Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Apollyon válasza snecy20 (#4439) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezt úgy írtam, hogy nem is fullhd-ban játszom, hanem csak 1680x1050. Amúgy a fullhd egy elképesztően gagyi képarány, nekem sosem lesz olyan. Régen is hozzászoktam az 1920x1200-hoz :D Arra meg aztán tényleg harmat a 1050 Ti. Valahol 1070-nél kezdődik az élet. (Szerintem a 1060 is belépő kategóriás, de ez sokakat zavar, ez van. Főleg, hogy nem tud annyival többet a 1050 Ti-nél mint amennyivel többe kerül alap áron is.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4452) snecy20 válasza Apollyon (#4451) üzenetére


snecy20
veterán

Nézd, 2 hónapot elvoltam egy 21:9-es 3440x1440-es monitoron az 1050Ti mellett, és még a körmeim is megmaradtak, mert nem kellett a falat kaparnom tőle. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4453) Apollyon válasza snecy20 (#4452) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az mondjuk elég klassz, 60 fps megvolt? Sajnos nekem 50-60 alatt minden diavetítés. :/

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4454) AxBattler válasza Apollyon (#4451) üzenetére


AxBattler
félisten

Nemtom', nekem elég jól teljesített, még 2560*1080-ban is. :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#4455) snecy20 válasza Apollyon (#4453) üzenetére


snecy20
veterán

Kisebb gépigényű vagy régebbi játékokban megvolt. (BF3, Far Cry 3, Bioshock Infinite) Új címeknél butítós volt már a történet erősen, de ez nem is csoda, 1080p-hez képest 2.5x több képpont megmozgatásába még az GTX 1070Ti-nek is bele tud törni a bicskája.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4456) snecy20 válasza TTomax (#4355) üzenetére


snecy20
veterán

Bár nem szeretem a GTA-t, próbából feltettem én is. Nem okoz gondot a kártyának Very High beállítások mellett a fix 75 FPS, és még pár extra képjavító nyalánkságra is futja a kártya erejéből. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4457) TTomax válasza bul07 (#4449) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem rossz eredmények,szerintem az gpu órajelben még tudsz feljebb menni most olyan 5-7%ra vagy az én eredményemtől de 5% alá tudod vinni. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4458) TTomax válasza Apollyon (#4451) üzenetére


TTomax
nagyúr

Dehogy kevés,csak nem kell mindent maxra rakni,highon szinte mindent visz amikkel eddig próbáltam Destiny,Wildlands,Rainbow6,Division.Nem kell mindent maxra tolni,és akkor nem kell 1070 FHDra.Azok a beállitások mint DoF, blur, stb egyébként is csak rontanak a képminőségen szerintem.Nagyon is jól használható a 1050Ti 1920x1080/1200 60fpsre.... :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4459) TTomax válasza snecy20 (#4456) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem belefért még a 4xMSAA is,ami azért komoly fegyvertény. A pascaloknak amúgy is nagyon fekszik az a játék.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4460) snecy20 válasza TTomax (#4458) üzenetére


snecy20
veterán

Pár percet mindig érdemes rászánni a finomhangolásra, mert az előre belőtt preset-ek csak ritkán jók. Minden játékban vannak olyan opciók, amik a látványhoz egyáltalán semmit hozzá nem adnak, de az FPS-t meg simán felezik.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4461) TTomax válasza snecy20 (#4460) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ohh igen,föleg akkor szoktam jókat mulatni amikor valaki bejött a 1080 vagy 1080Ti topicba,és siránkozott milyen gyenge a kártya,mert nem viszi maxon a kedvenc játékát.Csakhogy a kedvenc játékban volt resolution scale,aminek a csuszkáját naná hogy jobbra koppig elhúzta egy FHD monitoron így gyakorlatilag 4Kban renderelt a vga,és hát persze ott is ultrán... :DDD Sokan nincsenek sajnos tisztába azzal,hogy egy bállitás kb mit csinál,milyen hatással lesz a képminőségre,illetve mennyibe is kerül gpu vagy akár cpu oldalon.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4462) snecy20 válasza TTomax (#4461) üzenetére


snecy20
veterán

Így igaz. Amúgy abban az esetben jó lehet a Resolution Scale, ha az ember nem akar külön élsimítást. Talán kevésbé megterhelő a VGA-nak , bár ezt le kéne jobban tesztelni. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4463) TTomax válasza snecy20 (#4462) üzenetére


TTomax
nagyúr

Sajnos pont ellenkezőleg,kb annyira terhel mint az SSAA a működésük miatt.Az SSAA is felskáláz ezért is annak a legjobb a minősége mozgás közben.Mert hát úgy érdemes nézegetni nem pedig álló képen,álló képen még a morfológia szürések is jól mutatnak (SMAA,FXAA) csak amikor mozgás közben vagy veszed észre mennyire is mossa képet. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4464) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Sziasztok !

A Unigine Heaven Benchmark 4.0 ( Basic Edition ) teszt programot milyen beállításokkal érdemes tesztelni ?

Köszi a választ !

Honnan lehet azt tudni,hogy milyen chip van a kártyán?

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#4465) Submarine válasza TTomax (#4445) üzenetére


Submarine
senior tag

Hatalmas köszönet, hogy vetted fáradtságot!
:C :R
Kimásoltam .doc-ba, képek külön mellékelve, akinek szüksége van rá.
Minden egy .zip-ben:
GTX 1050Ti tuning.zip

(#4466) TTomax válasza Submarine (#4465) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nagyon szívesen! :B

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4467) snecy20 válasza TTomax (#4463) üzenetére


snecy20
veterán

Nem szoktam erőltetni ezeket az élsimítós cuccokat amúgy, nagyon szétkenik a képet. GTA-ban minden opció very high mellé pont megteszi az FXAA. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4468) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Helló !
Csináltam egy tesztet azon a beállításokon amit látni fogtok. Semmi tuning . Én megvagyok elégedve.. :D

(#4469) snecy20 válasza S.O.S. (#4468) üzenetére


snecy20
veterán

1920x1071 odavág. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4470) S.O.S. válasza snecy20 (#4469) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Igen ez érdekes. :DDD
nem tudom ez ,hogy sikerült mert olyan beállítás szerintem nincs is.. :D

[ Szerkesztve ]

(#4471) TTomax válasza S.O.S. (#4470) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ablakban futott azért. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4472) snecy20 válasza S.O.S. (#4468) üzenetére


snecy20
veterán

Ebből amúgy mi a default? Azon kéne futtatni, a jobb összehasonlíthatóság miatt, mert a neten ahogy látom van aki 2xAA-val, van aki 8xAA-val futtatja.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4473) TTomax válasza S.O.S. (#4468) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nálam ennyi. 2050@2250MHz

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4474) snecy20 válasza TTomax (#4473) üzenetére


snecy20
veterán

Tolok egyet én is mindjárt. Az a min. 7.9 hogy jött össze? :F :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4475) TTomax válasza snecy20 (#4474) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha többször futtatod akkor picit jobb a min. fps,sajnos a scene töltések között is mér,ott meg ugrik egyet szinte mindig. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4476) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

A Core Clock és a Memory Clock között van valamilyen arány ?

Köszi a választ !

(#4477) snecy20 válasza TTomax (#4473) üzenetére


snecy20
veterán

Nálam 1964@4504Mhz:

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4478) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Első próbálkozás .. :D A power limitet elfelejtettem feljebb állítani !

[ Szerkesztve ]

(#4479) snecy20 válasza S.O.S. (#4476) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem úgy tűnik különálló életet élnek, attól pl. nem megy jobban a GPU, ha a RAM-ot érintetlenül hagyom.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4480) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Úgy látom a reset gombal minden visszaáll eredeti állapotba.. :)
Még lehet teszek egy kis emelést adok a powernek is ..

(#4481) snecy20


snecy20
veterán

+5 pont még volt benne. :D
Vajon számít az hogy m.2 SSD-n van a rendszer? Mert a minimum FPS-t tekintve nem volt benne az a nagy döccenés ami levitte volna 10FPS alá.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4482) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Micron chip van a kártyámon.Sokkal több húzást már nem bír el mert kicsit szaggat és nem fut le a teszt .. :)
Nem akarok kisérletezgetni visszaállítom alapra és úgy hagyom.. :D
Szerintem a kártyához nem a legújabb driver van felrakva de majd egyszer lecserálem.

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#4483) snecy20 válasza S.O.S. (#4482) üzenetére


snecy20
veterán

Pedig pont akartam írni hogy egy +1000Mhz-es RAM-tuning-ot próbálj de, de ha nem bírja, akkor hagyd. :)
Nekem is Micron, és csoda hogy bírja a keményebb húzást.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4484) S.O.S. válasza snecy20 (#4483) üzenetére


S.O.S.
senior tag

:) Még azt nem tudom,hogy hagyjam a venti vezérlést úgy ahogy a gyártó beállította ( 60 fok alatt nem kapcsol be )vagy állítsak be neki egy manuális vezérlést? Nem tudom az alkatrészek mennyit birnak.
De gondolom az MSI tudja mit csinál? Vagy nem ? :D

Köszi a választ !

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#4485) Met


Met
nagyúr

Visszatértem, sajnos :((
Nem tudni mikor lesz a GTX1050TI-DC2O4G, ha lesz egyáltalán.
Ezek közül valamelyiket érdemes helyette választani?

ASUS DUAL-GTX1050TI-O4G-V2 nVidia 4GB GDDR5
ASUS Videokártya PCI-Ex16x nVIDIA GTX 1050 Ti 4GB DDR5 EX-GTX1050TI-4G
ASUS GeForce GTX 1050 Ti 4GB Phoenix videokártya /PH-GTX1050TI-4G/ (egy ventilátor)
ASUS GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB videokártya /EX-GTX1050TI-O4G/

Az nem tudom hogy hátrány vagy előny hogy a Phoneix-nek csak egy ventije van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4486) snecy20 válasza Met (#4485) üzenetére


snecy20
veterán

Ha jól látom ezek közül egyik sem tápcsatlakozós.
Amelyik olcsóbb... nagy különbségek nincsenek.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4487) dugo_ válasza Met (#4485) üzenetére


dugo_
veterán

A Phoenix nem félpasszív. Ha nem zavar, akkor akár az is lehet. Ezek közül az szokott lenni a legolcsóbb.

(#4488) athomi válasza Met (#4485) üzenetére


athomi
veterán

Ha szükséges, hogy félpasszív legyen, akkor ezek közül csak az Asus Expedition (EX-GTX1050TI-4G) jöhet szóba. Az OC verzióját (EX-GTX1050TI-O4G) csak akkor válaszd, ha nem kerül többe, mint a sima.

[ Szerkesztve ]

(#4489) Csupingo válasza Met (#4485) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán a 2 ventisek kicsit csendesebbek. Szerintem csak az EX állítja le a ventilátorait, ha ez szempont.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#4490) patakij válasza S.O.S. (#4484) üzenetére


patakij
tag

Alapból alacsony hőmérsékleten járnak ezek az 1050ti-k, de nekem bántotta a szemem az is, hogy 55foknál kapcsol be a Strix-em :D Ha nem tévedek akkor a kártyának hosszútávon a tartósan magas hőmérséklet, na meg a nagy hőmérséklet ingadozás lehet káros. Ennek megfelelően az enyémet úgy állítottam be, hogy 40 foknál kapcsoljon be (kihasználatlanság mellett bőven 40 fok alatt van), játékok alatt pedig átlag 45 fok. Illetve a ventibeállítás kicsit "meredekebb", hogy még 50 fok felé se igazán kerüljön, nem is láttam még ott tanyázni HWmonitor szerint. Persze ez csak saját vélemény, a jobbak majd megmondják.

(#4491) Met


Met
nagyúr

ASUS DUAL-GTX1050TI-O4G-V2 nVidia 4GB GDDR5 63k
ASUS Videokártya PCI-Ex16x nVIDIA GTX 1050 Ti 4GB DDR5 EX-GTX1050TI-4G 64k
ASUS GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB videokártya /EX-GTX1050TI-O4G/ 63k

A félpasszívság hogy működik, áll és x hőfoknál beindul és süvít?
De ahogy olvasom lehet szabályozni hogy mikor kapcsoljon be.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4492) S.O.S. válasza patakij (#4490) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Köszönöm! Én is úgy vélekedem ,hogy nem árt neki egy kis hűtés. Ha csak netezgetek mint most is akkor a GPU 31 fokos 22 fokos szobában.
valahogy nem sikerül az Afterburner progival beállítanom,hogy a venti 40 foknál kapcsoljon be . :)
Van valami trükk a beállításoknál?

(#4493) Viktor77 válasza Met (#4491) üzenetére


Viktor77
titán

60 fok körül kapcsolnak be, és ha be is kapcsolnak se hallod a hangjukat, mivel a 70 fokot is ritkán érik el ezek a kártyák, ehhez pedig nem kell csak kb. 1200-as fordulatszám.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4494) S.O.S. válasza Viktor77 (#4493) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Értem csak próbálom manuálba beállítani de valamiért nem megy .. :) 877 RPM a fordulata akár hova állítom a grafikont :F
Vagy újra kell indítani a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#4495) patakij válasza S.O.S. (#4492) üzenetére


patakij
tag

Trükk nincs, csak ki kell pipálni a checkboxot a Fan fülön. Én egy ilyen beállítást használok:

(#4496) Viktor77 válasza S.O.S. (#4494) üzenetére


Viktor77
titán

Nem neked írtam. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4497) S.O.S. válasza patakij (#4495) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Utánna a fő felületen nem kell semmit menteni vagy valami?

(#4498) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Én ezt nem értem . :DDD a ventik mennek a beállítás ellenére.

[ Szerkesztve ]

(#4499) Viktor77 válasza S.O.S. (#4498) üzenetére


Viktor77
titán

Gaming Appban vedd ki a pipát, hogy a program kezelje a ventit.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4500) S.O.S. válasza Viktor77 (#4499) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Nincs nagyobb változás vagy megy a venti mindegy, hogy mennyi a hőfok vagy nem megy majd bekapcsol 50 fok környékén. A gaming app felületén hiába kapcsolom ki az afterburner nem szabályozza akár hova állitom a diagramit. nem azt csinálja amit beállítok. :F De utálom,hogy nem tudom mi a fene történik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.