Hirdetés
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: MárkaLánc
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Re
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- GoodSpeed: Amikor minden lakásom Faraday Kalitkában van! :D
Új hozzászólás Aktív témák
-
Baxo89
tag
válasz
Murphistic
#10140
üzenetére
Próbáltam már a winjel+P gomkombóval meg az FN F8al is.Állítgattam már Teljes kiterjesztésre, klónozásra meg képarány megtartásra, de egyikkel sem akarta megjeleníteni. TV egyébként kiírja, hogy nincs jel. Pedig a laptop felismeri a SAMSUNG TV-t. Beállításoknál ki is írja mint írtam is. Esetleg más 5let??
-
BNM
csendes tag
válasz
Murphistic
#10140
üzenetére
Üdv FN és F7 ha jól tudom. Akkor kirakja külső monitorra
Az F gombokra fel van festve. Lehet hogy nálad F5 ..... -
kreten67
senior tag
válasz
Murphistic
#9358
üzenetére
Mi a géped pontos típusa?
Hátha tudok segíteni,mert 100-as nagyságrendű bontott lapim van a műhelyben! -
Impressa
őstag
válasz
Murphistic
#9363
üzenetére
10K
akkor inkább a használt alkatrész, remélem itt rálelsz, és igazán nincs mit
csak óvatosan a kortyokkal 
-
Impressa
őstag
válasz
Murphistic
#9361
üzenetére
Közben már leesett a csótány üzemmód

A trafópákát, mi csak pillanatpákának hívtuk, a jó kis izzójával együtt, van még belőle otthon valahol.
Szóval azzal, csak akkor állnék neki, ha elég vékony lenne a hegy vége
Hát, lehet érdemes lenne itt az aprón keresni hozzá bontottan ilyen panelt. Jó kis lyukgalván, de jó is abból kiforrasztani a lábakat. Már nem szedem szét őket, elfogyott a türelmem. Nem a notiknál kellett sokszor kacsolót javítanom. Legtöbbször csak a csere segít, mivel van benne egy kis fém domború membrán, ami eltörik és sanyi.
-
Impressa
őstag
válasz
Murphistic
#9358
üzenetére
Szia!
Emlékszem
ha a kapcsoló rövidre záródott, akkor sajnos nem nagyon segít rajta a víz. Anno volt hozzá türelmem és szétszedtem a mikrokapcsolókat és kitisztítottam. (sz@r meló, jobb a csere
)
Ötletes megoldás, mivel a kapcsoló csak egy impulzust ad az alaplapnak. De szért hosszútávon érdemes lenne szerezned olyan kis panelt.Mi jelent az, hogy "csótány üzemmód"? mielőtt beleömlött, ahhoz képest rosszabb lett?
Mázli, hogy az inverter a kijelzőben van, mert most szabad kilátásom van a kijelző szalagkábelére is és ami még nagyobb flash vizuálisan is tudom ellenőrizni a hűtőventillátor működését
gondolom számolod a fordulatokat is 
-
Impressa
őstag
válasz
Murphistic
#9236
üzenetére
Ohh ez semmi, simán visszateheted, szólni fog rendesen - egyébként papírmembrános.
Örülök, hogy segíthettem!
A jó, gyors reakciódnak köszönheted, hogy nem lett nagyobb baja. -
Impressa
őstag
válasz
Murphistic
#9234
üzenetére
Most már két órája folyamatosan működik a notebook és eddig minden rendbennek lévőnek tűnik. ( kopp-kopp )
Maradjon is így.

De ha van még kedved, akkor újra átnézheted a biztonság kedvéért.
Ha a hangszóró papírmembrános, akkor nem érdemes visszarakni, ha műagyagból van, akkor tisztítás után, szerintem visszateheted. -
Impressa
őstag
válasz
Murphistic
#9232
üzenetére
Szia!
"A tippem egyébként az, hogy azért kapcsolt ki, mert zárlatos lett a bekapcsoló gomb és úgy érzékelte, hogy folyamatosan nyomva tartottam."
Azt nem írtad az elején, hogy a kikapcsolás akkor következett be, amikor leöntötted, vagy a mosást, és szárítást követőn történt. Mert, csak annyit írtál, hogy te kapcsoltad ki gépet.

Egyébként okozhatja. A tisztítás óta kikapcsolt a gép magától?
-
netzoli
tag
válasz
Murphistic
#5547
üzenetére
Csak, hogy megnyugtassalak. A gumiharang rögzítve van az alsó részhez.
-
Murphistic
aktív tag
válasz
Murphistic
#5546
üzenetére
Annyira nem is nehéz megcsinálni. Úgy látszik nem tört le a gombról semmi, mert, ahogy kicsit pontosabban megnéztem, hogy melyik pöcöknek hol van a helye és úgy illesztettem oda, akkor már viszonylag kis nyomásra is visszapattant a helyére.
Az igazat megvallva próbáltam gépelni gomb nélkül is, de a kis gumiharang elmászott és féltem, hogy elkavarodik valahová. Mondjátok, hogy nem lesz belőle baj, ha egyébként a gomb működik
.Amúgy összesen öt apró illesztési pontot találtam. Kettő a fém drótot tartotta:a kis kampókat be kellett akasztani. Három pedig az "emelő" rögzítési pontjait tartotta, amikre rápattintottam a gombot. A bal felső kattant be utoljára, bár gondolom ez nagyon fontos információ
.Egyébként nyugtassatok meg, hogy a gumiharang egyébként nincs rögzítve, vagy ha van, akkor azt írjátok le, hogy még időben orvosolni lehessen a gondot.
Ui.: Elnézést a sok szövegért, de örülök, hogy sikerült megcsinálni, még ha csak apróság is.
Murphistic
-
Atos23
senior tag
válasz
Murphistic
#4429
üzenetére
Nem a HP a hulye, es nem te koltotted rossz helyre
Mindenrol a kivalo rohs forraszanyagok tehetnek... -
Atos23
senior tag
válasz
Murphistic
#4427
üzenetére
Arthat neki, ha az ablakkal leveri a gepet az asztalrol.
A jelentos, gyakori es szelsoseges hoingadozas egyebkent valoban art a gep forrasztasainak, ami olcsobb HP notinal ( < 200K ) kulonosen ismert hibaforras. Az javit a helyzeten, hogy a gepnek burkolata van. 
Új hozzászólás Aktív témák
- Exkluzív órák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Milyen okostelefont vegyek?
- Hobby elektronika
- Kerékpárosok, bringások ide!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Pánik a memóriapiacon
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Milyen egeret válasszak?
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- További aktív témák...
- Lenovo LOQ i7-13700HX// RTX 5050// 32GB, 2TB// Premium Care
- 2020 MacBook Pro 13 i7 32GB 512GB Akku Jó
- Gyors, vékony és könnyű Lenovo Thinkpad X1 Carbon gen 8 (10.gen Core I5 16Gb DDR4 512Gb SSD) laptop!
- Tervezős Lenovo Thinkpad P14 S gen2 Laptopom (Nvidia 4Gb-os videokártyával) kifogástalan eladó!
- Core I9 ERŐMŰ Lenovo P1 G3 (Core I9 10885H 32Gb 1 Tb) Tervező/vágó/gamer - Nvidia 4Gb!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Plus 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3355, 100% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3747, 100% Akkumulátor
- Acer Nitro 16 - 16" WQXGA 165Hz - Ryzen 7 8845HS - 16GB - 1TB - Win11 - RTX 4070 - Garancia
- Új MSI GF63 Thin 15 FHD IPS 144Hz i7-12650H 10mag 16GB 512GB SSD Nvidia RTX 4060 8GB Win11 Garancia
- Creality Nebula Camera
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
akkor inkább a használt alkatrész, remélem itt rálelsz, és igazán nincs mit
csak óvatosan a kortyokkal 


gondolom számolod a fordulatokat is 
Pyttawrx
