Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Régebben már kérdeztem esetleg most van már tapasztalat e téren, Z30 tud 4k videófelvétel mellett fotózni?

üdv
szabi

(#652) FerNandor


FerNandor
őstag

Azt kell mondjam, hogy nagyon tetszik a Z6 + 50mm. Egyelőre csak a családot tudtam vele fényképezni, de próbálok majd keresni megosztásra alkalmas képet. Nagyon tetszik, hogy 1.8-on is éles. Szerintem az AF is fasza. 1 éves a kisfiúnk, szóval ott azért van kihívás, de ezt tudtam is. Ugye kb nem áll meg egy pillanatra.. ;] ami feltűnt, hogy az eyeAF pl nem vagy nem igazán találja meg a szemet, ha már kicsit elmozdul az arc az alap pozícióból. Majd beállítom, hogy gyorsan tudjak a fókuszmódok között váltani. Asszem valamelyik fn + tárcsákon vannak alapból, de annyira nem áll kézre eddig.
Iso 800 és 1000 volt amit eddig használtam, de szuper. Nagyon szeretem ezt a Z6-ot.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#653) Timer válasza FerNandor (#652) üzenetére


Timer
veterán

800-on nem zajos a kép? Úgy értem, hogy aránytalanul zajos mondjuk egy 1600-hoz képest? Nálam okozott ezzel kapcsolatban kellemetlen meglepetéseket a Z6II, konkrétan ISO 320-800 között rosszabb eredményt ad , mint az ezeréves D750. Állítólag a dual gain szenzor miatt van, amit passzolok, de nálam az van, hogy ha 400 fölé kell mennem ISO-ban, akkor inkább 1200, és esküszöm még ott is jobb képe van, mint 800-on. Ráadásul meg mernék rá esküdni ,hogy azonos ISO-val készült képek esetén is van különbség a zaj észlelhetőségében, függően a kép jellegétől, ellenfényben például sokkal rosszabbnak tűnik már egy ISO 400 is, mint normális fények esetén.

(#654) markussandor válasza Timer (#653) üzenetére


markussandor
senior tag

Kattintsd be a D750-et és a Z6-ot, és meglátod, hogy a Z6-nak ISO800-tól felfelé kisebb a zaja [link]

(#655) Timer válasza markussandor (#654) üzenetére


Timer
veterán

"ISO 320-800 között rosszabb eredményt ad, mint az ezeréves D750."

Hát épp ezt mondom, csak másképp! :) De köszönöm a linket, jól látható belőle az is, hogy vásárlás előtt elcsesztem, nem tájékozódtam megfelelően. Az esetek 99%-ban ISO 100-400 között használtam a tükröst... Durva, hogy mennyire jó szenzort raktak a D750-be, konkrétan ISO100-on cumiztatja a Z6II-őt, Sony A7 III-at is, és nagyjából 800/ 640-ig tartja is az előnyét.

[ Szerkesztve ]

(#657) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!
Z6mk1 fókuszrendszere milyen a frissítések után? Milyen negatívumokat tudtok elmondani a gépről általánosságban?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#658) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

Érdekes dologra lettem figyelmes, de lehet, hogy csak placebo, cáfoljatok vagy erősítsetek meg legyetek szívesek! Z6II az alany. Azt vettem észre, hogy azok a képek, amelyeket singleAF módban készítek (és az mindegy, hogy pinpoint vagy egypontos) csak akkor lesznek igazán élesek, ha a fókuszpont totálra fedi például a szemet az expo pillanatában is, úgy már nem, hogy megcélzom az adot területet, majd újrakomponálom a képet. Direkt visszanéztem lyan képeket a Nikon szoftverében, amelyeket tegymás után lőttem ugyanabban a beállásban, és jól látható a keret elhelyezkedéséből és az AF mód leírásából, hogy hogyan is dolgoztam éppen. DSLR-rel mindig újrakomponáltam, és ott nem láttam ezt a különbséget. Nyilván szélsőséges esetekben okohatna fókusz eltolódást az is, hogy a DoF síkja billen, de például olyan képeknél is belefutottam ebbe, ahol csak minimálisat toltam AF rögzítés után el jobbra vagy balra, mondjuk hogy a kisujja még benne legyen a képben a modellnek, amikor az arcát érinti. 3 évet nyomtam így végig tükrössel, és sosem láttam ekkora diffit az újrakomponált és a nem újrakomponált képek között, pláne, mert szinte 99%-ban a középső pontot használtam fókuszálásra.

Most én haluzok, vagy MILC-nél valahogy másképp működik az AF rögzítés? Esetleg az expo gomb viccelhet meg, és mondjuk a félrögzített állásban nem ad stabil jelet a váz felé, ezért az villámgyorsan újrafókuszál? Ezt próbáltam kitesztelni nagyobb tárgytávolságú objektumok közötti váltásokkal rögzített AF mellett, de ott nem jelentkezett a gond, pedig az bizonyítaná a rossz gomb elméletet. De ha ez nem, akkor mégis mi? Baromi tré a joysticckel váltogatni az AF pontok között, az auto szemfókusz meg nem mindig megoldás.

Apropó, nem lehet azt valahol beállítani, hogy ne a joystick mozgassa a keretet, hanem a tárcsa, a régi dslr rendszerekhez hasonlóan? Egyéni gombokban nem találtam ilyet, de lehet, hogy benéztem.

[ Szerkesztve ]

(#659) Timer válasza Timer (#658) üzenetére


Timer
veterán

Szerk.: ja, hülye vagyok, a tárcsa is mozgatja a fókuszmezőt, csak nem áll kézre, mert portré markolattal hazsnálom a vázat, ezért nem szoktam azt a kezelőszervet használni.

[ Szerkesztve ]

(#660) p_adam


p_adam
addikt

Nikon Zf @Petapixel
Tetszetős gép.

(#661) .mf


.mf
veterán

Visszatértem az izlandi bringás-sátoros tortúráról. :) 5 hét, 1200 km, 9000 m szint, miközben ott szinte folyamatos a szél, nem ritkán 100 km/h felett, amiben gyakran nemhogy tekerni, hanem állni is alig lehetett, volt, hogy 140 km/h-s szelek miatt az utat is lezárták; na meg a napok kétharmadán volt valamennyi eső is. Mindezt 50 +/- 2-3 kilósra pakolt bringával, mert a fotós cuccot egy kicsit túltoltam: Z6II, tartalék Z6 (majdnem kellett is, mert egy hirtelen nagy széllökés állványostul felborította a Z6II-t, betört a hátsó kijelző), 1 közepes és 1 kisebb állvány, 1 csillagkövető, drón, Gopro... De volt pár tiszta vagy csak kicsit felhős éjszaka, amikor sikerült aurórát fotózni!
Pár kép egyenesen a gépből, még utómunka-mentesen (tudom, még rájuk férne, főleg pár erősen alexpós aurórás képre, de most csak ennyire van erőm):



Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#662) Timer válasza .mf (#661) üzenetére


Timer
veterán

Megérte gépet vinni, gyönyörű helyeken jártál! :R RIP a kijelzőnek.

(#663) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Volt már valakinek szerencséje Viltrox AF 13mm f1.4 esetleg Sigma 16mm F1.4 DC DN obikhoz?

üdv

(#664) total90 válasza -szabi- (#663) üzenetére


total90
veterán

Sigmához igen. Teljesen jó a cucc.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#665) -szabi- válasza total90 (#664) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi a választ.

(#666) Timer


Timer
veterán

Srácok, Ti beépített zajszűréssel használjátok a vázatokat, vagy inkább utólag szűrtök zajt? Kezdem azt gondolni, hogy a zajmentes milc pont olyan legenda, mint a 17 százalékos infláció. Én mindig kikapcsolt zajszűréssel dolgozom, így volt ez a D750 idejében is, és amikor a Z6II-őn kilőttem az alapból normálra állított szűrést, jött a meglepi, hogy hoppá, hát ez bizony sz_r. Pláne, amíg a dualgain-t ki nem ismertem. Linkelek egy mintát alább, kikapcsolt, és normálra állított zajszűréssel. Utóbbin látszik az is, miért nem szeretem, gyakorlatilag eltűnt a szempilla mintázata. Próbáltam alacsony szintű zajszűréssel is is, de az meg szinte semmit sem ért. Most őszintén, Sony is ilyen, vagy ez csak Nikon betegség, dacára a Sony szenzornak?

Oké, craw denoise AI ügyes, de könyörgöm, percekig szenved egy képpel, egy 50-60 képet tartalmazó sorozatnál egy örökkévalóság.

[ Szerkesztve ]

(#667) total90 válasza Timer (#666) üzenetére


total90
veterán

Én ha új vázat veszek, akkor az első amit kikapcsolok. Ha kell, akkor inkább Lr/Ps-ban megoldom.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#668) Roachy válasza Timer (#666) üzenetére


Roachy
senior tag

Nincs olyan hogy zajmentes milc. Ez még legendaként sem létezik, csak óriási félreértésként, belemagyarázásként, állínformációként.
Sony, Canon, Fuji, Pana, Oly, mindegyik zajosodik, csak máshogy. Más a zajminta, mások az arányok.
A vázban teljesen fölösleges szűrni, kivéve akkor ha a vázból kijövő jpg(!)-kre azonnal szükség van, és fényszegény környezetben fotózol. Kb egy éjszakai tájfutó verseny élő tudósítása lehet ilyen. :DD
Mert gondolom alapból nem jpg-re fotózol, hanem rawban.
A LR/PS ai zajszűrője már durván jó egyébként, de a sima szűrővel is jó eredményeket lehet elérni.
Amit feltettél képet, nálam még csak bele sem esik a zajos kategóriába. :D
Az a bajod, hogy túltolod a pixelbúvárkodást. Engedd el szerintem... A képet nézd ne a képpontokat. ;)
És a Sony szenzor sem úgy van, hogy a Sony ad egy szenzort a Nikonnak, aki csinál köré egy gépet. Hanem a Nikon megtervezi, a Sony pedig legyártja a Nikon számára.

(#669) Timer válasza Roachy (#668) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a korrekciót! RAW-ba fotózok, és használom az AI denoise-t, de lassan GPU-t kell cseréljek, mert a második generációs tensor magokkal kábé törölhetem a seggem, ha 60-70 kép van, amit szűrni kell, kábé egy örökkévalóság, ráadásul bugos is a PS, mert néha egy kép másfél perc, néha pedig öt, ha ugyanazt a szettet nyitom meg, akkor is. Többször megfigyeltem már. Na mindegy, én csak azért beszélek a zajmentes milcről, mert A7III-as kollégák szerint (esküvősök) már nem vakuznak templomban, felrántják az ISO-t 8.000 fölé, aztán hajrá, "még ott is alig van zaj". Hát, nem tudom... De ja, én pixelpeeper vagyok, az tény. Azért az se f_sza mindig, hogy a bőrből kidurantja a textúrát a denoise, de "sebaj, majd szűrjük, és megtoljuk grízzel..."

Egyébként én tényleg azt hittem, hogy echte sony szenzorokat használ már a nikon is, ezek szerint hatalmasat tévedtem. Van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#670) r3dsnake válasza Timer (#669) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én tökéletesen meg vagyok elégedve.

ISO 51200-as az első két kép, és ISO 36000 a harmadik (ennél szűrve is van. A másik kettőnél direkt nincs). Z6 II. Szerintem szép zaja van, hangulatos.



[ Szerkesztve ]

(#671) Timer válasza r3dsnake (#670) üzenetére


Timer
veterán

Elég eltérő elképzelésünk van a "szép" zajról! ;] Én azt a zajt szeretem, ami lemarad a képről! :P Az első fotóhoz viszont hozzátesz, valóban. Szinte hallom kattogni a geiger-müller számlálót.

[ Szerkesztve ]

(#672) pergabb válasza Timer (#666) üzenetére


pergabb
senior tag

nem értelek titeket. zajszűrés jpg-re vonatkozik csak, a rawra nem. Egyetlen a hosszú expós zajszűrés, ami a rawra megy és írtam is róla anno a nikon dslr csoportba, hogy z6 sorozat érdekes hotpixeleket tud csinálni, érdemes bekapcsolni.

Feljebb olvasva, szintén írtam anno a másik csoportba, hogy nálam azért van z5, mert iso 100-on jobb, mint a z6ii és a z6ii-t iso 200-ig használom, felette egyből iso 800-ra csapom, mert ott van a fordulópont, ahova iso 6400 kellene, oda is iso 800-at használok, mert ugyan annyi zaj lesz, ha emelek 3 fényértéket, viszont a csúcsfényeket teljes mértékben meg tudom menteni.

(#673) Timer válasza pergabb (#672) üzenetére


Timer
veterán

Ó, igaz, én néztem be. NX-ben néztem a magas ISO-s zajszűrést, de persze az nem RAW-t mutat, hanem a RAQW-ba ágyazott JPG-t... :W Köszi, hogy szóltál. A hotpixeles sztorira emlékszem viszont. Fura ez a szenzor a Z6II-ben, meglepődtem rajta én is, hogy konkrétan dupla annyit szed össze ISO100 alatt, mint az öreg D750.

"ahova iso 6400 kellene, oda is iso 800-at használok, mert ugyan annyi zaj lesz, ha emelek 3 fényértéket, viszont a csúcsfényeket teljes mértékben meg tudom menteni."

Na, ezt kipróbálom én is alkalomadtán.

(#674) pergabb válasza Timer (#673) üzenetére


pergabb
senior tag

mivel iso 800-on kb iso invariáns, a zaj ugyan annyi, így adja magát a dolog, hogy jobb a dinamikatartományod iso 800-on, mint 6400-on, szóval ami kiégne, nem fog :)

Más a szenzor, mint d750 esetén, ott alap iso-n bátrabban rángattad a csúszkákat, főleg az árnyékos területeket. Magasabb iso esetén több szín marad a képen, kevesebb a zaj, de árnyékokon emelsz, akkor nem egységesen zajosodik, ezt isí rtam másik csoportba, ha nem ilyen stuck pixel szerűen lesz pár ezer elszórt nagyobb fehér pötyike.

Fókusz esetén pedig natív obikkal nincs gond, már ami problémát írtál feljebb, persze szembe futó kutyát nem ezzel érdemes fotózni, d750 többet fog betalálni. Én már kiismerte a vázat, kutya szembe jön akkor 10/6 kép betalál és nincs gond 1.8-on sem, de egy z8/9 af rendszert elviselnék, ahogy ebben is lenne még potenciál, de akkor nem lehetne majd eladni a z6iii-at, nem lehet olyan szinten majd, mint a z8/9 páros. Mivel nekem 15% portré és 85% enteriőr a területem, így nincs gond, kivétel amikor magamnak kattintok és alkalomadtán nem talál be. Nekem inkább ez az idegesítő, hogy enteriőr, akkor iso 100 és van amikor 20mp-es expóra is szüökség van, de használnom kell a hosszú expós zajszűrést, malmozhatok és várhatom, hogy még egyszer 20mp lemenjen. D750 büdös életbe nem tolt ilyen hotpixelt mint ez a váz, nem kellett oda semmi hosszú expós zajszűrést bekapcsolni. Időt is húztam, most januárban lesz 3 éves a váz, most megy majd szervízbe. mert nekem a kép jobb alsó sarka kifejezetten érintett ebben a problémában, ott valami nem stimmel szerintem, mondjuk való életben ezt nem hosszú expós kép esetén kb iso 25 ezren tudom előhozni.

Lr ai zajszűrés amúgy csodákra képes, sokan szídják, de sokkal jobb, mint a topaz denoise, amit régen használtam. Ami a gond, hogy adobe egy hatalmas f*s, semmit sem optimalizál, így lehet várni mire elkészül. Új gépet most dobtam össze, rtx 3070 vs 4070ti, semmi előrelépést nem érzek itt, bármilyen másik programban viszont igen.

Procitől sem lett jobb az Lr, Ps viszont érdekes módon igen, a többi program meg fényévekkel. Szóval az adobe összeszedhetné magát, mert siralmas amit művelnek.

(#675) Timer válasza pergabb (#674) üzenetére


Timer
veterán

Hasznos infókat írsz, köszi!

"Más a szenzor, mint d750 esetén, ott alap iso-n bátrabban rángattad a csúszkákat"

Igen, ez nekem is feltűnt, először azt hittem, halucinálok, aztán lőttem ugyanott, ugyanazzal az obival két képet, ugyanazokkal a beállításokkal (alexpósan) mindkét vázzal, és ahogy húztam vissza, zajmentesebb maradt a D750 fotója. Hihetetlen ez az öreg vas, anyagilag nézve el kellene adnom, hogy Z obiba fektessem a pénzt, de nincs szívem hozzá (pláne nem annyiért, amennyit mostanában látok a FB csoportkban átlagos árnak).

A fókusz pontosságával kapcsolatban azt vettem észre (de szerintem ezt írtam is fentebb), hogy a natív Z obikkal nagyot javult a helyzet. A 85 után megvettem az 50-et is, mindkettő kiváló, bár AF-C módban az 50-es mintha picit oda-vissza mozgatná statikus téma szeme esetén is a fókuszt, mindenesetre a képeken ennek nincs nyoma, 85-ös nem csinál ilyet. Most lenne a nagyfalat, a 70-200 cseréje. Kicsit vérzik érte a szívem, de itt is ugyanazt látom, mint a 85-ösnél: az FTZ-zett 85-ös is éles volt, de valahogy nem úgy volt éles, mint F vázon ugyanez. A tele esetében ez még annyival kiegészül, hogy az object tracking is kevésbé tud reszponzív lenni, és távolra mintha szórna is a pontossága. Tamron képviselet szerint a tap-in kalibrálás Z vázon nem jelent semmit, így marad a csere...

A Tamron 70-200 G2-vel négyszer ugrottam neki a Tap-in konzolos kalibrációnak még DSLR mellett, ebből egyet világosban szabadtéren, egyet sötétben, a kettő átlagát beállítva, majd az általam használt gyújtótáv és tárgytáv kombókra súlyozva az addig kialakult beállításokat. Ebből összeállt egy olyan setting, ami a D750-nel gyakorlatilag bombiztossá tette az objektívet, és most néha úgy érzem a Z-vel, hogy éles, meg minden, de nem karcol. Talán a lágyság rá a legjobb szó, amit a Z6II képzaj jellemzői tovább rontanak.

Magyarán, kelleni fog egy Z 70-200... Bár egy kicsit a Z8 felé is húzna a szívem. Nyilván semmi értelme, a technikámon többet kéne javítani, de valahogy nekem fontos a pengeéles és zajmentes kép mindig, minden szituációban.

A 4070 TI-ről jó, hogy írtál, mert én 2070 Supert váltanék épp a cRAW AiDenoise teljesítménye miatt egy 4070-re, de ha érdemben nem gyorsult a két kártya közötti váltásnál Nálad, akkor ott súlyos probléma lehet a szoftverben, a két vas között legalább 30 százalék diffi van erőben, ha nem több. Ilyen felütés mellett marad az öreg vas a gépemben, játszani úgyse nagyon játszok már (sajnos).

[ Szerkesztve ]

(#676) pergabb válasza Timer (#675) üzenetére


pergabb
senior tag

70-200 egy marha jó obi natívban.. neked ég és föld lesz a váltás.

50-es nincs, nekem az ilyen semmilyen obi, 35mm van, ami nem a legélesebb penge épp a z-s obik eresztéséből, de jobb mint a régi g-s társa.

Fókusznál single módra válts át, ha emberre mész, többször talál majd be, mint a követő.

4070ti nyers erőt tekintve jó 50%-al gyorsabb, mint a 3070, viszont mint írtam Lr sz*rul van optimalizálva. 2060 és 3070 között volt különbség, nem is kicsi, 4070ti esetén nem érzem ezt, de bármi egyéb programban igen. Pl topaz video ai, külön félretettem egy projecet, ami 28 óra volt 10700k, 64gb ram és 3070 esetén, most 14700k, 64giga ddr5 és 4070ti esetén 5 óra!!!! volt.

Írtam, Ps is megtáltosodott a procitól, pl objektum felismerés 10700k proci esetén 1 szálon dolgozott csak, most az összes létező szál felugrik szép magasra és pillanatok alatt meg van. A lightroom az, amit Adobe nagyon nem akar rendbe tenni, ahogy ha crashel akkor szépen szemeteli tele a winyót, régi gépről pont 1 hete 100 gigát pucoltam ki, volt vagy 10 egyenként 10 gigás report fájl.

Viszont mind ez nem segít azon sajnos, hogy a z6ii dual procijából nem húztak ki minden potenciált és vélhetőleg most már nem is fognak.

Amúgy ha képminőség, akkor lesnél z8/9 váz esetén így, hogy z6ii-ről lépnél fel :) van amiben rosszabb, de pl árnyékokat ott nyugodtabban csesztetsz, azt sokkal jobban szereti.

(#677) Timer válasza pergabb (#676) üzenetére


Timer
veterán

Annyi pénz a világon nincs, amit objektívre meg vázra el lehetne költeni! ;) De a 70-200 esélyes, addig kellene meghirdetnem a 70-200 USD G2-őt, amíg garis, de szerintem tavasszal nagyobb lesz rá a kereslet (meg nekem is több pénzem lesz talán az újra).

"Fókusznál single módra válts át, ha emberre mész, többször talál majd be, mint a követő."

Na, de jó, hogy most szoktam át AF-C módra, sok évnyi AF-S után! :D

"50-es nincs, nekem az ilyen semmilyen obi, 35mm van, ami nem a legélesebb"

Nem tudom, én portrézok 99 százalékban, a 35-öt is néztem, de én meg azzal nem érzem a flow-t a videók, képek alapján. Mondjuk az 50-es is csak a teljes alakos képek miatt van, a 85 a kedvencem, ami ahhoz azért szűk. A 70-200-at meg kültéren használom, oda nagyon bevált nekem, majdhogynem témától függetlenül (portrén belül, természetesen).

"Viszont mind ez nem segít azon sajnos, hogy a z6ii dual procijából nem húztak ki minden potenciált és vélhetőleg most már nem is fognak."

Szomorú, igazából pedig pont emiatt lett Z6II, mert sejtettem, hogy a normális AF-hez kevés a kraft a Z6-ban, de így felesleges volt. Mondjuk most már inkább Z7II-őt néznék én is, kerül amibe kerül, bár e-infinről majdnem alig kellett volna rádobnom a hazai vásárlásos Z6II-höz képest. Z8 nekem nagyon kívül esik már a lehetőségeimen sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#678) pergabb válasza Timer (#677) üzenetére


pergabb
senior tag

Oké, de 35 és 85 közé nekem minek 50 :) így teljesen felesleges szerintem. Családi eseményt fotózom, akkor pedig jobb, mint egy 50-es. Olyan helyen vagyok ahol, akkor pedig nem 24-70 2.8, inkább 2 gép, egyiknek 85, másikon 35, nekem ez vált be. 70-200 nem is kell, ha már gyutáv, egy 100-400 lenne izgi, illetve inkább 180-600, de az csak hobbira menne, ahogyan a makró obi is.

(#679) Timer válasza pergabb (#678) üzenetére


Timer
veterán

"Oké, de 35 és 85 közé nekem minek 50 "

Hát igen, oda felesleges! ;) Én is filóztam rajta nagyon, de abban maradtam magammal, hogy kéne szereznem egy 24-70F4-et városi cirkálásra, az majd lefogja a 35-öst is, ha épp nagyon az kellene stúdióba, vagy családi mókákra, ott nem igazán számít, hogy csak F4. Az 50-est meg használtam eddig is, szerintem ezután is fogom. Plusz, ott a kis műanyag 28-as a piacon, ha más nem, néha lehet látni újonnan is kilecven körül, hazsnáltan olyan hatvanat érne nekem, hátha egyszer megunja valaki a sajátját.

[ Szerkesztve ]

(#680) pergabb válasza Timer (#679) üzenetére


pergabb
senior tag

24-70 elmegy ált 130-140 fele, érdemes megvenni aki tudja, mert amúgy patika a képe.
Én sima 50-es makró obin gondolkoztam még, 100-as nekem fölös, amúgy is kisebb dolgokat fotózom ha tehetem, így laowa 25mm van pl, az képes 5x nagyításra is. 10 éve sokkal több obira vágytam volna, most annyira nem mozgat már meg a dolog.
20-as 1.8 is izgi lenne, de ennyiért nem :D
z6ii go szervíz a mocskos pixelesedése miatt, amúgy sok évig elvagyok azzal ami van.

[ Szerkesztve ]

(#681) Timer válasza pergabb (#680) üzenetére


Timer
veterán

És mi lesz rá a megoldás a tapasztalatok szerint? Cserélik a szenzort, vagy kapsz egy új vázat?

(#682) pergabb válasza Timer (#681) üzenetére


pergabb
senior tag

szerintem nem akarnak majd semmit sem, ahogy a nikont ismerem :D

(#683) Timer válasza pergabb (#682) üzenetére


Timer
veterán

;]

Javasold nekik a Z8-ba történő beszámítást!

(#684) pergabb válasza Timer (#683) üzenetére


pergabb
senior tag

Nekem az a vaz nem kell :) eleg lenne, ha elismernek a peoblemat, mert emailes konzultalas soran mindent normalisnak talaltak. Talan ha nem fenyes nappal tesztelnek, sotetebb korulmenyek kozott, akkor megertenek miert ugatom azt, hogy arnyekos teruletek eseten jelentkezik a hiba, de akkor nagyon. Mindegyik vaz csinalja, csak nekem jobb also sarok mar elviselhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#685) total90


total90
veterán

Csak egy gyors történet, mert meglepően jól sült el.

Amióta megvan a Z8, nagy elégedettséggel használom. Nem sokkal a vásárlás után jött a hír, hogy probléma van bizonyos példányoknak az objektívek kezelésével és, hogy a nyakpánt "akasztója" kiszakad a vázból terhelés alatt.
Semmi bajom nem volt az én gépemmel, de nem olyan régen kaptam egy e-mailt a Nikontól, hogy a sorozat szám alapján az én gépem mindkét problémában érintett.
Írtam is a supportnak, hogy nekem ugyan nincs gondom, de azért nem lenne jó ha valamelyik probléma fellépne.
A válasz az volt, hogy egyrészt, mivel ez gyártási probléma, akár évekkel a garancia lejárta után is kicserélik a gépet ha akkor lenne baja, vagy ha akarom, akkor azonnal ki lehete cseréltetni a gépet.
Az azonnali csere mellett döntöttem. 3 nap múlva jött a futár, ergó tegnap és ma jött a válasz, hogy jövő hét elején lesz az új gép kézbesítve.

Szerintem ez baromi jó workflow a Nikontól. Egyrészt, mert a beregisztrált termékre saját maguktól ajánlották fel a cserét, másrészt kb. 1 hétig vagyok csak gép nélkül.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#686) tvamos válasza total90 (#685) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mondjuk ha a futar hozta volna az ujat, es a kezedbe nyomja, az lett volna a franko. Akkor csak 5 masodpercig vagy gep nelkul.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#687) pergabb válasza total90 (#685) üzenetére


pergabb
senior tag

van/volt több váz, obi stb és beregisztrálod, akkor NPS tag vagy és míg szervizben van csere vázat is biztosítanak.

Sajnos az én esetemben nem hiszem gyors megoldás lesz, illetve nem hiszek abban, hogy jó fejek lesznek, bár ez nem is a nikon, inkább a szerviz hibája. Canonnál sem a canonnal volt a baj, ha nem a camera kft-vel .

(#688) total90 válasza tvamos (#686) üzenetére


total90
veterán

Nyilván leellenőrzik, hogy azt a gépet küldöm-e nekik vissza, amit jelentettem. Szerintem a világon nincs olyan gyártó vagy szolgáltató, aki ilyen kondíciókkal dolgozna, mint amit írtál.

#687pergabb

Ezt az egy hetet ki lehet bírni gép nélkül, ha meg nagyon kell, akkor ott a kis Z30-am is.

Én a Nikon keresztül intéztem mindent, nem egy másik cégen keresztül.
A cégnél a legtöbb gépünk Dell. Ott ha gond van, akkor egy másik cégen keresztül küldenek technikust. Na az a verzió baromi rossz.
Az Apple gépek esetén nincs másik fél, ott mindig minden rendben szokott menni és szerintem amíg nincs közted és a gyártó között egy cég, addig jó minden.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#689) pergabb válasza total90 (#688) üzenetére


pergabb
senior tag

Hát, nekem megy ki, ugye most fordítva van és ff megy ki, dx vázakat csinálják itthon, sajnos a szerviz telibe lesz*rja a dolgokat ált, nyilván az én esetemben fokozottan, kb a szenzor a legdrágább része a váznak, így többnyire nem szívesek cserélik ki benne és simán vissza dobják, hogy jól van ez így.

(#690) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy hamarosan jön valami Z6 II utódjaként?
Látványosan lejjebb ment az ára, mintha helyet csinálnának valami újnak.

üdv

(#691) anaqer válasza -szabi- (#690) üzenetére


anaqer
veterán

A fénykép az persze mese habbal, de jön előbb-utóbb - főleg a Zf-ből átvett AF & IBIS felokosítások miatt lesz érdekes, de sztem 2500 €/$ alatt nem áll meg és elérhetőség majd csak valamikor az év második felében.

(Én asszem még kibekkelem a Z5-tel addig, a Zf ergonómiája nekem nagyon nem jön be... tudás alapján nem lenne kérdéses, de ha már upgrade akkor akarok egy szép mély gyári markolatot.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#692) -szabi- válasza anaqer (#691) üzenetére


-szabi-
őstag

El is felejtettem ránézni Nikon rumors-ra. :B
Több tesztet is néztem Zf-ről, kivétel nélkül az ergonómiát hozzák fel negatívumnak.
Ha 2500€ körül lesz azzal pont a Z7II árával lesz azonos, persze most Zf is annyiba kerül.
Akkor lesz három kamera azonos áron. :D

(#693) anaqer válasza -szabi- (#692) üzenetére


anaqer
veterán

Z8 után IMO a Z7 II-nek szinte semmi logikus értelme, azt is kiszórják majd gyorsan. (Tehát pl. firmware update-re se számítanék annál - amit most kapsz vele, az annyi.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#694) -szabi- válasza anaqer (#693) üzenetére


-szabi-
őstag

Most a 2500€-s kamerák és a 4000€-s Z8 között van egy nagy üresség. Hacsak nem jön Z7II utódja is.
Illetve ha jön Z6III azért szerintem nem lehet drágább, mint R6II és A4IV.

(#695) anaqer válasza -szabi- (#694) üzenetére


anaqer
veterán

Meh, azért a Z rendszer már viszonylag jól kiépített igencsak prémium üvegekkel... ha nem új beszálló vagy, akkor rendszerváltásnál bele kell kalkulálni az új obipark árát is. Persze eladod a korábbi cuccaidat, és abból visszatermelsz valamennyit... de az meg (főleg Mo.-n) elég macerás, és hát nyilván bukni is fogsz rajta.

Szerintem a Z6 MK3-at nem azokra lövik be, akik nulláról (telefonról, régi tükrösről) kezdenek, és annyi erővel mehetnének Canon vagy Sony vonalra is.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#696) -szabi- válasza anaqer (#695) üzenetére


-szabi-
őstag

Magam részéről kisebb méretben aps-c érdekelne de a6700, x-s20, r7 ellenében semmit nem tud felmutatni.
Persze amennyit a6700 kérnek annyiért már ott a Z6II, csak én kisebb gépet szeretnék.
Majd meglátjuk mit hoz a jövő mr. Nikon biztos tudja mit csinál.

(#697) total90 válasza pergabb (#689) üzenetére


total90
veterán

Nekem tegnap meg is jött a gép. Baromi jó, mert a beállításaim, profilokat, mind át töltötték az új gépre. Pedig már kezdem lelkileg felkészíteni magamat egy nagyon hosszú estére :DDD

Más téma... Nem rég voltam egy fotós rendezvényen, ahol kint volt a Nikon is az összes obijával, gépekkel stb.
Amióta kijött a 85mm f1.2, azóta szemezek vele, de a 135-ös... wow, nagyon cucc. Próbáltátok már?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#698) rob01 válasza -szabi- (#690) üzenetére


rob01
tag

Igen, nemsokára érkezik a Z6 III. A pletyka oldalak 2023 évre jósolták, de már biztosan jövőre fog megjelenni.
Inkább az a kérdés, hogy milyen szenzor lesz benne? Azt jósolják 24MP érzékelővel adják ki ami furcsa lenne, mert a Z5, Z6, Z6II, és Zf-ben is az van, max. halmozott érzékelővel lenne értelme, de akkor túl drága lenne.
Igazán ezzel az új [IMX366] érzékelővel robbantanának főleg ha tartanák a 2500 EUR árat :)

(#699) -szabi- válasza rob01 (#698) üzenetére


-szabi-
őstag

Jah azóta eléggé megszaporodtak a videók, cikkek a témában.
Ebben az árban a vetélytársai A7IV ami 2021 végén, míg R6II 2022 végén jött ki.
Ezeknél illene többet, jobbat nyújtani.
Viszont szerintem a kifutó Z6II ennyiért elég jó vétel és nem igazán van vetélytársa.

(#700) rob01 válasza -szabi- (#699) üzenetére


rob01
tag

Igazad van 590 ezret megér, de van vetélytársa a Sony A7III pénzvisszatérítéssel olcsóbb. (magyar árakat néztem)
Kíváncsian várom a Z6III érkezését, de ha tényleg 1-1,2 misi lesz,- és a pletykák szerinti specifikációkkal-, akkor nehéz lesz labdába rúgni a két nagy vetélytárs mellett, még ha megkapja a Z8 autofókusz rendszerét is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.