Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy ideje tapasztalok apró akadozásokat olyan szituációkban is, ahol Vsync nélkül lenne mondjuk 120+ FPS is, de 60Hz Vsync-el mégsem telesen folyamatos a kép.

A sok neten keringő panasz miatt arra gondoltam, hogy talán tényleg a Win10 1703+ a baj most nálam is (de legalább is a 1803), ezért feltettem a 1803 helyett egy 1607 LTSB-t (a legfrissebb CU-val, aktiválatlanul tesztelem), de kb. ugyan az a helyzet, ha nem talán picit rosszabb is (sőt, valamiért egyáltalán nem látom az egérkurzort a sok éves és viszonylag új játékok menüjében se, de most csak a "simaságra" gondolok).

Egész pontosan talán akkortájt kezdtem figyelmes lenni erre, mikor kijött a Spectre-V4 frissítés -- link a Win10 témából --, de igazából rájöttem, hogy az a védelem szoftveresen sem aktív még alapértelmezésben és ráadásul akkor még a microcode sem volt meg hozzá a gépemen (szóval biztos inaktív volt és csak jobb híján próbáltam arra fogni tippként, de dátum közelítéshez jó...).

Azóta frissítettem már driver-t és nem javult semmi. Most a 1607-hez is a 398.36 van fent.

1: Tapasztalt esetleg más is ilyet?

2: Tippre melyik korábbi driver-t (vagy mi más változtatást) próbáljak ki?

Ezzel a játékkal már rég nem játszom (nem is tervezek most), csak a Frostbite beépített grafikonja miatt vettem elő tesztelni. Itt elég jól látszik, hogy se a CPU, se a GPU nem szűk keresztmetszet és abszolút attól függ, hogy Vsync mellett tényleg stabil-e az a 60fps, hogy pár szögfoknyit forgatok a kamerán (balra lent a "cifra" grafikon és maximális frametime). Nem emlékszem, hogy ez régen ilyen lett volna: 1 -- 2 -- 3

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.