 kevés, ott az 1050Ti is az lesz, vram ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#5120) athomi válasza NdrewSunix (#5111) üzenetére


athomi
veterán

Átlagban 10-15%-kal szokott erősebb lenni a TI (szélsőségesebb esetben kicsit több illetve kevesebb is), ha a vram nem korlátozó tényező. Ennyi előrelépésért egyáltalán nem ér meg a váltás 40% felárért.

[ Szerkesztve ]

(#5121) NdrewSunix válasza Csupingo (#5118) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Igazából amíg medium grafikán is élvezhető egy játék, azaz nem pixeles, nekem megteszi az is. Nem vagyok egy nagy gamer, nincs rá időm, csak játszom néha egy kicsit.

(#5122) smc válasza NdrewSunix (#5121) üzenetére


smc
addikt

Akkor ne vegyél semmit.
Komolyan.
Ramot se. Én 8 gigával használom, ráadásul ddr3-mal. Nem olyan szörnyű így sem az élet. :)
Meghajtottam még az rx 480-at is, azzal sem volt különösebb gond.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5123) Balesz1899 válasza smc (#5122) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Szintén 8 giga DDR3 mellett van 1050Ti, egyelőre nem érzem hiányát a másik 8 gigának. :)

(#5124) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Most elbizonytalanítottatok egy kicsit RAM ügyben. :)
Lehet várok, kérdés végre realizálódik végre már a VGA ára, és a RAMé merre mozdul el a jövőben.

(#5125) csako válasza smc (#5122) üzenetére


csako
veterán

+1
Nekem 12 GB van, de 8 fölött csak nagyon ritkán vagyok, és akkor is azért, mert a Firefox simán megeszik 1.5-2 GB-t, aminek nem is lenne muszáj nyitva maradnia játék közben :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#5126) MeroM válasza csako (#5125) üzenetére


MeroM
senior tag

Mindenkepp a Ti a plusz 2gb vrammal tobbet nyersz mint +8gb rammal.

[ Szerkesztve ]

(#5127) MeroM válasza MeroM (#5126) üzenetére


MeroM
senior tag

Legalábbis Fhd n.

(#5128) Puma K válasza NdrewSunix (#5124) üzenetére


Puma K
veterán

A 2014-ben újból a nulláról épített gépemet lépésenként fejlesztettem a gyakorlatban tapasztaltak alapján.

Akkor elsőre i5 4460 + 8 GB + GTX 760-al kezdtem.

A RAM használatot nem ritkán 7,9 GB-on láttam játék közben. Beraktam a gépbe még 8 GB RAM-ot hogy a 16 GB meglegyen így már azt láttam, hogy a Titanfall 12-13 GB között mozgott, a GTA Online 11-12GB RAM-ot használt és más játékok is nem ritkán 8-12GB RAM között fogyasztottak.

Ebben a Windows 7 is benne van ami magának 1,5GB körül kér magának mikor már 16 GB csücsült a gépben.
Nálam a rendszer karban van tartva és nincsenek feleslegesen telepített vagy a háttérben futóprogramok.

Ha nincs elég RAM a gépben, akkor a rendszer-OS azt a meghajtót veszi igénybe amire telepítve van. Ez azért nem szerencsés mert az átlag SSD-k sem olyan gyorsak mint egy RAM és azért sem jó, mert alapból a lapozófájl csak egy vészmegoldás ami játékok esetén nem a legjobb.

Inkább RAM-ot kell bővíteni ami adott évente úgy sem árt ha duplázódik, és akkor semmilyen negatív hatás-élmény nem ér minket. Minden úgy és annak megfelelően működik ahogy kell.

A plusz RAM azért sem árt, mert a játékok közül is egyre több tér át 64 Bit-re a régi 32 Bit-ről ami által több szabad RAM-ot tud meg megcímezni magának így csökkennek a töltési idők és gyorsul az egész gép használat közben.

A VGA-nál meg amit írtak a többiek is nincs értelme ilyen tyúklépésekkel fejleszteni, vagy adott generáción belül 2-3-mal érdemes feljebb lépni vagy a következőből az utódot megvárni-megvásárolni ha szintén van akkora fejlődés hogy megérje.

A CPU-ból a korábbi i5 4460-ról i7 4790K-ra váltottam ennek olyan hozadéka volt hogy az akkor már 1 éve piacon lévő középkategóriás GTX 760 is meglendült és kis pluszt teljesítményt tudott leadni, mert kihajtotta a mellette lévő CPU. A 16 GB RAM ekkora már adott volt így i7-tel a birtokomban meg a VGA kártyát cserélgettem: GTX 760 --> GTX 1070 --> Intel HD 4600 --> GTX 1050 Ti --> Intel HD 4600 --> GTX 1050 Ti

Még annyit hozzátennék, hogy az operációsrendszert érdemes egy SSD-re tenni, mert az egymagában sokkal több pluszt hoz mint bármilyen CPU-RAM-VGA fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5129) NdrewSunix válasza Puma K (#5128) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Köszönöm a részletes leírást!
Úgy látom abban szinte mindenki egyetért, hogy nem érdemes 1050-ről Ti -ra váltani, csak nagyobbra.
A RAM már megosztja a társaságot, de ha úgy sem veszek Ti -t, akkor szerintem megveszem a pénzen majd a RAM-ot. Onnantól már biztos nem lesz azon a téren "hiányom".

(#5130) bandika0626 válasza NdrewSunix (#5129) üzenetére


bandika0626
senior tag

És a 8GB Ramod 1 vagy 2 modulból tevődik össze?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#5131) NdrewSunix válasza bandika0626 (#5130) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

1x 8GB 2400-as GSkill, mert ugye tervben volt akkor a párja is és nem akartam 4x4 -et.

(#5132) bandika0626 válasza NdrewSunix (#5131) üzenetére


bandika0626
senior tag

Akkor szerintem ramot vegyél. A duál channelből elég jól fogsz profitálni.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#5133) MeroM válasza bandika0626 (#5132) üzenetére


MeroM
senior tag

Dual chanellel tenyleg nyersz de a 4gb vram már sajnos alap lett sok játékban.

(#5134) MeroM válasza MeroM (#5133) üzenetére


MeroM
senior tag

950 et is azért cseréltem mert kevés volt a 2gb

(#5135) Bobó_20 válasza NdrewSunix (#5131) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

hát ez eléggé nehéz döntés :U
Pro és kontra:
- dual channel tényleg sokat hozna
- de limitálna a 2GB VRAM (már 720p-n is limitáló szerintem)
- Ti-re nem váltanék, akkor már inkább egy 1060 6GB, de az most horror anyagilag, plusz single channel maradna :U

Végülis én is inkább a memóriát ajánlanám, aztán kiderül mit fut a sima 1050. :)

(#5136) Mercutio_ válasza bandika0626 (#5132) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha van VGA Intel rendszernál a DC csak pár %-ot hoz, vagy rosszul tudom?

NdrewSunix : SSd-n fut a rendszer? Ha nem, akkor inkább arra költsd a pénzt!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5137) MeroM válasza Mercutio_ (#5136) üzenetére


MeroM
senior tag

Én is ugy tudom h olyan sokat nem dob a rendszeren.

(#5138) NdrewSunix válasza Mercutio_ (#5136) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Igen, SSD-n van a Windows, mellette pedig egy HDD. Gondoltam, hogy lecserélem esetleg a HDD-t is, de kiváltani egy 1TB -s HDD-t ugyanekkora SSD-re, kicsit sok nekem anyagilag.

(#5139) Bounti válasza NdrewSunix (#5117) üzenetére


Bounti
aktív tag

Adhatnál támpontot is, hogy mire használod a gépet, milyen játékokat/tervező vagy vágó progit futtatsz, esetleg stream-elni szoktál...

Az 1050 húzva hozza a Ti szintjét, de például a textúrák minőségét nem rakhatod űberbrutálra (lásd GtaV). Viszont a Ti-t is húzhatod, több a Vram, természetesen időtállóbb, a kérdés, hogy megéri-e neked most egy kicsit jobb grafika több pénzért.

A Ram meg olyan szempontból jó döntés, hogy, ha a mostani párját tudod beszerezni, akkor az a 16 giga jó időre elég lesz, viszont akkor el kell majd fogadnod, hogy az újabb játékokat nem tudod majd maximum közeli grafikán futtatni.

Én így látom...

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#5140) Bounti válasza Bobó_20 (#5135) üzenetére


Bounti
aktív tag

Nem limitál 720p-n a 2 giga, én pl a witcher3-at, és a gtaV-t is 1080-n tolom, viszont a csilli-villi textúrákat, és az egyéb extrákat bizony minimumra kell tenni (vagy legalábbis közel a minimumhoz)...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#5141) NdrewSunix válasza Bounti (#5139) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Néha játszom, mert ahogy írtam nem nagyon van rá időm. Most épp NFS: Payback, Battlefield 1, Dirt 4 van soron. Ezen kívül netezek vagy filmet nézek. Ha elindul a játék, nekem megfelel a medium grafika is.
MSI B350 alaplap, Ryzen 5 1600X proci és a 8GB 2400-as RAM van most a gépemben.

(#5142) Bounti válasza NdrewSunix (#5141) üzenetére


Bounti
aktív tag

Akkor én is inkább ajánlanám neked a Ram-ot, ha már mindenképpen fejleszteni akarsz. Én jól el vagyok 8-al is (igaz nekem duálban mennek), nem érzem szükségét növelni... (Aztán persze lehet, hogy majd jót röhögsz rajtam jövőre mikor 3x ennyiért veszem majd a memót... :)) )

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#5143) MeroM válasza Bounti (#5140) üzenetére


MeroM
senior tag

Gta ban a very high textura +very high árnyékok azért elég sokat dobnak a látványon... csak sajnos ehhez kevés a 2gb vram

(#5144) Bounti válasza MeroM (#5143) üzenetére


Bounti
aktív tag

Elhiszem, viszont nem mindenkinek a látvány a lényeg (pl nekem), és ha ezeket a látványelemeket lejjebb húzzuk akkor egyáltalán nem limitált a játék 1080-on.

Persze mindenkinek egyéni preferanciája, hogy hogyan szeret jászani...

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#5145) NdrewSunix válasza MeroM (#5143) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

És a 1050Ti pont annyival jobb, hogy azzal már ez bekapcsolható?

(#5146) Bounti válasza NdrewSunix (#5145) üzenetére


Bounti
aktív tag

Annyival több a Vram (2g vs 4g)!

Ezért is fontos, hogy eldöntsd, hogy lényeges-e neked a szebb textúra (no azért nem ronda a játék minimumon sem!).

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#5147) smc válasza NdrewSunix (#5141) üzenetére


smc
addikt

Ezeket kipörgettem az aláírásban szereplő gépen high közeli beállításokkal. Nem szólt hogy kevés a memória. A 2 gb vram előbb fogy el, ebben szinte biztos vagyok. És itt még az ésszérű beállításokra gondolok, ahol nem 20-30 fps-sel megy csak a játék.

Beállításokat általában úgy lövöm be, hogy beállítom high-ra, aztán ha kell, akkor pár opciót leveszek mediumra, ami nagyon zabál és a látványt nem dobja meg. Így ezek a játékok teljesen élvezhetőek és szépek. + ACO, RE7, DOOM, Prey volt mostanában.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5148) NdrewSunix válasza Bounti (#5146) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Igen tudom, hogy a Ti már 4GB, csak azt nem tudtam, hogy e miatt nagyobb a teljesítménye.

(#5149) Bounti válasza NdrewSunix (#5148) üzenetére


Bounti
aktív tag

Nagyobb a teljesítménye, de nem (vagy csak kis mértékben) a nagyob memó miatt. A további extrák (szebb textúrák, stb.) miatt jobb a 4 giga.

A húzott 1050 beéri teljesítményben az alap Ti-t, ha nem kell a több vram.

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#5150) NdrewSunix válasza Bounti (#5149) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ha játék közben nézem a vram fogyasztást és közel eléri a 2GB-ot,akkor az azt jelenti, hogy feltehetően kevés oda a 1050-em?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.