Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14551) rolko válasza rup1u5 (#14550) üzenetére


rolko
őstag

valamit csak küldenének...
:DDD erre is gondoltam ;] Rampage 2 Extreme the killer :D

(#14552) Valty válasza P00By (#14549) üzenetére


Valty
aktív tag

Az a 36 fok IDLE azért erős túlzás volt, nekem húzva IDLE olyan 48-49 fok, LOAD 63 fok

(#14553) Qru válasza Valty (#14552) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kérdés mennyin forgott a venti...

#nincsbennetarcsi

(#14554) TTomax


TTomax
nagyúr

Ez egy GTX280, 100% Load gyári hűtés.Igy szoktam hagyni napokig ha leég van gari nem érdekel.Viszont néha felmegy éjjel 70% fölés VGA venti és nagyon zavar mert akkor van egy magas süvítése...milyen alternatív (lég) megoldások léteznek egy GTX280-hoz???

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14555) P00By válasza TTomax (#14554) üzenetére


P00By
nagyúr

Elsősorban Artic Cooling Accelero Xtreme GTX 280.

(#14556) TTomax válasza P00By (#14555) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ezt is nézegettem 44font.... de nekem ez a VRM hűtés minden csak nem meggyőző.... :U

Ja igen Thermalright HR-03-GTX

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14557) Valty válasza Qru (#14553) üzenetére


Valty
aktív tag

Tényleg, bakker ekkora láma vagyok :W :W :W

P00By (14555): nekem az AC extreme-et már 3 héttel ezelőttre ígérték, aztán azt írták, hogy az AC csak március közepén fogja kiadni... A fene sem tudja, hol van már ez a hűtés :F

(#14558) chege válasza TTomax (#14556) üzenetére


chege
aktív tag

Henknek volt azthiszem ilyenje, 2 venti volt rajta. Vagy még lehet hogy megvan neki

(#14559) TTomax válasza chege (#14558) üzenetére


TTomax
nagyúr

Erre hogy rakott 2-t? Egy 92-es venti takarja az egészet... amúgy pont ez is a bajon vele,egy S1-nek nagyobb a hőleadó felülete így ránézésre...vizet most nem akarok mert egy full cover EK blokk a GTX-re ugy 66 font,és ki tudja meddig lesz ... no meg csak a GTX-re luxus a víz,viszont a procimra meg nem kell,nagyon bevált a xigamatek...de úgy látom nem sok alternatíva van itt... :O

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14560) P00By válasza TTomax (#14559) üzenetére


P00By
nagyúr

A VRM-hez rakott még egy ventit(8 :P ), mert enyhén szólva meleg volt...

[ Szerkesztve ]

(#14561) Henk válasza chege (#14558) üzenetére


Henk
veterán

Nincs már meg mert a 285-re nem jó.
TTomax: én külön tettem a vrm bordára egy 8-as ventit.Ha gondolod képet meg hőfokot tudok mutatni.
Valty: én már akkor mondtam,hogy ebből 3 hét alatt nem lesz semmi mikor említetted a bejelentéskor,hogy rendeltél egyet.A HR-03 gtx a bejelentéstől 3-4 hónap múlva volt kapható.Pedig én aznap rendeltem mikor a bolt feltette az árlistájára.

[ Szerkesztve ]

(#14562) TTomax válasza Henk (#14561) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ja hogy ezért volt rajta 2 venti értem.... érdekelnének a képek... GTX280-on volt a hűtés?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14563) Valty válasza Henk (#14561) üzenetére


Valty
aktív tag

3-4 hónap? :Y

Addigra kb. víz lesz a gépben :)) Egyre jobban tetszenek az ilyen megoldások :)

(#14564) Blacki


Blacki
tag

Hello all!
Lenne egy kérdésem , ala csatlakoztam clubbhoz egy ASUS 280 GTX-el.
A következő érdekes probléma van, gyári driver OK. amit vista leszed frissítésnek OK.
De ha felrakom az 182.08 Drivert kártya ,xp alatt kékhalál, vista alatt + grafikai elemet produkál.
Ilyen xarul lett megírva a driver vagy mi :F Mert csak ez a driver nem müxik rendesen :F

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#14565) TTomax válasza Blacki (#14564) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem, a baj az volt hogy felraktad az Asus csodadriverét...élből a WHQL-t kellett volna felrakni,mert szerintem driver ütközés van...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14566) Blacki válasza TTomax (#14565) üzenetére


Blacki
tag

Nem épp ez az Szűz Vista, még semmi sem volt fenn semmi driver , csak a kártyát raktam fel amit a hívatalos WHQL vagy mitomén Nvidia oldalról szedtem le. Restart és GAHHHHHHHHHHHHHHHH Beszart , gyárival nem teszi , ha vista szed le mitomén honnan drivert nem teszi CSAK EZ a 182.8 XAAAR Driver xarya össze magát ,,

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#14567) TTomax válasza Blacki (#14566) üzenetére


TTomax
nagyúr

Egy komplett nyilvános WC-t csináltál egy perc alatt,mielőtt teljesen elöntene a fekália,esetleg nézd meg csökkentett módban a hibanaplót... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14568) Blacki válasza TTomax (#14567) üzenetére


Blacki
tag

Értem de miért lehet hogy kb 2megás vga szintű képe egy gtx- nek egy friss diver miatt.
Nem ismerem az nvidiát , ez nekem nem fexik.
Ok lehúzom a WC-t mielőtt elmos az ár :DDD .

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#14569) rup1u5 válasza TTomax (#14567) üzenetére


rup1u5
nagyúr

hibanaplót hogy lehet megnézni?
életemben nem találkoztam még vele.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#14570) Henk válasza TTomax (#14562) üzenetére


Henk
veterán

Nekem gtx260-on volt.Amúgy próbáltam 2db 12-es ventivel is,de úgy gyengébben szerepelt,aztán találtam ki,hogy csak a vrm bordára teszek egy 8-ast.Holnap rakok fel képeket róla.
Valty: hát a 03 gtx-nél kb 3-4 hónap volt a bejelentés és a magyarországi megjelenés között eltelt idő.Már amerikásból akartam hozatni.Le is egyeztettem és pont aznap szóltak vissza a boltból,hogy másnaptól rendelhető náluk.Persze a rendeléstől még 1,5 hetet vártam a megérkezéséig.

(#14571) Blacki


Blacki
tag

Ezt nem vágom. 178.13 driverig minden ok afelett összepössenti magát a gép. :O
De hogy miéééé azt nem vágom.
Valami bugzik de mi?

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#14572) rup1u5


rup1u5
nagyúr

182.06 -os WHQL jó lesz GTX 260-hoz Vista 64bit alá?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#14573) Laraxior válasza rup1u5 (#14572) üzenetére


Laraxior
titán

:K a 08- az kicsit bolond... meg az új riva tuner is :W cseszik monitorozni a hőmérsékleteket... :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14574) Henk válasza TTomax (#14562) üzenetére


Henk
veterán

Na itt vannak a képek.Ez volt az eredeti ötlet.Ez arra volt jó,hogy a gpu idle a 47 fokról 39-re csökkent,illetve nem volt semmi hangja mert egy s-flex volt rajt 600rpm-re szabályozva.Terhelve olyan 70-72 fokig melegedett a gpu,de a venti maradt 600rpm-en tehát hangja nem volt továbbra sem.Ez volt a legfőbb szempont azért vettem ezt a hűtőt.Viszont ezzel a megoldással a vrm hőfok 90-100 fok is volt,sőt lehet több is mert eleinte ezt nem figyeltem.Utána találtam ki,hogy teszek egymás mellé 2db s-flex-et.Ezzel a vrm minimálisan javult viszont a gpu romlott pár fokot,tehát ez sem volt túl jó megoldás.Utána jött az ötlet,hogy csinálni kéne a vrm-re egy komolyabb bordát ami vastagabb és nagyobb a hőleadó felület.Aztán ezt elvetettem mert a vrm körüli kondik és egyéb alkatrész magasabban voltak mint a hűtendő dogok így ezt itthon nem tudtam volna kivitelezni.Így maradt ez a verzió,tettem egy 8-as ventit közvetlenül a bordára,pesze ez is leszabályozva mert a halkságának megkellett maradni.Ezzel elértem,hogy 80 fok környékére melegedett "csak",de mindezt játékok alatt.Fánkkal így is elérte a 100 fokot 5 perc alatt,ha hagytam volna tovább biztos,hogy még feljebb is ment volna.

(#14575) r-chee válasza Valty (#14563) üzenetére


r-chee
őstag

Az EK blokkok jól néznek ki :K .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#14576) Laraxior válasza r-chee (#14575) üzenetére


Laraxior
titán

tanusíthatom :K ;] :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14577) bim válasza Henk (#14574) üzenetére


bim
veterán

ez így mennyibe fájt?
Elég drágának néz ki...

(#14578) Henk válasza bim (#14577) üzenetére


Henk
veterán

Hát ha azt számolom,hogy mindenen volt pk is akkor a TR hűtő 18k,a 2 venti meg 6k.Összesen 24k volt ez a halkításos megoldás.Szerencse,hogy a 285-re már nem jó,így adhattam el a kártyával együtt. :((

(#14579) bim válasza Henk (#14578) üzenetére


bim
veterán

csak külön vrm lemezt nem lehetett volna hozzá szerezni?

(#14580) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!
Azt honnan tudom meg, hogy 260-as 192 vagy a 216SP-s változat?

(#14581) Laraxior válasza Gerisz (#14580) üzenetére


Laraxior
titán

bontás előtt vagy bontás után? :) előtt: kérj olyat amilyen kell..ha nem jó kicserélik
után: GPU-Z

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14582) Henk válasza bim (#14579) üzenetére


Henk
veterán

Hát nem hiszem.Amúgy jó lett volna a 285-re de a ram meg vrm hűtő nem egyezik.Eddig egyedül az AC jelentett be léghűtőt a 285-re így külön nem tudom honnan lehetne ezeket a bordákat beszerezni.Illetve valami esztergályos biztos tudna faragni rá de azt pontosan méretezni meg tervezni kéne,túl nagy macera.Meg a vrm hűtést valami komolyabbat kéne megoldani mert ez a vékony lemez egy 0,mondjuk ahogy néztem az AC hűtőjén is ilyen vékony sz@r lesz.Nem is értem miért így oldják meg.
Gerisz: gpu-z is írja.

(#14583) TTomax válasza Henk (#14574) üzenetére


TTomax
nagyúr

Köszönöm szépen,ez akkor meggyőzött,hogy eszembe se jusson megvenni... ránézésre is gyenge volt az a VRM borda...csak viz lesz ebből ahhoz lehet kapni full cover blokkot... :O

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14584) Gerisz válasza Laraxior (#14581) üzenetére


Gerisz
addikt

Hát előtte gondoltam, hogy a postázgatós játékot megússzam :)
Kösz!

(#14585) TTomax válasza rup1u5 (#14569) üzenetére


TTomax
nagyúr

Eseménynaplóra gondoltam.... :B

#14586) Henk

Pffffff.....ez tényleg siralmas.... hőleadó felület nulla....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14586) Henk válasza TTomax (#14583) üzenetére


Henk
veterán

Itt van az AC-nek a hűtője a gt200 szériára.Biztos,hogy a gpu-t nagyon jól hűti,de nézd meg a kiegészítők között azt a felhajtogatott szélű vrm bordát,1mm vastag alu lemez.Ez megint mire lesz elég? :U
Pedig gondolkodtam ilyen hűtőn mert a 285-re egyelőre csak ez van.(lég)

(#14587) bim válasza Henk (#14586) üzenetére


bim
veterán

Az egy fos.. :(

(#14588) Henk válasza bim (#14587) üzenetére


Henk
veterán

Mármint a vrm hűtő?Mert az biztos.A gpu-t ez is jól lefogja hűteni az tuti,csak ez önmagában nem elég.Nem tudom ezt ők nem tesztelik le mielött kiadnak egy ilyet?

(#14589) bim válasza Henk (#14588) üzenetére


bim
veterán

a vrm lemezkére értettem..
nem igaz hogy nem tudnak valami komolyabbat gyártani... :(

(#14590) XoZ válasza TTomax (#14585) üzenetére


XoZ
aktív tag

Német nyelvű teszt az Accelero XTREME GTX 280 hűtőről: [link]. 55 nm-es GTX260-on tesztelték, a VRM hőmérsékletek is jónak tűnnek, de számomra nem derült ki, hogy milyen szoftverrel készült a terheléses teszt. A VRM részen egyébként nem az Accelerohoz mellékelt bordát használták, hanem a Scythe bordakészletéből származó darabokat (a gyári VRM borda nem kompatibilis az 55 nm-es GTX260-nal).

(#14592) Valty válasza XoZ (#14590) üzenetére


Valty
aktív tag

"gyári VRM borda nem kompatibilis az 55 nm-es GTX260-nal" Ez most vicc? :Y

Akkor már vissza is mondhatom a rendelést. :W

(#14593) Henk válasza Valty (#14592) üzenetére


Henk
veterán

Honnan rendelted és mennyi az ára?
XoZ: nem tudok németül.Azt nem írja,hogy a 285-re a vrm hűtés,hogy van megoldva?Mert azon máshogy vannak elhelyezve és ez a borda nem lesz jó rá ami a 280-ra.

[ Szerkesztve ]

(#14594) XoZ válasza Valty (#14592) üzenetére


XoZ
aktív tag

Én önmagában emiatt nem mondanám vissza a rendelést, mert memória bordákkal, vagy pl. a Scythe borda készlettel megoldható a VRM hűtés, sőt még akár jobb is lehet, mint a gyárilag mellékelt borda. Az is lehet, hogy az Arctic Cooling is lépni fog az ügyben, és előbb-utóbb másfajta VRM hűtést is mellékelni fog (az S1-nél volt erre példa).
Mivel az NVidia engedélyezte az egyedi nyákos megoldásokat, ezért egyre több olyan GTX 260/285 kártya jelenhet meg, amivel akár egyáltalán nem kompatibilis az Accelero hűtés. Viszont ezeken a kártyákon a hűtés is egyedi, tehát jó esetben nincs is szükség cserére.

Henk: Jó kérdés, talán a nyák képek és a borda nézegetésével eldönthető. Nekem már az is furcsa, hogy a referencia 55 nm-es gtx260-ra nem jó. Az Arctic Cooling oldala szerint GTX285 kompatibilis, én ez alapján elvárnám, hogy referencia GTX285-höz jó legyen. A cikk magyar fordítása: [link], angol: [link].

[ Szerkesztve ]

(#14595) Henk válasza XoZ (#14594) üzenetére


Henk
veterán

Azt írja,hogy kompatibilis a 285-el,de itt van 2 kép(280,285] hasonlítsd össze.Nem tudom mennyire lesz ez jó rá. :(
Szerintem a vrm borda egyáltalán nem,meg a ramokra sem ér végig rá a borda.
mod:ez a magyar fordítás elég veszélyes. :D

[ Szerkesztve ]

(#14596) Henk válasza Henk (#14595) üzenetére


Henk
veterán

Valamiért nem jó a 280 link. :((
Itt egy másik.

(#14597) XoZ válasza Henk (#14595) üzenetére


XoZ
aktív tag

A képek alapján tényleg esélytelen, hogy jó legyen a mellékelt borda a 285-re. Esetleg még az lehet, hogy a tesztben használt, illetve az Arctic Cooling oldalán lévő hűtő nem a végleges verzió, és abban már lesz VRM hűtés az 55 nm-es GTX260-ra és a 285-re, de ez csak egy tipp a részemről.
Közben találtam egy tesztet, ahol gyárilag ilyen hűtővel szerelt 65 nm-es GTX260-at mutatnak be: Inno3D iChill GTX 260.

(#14598) Lauda


Lauda
félisten

Mi a bajotok a gyári hűtőkkel? :D

(#14599) Henk válasza XoZ (#14597) üzenetére


Henk
veterán

Igen de ez szerintem a 65nm-es,erre jó lesz.Amúgy 285-öt is adtak ki gyárilag ilyen hűtővel,de mivel az gyárilag arra van tervezve gondolom ott megoldották az eltérseket.Nem tudom,hogy ezen a hűtőn még változtatnak e még valamit.Főleg ha már megy sorozatgyártásba.
Lauda: semmi.Csak még halkabbra,hűvösebbre vágyik az ember. :)

(#14600) Lauda válasza Henk (#14599) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, értem. Én nem szöszölök vele, alapon hangja sincs, játék alatt meg úgy se hallom, hőfok nem izgat amíg nincs vele gond, amúgy fánk alatt se megy 85-86 fok fölé, játékokban meg 80-ig se. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.