Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14351) Laraxior válasza syC (#14350) üzenetére


Laraxior
titán

280?
bőven 50 fok alatt marad. Nálam elég magas órajelen üzemel,ha eléri az 50 fokot a GPU akkor már elkezd hibázni..de nem szokta elérni. 8venti van a radin ;] de bőven többet megy mint léggel :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14352) Laraxior válasza syC (#14350) üzenetére


Laraxior
titán

a héten jön a kompresszor.. azzal is ráfogok nézni ;] 900MHz-es GPU garatált...
láttam szárazjéggel 910es GPU-t alapfeszen!! :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14353) pigatt válasza Dark KillerX (#14347) üzenetére


pigatt
őstag

Miért nem tudják már végre normálisan megcsinálni a power play-t??? Még mindig csak WMP 11 alatt működik rendesen!

i9 / 4080 / 32"

(#14354) bim válasza pigatt (#14353) üzenetére


bim
veterán

frissitési frekit tudtad fixálni? :U

(#14355) pigatt válasza bim (#14354) üzenetére


pigatt
őstag

DX9-ben futtattom a Crysis-okat, úgy működik.

i9 / 4080 / 32"

(#14356) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

[Terminátor 4 Trailer - Full HD]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#14357) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ha minden igaz estére már egy GTX260 feszít a gépemben. Melyik drivert tegyem majd fel? A legújabb WHQL jó lesz hozzá? (XP 32bit-et használok jelenleg)

#nincsbennetarcsi

(#14358) pigatt válasza Qru (#14357) üzenetére


pigatt
őstag

Teljesen jó a legújabb!

i9 / 4080 / 32"

(#14359) Qru válasza pigatt (#14358) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:R Kíváncsi vagyok mennyit ver rá a 4850-emre.

#nincsbennetarcsi

(#14360) Rusher válasza Qru (#14359) üzenetére


Rusher
őstag

Hát nem fogsz panaszkodni az biztos... ;)

(#14361) zsolt1129 válasza Qru (#14357) üzenetére


zsolt1129
addikt

Gratula :R Majd számolj ám be az első benyomásról,szerintem nem fogsz csalódni benne. :D

(#14362) G Bedtime St


G Bedtime St
tag

Sziasztok!

Egy Palit gtx 260 rol váltanék Asus gtx 280-ra. Egy e8400 figyel a gépembe. Kb 28e kellene ráfizetnem.A kérdésem az, hogy érdemes a procim mellé gtx280-at venni? Jelenleg 19-es moncsin 1280x1024 alatt használom de váltanék nagyobb felbontásra (1650x). Szerintetek elég a 260 vagy érdemes beruházni? Elöre is köszönöm!

(#14363) Henk válasza G Bedtime St (#14362) üzenetére


Henk
veterán

Most még bőven elég a 260,de 1680-hoz is elég lenne még.Kérdés milyen hosszú távra tervezel vele mert lehet később már kompromisszumot kell kötnöd pár gameban ha nem megy már fullon.

(#14364) schwartz válasza G Bedtime St (#14362) üzenetére


schwartz
addikt

Cserelj monitort majd nezd meg, hogy boldogul a GTX260 1680-as felbontasban. Kartyat raersz valtani azutan...
A procid jo lesz hozza.

If he dies, he dies.

(#14365) Qru válasza zsolt1129 (#14361) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Marha hosszú! Ez volt az első benyomásom. :D Sajnos úgy néz ki hétvégéig nem nagyon lesz időm kipróbálni, addig marad a gépben a HD4850. Kicsit félek, hogy nem fér be a házba de megoldom, ügyes fiú vok ám. :DDD Addig marad az asztal dísze.
Aztán visszatérek egy logout-os cikkel. ;)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#14366) Zoli1222


Zoli1222
őstag

260gtx oc-hez elég 1 e7300@3,8-4GHz 1920-as felbontáshoz?
vagy inkább 280gtx e8400?

[ Szerkesztve ]

(#14367) bim válasza Qru (#14365) üzenetére


bim
veterán

ne hernyózz már. catalyst uninstal meg egy driver cleaner. mi tart ezen olyan sokáig? ;]
192 SP-s vagy 216-os?

(#14368) Henk válasza Zoli1222 (#14366) üzenetére


Henk
veterán

Ekkora felbontáshoz elég már a proci.De a 260 full grafikán már lehet,hogy elvérzik néhány játékban.Ha biztosra akarsz menni akkor inkább az utóbbi variációt javaslom.

(#14369) G Bedtime St


G Bedtime St
tag

Henk és schwartz köszönöm a válaszokat! Monitort veszek elösször.

(#14370) schwartz válasza Henk (#14368) üzenetére


schwartz
addikt

Ekkora felbontáshoz elég már a proci.

Kisebb felbontashoz mar nem? :) (attol fuggetlenul, eleve tobb lesz az FPS amugy is)

If he dies, he dies.

(#14371) Henk válasza schwartz (#14370) üzenetére


Henk
veterán

Úgy gondoltam,hogy 1920-as felbontásnál már nem ütközik cpu limitbe a 7200-al sem.
Bár lehet,hogy 1280-nál sem. :U

[ Szerkesztve ]

(#14372) schwartz válasza Henk (#14371) üzenetére


schwartz
addikt

CPU limit csak akkor gaz ha a jatszhatosag rovasara megy. Itt ertem azt, hogy a procid miatt nem megy 30FPS folott a jatek. Eleg ritka azert az ilyen CPU-VGA parositas... :)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#14373) TTomax


TTomax
nagyúr

Nagyon jó 181.71-es WIN7-re irt 64bites driver...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14374) Zoli1222 válasza schwartz (#14372) üzenetére


Zoli1222
őstag

Most melyik párosításra gondolsz?

(#14375) rup1u5 válasza Qru (#14365) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Várjuk az összehasonlító tesztet! :K

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#14376) mfranky


mfranky
őstag

[OFF]Sziasztok!

Valaki letesztelné 1920*1200 felbontásba minden maxon a Tom Clancy féle H.A.W.X. demo-t? GTX260 216-ossal fullban kicsit akadozik...
Csak arra lennék kiváncsi, hogy a demo nincs még optimalizálva, vagy a kártyát fogja meg ennyire? Egy GTX280 hogy bírja?? :F
Visszavettem az élsimítást 8-ról 2-re, így nem akadt meg egyszer sem...árnyékokat is levettem mediumra...

:R :R [/OFF]

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#14377) Rusher válasza TTomax (#14373) üzenetére


Rusher
őstag

A driverrel látszólag semmi gond működik, de nálam órajelvisszavétel nincs...a Rivatuner sem támogatja abszolút...nálad van órajelvisszavétel?

(#14378) TTomax válasza Rusher (#14377) üzenetére


TTomax
nagyúr

Riva sajnos nem támogatja,én is az evga cuccal tuningolom....orajelvisszavétel működik...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14379) Rusher válasza TTomax (#14378) üzenetére


Rusher
őstag

Akkor lehet a 285-nél nem működik csak....mind1 az új whql-t felraktam (Vista-s) az jó majd ha lesz ebből is valami újabb akkor talán jó lesz... :K

(#14380) TTomax válasza Rusher (#14379) üzenetére


TTomax
nagyúr

Csak visszaraktam én is a whql-t,mert kell a riva nagyon monitorozni szeretek vele... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14381) Blacki válasza TTomax (#14380) üzenetére


Blacki
tag

Hello all, mennyire jó az ASUS 280 GTx-e?
Mintha olyanokat olvastam volna hogy melegszik, de nem mindeggyik :U .
rosszabb a hűtése Tuningban mennyire jó, kb ennyi.

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#14382) Laraxior válasza Blacki (#14381) üzenetére


Laraxior
titán

ugyanaz a hűtés..ugyanaz a kártya mint a többi gyártóé..referencia mind. max a pasztázás nem olyan alapos...de azt te is meg tudod műteni :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14383) bigskull


bigskull
tag

Estét.

Kénytelen vagyok belátni hogy a hd4870, nem az én kártyám, lehet hogy a tápom sem volt elég neki de 2 hónap alatt 6 napot volt nálam, a többit szemvízben tölti.

Belenyugodtam, ezért lesz újra nvidiam. :C

260gtx el szemezgetek, húzni nem akarom, szeretném ha kulturált lenne a hangja.

Szerintetek melyik gyártó termékével kellene szemeznem?

Ide tartozik az a kérdésem is, hogy egy Corsair 520HX elegendő lenne e neki.

(#14384) Laraxior válasza bigskull (#14383) üzenetére


Laraxior
titán

az eggyel feljebb általam írott hsz vonatkozik a GTX260ra is
elég lesz a tápod

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14385) bigskull válasza Laraxior (#14384) üzenetére


bigskull
tag

Tehát mind1, hogy xfx giga vagy msi?

Köszönöm a válaszod.

(#14386) schwartz válasza bigskull (#14383) üzenetére


schwartz
addikt

Ref nyakos megoldast valassz. (ha lehet, az uj 55nm-es GPU-val gyartottak kozul)
A tap jo lesz hozza.

If he dies, he dies.

(#14387) bigskull válasza schwartz (#14386) üzenetére


bigskull
tag

Te személy szerint melyiket javasolnád? (bevallom volt fél éve, hogy a vga ügyben kutakodtam, így van pár homályos rész :B )

(#14388) schwartz válasza bigskull (#14387) üzenetére


schwartz
addikt

A legolcsobb referencia megoldast. (nyak + hutes teren)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#14389) Henk válasza schwartz (#14386) üzenetére


Henk
veterán

Azt hiszem 55nm-es 260 eddig egy valakinek volt itt,de ő sem itthon vette.Zotac volt ha jól emlékszem.Nem tudom mennyire kapható már nálunk mert mostanában nem nézegettem a 260-at.

(#14390) Beowulf_78 válasza bigskull (#14385) üzenetére


Beowulf_78
addikt

XFX vagy MSI.

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#14391) bigskull válasza Beowulf_78 (#14390) üzenetére


bigskull
tag

Köszönöm a tanácsokat! :R

(#14392) Qru válasza rup1u5 (#14375) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megszületett a teszt: Link

#nincsbennetarcsi

(#14393) Henker2 válasza Qru (#14392) üzenetére


Henker2
addikt

Nagyon jó teszt! A kérdésem az lenne , hogy nem volt lehetőséged egy 4870-el összehasonlitani?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#14394) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Nézzétek meg ezt a játékot,régi verekedős játékstílus,viszonylag komoly graffal.Egy próbát megér. :B :K [link]

(#14395) TTomax válasza Qru (#14392) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha betudnék lépni logoutra akkor leírnám a véleményem ... van egy-két dolog ami nem tul korrekt.... kicsit ATI "szagú" a teszt... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14396) Qru válasza TTomax (#14395) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

ATI szagú? Pedig nem annak szántam, pont ezért váltottam ATi-ról nV-re mert elegem volt a sz@r támogatottságából. De ezt (no meg a refhűtést :D ) leszámítva elég jól sikerült az RV770, szóval nincs szégyenkeznivalójuk lényegében.

Henker2: Sajnos nem, pedig tudom, hogy az lett volna az igazi. :(

#nincsbennetarcsi

(#14397) Henk válasza Qru (#14396) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem jó a teszt,de a Zalman vf1000-et a 260 gyárijával szembeállítani,hm..
Persze,hogy melegszik.Nálam a HR03gtx-el a 260 sem melegedett ennyire.
Nálam volt egy 4870,de csak nagyon rövid időre és 2 játékban tudtam gyorsba kipróbálni.De nem cseréltem el rá a 260-at,se hangban se teljesítményben nem győzött meg.

[ Szerkesztve ]

(#14398) Lauda válasza Henk (#14397) üzenetére


Lauda
félisten

Ja, ezek után meg azt írni, hogy melegszik a 260. Megnéznék egy 4850-et gyári hűtéssel 10 perc fánk után, szvsz meg is gyulladna.... :DDD :P

(#14399) Qru válasza Henk (#14397) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, de ezt bele is írtam direkt, hogy úgy lenne reális a dolog, ha HD4850 gyári hűtésével mértem volna. De érted ennyire lelkes nem vok, hogy csak ezért visszaszereljem rá... :)
Hmm, nem csodálom, a 4850 nekem is kicsit csalódás volt. Talán azért, mert mindenki kb az egekig magasztalta és kicsit többet vártam. Pl azt, hogy egy akkor már legalább fél éve forgalomban lévő vga-hoz legyen egy normális driver. Érted, mikor 2d-ben Win alatt elkezd csíkozódni meg szétesni a kép (amúgy ezt csinálta a HD2400-es is a notimban :W ). Aztán sikerült az újabb driverben javítaniuk a dolgot, de akkor is... :(

Lauda: Jaja ehhez csak egy sokatmondó idézetet tennék ide a legutóbbi HD4850 tesztből:

"Először a FurMark programocskával akartuk fárasztani a Radeonokat, de a legújabb Catalyst verzióval el sem akart indulni, a korábbival pedig az alapórajeles kártyákat is túlhevítette."

Ennyi. :D

De hogy on is legyek:

A GTX260 és a GTX280 hosszúsága megegyezik teljesen, ugye?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#14400) Laraxior válasza Qru (#14399) üzenetére


Laraxior
titán

sőt... a kártya is megegyezik egy ram chip különbséggel. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.