Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) sanhose válasza Thunderzolee (#11198) üzenetére


sanhose
tag

Köszönöm a választ.

Igen tisztában vagyok vele, hogy nem egy erőgép. Szűkségmegoldás volt a gép, és akkor (2013) ez volt az egyetlen olcsó matt kijelzős.

SSD csere már megvolt.

Igazából csak World of Tanks-el és a Warthunder-rel játszok, plusz online TV. És ez a gondom, hogy mind 32 biten mind 64 biten elfogy a játékok alól a RAM, ha fut még közben az Opera böngésző.

Fejleszteni is csak olyat akarok a gépen amit át tudok majd pakolni egy másik notebookba. Bár lehet 3 év múlva már a notebookban alap lesz a 8Gb RAM.

Blog: https://logout.hu/blog/sanhose/index.html

(#11203) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Van egy fél éves HP 250 G3-as (J4R90ES#AKC) notim, amiben sajnos csak Intel Celeron proci van (ha jól tudom akkor N2810 típusú) ami különböző műveletek végzésénél sajnos nagyon lassú. Arról nem is szólva ha egyszerre több alkalmazást futtatok/futtatnék ...

A fentiek miatt szeretném kicseréltetni a procit egy erősebbre (pl. i3-ra), ezzel kapcsolatban az alábbi kérdéseim lennének:
- egyáltalán ezt a cserét meg lehet csinálni?
- ha igen akkor a passzív hűtés helyett be kell építeni aktívat (ha egyáltalán lehet)?
- a csere miatt a gép nem veszti el a garanciáját?
- szerintetek a proci és a csere mennyibe kerülne?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#11204) sz.j válasza sz.j (#11203) üzenetére


sz.j
nagyúr

Azt hiszem rosszul írtam a proci típusát, mert a netten található HP 250 G3 adatlapján N2830 ként szerepel

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#11205) Thunderzolee válasza sanhose (#11201) üzenetére

Ja, értem.

Hát igen, ha játszol is, kell a 8giga ram.

Bár ha lassú gép előtt vagyok, nem futtatok játék közben böngészőt a háttérben. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11206) Thunderzolee válasza sz.j (#11203) üzenetére

Sajnos ezekben a processzort nem lehet cserélni. :(

Ez másik platform, ún. SOC (System On Chip).
Vagyis egy chipben van integrálva az egész rendszer.
Előnye a hosszú akksi idő lenne (persze nem laptopba szerelve).
Celeronnak hívják ugyan, de ez az Atom sorozat legújabb generációja.
http://prohardver.hu/tudastar/intel_bay_trail_platform.html
Inkább telefonokba, tabletekbe teszik, esetleg netbookokba, (bár ezek már lassan kihalnak), illetve hát aztán a gyártók az olcsóbb 15"-os gépekbe is beleteszik előszeretettel, aztán az eredmény meg ez. Mármint, egy lassú notebook, ami igazából semmire se jó. :/

Azt tudom mondani, h amikor megvetted a gépet, előtte kellett volna tájékozódni, h mire elég ez a platform. Mert ahogy elnézem mire használnád, neked notiból is eleve olyan kellene, amiben M-re végződő processzor van. Azok a teljes értékű laptopok, azokat lehet normálisan használni.

A másik, h ez a processzor BGA tokozású, rá van forrasztva az alaplapra.

Az Asus Transformer Book például ilyen architektúrára épül, ugye az egy Win8.1-es tablet dokkolós billentyűzettel, DE nem ilyen kis Celeronos cucc, hanem erős 4magos Atom processzora van, ha esetleg van rá alkalmad kipróbálni, na az jó kis gyors gép, lehet használni mindenfélére, na az egy jól sikerült gép, de ez amit Te vettél, ez sajnos csak szenvedős gép. :(

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11207) sz.j válasza Thunderzolee (#11206) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a kimerítő válasz :K , akkor sajnos így jártam.

Egy megjegyzésem azért lenne
"Azt tudom mondani, h amikor megvetted a gépet, előtte kellett volna tájékozódni, h mire elég ez a platform"

A notit a fiaimtól kaptam karácsonyra ajándékba .., én már akkor tudtam, hogy kevés lesz, de mint a mondás is szól ajándék lónak ne nézd a fogát ...

Ui.
De ugye annak nincs akadálya, hogy a HDD-t SSD-re cseréljem/cseréltessem?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#11208) Pferi válasza sz.j (#11207) üzenetére


Pferi
senior tag

Ha nincs szükség a dvd-íróra akkor annak a helyébe egy optibay keretben tegyetek be egy 120-as ssd-t, így megmarad a hdd adattárolásra, az ssd meg a gyors rendszernek.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#11209) Thunderzolee válasza sz.j (#11207) üzenetére

Igen, és az valamit dob is a sebességen. :K

Garancia nem fog ugrani, pláne ha a meglevő merevlemezt megtartod pl. egy optibayben, ahogy a kollega is említette. Szükség esetén visszaállítod az eredeti állapotot, és gariztathatod.

Optika helyére tedd a merevlemezt, és a merevlemez helyére az SSD-t. (Így tud bootolni róla a rendszer.)

Kár, h a gyerekeid nem mondták el előtte, h mire készülnek, választhattál volna megadnak egy jobb notit. :)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11210) Pferi válasza Thunderzolee (#11209) üzenetére


Pferi
senior tag

"Optika helyére tedd a merevlemezt, és a merevlemez helyére az SSD-t. (Így tud bootolni róla a rendszer.)"
Nekem az optibay-ban van az ssd, simán bootol róla a rendszer. Vagy ez notebook függő (az enyém HP Elitebook 8460P)?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#11211) sz.j válasza Pferi (#11208) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mivel sok fontos anyagom van CD-n/DVD-n, ezért nem szívesen válnék meg az írótól. Én arra gondoltam, hogy egy külső tárolóba kerülne a HDD és a HDD helyére beépítésre kerülő egy 250GB-os SSD, aminek egy részén lenne az oprendszer, míg a megmaradó részen csak a nagyon fontos progik lennének.

Bár lehet, hogy az is egy jó alternatíva lenne ha a CD-n lévő anyagokat átmásolnám külső tárolóra (pendrive-ra vagy HDD-re) és ekkor már a HDD helyére lehetne az SSD-t rakni, míg a most bent lévő HDD-t az optikai meghajtó helyére.

Hogy melyik megoldás lesz nem tudom, még átgondolom és alszok erre egy párat ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#11212) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Processzor cserén gondolkodom kis laptopomban. Összeszedtem mindent amit csak lehet tudni, de elbizonytalanodtam, mindjárt írom is, hogy miért.
A laptopom egy Lenovo B590-es 20206-os alaplappal. Ez HM70-es chipkészlettel van szerelve, ami elvileg csak celeront és pentiumot támogat 2.5 Ghz-ig (sandy bridge és ivy bridge). [link] [link] Eredetileg egy B980-as pentium volt benne most egy 2030M-est kapott. A BIOS most az 1.29-es (h9et92ww) előtte 1.27-es (h9et90ww) volt. Amikor bekerült az ivy-s pentium megjelent egy új opció a biosban, az enable/disable hyper threading. A HM70-es chipkészletnek van egy olyan korlátozása, hogy ha i3-ast vagy i5-öst teszel bele fainul működik kereken 30 percig utána a gép minden figyelmeztetés nélkül kikapcsol! Sok hszt- olvastam már el ezügyben, de ezek régebbi kb 1-3 éves hozzászolások voltak más fórumokon más-más notiknál.

Amiért elbizonytalanodtam: Mivel megjelent ez az új opció (Hyperthreading), nem tudom, hogy feloldották-e esetleg a Lenovonál ezt a korlátot és mehetne a notiba erősebb proci is (i3, i5) vagy hogy most mi a szitu? Ebben a témában nem találtam semmit sem. Az új BIOS-hoz sem találtam changelogot és semmi infót, csak van és kész. Akinek esetleg HM70-es chipkészletű notija van és van tapasztalata ez ügyben szívesen venném ha tudnánk erről beszélgetni illetve tapasztalatot cserélni.

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#11213) Thunderzolee válasza Pferi (#11210) üzenetére

Igen, laptop (BIOS/UEFI) függő.

Nem minden laptop tud bootolni az optika helyére tett SSD-ről, vagy nem a max sebességgel (sata3) hajtja az optikai egységet, ezért van amikor a merevlemezzel fel kell cserélni az SSD-t.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11214) Thunderzolee válasza sz.j (#11211) üzenetére

Számodra még az is megoldás lehet, h olyan optibay keret kitet veszel, amihez adnak egy olyan tokot is, amibe bele tudod tenni a kiszerelt optikai egységet, és egy kábellel az egyik USB portba tudod dugni.

Így külső USB-s optikai egységként tudod használni a DVD írót továbbra is.

http://optibaykeret.hu/index.php/termekek-shop/dvd-hazak-kabelek/dvd-hazak

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11215) Thunderzolee válasza Energie X (#11212) üzenetére

Na, ez engem is érdekelne.

Nem akarsz szerezni bele egy i3-as, i5-ös processzort? :D
Azzal kiderülne, h működne-e.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11216) Energie X válasza Thunderzolee (#11215) üzenetére


Energie X
őstag

Dehogyisnem, már csak valakinek adnia kellene egyet kölcsön :D
Neked milyen géped van?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#11217) benderguz


benderguz
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!
Lenne két kérdésem. Benq Joybook A53 gépem van ebben lehet procit és vga-t cserélni? Ha igen akkor mit ajánlotok hozzá
Előre is köszönöm..

(#11218) Energie X válasza benderguz (#11217) üzenetére


Energie X
őstag

Ezt a programot töltsd le
Az első fül a CPU, nézd meg mid van és milyen socket. Ezután nézd meg a Mainboard fülön a chipsetet és a southbridge-t. Ha ezek leírod akkor meg tudom mondani, hogy megy-e a proci csere vagy nem és mi a max amit bele lehet tenni. Akár privátba akár ide is írhatsz.
Videókártyát csak akkor tudsz cserélni, ha mxm modulos egyébként nem.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#11219) benderguz válasza Energie X (#11218) üzenetére


benderguz
csendes tag

Köszönöm ..
http://www.kepfeltoltes.hu/view/150823/321940782N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png
Azt,hogy a videó kártya mxm modulos-e azt hogy tudom megnézni?

(#11220) sz.j válasza Thunderzolee (#11214) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... Így külső USB-s optikai egységként tudod használni a DVD írót továbbra is."

Ha leírtak szerint külső usb-n keresztül használnám az optikai meghajtót, akkor arról is tudok bootolni (pl. win telepítés)?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#11221) Thunderzolee válasza sz.j (#11220) üzenetére

Elméletileg igen, de sosem használtam még ilyet erre a célra.

Pendriveról telepítek szinte mindig, nagyon ritkán kell XP-t felraknom, (ahhoz szoktam csak optikát használni).

De egyébként seperc alatt vissza lehet tenni az optikai egységet az optibay helyére ha szükséges.

Ezt az egészet csak azért említettem meg neked egyébként, mert gondolom nem ismerted ezt a lehetőséget. Egy időben megjelentek ezek az optibayes kitek, amikhez már adtak egy ilyen "tok"-ot is, amibe bele lehet tenni a kivett DVD írót, hátha valaki még akar néha egy-egy lemezt megírni, vagy beolvasni, végülis erre megfelelő alternatíva így USB-s kiegészítőként használva.
Az ára már sajnos nem valami felhasználóbarát, lehet ilyet olcsóbban is beszerezni, csak sokat kell az internet bugyraiban turkálni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11222) Thunderzolee válasza benderguz (#11219) üzenetére

SiS M672-es chipset.
Asztali verzióban ez 1066-os FSB-t is visz, de a mobil variánsról nem tudom miket kezel.

A gépet szerelték T7250-es processzorral is. (2GHz, 2MB L2, 800FSB)
Tehát 800-as FSB-t biztosan elvisz a chipset.

Egyébként Socket P foglalat, ezeket lehet beletenni:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P
Ne keverd össze a Socket M-el.

Ha van rá lehetőséged, akkor szerezz bele P8400, P8600 (vagy bármilyen P7ezer, P8ezer) processzort, és próbáld ki vele. Azoknak a hőtermelése kevesebb, mint a normál T betűs processzoroké. Ha kezeli őket, akkor jól jársz vele (3-4ezer az említett processzorok ára).
Ha nem kezeli, akkor valami 800-as FSB-vel keress hozzá processzort.

A Hardveraprón sokat hirdetnek.

Videokártya nem cserélhető.
A chipset része, egy SiS Mirage 3-as, egy alap IGP, netezéshez elég, játékra viszont nem való.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11223) sz.j válasza Thunderzolee (#11221) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót .., még filózok azon, hogy melyik variáció legyen ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#11224) Thunderzolee válasza sz.j (#11223) üzenetére

Mondjuk én SSHD-t használok.
Egy 1terás van a gépemben.

Majdnem olyan gyors, mint egy SSD, és tárhelyem is van bőven, meg az optika is megmaradt.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11225) Brut


Brut
tag

Sziasztok,

Egy éve vettem egy HP 15-g011sh típusú laptopot

AMD A8-6410 APU
Radeon HD 8500
4GB Kingston 800MHz
Win 10 64 bit

Igazából már a Win10 előtt is lassú volt, nehezen nyitja meg a weblapokat.
Vajon memória bővítés segítene ezen az állapoton?

Nekem csak netezésehez, office-hoz és zene hallgatáshoz szükséges a noti.

(#11226) pjen válasza Brut (#11225) üzenetére


pjen
félisten

A 4 Gb elég netezni,nekem is anny van és a 10 el talán gyorsabb mint a 7 el.Lehet inkább egy újra telepítés segítene.Esetleg az AMD CPU a gyenge láncszem.

(#11227) Duree válasza Brut (#11225) üzenetére


Duree
veterán

Az AMD A8 ami a gyenge láncszem.

duree54

(#11228) Thunderzolee válasza pjen (#11226) üzenetére

Ja, talán az A8-6410 a ludas. :(
4×256KB L2 + 2MB L3... ppppfffff... :/

Hiába 4 magos, ha nincs hová írni az adatokat (kicsi a cache tár).
Ez a magonkénti ~768KB vészesen kevés arra, amire használni akarnád a gépet.

Gondolom egy 5400RPM-es merevlemez van még ehhez, az se segíti a sebességet. :(

Ez az a "híres" SoC, amit csak a HP kapott meg eleinte, csak ő szerelhette ezzel a gépeiket.

Ha ez egy 11-12"-os netbook lenne, akkor az lenne az egyetlen előnye, h a viszonylag alacsony fogyasztás mellé hosszú akksi üzemidő társulna.
A te esetedben viszont azt kell mondjam, kár volt megvenni ezt a gépet. (Egyébként a processzor nem cserélhető.)
Jobban utána kellett volna nézni mielőtt megvetted, h ezek a mostanában megjelent csoda architektúrák mit tudnak, mire is elég valójában.
Sajnos a gyártók előszeretettel belepakolják a 15"-os gépekbe is, aztán ez az eredménye: egy lassú notebook.

Egy 30ezres páréves üzleti kategóriás gép lehagyja szinte minden tekintetben.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11229) Brut válasza Duree (#11227) üzenetére


Brut
tag

És lehet vajon bővíteni proci szempontjából a gépet? Ha igen mire lenne érdemes?

(#11230) Brut válasza Thunderzolee (#11228) üzenetére


Brut
tag

Hát akkor szívás van, nem gondoltam volna, hogy az A8 ennyire szutyok, pedig ha nem is mélyrehatóan, de azért utána olvastam. Az jött ki, hogy netre, office-ra teljesen használható....

Megnéztem a HDD Sentinel progival: 5400 rpm

[ Szerkesztve ]

(#11231) benderguz válasza Thunderzolee (#11222) üzenetére


benderguz
csendes tag

Köszönöm..

(#11232) Thunderzolee válasza Brut (#11230) üzenetére

Igen, a Kaveri alapú A8-as APU-k nem ennyire gyengék (azokat ismerem, jól használhatók azon a felhasználási területen, amit írtál), csak ez egy újabb platform, aminek még nem jelentek meg erősebb tagjai. (Vagy nem is lesz belőle.)
Egyébként akkoriban is voltak "szuperlassú" verziói a platformnak. (E1-es "csodák")

Vannak ennél gyengébb hardverrel szerelt gépek is, amiket szintén officera ajánlanak, bár szerintem az office felhasználói területbe beletartozik a net is, márpedig ha 1-2 tabnál több fül van megnyitva a böngészőben, katasztrofálisan belassul az egész.
Szóval nem értem a gyártókat (főleg az AMD-t), mégis kinek akarják ezeket eladni.. :/

Az egyik linkelt oldalon kipróbáltak egy hasonlóan lassú gépet SSD-vel is.
Azt írják egész használható lett a rendszer.
Hát nem tudom mit mondjak, próbáld meg, ha van kölcsön SSD-d, aztán ha beválik, akkor válts át SSD-re.

Az Asus Transformer Book például hasonló energiatakarékos platform, de az Intel féle Atom architektúrára épül, erős 4 magos Atom processzor hajtja, és jól használható az érintőképernyővel, lecsatlakoztatható dokkolós billentyűzettel, hosszú akksi üzemidővel.
Szóval az Intel megtalálta a "piaci rés"-t, és nem egy lassú, hanem egy gyors platformot ajánl a gyártóknak. Ez már nem az az Atom, ami a korai netbookok lassúságáért felelt.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11233) Brut válasza Thunderzolee (#11232) üzenetére


Brut
tag

Na akkor én itt hibáztam, simán egy kalap alá vettem az összes A8-as AMD APU-t....

Annyit most megtettem, hogy az összes "felesleges" progit leszedtem, így gyorsult érzésre kb 30%-ot.
Viszont lehet, hogy ezt az SSD-s megoldást majd kipróbálom, habár per pill nincs kéznél egy sem.

Azért bízom benne, hogy erősebb procit bele lehet majd pakolni ebbe a rendszerbe valamikor a közeli jövőben.

(#11234) Thunderzolee válasza Brut (#11233) üzenetére

Nem lehet, írtam már. :(
Rá van forrasztva az alaplapra. Az ilyen alacsony fogyasztású platformok szinte mindegyik alaplapra forrasztott típus. (Az Intelnél is az U-betűre végződő processzorai az ultrabookokban.)

Meg itt is látszik, h BGA tokozású:
http://www.cpu-world.com/CPUs/Puma/AMD-A8-Series%20A8-6410.html
(a BGA az, amikor nincs hagyományos értelemben vett foglalat, csak ráforrasztják az alaplapra)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11235) Brut válasza Thunderzolee (#11234) üzenetére


Brut
tag

Banyek, na ezt álmomban sem gondoltam volna, ráforrasztás......jesszus....
Régen nagyon sokat szórakoztam a PC-m folyamatos fejlesztésével, így valahogy eszembe se jutott, hogy erre vetemednek egyes notis típusoknál.... :(((

(#11236) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

Régebben csináltam olyan trükköt, hogy ha volt két egyforma hdd és ha az egyik elektronika hibás a másik mechanika hibás felcseréltem a kettőn az elektronikát és lett a két rosszból egy jó
Állítólag az újabb hddnél nem müxik már ez? Ki mit tud erről ,egy ismerősnek beázott a laptopja és elhasalt benne a vinyó, érdemes ugyanolyat keresni?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#11237) Thunderzolee válasza animatrix11 (#11236) üzenetére

Ez van amikor most is működik, az aprók között van aki foglalkozik ilyenekkel, de inkább asztali gépekbe való merevlemezek esetében.
Notiba való merevlemez-elektronikákat még nem láttam, h valaki hirdetett volna. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11238) Thunderzolee válasza Brut (#11235) üzenetére

Ez inkább annak a folyománya, h ha elhagyják a foglalatot, akkor ~3mm-el vékonyabb lehet az alaplap. És amikor pár éve az Intel elindította az Ultrabook őrületet, akkor divatba jöttek ezek a vékony gépek, és ott már számít ez a pár mm is.

Meg ugye az is fontos, h ne melegedjen a gép, mert a hűtésnek sincs hely, ehhez viszont alacsony hőtermelésű processzorok kellenek, amit meg úgy lehet létrehozni, h lassú az órajel, kisebb a számítási kapacitás, és lőn, kisebb fogyasztású, energiatakarékosabb, de semmire se való processzorok.. amik ráadásul nem is cserélhetőek.

A normális gépekben M-re végződő Intel processzor van, nem U-ra végződő.

AMD oldaláról meg inkább nem is mondok semmit.
Az ő APU-ik amelyik erős, az melegedik, amelyik meg nem melegszik, az meg gyenge.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11239) Brut válasza Thunderzolee (#11238) üzenetére


Brut
tag

Egyébként nem lehet, hogy a rákötött plusz full HD monitor is lassulást okozhat?:)

(#11240) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy Asus X51RL laptop. Sehol nem találok hozzá CPU listát, amit támogatna. Jelenleg egy csodálatos 540-es Cerka dübörög benne, de a gazdija szeretne új életet lehelni belé, és a lehető legjobb procit adni neki.
Itt a topikban sem, meg máshol sem találtam érdemi információt, ha valaki meg tudja mondani, mit tehetek bele, azt megköszönném.
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11241) csenger41


csenger41
tag

Hy!

Egy olyan problémám és kérdésem lenne, hogy van egy Acer Aspire 5742G-m ésa gyári i3 380M-et szerettem volna kicserélni egy i7 740QM-re. Beletettem, be is kapcsol a gép, de nem ad képet, tökfekete a kijelző és VGA porton sincs semmi.
Viszont ami az érdekes, hogyha várok, a Windows bekapcsolózenét lejátsza, meg látom hogy a WiFi-t is kapcsolom ki-be, szóval elvileg a procival nincsen gond, felismeri, műxik stb.
A tippem, hogy az IGP nem tetszik neki, bár elvileg ugyanolyan van benne, mint az előző i3-asban.
Ötletek hogy miért lehet ez?
Esetleg BIOS szinten le tudom tiltani az IGP-t, hogy a dedikált NVIDIA kártyát használja csak?

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#11242) Dell XPS válasza csenger41 (#11241) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs a processzorban gpu chip, ezért nem látható megjelenítés egyik kijelzőn sem. :(

BIOS szinten nem lehet tiltani az IGP -t, csak Alienware-ben van rá lehetőség a laptopoknál.

Üdv, Dell XPS

(#11243) csenger41 válasza Dell XPS (#11242) üzenetére


csenger41
tag

Akkor miért nem ad képet a dedikált NVIDIA chipről?

Google a barátod, Wiki a barátnőd! :)

(#11244) Dell XPS válasza csenger41 (#11243) üzenetére


Dell XPS
veterán

Módosított BIOS kellene hozzá ami egyáltalán nem található a neten. Olyan proci kell bele (erősebb), amiben integrált gpu van, másképpen nem fog működni a megjelenítés.

Üdv, Dell XPS

(#11245) Pferi válasza Játékos (#11240) üzenetére


Pferi
senior tag

Ezek közül a processzorok közül válogathattok:
[link]
Talán a T7800-as processzor a legjobb választás.
(Nem tudom hogy a Penryn processzorok mennének-e abban a laptopban)

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#11246) Brut


Brut
tag

Na visszavontam a HP notim fikázását. :D
A gond az volt, hogy a dedikált VGA helyett az integrált R5-öt használta és a processzor teljesítménye is le volt szabályozva. Most, hogy ezeket átállítottam, pörög a rendszer :C

(#11247) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Uraim, jó napot...
erre van e valakinek válasza?
előre is köszönöm :R

ui: a laptop: hp 250 G3 intel celeron n2840 cpu-val :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11248) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

HP ProBook 6465b LY430EA laptop processzor hűtőventilátorát ki tudnám cserélni valami halkabbra?

Új korában sem volt éppen csendes, de mostanság hiába fújom, pucolom egyre zajosabb. A gépnek egyebekben semmi problémája.

Let the Zone take me if I am.

(#11249) Tim82 válasza kutga (#11248) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy a fújás-pucoláson kívül a venti tengelyének megkenése szilikonzsírral sem ártana.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11250) pjen válasza kutga (#11248) üzenetére


pjen
félisten

Biztos ki lehet,de egy megyed csepp műszer olaj lehet csodát tenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.