Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók

Hozzászólások

(#1101) skyli válasza ther (#1100) üzenetére


skyli
senior tag

Nekem ez vált be pdf-re: ebookdroid
Képregényekre meg nekem is a perfect viewer, de nem kell se a zipet, se a cbr-t kicsomagolni :) viszi úgy ahogy van.

(#1102) ther válasza skyli (#1101) üzenetére


ther
aktív tag

Most nekem is az ebookdroid van fent. Nem tudod, hol lehet configolni, hogy a gombokat is használja? Illetve nekem külön szöveget nem akar nagyítani, csak egyben az egészet (szóval nem optimalizál ebookra).

Aálírás

(#1103) consono


consono
nagyúr

Én eretnek vagyok ezen a téren is, bár én leginkább mangát olvasok a Nookon. Epub-ba konvertálom a Kindle Comic Converterrel. Még éppen pont élvezhetőek teljes képernyőn.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1104) BMizutani válasza consono (#1103) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . Én is próbáltam epubba konvertálni de mivel dupla oldalasak a képregényeim ezért henteskedni kellet , az olvashatóság kedvéért .

De pdf böl mivel lehet eredeti minőségben kiszedni a képeket ?

(#1105) consono válasza BMizutani (#1104) üzenetére


consono
nagyúr

Talán ezzel: http://pdf2jpg.net/

A kétoldalas problémára (szintén mangáknál) jó megoldás volt a "Manga to Epub 1.1", az tud dupla oldalt szétvágni és még az olvasási irányt (jobb-bal mint a mangáknál, vagy bal-jobb mint a nyugati képregények) is be lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#1106) csabi63


csabi63
senior tag

Már 3 éves az NST-m,és egyre jobban bosszantott,hogy az órája már negyed óránál is többet sietett.Megelégeltem,de egyszerű megoldást sehol nem találtam,hogy tudnám beállítani.Végül csináltam egy factory reset-et,az itt leírt 3.pont alapján.Ezután a gyár oldaláról frissítettem az 1.1.0-át 1.2.1-re.Ezzel nagyon gyorsan elkészültem,most jöhetett rá újra a root.Azt pedig innen lestem le.Pár perc alatt az is kész volt,minden nehézség nélkül.
Most lett egy,az eredetinél frissebb verziójú,és rootolt készülékem.Innen már csak annyi dolgom volt,hogy régebbi kiadású .apk-kat kutassak fel.Cool Reader,Aldiko,FB Reader,APV PDF Reader,EZPDF,Moon Reader is felkerült.Az óra is újra pontos(meddig?),és gyakorlatilag nem létezik olyan formátum,amit nem tudok elolvasni.

Csak azért írtam ezt le,mert nem vagyok járatos az ilyen mókolásokban,mégis meglepően könnyen ment minden.Ha valaki egy gyári visszaállításon,esetleg rootoláson gondolkodna,nincs miért aggódnia.

(#1107) lita66 válasza csabi63 (#1106) üzenetére


lita66
tag

tudsz adni egy linket működő moon readerhez? mert én nem találtam...

(#1108) koncsik válasza lita66 (#1107) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ez talán elég régi... nem lesz jó, nem apk-t szed le...bocs
Itt vannak régiek alul.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1109) csabi63 válasza lita66 (#1107) üzenetére


csabi63
senior tag

(#1110) vegyszer válasza csabi63 (#1106) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem is pár percet el tud csúszni az óra, de WiFi kapcsolatban beáll újra. Te engedted ki a netre néha?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1111) csabi63 válasza vegyszer (#1110) üzenetére


csabi63
senior tag

Havonta néhányszor igen,de az óra rá sem bagózott.Nem csak velem történt meg,több hsz-t olvastam ezzel kapcsolatban külföldi fórumokon is.Lehet,hogy nem minden készüléket érint,de valós probléma.

(#1112) consono válasza csabi63 (#1111) üzenetére


consono
nagyúr

Van óra a Nookban??? Még sosem vettem észre... Jé, tényleg ott van az akku mellett, nekem pontosan jár. Mondjuk én csak az olvasó meg a library között váltogatok, a home screent sem láttam már hetek óta.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1113) vegyszer válasza consono (#1112) üzenetére


vegyszer
addikt

Én a cool reader olvasási nézetben szeretem az órát, akkut, százalékot látni. És biza 5 perc difi nekem is sok... (metró megállóban is olvasok csatlakozásra várva, és ott nincs második busz. De ez még meg legalább ingyenes céges busz)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1114) vegyszer válasza csabi63 (#1111) üzenetére


vegyszer
addikt

Én a telón a ClockSync alkalmazást használom (a GPS használat fontos része a pontos idő kérdése, és amiatt szeretem).

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1115) lita66


lita66
tag

koncsik és csabi63 :köszönöm, kipróbálom

(#1116) csabi63 válasza vegyszer (#1114) üzenetére


csabi63
senior tag

Kösz.Ha megint elkezdi lopni az időt a Nook,beélesítem.

(#1117) Retroger


Retroger
csendes tag

Sziasztok!
Barátnőm vett egy 2013-as Nook Glowlight-ot, amit fel kellene okosítanom.

Az XDA-n van is egy szép kis leírás mit hogyan, de az angolom nem valami erős. Magyarul még senki nem csinálta meg?
Van valakinek tapasztalata ennek a típusnak a rootolásával kapcsolatban? Mire kell odafigyelni, ilyesmik...

Köszi.

(#1118) ugyeletes válasza Retroger (#1117) üzenetére


ugyeletes
tag

meg nem hallottam senkit, hogy hegesztette volna, de xda-n van par leiras.
majd meselj, mennyire lehet elcseszni! :)

(#1119) koncsik válasza Retroger (#1117) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:Y Hűha... Ez jóval cifrább, mint az előző modelleké volt...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1120) BMizutani


BMizutani
tag

Üdv . Egy barter ügyletből kifolyólag került hozzám két darab sima nook és egy kindle 4 sajnos törött kijelzővel . Van valakinek tapasztalata kijelző beszerzés ügyben ? Vagy értelme van e a javításnak ? Tartalék alkatrésznek tartigálni van e értelme szerintetek ?

(#1121) Degeczi válasza BMizutani (#1120) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Attól függ, mennyiért tudsz szerezni kijelzőt, és bele tudod-e szerelni magad is, vagy fizetned kell vkinek.
Kindle-höz olyan $40 környékén lehet kapni, tehát pont 10e Ft: az mindenképpen megéri, ha magad építed be. Ha pár ezret fizetsz vkinek, már necces, hiszen annyiért kapsz jó példányt is (nemrég még 50 EUR volt újonnan, 20 alatt is hozzá lehetett jutni)

(#1122) lamazonia


lamazonia
tag

kaptam ingyen egy törött kijelzős nookot, ~5600 forintomba került aliexpressről a kijelző.
november 2. rendeltem, 14. érkezett meg, vidékre, szüleimhez.

Saját magam szereltem be, ez 1 sörbe került.

Most mukod, szép és jó, egy dolog a problémám: nem tudom milyen tokot, és honnan vegyek hozzá.
Nem akarok erre is 2-3 hetet várni, pesten tudtok ajánlani valami helyet, ahol közvetlen át tudom venni?

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#1123) LittleBiG007 válasza lamazonia (#1122) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Rendeld Angliából. Nekem az egyik 7, a másik pedig 6 nap alatt érkezett meg.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1124) BMizutani válasza lamazonia (#1122) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . Köszi a választ .
Én a http://toksokk.hu/ oldalról rendeltem anno állványos tokot .

(#1125) kalmanbatyam válasza LittleBiG007 (#1123) üzenetére


kalmanbatyam
újonc

szia, honnan rendeltél nook kijelzőt angliából? Az enyém összetört (3 hónaposan), és most előveszem a projektet, hogy karácsonyra életet leheljek bele..nehéz a képernyő panelt cserélni?
Hja, és még egy kérdés, a paneleknél van valami szériaszám, szerintetek honnan lehet tudni, hogy melyik széria kellene nekem? (szétszerelés nélkül..vadiújan idén nyáron vettük,úgyhogy gondolom Nook 2-esem van)
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1126) blash válasza kalmanbatyam (#1125) üzenetére


blash
tag

nincs olyan, hogy "nook 2".

(#1127) ugyeletes válasza blash (#1126) üzenetére


ugyeletes
tag

de van, a nook 1 nagyon szarul nezett ki a kettohoz kepest. :)
ime az egyes
csak epp idehaza nem terjedt el, ezert a nook ST-t nevezzuk nooknak altalanossagban!
szoval az NST: nook 2 :)

(#1128) kalmanbatyam válasza blash (#1126) üzenetére


kalmanbatyam
újonc

Hm, sajnálatos hírt kell közölnöm: Van Nook ST 1, Nook ST 2, Nook ST 3 is, csak szimplán Nook ST-nek nevezi őket a B&N, sőt az alibabaexpressz-en is így hirdetik a cuccokat, hogy melyikhez való alkatrészt keresel..:) A Nook2 gyártásával leálltak, és a Nook3 az aktuális, más benne a szoftver, láttam, hogy van pl. notepad, ami a Nook ST2-mben nincs, meg azt hiszem többet bír az akkuja is, nem tudom tudja valaki, hogy mi a különbség a Nook2 és a Nook 3ST között, a hardware-en van-e valami erősítés?

(#1129) BMizutani válasza kalmanbatyam (#1128) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . Pontosítom a válaszod , nem 3 hanem 4 nook e-olvasó van a 3 tablettet leszámítva .

1 nook - Első generáció , jellemző dupla e-ink +LCD kijelző .

2 nook - Nook simple touch , jellemző infras érintő .Típus szám Bnrv200 . Android verzió Eclair

3 nook - Nook simple touch with Glowlight , jellemző háttér világítás . Típus szám Bnrv350 . Android verzió Eclair

4 nook - Nook glowlight . jellemző ez a butitott verzió hiányzó lapozó gombok , sd kártya hely . Android verzió Gingerbread .

Ha minden igaz .

(#1130) LittleBiG007


LittleBiG007
aktív tag

Na, túlvagyok egy kalandos root-oláson. Először is vettem egy SD kártyát, hogy majd később jó lesz másra is: Kingston, 16 Gb, Class10. Kiírtam rá a NookManager-t, majd behelyeztem a Nook-ba, és bekapcsoltam. Amikor még öt perc múlva is a "Loading..." felirat volt a képernyőn, akkor kezdtem aggódni, tíz perc után pedig úgy döntöttem, újraindítom az egészet. Aha, csakhogy a kikapcsológomb nem reagált, akármilyen hosszan is tartottam nyomva. Aztán még egyszer sikerült bekapcsolnom és többet nem. Akkor már rendesen be voltam tojva, hogy ennek annyi. Hardver reset után kutattam a neten, és valahol azt írták, hogy a két alsó lapozógombot is nyomva kell tartani. Persze, közvetlenül bekapcsolás után :-S Minden mindegy alapon én nyomvatartottam mind a három gombot. Nem kis mutatvány, egyébként. És lőn csoda, néhány másodperc után csak bekapcsolt a kütyü. Előkotortam egy ősrégi 2Gb-os memóriakártyát, és végigcsináltam a procedúrát azzal is. És így már rendesen sikerült is root-olnom. Rejtély, hogy az új kártyával miért nem működött.

Hogy miért csináltam az egészet? Nem akarok én e-inkes tabletet, nem kell nekem Play, meg mail. Mindössze két dolgot telepítettem, egy CoolReadert és a GoldenDict-et. A sok hasznos dolgot most nem sorolnám, csak egyet-egyet említenék. Háromféle forrásból szerzett szótárt másoltam a memóriakártyára, természetesen mindegyik más formátumú. A GoldenDict megette mindhármat. A CoolReader-ben pedig van egy képfrissítési mód: fast2. Emellett nyugodtan a maximumra (20 oldalanként) tudom állítani a teljes képfrissítések gyakoriságát (vagyis hát ritkaságát), olyan szépen rajzolja újra a betűket.

Viszont ami nagyon nem tetszik, hogy a felébresztéshez most már elég a nook gombot nyomni és nem kell az a kis biztonsági simítás...

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1131) BMizutani válasza LittleBiG007 (#1130) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . A csúszkás feloldást a Nook Touch Mod Manager ben Configure Mod Options / Disable drag to unlock screensaver kipipálását megszüntetve éred el.

(#1132) vegyszer válasza LittleBiG007 (#1130) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Szerdán, melóból hazafelé menet, szokásom szerint, olvadni szándékoztam. Nook elő, és feltűnt egyből, hogy nem a tájkép "kijelző védő" szokott volt eddig lenni. Feloldás után az első bekapcsolás utáni köszönés fogadott, hogy de szerencsés is vagyok, hogy egy nook gazdája lettem. Lehetséges, hogy a power, és a két alsó gomb egyszerre lett benyomva a tatyóban, tokban lévő telón? :W :W

Minden nem sd kártyára másolt adat kuka lett. (Root, CoolReader, ES File Explorer, Zeam launcher)

Úgyhogy holnap este esetek neki ismét...

Nekem is a rootolás anno igen lassú munka volt. Tán 15 perc alatt lett kész. Para is voltam, hozzád hasonlóan, hogy kuka lett. De nem.

Valaki szintén tapasztalat ilyen gyári beállításra való autonóm visszaállást? :F

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1133) LittleBiG007 válasza BMizutani (#1131) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Köszi szépen, így már oké. Sőt, ami külön tetszett, hogy itt van egy beállítás, ami visszakapcsolja a világítást, ha folytatod az olvasást (azaz felébreszted sleep módból). Igaz, nem működik helyesen akkor, ha a "drag to unlock" be van kapcsolva. Kár érte.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1134) xedos


xedos
addikt

Nektek mennyi ideig bírja az akksi?
hétköznap reggel és délután olvasok rajta 30percet, ez kb 50-60 lapozás, hétvégén már tölteni kell!
Simple touch with glowlight, de a világítást nem használom, wifi ki van kapcsolva és kb fél éves az olvasó.
Lehet, hogy érdeklődő típus, magában is olvasgat? 😊

(#1135) consono válasza LittleBiG007 (#1130) üzenetére


consono
nagyúr

Ez a CoolReader tetszik, lehet, hogy miegint megrootolom én is a Nookot... Van már valami alternatív launcher, direkt könyvekhez? Mondjuk mint a gyári Lybrary, vagy valami hasonló. Én csak olvasni akarok, semmi mást :D

xedos: valami ott nem kóser, én is olvasok ennyit, ráadásul világítással, de nekem úgy is elmegy hetekig...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#1136) LittleBiG007 válasza consono (#1135) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Nekem a gyári ottmaradt szépen benne. Bármikor megnyomom az n gombot, majd kiválasztom a Library-t, akkor az eredeti könyvtárkezelőt kapom vissza. Annyi csak a különbség, hogy amikor rábökök a könyvre, akkor felajánlja, hogy a sima Reader-rel vagy a CoolReader-rel akarom-e olvasni.

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1137) consono válasza LittleBiG007 (#1136) üzenetére


consono
nagyúr

Akkor ez nekem is jó lesz :) No, majd este, ha alszanak a gyerekek!

"In God we trust. All others must bring data"

(#1138) kalmanbatyam válasza BMizutani (#1129) üzenetére


kalmanbatyam
újonc

Szia, köszi a részletes választ:) Szerinted ha össze van törve a kijelzőm, van valami lehetőség arra, hogy megtudjam, hogy melyik NOOK Simple Touch Glowlightom van? Van valami sorozatszáma is a displayeknek, és nem tudom, pontosan melyiket kellene megvennem.. Plusz egy másik kérdés, hogy a világítás az a display panelbe van integrálva, vagy külön a nook keretbe van valahogy applikálva? (tehát display panel kell, vagy display panel világítással?:) Köszi a választ mindenkinek előre is!:)

(#1139) pepe091 válasza kalmanbatyam (#1138) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha fehér színű a készüléked, akkor Nook Glowlight-od van, ha nem fehér akkor pedig Nook Simple Touch Glowlight-od.

(#1140) BMizutani válasza kalmanbatyam (#1138) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . Ha a nook nak kerete fekete , a hátlapon az usb csatlakozó felett a Barnes & Noble feliratot és BNRV300 modell számot találsz akkor a 2 generációs nookod Nook simple touchod van.

Ha a keret világos vaj színű , a hátlapon az usb csatlakozó felett a Nook feliratot és BNRV350 modell számot találsz akkor a 3 generációs nookod Nook simple touch with Glowlightod van.

Ha nincs lapozó gomb és sd kártya hely akkor Nook Glowlightod BNRV500 van .

A szétszereléshez a következő linken találsz infót https://www.ifixit.com/Teardown/Nook+Simple+Touch+with+GlowLight+Teardown/9301

(#1141) LittleBiG007


LittleBiG007
aktív tag

Jöttem lelkendezni egy kicsit. Eddig nem rootoltam a Nook-ot, mondván, én úgyis csak olvasok rajta. Aztán meggondoltam magam. A NookManager után felraktam a CoolReadert (ez egyértelmű volt, minden olvasómra felrakom) és mivel csak angolul olvasok, ezért szótárt is akartam. A GoldenDict mellett döntöttem, mivel az ismeri a legtöbb szótárformátumot, simán "megette" a meglévő szótáraimat (Lingoes, ABBYY, StarDict), valamint képes ablakban (nem teljes képernyősen) megjelenni a könyv fölött. Gyorsan feltettem két angol egynyelvű szótárt (nagy szókincs, az egyik rövid, gyorsan olvasható definíciókkal, a másik messzemenőkig részletes), valamint egy szinonima szótárt is. A CoolReaderben megtaláltam és beállítottam a kedvenc betűtípusomat, a Charis SIL-t, bekapcsoltam a teljes képernyős módot, 20 lapozásonkénti képfrissítést, margókat jó kicsire, a hosszú érintést kijelölésre és azonnali szótárnyitásra, a képernyő 9 régióját teljesen testreszabtam (egyszeri érintést és dupla érintést is), például a bal alsó régió dupla érintésre csökkenti, a jobb alsó növeli a betűtípust, nagyon kényelmes. Valamint a középső felső régió egy szimpla érintésre megmutatja az időt, hány oldalt olvastam már el, hány oldalas a könyv, melyik fejezetet olvasom éppen, hány oldalas a fejezet és abban hanyadik oldalon járok. Egyébként képtelenség a CoolReader összes beállítási lehetőségét felsorolni, ezért én csak a számomra legfontosabbakat osztottam most meg veletek. Összességében elégedett vagyok, amióta használom. Elérhető az eredeti könyvtárkezelő, az eredeti olvasóprogram és a beépített Oxford szótár anélkül, hogy újraindítanám a rendszert. Régebben írta valaki, hogy egy idő után visszaállította az eredeti állapotot. Én most nem igazán látom, mi lehetett az ok.

Azért van persze problémám is. Van itt még valaki, aki a CoolReader - GoldenDict párost használja? Megy a görgetés rendesen a GoldenDict popup-ban? Van benne görgetősávotok?

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1142) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Végre boldog tulaja lettem egy nooknak! Root, aztán tettem fel pár programot, pár könyvet. Nagyon bejön, főleg, hogy eddig sokat olvastam a telómon :D

(#1143) LittleBiG007 válasza szuszinho (#1142) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Üdv a klubban :)

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1144) szuszinho


szuszinho
őstag

Feltettem a Cool Readert, aztán a Golden Dictet, de a reader azt írja, hogy nincs telepítve a szótár (telefonomon is kipróbáltam, ott sem jó). Próbáltam úgy is, hogy felcseréltem a telepítés sorrendjét, de nem akar működni. Tudtok segíteni?

Köszi!

(#1145) LittleBiG007 válasza szuszinho (#1144) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Beállítottad a CoolReader-ben, hogy a GoldenDict-et használja?

(Én is a CoolReader-t raktam fel először, de nekem eleve működött. Sőt, amikor másik szótárt telepítettem mellé, azt is azonnal látta, és kérdezte, hogy melyiket használja.)

[ Szerkesztve ]

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1146) szuszinho válasza LittleBiG007 (#1145) üzenetére


szuszinho
őstag

Az írja, hogy nincs telepítve.

(#1147) LittleBiG007 válasza szuszinho (#1146) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Honnan szedted a telepítőket?

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1148) szuszinho válasza LittleBiG007 (#1147) üzenetére


szuszinho
őstag

Play -> teló -> olvasó

(#1149) LittleBiG007 válasza szuszinho (#1148) üzenetére


LittleBiG007
aktív tag

Nekem ezekkel a telepítőkkel simán működött. Esetleg töröld le a mostanit, és próbáld ki őket, ha gondolod:
CoolReader
GoldenDIct

Nova 3 - Oasis 3 Smart - Kindle 4 - PRS350 PRS+ - Mini

(#1150) szuszinho válasza LittleBiG007 (#1149) üzenetére


szuszinho
őstag

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Nook olvasók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.