Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók

Hozzászólások

(#1301) vegyszer


vegyszer
addikt

Valami nem kerek. 100%-ra feltöltöttem a nookot, és egy napon belül be se kapcsol, mert lemerült.

Lehetséges, hogy valami nagyobb gond van egy sd kártya hibán kívül?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1302) lorcsi válasza vegyszer (#1301) üzenetére


lorcsi
veterán

Az akksi meg a gyari ?
Lehet h mar döglődik

(#1303) vegyszer válasza lorcsi (#1302) üzenetére


vegyszer
addikt

Igen. Az.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1304) vegyszer válasza LittleBiG007 (#1298) üzenetére


vegyszer
addikt

Sajnos vacakolni kezdett mégis...

Memória kártya nélkül (belső tárhelyen) a könyvek olvasási információi gyakran elvesznek. És nem mindig egyszerű újra megtalálni.

Kérdés: hogy lehetne a szerverek leállása után, akár b&n acc nélkül, tisztán újra húzni (egy gyári romot, majd a root jogosultságokat megszerzéséhez vezető utat bejárni)?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1305) consono válasza vegyszer (#1304) üzenetére


consono
nagyúr

Nem fogod tudni aktiválni, amit valahogy át lehet lépni, ha rootolsz, de cserébe pörgeti a procit és búcsút inthetsz a hosszú üzemidőnek :( Legalább is mikor utoljára néztem ez volt a helyzet. Korábban valaki személyes tapasztalatot is írt...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1306) LittleBiG007 válasza vegyszer (#1304) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Amit korábban írtam, most is megtörtént, fél nap alatt 40%-ot merült. És ráadásul foltokban elhalványodott a kijelző, a betűk olvashatatlanok lettek, maga az olvasó pedig melegnek érződött. Szinte biztos, hogy a táskában folyamatosan nyomódott a nook gomb. Azt hittem, hogy a kijelző véglegesen tönkrement, mert újraindítás sem javította meg. De egy töltés maximumra és pihentetés után megint jó. Hiába van egy rakat másik olvasóm, nagyon sajnáltam a Nook-omat, amikor az elhalványodott kijelzőt látva véglegesnek gondoltam a problémát.

A B&N csak Angliában állt le, az amerikai regisztrációs szerverek továbbra is működnek. Rootolás után van egy olyan menüpont, ahol a szervert át lehet állítani. (Sőt ha jól emléxem, 3 db előre be van állítva.) Én egy amerikai account-tal itt még látok esélyt... De nekem még jól működik a rendszer, így nem tettem gyakorlati próbát.

Ja és nekem egy hete kezdte elfelejteni az olvasási info-kat, meg nem jelenítette meg a borítókat alvó állapotban. De végül rájöttem, hogy a belső memória teljesen megtelt, ezért az olvasóprogramok nem tudják menteni az átmeneti adatokat. Ugyanis root-olás után nekem a belső memória mérete 200 Mb maradt (amennyit ugye a B&N ad saját könyvek feltöltésére.)

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1307) vegyszer válasza LittleBiG007 (#1306) üzenetére


vegyszer
addikt

Volt itt valaki, aki ígért átpartícionálás leírást. Talán Linux alól csak huzigatott memória partíció szakasz határokat, és minden mást megtett a Linux/android.

Sajnos aztán eme trükköt nem osztotta meg.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1308) chriskox


chriskox
újonc

ÜDV! Remélem valaki még olvassa. Leejtettem az ebookot és befagyott a kijelző. Szét is volt szedve de semmi. Van e valami szoftveres segitség rá? Kuka? Esetleg jöhet egy másik ajánlása is :D Szép napot!

(#1309) Degeczi válasza chriskox (#1308) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg nem "befagyott", hanem fizikailag tönkrement: nagyon sérülékeny az e-ink, ezért alapvetően fontos, h mindig (ha csak otthon használod, hurcolászás nélkül, akkor is) jól védő tokban legyen!

(#1310) ther


ther
aktív tag

Sziasztok! Ha most szeretnék ebook olvasót venni, ti mit ajánlanátok? Nekem egy NST van, és nagyon szeretem azt a szabadságot az olvasóprogramok és formátumok terén, amit nyújt. Létezik hasonló rootolhato olvasó, esetleg olyan ami több formátumot is tud olvasni, és nem kell konvertálgatni?

Aálírás

(#1311) vegyszer válasza ther (#1310) üzenetére


vegyszer
addikt

Én oda lyukadtam ki, hogy a Kindle Paperwhite 3 a múlt heti akciós (UK, DE oldalról) 79£—89€ volt az eddigi legjobb ajánlat. Sajnos elmúlt..

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1312) consono válasza vegyszer (#1311) üzenetére


consono
nagyúr

Én nem akartam ezt idetrollkodni, de tényleg ez a helyzet. Még ha nem is nyitott teljesen, mint a nook, nagyon jó a PW3. Feleségemnek is meg nekem is az van már jó ideje. Nálam még megy a Nook is, főleg a fiam könyvei vannak benne, de az akksi már nem az igazi...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1313) LittleBiG007 válasza ther (#1310) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Azt a szabadságot ilyen akkuidővel már nem kapod meg. A legközelebb szerintem a Pocketbook-ok vannak. 2+1 olvasóprogram, számtalan formátum.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1314) ther válasza LittleBiG007 (#1313) üzenetére


ther
aktív tag

Köszi mindenkinek a válaszokat :)

Igazából azért vetült fel bennem a kérdés, jelenleg a párom nyüstöli a Nookot, és ott is volt olyan könyv (epub), amiben a cool reader bizonyos bekezdések végét nem mutatta, míg az AlReaderben tökéletesen megjelent.

Ami miatt érdeklődtem, megértem, hogy vannak kompromisszumok, amit szeretnék elkerülni, hogy a konvertálás során elvesszenek a normális tördelések, bizonyos UTF8 karakterek, és különösebb előkészület nélkül lehessen bármit olvasni.

Ahogy nézem, a pocketbook elég széles skálát támogat, meggondolandó választás. Nem sürgős, csak szeretném tudni, ha újabb eszköz után kell nézzek, akkor merrefelé érdemes kutakodni. :)

[ Szerkesztve ]

Aálírás

(#1315) Degeczi válasza ther (#1314) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezek természetesen nem vesznek el, ráadásul Calibre-ben teljesen automatikus a konvertálás - ami jobb minőségű, mint egy gyártó által összelapátolt vmi, amivel lehetnek gondok.

Szóval huszadrangú kérdés a formátum: egyet támogasson a készülék, de azt tökéletesen.

(#1316) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Karácsonyi ajándék gyanánt egy Kindle Paperwhite 3-mal lettem gazdagabb. Így a Nook Simple Touch - ot vissza kéne hozni továbbadható gyári állapotba.

De most csak az merült fel bennem, hogy ez mennyire nyűgös? Mert csak az van meg, hogy a regisztrációs szerverek leálltak.

Egyáltalán ennek hogy kéne neki állni?
A nook manager-rel unroot-olni, majd mehet fel a gyári 1.2.1 rom eszerint?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1317) koncsik válasza vegyszer (#1316) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nemá, úgy emlékszem a te leírásod követtem a root-oláshoz, mintha ezt is leírtad volna... :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1318) koncsik válasza vegyszer (#1316) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

NookManager

(Vyndree leírása volt, de levették már)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1319) vegyszer válasza koncsik (#1317) üzenetére


vegyszer
addikt

Lehetséges, hogy erre gondolsz: Nook Simple Touch és a Nook Manager
Nem én írtam, de rég volt... És visszafelé sosem csináltam.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1320) koncsik válasza vegyszer (#1319) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

És amit most linkeltem angol nyelvű segít? Nem néztem meg még, de nálunk is túl sok a kütyü, lehet eladnám a nook-okat...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1321) vegyszer válasza koncsik (#1320) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem akarja egyik microSD kártyámat se olvasni a Nook, ez már régebben is néha előjött...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1322) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok! Látom eléggé kihalt a topik az elmúlt pár hónapban, de megpróbálom :)
Szóval mostmár hét éve vagyok Nook tulaj, egy Amerikából hazahozott Nook 1st Editiont (életem legjobb befektetése volt, rengeteg könyvet olvastam ki rajta) használtam és még használom most is :)
Az elmúlt hetekben jelezte a B&N, hogy sajnálkozva megszünteti a 1st edition támogatását, többé nem lesz elérhető az USA Store (kezdetektől fogva oda voltam beregisztrálva), de azért gratulál is, hogy az első felhasználók között voltam, így adtak egy 50%-os kuponnal a Glowlight 3-ra.
Egyetlen “hibája” volt számomra, hogy bár módosítottam a 1st editiont és feltettem egy másik fájl olvasót, az eredetit/gyárit szerettem igazán, viszont az nem mindig szerette a PDF/Ebook magyar különleges karaktereket (ű,í,ő) leginkább. És soha nem jöttem rá, hogy ez mitől függ, melyik pdf, kódolás verzió stb. Egyiknél ment, másiknál nem.
A kérdésem az lenne, hogy a mostani újabb generációs Nook olvasók gyári szoftverei mennyire vannak barátságban a magyar karakterekkel? A tárhelyre rárakott saját epub és pdf fájlok esetén lennék kíváncsi :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#1323) Degeczi válasza malnabokor (#1322) üzenetére


Degeczi
nagyúr

PDF hiba lehet inkább, ott gyakori a hülyén kódol ő, ű - de arra úgysem valók ezek az eszközök.
EPUB-ban nekem még sosem volt gondom Nookon ékezetekkel (leszámítva persze, ha egy font nem tartalmazná azokat)

(#1324) malnabokor válasza Degeczi (#1323) üzenetére


malnabokor
senior tag

Köszönöm a gyors választ! Ez melyik nook eszközre értendő?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#1325) Degeczi válasza malnabokor (#1324) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A régi Simple Touch, amit itt a legtöbben beszereztünk 5-6 éve olcsón

(#1326) LittleBiG007


LittleBiG007
aktív tag

2014-ben írtam erre a fórumra:

"Megjött a tok (a Tuff-Luv), és nagyon meg vagyok vele elégedve, már használom néhány napja..."

Na, ez a nagyszerű tok 4 évet bírt, most vennem kellett egy olcsó kínait (mást már nem lehet kapni). A kopásnyomok nem zavartak volna a Tuff-Luv-on, de a külső fekete anyag elkezdett lehámlani róla, a kis fekete "pelyheket" fújkálni kellett a kijelzőről. Aztán .felraktam rá egy FTP szervert, így a benne lévő SD kártyára tudom szinkronizálni a Calibre-es könyveimet WiFi-n keresztül, nem kell USB kábelt dugdosni, csak töltéskor. Nem volt könnyű 2.1-es androidra találni egy működő alkalmazást. A "The Olive Tree" gyártó FTP Server-ének 1.27-es verziója még működik rajta, a későbbiek már nem (1.32 a legfrissebb). Ha valaki pedig nem ftp-n, hanem http-n akar másolni rá könyveket vagy egyéb fájlokat, a SmarterDroid gyártó Wifi File Transfer Pro 1.0.9 verziója szépen működik rajta.

Mai napig nagyon szeretek olvasni a Nook ST Glowlight-omon. A fényvezető réteg sértetlen, a háttér szuper világos és jól veri vissza a környezeti fényt, ezért az átlagosnál rosszabbul megvilágított szobában sem kell az olvasó világítását bekapcsolni.A rajta lévő Goldendict alkalmazás 1 angol-magyar és 12 angol-angol szótárat néz át egy szó keresésekor, gyakorlatilag egy pillanat alatt.
Nyaralni biztosan ezt viszem, és nem a háromszor drágább Kindle Voyage-ot...

Tényleg, van itt még valaki, aki aktívan használ bármilyen típusú Nook-ot?

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1327) LittleBiG007 válasza malnabokor (#1322) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

A régi Sony sem tartalmazza a magyar ékezetes karakterkészletet. Csak pár hónapja jöttem rá,hogy ha a Calibre-ben úgy konvertálok egy könyvet epub-ba, hogy a Look&Feel/Text/Input Character Encoding-ot cp1250-re állítom, akkor jól jelennek meg a könyvben ékezetek. Lehet, a Nook 1-essel is működött volna ez a megoldás.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1328) Degeczi válasza LittleBiG007 (#1326) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A régi, glowlight nélküli Simple Touch-om még szépen működik, barátnőm mindig azon olvas...

Alapvetően nekem is tetszik, szép az alapértelmezett betűtípusa, és ennek a példánynak nagyon jó, Kindle minőségű a kijelzője (járt nálam 3 másik is, azok láthatóan szürkébb hátterűek voltak)
Az infrás érintésvezérlés érezhetően sokkal kevésbé pontos, mint a Paperwhite kapacitív megoldása, de cserébe nincs réteg a kijelző fölött (és ezen a Nookon úgyis magyar nyelvű könyvek vannak, szótárazás nélkül, lapozásnál meg nem érezni a hátrányát)

(#1329) lorcsi válasza LittleBiG007 (#1326) üzenetére


lorcsi
veterán

én is használom még a nook st-t :)
nagyon szeretem

és meglepődve olvastam , h iylen könnyű feltenni rá akár wifi-n a könyveket :Y
én mindig rádugom a gépre kábellel...
mondjuk nincs rootolva sem

(#1330) LittleBiG007 válasza Degeczi (#1328) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

"Az infrás érintésvezérlés érezhetően sokkal kevésbé pontos" Akkor lehet, hogy szerencsém van, én nem érzek különbséget pontosság tekintetében a többi olvasómhoz képest. Az egyetlen negatívum az enyémnél, hogy a jobboldali két gomb csak elég erősen nyomva működik. Ezt úgy hidaltam át, hogy a Coolreader-ben beállítottam: egy érintés a kijelző bármelyik oldalán: lapozás előre, dupla érintés: lapozás vissza.

"mondjuk nincs rootolva sem" Hát igen, anélkül nem megy.

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1331) Degeczi válasza LittleBiG007 (#1330) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vagy pl. vékonyabbak az ujjaid. Nekem vastagabbak, és azokkal Nookon kijelölni vmit katasztrófa, míg PPW-on semmi problémát nem okoz nekem sem. De a Nook szótárazása is kényelmetlen, így annak idején én is csak magyarul olvastam rajta, így nem zavart annyira a számomra pontatlan érintésvezérlés.

(#1332) koncsik válasza lorcsi (#1329) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem is megvan mindkét nook-om, rootolva. Gyermekeim viszik tovább a dicsőségüket.
Én PW3-am Oasis upgrade-jén gondolkozom (USA utazás tenné lehetővé), de kütyümániának ítélem... :B Nem is merem megkérdezni a Kindle topicban... :) Még a Kindle Keyboard is hibátlan, de az kegytárgy. A PW meg a feleségemé.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1333) szuszinho


szuszinho
őstag

Nekem is megvan még, de idő hiányában, sajnos rég nem vettem elő.

(#1334) LittleBiG007


LittleBiG007
aktív tag

Örülök, hogy vagyunk még páran, akik használjuk. Én most fejeztem be rajta egy könyvet.

(#1332) koncsik:Éljen a kütyümánia!

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1335) szuszinho


szuszinho
őstag

Na, nyaralás alatt előkerült, de sajnos hamar merül már az akkuja. Lehet még kapni hozzá?

(#1336) Degeczi válasza szuszinho (#1335) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, tele van vele az Aliexpress.

(#1337) Tomiboy65


Tomiboy65
csendes tag

Sajnos párom NST kijelzője egyre jobban becsíkosodott, úgyhogy elkezdtem gondolkodni egy kijelző cserén. Ebayen 5600.- volt, 3 hét alatt megjött. Rendeltem még egy telefon szétszerelő kis csavarhúzó készletet is, mert nagyon apró T5 torch csavarok vannak benne. Youtube meg neten szétszerelő összeállítások megtekintése után belevágtam. Tapasztalat, hogy nem egy nagy dolog, egy dologgal kinlódtam meg nagyon. A kijelző rá van ragasztva körben egy vékony ragasztócsíkkal egy fém hátlapra. na ezt nem tudtam szépen leszedni, mert a ragasztócsík nagyon fogta, és amint elkezdtem lefejtegetni, már törött is a kijelző. Úgy kellett róla lekapargatnom a kijelzőt darabokban. De amint ez megvolt, az összerakás 5 perc volt, és gyönyörűen működik. Úgyhogy akinek kijelző problémája van, bátran merem állítani, hogy vágjon nyugodtan bele. Az akksi csere meg mégegyszerűbb, mert csak a hátlapot kell levenni, és kész.

(#1338) szkury


szkury
tag

Hali!
A segítségeteket kérném.
Vettem egy fehér (lapozógomb és memkártya nélküli) Glowlight-ot és csak a belső 500 Mb tárat tudom használni a pc-re kötéskor, a másik 2 Gb-ost nem jeleníti meg. Két pc-vel is próbáltam. A TC megjelenít két lemezt (Nook ill. a másikat), de csak az 500 MB-s nyitja meg, a másikat nem.
Van vmi módszer amivel tudnám használni ezt a 2 Gb-t?
Olvasgattam, de nem találtam semmit.
A frissítést megcsináltam a legújabb szoftver (1.3.2) fut rajta.
Maga az olvasó kiírja, hogy megvan.
Előre is köszi!
Üdv!

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#1339) koncsik válasza szkury (#1338) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Sajna azt saját magának, ill. B&N könyveknek tartja fenn, csak az 500-on tudsz gazdálkodni.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1340) vegyszer válasza szkury (#1338) üzenetére


vegyszer
addikt

Volt itt kolléga, aki Linux alatt átpartícionálta a készüléket. De a titkot végül nem osztotta meg. Esetleg keresd meg...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1341) szkury


szkury
tag

Köszi, én is vmi hasonlókat olvastam a külföldi fórumokon.

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#1342) szkury válasza vegyszer (#1340) üzenetére


szkury
tag

Köszi, szerintem elég lesz az 500 mb is.

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#1343) blash válasza Tomiboy65 (#1337) üzenetére


blash
tag

"A kijelző rá van ragasztva körben egy vékony ragasztócsíkkal egy fém hátlapra. na ezt nem tudtam szépen leszedni, mert a ragasztócsík nagyon fogta, és amint elkezdtem lefejtegetni, már törött is a kijelző."

Hőlégfúvó segített volna ezen. Kapni már pár ezerért, ilyenre biztos elég is. Vagy egy hajszárítóval is megpróbálhattad volna melegíteni a ragasztót.

A családban három glowlight üzemel még, illetve akkor vettem egy negyediket is, azt most cseréltem ki az egyikkel, mert panaszkodtak rá, hogy nagyon gyorsan merült. Amúgy tényleg jól bírják, arra számítottam, hogy a megrepedezik a kijelző, s bekapcsolt világítással már látszani fognak a repedések, de még egyiknél sincs ilyen. Vagy lehet az egyiken van pár kis pötty, de nem zavarja a használóját.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.