Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11701) Thunderzolee válasza proof88 (#11700) üzenetére

Ezekben nincs optikai meghajtó.
Ezért tud ilyen "trendi" vékony lenni.

Vagyis most jobban rákerestem, van amibe lehet rakni lemezt is.
De elég vékonynak tűnik a meghajtó, nem tudom milyen fajta optibay keret fér a helyére.

A másik notebookos topicban nem kérdezted?
Lehet ott jobban tudnák, vagy a Lenovos topicban esetleg.

Amúgy megvetted már?
Ésszel válassz belőle.
Processzor ezekben szörnyű gyenge. (Tabletekhez készült generáció.)
Egy jó tanács:
Mielőtt megveszed, nézd meg pontosan mi a benne levő processzor száma, és keress rá Googleval mit tud (hány magos, stb). Csak olyan verziót vegyél meg, amiben 4 magos processzor van.
Celeronnal egyáltalán nem is vennék, az ezekből szörnyű lassú, még a 4 magosok is. Esetleg Pentiummal.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11703) proof88 válasza Thunderzolee (#11701) üzenetére


proof88
addikt

Rájöttem hogy elég általánosan fogalmaztam ezzel a típusmegnevezéssel. :DDD
Szóval konkrétan erről van szó. Ebben 2 fizikai magos, HT-s, kisfogyasztású I3 van. Itt a HD Graphics 5500 már tuti jó 1.6-ra. :DDD Na de viccet félretéve, nem nekem lesz a cucc, és próbáltam lebeszélni a leendő vásárlót az Nxxxx sorozatról, szóval az I3-as verzió lesz. Ebben van optikai meghajtó is. Ha jól emlékszem, HDD Caddy-k 12.7 és 9 mm magasak vannak, lehet hogy ebbe a vékonykába még a 9mm is sok? Vagy ennél azért nincs laposabb? Megkérdeztem másik topikban is egyébként. :)

(#11704) dragonfx


dragonfx
veterán

hi!
lenovo g50-30 laptopban szeretném a celo proci i3/i5re cserélni.melyikre érdemes? lehet ilyne kapni hazsnáltan?
honnan tudom a laptop lapja el e vinné?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11705) MurdR válasza dragonfx (#11704) üzenetére


MurdR
veterán

Ha n2830 vagy valami ilyesmi (BayTrail) van benne, akkor nem tudod cserélni.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11706) dragonfx válasza MurdR (#11705) üzenetére


dragonfx
veterán

az van benne. miért nem tudom? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11707) Pferi válasza dragonfx (#11706) üzenetére


Pferi
senior tag

Mert az alaplapra van forrasztva.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#11708) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

Lehet láma a kérdés, de ha egy ODD helyére, rakom be az SSD-t, a HDD-t hagyom a helyén, akkor be tudom állítani elsődlegesnek az SSD-t BIOS-ban? Tehát, hogy onnan bootoljon stb?

Try again, fail again, fail better!

(#11709) MurdR válasza Rem-X (#11708) üzenetére


MurdR
veterán

Elvileg működhet, de én mindenképp a HDD helyére tenném az SSD-t.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11710) Rem-X válasza MurdR (#11709) üzenetére


Rem-X
senior tag

A HDD helyére betenni az SSD-t semmilyen plusz keretet nem igényel a HDD pedig mehet simán az ODD Bay-be ugye?

Köszi a válaszokat!

Try again, fail again, fail better!

(#11711) MurdR válasza Rem-X (#11710) üzenetére


MurdR
veterán

pontosan :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11712) Rem-X válasza MurdR (#11711) üzenetére


Rem-X
senior tag

Tökéletes! Köszönöm!

Try again, fail again, fail better!

(#11713) dragonfx válasza Pferi (#11707) üzenetére


dragonfx
veterán

Ez komoly skacok ilyen van 2016ba??ugye a pc ipar nem akarja ezt atvenni....
Ssd.vrl gyorsulna valamit ez a rendszer?vinyot akkor hova?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11714) Thunderzolee válasza dragonfx (#11713) üzenetére

Az összes olyan noti, amiben az i3, i5 U-betűre végződik, BGA tokozású, azaz forrasztott processzoros, nem cserélhető.
És ide sorolhatjuk a Celeron/Pentium gépeket is N betűs processzorokkal.

Az M-re végződők cserélhetők (de már azok se mind).
Magyarázat:
M = 35W TDP
U = 17W TDP
Ebből látható, h az U-betűseknek kisebb hűtő is elég.
Az ultrabook őrület ide vezetett.
Kicsi, vékony, kecses laptopot meg csak úgy lehet csinálni, ha kicsi hűtő van a gépben, ehhez meg alacsony hőtermelésű processzor kell. Ha meg már ilyen vékony gép a cél, a foglalat elhagyásával még pár mm-t lehet spórolni, és máris megszületett a még kompaktabb gépek koncepciója = ultrabook, sleekbook, és szinte már csak ezeket lehet kapni, a hagyományos M-re végződő processzoros gépek lassan kihalnak. :/

Az, h ezek egy része olyan lassú, h ellenségeimnek se kínálnám, már másodlagos szempont; fő, h vékony legyen a noti. :/

SSD valamit gyorsít rajta.
A merevlemez meg mehet az optika helyére keretbe.
Optika meg mehet USB-s tokba, arra az esetre, ha esetleg mégis szükség lenne rá.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11715) dragonfx válasza Thunderzolee (#11714) üzenetére


dragonfx
veterán

Te jo eg ez komoly??i3?i5?egyik se cserelheto.gondolom ilyen 5-6kilosokba csak.
Ez undorito gusztustalan.ha eleeg dobhatod ki?nuku upgrade vegyel ujjat....szijjanak le.
Tenyleg nem tul gyors.
Elotte egy t5500as 2gb ramos altalan osszerskott hp.t hasznalt a parom es kb semmit nem vesz eszre csak annyit uj vekony jo az akksi..denkb ennyi. 😢😥😐

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#11716) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Acer Emachines G525-be keresek billentyűzetet és találtam egy ilyen oldalt. Ezen oldal szerint akkor akármelyik felsorolt típus billentyűzete jó lehet bele?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#11717) rabbit87


rabbit87
tag

Sziasztok!

Kérdéssel fordulnék hozzátok!
Adott egy Dell Inspiron 3521-es [link] gép, ami kapott egy SSD-t, és beépítő keretben a DVD helyére került a HDD.
Már több, mint egy éve megvan, meg vagyok elégedve vele, amire használom, tökéletesen megfelel(t).

Hétköznapi használatra van (film, net, szövegszerkesztés, videok stb.)
Az idő múlásával elviselném, ha picivel gyorsabb lenne, írom, hogy mire gondolok:

- nagy méretű (4GB+) HD filmekbe való belepörgetés elég "hosszú" időbe telik, akár 4-5 mp-et is kell várnom a pufferelésre...

- sok weblap megnyitásakor eléggé belassul a gép, görgetős oldalakon egy idő után szintén lassulás tapasztalható

Rendszeresen tisztítom a gépet (Ccleaner - Your Uninstaller) + belső portalanítás.

A gépben 1 db 4GB RAM van és HD 4000 VGA.

Kérdésem az volna, javítana-e a fent említett problémákon, ha kapna a gép 2x4GB esetleg 2x8GB Ramot (azonos modulakat, kitben) vagy az is megoldás lenne, ha adnék több lapozófájlt az SSD-re a rendszernek?
Igen, lapozófájlt, mert ugyan nem ajánlják, de anélkül érezhetően lassabb a gép, és több mint egy év alatt 1.5TB olvasás és 1.3TB írás van rajta.

köszönöm a válaszokat! ;)

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#11718) Chrystall


Chrystall
senior tag

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy notebook alkatrészek esetében létezik ilyen, hogy lehasználódás? És ha igen ez milyen mértékű? Természetesen most nem a HDD-re, aksira, billentyűzetre meg LCD-re gondolok, hanem olyanra mint a CPU, alaplap, memória, stb. Lehetséges, hogy ugyanazon géptípusból egy új sokkal gyorsabb lesz, mint egy újratelepített, új HDD-vel ellátott régi, vagy igazából számottevő különbség nincs?

(#11719) pjen válasza Chrystall (#11718) üzenetére


pjen
félisten

Nem.Ha azt akarod,hogy gyorsabb legyen vegyél bele SSD t.Látványosan gyorsabb lesz.

(#11720) Chrystall válasza pjen (#11719) üzenetére


Chrystall
senior tag

Igazából azért érdekelne, mert jobb processzorra akarom cserélni ami most benne van, de a processzor is használt, amit tennék bele, meg az én gépem is már 4 éves.

(#11721) pjen válasza Chrystall (#11720) üzenetére


pjen
félisten

Az hogy használt nem számít ha működik és gyorsabb mint a mostani.

(#11722) Thunderzolee válasza anonymus89 (#11716) üzenetére

Igen, több gépbe is mehet azonos billentyűzet. :K

De szerintem 20ezerért ne vegyél újat bele.

Tessék, ezek között 10 találat is van, ahol ilyen gépet bontanak szét.
3-4-5ezer egy bontott billentyűzet.
Írj mindnek, és kérdezd meg, van-e bontott billentyűzetük.

18ezer meg egy komplett E525-ös gép.

Én biztos nem vennék ~20ezerért újat hozzá.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11723) Thunderzolee válasza rabbit87 (#11717) üzenetére

Feladatkezelőben nézd meg mennyi ramot használ a gép lejátszás közben, ill. mennyire terhelődik a CPU. Hagyd futni a háttérben, akkor látod, h mennyire terhelődik miközben belepörgetsz a filmekbe.
Egyből meglátod, h mi akasztja meg a belepörgetést.

CPU kevés, RAM kevés, vagy HDD kevés.

Az adott HD filmet az SSD-ről lejátszva is fennáll a helyzet?

Szerintem röccenés nélkül kellene mennie a léptetésnek 4 giga rammal is, a processzor is elégnek kellene lennie, az IGP-nek is, már csak a háttértár van. A notimnak hasonló a felszereltsége, az is megakad ha beletekerek a HD filmekbe, de ennyire nem.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11724) Thunderzolee válasza Chrystall (#11718) üzenetére

Neked egy T4500 volt a gépedben, és P8800-ra cserélted, nem?

Mi lett vele?
Nem elég a sebessége?

Mindegy, h az alkatrészek használtak-e, vagy nem, ugyanazt a teljesítményt nyújtják (processzor, alaplap, ram legalábbis).
Asztali gépekben a szakirodalom úgy tarja, h a processzorok élettartama ~100 év.
Ha ész nélkül emelgetve a magfeszültséget szénné tuningoljuk, akkor ez le tud rövidülni 10 évre.
De nem lesz lassabb, vagy gyorsabb, vagy ilyesmi sosem áll fenn, a processzor számítási kapacitása mindig állandó.
Szóval nem kell aggódni a használt alkatrészek miatt, ugyanolyanok, mint az újak.

De mit akarsz még abba a gépbe venni?
Már a P8800-at is sokallottam 9ezerért, mikor egy annál alig valamivel kisebb órajelen járó P8600 3ezerbe kerül. Na ezt hívják pénz-szórásnak.
Legyen mellette 3-4giga ram, meg vagy egy SSD, vagy egy 7200RPM-es merevlemez.

Ilyen tizensokezerbe kerülő P9ezrest szerintem már ne vegyél bele. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11725) anonymus89 válasza Thunderzolee (#11722) üzenetére


anonymus89
addikt

Hálás köszönet, szinte az összes a honlapon felsorol típust végigkerestem hardveraprón, írtam is 8 kollégának sajnos egytől jött vissza pozitív visszajelzés 11k-s áron.
De sajnos több sebből is vérzik a noti mert 2 usb-t is forrasztani kellene, továbbá töltője sincs de azt meg tudom oldani 2k-ból.
max 10-ből jó volna kihozni és akkor még használható állapotban van, amit akár ölben is lehetne használni.

Addig míg nem találok billentyűzetet a másik 2 alkatrésszel/tartozékkal nem is foglalkozok.

Neked van esetleg még ötleted?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#11726) Chrystall válasza Thunderzolee (#11724) üzenetére


Chrystall
senior tag

Te honnan emlékszel erre, hallod-e? Volt már ennek nem is tudom hány éve. :Y

Nem rakatam bele azt a processzort, mert a haverom megvette. Most magamnak vettem egy T9500-at, az menne majd bele.

Amúgy most T3500-as van benne.

[ Szerkesztve ]

(#11727) Thunderzolee válasza Chrystall (#11726) üzenetére

Nyugi, nem vagyok ekkora pro, h emlékezzek rá, csak rád kerestem.
Dátumot nem is néztem, de most megnéztem, tényleg évekkel ezelőtt volt. :Y

Én inkább P betűs processzort tennék bele az alacsonyabb hőtermelés miatt, de végülis mindegy mivel gyorsítod fel a gépet.
Nyugodtan vegyél bele használt processzort, öregedés közben nem lassulnak az alkatrészek. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11728) Chrystall válasza Thunderzolee (#11727) üzenetére


Chrystall
senior tag

Hát, mostmár ez a T szériás processzor marad, de a lehető leggyorsabbat akartam a gépbe rakni amit támogat, és az ez volt.

[ Szerkesztve ]

(#11729) rabbit87 válasza Thunderzolee (#11723) üzenetére


rabbit87
tag

Rendben, ellenőrzöm, köszi a választ! ;)

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#11730) jancsikaa


jancsikaa
újonc

Sziasztok! Lusta vagyok visszaolvasni, biztosan volt már róla szó, de feltenném a kérdést. Adott egy Acer e1-531g notebook, Intel Pentium Dual Core b960 procival.. szeretném cserélni, utána néztem több fórumon is a cserének, nem volt vele gond. i5,i7 lenne az ideális amit a helyére raknák, szerintetek érdemes vele foglalkozni? kell-e valami BIOS frissítés, és hogy egyáltalán lehet-e cserélni ezekre a procikra. Tudtommal HM77-es chipset lakozik az alaplapon. Előre is köszönöm a segítséget! :N :N :N :N

(#11731) Thunderzolee válasza jancsikaa (#11730) üzenetére

Igen, ha HM77, akkor Ivy Bridget kezel, meg talán a Sandyt is.

Csak max 35W-os TDP-vel keress hozzá az M-re végződő processzorok közül.

wikipedia.org/wiki/Ivy_Bridge_microarchitecture#Mobile_processors

wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge#Mobile_platform

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11732) jancsikaa válasza Thunderzolee (#11731) üzenetére


jancsikaa
újonc

Köszönöm a gyors választ. Csere előtt érdemes BIOS frissités?

(#11733) Thunderzolee

BIOS frissítés processzorcsere nélkül sem szokott ártani.

Mindazonáltal laptopokban nem jellemző, h CPU mikrokódok miatt BIOS frissítést adnának ki. Ettől függetlenül egy hibafaktort kizárhatunk, ha mindig a legfrissebb BIOS-t tesszük a gépre.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11734) jancsikaa válasza Thunderzolee (#11733) üzenetére


jancsikaa
újonc

Köszönöm a választ, belevágok, remélem minden frankón fog menni.

(#11737) Chrystall


Chrystall
senior tag

HP Probook 6570b laptopba be lehet tenni a gyári HD 1366x768 képernyő helyett HD+ vagy Full HD képernyőt, olyanokat, amiket egyébként is szereltek ebbe a típusba gyárilag?

Tehát ezeket:
http://www.laptop-lcd-screen.co.uk/shop/laptop_listItems.asp?strSearch=hp+6570b

Most nekem a sima HD van benne és Intel HD 4000 videóvezérő. Elbírná ez a két nagyobb felbontású LCD közül valamelyiket?

(#11738) perszeee


perszeee
újonc

Remélem jó helyre írok. Árajánlat érdekelne a lenti konfigra. Egyelőre csak kíváncsiság, mennyit ér a laptopom, 2 éves.

Vortex Series: 17.3" Glossy Full HD LED Widescreen (1920x1080)
Intel® Core™i7 Quad Core Mobile Processor i7-4800MQ (2.70GHz) 6MB
16GB KINGSTON HYPER-X GENESIS 1600MHz SODIMM DDR3 (2 x 8GB)
AMD® Radeon® HD 8970M - 4GB DDR5 Video RAM - DirectX® 11

120GB KINGSTON V300 SSD, SATA 6 Gb (450MB/R, 450MB/W)
1TB SEAGATE HYBRID GEN3 SSHD Drive, SATA 6 Gb/s, 64MB CACHE (5400 rpm)
DVD/BLU-RAY Drive 8x SATA DVD±R/RW/Dual Layer (+ 24x CD-RW)
Memory Card Reader Internal 9 in 1 Card Reader (MMC/RSMMC/SD: Mini, XC & HC/MS: Pro & Duo)
Thermal Paste ARCTIC MX-4 EXTREME THERMAL CONDUCTIVITY COMPOUND
Intel 5.1 Channel High Definition Audio + SPDIF/MIC/Headphone Jack
+ONKYO beépített hangszórók

(#11739) Thunderzolee válasza perszeee (#11738) üzenetére

Szép felsorolás, de a notebook pontos típusa nem derült ki belőle.
Ha máshol nincs, a gép alján biztosan rajta van egy matricán.

Ez valamelyik Vortex modell?

Úgy tudtam, az valami alsó kategóriás gyártó, de nem tudtam, h laptopokat is gyárt.
Ráadásul ez egy eléggé felső kategóriás felszereltségű gép.

Ez a notebook beárazós topic:
http://prohardver.hu/tema/notebook_bearazas_3/friss.html

Én nem tudom mit ér egy ilyen, de vadállat felszereltsége van. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11740) Thunderzolee válasza Chrystall (#11737) üzenetére

Igen, ezeket lehet cserélni.

De a betekintési szögeik nem a legjobbak. :(
Sajnos ezek csak ilyenek.

IPS panelos kéne bele, az nagy előrelépés lenne.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11741) perszeee válasza Thunderzolee (#11739) üzenetére


perszeee
újonc

Vortex, de egyénileg lett gyártó által összeszereltetve. Izmos gép volt mikor vettem 2 éve, most már lesz olyan játék ami megizzasztja.
Írok akkor a másik topikba, nem igazán találtam eddig, köszi.

(#11742) Chrystall válasza Thunderzolee (#11740) üzenetére


Chrystall
senior tag

Te milyet javasolnád bele egész pontosan?

Hogy lehet egyébként megállapítani melyik kompatibilis a gépemmel?

(#11743) Robez88


Robez88
tag

Sziasztok,

Laptop GPU csere után (HP 8560W), csak display port-on van video jel. Az új GPU-t sikeresen felismeri a rendszer, tudok rá illesztő programot is telepíteni, látszólag minden rendben (fullhd felbontás elérhető, terhelhető stb.).

Viszont egyszerűen képtelen vagyok a kijelzőre varázsolni a jelet (windows gomb + p nem működik :) ). Van ötletetek milyen irányba induljak el (CMOS-reset, alaplap bios, kijelző driver/illesztő) ?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#11744) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Sziasztok!

Van egy Dell isnpiron 5558 (i3 4005, m920GT), és ram bővítést szeretnék benne 8Gb-ig. Van benne egy 4Gbos modul,
viszont egy kis nehézségbe botlottam (asztali huszár vagyok :) ). Egy bizonyos SODIMM DDR3L memóriát támogat, erről
a DDR3L- ről konkrétan még nem hallottam. Tehát ha jól értem akkor csak ezt a DDR3L fajta ramot támogatja, ha sima
SODIMM DDR3-at veszek bele akkor nem fog vele működni, biztosra akarok menni és nem akarom az ördög pénztárcáját tömni.
Illetve mi a különbség a két memória foglalat között?
(u.i.: elnézést a hülyed, dedós kérdésért :DDD )

(#11745) Duree válasza BaziJoe00 (#11744) üzenetére


Duree
veterán

A normál ddr3 ram 1.5v feszültséget kér, még a ddr3L 1,3v feszültségen üzemel.A foglalatuk az egyforma.Ha most l ram van benne akkor l-es vegyél bele.Ugyan annyiba kerül mint a másik.

duree54

(#11746) Duree válasza Robez88 (#11743) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon valószínü,hogy a gpu hibás.Az lvds áramkör osztja a jelet sz,hogy mi kerüljön a külsöre és mi a belsö kijelzöre.Nos itt a bibi nem müködik a belsö digitális jel a kijelzö felé.Ilyennel már találkoztam sok százzal csak fordítva.Hozták a gépet,hogy rossz mert nincs kép a kijelzö.Megnéztem és valóban csak külsön volt képe.
Egylbkét ha így áll a helyzet elöbb-utóbb a külsö kép is el fog tünni.

duree54

(#11747) tahepa


tahepa
senior tag

Lenne egy láma kérdésem.
Bőven garanciális Asus laptopomban memóriát szeretnék cserélni (bővíteni).Van-e rá lehetőségem úgy hogy ne bukjam a garanciát? Vagy csak a hivatalos garanciális szervíz a lehetőség?
Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

(#11748) Robez88 válasza Duree (#11746) üzenetére


Robez88
tag

Szia,

nagyon köszönöm a választ, visszaküldöm a kártyát! :R

[ Szerkesztve ]

(#11749) Thunderzolee válasza tahepa (#11747) üzenetére

Tehetsz bele ramot, a garancia nem fog ugrani.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11750) tahepa válasza Thunderzolee (#11749) üzenetére


tahepa
senior tag

Köszönöm a választ. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.