Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) .mf válasza coxymaxi (#150) üzenetére


.mf
veterán

Pénztárcailag is biztos sok jobb választás van még.
APS-C-ben nem vagyok annyira otthon, de ezeket mondanám még, hogy ezeknél nézz körül:
Sony A6100, 6300, 6400, 6500, 6600 - ezek közül inkább az utolsó három
Fuji XT3, XT30, XS10, talán az XH1-ből is még találsz
Valamint ceruzásan a m4/3-os Pana G8, G80, GX8, GX80 - csak ezeknél nem lesz túl acélos a követő AF.

Z50-hez jelenleg csak 2 db obi van, és a roadmap is csak egyetlen 18-140 DX-es obiról ír. Látványosan a FF a fejlesztési irány, a DX-et hanyagolják (bár lehet, hogy hamarosan jön egy új DX váz, bár illene is, a Z50 túl herélt lett).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#152) tvamos válasza .mf (#151) üzenetére


tvamos
nagyúr

Canon M6 Mark II kb. egy arban van a Z50-nel.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#153) .mf válasza tvamos (#152) üzenetére


.mf
veterán

Igazad van, van a Z50-nél is rosszabb választás ;]

Canon EF-M? Komolyan? Hány obi is jött ki rá a lassan 10 év alatt? Kevesebb, mint ahány gép, és azok is milyenek? A 22 f2 kb az egyetlen épkézláb obi rá, a többi csak kitobi szintű zoom. Azt csiripelik egy ideje a verebek, hogy lesz RF-mountos APS-C gép is, ezzel az EF-M-nek hivatalosan is vége lesz. Mintha nem lett volna eddig is egy zsákutca...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#154) t72killer válasza t72killer (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyors visszajelzés: a fringer EF-Z szuperül működik 3.10es FW-en lévő z6-tal 2 obin: sigma 1.4/20 és canon 2.8/200 :R Egyelőre csak pár próbát lőttem, szépen megy az AF.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#155) tvamos válasza .mf (#153) üzenetére


tvamos
nagyúr

Z50-re azert lehet tenni F-es obikat, nem olyan nagy kompromisszum az, es eleg jol mukodnek. Az aruk is elerheto kozelbe hozza oket, foleg, ha majd meg tobben szallnak ki a Nikon DSLR-bol.

M6 II-re azert vannak Sigma obik is, azok teljesen jok. Itt tenyleg jo az adapter, sot, kinai adapterek is vannak, egesz olcson, es ha hasznalt, olcso objektivet akar valaki, az EF bajonet a legjobb valasztas. (Nem veletlen kuzdottek a Sony-sok az MC11-gyel.) Pletyka meg mindig lesz, hogy ezt, vagy azt kivezetik a gyartasbol. Majd kiderul. Az EF bajonetes obik jok lesznek az RF-es APS-C Canonra is...

Az A6100 tenyleg jo arban van, ez igaz.

Az altalad felsorolt listaban meg a Fujifilm X-T30 van arban ott, mint az Z50, de az objektivek nagyon dragak szerintem.

Ha viszont szamit a kerdezonek az idojaras allosag, akkor csak a Z50 marad.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#156) mazsi70


mazsi70
senior tag

[Z9]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#157) topikk válasza mazsi70 (#156) üzenetére


topikk
senior tag

Hamarosan nyomott áron lehet használt D5 és D6 vázakat venni.... :)

(#158) t72killer válasza mazsi70 (#156) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, 8k videó. De jó lenne még róla pár kézzelfogható részlet - bár ez az a kategória, ami valszleg 4éves használtan is túl drága a földi halandónak :DDD. Gondolom a covidolimpián már kint lesz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#159) tvamos válasza t72killer (#158) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Gondolom a covidolimpián már kint lesz."

Vajon egy profi fotos mennyit gyakorol, mielott kimegy egy uj vazzal egy ilyen esemenyre? :U Eleg ritkan van olimpia, plane ugyan abban a varosban.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#160) t72killer válasza tvamos (#159) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem 1 vázzal tolják és egy ekkora eseményen ezernyi másod-sokadrangú téma van. A fotós csapatok működését nem ismerem, nem tudom kapnak-e pl promócióként új technikát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#161) .mf válasza tvamos (#155) üzenetére


.mf
veterán

"adapterek"

Nyilván azért vesz bárki is egy kompakt APS-C MILCet, hogy utána vegyen rá adaptert és nagy dSLR obikat :)

"vannak Sigma obik is"

Sonyra és Fujira is. A Tamron, Samyang, Viltrox és a saját obiparkjuk mellé...

"ha hasznalt, olcso objektivet akar valaki, az EF bajonet a legjobb valasztas"

Ha valakinek fontosabb, hogy olcsó legyen, mint hogy jó is legyen... :U
A jó Canon obik drágák - az olcsók pedig nem véletlenül olcsók. Hiába olcsó az 50-esük, ha sokat kell rajta rekeszelni, hogy ne taknyoljon - az összes 50-esük gyenge, nyitva lágy, sokat kell rajta rekeszelni, nem csak az 1.8-as, hanem az 1.4-es, sőt, még az 1.2-esre is igaz, pedig az egy drága L-es obi. A pro és valóban jó képű zoomjaik közül csak a régi 70-200 f4 olcsó - nem ok nélkül, mivel abban nincs stabi (ahogy a Canon APS-C vázakban sem), ezért szabadult tőle mindenki nyomott áron, amikor kijöttek a stabis verziók.

---

"Vajon egy profi fotos mennyit gyakorol, mielott kimegy egy uj vazzal egy ilyen esemenyre? :U "

Vajon egy új csúcsgépet meddig tesztelnek, mire piacra kerül? :U
A megjelenéskori promó-anyagban szereplő, vele készült képeket szerinted előző nap készítették? :U Rendszeres, hogy több hónappal, akár fél évvel korábbi képek.
Az Olimpiáig pedig még bő 4 hónap van hátra.
A gép rég készen van, ha már a végleges formát mutogatják. Már csak a működés és fícsörök finomhangolása és tesztelése van hátra, na meg a gyártás felfuttatása, hogy induláskor legyen készlet.
Olimpiát fotózni egy elég szűk, elit klub (pár éve volt róla egy érdekes doku), sokuk kap gyártói támogatást, van bevonva gyártói programokba, tesztelésbe, így a kezeikben rendszeresen szúrnak ki nagy sporteseményeken még be nem jelentett fotós felszereléseket.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#162) t72killer válasza .mf (#161) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

mondjuk a z6 elég ratyi firmware-rel került piacra, eltartott egy ideig, hogy kipofozták.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#163) .mf válasza t72killer (#162) üzenetére


.mf
veterán

"elég ratyi"

:U Érdekes, nálam az a ratyi gyári fw is elég jól teljesített, még sportra is, de biztos csak én kaptam csoda-fw-t...

Nem voltak bugjai, nem fagyott, laggolt, lassult be (pedig tudok mutatni ilyen gépet is) - egyszóval teljesen jól működött; de kapott pár extra fícsört fw-updateben, és emiatt ratyi lett... Oké.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#164) PuMbA válasza .mf (#161) üzenetére


PuMbA
titán

"sokat kell rajta rekeszelni, hogy ne taknyoljon"

Ha 100%-os, eredeti méretben nézed a képeket, akkor igen, de ez az emberek pici része. A FullHD monitor még mindig népszerű, távol vagyunk a 4K monitorok terjedésétől és ott azért nem feltétlenül szembeötlő a különbség. Ma már olyan éles obik vannak, hogy hihetetlen, de a megjelenítők mintha nem követnék le annyira.

[ Szerkesztve ]

(#165) t72killer válasza .mf (#163) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mozgó célpontokra azért nálam javult a találati arány, igaz több verziót ugortam át.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#166) tvamos válasza .mf (#161) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Vajon egy új csúcsgépet meddig tesztelnek, mire piacra kerül?"
Biztos sokat tesztek a gyártó, nem erre gondoltam, az biztos rég lesz van.
Azon gondolkodtam, hogy a fotós mennyi időt szán a váz megtanulására, mielőtt elmegy élesben fotózni vele.

"Nyilván azért vesz bárki is egy kompakt APS-C MILCet"
Mert most az új, modern vázak már ilyenek. Ez a trend.

"Ha valakinek fontosabb, hogy olcsó legyen, mint hogy jó is legyen..."
Nyilván van jobb, de a mobilnál általában ezek is sokkal jobbak, valahol kompromisszumot kell kötni. És ez vonatkozik a mérete is. Azért adapterezek, mert nem futja a noctra. (Meg akarok AF-t...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#167) t72killer válasza tvamos (#166) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A videó is lehet ok a milc mellett, bár őszintén nem vagyok képben a legújabb apsc dslr-ek videós képességeivel kapcsolatban :B

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#168) topikk


topikk
senior tag

eglobal update: a februárban rendelt 14-30 Z három hét alatt ért ide. Ez egész jó, főleg miután a hivatalos úton vásárolt Nikon 85mm 1.8 Z -re másfél hónapot vártam.

(#169) B1T3 válasza PuMbA (#164) üzenetére


B1T3
addikt

Ha cropolni kell, akkor azért felértékelődik a jelentősége annak, hogy az objektív tág rekeszen is szép rajzolatú legyen.

(#170) topikk válasza B1T3 (#169) üzenetére


topikk
senior tag

Mi a különbség tág vagy szűk rekeszen a croppolás között? :F

(#171) B1T3 válasza topikk (#170) üzenetére


B1T3
addikt

Az, hogy ha teljesen tág rekeszen nagyon lágy a kép, az azt jelenti, hogy kevesebb részletet tartalmaz (gyakorlatilag nem kapjuk meg ténylegesen azt a felbontást, amelyre a szenzor képes), ezáltal némileg kisebb mozgásterünk van a cropolásra.

(#172) #53366784


#53366784
törölt tag

Sziasztok!

Tudtok tanácsot adni azzal kapcsolatban, hogy a nyers file-okat mivel dolgozzátok fel?
Én LR-ot, vagy Camera Raw-t használok, és azt tapasztalom, hogy az Adobe Color profillal hozzáad a képekhez vörös árnyalatot, a Camera profilok viszont sok sárga/zöldet.
Elég nehéz számomra megtalálnom az arany középutat, utólagos WB állítással is.
Z6II-t használok, de korábban ezt tapasztaltam a Z6-al is.
A jpg-k színvilága valahogy nem jön össze nekem a nyersből...

(#173) t72killer válasza #53366784 (#172) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A dxo photolab színeivel én személyszerint eléggé meg voltam elégedve, szívfájdalmam, hogy nem tud panorámát. Egy ideje nem használtam, a legutóbbi verzió ami a kezem alatt járt, nem működött együtt a saját efex pluginjeikkel, ami elég morbid...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#174) topikk


topikk
senior tag

Z 24-200 jó áron az eglobalnál, ebből még lejön 20 EUR a GREN kóddal = 740 EUR :C

(#175) .mf válasza topikk (#174) üzenetére


.mf
veterán

"Coupon code "GREN" is not valid." - biztos ez a kód?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#176) topikk válasza .mf (#175) üzenetére


topikk
senior tag

Bocs, GREEN

(#177) .mf válasza topikk (#176) üzenetére


.mf
veterán

Köszi, így már működik!
Kuponnal 850 EUR lenne a 14-30... hmmmm...
Rezeg a léc... A téli akcióban egy lengyel (nem-szürke) boltban volt 830-ért is, csak az nem szállított külföldre. Na meg igazából egy 12-xx-est szeretnék (vagy még szélesebbet), ez az egyik ok, hogy még nem vettem meg (mivel van már 17-35 f2.8-4 és 14 f2.8 is), a másik az, hogy - legalábbis eleinte - sok volt belőle a decenteres példány, ezért külföldről nem szívesen rendelném...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#178) topikk válasza .mf (#177) üzenetére


topikk
senior tag

Én még próbálgatom az enyémet (14-30), egyelőre jónak tűnik, de csak pár képet lőttem vele a ház körül. ebayeztem hozzá egy Nisi 82mm ND csomagot (3,6,10,15 stop) már csak ki kellene menni valami jó helyre tájképezni. Érdekes, a 6 stopos CPL-el kombinált , ilyent még nem használtam, kíváncsi vagyok mennyire működik.

[ Szerkesztve ]

(#179) topikk


topikk
senior tag

Azt mondja a nikonrumors hamarosan bejelentenek 4 Z obit, a 105mm macro-t, két palacsintát és még valamit. Remélem az utóbbi a 200-600, a megfizethető hosszú tele nagyon hiányzik.

(#180) Deconst válasza topikk (#174) üzenetére


Deconst
csendes tag

Hali 300Eur összeghatár alatt nem tudsz esetleg kupont? Én sajnos nem találok :(

Szerintetek használtan a mennyi a reális ár egy Z 50-250-ért? Kellene valami tele, és a 70-300 helyett inkább erre szavaznék, esetleg 100e körül áron egyéb alternatíva? Z50-re menne.
Köszi!

(#181) topikk válasza Deconst (#180) üzenetére


topikk
senior tag

Ezek a kuponok mindig időszakosak, pár napig érvényesek. Ha feliratkozol a hírlevélre, küldik.

(#182) Deconst válasza topikk (#181) üzenetére


Deconst
csendes tag

Köszi

(#183) topikk


topikk
senior tag

Hogan Z6 ii review

Elképesztően alapos :R :C

(#184) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Próbáltam a 10-es LR-ban kidolgozni a Z50 16-50-es lencsével készült képeit, de az lehetséges, hogy nem tudom engedélyezni a korrekciónál a lencseprofilt? Nem ismerné az LR a Z-s lencséket? Vagy csak ezt a DX 16-50-et?

(#185) konyi79


konyi79
addikt

Sziasztok,
adott egy Z6ii + 200-500, amivel nem tudunk itt páran megküzdeni. Madárfotó a téma, ahol rettentő sokszor ránt háttérre az af, és onnan kimozdítani egy rémálom. Még a képernyőt kellően nagyban kitöltő témával is, bármilyen kicsi fókuszponttal csak szenved, de közelre nem húzná.
Találkoztatok már a dologgal?

(#186) pergabb válasza masterful87 (#184) üzenetére


pergabb
senior tag

alaból be vagy ágyazva a profil és már nem kell korrigálnod. Az más kérdés, hogy nem mindig 100-as.
Fixes esetén lehet választani Lr-ben, pl 35mm, 85mm stb, ott ki be tudod pipálni a korrekciót, de nagyon fostalicskra, még picit torzít és a peremsötétetédst sem veszi le rendesen, saját magad 3 perc alatt jobbat dobsz össze. Ca-t pedig átlalában eddig sem szedte le egy beépített profil, katt amásik fülre és játsz a csúszkákkal, ált. színt sem kell módosítani és elég feltolti 2-3 pixelre a nyomtalan eltűntetéshez, de ahogy tapasztaltam csak a 35-ös csinál ilyet, 85mm-es obin 0 CA van, abban csak a torzítás marad ott valamennyire és a vignettálás. Majd lesznek biztosan jobb profilok, perpill ne állnak a helyzet magaslatán. A 14-30-as is vignettál a széleken némileg.

A kérdésedre még egyszer.. :D már be van építve a korrekció, azaz nem kell keresned, rajta van az elkészült képen. Kromatikus aberrációt szedd le, mert azzal az obival marad.

@Konyi79 a sigma 105mm 1.4 art ugyan ez, végtelenre ugrik, téma 3 méterre és nem ismeri fel szemkövetővel sem. Már megszoktam, hogy kézzel húzok egyet rajta, kezdő pontra tekerem az obit és egyből betalál. Új frissítéssel amúgy szerintem jobban működik, maga a téma követő is szépen rácuppan a témára, amúgy .. na mos nem jut eszembe a neve, de csoportos af? vagy mi az amikor egy kis kocka és körbe még pásztáz? :D dinamikus? na mindegy, azt használom erre, míg kutya esetében ha szembe fut, akkor pont szarabb és mellőzöm :)

[ Szerkesztve ]

(#187) konyi79 válasza pergabb (#186) üzenetére


konyi79
addikt

Fura azért, egyetlen teszt sem foglalkozik ezzel. Sikerült találnom 1-2 usert, aki használ Z6ii-t, és nem egyedi a probléma úgy tűnik. Ha egyszer megtalálta a témát követi, nincs azzal gond, de ha félreszaladt...
Sajnos ez így elég megbízhatatlan.

(#188) wms válasza konyi79 (#187) üzenetére


wms
senior tag

Összehasonlítva a Sonyval mi a véleményed a Nikonról?

(#189) konyi79 válasza wms (#188) üzenetére


konyi79
addikt

Nem biztos az én véleményem a legobjektívabb a két rendszert összemérni, hisz 2012-től van valamilyen Sony MILC-em, míg Nikon...
Korábban volt egy rövid próbám még Z6-tal a kiadási fw-rel, de akkor nem volt túl meggyőző.
Most egy jóbarátommal voltunk egy itatós lesben, és rengeteget panaszkodott a Z6ii-ra, inkább ott is a D500-zal fotózott, pedig egy itatós azért na, ott nem kell feltétlen a világ leggyorsabb fókusza. Elkértem ott tőle, gondoltam nem lehet az olyan rossz, pár órát szenvedtem vele.
Tudom a Sony esetében is megvan az, bizonyos helyzetekben (főként wide fókuszmezőn) hajlamos a háttérre ugrani, de némi rutinnal lehet tudni, hova mozdítsam, hogyan tudom átdobni más fókuszmezőre, hogy megtalálja a témát. Itt is ez a baja, csak onnan kb lehetetlen kimozdítani emberi időn belül. Legkisebb központi fókuszpontot a képmező felét kitöltő témára rakva is csak végtelenen huntol úgy, ha olyan területre mozdítom, hogy a képmezőn egyetlen éles, kontrasztban lévő terület sincs. Ez elég kellemetlen, ilyen Sonynál nincs.
Szóval értem én, ez a terület elég speciális felhasználás, meg repkedő madarakat elkapkodni azért izzad a Sony is néha, de ezek ültek (A73).
Azóta mégegy usert találtam, és elengedte a Nikon tükörnélküli családját a témára Ő is, meg van, akinél abszolút nem jött elő.
Érdekes, a tesztek valahogy ezzel sose találkoznak, pedig biztos, hogy élő jelenség.
Azt gondolom, maga a váz frankó. Valamivel nagyobb ugye, mint a Sony, de én nem érzem ettől feltétlen kényelmesebbnek, de simán benn van, emezt szoktam meg. A státuszkijelző értelmét egy MILC esetén én mai napig nem látom, de ha valaki ezen nőtt fel, én megértem azt is. Kicsit a kijelzőt túl színesnek, túl telítettnek, sőt inkább zavarónak érzem már a megjlenített infók, azok grafikája és mérete miatt, de itt is én a másikat szoktam meg, de ettől függetlenül szerintem ebben a Fuji a legjobb.
A lényeg, majd ha lesz a Nikonnak is natív nagyteléje lesz korrektebb ez az összehasonlítás, de tény: a jelenlegi rendszereket összevetve a Sony itt jelentős előnyben van.
Egy rendezvényt egy fényerős fixet a vázra csavarva végiglőve lehet, hogy a Z6ii simán lealázza az A73-at, meg követés pontosságában lehet, hogy nagytelével is, de a témát először meg is kellene hozzá találni.

[ Szerkesztve ]

(#190) wms válasza konyi79 (#189) üzenetére


wms
senior tag

Köszi a részletes és korrekt összehasonlítást! :R

(#191) topikk válasza konyi79 (#189) üzenetére


topikk
senior tag

Elképzelhető, hogy az obi hibája, nem tudom melyikkel próbáltad. Én 1 hete használom az 500mm PF-et Z6 ii-vel, villámgyors az AF és témát is gyorsan megtalálja . Az külön jó, hogy ha mégis gyorsan vissza akarsz állni egy fókusztávolságra rá leehet programozni egyik gombra. Mondjuk a les 5m-re van, egyik gombot nyomva tartva megjegyzni, a másik gombbal meg egyből rááll.

(#192) kovsol válasza topikk (#191) üzenetére


kovsol
titán

Pár hozzászólással korábban írta, hogy Z6II+200-500 adapterrel.

May the Force be with you!

(#193) pergabb válasza konyi79 (#187) üzenetére


pergabb
senior tag

mondom, nekem sigma 105mm 1.4-el ugyan ez. Mondjuk nővérem 10 méterre áll katt, beugrik elém egyik gyereke 2 méterre , kitölti az egész feje a keretet és baromira nem áll oda a fókusz szemkövetővel. Szem/arc követés ki van lőve, akkor nincs gond, betalál bárhova, csak a 2 méterre álló gyerek esetén nem ártana, ha tényleg a szeme lenne éles :D Azt tudom, hogy a sigma 150-600-al sincs probléma, azt ismerős z50-en használja. Fb nikon z hungary csoportban van vki, akinek 200-500 van, nála műxik rendesen, lehet user error a dolog. Z6 ugye fázisérzékeléssel indul, hogy gyorsba meg legyen a téma, aztán korrigál kontraszt alapú méréssel, de folyamatos módban a kontrasz alapút offolja. Fázisérzékelőt nézem, akkor nem kereszt egyik sem, vízszintes vonalra ezért nem lehet fókuszálni. Nekem is újra meg kellett tanulnom fókuszálni a z rendszerrel, teljesen más, mint dsrl esetén és pont olyan opcióra mondtam, hogy na ez tuti nem ide kell, ami kellett volna :) Így is tudok rontott képet készíteni, de ez leginkább a mozgásnak köszönhető 50%-ban, másik 50%-ban meg annak, hogy azt hiszem egy 105mm-es obit kitartok 1/40-en úgy, hogy egy emberi arc ne mozduljon meg :D szóval totálisan az én hibám. Kutyám szalad felém, akkor mondjuk 20 képből lesz 1-2 rossz, amikor már nagyon közel van és utána helyre is áll, valamikor végig pontosan leköveti, valamikor becsúszik ez a pici hiba, de az ő szőrzet színe mellett már ez is csoda, D750-el 20/1 jó képem lett kb. Natív obik is sokat számítanak ahogyan eddig tapasztaltam, nem csak az, hogy már ezred mp-el gyorsabb, de pontosabbak is. Én várom már, hogy legyen egy natív tele obi a rendszerre, lehetőleg zoomos, pont egy 200-500 lenne jó :) az ára is pont olyan jó lesz :P :))

(#194) HunNuke


HunNuke
csendes tag

Lehet, hogy nem kéne csodálkoznom:

(#195) ph_5.5 válasza HunNuke (#194) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

A Z6 első generáció kifutónak van írva már számos oldalon.
A Z6 II-re pedig a mai napon indult meg a kedvezményes akció.
Az más kérdés hogy Z6II sem szólóban sem FTZ-vel nincs elérhető egyetlen darabsem elvben az országban, és a Nikon hazai raktárában sem. A nagyobb forgalmazók tippelni sem tudtak mikor lesz elérhető... a Nikon Hu azért elkezdte az akciót.
Objektívek is elérhetőek. És a hülyének is megéri pl a 70-200 2.8 S 808.000-ért ahogy ennyi pl az 50 1.2 S-is :) (mármint ezeke már a kedvezményes árak)

(#196) topikk válasza ph_5.5 (#195) üzenetére


topikk
senior tag

A Canon RF 70-200 kerek 1 millió Ft. A Sony 890 000. Jól van ez árazva.

(#197) ph_5.5 válasza topikk (#196) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Ezek véleményem szerint irreális árak. F bajonettre a Nikon 70-200 P is azonos árban volt/van. Ott alternatíva a Tamron 70-200 VC II és a Sigma 70-200 Sport, melyek sem építésben sem képminőségben nem maradtak el a Nikontól. És szinte fele áron futnak. A Z bajonettre ha megjelennek, akkor is 2/3 ár környékén jobb vételek lesznek. (az 1 év gari vs 3-5 évről nem is beszélve) .
A Nikon 85 1.8 S árazásánál is beugrott egy 2x szorzó a 85 1.8 G-hez viszonyítva. Azt sem tartom korrektnek.

(#198) Tafaya


Tafaya
csendes tag

Amit nem értek a mostani akcióban:

Nikon NIKKOR Z 24-70mm f/4 S objektív: 277 900 Ft
Nikon Nikkor Z 24-200mm f/4-6,3 VR objektív: 277 900 Ft

Nikon Z6 II Váz + Nikkor 24-70mm f/4 Objektív: 755 800 Ft
Nikon Z6 II Váz + Nikkor 24-200mm F/4-6.3 objektív: 875 900 Ft

(#199) topikk válasza Tafaya (#198) üzenetére


topikk
senior tag

Magas a 24-70 onallo ara, azt senki nem veszi kulon, csak kitben. A hasznaltpiac meg 500 EUR korul megy. A 24-200 meg jo arban van most.

(#200) pergabb válasza topikk (#199) üzenetére


pergabb
senior tag

magas? inkább a 24-200 ára magas :) optikailag azért jelentős különbség van a kettő között minőségben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.