Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11301) Tim82 válasza violentSt (#11300) üzenetére


Tim82
nagyúr

mehet a 4-8as felállás -> 12Gb

Ez a leghasznosabb és nagy valószínűséggel lesz aszinkron dual channel is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11302) Fsharp válasza Fsharp (#11291) üzenetére


Fsharp
csendes tag

Fujitsu A531 továbbra is. SSD csere ok., memória +2gb, ma cseréltem ki az Intel Celeron B815 processzort Core i5 2410M-re. Azt veszem észre, hogy netezés közben a processzor és az alaplap hőmérséklete 75 fok. Nem sok ez szimpla böngészéstől, mikor nincs is terhelés?

(#11303) Duree válasza Fsharp (#11302) üzenetére


Duree
veterán

Gondolom a hütés a celeronhoz lett tervezve,itt meg magasabb a hőtermelés azért.

duree54

(#11304) Duree válasza Tim82 (#11297) üzenetére


Duree
veterán

Az Acer nem whitelist-es hálaistennek.Bármi mehet bele.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#11305) Fsharp válasza Duree (#11303) üzenetére


Fsharp
csendes tag

Mit tehetek, hogy lejjebb tornásszam a hőmérsékletet? Ventillátor kitakarítva, processzor lepasztázva.

(#11306) Duree válasza Fsharp (#11305) üzenetére


Duree
veterán

Egy olyan hütés kellene amit ehhez a típushoz készítettek méretben ,de az erösebb procihoz lettervezge a hőcső és a ventillátor.Ha egy pontos típust mondasz akkor megpróbálok segíteni.

duree54

(#11307) Fsharp válasza Duree (#11306) üzenetére


Fsharp
csendes tag

Fujitsu A531, B815 Celeron processzor lett cserélve Core i5 2410M-re. 4GB Ram, 250GB SSD, Dedikált vga nincs. Arra gondoltam még esetleg, hogy a ventillátort esetleg tudnám valamilyen programmal vezérelni? Nagyobb fordulatot adnék neki, már alacsonyabb hőfokon.

(#11308) Duree válasza Fsharp (#11307) üzenetére


Duree
veterán

A helyzet a következö.
1.Ha 75 fokon stabilan megy akkor nem kell aggódni mert 85 fokig nincs gond.
2.Lehet cserélni az egész thermál modult de ez persze nem olcsó,sajnos.
3.Van egy rezes technológia amivel ki lehet váltani a hővezető paszta gyengeségeit,és a ventillátort is lehet mellette módosítani,ezzel 5-7 fokot lehet nyerni.Ennek is elég magasak a költségei.

duree54

(#11312) MurdR


MurdR
veterán

A fórum nem hirdetési felület, arra a Hardveraprót használjátok.
Vonatkozó hozzászólások eltávolítva.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#11313) Padisha


Padisha
tag

Sziasztok!

Egy Dell Vostro 1500-ba szeretnék a jelenlegi T7250@2 GHz helyett egy erősebb procit. Youtubon láttam, hogy a Core2Extreme X9000-et beletették. Melegedés gond lenne-e?
Chipset PM965.

(#11314) Matyi_01


Matyi_01
csendes tag

Sziasztok!

Asus X750LN típusú notebook-ban szeretnék memóriát bővíteni. Jelenleg 4 GB van benne (sajnos nem tudom milyen típus pontosan). Kérdésem lenne, hogy mi a leggyorsabb konfig:

1) a 4 GB-os modul mellé beteszek egy random 8 GB-ot (persze olyat ami bele való, Ddr3@1600Mhz)

Ez esetben működik-e a dual chanel (két külön gyártó modul)?

2) kiveszem a gyárit, tolok bele két egyforma 4 gigás modult (dual chanel)

Köszönöm!

(#11315) violentSt válasza Matyi_01 (#11314) üzenetére


violentSt
tag

#11301 Tim82 :))

nálam is bevált

a random 8GB viszont nem túl jó ötlet, azért nézz hozzá ugyan olyan időzítésűeket szvsz :U
persze ha tudod tesztelni akkor nem lehet gond

[ Szerkesztve ]

(#11316) etejedu


etejedu
őstag

Hali!
Nem pont ide szól,de nem találtam megfelelőbbet.
Aktuális még a notikhoz külső vga-t csatolni?
Vagy már egy gyártó sem ad rá lehetőséget? Főleg ujabb szériás gépekre gondolok ahol integrált a kártya.

(#11317) rento


rento
őstag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek van egy Acer Aspire 3820TG típusú notija. Tönkrement benne az egyik memória foglalat az alaplapon. Szeretnénk bele 8gb ramot, de így ugye csak 1x8gb jöhet szóba. A gép kezel 8gb ramot, ezt megtaláltam, viszont azt nem tudom, hogy milyen formában. Tehát csak 2x4-et, vagy pedig megy e benne az 1x8gb. HM55 chipset, i5 460-as proci van benne. Mit gondoltok?

(#11318) violentSt válasza rento (#11317) üzenetére


violentSt
tag

Miert ne kezelne? Alapbol sok notit 1modullal szerelve arulnak. Max nem lesz dual channel.

(#11319) Tim82 válasza violentSt (#11318) üzenetére


Tim82
nagyúr

HM55 hivatalosan összesen 8 GB RAM-ot kezel, úgyhogy a kérdés jogos.

Találkoztam én is már olyannal, hogy régebbi Core 2 Duo-s noti (945PM chipsettel) hivatalosan kezelt 4 GB RAM-ot, de 1x4 GB-tal bekapcsolni sem volt hajlandó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11320) rento válasza violentSt (#11318) üzenetére


rento
őstag

Sajnos azt hallottam, hogy hm55-s asus lapok pl nem kezelik így egyben a 8gb-t, és valószínűleg az acer sem, ellenben a hp igen. Ezért kérdeztem rá, hogy esetleg valakinek volt e tapasztala ilyesmi notival 8gb-ra bővítéssel.

(#11321) polo5


polo5
tag

A notebook : Toshiba Satellite L300 - 2C5

Jelenleg Intel T4300 -as proci van benne ! Lehet ebbe erősebb procit tenni? Intel T szériát nézegettem de nem mertem rendelni nehogy aztán rajtam maradjon !!!
Ha jól tudom GL40-es chip van benne !
Ram 4GB ddr2-800 , Kingston SSD 60 GB
Köszi

(#11322) Kopasz93


Kopasz93
csendes újonc

Üdv!

A laptopom egy ASUS N61Da, és a következő a problémám.

A minap el akartam indítani a laptopomat, és hát szerencsétlenségemre, nem indul...De a BIOSba sem lép már be. Újraindítottam, kiszedtem az aksit, nyomvatartottam a bekapcsoló gombot, szétszedtem a laptopot, portalanítottam mindent, kiszedtem a memóriamodulokat (2 db 2gigás van) és próbáltam eggyel elindítani, a slotokat is variálva, de semmi. Fekete képernyőt kapok csak. A merevlemez működik szerencsére, az adataim megvannak.

Alaplaphiba lehet? Ha igen, mennyibe kerül a javítás? Érdemes megjavíttatni egyáltalán?

Köszi

(#11323) Lilian1987


Lilian1987
csendes tag

Helló
Kicsit régebben volt elvileg már szó erről de nekem nem teljesen tiszta a dolog. :)

Rendelkezek egy Lenovo G780 laptoppal ([link] )

Ebből is a 3. generációs i7-3520m procival, 1tb hdd nvidia 635 2gb videó kártyával 8gb rammal.

Az lenne a kérdésem hogy én ebből a processzort milyenre tudnám kicserélni? Minden harmadik generációs játszik vagy csak bizonyosak és a manuálban elvileg benne van pár ([link] )
csak ezek jók hozzá vagy most mi van?
Az ami benne csak csak 2magos és hát kezd kicsi lenni, amit a manuál ír 4magos az pedig 140ezer újonnan így hát szeretném olyan olcsón megúszni amennyire csak lehet.
Ha menne bele másfajta is akkor linket valaki tudna adni? I5 4 magos i7 4 magos procik játszanak csak.

Előre is köszönöm.

(#11324) Katumoto712


Katumoto712
tag

Hello.

Egy Acer V5 573G tipusú laptopom van.
Szeretnék ramot cserélni.
Szétszedtem ,de csak egy helyem van,1 modullal.
8gb ddr3 1600 as memoria van benne,de a memoria modulra csak 4 gb van írva.
Ez 2x 4es,de 1 modul?
Windows látja a 8gb-ot (mondjuk 800 mhz nek írja a 2őt írja összesen 1600nak).
16gb ra szeretném cserélni ,de mindenhol csak 2x8gb ot vagy ezek 1db 2x8as memoriak?
Remélem érthető voltam..:D
Köszönöm.

(#11325) hacsa


hacsa
tag

A linken elérhető Lenovo laposnak cserélhető a procija vagy forrasztott?
[link]
Előre is köszi a választ.

(#11326) Tim82 válasza hacsa (#11325) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Hardware Maintenance Manual-ja alapján nem cserélhető.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11327) hacsa válasza Tim82 (#11326) üzenetére


hacsa
tag

Jelenleg a piacon 100 ezer körül vannak későbbiekben fejleszthető (nem forrasztott CPU) laposok?

(#11328) Tim82 válasza hacsa (#11327) üzenetére


Tim82
nagyúr

Le vagyok maradva a mostani kínálattal, de [itt] érdemes megkérdezni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11329) hacsa válasza Tim82 (#11328) üzenetére


hacsa
tag

Thx.

(#11330) Pferi


Pferi
senior tag

Van valakinek Elitebook 8460P 4 magos I7 processzoros gépe? Ha igen, tudna feltenni egy fotót a hűtéséről?
Arra lennék kíváncsi hogy különbözik-e az I5 és I7 processzorral felszerelt gépek hűtőrendszere, mert lecserélném a mostani i5 2520M-et egy I7 QM-es processzorra.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#11331) e.i.balazs


e.i.balazs
csendes tag

Sziasztok!
A Dell Latitude 3450-es gépnek van msata vagy m.2 csatlakozója?
Köszi!

(#11332) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.Lenovo Think Pad E531 notimban,Lcd kijelző cseréje folyamán megsérült a 40 pines csatlakozó,így nem tudom be rakni az új kijelzőt.A csati pontos tipusa. Vile 2(s)LCD Cable .DCO2001L700 Rev.B. LUXHARE ICT.itt a kép róla. tudnátok segíteni benne hogy hol lehet ezt kapni,vagy valakit ajánlani akinek van ,és megtudná nekem csinálni?

(#11333) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Van egy lenovo G570-es notebookom mai már lassúcska, B800 celeron van benne és 6 GB Ram.
Szerintetek elég lenne bele egy ssd, vagy procit is cserélni kéne?
Anyum használja, kizárólag böngészésre.

(#11334) kromatika válasza kromatika (#11332) üzenetére


kromatika
veterán

Esetleg valaki?

(#11335) Pferi válasza margithid (#11333) üzenetére


Pferi
senior tag

A notebookban Sandy Bridge architektúrás processzor található, 7-8.000 Ft körül kaphatsz bele egy i5-2520M processzort. A helyedben ezt raknám bele, a dvd helyére megy egy optibay keretben mehetne egy ssd (persze ha nem használjátok a dvd-t).

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#11336) margithid válasza Pferi (#11335) üzenetére


margithid
veterán

Én úgy hallottam, hogy elég bonyolult lehet a proceszsor csere, sok esetben hozzá van forrasztva az alaplaphoz nem?
Ha csak ssd menne bele, attól nem lenne jelentős sebességjavulás?

(#11337) Pferi válasza margithid (#11336) üzenetére


Pferi
senior tag

Igazad van, nem tudom hogy a te laptopodban cserélhető-e a processzor.
Az ssd nagyon sokat dob a mindennapos felhasználásban is, a rendszerindulás, programok betöltése sokkal gyorsabb lesz.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#11338) Tim82 válasza margithid (#11336) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hogy ne hallomásból tájékozódj, Google-val keress rá arra, hogy "Lenovo G570 Hardware Maintenance Manual", majd a legelső találatra kattints rá, várd meg, amíg betöltődik a pdf, majd a doksi saját oldalszámozása szerinti 44. oldalon nézd meg a CPU cserét.

Annyit nézz meg a biztonság kedvéért a notin Aida64-gyel vagy CPU-Z-vel, hogy milyen chipsete van az alaplapnak. Ha HM70, akkor nincs szerencséd, mert nem fog Core i procival fél óránál tovább üzemelni.

Egyébként szerintem az SSD többet számít.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11339) margithid válasza Tim82 (#11338) üzenetére


margithid
veterán

Én is igy gondolom, igazából van itthon elfekvőbe egy 64 GB-os ssd, nem igényel befektetést, csak szerelő mig beleteszi.
Amúgy mindenképpen dvd helyére kell mennie az ssd-nek? Csak, mert hdd-t még jobban el lehetne adni talán:)
320 Gb-os, egy noti dvd íróval meg nem sok midnent tudok kezdeni már...

Egy iylen cucc például jó lenne nekem hdd helyére?

[ Szerkesztve ]

(#11340) Tim82 válasza margithid (#11339) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én is igy gondolom, igazából van itthon elfekvőbe egy 64 GB-os ssd, nem igényel befektetést, csak szerelő mig beleteszi.

Pár perces művelet, az említett Hardware Maintenance Manual alapján te is meg tudod csinálni.

Amúgy mindenképpen dvd helyére kell mennie az ssd-nek? Csak, mert hdd-t még jobban el lehetne adni talán

Nem, sőt, ahhoz kellene egy optibay keret. Ha nem akarod a gépben megtartani az eredeti notebookvinyót, akkor aztán végképp felesleges.

Egy iylen cucc például jó lenne nekem hdd helyére?

Nem, ezzel asztali gép 3.5" vinyóhelyére tudsz betenni 2.5" méretű notivinyót vagy SSD-t.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11341) margithid válasza Tim82 (#11340) üzenetére


margithid
veterán

Azért ilyen dolgoknak nem mernék nekiállni egyedül, Ram bővítés ment, de ettől félek:)
Igazából nem kéne nekem notebookba se a hdd se a DVD író. A DVD írónak még jó hasznát is venném, mert megadta magát a külső DVD íróm, de néztem neki házat és kb annyiért kapok egy új DVD írót is:)
Akkor mindenképpen kell nekem egy optibay nevű cuccos.
Ebayről melyiket ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

(#11342) Tim82 válasza margithid (#11341) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor mindenképpen kell nekem egy optibay nevű cuccos.

Ahogy írtam, ha a vinyó helyére teszed az SSD-t, nem fog kelleni. Ha el akarod adni a gyári vinyót, azt úgy is ki kell venned... :)

Ebayről melyiket ajánljátok?

Elég régen vettem eBay-ről ahhoz, hogy ne éljenek már azok a hirdetések. Esetleg itthon drágábban, de tesztelten-garanciával - ha ezek számítanak - Chaser fórumtárs szokott árulni keretet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11343) margithid válasza Tim82 (#11342) üzenetére


margithid
veterán

Viszont valami átalakítóra akkor is szükségem lesz, mivel ha jól sejtem a notebook HDD 3.5"-os, míg az ssd 2.5.

(#11344) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, van egy laptop DVD irom, az lenne a kerdesem hogy milyen csatlakozo atalakitot kellene vegyek ahoz hogy PC-re tudjam kotni ? Sata kabel az passzol hozza, viszont az aramforras csatlakozojat nem ismerem, ugyanolyan L alaku mint a SATA csak rovidebb

(#11345) Tim82 válasza margithid (#11343) üzenetére


Tim82
nagyúr

Rosszul sejted, mindkettő 2.5".

Az asztali gépbe való vinyók 3.5" méretűek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11346) margithid válasza Tim82 (#11345) üzenetére


margithid
veterán

Na az jó hír, akkor elvileg csak ki kell cserélni.

(#11347) Tim82 válasza margithid (#11346) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az említett Hardware Maintenance Manual 37-38. oldalán találod a HDD csere leírását. Kell egy csillag/Philips csavarhúzó, azzal kicsavarozod a noti alsó fenéklemezét és azzal már hozzá is férsz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11348) margithid válasza Tim82 (#11347) üzenetére


margithid
veterán

Igen, látom. Ott két csavarral még kicsavarom a hdd-t és ki van véve. Viszont hogy csatlakozik a hdd az alaplaphoz? Úgyanúgy be tudom tenni oda az ssd-t és rácsatlakoztatni? Az ssd-n emlékeim szerint nincs ott csavarhely ahol a hdd-nek van.

(#11349) Tim82 válasza margithid (#11348) üzenetére


Tim82
nagyúr

FYI.

Ezen a képen tök jó látszik a noti SATA csatlakozója.

Ugyanezek a csavarhelyek az SSD-n is ugyanott lesznek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11350) stefi68


stefi68
addikt

Sziasztok!

Van nálam egy Acer Aspire One D257 amiben ramot szeretnék bővíteni (cserélni), 1 GB -> 2 GB.
Egy slot van csak, tehát régi 1 GB "kidob", új 2 GB berak. Netről szerzett forrásokból az derült ki, hogy max 2 GB az amit tud kezelni.

Most ez van benne: GDDR3-1333 1GB 128MX8 1,5V EP

Gondolom úgyanúgy 1333 MHz-es kell bele. Mit jelent a 128MX8, és az EP?

Ez jó lehet bele?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.