Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) .mf válasza total90 (#398) üzenetére


.mf
veterán

"Remélem nem lesznek akkor dögök mint a 50 mm-es verzió."

De, szerintem hasonló méretűek lesznek, a 85 még nagyobb is a sziluett-rajz alapján.

"Az utóbbi időben hallani, illetve látni 3rd party gyártókat, jönnek lassan a Z obikkal, de valahogy olyan semmilyenek az obik.
Baromira jó lenne pl. egy 135 mm f1.8 obi"

135-ös jön a Nikontól, még nem tudni, hogy milyen rekesszel - az S-vonalban lesz, tehát nem az ultragyors f1.2-esekkel, hanem a lassabb f1.8-asokkal tették egy sorba, így bár van rá esély, hogy f1.8-as legyen, de nem biztos, lehet, hogy csak f2.8, mint a Sonynál is a Zeiss Batis volt.

3rd party gyártók sajnos még alig vannak: van a Tamron, ami annyira szorosan együttműködik, hogy a komolyabb Tamron obik Nikon matricával jönnek (28-75 és 17.28 f2.8 már megjelent, 70-180 f2.8 jön), saját név alatt úgy tűnik csak a budget opciók lesznek (eddig csak a 70-300 jelent meg); rajtuk kívül csak pár kínai van, Viltroxnak egy pár, Youngnuo 1 db 85-ös, és állítólag a Meike is jön majd. Sigmáról továbbra sincs hír.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#402) .mf válasza total90 (#400) üzenetére


.mf
veterán

Igen, #391-ben is írtam már, hogy idén már nem jönnek új vázak.
Attól félek én is, hogy előbb jön a Z6III, méghozzá az A7IV-ből a lassú kiolvasású szenzorral, ami nekem nem lesz jó munkára (hacsak nem akarok minden szezon után zárat cserélni... Idén közel 200k-t lőttem e-shutterrel.)

Még egy vicces részlet, az intenzív használat kapcsán: annyit használtam már, hogy az OLED EVF-be elkezdett beleégni a középén a pont és a vízszintező karikája :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#403) total90 válasza .mf (#401) üzenetére


total90
veterán

Hol láttad a 85-ös sziluettet?
Én próbáltam az 50-es 1.2-es és a súly volt az ami eléggé zavaró volt, nem is maga a méret.

A 135-ös bőven jó lenne 1.8-al, szerintem az 1.8-as obik nem lassúk. 2.8-al szerintem nem sok értelme van.

3rd party... kiderül mi lesz, egylőre várni kell, de baromi sokat. A többi gyártó sokkal gyorsabban dobálja ki az obikat és nem is rosszak.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#404) .mf válasza total90 (#403) üzenetére


.mf
veterán

"Hol láttad a 85-ös sziluettet?"

Már egy éve ott van a hivatalos roadmapen... Kicsit rövidebb, viszont sokkal szélesebb lesz, durva szemmértékre majdnem akkora lesz az átmérője, mint a Noct.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#405) total90 válasza .mf (#404) üzenetére


total90
veterán

Ezt mondjuk eddig egyszer sem vettem észre a roadmapen :DDD
Mindezek ellenére ez baromi nagy lesz. Hm... kár, hogy nem téma egy 1.4-es sorozat.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#406) .mf válasza total90 (#405) üzenetére


.mf
veterán

Itt van külön a sziluettje, elég vastag darab lesz, tömegre is messze túl fog tenni az 50 f1.2-esen szerintem.
Az f1.8-as sem rossz. 1.4-hez képest a képen észrevehetetlen, hogy 1.4-en vagy 1.8-on lett lőve, és ezeknél a modern obiknál már rekeszelni se nagyon kell az élességért.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#407) .mf


.mf
veterán

Nikon Zfc black edition, és 40 f2 SE retro-edition :U
Egy 3 éve is elavult gép beltartalma egy kis fekete festéssel feldobva. Jó lenne, ha ennél kicsit többre is futná a termékfejlesztési részlegen. Sony A7m4, Canon R6m2, a felsőkategóriát leszámítva a Nikon csak egyre jobban marad le, nagyon ideje lenne már valamit mutatni, legalább bejelenteni, ha mást nem. A Z6/7 m2 is bő 2 éves, és igazából ezek csak azok, amiknek a m1-nek lennie kellett volna, tehát 2018.

Elkezdődött a téli akció. Az évközbeni emelésekkel a mostani akciós ár is még magasabb, mint a tavaszi nem-akciós ár...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#408) -szabi-


-szabi-
őstag

APS-C vonalon mi a Nikon alternatívája?

(#409) .mf válasza -szabi- (#408) üzenetére


.mf
veterán

APS-C vonalat a Fuji veszi leginkább komolyan, pár napja jelent meg az XT5 és mintha lett volna még 2-3 más gép is idén, valamint sok obi elérhető; Sonyhoz legalább van obipark, még ha új fotós gépet már rég nem adtak ki (csak egy blogger videós izét, visszanyesett fotós képességekkel); Canonnál meg fordítva, most jelent meg két egész jó gép (R7 és R10), viszont az obi-felhozatal egy vicc, van két f-sötét kitzoom, és ennyi.
Tl;dr: Fuji.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#410) -szabi- válasza .mf (#409) üzenetére


-szabi-
őstag

Azt olvastam X-T5 + 18-55mm obi 2000$ körül lesz.
Elődje X-T4 + 18-55mm obi 750e Ft körül indul itthon.
Azért ezek az árak jóval feljebb vannak, mint amennyiért Z30, Z50, Zfc egy 16-50mm obival kaphatók, 360-450e Ft között.
Ebben az ársávban X-T30 II + 15-45mm kapható esetleg kissé drágábban és X-S10 + XC 15-45mm, 465e Ft.

[ Szerkesztve ]

(#411) .mf válasza -szabi- (#410) üzenetére


.mf
veterán

A Fujinál legalább van miből válogatni, ha komolyabbat akarsz (X-T4 és 5 más liga), vagy ha csak hasonló szintet. A Nikon DX Z vonal mind ugyanarra a belsőre épül, fícsörökben szegény, natív DX obipark pedig 3 db közepes kitzoom. Igazából nem is tudom komolyan venni, mint rendszer, és látszik, hogy ők se törődnek vele túlzottan.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#412) tvamos válasza .mf (#411) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem mondhatja senki, hogy nincs DX, mert van... nagyon belepo szint.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#413) -szabi-


-szabi-
őstag

Olybá tűnik egyenlőre maradok a kis kompakt gépemnél.

(#414) total90


total90
veterán

Vettem a napokban az utazós kis gépemre (Z30) ein 7Artisans 35mm f 0.95 objektívet.
Kissé lágy a rajzolata 0.95-ön, de akkor is, brutális a bokeh.

Z30-al:

Kb. 30 cm van a gép és a fényképezett objektív között, valamint a háttér is kb. annyira van.

Z7II-vel:

Itt látszik, hogy ez egy DX lencse, de ki akartam próbálni.

Ez meg csak úgy a bokeh miatt:

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#415) ph_5.5 válasza total90 (#414) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

A jó régi Nikon 35 1.8 DX jutott eszembe róla. FX-re amikor próbáltuk (és kikapcsoltuk hogy automatikusan álljon átálljon dx módra) akkor hasonlóan vinyettált. Nyitott rekesznél eshetőleges volt a használata, de ha picit is rekeszelni akartunk akkor már "használhatatlan" volt.
A kis milcedre tuti jó lesz. A Z7II-re viszont nem hiszem hogy érdemes feltenni.

Néztem az árát (250 USD körül van kint) ... 90ezer magasságában indult itthon, most már majdnem 140ezer Huf. Nem tett jót a fotós piacnak sem az infláció.

(#416) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Valaki meg tudja mondani miért van egy milcben AF finomhangolás?

(#417) total90 válasza ph_5.5 (#415) üzenetére


total90
veterán

Én 227 CHF-ért vettem Svájcba 3 év garival. Szerintem egészen jó ár érte.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#418) total90


total90
veterán

Nikonrumorson olvastam, hogy jön a 85mm f1.2 :Y 3000 dolcsi környéke lesz ha minden igaz.
Meg elvileg 2023-ban jönnek a Sigma Art obik is Z-re.
Mit szóltok hozzá?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#419) topikk válasza total90 (#418) üzenetére


topikk
senior tag

Kb, várható volt, hogy ennyi lesz, a Canon RF is ennyi. Itt segít majd a Sigma az f/1.4 Art obikkal harmadáron...

(#420) total90 válasza topikk (#419) üzenetére


total90
veterán

Amikor még a D800-am volt, akkor nagyon imádtam az Art obikat, szóval eléggé várom :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#421) .mf válasza total90 (#418) üzenetére


.mf
veterán

Nájsz nájsz meg minden, de jobban örülnék, ha jönne egy Z9-szenzoros Z8...
Vagy legyen csak egy Z6III, de legalább versenytársakat megközelítő AF-fel és egy gyors kiolvasású szenzorral, mint ami az R6II-ben is van. Váltanék már full Z-re, de másodvázzal (mármint főváznak, a jelenlegi Z6-ost másodvázzá nyugdíjazva) már meg akarom várni a következő generációt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#422) total90 válasza .mf (#421) üzenetére


total90
veterán

Nekem volt egy Z6-om, amit egy Z7II váltott és miután eladtam a Z6-ot, most vettem egy Z3ö-at utazós váznak... De ha jön a Z8 egy Z9 körüli belsővel, akkor szerintem menni fog a Z7II ;]Z9 vásárlásához közel voltam, de akkora nagy a váz , hogy vegül nem lett belple semmi.

Szerintem az AF-al nincs nagy gond, legalább is arra, amire én használom, arra tökéletes.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#423) ph_5.5 válasza total90 (#422) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Nem értem ezt az AF probléma dolgot. Nincs és nem is lesz jó eséllyel olyan váz ami 100%-os eredményt produkál. A Z6II meg bőven jobb mint amivel mondjuk 5-6 éve bárki is dolgozhatott. (pl Nikon esetén akkor fx-ben csak dslr létezett, a Sony A7II meg annyira nem erős AF-ban, az A7 I gen-ről nem is beszéljünk). Szóval én nem érzem azt a nagy lemaradást.
A Nikonok legalább fogható méretűek, számomra normális menüvel. A Z obik indokolatlanul mocsokdrágák- de ahogy korábban pár hsz írtátok lesz Sigma hamarosan. Mondjuk pont nincs bajom az ftz-vel sem és amig az artok szét nem esnek, nem fogok beruházni újba.

#421.mf Elcsépelt, de teljesen igaz mondás hogy nincs rosszabb az el nem készült képnél. Ha így halad az árfolyam, infáció és társai, akkor a Z6III 1.2- 1.3 milla lesz. A Z8 meg 1.8.
A használt Z6II meg 700e, amiből vehetsz kettőt a Z8 helyett és még belefér egy halom kacat mellé.

Alacsony ISO-n már jó ideje nincs óriási különbség a Nikon vázai között. AF is akkor kezd érdekes lenni ha valami gyorsan mozog... és főként a fotós felé vagy tőle távolodva.
Persze tudom, van mo-n pár olyan fotós aki autók fotózásából él, és neki kell majd a "felismertem az autót gazdám, kövessem és 30 kép/sec-el lőjünk rá" menüpont.

A 85 1.2 meg azt a réteget célozza meg akinek nem elég drága a 85 1.4 Art és 3mm helyett 2.8 mm-es DOF-al akar dolgozni :)

(#424) .mf válasza ph_5.5 (#423) üzenetére


.mf
veterán

Én pont egyike vagyok azoknak, aki autósok-motorosok-bringások fotózásából él (legalábbis ebből származik a bevételem döntő része). Hidd el, van különbség és számít. A Z6-ost már ismerem, lőttem vele már alleszusammen 400k+ képet, már ismerem a limitációit, milyen szituk azok, amikben ez is jó, és melyek azok, amikbe inkább bele se menjek. Kollégám D500-ak mellett néha Z6-tal is lő, és még mindig jobbnak mondja a D500 AF-át, stabilabb a tracking. Sokat fejlődött a Z6 a 2.0, 3.0, 3.3 és 3.4 fw-frissítésekkel, de még mindig nincs ott. A Z9-est meg sokkal jobbnak mondja, úgyhogy ő tervez is váltani.

Az árakról meg inkább ne is beszéljünk, globálisan és a magyar helyzet még külön is egy vicc. A Z6 + 24-70 kitet 2019-ben 1750 EUR-ért vettem újan (alig egy évvel megjelenés után), most nézd meg, hol állnak a dolgok...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#425) Roachy válasza .mf (#424) üzenetére


Roachy
senior tag

Egyetértek a kollégáddal.
A D850 af rendszere is jobb a Z6-nál
És igen a Z9 Af az tényleg nagyon jó. Csak nekem is túl nagy. Egyszerűen nem szeretem a portrémarkolatot.
Z8-ra várok én is, remélem az Af egy-az egyben megy át a Z9-ből.

(#426) ph_5.5 válasza .mf (#424) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Én a Z6II-re gondoltam AF-ban, ami szerintem simán hozza a Sony kategóriáját.
2018-ban ott voltam a heyi Nikon bemutatón amikor megjelent a Z6. 3 ok miatt még aznak inkább egy új dslr lett megvéve. (markolat hiánya, 1 kártya, gyengébb AF)

A stúdiónkban volt most fotózni eg ylány Sony A7 gen 1-el. A beállító izzók fényénél 10-ből 8 melléfókuszált képe volt az elején. Adnom kelle neki plusz világítás és akkor már boldogult a rendszer, pedig itt statikus témát fotózott.

[ Szerkesztve ]

(#427) total90 válasza ph_5.5 (#423) üzenetére


total90
veterán

Én épp azt írtam, hogy nekem nincs gondom az AF-al. Amikor néha kutyát fotózok, akkor is elég gyorsnak találom. 10-ből 6-7 éles szokott lenni, ami szerintem baromi jó.

FTZ-vel én 2 obit használok, egy Sigma 150-600 Sport-ot és egy Loawa 24 mm Probe Macro. A Sigmán elég jó az AF adapterrel is szerintem, a Loawa meg manuális ;]
Gondolkodtam, hogy veszek Art obikat a sorba, amik hiányoznak, de most már inkább kivárok a natív obikra.

A Z obik drágák, de a minőséget ugye meg kell fizetni, illetve nem nagyon van 3rd party obi.
Nekem volt annó egy Sigma 70-200-am f2.8, amit FTZ-vel használtam. Aztán béreltem pár napra, mitán megjelent, egy Nikon Z 70-200 f2.8-at és azért nem kicsit jobb a Z obi. Mint képminőségben, mint AF-ban, mint mindenben. Azóta az az egyik kedvenc obim.

Ha lenne natív 1.4-es Z obi 85 mm-es, szerintem már vettem volna... de "csak" 1.8-as van. Tudom, luxus probléma... de kivárok az 1.2-re a Nikontól, vagy épp az 1.4-re a Sigmától, ha már eddig vártam.

Ami az árakat illeti, nyáron voltam Magyarországon és konkrétan nem akartam elhinni, hogy az elektronika mennyivel drágább ott mint kb. bárhol máshor. Szerintem megéri vonatra ülni és külföldöm bevásárolni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#428) tvamos válasza total90 (#427) üzenetére


tvamos
nagyúr

En csak az APS-C gepeket nezegetem, mert imadom a Nikon menut, nem tudom megszokni a Canont, mindent keresgelnem kell, (a Sony-tol meg sikito fraszt kapok,) de nagyon draga a Z Fc a kepessegeihez kepest, es az adapter sem gyozott meg, hogy elegedetten tudnek hasznalni dslr obikat.

"Ami az árakat illeti, nyáron voltam Magyarországon és konkrétan nem akartam elhinni, hogy az elektronika mennyivel drágább ott mint kb. bárhol máshor. Szerintem megéri vonatra ülni és külföldöm bevásárolni."
En ugy latom, hogy nalunk is nagy a dragasag. (Svedorszag)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#429) .mf válasza ph_5.5 (#426) üzenetére


.mf
veterán

Az A7 egy 2013-as, kis híján 10 éves gép, azt a 2020-as Z6m2-vel hasonlítgatni nem éppen fair :) A Z6m2 állítólag / valószínűleg még mindig jobb AF-ban, mint a Z6, annak ellenére, hogy fw-frissítésben több kör lemaradásban van, nem ugrott akkorát, mint a Z6; viszont a Sony A7m4, A7R5, Canon R6m2, stb, de még házon belül a dSLR-ek és nyilván a Z9 is jóval előrébb van AF-ban. A legtöbb embernek lehet, hogy megfelelő a Z6m2 AF, de nem mindenkinek. S ha már ennyi pénzt kiadok, akkor inkább megvárom a következő gent, ami már úgyis elég időszerű lenne.

Nekem is megvan még az A7, gyenge fényben f-sötét obival valóban szenvedős az AF, de azért nem ennyire. Használtam én is stúdióban, de még sötét teremben eseményen, koncerten is, a 10-ből 8 mellé az júzer error. Egy hónapja fotóztam vele a Járatlan Utakon Fesztiválon (képek Fb-on 1. és 2. napról), az előadások nagyobb része vetítés miatt sötétített teremben volt, mégis a képeknek max 5%-át ha töröltem utólag (igaz néha a gomb lenyomása előtt láttam már, hogy ez még nem éles, és újrafókuszáltattam). Időnként nagyon sokáig huntolt, kellett valami olyan pontot keresnem a közelben, amire már jobban ráállt, de utána már ment. Néha még tök sötét alannyal is, csak a körvonal látszott, mögötte a vetítés. Szóval ott valami release priority vagy AF mode vagy valami mást elállított, vagy úgy is lenyomta ha a keresőben is látszott, hogy nem éles, ha 10-ből 8 mellé.

Total90: "Ami az árakat illeti, nyáron voltam Magyarországon és konkrétan nem akartam elhinni, hogy az elektronika mennyivel drágább ott mint kb. bárhol máshor. Szerintem megéri vonatra ülni és külföldöm bevásárolni."

Pontosan, néhány német bolt ki is szállít Mo-ra, vagy pedig felülök Flixbusra és kimegyek Bécsbe, néha több száz euró a különbség. Komolyan nevetséges, hogy Mo-n néha a használtakat drágábban próbálják eladni, mint amennyiért kint egy újat kapok.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#430) .mf


.mf
veterán

Ja és hogy ne csak kütyükről dumálás legyen, hanem fotózás is: hétfő-szerdán kint voltam a Mátrában Geminidák csillaghullást fotózni (legjobbkor, az év két leghidegebb éjszakáján :DDD). A csillaghullás idén elég gyatra volt, de azért alkottam így is :)
Az éjszakai fotózás leírása pedig Fb-on.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#431) tvamos válasza .mf (#430) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szuper lett!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#432) total90 válasza tvamos (#428) üzenetére


total90
veterán

Sony eléggé no-go számomra is ami a menüt illeti. Canon meg Fuji viszont szerintem okés.

Az árak: egyik haverom is ott él, tőle is hallom, hogy eléggé drága minden.

#429.mf

Én egy éve átjöttem Svájcba Németországból és itt teljesen kánaán van. Már úgy értem, hoyg Németországhoz képest is sokkal olcsóbb az elekronika. Év elején vettem egy MacBookot, amin konkrétan 400 eurót spóróltam, hogy itt vettem. Jó dolog az alacsony adó ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#433) tvamos válasza total90 (#432) üzenetére


tvamos
nagyúr

No igen... a Sved AFA-nal csak a Magyar tud magasabb lenni... es mostanaban a hasznalt cuccok is dragak lettek...

A Fuji menu tetszik, csak nem all kezre, de lehet, hogy megszoknam...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#434) ph_5.5 válasza .mf (#429) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Sonyban nem vagyok képben, volt a kezemben A7 I, II, IIi, A9 I gen és kb ennyi. Egyik sem tetszett :))
Az hogy milcben valami 5-6-8 éves szerintem kevésbé számít a frissítési lehetőségek miatt mint pl egy dslr-nél ahol piti reszelgettek 2008 óra a D3 AF-n, de olyan húdenagy változást nem tudtak összerakni. (oké, jött a D5 rendszere meg apsc vonalon a D500, de maga a az 51 mezős af elég jól működött- frissítés és komolyabb változtatásnélkül is

Z6II-vel én elleszek még egy jó ideig. Amit fotózom (bár elég tág a portfólióm) oda bőven elég. Sigmából a 35-50-85 1.4-es sor számomra tökéletesen üzemel. De pl a 70-200 Sport 2.8-as Sigma sem rosszabb mint dslr vázon volt. A szemfókusz is jól megy, az AF is fürge.

Mondjuk ilyenkor a szemfókusz nem sokat talál


:DD

De azért éles lett ahol kell ez is.

[ Szerkesztve ]

(#435) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Van most valami gyártói akció?

Német Amazonon Zfc + 16-50mm obi = 755€.

üdv

(#436) topikk válasza -szabi- (#435) üzenetére


topikk
senior tag

Német amazonon új Z9 4199 EUR.

(#437) topikk válasza topikk (#436) üzenetére


topikk
senior tag

Ugyanaz az eladó, gyanús ez, túl nagy a kedvezmény. Sok értékelése van az eladónak és jók, de mi van ha feltörték a fiókját pl.?

(#438) -szabi- válasza topikk (#436) üzenetére


-szabi-
őstag

Annak a kategóriának az áraival nem vagyok képben, nem is néztem. :B

(#439) ph_5.5 válasza topikk (#436) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Nem látok eladó Z9-t ott.
A Z6II is alig olcsóbb mint itthon- és a garanciát is bukod. Nekem fura a 800ezres árelőny a Z9 kapcsán.

(#440) updog válasza ph_5.5 (#439) üzenetére


updog
senior tag

Valami akció vagy elárazás lehet. Hivatalos Nikon store, tényleg 6000 körül volt nemrég mindenhol, de németen most 4.199:

szerk: nem húzza be a képet valamiért, remélem most már OK:

Black fridaykor majdnem behúztam a Z Fc kitet 450EUR-ért, ott is gyanús hogy mellényúltak, de sokat vaciláltam hogy kell-e (hint: nyilván nem, de ennyiért megérte volna, csak fingom nem volt hogy mennyibe kerül valósan :D), aztán pár perc alatt visszahúzták 850EUR-ra. Ezeket általában amúgy kiküldik. Vagy ha nem akkor visszaadják a rendelés árát.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#441) -szabi- válasza updog (#440) üzenetére


-szabi-
őstag

Azt sajnálom, hogy nem láttam.

(#442) total90


total90
veterán

Ma be lett jelentve a 85 mi f1.2 :))
Eléggé durva lesz szerintem, de a 35-ről meg a a 135-ről semmi hír, sajnos.
Bízom benne, hogy a Sigma dobbant valamit.
Elvileg 12-én jelentik be a Sigma Z obikat.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#443) 42861 válasza total90 (#442) üzenetére


42861
senior tag

Meg egy 26/2.8-at is. A 28/2.8 mellett elképzelésem sincs, hogy mi értelme volt.. :)

Egy olcsó(bb) teléről nincs hír? 100-400 vagy 150-600 jó lenne. 100-400 van, tudom.. de milyen elmebeteg áron.

(#444) .mf válasza total90 (#442) üzenetére


.mf
veterán

"Elvileg 12-én jelentik be a Sigma Z obikat."

Mérget nem vennék rá. A Sigma tartani fog egy sajttájt, amin jó eséllyel bejelentik a 60-600-ast L-re és FE-re; hogy Z-re is bejelentenek-e valamit, arról egyelőre semmi biztos infó nincs. A holland leányvállalatuknál tavaly év végén valaki mondott egy olyat, hogy 2023-ban lesz pár Sigma Z-s obi, de ez hivatalosan nem megerősített, és lehet, hogy csak később jön.

Ez a mai csalódást keltő volt. Bejelentik, hogy fejlesztik a 85 f1.2-t és 26 f2.8-ast? Már egy éve rajta vannak a roadmapen, semmi újat nem mondtak, ezért kár volt Vegasban heroinárban pavilont bérelni. Inkább azt jelentették volna be, hogy fejlesztik a 3. gen vázakat, vagy a Z8-ast, és ekkorra és ekkorra várhatóak. Van ugyan a hiperszuper riporterváz, de alatta csak a Z6m2 és Z7m2, amik azok, amiknek a Z6-nak és Z7-nek kellett volna lennie, tehát nagyjából 2018-as tech. Azóta kijött a Sony A7m4 és A7R5, Canon R6m2, Pana S5m2 - mind kenterbe verik ezeket. Minél tovább tököl Nikon, úgy olvad tovább a maradék piaci részesedése. Lehet, hogy hoztak egy csomó kiváló egzotikus telét az utóbbi években (ami amúgy kevésbé lett volna sürgős, mert ott vannak a kiváló F telék, adapterrel hibátlanul mennek), de felsőkategórián kívül egyszerűen nem versenyképesek, mert egyszerűen nincs mire csavarni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#445) ph_5.5 válasza .mf (#444) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Azzal hogy besorolod a Z6/7 II verzióját 5 éves tudásúak közzé, és hogy közben kijött a konkurencia frisebb sorozata az miben is korlátoz a fotózásban téged?

Ez a fotósok saját "hülyesége" hogy mindenből a legújabb kell meg a legprofibb, mert csak azzal lehet fotózni. Hidd el- nem. Nagyon nem. Fotózásban van évi mondjuk 10 - 12 milla ha az ember normálisan csinálja. Mármint kereset szempontjából.
Z6II 1 milla
24-70/2.8 1 milla
50 1.2 1 milla
70-200 2.8 1 milla
komolyabb telék 4-7 milla
uwa 1 milla
Az egész milc rendszer egy túlárazott vakítás a gyártók részéről. (a natív obik ilyen áron mennek a Canonnál és a Sonynál is kb)
A szenzorok miben is fejlődtek? 14.4 helyett mondjuk 14.5 dinamikaátfogás?
Zajban 1/3-2/3 Fé előnyünk lett?
Megbízhatóságban a Sony A7III gen sem legendás, a II verzióban haverom elmondása alapján pl az expogombok sorra adták meg magukat (A9-ben is) A Z6II gyári markolata egy kalap kaki. A gumik már válnak le róla, néha kontakhibát jelez a benne lévő akkukkal. És már majd 200e egy ilyen ócskaság.
Mire is kell egy 85 1.2? Arra hogy meg lehessen mutatni a másik fotósnak hogy neki csak 1.4-es 85-ös obija van? Mert sem háttérmosásban, sem fényerőben sem rajzolatban kb nulla lesz az eltérés ha ftz-vel felteszel egy Sigma artot portréra. Az meg 300 felett használtan megvan. Annak az obinak a felhasználási területe kb ez lesz. Portré. Nem autóverseny, nem rohangáló állatok az erődben.
Pont mint a Nikon rendszervakui. Szerintem az eladási darabszámaik a nullához konvergálnak.. mert az összes ismerősöm YN, Godox, Jinbei és hasonló vakukat vett. (nem reprezentatív adat az ismerőseim köre, de ők is az ismerőseik ismerősei alapján sosem vennének 200e-ért rendszervakut ha az megvan 50e-ből... )

Szóval ha megjelenik a Z6III akkor lesz 1.5 milla. A Z8 meg 2. Rohanni fognak a fotósok és lecserélik a kb 5% többlet tudásért? Hát aki ezt pénzkeresetre használja... az fog kevésbé rohanni. Mert pont elég a tudása egy II verziónak a legtöbb melóhoz. Ahogy a neten látom a legtöbb öndicsőitő fotós munkáját - rajtuk nem az új technika fog segíteni a jobb képek elérésében hanem vagy az idő vagy a rengeteg tanulás.

Visszakanyarodva a kiadási oldalra. Nulláról új rendszert megvenni - úgy hogy nem is vásárolod túl magad, simán elvisz 5-6 millát. Azt egy kevés ügyféllel bíró fotós évek alatt sem keresi meg. És még éllnie is kell. Plusz most a cégek pont nem erre akarnak majd költeni (mármint fotózásokra) ahogy magánszemélyek sem. Az unatkozó anyukák 1 vázzal egy fixxel meg egy led lámpával elvannak karácosnykor és húsvétkor... de abból hiába lesz 3-4 milka bevétele, abból kell élnie egész évben. Ami a KATA hiánya miatt egyre nehezebb. Szóval nem lesz itt akkora kereslet a III gen vázakra, vagy a még nagyobb tudású 8k-ban is lefilmezem Pistikét megoldásokra.

(#446) total90 válasza 42861 (#443) üzenetére


total90
veterán

Ja igen, a 26-os eléggé WTF kategória, de lehet valakinek az a 2 mm kell.

Nekem van egy Sigma 150-600 S, amit konverterrel használok ha kell a 600 mm. Merem ajánlani.
Emelett van egy 70-200 f2.8 Z obim 2x telekonverterrel. Eléggé durva kombó, a képminőség nagyon ott van.

#444.mf

Január 12-én kiderül mit mutat be számunkra érdekeset a Sigma.

Tudtommal a tegnap bejelentett obikat már fejlesztik, csak tegnap volt a hivatalos bejelentés. Őszre szerintem meg fognak jelenni.

Z8-ra húzása, halasztása azért tényleg gáz.

#445ph_5.5

"Mire is kell egy 85 1.2?"

Ha Sigma, ha Nikon, ha más, van létjogosultsága az f1.2-nek, még akkor is ha ezt Te nem így látod. Ha valaki villogni akar vele, tegye, de nem kell általánosítani, csak azért, mert pár hülye csak mutogatni vesz ilyen obit.

"Pont mint a Nikon rendszervakui. Szerintem az eladási darabszámaik a nullához konvergálnak.. mert az összes ismerősöm..."
Nekem meg a legtöbb ismerősöm gyári cuccokat vesz és nem ebből élnek. Nyilván ebben is, mint minden más esetben azt veszi az ember, amit megengedhet magának. Ha valakinek megért az a plusz 5-10% tudás akkora felárat és megengedheti magának, akkor miért ne vegye meg?
Egy Opel Astra-val és eljutsz A-ból B-be, még is sokan vesznek BMW-t, holott az sokkal drágább és csak 5-10% százalékkal jobb.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#447) ph_5.5 válasza total90 (#446) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Racionális típus vagyok. Ami megindokolható azt megveszem. Ezért van 1.4-es sorom és nem 1.8-as pl, mert az 1.4 obik jobb építésűek, erősebb motorral, pontosabbak, 2/3 -1 Fé előnyért hajlandó vagyok többet fizetni mert azok már nyitva is hibátlanok, míg az 1.8-as tesok általában F 2.0 felett hozzák azt ami pixelkukkolásnál már jónak mondható.

Az 1.2 vs 1.4 obiknál viszont eddig egyszer sem találtam olyan "tesztet" ami meg tudott volna győzni. És amig pl dslr korszakban egy Nikon 85 1.8 (legyen 100e használtan) és egy Sigma 1.4 Art között volt 200e sem a difi, itt új árakat számolva is laza 600e az eltérés. Plusz itt tényleg már sem építésben, sem képminőségben nincs előrelépés.

Canon vonalat nem is hoznám be a történetbe.. de ott a 85 1.2 első generációja nagyon nem volt jó. Az 50 1.2 vásárlást sem tudta megindokolni a képeket megmutatva.

És amire nincs racionális magyarázat az nem csak engem, hanem általában senkit nem szokott vásárlásra késztetni.

Vakuknál sem 10% az eltérés. A Godox kiépített egy jó rendszert. Kioldóval, vevőkkel, beépített x rendszerrel. TT 685 vaku már általában elég mindenre. AMikor megjelent kb 35e volt kintről. Most kb 50e. Nikonból az SB5000 200e ft indult, lement 180 környékére most majdnem 300e. 300e-ért a Godox stúdióvakut ad akkus kivitelben. De egy V1 Godox kör fejjel, 110e. Kiegészítőkkel is 2 db-t tudok venni kioldóval mindennel... Erre a Nikon most lepaktált a Nissinnel. Jajj de jó lesz. (jó oké, ha a Nikon minőségét hozza, akkor még jó is lehet. Ha a Nissinét akkor gáz )

(#448) r3dsnake válasza ph_5.5 (#447) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Z vonalon az 1.8-as obik is brutáljók élességben, pontosságban. Ráadásul az ISO-t is "végtelenbe" lehet tekerni, számomra nem érné meg az extra fényerő a sokszoros árat.

(#449) ph_5.5 válasza r3dsnake (#448) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Az 1.8 és 1.4 között jelenleg az az eltérés hogy az 1.4-es obik dslr korszakból maradtak, így "olcsók". Egy 85 1.8 Z obi majdnem annyi használtan mint egy 1.4-es Sigma Art. Sőt, pl a 35-ös drágább a használtpiacon és az 50-es Art is olcsóbban beszerezhető mint a Z 1.8.
Akinek van- nem nagyon rohan lecserélni szvsz. (mármint Artot S obira, fényerővesztéssel, ráfizetéssel)

(#450) r3dsnake válasza ph_5.5 (#449) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem a Z 85 1.8 helyett a Viltrox nagyon bevált 100k-ért használtan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.