Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) dugo_ válasza r4z (#4250) üzenetére


dugo_
veterán

A kártyák alaplapi áramfelvétele vbios szinten van korlátozva, hogy visszafele kompatibilisek legyenek a régebbi pcie sínekkel.

(#4252) Csupingo


Csupingo
veterán

Most hogy felmerült a fogyasztás, pár msi gtx 1050 ti tesztet megnéztem, 71-77 W-ot mértek mindenhol. Az asus strix lehet hogy többet eszik, de 115-öt biztos nem. Pl. itt egy részletesebb mérés, de másik három komolyabb oldalon is ugyan ezt produkálták.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#4253) r4z válasza dugo_ (#4251) üzenetére


r4z
nagyúr

Nope, a kezdetek ota 75W-ot fogyaszthat egy x16-os PCI Express kartya a slotbol. Az ujabb PCI Express specifikaciokban a 6 (+75W) es 8 (+150W) pines bovitesi kombinaciok szerepelnek pluszban, azokbol is a kovetkezok: 6 (150W), 8 (225W) es 8+6 (300W). A 8+8 (375W) peldaul nem resze a PCI Express 3.x specifikacionak, az a 4.0-ba kerult csak bele.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#4254) smc válasza kisza25 (#4249) üzenetére


smc
addikt

A visszafelé kompatibilitás és az ócska lapok túlélése érdekében nem vesz fel egyik kártya sem 75-nél többet az alaplap felől, kivétel a ref rx 480 volt, volt is belőle hőbörgés, mert sikerült egy ócska lapot ami még retkes is volt, megsütni.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#4255) Grave_444 válasza yodee_ (#4229) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pontosan milyen táp? :)

(#4256) kisza25 válasza r4z (#4250) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja, mert az pci-e 2.0 az még 75W a 2.1 meg 150W, de igazából mindegy is amíg pci 1.0 miatt limitálják 75W-ban GPU biosban a fogyasztást (kivéve, ha átírom)

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#4257) yodee_ válasza Grave_444 (#4255) üzenetére


yodee_
őstag

Lite-on. Thinkcentre M82 gyári tápja.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#4258) r4z válasza kisza25 (#4256) üzenetére


r4z
nagyúr

PCI Express Card Electromechanical Specification, Revision 3.0

1.7, 1.8, 1.9, 4.1, 4.2 - mutasd meg, hol van ott szo 150W-os slotrol.

Atirhatod az erteket kezzel, de akkor mar nem lesz specifikacio szerinti a kartyad, aminek a toleralasara a lapod sincs felkeszitve.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#4259) soniq válasza hegegabi80 (#4228) üzenetére


soniq
tag

Az a durva,hogy elvileg most egy 180 wattos táp van benne,nem tudom milyen márka,mert ez egy hp oem gép,és csak hp jelzés van rajta.Most egy Gtx745 van benne,aminek 55 watt van megadva fogyasztásnak.

„Biztos vagyok benne, hogy az internet rövid időn belül összeomlik, és 1996-ban katasztrofális véget ér”

(#4260) Pasadena83 válasza Fl3x (#4240) üzenetére


Pasadena83
csendes tag

ha nem cel minden esetben a 60 fps/ultra, akkor eleg a 1050 ti. nekem altalaban mindig megvan a 40 + fps high on. medium on a 60+
a 1050 ti korrekt kis kartya. de ha megteheted, inkabb a 1060.. persze az mas kerdes, hogy megeri-e most :S

En is le akartam cserelni 1060 ra, de inkabb kivarom mar az uj szeriat.

(#4261) yodee_ válasza Pasadena83 (#4260) üzenetére


yodee_
őstag

Én teljesen elégedett vagyok a low profile1050Ti-mmel. Egyedül a Maffia 3 ami nem megy olyan szépen (~30-40fps), de a többi játék nekem tökéletesen megfelel fullhd-ben (BF1,COD-WW,DIRT4,DOOM,Wolfenstein,stb..) Kíváncsi vagyok melyik verzióból lesz legközelebb low profile verzió.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#4262) Fl3x


Fl3x
aktív tag

Köszönöm mindenki segítségét, akkor 1060 lesz, csak még picit kivárok vele, hátha normalizálódik az ára.

" Nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy hány ütést állsz ki mikor talpon kell maradni!"

(#4263) opr


opr
veterán

Üdv népek!
Van egy ujdonatúj gigabyte gtx 1050Ti kártya. Legfrisebb win10, legfrisebb nv driver., HDMI kábellel rákötve egy monitorra.
Van egy olyan gondom, hogy ablakváltásoknál sokszor elsötétül a kép egy kb fél mp-re. Máskor nem, egyébként tökéletesen működik, de pl ha unreal engine és chorme között váltogatok, akkor az esetek 90%-ban van ez a villanás, és az őrületbe kerget.
A power management mode-ot próbáltam állítgatni, semmi változás.
Lehet ezzel csinálni valamit?

Ha mondjuk unreal editor és egy olyan tab között váltok, amin egy teljes képernyős videó van (ami elég gyakori, lévén most tanulom az egészet...), akkor az esetek 100%-ban történik ez meg.
Valami brutálisan idegesítő. :(

Van itt olyan, aki tapasztalt ilyet, és tudja a megoldást?

Előre is köszönöm a segítséget!

szerk: sőt, ha chrome-on belül váltok tabok között, akkor is elsötétül aztán újra megjelenik a kép, pláne ha az egyik tabon fullscreen video van... Utána nincs ilyen, ha maradok a tabon nem csinálja.

szerk2: Storno, megoldva, úgy néz ki, megvan a megoldás a problémára, a 100. google keresés kidobott egy nvidia fórumot, amiben volt egy link egy másik topicra, amiben leírták ezt:
NVIDIA control panel - Adjust desktop color settings - Content type reported to the display -> Desktop programs.
Most úgy néz ki, nem villog, szóval ha valakinek chrome alatt, vagy videólejátszáskor, filmezéskor, youtubeozáskor, pláne ha nem fullscreen, vagy úgy általában ablakváltáskor pillanatokra elsötétül a monitor vagy villog/villan egyet a kép, megér egy próbát. (Azért fogalmaztam ilyen hüyén, hogy minél több kulcsszó legyen benne, sorry. :DDD)

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4264) patakij


patakij
tag

Üdv!

Frissen vásárolt Asus Rog Strix 1050ti kártyámmal akadt problémám. Driver telepítés (legfrissebb driver) közben leállt egy hibával, semmi konkrét, csak annyit írt hogy a telepítés nem sikerült. Ezután a kép elment, és fura, szivárvány minden színében pompázó képet adott. Kikapcsoltam, megnéztem, a kártya tökéletesen illeszkedik a foglalatban, tápcsati is rádugva. Bekapcsolás után (BIOS felirat és windows felirat szépen bejön, hiba nélkül), de amikor a login részhez érek, akkor ugyanaz a problémám. Ekkor sikerült 2. próbálkozásra feltelepíteni hozzá a drivert, de a helyzet ugyanaz. Újraindítottam. semmi nem változott. De amikor felbontást váltottam, akkor azt tapasztaltam hogy néhány felbontásban tökéletesen működik. A képfrissítés nincs hatással semmire. Egy tv-t használok monitorként, ami sajnos csak HD ready, és HDMI kábellel csatlakoztattam a kártyához. Lehet hogy a kábel a problémás?

Offként jelöltem meg, mert lehet hogy ez nem specifikusan 1050ti probléma.

[ Szerkesztve ]

(#4265) menyus4661


menyus4661
tag

Üdv mindenkinek!
Beléptem a Gtx 1050 tulajok táborába egy Gigabyte Gtx 1050 Low Profile videókártyával.
Segítségre lenne szükségem, a kártya egy Dell Optiplex 7010 sff házba került.
A játékok alatt mért hőfok aggaszt 80-82 fok.Msi afterburnel manuálisan adtam kakaót a ventillátornak de igy is 77-80 fok.Tudom hogy ez egy kis méretű ház nem normál gondolkodtam plussz venti beszerelésén de nem lehetséges.A kérdés ez a 80 fok tűrhető még a kártyának vagy vágjam ki a ház oldalát nyilván ezt nem szeretném de azt sem hogy fél év mulva halott legyen a kártya.Más szóval brutál sok az a 80 fok vagy nem lesz tőle baja ez itt a nagy kérdés.
Válaszotokat előre is köszönöm. :R

(#4266) Bounti válasza patakij (#4264) üzenetére


Bounti
aktív tag

Szia!

1. Ha volt, akkor milyen előző videokártya? Ha Nvidia akkor DDU-val ajánlott leradírozni mindent, és tiszta telepítést végezni, ha AMD, akkor inkább ajánlok teljes win reinstallt.

2. Valóban, ha lehetőséged van, akkor másik HDMI kábellel, illetve másik monitorral megnézni, hogy mit csinál.

3. Ha HD Ready a TV-d, akkor talán úgy is állítsd be, és figyelj a képfrissítés frekvenciára is!

4. Ha van lehetőség egy másik gépben is meg kell nézni.

Ha ezek közül semmi akkor vagy vársz míg írnak a tapasztaltabbak, vagy szerviz.

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#4267) dugo_ válasza menyus4661 (#4265) üzenetére


dugo_
veterán

A 80 fok egy kicsit soknak tűnhet, de a kártya nem hagyja megfőni magát. Ha eléri a gyári hőmérsékletlimitet, akkor elkezd throttlingolni, visszavesz az órajelből, hogy le tudjon hűlni. Ha a tied nem csinál ilyet (monitorozd msi afterburnerrel terhelés alatt), akkor még rendben van a hőfok.

[ Szerkesztve ]

(#4268) Bounti válasza menyus4661 (#4265) üzenetére


Bounti
aktív tag

Sajnos ez a kártya ilyen méretben, ilyen hűtéssel, főleg abban a házban ekkora hőmérsékletet kíséretében működik.

Link (legalsó dia)

Rendelkezik védelemmel, ami nem hagyja, hogy megfőjön a kártya, viszont ahogy majd egyre teljesítmény éhesebb alkalmazásokat futtatsz, és egyre hosszabb ideig előfordulhat, hogy visszavesz a teljesítményből.

Értem, hogy nem szeretnéd megfúrni a házat, viszont ha majd egyszer mégis, akkor is lehet igényesen tenni:

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#4269) menyus4661 válasza Bounti (#4268) üzenetére


menyus4661
tag

Throttlingot nem tapasztaltam a kártya tartja a boost órajelét 82 fokosan is,monitoroztam.
Tehát semmilyen problémát nem tapasztaltam ilyen hőfokok mellett sem, viszont ha 75 fok alá be tudnám vinni
megnyugodnék, erre a megoldás a ház oldallapjának kivágása lenne mert belülre már semmilyen venti nem fér, a linkelt képen igényesen meg van oldva a ház oldallapja csak ezt fogalmam sincs hogy tudnám kivitelezni nyilván flexem meg ilyesmi van itthon no de azzal neki esni én nem fogok mert abból csak gányolás lenne, esetleg kivel vagy milyen szakmabelivel lehetne ezt megcsináltatni vagy ha esetleg házilag van rá módszer annak még jobban örülnék.

(#4270) Csupingo válasza menyus4661 (#4269) üzenetére


Csupingo
veterán

Kifurkálod, aztán lefested, akkor nem olyan feltűnő. :) A ház elejében bent van a gyári ventilátor? Esetleg azt is kicserélheted valami izmosabbra, itt biztos tudnak segíteni. Hátul nincs egy plusz takarólemez, amit ki tudnál még venni?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#4271) menyus4661 válasza Csupingo (#4270) üzenetére


menyus4661
tag

Elől ki lett cserélve a házban venti. Hátul már nincs mit kiszedni amit lehetett eltávolítottam.
A ház oldallapjának kimetszése az egyetlen megoldás.Holnap neki látok ez van....

(#4272) bandika0626


bandika0626
senior tag

Sziasztok.

Beléptem a klubba egy ilyen kártyával LINK.

Eddig nagyon meg vagyok elégedve vele. Amire használtam az előtte lévőt majdnem ott van ez is.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#4273) Bounti válasza menyus4661 (#4271) üzenetére


Bounti
aktív tag

Inkább fúróval ess neki, ne flexeld ki! Tovább tart, de jobban tervezhető, és normálisabban is néz ki... Egy kis tervezés csodákra képes!

Amúgy, ha már ott vagy, a procinál is megcsinálhatod...

Update: Na persze meg is nézheted, hogy esetleg ebay-en nem-e árulnak már eleve készre csináltat...

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#4274) menyus4661 válasza Bounti (#4273) üzenetére


menyus4661
tag

Igen nekem is rögtön ez ugrott be nem e tudok készre csináltat találni, amíg nem találok addig marad így addig csak nem lesz baja.Vagy fúros megoldás hát kissé félek tőle mert a ha csúnya lesz ki vágom a kukába volt oldallap nincs oldallap.

(#4275) hegegabi80 válasza menyus4661 (#4271) üzenetére


hegegabi80
addikt

Egy jó tanács. Maszkolószalaggal amit a festők használnak, ragaszd le a felületet. Azon szépen jelöld meg a fúrások helyét szabályosan, szépen rendezetten. Aztán óvatosan furkáld ki, de úgy, hogy egy fadarabot tegyél az oldallap alá, ami beteríti az egészet. Így egész szép fúrások lesznek. Aztán a sorját eltávolítod kis vékony reszelővel. Lehet venni autó javító festéket kis ecsetelős kiszereléssel, azzal szépen bejavítod és kész is.

Ha netán elrontod, akkor sincs baj. Kiflexeled szép szabályosra, majd veszel perforált lemezt és az oldallapra rögzíted.

[ Szerkesztve ]

(#4276) menyus4661 válasza hegegabi80 (#4275) üzenetére


menyus4661
tag

Remélem esztétikus lesz :K
Köszönöm a segítséget :R

(#4277) patakij válasza Bounti (#4266) üzenetére


patakij
tag

Köszönöm a válaszod.

Kicsit nyúlkáltam a driver beállításokban, és a kimeneti színmélységet átraktam 12bc-ről, 8bc-re, így minden probléma elhárult, és megfelelő képet ad natív felbontáson.

(#4278) yodee_ válasza Bounti (#4268) üzenetére


yodee_
őstag

Hasonló cipő. Lenovo Thinkcentre M82, viszont hála a jó égnek nekem nincs melegedés probléma. Ebben a házban kicsit több a hely. Úgy állítottam be hogy 55 foknál maxra a venti és így nem is megy 59-61 fok fölé. 1900 MHz /7800 MHz-en.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#4279) Bounti válasza patakij (#4277) üzenetére


Bounti
aktív tag

Kösz, hogy visszajeleztél, mondjuk ez is eszembe juthatott volna...

Már csak az a kérdés, hogy miért erre állt be alapból...

#4278 yodee_

Agresszívan tolod... Szerintem próbáld ki, hogy ha lépcsőzetesen lejjebb veszed mi az elfogadható sebesség/hőmérséklet arány. Nem hinném, hogy jót tesz neki, ha mindig fullon megy...

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#4280) hegegabi80 válasza yodee_ (#4278) üzenetére


hegegabi80
addikt

Az elég szép eredmény, gondolom tápcsatis vga.

(#4281) yodee_ válasza hegegabi80 (#4280) üzenetére


yodee_
őstag

Ilyen low profile, nem tápcsatis. Engem nem zavar, ha hangos, fejhallgatóval játszom. Legalább hűs :)

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#4282) menyus4661


menyus4661
tag

Üdv mindenkinek oldallap kifurkálasa sikerült,így a hőfok normalizálodott.
Bátorkodtam egy kis tuningra. Szígorúan csak kiváncsiságból továbbiakban alap órajelen használom.
Amit sikerült elérni: Boost órajel 1890 mhz, Memória órajel 7400 mhz.
Far cry primal,beépített benchmark teszt. 1920x1080 maximális beállítás. Gigabyte Gtx 1050 Low Profil 2gb.

Alapórajelen: Min fps 27
Avg fps 35
Max fps 42

Tuningal: Min fps 30
Avg fps 38
Max fps 46

A további órajel emelésre lassult a játék beépített benchmarkja.
Úgy éreztem Power limitbe ütköztem.Ha a 75 watt nem limitálná a 2 ghz órajel sem lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#4283) bandika0626 válasza menyus4661 (#4282) üzenetére


bandika0626
senior tag

Milyenre sikerült kifurni?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#4284) westcoastog


westcoastog
veterán

OFF
Srácok! Valakinek nem lesz véletlenül a héten eladó 1050TI-je? Persze nem 10 szeresen túlárazva az eredeti árhoz képest. :U

Haverom venne nekem egyet de az aprón is akinél van az 1 hete nem ír vissza, sőt 2 ember se, így nehezen tudnánk venni bármit is, na meg elmebeteg áron vannak az új cuccok...

Ha esetleg összejönne valami (meg haver fizujától függ) megvennénk egyet.

OFF

(#4285) menyus4661 válasza bandika0626 (#4283) üzenetére


menyus4661
tag

Egész vállalható lett, csak még festéket kell szereznem.A hőfok megoldódott.
Meg vagyok elégedve a kártyával.Mint irtam előtte egy Rx 460 Gb nitro oc-m volt.
Egy dolog aggaszt Wolfeinstein new colossusban nagyon gyalázatos a teljesítménye az rx-hez képest ha remélem a közeljövőben nem sok vulkános játék jön mert az akkor szivattyú lesz, a nem vulkános játékokban egyértelműen felülmúlja az rx-et.

(#4286) bandika0626 válasza menyus4661 (#4285) üzenetére


bandika0626
senior tag

Képet tolsz fel róla.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#4287) menyus4661 válasza bandika0626 (#4286) üzenetére


menyus4661
tag

Ha le festem és lesz időm igen. :K

(#4288) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Lehet láma a kérdésem és bocs a tudatlanságomért de SLi képes az 1050Ti ?

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#4289) dugo_ válasza ricsi8800gt (#4288) üzenetére


dugo_
veterán

Nem, 1070-től fölfele SLI-képes a jelenlegi nVidia paletta.

[ Szerkesztve ]

(#4290) ricsi8800gt válasza dugo_ (#4289) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

:R

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#4291) Vigneau válasza westcoastog (#4284) üzenetére


Vigneau
félisten

Erre lecsaptak volna már?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4292) athomi válasza Vigneau (#4291) üzenetére


athomi
veterán

Gyanítom igen, mert nepperkedésre is kiválóan alkalmas. :D

(#4293) westcoastog válasza Vigneau (#4291) üzenetére


westcoastog
veterán

Ezt nem láttam még, egy próbát megérhet. :K
Bár azóta szerintem nincs meg, ráállítom havert a dologra.

[ Szerkesztve ]

(#4294) mcs válasza menyus4661 (#4285) üzenetére


mcs
veterán

Próbáld meg az itteni OpenGL mókát, amivel elvileg jobban kellene futnia: [link]

(#4295) Mercutio_ válasza Vigneau (#4291) üzenetére


Mercutio_
félisten

Már aznap elvitte valaki.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4296) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Sziasztok

Ilyet szeretnék venni Msi GTX 1050Ti Gaming X 4 Gb
Mennyire jó választás? Üdv

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#4297) gézu válasza ricsi8800gt (#4296) üzenetére


gézu
őstag

Jelenleg nincs jó választás a vga piacon az árak miatt. Amúgy jó választás, ha nem sajnálod kifizetni a bányászadót.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#4298) athomi válasza ricsi8800gt (#4296) üzenetére


athomi
veterán

Én még csak raktáron sem látom sehol. Amúgy nagyon jó kártya, de ne fizess érte túl nagy felárat a többi félpasszívhoz képest, valamint az X-es gyári tuningos verzióért se fizess felárat, mert nem éri meg. Ha egy árban vannak, akkor mehet.

[ Szerkesztve ]

(#4299) ricsi8800gt válasza gézu (#4297) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Ez innen lenne jó áron

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#4300) snecy20


snecy20
veterán

Az új verzójú Unigine Superposition mennyit dob nálatok 1080@Extreme-n tuning alatt?
A tápcsatlakozós Windforce OC-ből ennyit tudtam most kihozni, egy kevéske tartalék még lehet benne, GPU - 1911Mhz, RAM - 4633Mhz.

Az ehhez vezető beállítások:

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.