Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!
Olvasgattam mostanában több tesztet a Z6-ról és szinte midegyikben megemlítik a gyenge AF teljesítményt (lassú, valamint „huntingol”). A gép mostani állapotában is jellemző rá ez a probléma, vagy frissítésekkel sikerült úrrá lenni rajta?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#52) .mf válasza aginor (#51) üzenetére


.mf
veterán

A "lassú, huntingol" eleve egy erős túlzás volt. Az A7m3 magasra tette a lécet AF-ben, de azon kívül nem volt az rossz. Persze, amikor moto/endurocross versenyt lőttem vele, a nagy porban el tudta veszteni a témát, de ez már elég extrém felhasználás (és ebben lehet, hogy a többi is szenvedne). Nálam még a gyári van, koncerteket simán lövök vele, nagyon extrém esetek (szinte full sötét színpad, vagy full szembefény és vastag füst, amikor saját szememmel sem látok éleket) kivételével dolgozik mint a kisangyal.
Úgy emlékszem pár oldalon összehasonlították az eredeti és a frissített fw-rel az AF-et (pl. DPR), és úgy már sokkal jobban dicsérték a gépet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53) aginor válasza .mf (#52) üzenetére


aginor
addikt

Köszi a választ és ha van még türelmed, akkor fárasztanálak még egy kicsit. :B
A kommented alapján azt szűrtem le, hogy kevesebb fényben is megbízható az AF. A hátsó kijelző af tergeting padként még most sem használható? A teljesen elektroniks zár már működik? Van olyan nyűgje a gépnek, amivel nem vagy elégedett, vagy amit nem szeretsz? Adapterezett objektívekkel próbáltad? Ha igen akkor mi a véleményed?
:R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#54) .mf válasza aginor (#53) üzenetére


.mf
veterán

- Rengeteg koncertet, pár fesztivált fotóztam vele (mert Covid miatt szinte minden elmaradt, idén csak a Fekete Zaj lett megtartva). Adapterezett 70-200 f2.8G VR1-gyel lőttem sok koncertfotót, biztos vannak ennél a kombónál jobbak is, de elég jól működött ez is nálam (ha érdekelnek képek, Fb-on fmartinphoto).
- AF targeting pad tudtommal csak Panánál van, sajnos itt sincs. De van joystick...
- teljesen elektronikus zár mindig is működött vele, time-lapse-eket azzal lőttem
- minden géppel van valami nyűgöm :DDD de ezzel a legkevesebb. Van, ami hw-es (pl. második kártyahely; vagy a túl elől lévő állványmenet, úgy kellett a QR-plate-eim között keresgélni, melyik nem ütközik az FTZ-vel), van, ami sw-ből javítható lenne. Pl. a vízszintező túl otromba nagy, és 0.25-0.5 fokot az is téved (a Sony A7-em 0.5-1 fokot téved, Oly EM5-ön meg olyan rossz az UI, hogy inkább be se kapcsoltam). Pár funkciót sajnos nem lehet gombra kitenni, pedig jó lenne. Idegesítő, hogy az időzítőt deaktiválja, ha kikapcsolom vagy sleepel. Face- és EyeAF nem tudom, mennyiben változott az új fw-ekben, de 1.x-ben csak Auto-AF-fel működik, amit én sosem használok. 30s a leghosszabb záridő, a 780-asban 60, de talán még 120 és 240 is van, jó lenne ND1000 képekhez. USB-C-n csak kikapcsolva tölt, vagy ha nagyon gyorsan bekapcsolom, lövök egyet, és ki is kapcsolom, akkor még folytatja a töltést - de ha már lassan csinálom vagy többet lövök, akkor nem kezd újra tölteni, ki kell húzni és újra bedugni... A gyári töltő egy vicc, bazinagy és lassan tölt, inkább vettem egy kínai USB-s utazótöltőt. Wifin lassan másolja át a képeket, és a Feladatkezelőben az Nkptenum3 vagy mi service-t újra kell hozzá indítani, legalábbis nálam. Nem tudom, biztos vannak még apróságok. Még ezzel együtt is egy egész kellemesen, jól kezelhető gép

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#55) Chicago


Chicago
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy fotózás közben a Z 50mm 1.8s objektív nálatok is produkál fókusz zajt af-c és automatikus af mező módban?
Új a rendszer, nincs tapasztalatom, de több tesztben azt olvastam, hogy a fókuszálása "dead silent".
Nem mondanám hangosnak, de rá figyelve hallható.
Videózás közben nincs ez a jelenség.

(#56) NandorHUN válasza .mf (#52) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen, első fw gyengébb volt.
Ez volt a nagy baj, mert legtöbb review rögtön le is írta az AF-t, és mire jött a frissítés már nem foglalkoztak vele.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#57) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aliról mennyire éri meg Fringer adaptereket venni? Vajon nem hamisítják a cuccot? Épp akciózzák (bár amikorra valaki ezt olvassa, tartok tőle lejár)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58) total90 válasza t72killer (#57) üzenetére


total90
veterán

Ha már adapter, akkor miért nem a gyári? Tudom a linkelt az Canonos, de mi van Canonra ami Nikonra nincs?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#59) t72killer válasza total90 (#58) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:F? ftz-m természetesen van. ja h nem gyári obi? van egy 2.8/200L-em, ilyen nincs nikonban csak bazinehéz zoom. használtpiacon se kicsi előny, ha canon végűek közül is válogathat az ember

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#60) NandorHUN válasza total90 (#58) üzenetére


NandorHUN
addikt

Van 1-2 obi ami nincs nikonon és van olyan ami Nikonon van, Canonnak nincs.

Engen a támogatás jobban zavarna pl. Nikon tudom hogy frissiti a soft-ot ftzre is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#61) t72killer válasza NandorHUN (#60) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fringer példásan tartja karban a firmware-eit, a fujisok nagyon dícsérik (canon-fuji adapterük már régóta van).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62) .mf


.mf
veterán

Hírek újabb obikról, a roadmapre felkerültek a sziluettjeik is:
- 28 compact
- 40 compact
- 24-105
- 50 micro
- 105 micro
- 85, ami sokkal vaskosabb, mint az 1.8-as, szóval minimum 1.4, de lehet, hogy 1.2
- 100-400
- 200-600
- 400
- 600
- DX 18-140
Ambiciózus terv ez a 11 obi, a kérdés már csak az, hogy mikor jelennek meg... igaz, ezek közül engem legfeljebb a compact 28 és 40-es érdekel, én inkább a Tamron 70-180-ast és a Samyang 18, 45 és vagy 75 vagy 85-öst várom végre Z-mountra. Vagy ha esetleg valaki kihozna egy 20-100 f4-es obit...

A roadmapről viszont hiányolok egy kompakt 70-200 f4 vagy 70-300-ast, főleg, hogy a Canon nemrég jött ki a kompakt 70-200-asaival. Nem lepődnék meg, ha ezek is csak úgy előbb becsusszannának a roadmapet megkerülve, mint több obi is tette (24-50 és a DX kitobik).

Reméltem, hogy lesz valami black friday akció még a cashback tetejébe, de még mindig 949 EUR a 14-30-as, és 849 GBP / 980 EUR a 24-200...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#63) t72killer válasza .mf (#62) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 200-600-ra bekészítek egy malacperselyt... Bár a sigma 150-600s-t lehet sikerül megszoknom + ő is csiszolódgat FW-téren. Egyelőre felemás a kapcsolatunk, bár mióta megvan a sigma usb-s csati és az 1.0-s FW-ét végre frissítettem + a z6 is megugrotta a 2.10->3.10 lécet, még nem vittem ki.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64) NandorHUN válasza .mf (#62) üzenetére


NandorHUN
addikt

Tetszetős, de jöhetne lassan pár Tamron is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#65) total90 válasza t72killer (#59) üzenetére


total90
veterán

Ez épp nincs, de ott van cserébe a 200-as f2-es :P

#60NandorHUN
Szerintem egy év még és aztán minden lesz natívan Z-re. Mindezek mellett a sok régi Nikon obi (Sigma és Tamron is) 90%-a támogatva van a gyári adapterrel.

#62.mf
A 85-ös szerintem 1.2-es lesz, hogy legyen egy kis Canon konkurencia.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#66) mazsi70


mazsi70
senior tag

Csak érdekességképpen : Vettem egy Tokina Opera-t .Tökéletesen megy a gyors és pontos AF .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#67) t72killer válasza total90 (#65) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD, szólj, mielőtt megdobsz vele, beiratkozok a Bayern kapusiskolájába :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#68) total90 válasza t72killer (#67) üzenetére


total90
veterán

Fel sem bírom emelni :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#69) NandorHUN válasza total90 (#65) üzenetére


NandorHUN
addikt

Szrintem covid eltolja a fejlesztéseket 1 évvel...

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#70) total90 válasza NandorHUN (#69) üzenetére


total90
veterán

Meglehet, a 70-200-ra és 2 hónapot vártam és az új 14-24-et is csak december közepére ígérik. Az előrendelt Z7II-t meg lehet csak januárban kapom meg. Sajnos ez most mindent eltol egy kicsit, de bízzunk a legjobbakban.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#71) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Hali!
A Z6 vagy Z6ll képes az autofókuszra f/13-en? (Sigma 150-600 f/5-6.3 600mm-en 2x-konverterrel f/13 lesz belőle...)

(#72) kvarc válasza bakosgabor57 (#71) üzenetére


kvarc
tag

Z6 f5,6-ig van auto focus. még f8 sincs mint a d750-én.

(#73) t72killer válasza bakosgabor57 (#71) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A TC-1401-el simán fókuszálja a z6 a 150-600 sportot;).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#74) bakosgabor57 válasza t72killer (#73) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Akkor most hogy is van ez? Ütközés van az előtted szólóval! DSLR-en általában f/8 -ig van autofókusz (nálam D500- on is). Neked az f/6.3- ból 600mm-en 1.4x konverterrel lesz f/9, amin már csak manuál fókusznak kéne lennie, feltéve, hogy a Z6- on is csak f/8- ig van autofókusz. Youtube- on is azt látom, hogy f/8 felett MILC-eken is esélytelen az autofókusz, és csak manual van.

[ Szerkesztve ]

(#75) PuMbA válasza bakosgabor57 (#74) üzenetére


PuMbA
titán

Működnie kéne, hacsak nincs szoftveresen lekorlátozva. MILC-ek fókusza sötétebb körülmények között is működik, mint a tükrösöké. Canon-nak ugye van f/11-es obija és ott is van fókusz, illetve beszámolók szerint már sikerült valakinek f/13-f/16-tal is fókuszálni egy első generációs EOS R-rel, de ekkor már nem valami fényes a találati arány.

[ Szerkesztve ]

(#76) t72killer válasza bakosgabor57 (#74) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem érdekel, mit mond az elmélet, a rendszer műkszik a kezemben, nem is túl rosszul - bár a BIF-hez még gyakorolnom kell.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77) .mf válasza kvarc (#72) üzenetére


.mf
veterán

Nem, az f5.6 az a rekeszérték, amire annál szűkebb rekesz esetén fókuszáláshoz nyitja a rekeszt. (Szemben a dSLR-ekkel, amik teljesen kinyitják a rekeszt fókuszáláskor, ez viszont focus shiftet okozhat néhány arra hajlamos obival). Ennyi és nem több, ez nem jelenti azt, hogy f13-on ne tudna fókuszálni. Max. annyira kevés fényt ereszt át, hogyha nem hétágra süt a Nap, akkor lehet, hogy lassú, huntol, vagy már nem talál fókuszt. Mivel dSLR-ekkel szemben nem csak PDAF hanem CDAF is van, így elvileg szűkebb rekesznél is tud még AF-et.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#78) bakosgabor57 válasza t72killer (#76) üzenetére


bakosgabor57
őstag

A bibi ott van, hogy nekem TC-2001 konverterem van, és ezzel D500-on a 150-600-al csak manuál fókusz f/11- f/13, tehát a 'bird in flight' szinte ki van zárva. De a kétszerezőt nem is erre vettem...
Ezért érdekelne, hogy milcen hogy működik.
Azt hiszem rosszul tettem fel eredetileg a kérdést. A Sigma 150-600 f/5-6.3 -ból egy kétszerezővel lesz nyitva f/11-13. A kérdés, hogy itt működik-e az AF milcen?

[ Szerkesztve ]

(#79) t72killer válasza bakosgabor57 (#78) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az tényleg bibi, a nikon konvertereket (lehet rossz) emlékeim szerint műteni szokták ilyen célzattal.
2x-ezővel nem tudom, megy-e a 150-600. Őszintén lehet az obimmal van valami bibi, de a sigma 1.4x-gyel, 840mm-en már szobában (nem mos a légkör) se túl éles a cucc még a z6 öklömnyi pixelein se. Lehet leszokok a TC-ről/ha 1x lesz türelmem, letesztelem azonos körülmények között, bányászható-e extra adat nyújtott fókusszal készült képekből...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#80) kvarc válasza bakosgabor57 (#74) üzenetére


kvarc
tag

Amikor vettem a z6-ost akkor néztem utána úgy 1,5 éve. Nikon használati szerint auto focus f5,6 van. A d500, d7200, d750 mind tud f8 is de z6 akkor Nikon szerint nem. Lehet működik f5,6 felett is csak vagy működik vagy nem.
Persze azóta volt több FW utdate és lehet kitolták a határokat is.

[ Szerkesztve ]

(#81) .mf válasza kvarc (#80) üzenetére


.mf
veterán

Akkor vedd elő újra és olvasd el és értelmezd.

A DSLR nyitott rekesszel fókuszál, pl. 50 f1.4-gyel f1.4-nél f1.4-en, f2.8-nál f1.4-en, f5.6-nál f1.4-en, f8-nál f1.4-en. A DSLR csak akkor fog f8-nál f8-on fókuszálni, ha nem tudja tovább nyitni a rekeszt (pl. f5.6-os obi + 1.4x TC).

A Z6 az adott rekeszen fókuszál amennyiben az nem nagyobb f5.-6-nál, ezzel kerüli el a focus shiftet. Tehát 1.4-nél f1.4-en, f2.8-nál f2.8-on, f5.6-nál f5.6-on, f8-nál f5.6-on, f11-nél f5.6-on.

@Bakosgabor57: sosem hallottam még panaszt arra, hogy f5.6 + 1.4x TC-vel valakinek gondja lett volna, pedig az már f8. Az AF megy, de olyan kevés áteresztett fénynél már lehet, hogy PDAF nem lesz, csak CDAF, tehát a követő fókusz kilőve. Meg eleve sok fény kell hozzá. Keress rá flickr-en, DPR-en, mindenki azt mondja, hogy a 150-600 + 1.4x TC dSLR-jüknél is jobban működik Z6-on. 2x TC-t meg senki sem használ, akit ismerek, annyira lágyítja a képet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#82) kvarc válasza .mf (#81) üzenetére


kvarc
tag

Elolvastam és anno a Nikon szervizt is felhívtam hogy tényleg nincs f8-as af.
Amit írsz is alátámassza a f5,6 legszűkebb rekesznyilast. Ha a rekesz szám f5,6-nál nagyobb 5,6 fókuszál a z rendszer. Ha az objektív nyitott állapotban f5,6 kevesebb fényt enged be (pl f5,6 x1,4 TC-vel) nem garantált az autofocus működése. Ez nem jelenti hogy nem működik, de nincs rá semmilyen garancia rá.

(#83) topikk válasza kvarc (#82) üzenetére


topikk
senior tag

Ez biztosan féligazság így. Nehogy már a natív 24-200 ne fókuszáljon a 200-as végén...Ki van zárva.

(#84) kvarc válasza topikk (#83) üzenetére


kvarc
tag

1.x FW után elég jelentősen belenyúltak a autofocus rendszerben. Gondolom a Nikon tudja mit csinál és a f6,3 200mm-en nativ obival működni fog. A legtisztább az lenne ha úgy mint a dslr-nél megmondanák a z gépek milyen f stop működnek megfelelően. De jelenleg nincs ilyen. Az hogy valakinél működik f8 vagy f13-as rekeszel valamilyen fényviszonyoknál nem lehet specifikációnak tekinteni.

(#85) .mf válasza kvarc (#82) üzenetére


.mf
veterán

"tényleg nincs f8-as af."

Bullshit. A megjelenésekor 1.x fw-rel már egyből próbálgatták emberek 150-600-zal + 1.4x TC-vel, az f9, és azt írták, hogy nemcsak működik az AF, de pontosabb is, mint a dSLR-jükön

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#86) t72killer válasza kvarc (#80) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem 2.0ás z6 váz + 1.0ás 150-600 fw verziókkal is ment az af.

#85: úgybizony :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#87) total90 válasza .mf (#85) üzenetére


total90
veterán

Ez így van, most próbáltam ki és f13-on is műxik (aktuális fw mint a vázon mint az obin).

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#88) topikk


topikk
senior tag

Sziasztok!

Próbálgatom, állítgatom a Z6 ii-t és többnyire minden remek, az AF a legnagyobb ugrás az E-M1 ii után és az EVF minősége. Van viszont egy téma ami butának tűnik vagy csak én nem találom, hogy kell beállítani: információk megjelenítése az EVF-ben.

Nem találom sehol a kiégett csúcsfények, bebukott árnyékok megjelenítését. Ez nagyon hiányzik, folyamatosan használtam + EV korrekció ha kellett. A hisztogram olyan kis csökött, sokat / pontosat nem látni rajta. De lehet, hogy csak én bénázok, nem tudom elképzelnui, hogy nincs villogás, zebra vagy valami.

Aztán nem tudom egyszerre megjeleníteni a szintezőt és a hisztogramot. Csak egymás után jeleníti meg ezeket, egyszerre nem.

(#89) .mf válasza topikk (#88) üzenetére


.mf
veterán

Ha a m2 is olyan, mint a m1, akkor sajnos tényleg nincs :( Csak az elkészült képet visszanézve villog a zebra. Nekem is nagyon hiányzik, pedig egyszerű szoftveres fícsör lenne... Na meg a szintezőből is egy kisebb, kompaktabb, ami nem takar ki annyit (a Sony megoldása ilyen téren egész jó volt, csak kár, hogy ennél is pontatlanabb, ált. 0.5~1 fokot téved, ez meg 0.25~0.75).
A szenzor jól bírja az alexpót, ezért én -2/3 vagy -1 FÉ-en lövök by default, azzal kevés gond van kiégéssel.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#90) t-shirt


t-shirt
veterán

Sziasztok!
A Z6II/Z7II-höz nem találtam referencia útmutatót magyar nyelven. A Z6/Z7-hez van, illetve angol nyelven találtam a mark II-es készülékekhez. Még nem készült el vagy nem is tervezik a fordítást?

(#91) topikk válasza t-shirt (#90) üzenetére


topikk
senior tag

szia!

Itt van: https://downloadcenter.nikonimglib.com/hu/products/556/Z_6II.html

A highlight peaking / zebra témához: video üzemmódban van zebra, be kell kapcsolni a funkciót és pillanatra átkapcsolni videora és látszik :C nem tökéletes / folytonos, de működik.

[ Szerkesztve ]

(#92) NandorHUN válasza t-shirt (#90) üzenetére


NandorHUN
addikt

Szerintem érdemesebb angol videokat nézni.
Ott kiemelkik a lényeget és érthetőbben mint ami a manualokban szokott lenni.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#93) t-shirt válasza topikk (#91) üzenetére


t-shirt
veterán

Köszi, ezt megtaláltam magam is, én a referencia leírás hiányolom, ami angolul vagy 800 oldal nem 80

https://downloadcenter.nikonimglib.com/en/products/556/Z_6II.html

NandorHUN, köszi, sok videón túl vagyok már :) csak gondoltam amíg megjön a gép beleolvasok a leírásába is, tudom aki egy Nikont használt már az mindegyiket tudja használni

(#94) topikk


topikk
senior tag

Próbálgatom az "animal eye AF"-et, elég sokszor (kb 40-50%-ban) nem találja a szemet, volt, hogy a levelek között fedezett fel valami szerinte hasonlót és oda fókuszált. Érdekes módon a wide area kevésbé hatékony mint az Auto Area, pedig kisebb területen kell keresnie. Lehet, hogy a sötét szőr a probléma, oldalirányból nagyon ritkán áll rá a szemre (a fókusz ekkor is jó többnyire, a piros négyzetek a kutyán vannak). Nem mintha enélkül nem lehetne kutyát fényképezni, de jó játék. Azért lehet még ezt jobbítani.



(#95) .mf válasza topikk (#94) üzenetére


.mf
veterán

Elég swirly a háttérmosás, meg mintha lenne rajta egy jó adag hordó-torzítás is, na meg nem kevés vignettálás (ha nem utómunkával került rá), ez valamelyik régi -G-s obi?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#96) topikk válasza .mf (#95) üzenetére


topikk
senior tag

Nem, ez a Z 50mm 1.8. A sötétedés utómunka. A hordótorzítást én nem látom, de Adobe DNG konverter + Lightroom 6 volt a kép útja, nem tudom ez hogy kezeli a lencsekorrekciót.
Tegnap FW-t frissítettem a vázon és azóta viszont nem működik a DNG konverter, + a LR nem tud panorámát összerakni a DNG-ből, szóval ez nem lesz járható út. A C1 meg a DXO viszont nem tud sem panorámát, sem többexpós képet összedolgozni :( Elakadtam, a végén mégis elő kell fizetnem a LR-ra? Úgy utálom őket ezért :D

(#97) t-shirt


t-shirt
veterán

Sziasztok!
Beállítható hogy, manuális élességállitásnál automatikusan nagyítsa a képet?

(#98) PuMbA válasza topikk (#96) üzenetére


PuMbA
titán

Lightroom 6? :DDD Annyit fejlesztettek már a sebességben meg egyes fícsörökben rajta.... elképzelni se tudom milyen lehet azon az őskövületen dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#99) topikk válasza PuMbA (#98) üzenetére


topikk
senior tag

Nekem teljesen jó, sebességgel nincs gondom és az eszközökkel is többnyire megoldok mindent amit elképzelek. Egyszer fizettem érte kb 100 EUR-t, több mint 4 éve használom. Az előfizetés meg évi 150 EUR. Nekem nem éri meg.

(#100) t-shirt válasza t-shirt (#97) üzenetére


t-shirt
veterán

Beállítottam a 100%-os nagyítást az egyik gombra, így sem rossz. Tényleg nincs lehetőség arra hogy ez automatikus legyen fókuszállításnál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.