Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) anaqer válasza szab13 (#298) üzenetére


anaqer
veterán

Az semmi, de hogy a lényegesen mezeibb 24-70/4 mekkorát ugrott... :Y

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#302) topikk


topikk
senior tag

Sajnalom, de ugy tunik a Nikon szereti elsonek odaadni a hireket ennek az idiotanak (Fro)...Jon a Z8

https://www.youtube.com/watch?v=mW-yPkj6iLk

[ Szerkesztve ]

(#303) -szabi- válasza topikk (#302) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezek szerint 1920×1080@240fps most sem lesz.

(#304) topikk válasza topikk (#302) üzenetére


topikk
senior tag

Ugy tunik bevettem elsore az aprilisi trefat :D
Akkor lett gyanus amikor a vege fele mar a Sony megveszi a Panasonicot hogy bezarja az m4/3 reszleget :W

[ Szerkesztve ]

(#305) r3dsnake válasza topikk (#300) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Minek örülünk? Ez semmi konkrét, a Nikon nem jelentett be fw frissítést.

(#306) topikk válasza r3dsnake (#305) üzenetére


topikk
senior tag

Nem biztos persze, de a NR eleg jo hatekonysaggal hozza a be nem jelentett esemenyeket

(#307) .mf válasza szab13 (#298) üzenetére


.mf
veterán

Én úgy látom továbbra is 1099 EUR az osztrák és német piacon. Ez az ápr. 1-i áremelkedés hivatalosan csak a skandináv országokra vonatkozott (de nem kizárt, hogy hamarosan más országokat is elér). A hazai áremelkedés mögött vagy az EURHUF árfolyam van, vagy lehúzós élelmes kereskedők

Anaqer: 24-70 f4 hol drágult? Újan? Az meg mit számít? Rengeteg használt van a piacon kitből, annak az szabja meg az árát. Az aprókon most is van valaki, aki hirdeti már egy ideje, már 130k-ra levitte az árát (ennyiért vette az artpontból), és annyiért se kelt még el.

Topikk: még kétszáz ;] :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#308) BoscoD55


BoscoD55
tag

sziasztok, van az a penz, amiert megeri 2022-ben Z50-et venni?

(#309) .mf válasza BoscoD55 (#308) üzenetére


.mf
veterán

Van. 1 Ft :DDD

Max ha nagyon sok F DX obid van, de talán akkor is egyszerűbb túladni rajtuk, és ha APS-C a cél, akkor Fuji. Fájó a stabi hiánya, Z DX obi alig van (a két kitzoom és 18-140 mellett csak egy 28 f2.8-as), és bár a Z FX obik rámennek, de azok nem az az árkategória.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#310) BoscoD55 válasza .mf (#309) üzenetére


BoscoD55
tag

akkor jol gondoltam. bar en inkabb a baromi lassu AF miatt. akkor marad a Z5-re valo sporolas, de rossz ezt kimondani, pedig azt hittem soha nem jon el a milc-re valtas :D

(#311) topikk


topikk
senior tag

7300 EUR lett a 800mm PF, USA-ban 6500 $, ár értékarány jó a nagytelék mezőnyében, de hobbistáknak ez sok pénz. Nálunk lesz majdnem 3 millió...(még nincs fenn a nikon.hu oldalon), bár az is csak a fele a 800mm f65.6 árának és a tömege is a fele.

A képminőséggel sem lesz gond :Y :

https://www.nikon.de/de_DE/product/nikkor-z-lenses/auto-focus-lenses/fx/single-focal-length/nikkor-z-800mm-f-6-3-vr-s

(#312) markussandor


markussandor
senior tag

Sziasztok,
használ valaki utángyártott akkut Z50-hez? A NEWELL NIKON EN-EL25 AKKUMULÁTOR 5000- Ft, be merjem vállalni? 5 db-ot is vehetnék a gyári árából, ha a fele kapacitást tudja, akkor is jobban járok vele. Csak az a kérdés, hogy működni fog-e vele.

(#313) .mf válasza markussandor (#312) üzenetére


.mf
veterán

Nagyon kínai kínaival vigyázni kell, mert ki tudja, milyen cellák vannak benne, és annak milyen védelme van (ha van-e egyáltalán). Ha nincs, akkor kifújhat, feldagadhat, benne ragadhat a gépben, és akár el is éghet. Van olyan régi akksim, ami feldagadt.

Inkább márkásabb utángyártottat választanék, pl. Jupio, Patona, illetve a Z6-ba vettem egy OTB-t is (gyorsan kellett, boltban azt mondták eddig senkinek nem volt panasza rá, és 2.5 év intenzív használat után még mindig jó, bár kicsit kevesebbet bír, mint a gyári)

A magyar gyári akku-árak egy vicc. Japánban a hazai ár feléért vettem meg a 15B-t (oké, akciósan volt annyi, mert amúgy "csak" bő harmadával lett volna olcsóbb, de akkor is...)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#314) anaqer


anaqer
veterán

Újra jelentkezem közkedvelt olcsójános rovatommal. ;]

Tamron 70-300 VC - csak nem álltam meg, játszódtam vele még egy kicsit... és legújabbak alapján úgy tűnik, hogy az obistabi tkp. előcsiholható - HA obin kikapcsolva röfffented be a vázat, és csak utána tolod rá a stabit. Még pontosan ki kell tesztelnem, de egyelőre ez egy működőképes workaroundnak tűnik...

Yongnuo 586EX III - iTTL szerintem menthetetlen, minden kép atomvillanás (-5 kompenzációval kezd el látszani valami a képből). Pedig azt flottul mutatja a vaku az LCD-n, hogy hány mm-en áll az obi, meg a rekeszváltoztatást is egyből helyesen leköveti... aztán puff ott a nagy hósivatag. Hmmm... esetleg ha valakinek erre lenne tippje, ne tartsa magában. Gondolom full manuál üzemmódban az is simán elketyegne, de amilyen ritkán vakuzok egyáltalán, ez inkább csak ilyen mellék-mellék-mellékszálas tanulóprojectnek érdekes, új vakura aztán tuti nem fogok pénzt elverni évi 2-3 játszós alkalom miatt.

Amire viszont elvertem egy kis pénzt, az a 28/2.8 Z - no, az viszont eddig elég csecsének tűnik. Tökig nyitva vinyettál, persze (ezt tudtam tesztekből, szóval nem vert földhöz), de amúgy szerintem decens kis darabra sikeredett.

Engem élőben látva elsőre teljesen meg is lepett, hogy ilyen körömpiszoknyi frontlencséből hogy' a viharba' lehet FF 2.8-at kivarázsolni... de aztán jobban belegondolva, végülis filmes kompaktoknál ezt is megugorták már anno azonos gyutávon. Mindenesetre nekem eddig tetszik. :K

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#315) r3dsnake válasza markussandor (#312) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

D90-em utángyártott akkutól távozott a búzamezőkre. Azóta csak eredeti inkább.

(#316) markussandor válasza r3dsnake (#315) üzenetére


markussandor
senior tag

Már tegnap meggyőztetek, rendeltem egy gyárit.

(#317) total90 válasza topikk (#302) üzenetére


total90
veterán

Szerintem gáz, hogy nem tud 4k@120 fps-t...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#318) .mf


.mf
veterán

Meglódultak az árak felfelé :(((
A hazai bolti új árak egy vicc (Z6II tavaly 630k is volt, most 890k), de sajnos az osztrák-német piacon is ment szinte minden váz feljebb 200-250 euróval (kivéve a Z9, de hát az olyan drága is).
Reménykedek még, hogy a nyári akció most nagyobb lesz, mint tavaly.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#319) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Van új Z6II FW.

(#320) dssport válasza .mf (#318) üzenetére


dssport
tag

Mikor szokott nyári akchio lenni? - ezeket az időszakokat soha nem bírom megjegyezni... Csak arra emlékszem amikor a Z5 480 körül volt, aztán felárazták közel 600-ra, aztán jött az akció 500 környékére.... És mondtam a feleségemnek, hogy figyeld meg, 600 közelébe fog visszaugrani az akció leteltével... Hát sajnos igazam lett.

[ Szerkesztve ]

(#321) .mf válasza dssport (#320) üzenetére


.mf
veterán

Amikor a marketingesek azt mondják, hogy most... Május közepe, június eleje között valamikor.
Az index aprón valaki a napokban kitett egy egy éves használt Z5-öst 480k-ért - vazze még most is annyiért megy az új Bécsben, akkor inkább felugrok egy flixbusra. Ha egy éve vette, akkor még 400~420k volt. Nem elég nekünk, hogy itthon a boltok jó magasra emelték az árakat, még a használtat eladók is vérszemet kapva nyerészkednek...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#322) dssport válasza .mf (#321) üzenetére


dssport
tag

Autó, lakás, bicikli, fotós cuccok, belföldi nyaralás(=hosszú hétvége), élelmiszer. Néhány terület ami engem is érint és amiben nyomon érhető 1 jó adag kapzsiság.
Fotós boltokat talán az menti kicsit, hogy áruhiány is van/lehet bármikor. Nem tudják, hogy mikor kapnak utánpótlást, gondolják, hogy aki viszi ennyiért azon legalább keresnek. De ez mind csak lufi. Az én munkámban is úgy jött ki, hogy a franciáktól 1 szállításban megkaptam fél évnyi mennyiséget több olyan termékből is ami előtte és utána abszolút hiánycikk volt. Területi képviselő mondja nekem félig viccesen, hogy most kb. dupla áron adhatnám mert kilátás sincs rá, hogy mikor lesz újra... Hát nem fogom, mert nem korrekt. Marad a februári árlista. Azt viszont megválaszthatom, és meg is választom, hogy kinek.

Nekem D7200-ról lenne a váltás. Z5 FTZ vagy D780 az opció, esetleg ha olcsóbban akarom megúszni, akkor ideiglenesen egy használt D610. Mivel embereket, rendezvényeket (nem esküvő), sportot fogok fotózni a gyors/teljes mezős AF nagy segítség lenne, egyértelműen a Z5-nek örülnék a legjobban.
Obi egyelőre maradna a Nikkor 24-120 F4 és 50 F1.8. Ezzel mi a tapasztalat? FTZ-vel normálisan működnek a gyári F üvegek?

[ Szerkesztve ]

(#323) NandorHUN válasza topikk (#302) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én se értem.
Fro kifejezetten idegesítő és legtöbb revew esetén nem értek vele egyet. Most is szidta a Z6 Z7-et meg az AF-et, amit azóta se értek. Kipróbálta első FW-el ami már akkor se volt szar és azóta ezt hajtogatja, hogy mekkora szr az AF, ami nem igaz.

Mondhatom, hogy nekem sose volt vele gondom, még A7III után se, de másnak se... Se késés, se beragadás se egyéb probléma.

Ezzel együtt nem csak a gépeket, de Nikon obikat is le szokta pontozni, még a jól sikerült darabokat is, mert csak alapon.
Persze értem, hogy Nikon Z 85mm 1.8 S mekkora szar, mert csak 1.8, persze a Canon f1.2 ami 5x annyiba került az 10/10-es optika és ajánlott mindenkinek. No comment.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#324) NandorHUN válasza topikk (#302) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én csak azt sajnálom, hogy 61MP

Igy valoszeg inkább megvárom a Z6III-at aztán meglátom megéri e váltani Z6-ról. 24MP-nél nem vennék nagyobb felbontással gépet ISO miatt.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#325) .mf válasza dssport (#322) üzenetére


.mf
veterán

Igen, a korrektség manapság egyre ritkább...

A 24-120 f4G és 50 f1.8G-t is használtam Z6-on, teljesen jól működik. Úgy hallom az újabbakkal nincs gond. A régebbiek közül a 70-200 f2.8G VR1-em már egy kicsit lassabb, így sportnál meg kell gondolnom, milyen helyen használom (ha valami gyorsan közeledik vagy távolodik, ott lekéshet a fókusz)

NandorHUN: Fro egy vicc, nem is érdemes foglalkozni vele.
A 61 Mpx-es Z8 meg csak Fro áprilisi tréfája volt. Ha lesz Z8, szerintem a Z9 szenzorát kapja, a Z7III esetében lenne esélyesebb az A7R4 61 Mpx-es szenzora.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#326) Roachy válasza .mf (#321) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem elég nekünk, hogy itthon a boltok jó magasra emelték az árakat, még a használtat eladók is vérszemet kapva nyerészkednek...
Ezzel nem tudok teljesen egyet érteni.
Ez ok-okozati viszony, a bolti árak mindig húzzák magukkal a használt árakat is.
Ha én azért adom el a gépemet, hogy egy újat vegyek és annak éppen felment az ára, akkor az én használt gépem is többet fog érni és emelek én is az árán, hogy arányában megmaradjon az ideális árkülönbözet az újhoz képest. Miért a használt terméket eladónak kéne benyelnie a bolti áremelést, meg az inflációt?
A használt árakat az új ár mínusz x% mentén szokás meghatározni, ha meg már nincs releváns viszonyítási alap, akkor meg úgy is a piac határozza meg az értékét.
Ergo, ha valami túl drága, nem fogja tudni eladni.

[ Szerkesztve ]

(#327) .mf válasza Roachy (#326) üzenetére


.mf
veterán

De épp erről van szó (ha elolvastad volna az előző bekezdést), hogy Bécsben már újat kapni azon az áron, amennyiért a használtját árulja, és már nincs határzár, hogy ne lehessen átmenni, két flixbus jegy meg 2%-kal dobja meg az árat, nabumm, közben várost is nézhetsz.

Továbbá csomóan irreálisan magasra lövik be az árakat. Pl. többen árultak kitből 24-70Z-t 180-200, de még 250k-ért is - miközben használt fotós boltokban ugyanez az obi, ugyanekkor 130-150-160k-ért ment.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#328) HunNuke válasza NandorHUN (#323) üzenetére


HunNuke
csendes tag

A többivel is kipróbálta, és a Z9-re már azt mondta, hogy jó.
(én inkább arra emlékszem, hogy a 3 gép összehasonlításában maradt legalul, de nem arra, hogy "szar")
És annak ellenére amit mondasz, a Nikon továbbra is elküldi neki is megnézni az új cuccait. Én szeretem azt, ha nem csak a fanboy ömlengést hallom.

(#329) Roachy válasza .mf (#327) üzenetére


Roachy
senior tag

De elolvastam, inkább neked nem sikerült értelmezni amit én írtam. ;)
úgy is a piac határozza meg az értékét.
Ergo, ha valami túl drága, nem fogja tudni eladni.
Amúgy meg Ausztriában is 1400 eurótól fölfele van az átlagár, egy helyen láttam most 1300-ért. A nikon.at-n 1550 euro a listaár.
És emellé még jön az útnak az ára, a kinti tartózkodás, evés-ivás, egy egész nap ami elmegy erre, lehet van aki inkább megveszi itthon használtan 480-ért. Ha meg nincs, akkor kénytelen lesz csökkenteni az árát. Kár az eladót hibáztatni azért, mert a lehető legtöbbet akarja kiszedni belőle.
Mondjuk én még nem láttam 24-70 Z-t sem 160 alatt, ami nem jelenti azt hogy nincs is, de nem az az átlagár.

[ Szerkesztve ]

(#330) .mf válasza Roachy (#329) üzenetére


.mf
veterán

"És emellé még jön az útnak az ára, a kinti tartózkodás, evés-ivás, egy egész nap ami elmegy erre"

Mint írtam, a két flixbus jegy kemény 2%-kal, 2x4800 Ft-tal dobja meg az árat, max még 1-1 villamos- vagy metró-jegy, ha a bolt távolabb van; és közben várost is lehet nézni. Az evés-ivás nem kötelező, otthonról is lehet kaját vinni. A Z6 + 24-70 kitemet is így vettem pár éve, és pár obiért is inkább kimentem, minthogy itt fizessem a 20-30%-kal magasabb árat.

"Kár az eladót hibáztatni azért, mert a lehető legtöbbet akarja kiszedni belőle."

Nekem ez már nepperkedés, lókufárcigánykodás. Aki ilyen pofátlanul visszaél a helyzettel, olyantól nem is veszek.

"Mondjuk én még nem láttam 24-70 Z-t sem 160 alatt, ami nem jelenti azt hogy nincs is, de nem az az átlagár."

Tessék, ez már pár hete ott van 140k-ért, és még nem ment el. Volt ott egy-két hónappal ezelőtt 130k-ért is egy. 150-160k körül rendszeresen voltak itt és másik használt-boltokban is - miközben a ph-s aprón is 250k-ért várt valaki madárra

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#331) tvamos válasza .mf (#330) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es ez a 2x4800 Ft honnan van? Mert nem mindenki Budapesten lakik. Mondjuk Pocsajrol mar nem olyan egyszeru. Raadasul nem mindenki olyan talpraesett, hogy villamosozgasson Becsben.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#332) Roachy válasza .mf (#330) üzenetére


Roachy
senior tag

De azt azért érted ugye, hogy a használt piaci árakat a kereslet-kínálat határozza meg?
És gondolom azt sem kell tovább magyarázni, hogy ha valamit túl drágán hirdet, akkor azt nem tudja eladni?
Aki meg kellő körültekintés nélkül vesz használt dolgot, az meg is érdemli, akkor sem lehet az eladót hibáztatni.
Téged meg senki nem gátol abban, hogy Bécsben vásárolgass, ahogyan az eladókat sem, hogy mennyiért hirdetik meg a terméküket.
Senki nem él vissza pofátlanul semmilyen helyzettel, hiszen senki nincs rákényszerítve, hogy megvegye az adott cuccot.
Sejtettem, hogy majd úgy is linkelsz cáfolatként valamit, csak nincs mit megcáfolnod, mert nem mondtam hogy nincs ilyen. Még az is lehet, hogy oka van miért csak 140 az ára, mert az valóban olcsó. Vagy láttad is a szóban forgó optikát? De az is lehet, hogy csak beszámolt termékről van szó és ennyiért is megéri a Tripontnak, hogy ne a polcon álljon. A nagy átlag 160-180 között ment a hirdetős oldalakon, talán most az is emelkedik.

(#333) .mf válasza Roachy (#332) üzenetére


.mf
veterán

A magyar piac kicsi, 1-1 termékből van, hogy senki vagy csak 1 eladó van a piacon. Ha valakinek gyorsan kell vagy nem mer egy bécsi útnak nekivágni, akkor az megszívja, mert vagy az az egy van szinte új árban, vagy megveszi az újat.

Nem láttam azt az obit, de az előző, 130-ért hirdetettről voltak fenn képek, a leírás szerint is jó állapotban volt.

Ha neked beleférnek, a te dolgod, ha nekem nem tetszik, az az én dolgom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#334) Roachy válasza .mf (#333) üzenetére


Roachy
senior tag

Ha neked beleférnek, a te dolgod, ha nekem nem tetszik, az az én dolgom.
Na ebben teljes mértékben egyet tudok érteni veled.

(#335) anaqer


anaqer
veterán

Szerintem Roachy látja ezt jól - hogy a használt cuccok ára valamennyire leköveti az újak árnövekedését, az nem feltétlenül nyerészkedés meg lókupeckodás.

Simán előfordulhat, hogy valaki megvette fél éve az X obit vagy az Y kitet aztán most rákényszerül, hogy eladja - és urambocsá a százalékos árcsökkentést nem az akkori árakhoz méri, hanem a jelenlegi helyzethez. Én ebben nem látok hibát, de számító rosszindulatot meg aztán pláne nem.

(Hogy a 24-70 kitobit meg mennyiért adják hirdetik... amikor újként 450-ért akarják elsózni, akkor egy kitből levetett miért ne mehetne akár 170ért? Ez nagyjából közelíti a tíz évvel korábbi18-55 VR-ok bolti/nullkilométeres arányait... annyi lényeges difivel, hogy azért a 24/70 az egy kifejezetten decens f4-es obi, a 18-55-öt meg max Broki bácsi mélytorkozta.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#336) .mf válasza anaqer (#335) üzenetére


.mf
veterán

Lezárjuk, erre bele kell szólnod? Akkor vegyed drágán, ha neked úgy jó.
Sőt, tudod mit, van eladó Z6-os, 730k listaár helyett csaknekedcsakmost 630k; csak várd meg, míg ideér egy osztrák használtboltból, ahol éppen 1099 EUR +25 szállításért, azaz 425k-ért van...
Attól még, hogy most itthon egy hülye árazási anomália van, továbbra sem tartom korrektnek, hogy új ár közelében, az általuk fizetett árnál jóval magasabban várják a madarakat, akiket lehúzhatnak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#337) Roachy válasza .mf (#336) üzenetére


Roachy
senior tag

Annyit azért még hozzá fűznék, ha lesz bármi eladó cuccod, légyszi keress meg privátban, gondolom eladásnál is ragaszkodsz a te árpolitikádhoz. :R

(#338) BoscoD55


BoscoD55
tag

Dobalozhattok itt azzal, hogy a hasznalt eladasi termekek arat a piac hatarozza meg, de senki nem lesz olyan hulye, hogy 450 ezret adjon egy hasznalt Z5-ert, csak azert, mert most az uj gepek piaci ara megugrott.

Minden masra is igaz, hogy meghulyult a legtobb hirdeto, es teljes szivbol kivanom nekik, hogy rohadjon rajuk, amit arulnak.

Nikkor 70-200 f2.8 VR1-et is lehet talalni 210-ert, es 260-ert is a hasznalt piacon. Csak azert nem fogja senki megvenni 206-ert, mert oda van irva melle, hogy megkimelt darab.

En digitalis vasutmodellezessel foglalatoskodom, es a legtobb termekert mi is Ausztriaba, vagy Szlovakiaba jarunk at, pedig Debrecenben lakom. De ameddig itthon 150e forint egy etkezo kocsi, addig kinn megkapom 80-90e forintert. Ossze lehet gyujteni, hogy egy forduloval tobbmindent is vegyel, es akkor meg tobbet sporolsz. De, ha csak 1-2000 forinttal jonne ki olcsobbra, akkor is inkabb kimennek, mintsem ezeket a kapzsi kereskedoket tamogassam. Bar, mivel neha mar 10e forintbol megvan egy lutoni retur repjegy, igy lassan mar lehet erdemesebb lesz oda kijarni vasarolni.

(#339) tvamos válasza BoscoD55 (#338) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oke, de az is vicces, hogy meghirdetek valamit, hogy 120 ezer, alku nelkul, mert az a realis ara, es minden barom felhiv, hogy adjam mar 60-ert, es meg a postat is fizessem. Szoval a vevok pont ugyan ugy el vannak tevedve. Johogy dragan teszik ki, ha tudjak, hogy a "Mennyit engedsz a felebol?" a sztenderd koszones.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#340) Roachy válasza BoscoD55 (#338) üzenetére


Roachy
senior tag

Az értelmezéssel nálad is gondok vannak...
Tulajdonképpen leírod ugyanazt amiről beszélek.
A használt piacon minden annyit ér, amennyiért megveszik. Pont így határozza meg az értéket. Ha nem veszi meg senki, akkor túl drága, csökkenteni kell az árát. Ha meg valaki irreális áron vásárol használt cuccot, az legyen az ő baja.
Könnyen lehet azért "hülyült" meg a legtöbb hirdető, mert most simán megveszik drágábban is.
De most komolyan, nem is értem mit vitatkoztok?
Gondoljatok csak a videókártyák jelenlegi helyzetére. Én az évekkel ezelőtt vásárolt vga-m, most drágábban tudnám eladni használtan, mint amennyiért akkor újonnan vettem. És komolyan azt mondjátok, hogy a a chip válság előtti használt áron kéne meghirdetnem (már ha eladnám)?
De ugyanez van a használt autóknál, albérleteknél és rengeteg másnál is.
Ezt ti sem gondolhatjátok komolyan.
Egyébként meg ha már mindenképpen hibáztatni akartok valakit, az pont hogy a vevők legyenek, akik miatt lehet ilyen áron hirdetni, hiszen megveszik, kibérlik. Mert a magyar többség sajnos ilyen töketlen és az "ez van ezt kell szeretni" ostoba elvet követi.
Soha nem az eladók diktálják az árakat, hanem a vevők.
Én is rengeteget vásárolok külföldről, mert ott reálisabb az árazás. Csak én lusta vagyok utazni érte, inkább ebay-en licitálok.
Eladni meg értelem szerűen itthon szeretek.

(#341) Roachy válasza tvamos (#339) üzenetére


Roachy
senior tag

Ja igen, ez meg a másik.
A vevők az idióták...

[ Szerkesztve ]

(#342) BoscoD55 válasza Roachy (#340) üzenetére


BoscoD55
tag

En fotos cikkek teren raszoktam inkabb az MPB-re, az e-bay helyett. Az USA-ban is onnan rendeltem, es itt is. Egy kis idoben megijedtem, hogy tenyleg atkerul a warehouse UK-be, es akkor mar nem fogja megerni a vam miatt, de hal'stennek maradt Berlinben. En nem tudok mas olyan oldalrol, ami fel tudna venni a versenyt az MPB araival. E-infin oldalon soha nincsen keszleten semmi, itt meg lencsekbol, es vazakbol is kanaan van.

(#343) Roachy válasza BoscoD55 (#342) üzenetére


Roachy
senior tag

Régebben volt hogy onnan vásároltam, de most már ott sincsenek olyan kiugróan jó árak. Bár még mindig jobb mint itthonról, leszámítva hogy ezekre nincs itthoni gyári garancia, csak 6 hónap általuk vállalt.
Konkrét példa, hogy maradjunk a Z5-nél. Facebookon most láttam itthoni decemberi vásárlású, 1000 expós gyakorlatilag új Z5-öt 470-ért. Ehhez képest az MPB-n az újszerű 6 hónap MPB garival, ismeretlen korral és expószámmal 1160 euro + 17euro posta.
Én inkább az itthonit venném meg, annyival nem drágább mint amennyit a hazai még 2.5 év gyári gari biztonsága jelent.
Másik konkrét példa, 1 éve ebayen licittel vettem egy gyakorlatilag új Z6-ot, az MPB-n jelenleg a legolcsóbb is jóval drágább, mint amit azért fizettem.
Ebayen egy szerencsés licittel sokkal jobb áron lehet vásárolni. Igaz oda azért kell a türelem, sürgős vásárláshoz nem ideális.
De ha nem vázról van szó, és nincs türelem, akkor erős opció az MPB.

(#344) BoscoD55 válasza Roachy (#343) üzenetére


BoscoD55
tag

550-ert pedig van z6+ftz. Nem kerdes, hogy melyik a realisabb ar. De, par hete volt ugyanugy szinte alig hasznalt z5 375e forintert is, ahogyan z6+ftz 530e forintert.

Par het, masfel honap alatt ekkorat nem ugrik egy hasznalt technikanak sem az ara. Ezek nem oldtimer autok, amikhez odairod, hogy gyujtoi darab, es automatikusan 3M forinttal tobbe kerul.

Az ebayen is van eleg sok rendelesem, de licitalni meg soha nem mertem, nem igazan tudom, hogy mi ott a jo taktika, es mindig is lusta voltam utanaolvasni :D

(#345) BoscoD55


BoscoD55
tag

Sziasztok,

A hetvegen volt lehetosegem kiprobalni egy z6 es egy d500 vazat a termeszetben. Mind a ketto vaz tesztelve volt egy afs 300, es egy 200-500 lencsevel. Mivel csak kora delutan tudtunk kimenni, igy mar csak a kisebb madarak maradtak temanak. Az lett volna az egesz celja, hogy vegre meg tudjak hozni egy dontest, hogy kell-e nekem z vaz, de amennyire lelkes voltam eddig, annyira el is bizonytalanodtam. A d500 AF-e sokkal tobbet alalt, mint a z6-e. Nyilvan ehhez a fotos is kell, nem csak maga a gep, de kerdes, hogy tenyleg en benaztam ennyit, vagy a d500 az jobb lenne erre a celra? Persze, nyilvan egy z obival lehet mas lett volna a tortenet.

(mondjuk, ha csak a hang alapjan dontok, akkor egyertelmuen a d500 lenne :DD )

[ Szerkesztve ]

(#346) total90 válasza BoscoD55 (#345) üzenetére


total90
veterán

Próbáld ki egy Z obival... más világ.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#347) BoscoD55 válasza total90 (#346) üzenetére


BoscoD55
tag

Nincs halando ember szamara elerheto tele Z lencse. Nem ertem miert nem lehetett kijonni egy profi DX MILC vonallal, es legalabb 1, az atlag felhasznalonak keszult Z televel.

(#348) t72killer válasza BoscoD55 (#345) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Minden firmware frissítve volt? (kamera, lencse, adapter)

#347: +1 :(. Én is egy canon(!!) 2.8/200-assal használom leggyakrabban a gépezetet (+van egy simga 150-600, de ahhoz túl gizda vagyok).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#349) .mf válasza BoscoD55 (#345) üzenetére


.mf
veterán

Ez sajnos ilyen - a D500 egy sport-/riporter-váz, az AF-ra van kihegyezve. A Z6 AF általános felhasználásra teljesen jól működik, de ahol ennyire számít az AF, ott már kijön a különbség.
Cserébe a D500 képei sokkal hamarabb zajosodnak, nem bírják annyira jól a magas ISOt, kisebb a dinamika-tartománya, és nem olyan szépek a színei, mint a Z6-nak.

Majd talán a Z6III... nemrég kikerült egy befektetőknek szánt diasor a tervekről, ott azt írták, hogy "Deploy advanced features from the Z9 across the lineup" - és a Z9-en kívül a többi váz sajnos le van maradva AF-ban a konkurenciához képest.
Lehet, hogy én is skippelem a Z6II-t (főleg, hogy a téli €1700-ról szép fokozatosan €2150-re emelték, majd most nyárra "leakciózták" 2050-re - ami drágább, mint a megjelenéskori €2000 ára...), és a Z6III lesz a következő.

Z tele: sajnos ez van. Én is nagyrészt FX obikat használok még, nem kezdtem még Z-re váltani őket - nagy az árkülönbség, hiába jobbak.

Roachy: "ha lesz bármi eladó cuccod, légyszi keress meg privátban, gondolom eladásnál is ragaszkodsz a te árpolitikádhoz."

Akkor sokat kell várnod, mert nagyon ritkán adok el bármit is; de amiket eladtam, azon nem nyerészkedtem, használtat hasonló áron adtam tovább, mint ahogy én szereztem, vagy ha újan vettem, amennyit a fair használt értékének tartottam.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#350) BoscoD55 válasza .mf (#349) üzenetére


BoscoD55
tag

kivancsi vagyok az uj 400mm 4.5 milyen aron lesz bejelentve, bar szerintem egy piaci rest hivatott betomni, szoval ugyis sold out lesz az elso heten, aztan meg a szokasos feleves varolista

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.