Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14451) Qru


Qru
MODERÁTOR

Tegnap volt némi kálváriám. Egy Asus GTX280-at tettem be a gépembe először szépen bejött a post, win betöltés után viszont lehalt mikor a bejelentkezés részhez ért. Mondom ok, sebaj, restart. Újraindítás után már a postscreen-en is tele volt zöld meg fehér csíkokkal. Nem baj, vissza a sráchoz meghalt a ram a vga-n tipikus, nála gépbe betesz az Asus és sima, szép képet ad. Furmark lazán fut egy szál hiba nélkül, hőfokok si rendben. Ismét haza, gépembe betesz, megint csíkoz a kar. Mondom ok, a HD2900-em is bizonytalankodott 3D-ben, akkor a pci-e feszültség növelése megoldotta a dolgot. Bisoba be, összevissza karakterek jelenített meg a kártya. Ok, rutinos bios járó vagyok, vakon is megtalálom, átállítom adok +0,1V. Semmi. Csíkoz továbbra is. :W
Így majdnem lett egy GTX280-am. :D Most visszatértem a Giga GTX260-hoz.

Viszont azóta az egyik winyómat nem látja a win. :W Postnál megjelenik de win-ben nem látszik. Kábelt cseréltem de semmi, továbbra is csak a kicsi winyómat látja (szerencse, hogy azon van a rendszer, különben most wint telepítenék. Bár lehet így is ez lesz belőle. :( ).

#nincsbennetarcsi

(#14452) Laraxior válasza Qru (#14451) üzenetére


Laraxior
titán

én is kisérletezgetek a Vistával,de nagyon nem bejövős..főleg hogy Crysis Wars-ban -20 FPsem van vista alatt mint XPnél :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14453) Henker2 válasza Qru (#14451) üzenetére


Henker2
addikt

Az szép. Hogy lehet ilyen? Elég érdekes...

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#14454) Henker2 válasza Laraxior (#14452) üzenetére


Henker2
addikt

Majd a WIN7!
reméljük

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#14455) Qru válasza Henker2 (#14453) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én sem értem. Nála tényleg semmi gond nem volt a kártyával, pedig Furmark futott 1680x1050-ben rajta és semmi csík vagy képszétesés nem volt. :( Nem szerette az Asus kari a Giga lapomat. :D

#nincsbennetarcsi

(#14456) Laraxior válasza TTomax (#14445) üzenetére


Laraxior
titán

imdb-n 8.4et kapott...rossz nem lehet :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14457) Henker2 válasza Qru (#14455) üzenetére


Henker2
addikt

Állitólag, tán az ASUS az a gyártó, amilyek szereti úgy csinálni a VGA-it, hogy ASUS lapokkal menjenek szépen.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#14458) schwartz válasza Henker2 (#14457) üzenetére


schwartz
addikt

Ez csak szobeszed. ;)

If he dies, he dies.

(#14459) Henker2 válasza schwartz (#14458) üzenetére


Henker2
addikt

Ha temondod... :)

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#14460) schwartz válasza Henker2 (#14459) üzenetére


schwartz
addikt

Hasonlo legendak voltak a CPU-k es alaplapi chipszetek korul es meg lehetne sorolni. Kulonben az Asus sem annyira hulye, hogy maga alatt vagja a fat...

If he dies, he dies.

(#14461) Beowulf_78 válasza schwartz (#14458) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Ez tényleg csak szóbeszéd, de nekem is volt gondom annó giga lapokkal és más gyártmányú VGA-val. Fordítva viszont nem volt még gondom. Asus lapok nem nagyon válogattak nálam eddig..

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#14462) Lauda válasza Laraxior (#14452) üzenetére


Lauda
félisten

Hagyd a fenébe azt a sz@rt, csak időpocsékolás. :DDD

(#14463) TTomax válasza Qru (#14449) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem,nem ... nem akartam én ám ennyire kritizálni,jobb is hogy nem a logoutra írtam.A GPUCW-t valamiért nem nagyon szereti 900X900-on nem tudom miért,nekem sem sokkal jobb eredmény jött ki.
A 80fok amúgy tényleg nem sok,szerintem teljesen rendben van,persze csak azért mert kifúj a házból a gyárt cooler,ha nem tenné akkor lenne pislogás... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14464) Qru válasza TTomax (#14463) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem szívtam mellre ne aggódj. ;) :R Kell a visszacsatolás érted, nekem fel sem tűnt hogy elbaltáztam a 3DMák táblát pl.

Most rájöttem a turpisságra banyek! A GTX260-am ventije gyárilag állandó 40%-ra van belőve, tehát húzva is 3D-ben végig 40%-on pörgött. Ok csendes, de ez így nyárra necces lesz. Szóval 60-70%, akkor még nem is repül el a gép és rendben lesz olyan 60-70fok körül kb.

Emlékszem a GTS-em anno 92% ventifordulattal 86fokos volt Crysis alatt. No igen a gyári hűtés + Voltmod + OC, nem a hűvösség szentháromsága... :D

#nincsbennetarcsi

(#14465) laragirl83 válasza Qru (#14464) üzenetére


laragirl83
őstag

Nálam venti FIX 60%-on megy az emelt órajelekkel, így teljesen rendben van, 60 fok fölé nem igen megy ;)

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#14466) Qru válasza laragirl83 (#14465) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K Rivával megpöckölöm kicsit én is.

2D-ben mennyire veszi vissza magát a gpu? Nálam ilyen 100MHz-et láttam, ez tényleg ennyire visszaveszi magát, vagy benéztem vmit?

#nincsbennetarcsi

(#14467) Laraxior válasza Lauda (#14462) üzenetére


Laraxior
titán

A Vista vagy a Wars? :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14468) TTomax


TTomax
nagyúr

Kaptam egy ilyet.... GTX powa....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14469) Kecuhun válasza TTomax (#14468) üzenetére


Kecuhun
senior tag

És ez mi akar lenni? :F

(#14470) TTomax válasza Kecuhun (#14469) üzenetére


TTomax
nagyúr

A Stanfordi egyetem projektje...ők adták ezt "címkét" a történet kb erről szól...
A jelenlegi orvostudományi ismeretek odáig jutottak az élőlények működését kutatva, hogy a fehérjék működését, illetve hibás működésük okát szeretnék megtudni, melyek számos komoly betegség forrása.

Bár réges rég ismerik a fehérjék összetételét, azok működése egyáltalán nem csupán az alkotórészek darabszámából következik (mint pl. egy pici molekula H2O) hanem főleg térbeli geometriai kialakulástól.
Furmányos alakjai ugyanannak a fehérjének olyan hosszú lépéssorozat alatt alakul ki, ami alig lehet elhinni.

Megfigyeléssel, a valóság rögzítésével jelenleg (jó ideig biztosan nem) megoldható, tehát a klasszikus kísérletek módszere itt nem alkalmazható.

Modellezni, számítani elvileg persze lehetséges, de amióta a feladat ismert, nem volt olyan szuperszámítógép (illetve pénz hozzá) amivel véges időn belül eredmény várható lett volna.

A világban működő rengeteg PC számítási kapacitása viszont már esélyt ad arra, hogy a feladatot okosan párhuzamosítva, neten szétszórva majd összegyűjtve az orvosok számára szükséges eredményeket belátható időn belül szolgáltathassa (ráadásul karitatív alapon, azaz ingyen)
Nem nehéz gondolom kitalálnotok, mennyi eladott hardver működik nem teljes kapacitáson, s e maradék szabad erőforrást célozza meg e kezdeményezés.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14471) schwartz válasza Kecuhun (#14469) üzenetére


schwartz
addikt

Koszonet, hogy idot s villanyaramot nem sajnalva hozzajarulsz ahhoz, hogy majd valaki Nobel dijat kapjon helyetted...esetleg zsirosra is keresse magat par uj gyogyszer piacra dobasaval... :DDD (nyugi, csak viccelek :) ) Folding@home

If he dies, he dies.

(#14472) TTomax válasza schwartz (#14471) üzenetére


TTomax
nagyúr

:DDD
Ez jó volt,amúgy benne van a pakliban ... ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14473) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Laraxior Az aláírásodra reagálva. Annyira szar, vagy annyira jó? Vagy csak a játék miatt?

(#14474) Bluegene válasza schwartz (#14471) üzenetére


Bluegene
addikt

TTomax: gratulálok! :R

a villanyt sose bánd Magyarországon 1000W(1KWh) 35-45Ft, Angliában még ennél is olcsóbb ;)

1.nem tudom atis vga-val be lehet-e lépni?
2. hol lehet belépni?
3. ugye mikor játszom kikapcsol(ható)?

respekt!

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#14475) Laraxior válasza Zoli1222 (#14473) üzenetére


Laraxior
titán

csak a game miatt...egyébként nem jó :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14476) schwartz válasza Bluegene (#14474) üzenetére


schwartz
addikt

Csak akkor tema a kartyak fogyasztasa ha jatekra hasznaljuk ? :)

If he dies, he dies.

(#14477) schwartz válasza Bluegene (#14474) üzenetére


schwartz
addikt

Csak akkor tema a kartyak fogyasztasa ha jatekra hasznaljuk ? :D

If he dies, he dies.

(#14478) Bluegene válasza schwartz (#14477) üzenetére


Bluegene
addikt

nézd egy GTX 295 mittommén 270W-ot fogyaszt és az szerinted brutális egyetlen egy forró platni(villanytűzhely) 2000W-ot egy boiler meg 5000W-ot, nem is beszélve a mosógépről(3KW), fridzsiderről, fagyasztóról(80W-120W, de egyfolytában), légkondiról(brutális), porszívó(800W), teafőző, égők(60-90W) stb.. és egy kwh 45 Ft, nekünk így volt 21K a számla, a legkevesebb a számítógép, szal a számítógép fogyasztása elhanyagolható csekélység nem több, átlagosan 125W lehet napi néhány óra az a legkevesebb

de a legbrutálisabb a villanytűzhely, ha minden platnit és sütőt bekapcsolsz(ami előfordulhat pl.: nagycsaládosoknál, típustól függően 7000-8000W-ot is fogyaszthat, gondolj csak bele mekkora hőtermelése van annak, amellett egy Q6600+GTX295 kis semmi bolha(épphogy érezni ha odarakod a kezed), a boiler a másik legbrutkóbb, no meg a légkondi

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#14479) Laraxior válasza Bluegene (#14478) üzenetére


Laraxior
titán

akinek gamer konfigja van ne spóroljon már a villanyon :((( nekem is megy 24/7 a gép..sosincsen kikapcsolva..és sokat nem számít hogy visszaveszi ez az órajelet meg az is..proci csak 20W-ot eszik idle... VGA meg 100Wot sem... mégis magas a villanyszámla

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14480) Sárpac válasza Bluegene (#14478) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Azért ne túlozz!:D
3,7KWatt-nál nem igen lehet több az összfogyasztás 1 ágon mivel 16Amperes a szabvány biztosíték.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14481) Bluegene válasza Laraxior (#14479) üzenetére


Bluegene
addikt

hát ja csak nem a számítógéptól hanem a mosógéptől, tűzhely, boiler etc, ezek mellett kár számolgatni a szgép fogyasztását, ha mondjuk cakkumpakk átlagban 200W-ot fogyaszt a gép, átlagban(ami sok is), akkor 5 órára fizetsz 25-50Ft-ot(5X200W=1Kwh), tehát felesleges számolgatni meg ezreket elszórni h csökkenjen a fogyasztása a szgépnek, tök felesleges [link], nem térül meg igazán, pláne ha 20W ide vagy oda a különbség

de mind1 :R szerintem többet megspórolsz ha neonos izzókat raksz fel a hagyományosak helyett(90W helyett 11W akár)

Sárpac: nem a kisujjamból szoptaam[link], hidd el a legkevesebb a sz.gép, lásd 1. táblázat, légkondi nincs is pedig nyáron az is brutális

de hagyjuk ezt a témát aki meggyőzött a táblázat meg az elmüs árszabás, akit nem azt nem, mindenesetre nem megy rá a gatyád ha vmi gagyi atomos gépen nyomulsz vagy überbrutál Q6600-zal pár órát, én inkább az utóbbi mellett vagyok ;] (40Ft/Kwh), ennyi erővel az atomos gépek se hozzák be soha az árukat ha 75K-ért veszed vagy veszel egy kivénhedt 2Ghz-es P4-et, ráadásul lassabbak is

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#14482) Laraxior válasza Bluegene (#14481) üzenetére


Laraxior
titán

ha ennyire itt vagyunk akkor elmondanám hogy csak a monitorom szippant be 100W-ot :D 2 tápról megy a gép... kétlem hogy ez fogyasztana a legkevesebbet :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14483) Bluegene válasza Laraxior (#14482) üzenetére


Bluegene
addikt

nem azt kell nézni h neked über géped van vagy sem, ki kell vonni egy átlagos gép fogyasztását(125W mondjuk) is mivel ehelyett azt nyomatnád nyílván

jó akkor te fizetsz 3órára 25-50ft-ot, mi meg 5 órára ennyi :)) , de hidd el én is szívesebben tolnám a te gépeddel, az áramfogyasztása így is úgy is elhanyagolható, gondolom eljársz melózni vagy iskolába tehát nem megy egész nap a gép, letöltőgépnek ami egész nap megy arra jó egy p3 vagy vmi ilyesmi

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#14484) Laraxior válasza Bluegene (#14483) üzenetére


Laraxior
titán

mondom hogy 24/7 megy a gép... :DDD :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14485) dangerzone válasza Laraxior (#14484) üzenetére


dangerzone
addikt

Szegény most egy időre eltűnt...kényszerűen..:D

(#14486) rocket


rocket
nagyúr

A pletykak szerint jon a GTX275.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#14487) dangerzone válasza rocket (#14486) üzenetére


dangerzone
addikt

Egyre hülyébb neveik vannak ezeknek a kártyáknak. Lassan itt már mindenki kezdi elveszteni a fonalat , mind a radeonoknál, mind a zöldeknél.

(#14488) Lauda válasza dangerzone (#14485) üzenetére


Lauda
félisten

Nem volt elég neki, hogy állandóan szétoffolta az nv-s topikokat, nekiesett az atisnak is.... :C

(#14489) Lauda válasza dangerzone (#14485) üzenetére


Lauda
félisten

nyádat...

[ Szerkesztve ]

(#14490) dangerzone válasza Lauda (#14489) üzenetére


dangerzone
addikt

Remélem ez a rios nak szólt..Esetleg blúzseninek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14491) Valty


Valty
aktív tag

(#14492) Lauda válasza dangerzone (#14490) üzenetére


Lauda
félisten

A duplának.... :P :)

(#14493) TTomax


TTomax
nagyúr

Gyerekek,ez a GTX280-ra jó lehet?

[link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14494) P00By válasza TTomax (#14493) üzenetére


P00By
nagyúr

Inkább a vízhűtéses topikban tedd fel ezt a kérdést. Ott részletesen elmondják/elmondjuk, hogy mi a pálya több éves tapasztalat alapján ;)

(#14495) TTomax válasza P00By (#14494) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen erre gondoltam... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14496) rocket


rocket
nagyúr

Ujabb GTX275 pletyka:

"For this, Nvidia will keep using the GTX 260 216 with its 216 shader-, 72 texture- and 28 grid units for basis. Only the frequency increases are ought to make the Nvidia chip get a move on.
A Nvidia partner confirmed us that the Geforce GTX 275 shall come up with 648/1476/1107 MHz."

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#14497) Valty válasza TTomax (#14493) üzenetére


Valty
aktív tag

Ez nem csak CPU hűtés? :)

Vízhűtésen már én is gondolkoztam, de amit én kiszámoltam az kijött kb. 130k-ra, az egy kicsit most sok nekem most...

[ Szerkesztve ]

(#14498) Qru válasza rocket (#14496) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lenne ha tényleg csak az órajelet emelnék, akkor ár/érték arányban jobb lenne a 216SP-s GTX260. Egy kis OC meg nem a világ... :)

#nincsbennetarcsi

(#14499) TTomax válasza Valty (#14497) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem,ez az hogy ez csak GPU hűtés direkt Nvidiára.....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14500) bim válasza TTomax (#14499) üzenetére


bim
veterán

És mit kezdesz a vrm-el? 2 pillanat alatt 100+ fokos lenne és feketeség...
az a baj hogy a 280-on szétszórták rendesen és nem egy vonalban vannak hogy lehessen rá valamit tenni ami normálisan hűti.nézd meg larát a fullcover blokkal 70 fok környékén van a vrm. szerinted neked mennyi lenne? :U

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.