Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14601) Henk válasza Lauda (#14600) üzenetére


Henk
veterán

A hőfokokkal nekem sincs gondom,de valakinek ez hobbi.De az sem hátrány ha mondjuk a 80 helyett csak 60 fok és nem üvölt a venti rajt.

(#14602) Lauda válasza Henk (#14601) üzenetére


Lauda
félisten

Az a 80 pár fok azért nekem se tetszik annyira, de ha egyszer ezt szereti, akkor hagyom úgy. :P :DDD A 60 fok már jobban hangzik, de én pusztán emiatt nem fogok ventit cserélni, a hangja meg nem zavar abszolut, mert nem is hallom/nem figyelek rá game közben. :D :) Ha valamire váltok az a víz lesz, de nem érzek iránta akkor motivációt, hogy meglépjem. Szvsz felesleges lenne annyi pénzt beleölni. A tuning így is elég nekem, persze azzal jobban menne, de az a +10% nem ér nekem ennyit. :N :P

(#14603) Henk válasza Lauda (#14602) üzenetére


Henk
veterán

Vizet én sem akarok és nem csak az ára miatt.Én ha cserélném a gyári hűtőt akkor elsősorban a hangja miatt,nálam az a legfőbb szempont.

(#14604) Valty válasza Henk (#14593) üzenetére


Valty
aktív tag

Nálunk 47 euró .

Viszont ahogy ezt a képet elnéztem, elég necces lesz a vrm-re a hűtést feltenni. (a középső az 55 nm)

[ Szerkesztve ]

(#14605) TTomax válasza Lauda (#14598) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az a bajom,hogy az én gépem 24/7 foldingol,100% CPU,és 100% GPU terhelés mellett.A gyári hűtő meg bizony néha felmegy 100%-ra is,de nekem már 70% felett hangos mert éjjel felébredek rá... kb 2méterre van a gép a fejemtöl,eddig nem érdekelt amíg "csak" játszottam,de most hogy párszor felébredtem már zavar.... :(((

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14606) bim válasza TTomax (#14605) üzenetére


bim
veterán

akkor csakis a víz jöhet szóba ami megfelelően halk megoldás.
akár passzívan is meg tudnád fogni két nagyteljesítményű radiátorral...És az néma.
Igaz hogy drága de továbbiakban használható lesz a következő cuccaidhoz is a szivatyu-radi..

(#14607) Henker2


Henker2
addikt

Szevasztok! Olvasgatom itt a hozzászólásaitokat az utóbbi időben, amikor is az Accelero XTREME GTX 280-as hűtőt elemezgetitek. Én is ilyenre pályázok. De kicsit én is elbizonytalanodtam a VRM hűtőbordája miatt. Elég vékony lapocska az egész.
Én most a gyári hűtőt úgy használom 40%-os venti mellett, hogy egy halk 8cm-es ventit tettem még a gyári hűtője elé.
Igy idle ilyen értékeim vannak:

Szerintetek?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#14608) rup1u5


rup1u5
nagyúr

reggelt!
55nm-es evga 260-asról keresek hűtő nélküli képet. szeretném látni, hogy is néz ki a nyák.
ha tud valaki azt megköszönném!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#14609) P00By válasza rup1u5 (#14608) üzenetére


P00By
nagyúr

(#14610) rup1u5 válasza P00By (#14609) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#14611) P00By válasza rup1u5 (#14610) üzenetére


P00By
nagyúr

Hurrá! :(( Ez már jó?

(#14612) Henk válasza Henker2 (#14607) üzenetére


Henk
veterán

Ezek nem rossz hőfokok.A 8-as ventit hova tetted,közvetlenül a vga ventijére fújja rá a levegőt?Ezzel az AC hűtővel várok míg valaki kipróbálja,aztán ha mégis beváltja a hozzá fűzött reményeket akkor lehet én is beruházok rá.

(#14613) rup1u5 válasza P00By (#14611) üzenetére


rup1u5
nagyúr

köszi!
közben sikerült előcsalni.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#14614) Henker2 válasza Henk (#14612) üzenetére


Henker2
addikt

Igen! :K Pontosan! A venti elé közvetlen!
De van még egy módszer! Ezt mondjuk én még nem próbáltam:
Laraxior pl. igy oldotta meg egy 12-es ventivel: 14302.hsz

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#14615) Henk válasza Henker2 (#14614) üzenetére


Henk
veterán

Lehet én is kipróbálom.Ezzel mekkora javulást értél el?(hőfokok)

(#14616) Henker2 válasza Henk (#14615) üzenetére


Henker2
addikt

Kb 2-3'C - !
De mondjuk itt is, elsődlegesen az volt a cél, hogy kisebb fordulaton menjen a gyári hűtő. Igy 40%-on úgy hűt, mintha 55-60%-on menne.
És nem mindegy ugye? :)

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#14617) Henk válasza Henker2 (#14616) üzenetére


Henk
veterán

Nekem idle 30%-os ventivel 47 fok a gpu.Attól tartok,hogy az elé rakott venti hangosabb lesz mint a gyári,pedig nálam az a lényeg,hogy minél halkabb legyen.

(#14618) Henker2 válasza Henk (#14617) üzenetére


Henker2
addikt

Akkor vegyél egy "jó minőségű" halk 8-as ventit! Az enyém egy Arctic Cooling.

És játék közben hogy használod a ventit? Gondolom nem 30%-on...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#14619) Lauda válasza Henk (#14603) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha pörög, akkor van hangja, ez tény, nem lehet könnyű 1400 millió tranyót hűteni. Engem nem zavar, a játék hangjai úgyis elnyomják a süvítést. :D

TTomax: Mi az a foldingol? 2 méterre a fejedtől megy a gép éjszaka? :Y Nem csoda, hogy zavar. :N Én még a letöltőgépet (egy P4-es masina passzív vga-val) is kitettem a spájzba, fene se hallgatja egész éjjel. Ott meg mehet 24/7, nem zavar senkit. Csak egy bill meg az utp kábel van rádugva oszt' csókolom. Távoli asztallal meg tudom használni. :K

Nekem ezek a hőfokok vannak idle 700/1400/2300-as órajelen:

Nekem oldalt fúj be egy venti kb. a kártya közepénél, ha lesz időm/kedvem :U , akkor plexi oldallap lesz és előrébb hozom a ventit legalább a vga ventijének vonalába.

[ Szerkesztve ]

(#14620) Henk válasza Henker2 (#14618) üzenetére


Henk
veterán

Hát nem tudom ez mennyire kivitelezhető.A 12-es ventik 450rpm-en mennek a vga meg 1000-en.Ennél halkabb 8-ast találni... :U
12-es nem fér a vga elé valahogy?Na majd kipróbálom mert az van itthon.

(#14621) Henker2 válasza Henk (#14617) üzenetére


Henker2
addikt

Nekem 30%-os ventivel is idle, csak 1'C-ot nőtt a GPU hőmérséklete:

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#14622) Henker2 válasza Henk (#14620) üzenetére


Henker2
addikt

Amúgy próbálhatsz elé 12-es ventit is, csak 8-as elé 12-es nem tudom mennyi levegőt juttatna oda a 12-es venti... elvileg többet kellene

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#14623) TTomax válasza Lauda (#14619) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem is ki van vágva amúgy a gépem oldala a VGA magasságában,és 2DB 12-es Xigmatek veni tol a VGA alá egy kis levegőt.Erre még a 4850CF miatt volt szükség mert azok borzasztóan fűtöttek,akkoriban az egyik venti tolta a másik pedig szívta a levegőt a 2 S1-el hűtött 4850-röl.Igy is majd meggyulladt odabenn minden.Többek között ezért is kellett mennie a 4850CF-nek,mert az angol "kánikulában" ami kb 22Cfok 45 fokos meleget csinált a szobámból,mert ugye nem megy a powerplay a radeonoknak... a vcore-t nem veszik vissza... a radeonok mentek,a gtx jött...a szobám hűvös maradt az idegrendszerem meg nyugodt.
Amúgy kb nekem is ilyen hőfokok volt addig amíg a Folding nem ment....most viszont igy megy a gép 100% terhelés mellett....

a folding home-ról...A jelenlegi orvostudományi ismeretek odáig jutottak az élőlények működését kutatva, hogy a fehérjék működését, illetve hibás működésük okát szeretnék megtudni, melyek számos komoly betegség forrása.
Bár réges rég ismerik a fehérjék összetétélét, azok működése egyáltalán nem csupán az alkotórészek darabszámából következik (mint pl. egy pici molekula H2O) hanem főleg térbeli geometriai kialakulástól.
Furmányos alakjai ugyanannak a fehérjének olyan hosszú lépéssorozat alatt alakul ki, ami alig lehet elhinni.
Megfigyeléssel, a valóság rögzítésével jelenleg (jó ideig biztosan nem) megoldható, tehát a klasszikus kísérletek módszere itt nem alkalmazható.
Modellezni, számítani elvileg persze lehetséges, de amióta a feladat ismert, nem volt olyan szuperszámítógép (illetve pénz hozzá) amivel véges időn belül eredmény várható lett volna.
A világban működő rengeteg PC számítási kapacitása viszont már esélyt ad arra, hogy a feladatot okosan párhuzamosítva, neten szétszórva majd összegyűjtve az orvosok számára szükséges eredményeket belátható időn belül szolgáltathassa (ráadásul karitatív alapon, azaz ingyen)
Nem nehéz gondolom kitalálnotok, mennyi eladott hardver működik nem teljes kapacitáson, s e maradék szabad erőforrást célozza meg e kezdeményezés.
Évek óta írnak verziókat CPU-kra, de amióta a 3D grafika hardver támogatása nagyságrendekkel megnőtt, a GPUk e feladat számára jóval nagyobb teljesítményt nyújt a párhuzamosíthatóság támogatása miatt.

A kliens futtatásához egyébként az NV kártyák a CUDA-t használják,és a felépítés miatt az én GTX280-am lenyomja a 4870X2-t is számítási teljesítményben....Sajnos a magyar csapat nem áll túl fényesen, én a folding@hungary-t próbálom meg erősíteni...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14624) Lauda válasza TTomax (#14623) üzenetére


Lauda
félisten

Igaziból nincs gondom a hőfokokkal, csak mondom ha lesz egyszer plexi oldal (mert szvsz jól néz ki ez a konfig :P ), akkor a ventit is előrébb teszem majd, bár friss levegő így is jut be bőven, nemtom mennyit számítana ez celsiusokban.

Jó dolog ez a folding, egyszer már hallottam erről a szétszórásról, de nem igazán tudtam konkrétumokat.
Valójában hogy megy ez? Feltelepíted a klienst és mikor elindítod, akkor maxon megy a gép? Amikor leállítod, akkor meg olyan mintha fent se lenne? A netet mennyire foglalja?

(#14625) Henk válasza Henker2 (#14622) üzenetére


Henk
veterán

Na kipróbáltam ezt a ventis megoldást.Egy 12-es ventit 900rpm-en közvetlenül a vga ventije elé tettem.Hát talán 1 fokkal lett lalacsonyabb a hőmérséklet,viszont ez a leghangosabb a gépembe.Azt hiszem nálam ez a megoldás nem lesz végleges. :DDD

(#14626) paprika


paprika
aktív tag

Halihó. Tudok jó áro szerválni 9800 GX 2 karit. 55ért :U Szerintetek mit vegyek? GTX 260 vagy a gx2. Tudom hogy gyorsabb mert 2 mag van rajta. Minimum 1-1.5 évig nem veszek új VGA-t. Hárdkór felbontáson nem játtszom mert monitor nem bírja :O

Hosszú távra mi a jobb vétel? :U :U Kövezzetek meg vagy inkább győzzetek meg de szóba jöhet 4870 1 GB is. nem vagyok se ATI se nv fan szóval nekem tök 100. ;) Jelenleg 9800 Pro ;]

köszönöm :R

(#14627) Lauda válasza paprika (#14626) üzenetére


Lauda
félisten

Atit ne, szar driverek, inkompatibilitás sok játékkal, a gx2-vel meg az a gond, hogy ha nem támogatja a játék a multi gpu-t, akkor cseszheted a 2 magot. Szvsz egy GTX260-280 nagyon jó vétel mostanság. :K

(#14628) paprika válasza Lauda (#14627) üzenetére


paprika
aktív tag

Köszönöm :R Más véleményt is szívesen meghallgatnék . Bár ez elég tömör és világos válasz volt :K :R

(#14629) P00By válasza paprika (#14628) üzenetére


P00By
nagyúr

Én a GX2-t már nem venném meg. GTX260-al jobban jársz!

(#14630) Henk válasza paprika (#14628) üzenetére


Henk
veterán

Ezek közül én is a 260-at választanám.A gx2 jobban melegszik és ahol nem megy az sli támogatás ott annyit tud mint egy 88gts.A driverrel is lehetnek nyűgök.A 4870 állítólag annyit tud mint a 260.Az a rövid tapasztalatom ami volt vele azt mutatta,hogy számomra jobb választás volt a 260.Nekem hangos volt az ati hűtése,melegedett is és bugok is voltak szépen.Persze nem osztja majd mindenki ezt az álláspontot,de én ezt tapasztaltam.

(#14631) Beowulf_78 válasza paprika (#14628) üzenetére


Beowulf_78
addikt

GX2 jó kártya, de csak DX9 alatt, és szűrők nélkül, ill. talán minimális szűréssel...persze 1680x1050-től. Kicsit idejét múlt kártya DX10 teljesítménye elég harmatos, szóval jobban jársz egy GTX 260-al.
Mekkora monitorhoz és milyen felbontáshoz kellene? Mert ez se mindegy... :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#14632) Speed® válasza Lauda (#14627) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

inkompatibilitás..ez jó ;) Öröm látni, hogy milyen elfogulatlan, szakmai szempontból kifogásolhatatlan tanácsokkal látjátok el a kérdező laikusokat ;p
Mintha egy 4870 (akár 1GB memóval), nem lenne ugyanannyira (sőt) jó vétel.

DigitXT: Alapvetően nem szoktam túlságosan mellreszívni az ilyesmi jellegű dolgokat, mindenkinek szíve joga, hogy hülyeségeket írkáljon..de ha valaki jelen helyzetben 50+kt költene vasra és nem 2 hónapra tervez, nem feltétlenül biztos, hogy adott topiklakók elfogult véleménye alapján kéne döntést hoznia. 1.5-2 éven belül könnyen előfordulhat, hogy már nagyon nem így aránylanak egymáshoz teljesítményben a mai kártyák..tudjuk miért ugye. Mindegy, mára over, a replikákat majd elolvasom holnap este, hogy vidáman aludhassak el újfent ;)

paprika: járj utána alaposan a témának, ne kapkodd el a döntést.

[ Szerkesztve ]

(#14633) DigitXT válasza Lauda (#14627) üzenetére


DigitXT
félisten

inkompatibilitás sok játékkal
:F Btw. szerintem is 260/280/285.

Speed(R): na igen, nekem is ez szúrt
szemet (a HSZ-ed még nem láttam)...

[ Szerkesztve ]

(#14634) schwartz válasza paprika (#14626) üzenetére


schwartz
addikt

Ha 1-1.5 evre tervezed lehet jobban jarsz a 4870-el. Fel eves tavlatra a GTX260-at javasolnam. A jelenlegi jatekokhoz a legjobb valasztas a 3 kartya kozul.

If he dies, he dies.

(#14635) Beowulf_78 válasza Speed® (#14632) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Egyrészt itt majdnem mindenkinek volt negatív tapasztalata Ati kártyával. Másrészt pedig én, és gondolom a többiek is azért írták amit írtak, mert mindenki a 260-at választaná. :U
Ha beírja a kérdést a 4870 topikba gondolod hogy a GTX 260-at fogják javasolni neki? Ott még azt is megmagyarázzák hogy a 4850 is 1,5x erősebb mint a 260...és persze a Crysis is fullon megy vele very high-ban szűréssel. :DDD Úgy gondolom itt azért a vélemények ennyire nem elfogultak. Egálban vannak teljesítményben kb. (4870 1GB), ezt senki se vitatja. Nem hiszem hogy a teljesítmény miatt mondták a többiek a 260-at. Inkább a problémamentesebb használat reményében. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#14636) TTomax válasza paprika (#14626) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az én véleményem... a GX2-t biztosan nem vennék már,mert multiGPU és hát DX10 alatt szűrökkel elvérzik,na meg a fogyasztás meg a hőtermelés sem elhanyagolható.A következő versenyzők maradnak... GTX260 192sp (ezt csak ha nagyon nagyon jó áron valahol) GTX 260 216sp (ezt én bármikor) HD4870 512 (a másik versenyző,habár a 216SP-s GTX elveri jelenleg) HD4870 1G (nos hát őkelme pedig szűrökkel szépen el tud húzni a mezőnytől)
Sajnos nem tudjuk milyen felbontásban és milyen oprendszerrel akarod használni,én a 216SP-s GTX-et és az 1G-s HD4870-et ajánlom,a következő másfél évben elég lesz mindkettő,1680X1050.ig szinte minden értelmes játékra.
Amit még hozzátennék... ha radeont választasz lehet néha várnod kell egy két hónapot mire olyan catalyst jön ami megoldja néhány uj játék bugját,de előbb utóbb azért megoldják,továbbá arra számolj hogy a radeonokhoz "erősebb" proci kell hogy mindent kiadjanak magukból.Ha NV-t választasz akkor idén jó néhány játékban le kell mondanod a DX10.1-es ficsörökröl,ezt döntsd el magad mennyire fontos...
A GTX ha jól emlékszem kevesebbet fogyaszt,és kicsit hüvösebb (idle),load meleg mindkettő...továbbá a GTX-ben több "tuning" van mint a radeonban valakinek ez is szempont lehet...Az árakat is azért figyelgesd,mert azért egy 1G-s radeont egész jó áron ki lehet fogni,szoval én a helyedben a GTX260 216SP Vs HD48701G-böl a jobb árut venném.... én... ;)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14637) schwartz válasza TTomax (#14636) üzenetére


schwartz
addikt

n a helyedben a GTX260 216SP Vs HD48701G-böl a jobb árut venném.... én...

Fogalmam sincs mennyi a ket kartya jelenleg, de azt tudom, hogy az arkulonbseg nem olyan merteku, hogy (kizaro) donto tenyezo legyen. Te sem az alapjan vetted a VGA-d ;)

If he dies, he dies.

(#14638) TTomax válasza schwartz (#14637) üzenetére


TTomax
nagyúr

A radeonra most szerintem lehet majd jó akciókat kifogni....főleg így a HD4890 előtt....és hát én amikor vásároltam a GTX-et akkor ha lett volna gyorsabb egy magos akkor azt vettem volna,szerintem nem egyformán gondolkodok az emberünkkel mert akkor ö a GTX280/285-ön hezitálna...
Ez amugy egy olyan megjósolhatatlan dolog... gyanítom mire a radeon jelentősen gyorsabb lesz addigra kuka lesz a helye mindkettőnek,meg lehet nézni egy 2évvel ezelőtti felső közép VGA-t mit ér most...és mire elég... :U

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14639) schwartz válasza TTomax (#14638) üzenetére


schwartz
addikt

Megneztem egy kicsit az arakat a ph-s aproban. Ott kb. igy all a dolog:

HD4870-512Mb/ 45k
HD4870-1Gb/ 55-60k
GTX260-216SP/ 60-65k

Arukhoz kepest csak a HD4870-1Gb-t tartom rossz vetelnek. ATI kartyaknal nincs memory leak bug, kisebb felbontasban gyakorlatilag semmi elonye a + 512Mb ramnak.

If he dies, he dies.

(#14640) syC


syC
addikt

Nekem volt 4850/4870 gtx260/280-em is, saját tapasztalatból tudom mondani a következőket. szerintem a 4870-et alapvetően elbaltázták, mert kisfelbontásra sok, a nagyhoz meg már kevéske, így nem éri meg az árát. A 4850 ár/érték viszonylatban ottvan a szeren, nagyon szerettem. A 260-as is jó ár érték viszonylatban, de magasabb felbontásban behal (<1680x1050),a 280-as pedíg a "piedóne", mert neki tökmindegy mit hogyan futtatsz milyen simításokkal, mindenhol megállja a helyét. Egyéként a játékok többségében(FC2, Cry warh, grid, reda.3, obli, fallout3) az mondható el hogy a zöld kártyák valahogy jobban vették az akadályokat és (biztos a memória miatt) hírtelen fordulások után nem volt lagg. Sajnos a pirosaknál ez nem mondható el ...

Világ életemben ati párti voltam, de most megvagyok elégedve a 280-assal. Viszont alíg várom, hogy ati kiadjon egy erősebb 1magos kártyát, mert akkor rohanok a boltba :)

:R

mod: (#14626) paprika - ide és a hozzátartozó gondolatmenethez címezve :B

[ Szerkesztve ]

(#14641) Beowulf_78 válasza syC (#14640) üzenetére


Beowulf_78
addikt

"260-as is jó ár érték viszonylatban, de magasabb felbontásban behal (<1680x1050),a 280-as pedíg a "piedóne", mert neki tökmindegy mit hogyan futtatsz milyen simításokkal, mindenhol megállja a helyét"

Ez így ebben a formában nem igaz. Ezt nevezik téves információnak. :F Júliustól-Januárig nyúztam a 192SP-s BFG 260 OC-t. 1680x1050 felbontáshoz nincs jobb ár/érték arányú kártya még mindig. Persze most már 216SP-vel kapható, ami még erősebbé teszi.
Ha kételkedsz az állításomban, nézd meg a logout-os BFG 260 OC tesztemet, azon belül is az 1680x1050 felbontást. Crysis-hoz is elég, szóval a többi játékot ebből adódóan 1680x1050-ben kirázza a kisujjából. :U Nem értem, honnan szedted, hogy kevéske 1680x1050-hez. :U A "280 mint piedone" majdnem megállja a helyét, de amit utána írsz megint nem fedi a valóságot. Minden felbontás??? 1920x1200 full HD-ben tesztelted a Crysis-t? Laraxior-nak volt a legerősebb 280-as kártyája, de ő is full HD-ben 2-3 beállítást vissza kellett hogy vegyen, és úgy játszható volt azt hiszem XP alatt DX9-ben high-ban. Simításokkal pedig elvérzik pl. Full HD-ben very high (DX10) beállításokkal, még 1680x1050 is.
Szóval jó kártya a 280 nem ezt vitatom.
Csak annyi, hogy a 260 tökéletes 1680x1050 felbontáshoz, a 280 pedig kevéske a full HD-hez... aki full HD-ben nyomul, az vegyen 295-öt, vagy 4870 X2-öt. Oda már ezek kellenek.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#14642) schwartz válasza Beowulf_78 (#14641) üzenetére


schwartz
addikt

<1680x1050

If he dies, he dies.

(#14643) Beowulf_78 válasza schwartz (#14642) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Rég jártam iskolába és matekból mindig 2-es voltam, de ez nem azt jelenti hogy 1680 és felette? :U Ha meg nem ezt jelenti akkor gondolom nem nagy nehézség leírni kriksz-kraksz jelek helyett hogy "1680x1050 felbontás felett"... :U :F

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#14644) rejewski válasza syC (#14640) üzenetére


rejewski
tag

Hail!

Egyetértek azzal, hogy a HD4850 nagyon jól el lett találva szerintem nagy húzás hogy pont egy lélektani határra lőtték be[ezért nem csak a hc gamerek veszik], és hogy ehhez képest elég magas teljesítménnyel bír. Én GTX260-ra váltottam utána , és igazából mindenki mondta, hogy felesleges, és hogy nem kell oda stb, stb.. De ahol a HD4850 már problémája volt ott a GTX260 gyönyörűen hasít. Én nagyon megszerettem a GTX260-at. Ráadásul nekem a dupla-slotos gainward hűtés a 4850-en [ha nem volt terhelés alatt a kártya] is hallható volt. Nem feltétlen a magasabb zajszintre gondolok. A GTX duruzsol, az ATi meg inkább magasabb hangú. Ráadásul mostmár a 260[216] kíváló alternatíva a 4870 szegmensre sőt, és nem csak immel-ámmal :) . Nem gondolnám, hogy behal [>1680x1050]-nél.

------/------/------/------/xxxxxx/------

(#14645) Blacki


Blacki
tag

Helló ez mi lehet!
Elszenvedő alany egy gtx280-as kártya. Nem tudom mi lehet a baj.
Ez nem az a kép de a hiba ugyanaz tehát a kép nekem is ilyen lessz.
YA és 1920*1080 ban használnám tft monitor, fujitsu siemens amilo... Nekem lövésem sincs.
[AHHHHHH]
[mégegy]
Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.0.6001.2.1.0.256.1
Locale ID: 1038

Additional information about the problem:
BCCode: 50
BCP1: FFFFFA6000567000
BCP2: 0000000000000001
BCP3: FFFFFA6002A76EB0
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\Mini031509-01.dmp
C:\Users\Frank\AppData\Local\Temp\WER-76362-0.sysdata.xml
C:\Users\Frank\AppData\Local\Temp\WER69F8.tmp.version.txt

Read our privacy statement:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=50163&clcid=0x0409

[ Szerkesztve ]

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#14646) Lauda válasza Beowulf_78 (#14641) üzenetére


Lauda
félisten

1680X1050, DX10 vista alatt maxon biztos, hogy nem elég a GTX260. :N A saját belinkelt képeiden is van 20-as fps, és akkor hol vannak a harcok? :P

[ Szerkesztve ]

(#14647) schwartz válasza Lauda (#14646) üzenetére


schwartz
addikt

Hol nem eleg? Mert nem vagom igazan...Jah, ha ranyomod az AA-ot akkor lehet beroccen a Crysis de kulonben sima ugy.

If he dies, he dies.

(#14648) Beowulf_78 válasza Lauda (#14646) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Megnyugtatlak játszható...én így toltam végig a Warhead-et, és nem riccent meg. :B :P Persze húzva volt a kártya. És mint tudjuk húzva kicsit többet tudott egy alap 280-nál. :P

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#14649) chege


chege
aktív tag

Szerintetek a texture fillratem nem kisebb mint ezen az órajelen elvárható? Akár hány képet néztem, olyan 3 GTexel/s -el kevesebbnek tűnik[link]

(#14650) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Ha minden igaz, holnapra meglesz a 280gtx-em. Most a 182.06 van fent. Leszedjem mielőtt kicserélem a vidikártyát? Ha igen akkor melyikre win7 x64-em van.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.