Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Timer válasza ph_5.5 (#750) üzenetére


Timer
veterán

"és 5 év múlva ne kelljen már magyarázni hogy bocs, de akkor ez volt a divat"

Ez jut nekem is mindig eszembe...

(#752) BoscoD55 válasza pergabb (#747) üzenetére


BoscoD55
tag

Igen, amit mondasz abban van valami. De szerintem az eskuvoi/portre/epulet/etc. fotozast nem lehet osszehasonlitani a termeszet/sport temakorrel. En eleve utalom az embereket, szoval kiszakadni a termeszetbe mar az maga egy plusz :DD

(#753) pergabb válasza BoscoD55 (#752) üzenetére


pergabb
senior tag

Sajnos nem tudom, mert egy fotóst nem ismerek aki ebből élne meg és egész nap a susnyásban feküdne :)
No meg ki tudja mi menne és mi nem, 14 évesen képes voltam hajnalban kievezni a tóra, aztán 5-től este 10-ig lógattam a botot, másnap megint ki és így telt a nyaram. Most szerintem 10 percet nem bírnék ki :D Eleve a hóban hemperegtünk régen órákon át, most meg 5 fokban 10 perc után remeg a tököm.

(#754) NandorHUN válasza pergabb (#740) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nekem Z6 megjelenés óta hibátlanul megy :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#755) pergabb válasza NandorHUN (#754) üzenetére


pergabb
senior tag

Nekem is hibátlanul ment, leszámítva ezt :D Hosszabb expónál jelentkezett csak, toltam rá hosszú expós zajszűrést és így eltűnt. Hosszú expózol és utána jobban szerkeszted a képeket, akkor pedig ajánlatos is, mert mindenkinek lesznek hotpixelei, ezeknek a szenzoroknak ez az ellensége, a sony összes váza is ilyen. Sajátodon is meg tudod nézni, hogy lősz egy képet iso 3200-on pl és utána árnyékokon emelsz picit, azt fogod látni, hogy nem egységes a zaj, ha nem lesz iszonyat sok különálló, nagyobb fehér pötty. Az ott mind hotpixel, ilyenkor a környező pixelek is átveszik az infot, ezért lesz nagyobb. bsi-com előtt ez a jelenség nem létezett. Nálam ott volt a bibi, hogy azok a környező pixelek picit túlmásztak, így 10-15-20 pixel is átvette az infót és már szinte nagy fehér golyók lettek.

(#756) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Szerintetek használt Z6 II mennyit érne most a piacon? Még van rá másfél hónap gari.

(#757) 0519


0519
senior tag

Sziasztok Nikonosok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy mit szóltatok, amikor megtudtátok, hogy a NASA Nikont használ az űrállomáson?
[nikon.com/company/news/]

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#758) Timer válasza r3dsnake (#756) üzenetére


Timer
veterán

Van fotós árazós topik, szerintem ott édemes próbálni. Egyébként én olyan 400-450 között mondanék rá első blikkre, de beesett most az ára. Nekem még sikerült drágán vennem tavaly májusban, de legalább mire elkezdtem használni úgy igazán, lejjebb ment egy százassal. Ilyen ez a popszakma. Úgy érzem, ha mindenki elkezdi eladn, ez lesz a következő váz, ami a D750 sorsára jut a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#759) ph_5.5 válasza Timer (#758) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Netto 660 az új, megbízható helyről, rendes garanciával. (brutto 840)
AZ hogy pár hete akciós volt és olcsóbban lehetett venni- és volt aki akkor vette, ez nics akkora hatással a használt piacra. A Z6 első generációja induló használt ára 370 körül mozog. De inkább 4 kilóért próbálnak megválni tőle. A Z6II inkább 500e magasságában megy, ha kevés expos és még garis.
A D750 alacsonyabb ára inkább a korának köszönhető. A piac nem nagyon különbözteti meg azt hogy 11 éve a váz vagy csak 3. Exposzámot, állapotot inkább néz egy átlagos vevő. Mondjuk 210-220e körül egy D750 még mindig jó vétel, ha valaki nem ragaszkodik a Milcekhez. A D810 is kb ennyiért piacképes.
Az új árak annyira magasak- és a Z6III is az lesz, hogy nehéz bármit is beárazni manapság. Te sem fogsz Z6III-t venni 1.2 milláért májusban, inkább használod tovább a II-t, és tudod hogy miben nem erős. A vicc hogy az I széria után ígértek fűt-fát... hogy majd a II tökéletes lesz. Nem lett az- de attól még használható. Január 2-től a mai napig midnen nap fotóztam (stúdió) - előttem jópár ezer expot. Portréban volt kb 2-3% rontás, termékfotónál 0%.

(#760) matumik


matumik
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne, használt-e valaki közületek Z8-at vagy Z9-et régebbi F-mount-os obival, mondjuk 70-200-al. Utána pedig az új Z-s obival. Mekkora az objektívek között a különbség, illetve, ha d5-ről csak vázat cserélnék Z9-re, az mekkora minőségbeli javulást hozna? Van tapasztalat?

Köszönöm

Miklós

(#761) Timer válasza ph_5.5 (#759) üzenetére


Timer
veterán

" Portréban volt kb 2-3% rontás, termékfotónál 0%."

Megerősítve! ;) Ma volt egy TFCD projektem, két kép ment 1 óra alatt összesen mellé, mindkettőnél én ráztam be szerintem. A Z objektívekkel végre úgy megy, ahogy mennie kell. Mondjuk az szétakaszt továbbra is, hogy baromi nyűgös AF-S és AF-C között váltani, dedikált gomb hiányában. Kiraktam ugyan az egyik felsőre, de nem tudom, olyan b_zisan működik az egész, a 750-en annyira adta magát azonnal. WB ugyanez. Ha gyorsan kell váltani, nem annyira megy ösztönből, pedig már raktam bele expót rendesen. Szintén shitf*ckshitb*tch szituációkat okoz nálam, hogy a portré markolaton nincs olyan plusz gomb, amit fókusz módokra programozhatnék, így még inkább megy a lámázás éles helyzetben. A zajosodás számomra továbbra is érthetetlen mértékű, pedig a 640-et már nem is használom, 400-ról rögtön 800-ra tekerem, de olyan sárgás szutykos zaja van bőrszíneknél, hogy szívem szerint sírnék. Oké, CRAW tényleg jól szűri a zajt már, de azért sok részlet benne marad a műveletben.

"Te sem fogsz Z6III-t venni 1.2 milláért májusban"

Azt biztos nem, mert ha ennyit szeretnék elszórni vázra, akkor már einfinről vennék egy z8-at. De ez a veszély nem fenyeget, különben is most a Z 70-200 van célban, annak is elég lesz kiköhögni az árát, talán majd nyáron, ha értelmesebb lesz az árfolyam (akkor talán kussolnak a honatyák, és nem lövik el a forintot egy-egy kiváló megszólalással, ahogyan teszik azt az utóbbi néhány hétben). Nem rossz a Tamron 70-200 G2, de továbbra is lágyabbnak érzem a képét, mint érzem tükrösön, meg az FTZ-vel olyan hosszú, hogy a súlypont is valahol a világ végén van, egyáltalán nem olyan fun használni, mint a tükrössel volt.

[ Szerkesztve ]

(#762) r3dsnake válasza Timer (#758) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Attól azért szerintem jelentősen többet ér, jelenleg 840k a legtöbb webshopon.

(#763) Timer válasza r3dsnake (#762) üzenetére


Timer
veterán

Oké, én le voltam maradva a visszatolt árakról! :K

(#764) ph_5.5 válasza Timer (#761) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Az AF nálam a bajoett melletti FN gmbokra lett programozva- és a keresőben látom a gomb megnyomás után tárcsát forgatva hogy melyik fókuszmód (AF-S, C...) illetve másik tárcsával a pötty, mező, arcszemizé.. módba ugrok át.

Tamrontól semmit nem vennék Nikonra. (volt, többé nem lesz) Sigmától az új 70-200 már Z bajonettel lesz 650e. bból a használt Nikon Z sem jön ki. És minőségben tuti nem marad el.

(#765) total90 válasza matumik (#760) üzenetére


total90
veterán

Szia,

Nekem Z8 van és igen, igaz a Sigma 70-200-al.
Nekem van egy Nikon Z 70-200 f2.8 és havernak meg a Sigma (meg egy D850). Nem rég teszteltük.
Annó a Nikon 7II-n is teszteltük és ott is érezhető volt a különbség a Z javára, mármint az új Z objektív gyorsabb, pontosabb és jobb képminőséggel bír.
Z8-on is hasonló a téma és szerintem itt maga az FTZ adapter a szűk kereszt. Nem gyorsabb semmivel sem a Sigma F-es obi adapterrel Z8-on mint a Z7II-en volt. Szerintem az F-es Nikon obival sem lenne. Mindemellett, szerintem ha nem baromi gyors, nagyon kis madarakat akarsz fotózni AF-al, akkor vállalható.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#766) total90 válasza 0519 (#757) üzenetére


total90
veterán

Igazából semmit. Jó reklám, kb. ennyi. Kétlen viszont, hogy azért venne valaki Nikon-t, mert a NASA lőtt pár képet vele.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#767) Roachy válasza 0519 (#757) üzenetére


Roachy
senior tag

Igazából már évtizedek óta, az elejétől Nikont használnak, meg Hasselblad-ot. Szóval ebben semmi új nincs. ;)

(#768) Roachy válasza matumik (#760) üzenetére


Roachy
senior tag

Nyilván a natív Z obival minden szempontból érezhetően jobb, de az FTZ-vel használtakkal sincs olyan nagy probléma, főleg ha az is Nikon.
A vázcsere nem optikai minőségben hozna előre lépést, hanem működésben. Mindenben amiben egy MILC eleve jobb mint a DSLR.
Azért a Z optikák, sokkal modernebbek, gyorsabbak, minőségibbek mint az F obik, szóval ilyen téren felesleges az adapterezett F-ekhez hasonlítani. De maga az adapter nem vesz el nagyon érezhetően, vagy zavaróan az adott optika tudásából.

[ Szerkesztve ]

(#769) Roachy válasza r3dsnake (#756) üzenetére


Roachy
senior tag

Állapottól, expószámtól függ de 5 kiló körül. Ha patent állapotban van és kevés expós, akkor fölötte is elmehet, aktuális kínálattól függően..

(#770) Timer válasza ph_5.5 (#764) üzenetére


Timer
veterán

Nekem a videó REC gombra van téve, meg a markolaton a plusz gombra, de egyszerűen nem érzem ösztönösnek, sz_r helyen van. Az FN-re nálam a rács van téve, meg az object tracking. Eleve az van, hogy AF választáshoz jobb lenne a két tárcsa funkcióját felcserélni, és mintha lehetett is volna, de most nem találom...

(#771) matumik válasza total90 (#765) üzenetére


matumik
csendes tag

Szia, köszönöm! Főleg focit fotózom.
Amit még kipróbálnék, az egy Sigma 120-300 f2,8. Talán élesség terén erősebb, mint a Nikon 200-500-am (f5,6), és még lehet, hogy gyorsabb is a nagyobb fényerő miatt.

(#772) Roachy válasza matumik (#771) üzenetére


Roachy
senior tag

Sigma gyorsabb, de a focinál nagyon hiányozni fog az a 200mm.

(#773) matumik válasza Roachy (#772) üzenetére


matumik
csendes tag

Legtöbbször a 70-200-at használom, ha messze van az akció, belevágok a képbe, a mostani képek is elviselik a croppot, nemhogy egy Z9-es :D
Csak egy vázat használok, így a közeli gólörömökhöz a 70mm pont jó. Persze ideálisabb az 500mm, csak az a fránya fényerő....

(#774) Roachy válasza matumik (#773) üzenetére


Roachy
senior tag

Így már érthetőbb a kérdésed, ha az a terved, hogy veszel a D5 helyett egy Z9-et, amihez egy F-es Sigma obit is akarsz még venni. Így viszont azt mondanám, ez szerintem rossz irány.
Én használnám a meglévő F-es obikat a Z9-re és amint a büdzsé megengedi cserélném őket Z optikára. De biztosan nem vennék Z-hez F obit.
Az Ftz adapter pont erre jó.
Ha eddig elvoltál a D5-el is a jelenlegi obikkal, a Z9 el is elleszel egy darabig. Nem fog számottevően rosszabbúl viselkedni a 200-500 adapterrel a Z9-en sem, mint a D5-ön. Pont csak annyival, hogy Z-vázhoz nem vennék szándékosan F optikát, csakis Z-t.
Vagy ha eddig is gond volt az optika, akkor egy picit még tartsd meg a D5-öt, fektesd a pénzt gyors optikába és majd később térj át Z-re. Arra figyelj, ha nem Nikon optikát veszel járj utána hogy az a kinézett konkrét típus, hogyan viselkedik Z vázon.

(#775) total90 válasza Roachy (#774) üzenetére


total90
veterán

Abszolút egyet értek. Z-s vázra nem vennék F-es objektívet. Max akkor használnám adapterrel ha az objektív már meg lenne korábbról.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#776) Timer


Timer
veterán

Most jött hírlevél a 220volttól, hogy Nikon VIP klubtagoknak hónap végéig a Z6II 679 ezer forint! Kuponkód: VIP160

[ Szerkesztve ]

(#777) -szabi- válasza Timer (#776) üzenetére


-szabi-
őstag

Paff, elsőre Z6 III-t olvastam. :B

(#778) Timer válasza -szabi- (#777) üzenetére


Timer
veterán

;] Az is lesz egyszer ennyi! ;]

(#779) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,

Nikon Z6 + 50mm 1.8 S Z obi milyen fókuszmódot érdemes használni videónál?

A következő a helyzet jelenleg: pl a kisfiam közeledik felém szabad téren 4-5-6m-es távolságból és valami közeli dologra fókuszál az arca helyett. Arckövető van bekapcsolva.
Vagy pl hintázik - 1.5 éves szóval nem kell valami kaszkadőrmutatványra gondolni.. -, megy előre hátra és a fókusz néha átugrik a hinta állványzatára. Ilyesmik.

Néztem több videót youtube-on és elég jók egyébként, helyes fókusszal auto módban. Kisfilmeket is forgatnak vele.
3.40-es FW-n vagyok.

Van valakinek ezzel tapasztalata, ötlete?
Szeretnék venni egy gimbalt, de először ezt a fókusz dolgot szeretném megérteni vagy rendbe tenni.

Néztem már több videót a neten és az af érzékenységet asszem magasra raktam és a gyorsaságát is maxra, mert elvileg azt tanácsolták ez a legjobb beállítás általános videóra...

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#780) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Kipróbáltam múlthéten a Zf-et meg a Z8-at, és sajnos ugyanaz a gondja, mint a Z6 II-nek. Hiába van a szemen rajta a sárga keret, az expó akkor is back vagy front fókuszos lesz. Teljesen egyértelmá helyzetben és körülmények között is.

Az van, hogy 11 év Nikon után (amiből 3 év MILC volt) szerintem váltok Canonra. Meguntam a sok kompromisszumot, a rossz fókuszt, meg az ígérgetést a frissítésekre.

[ Szerkesztve ]

(#781) total90 válasza r3dsnake (#780) üzenetére


total90
veterán

Ha 3 géppel is próbáltad, nem lehet, hogy az objektív frontos?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#782) r3dsnake válasza total90 (#781) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Más-más objektívvel. És nem csak én próbáltam, mások is, más-más obikkal. És nem frontos. Teljesen random, hogy front vagy back. Szimplán csak rossz. :\

[ Szerkesztve ]

(#783) Timer válasza r3dsnake (#782) üzenetére


Timer
veterán

Natív Z obival próbáltad? Csak azért, mert nálam az F-esek közül volt ilyen tapasztalat, amióta Z objektívet használok, azóta a mereve...szóval a fókusz síkom is határozottabb és keményebb. Teljes meggyőződéssel mondom, hogy a sok itteni és nemzetközi pozitív tapasztalat ellenére nálam egyértelmű, hogy az F obiknál jóval kisebb a hitrate, mint a Z-nél. A kamera felé való mozgást a Z6II is rendre lekési még Z objektívvel is, de ha jórészt statikus a téma, vagy legalább nem futva közeledik, akkor a szemfókusz betonstabil. Ha nagyon arcközeli a portré, akkor lehet még némi élességet nyerni pinpoint fókusszal, de már félalakosnál se látod meg a különbséget a szemkövető af-c meg az af-s pinpoint között. Majdnem félévet cumiztam ezzel, mire rájöttem, hogy váltani kell Z obira, és rendbe jön az élesség.

Az már egy más kérdés, hogy ha az elején tudom, hogy az FTZII + meglévő F objektív parkom zsákutca, akkor egyáltalán nem biztos, hogy nem váltok más márkára. Tudom, másnak tök jól megy az FTZ-zett F paletta, szóval vagy az én adapterem tré, vagy a vázam tré, vagy az objektívjeim azok, de a lényeg, hogy F obival ha megvolt az élesség, akkor rendben volt, de ha nem, akkor rendre elé ment, és ezt nem befolyásolta se fókuszmód, se más.

[ Szerkesztve ]

(#784) r3dsnake válasza Timer (#783) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Natív Z

(#785) total90 válasza r3dsnake (#782) üzenetére


total90
veterán

Ez érdekes. Nekem volt Z6, Z7II és most van egy Z8 meg egy Z30. Egyik gépen sem tapasztaltam/tapasztalok ilyet natív obikkal.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#786) Roachy válasza total90 (#785) üzenetére


Roachy
senior tag

Z6, Z6II, Z8 egyikkel sem volt gond még Nikon F obival sem. Annyi hogy azok jóval lassabbak ezért ftz-vel több a fókusztévesztés. Tamron + FTZ esetén voltak gondok, de ott sem ennyire súlyosan. Meg a Z6 is macerásabb, de ott nincs szemkövetés, csak arc.

(#787) Timer válasza r3dsnake (#784) üzenetére


Timer
veterán

Akkor passzolom, ott valami szerintem nem kerek.

(#788) FerNandor válasza Roachy (#786) üzenetére


FerNandor
őstag

Z6-nál van szemkövetés csak videó módban nincs.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#789) -szabi- válasza total90 (#785) üzenetére


-szabi-
őstag

Milyen sűrűn használod z30-at? Milyen obikkal?
Mi a véleményed róla?
Kíváncsi vagyok. :B

(#790) r3dsnake válasza Timer (#787) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez több váz, több obi, több ember tapasztalata. És ezeknek az "össze-vissza" kombinációja. Pontatlan sajnos. Béna a hit ratio. Tudsz vele éles képeket lőni, de mindent "túl kell darálni" hozzá. Vagy lehet, hogy más fogalmaink vannak az élesről, de az én standarjaimat nem üti meg, amit lehoz kb 50%-ban.

(#791) Timer válasza r3dsnake (#790) üzenetére


Timer
veterán

Hát nézd, szerintem nálam kekecebb nem lehetsz. Amikor a D750-re próbáltam a Tamron 70 200 usd g2-őt kalibrálni dokkolóval, akkor összesen 4 (!) délutánt és estét áldoztam rá, hogy különböző fényviszonyok között tesztelve, folyamatosan finomítva, az általam jellemzően használt tárgytávolságra és gyújtótávra optimalizálva, a lehető legélesebb képet kapjam. Sőt, ha visszaolvasol itt, kábé 1 éve vettem a Z6II-őt, és én sem voltam elégedett a fókusz teljesítménnyel, élességgel, de annyira, hogy garanciába akartam küldeni a két hónapos gépet is. Aztán félév szenvedés után vettem egy Z 85-öt,és bamm, minden feljavult. Nem állítom azt, hogy amit tapasztalsz, az fals. Azt mondom, hogy nálam a gyári Z lencsével (pontosabban, már lencsékkel) nőtt a hitrate, és végre újra úgy fotózok, hogy nem kell visszanézni minden fotót, mert tudom, hogy éles lesz. Nem tévedhetetlen, ezért általában kettőt lövök, ellenfényben biztosan, mert abban tényleg sokszor téveszt. De az esetemben egyáltalán nem igaz, hogy folyamatosan mellé durrantana, pedig a Z6II már nem egy csúcstechnika. Z8-nál mondjuk elvárnám, hogy mindig tűpontos legyen, az tény.

[ Szerkesztve ]

(#792) elfelejtette válasza total90 (#785) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
A Z30-on mennyire észrevehető a másik kettőhöz képest az elektronikus kereső hiánya?
Szeretném majd a D3300-at legalább egy Z30-ra cserélni, FTZ-vel mennyire használható rajta mondjuk a mostani 18-200-am?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#793) r3dsnake válasza Timer (#791) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy folyamatosan mellélő, de nem vagyok elégedett a hitrate-tel. Z8-on sem.

(#794) Timer válasza r3dsnake (#793) üzenetére


Timer
veterán

Oké, biztosan viszonyítás kérdése is, nekem például tartós tapasztalatom nincs más márkával, hogy ott mennyire üzembiztos az AF, vagy épp mennyire nem az. Mindenesetre, én azt mondanám (nem pont Neked, hanem másoknak, akik csak úgy idetalálnak esetleg olvasgatni), hogy ha fontos a hitrate, akkor kalkuláljátok be a vásárlásba a natív lencsék árát is.

Mondjuk a 70-200 pusztító, pláne most, hogy fantasztikusan teljesít a forint.

[ Szerkesztve ]

(#795) r3dsnake válasza Timer (#794) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De épp ez az, hogy végig natív lencsékről volt szó, főleg S-es fixekről.

(#796) total90 válasza -szabi- (#789) üzenetére


total90
veterán

15%-ban Z30, 85%-ban Z8, kb. így lőném be a használtatot.
Általában olyan utazásokra viszem, ahol necces lehet a Z8-al mutatkozni. Pl. voltam 2x is Indiában az utóbbi másfél évben, ott nem szívesen mutatkoztam volna a Z8-al. A másik eset, ha olyan, több napos hegyi túrára megyek, ahol a súly nagyon lényeg. Pl. 3-4 napos túra, napi 1500 méteres szintkülönbséggel, ott max 9 kg-ot viszek magammal és ott minden gramm számít.
2 objekívet használok hozzá, a kitobit 16-50 és a 40 f2.0-t. Mind a kettő könnyű és jó. Gondolkodtam valami hosszabb telén is, de a súly...
Őszintén szólva, engem nagyon meglepett, hogy mennyire durván jó a kis gép. Nagyon tudom ajánlani.

#792elfelejtette

Számomra semennyire sem zavaró az elektronikus kereső hiánya. Tudtam mit veszek és miért veszem. Egy pillanatig sem gondoltam rá eddig, hogy le kellene cserélni emiatt vagy más dolgok miatt, ami benne van a Z8-ban.
FTZ-vel nem próbáltam. Már nincs F-es obim, csak natív. Papíron műküdik és szerintem attól függően, hogy mit akarsz fotózni, jó is lehet a legtöbb esetben.
Esetleg a 16-50 kitobi mellé egy 50-250 nem lenne megoldás? Azt relatív olcsón mérik Nikonék a többi Z objektívhez képest.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#797) elfelejtette válasza total90 (#796) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszi a választ. A kérdésem egyébként inkább arra irányult, hogy a keresővel is rendelkező vázaknál amúgy milyen százalékban használod a keresőt, vagy a kijelzőt.
Idővel biztosan lecserélem majd a 18-200-at is egy natív Z-s obira, kérdés csak az idő.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#798) total90 válasza elfelejtette (#797) üzenetére


total90
veterán

Én a Z8-on is többnyire a kijelzőt használom, mert olyan pozícióból fényképezek, hogy a kijelzőről egyszerűbb az egész művelet. Én azt mondanám, hogy 80-20 arányban használom a kijelző javára.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#799) Timer válasza r3dsnake (#795) üzenetére


Timer
veterán

Na, akkor képzelheted, milyen lenne FTZ-vel! ;]

(#800) ph_5.5 válasza Timer (#799) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Én nem tudom... most jöttem épp haza a stúdióból és 320 expobol 320 éles. Első két hónapban az évben kb 160 embert portréfotóztam. Volt talán 2 fókusztévesztett kép.
Oké- stúdió. De voltam olyan fényszegény helyen ahol 1.4-es obikkal lehet kb csak fotózni, és 500-700 expobol max 5-7 db volt amit ki kellett szedni az af miatt. Én ennyi re nem szidnám sem az ftz-s obikat, sem a Z vázat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.