Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) .mf válasza ph_5.5 (#445) üzenetére


.mf
veterán

"Azzal hogy besorolod a Z6/7 II verzióját 5 éves tudásúak közzé, és hogy közben kijött a konkurencia frisebb sorozata az miben is korlátoz a fotózásban téged?
Ez a fotósok saját "hülyesége" hogy mindenből a legújabb kell meg a legprofibb, mert csak azzal lehet fotózni. Hidd el- nem. Nagyon nem."

Kapufa, totálisan. Mondtam már párszor: sportfotózok, és ott igenis számít, a MILC-ek követő AF-je az utóbbi években nagyot fejlődött, most kezdi végre elérni és megelőzni a dSLR-eket. És pont ebben van a Nikon legjobban lemaradva a Z9-en kívül az összes modelljében.

Másrészt, pont nem a legújabb csiliviliért ácsingózó irracionális impulzus-vásárló típus vagyok. Mivel a Z6-ban már van 4 év és 400k+, ha maradok Z-nél, akkor kellene egy másik váz, hogy ezt tartalékvázzá nyugdíjazhassam. A Z6II AF-ben alig előrelépés, a Z9 AF-je ugyan jó lenne, de túl drága és a mérete-tömege sem tetszik. Ezért várom, hogy jöjjön végre valami olcsóbb, kisebb váz, ami már közelebb lesz a Z9 AF-hoz, mint ahogy azt már egy éve ígérgetik (nem a pletykákra gondolok, a Nikon írta, hogy a Z9 fejlesztései jönnek majd az alacsonyabb modellekbe is).
Kollégám dettó, D500-at használja még mindig munkára, várja, hogy legyen valami jobb AF-es gép. Másik Nikonos ismerős koncertfotós D750-ekről várja, hogy mire tudjon váltani. Stb, van még pár hivatásos fotós ismerős, aki még Nikon dSLR-t használ, de már váltana egy legalább hasonló képességű MILC-re, néhánynak játszósnak már van is mellette, csak nem munkagépnek. Szóval sokan vannak, akiknek a Z6 és Z6II még nem volt elég jó, a Z9 meg drága, de már váltanának valamire, ami ahhoz közelít AF-ban.

"Szóval ha megjelenik a Z6III akkor lesz 1.5 milla"

A friss Pana S5II, ami PDAF-fel végre fotós oldalon is jó, videóban pedig messze lelépi kategóriáját, $2000 / €2200 nyitóáron jelent meg. Ha jelentősen efölé lövik be az árát, öngól. A piacvezető A7m4 meg jelenleg €2400 (várhatóan csökkenni fog, mivel a Pana most annyival jobb ár-érték arány, illetve nemrég volt 2000-re is leakciózva, tehát tudnának még miből engedni), szóval hacsak nem tud majd valami nagyon extrát a Z6III, akkor ez alá kell érkeznie. Az pedig jelen árfolyamon 1 milla.

"Az egész milc rendszer egy túlárazott vakítás a gyártók részéről. (a natív obik ilyen áron mennek a Canonnál és a Sonynál is kb)"

Még szerencse, hogy nem kötelező. A 24-70-es kivételével, amit kitben kaptam, az összes obim F-es. De ha megérkezne nyárig a Z6III vagy Z8, azt a Z 24-120-assal fogom kitben venni. A Z 24-120 önmagában €1000-1100 körül kapható újan (az F 24-120 f4G sem volt sokkal olcsóbb anno), élességben és építési minőségben minden teszt szerint jobb a Z 24-70 f4-nél, és már az is köröket fut az F-es 24-120G-m körül, amit munkára használtam.

"Z6II 1 milla
24-70/2.8 1 milla
50 1.2 1 milla
70-200 2.8 1 milla
komolyabb telék 4-7 milla
uwa 1 milla"

Ez itt már csak vagdalkozás. Ki az, akinek egyszerre szükségesek a 70-200 f2.8-on felül 4-7 milla értékben komolyabb telék, millás UWA és 50 1.2? Egyáltalán a komolyabb telék is már csak egy szűk részt érintenek. UWA-ra már márkán belüli natív alternatívák is vannak: Nikon 14-30 f4, Nikon-Tamron 17-28 f2.8 féláron.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#452) r3dsnake válasza ph_5.5 (#445) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Zajban/dinamikában engem totálisan lenyűgöz a Z6 II. Van használható fotóm ISO 51200-on. Meg baromi jó az always standby bluetooth, a geotagging telóval, hogy powerbankról tudom tölteni, hogy az fw-t is telefonról frissítem meg ilyen apróságok. A tükrös ehhez képest elavultnak érződik már. Silent shutter is jó dolog. (Tudom, vannak hibrid tükrösök.)

(#453) total90 válasza ph_5.5 (#447) üzenetére


total90
veterán

Azért a Nikon Z 1.8-as obik eléggé ott vannak minden téren.
Én kivárom a 85-öst, meglátom mit mondanak a tesztek. Biztos lesz 1.8 vs. 1.2 és meglátom megér-e nekem a felár annyit, amennyi lesz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#454) total90


total90
veterán

Sigma Stage Online ma délután egykor: [link] Remélhetőleg jön pár jó cucc Nikon Z-re :C
35/50/85 f1.4 és 135 f1.8 sor jó lenne :DD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#455) total90


total90
veterán

Baromi gáz volt az egész :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#456) .mf válasza total90 (#455) üzenetére


.mf
veterán

Na mi volt? A 60-600-on kívül jelentettek be mást is, vagy csak azt? Még csak most értem haza, NR-on semmi, SAR-on, MR-on csak a 60-600-ról van hír.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#457) total90 válasza .mf (#456) üzenetére


total90
veterán

Csak azt :W

Mondjuk Z-re még azt sem. Gáz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#458) total90


total90
veterán

Lehet előrendelni az új 85-öst :DD
A tesztek alapján eléggé penge és nagyon bejön, hogy szinte hangtalan a fókusz motor a Canon 1.2-ével ellentétben: [link]
Ami meglepett az az árazás. Azt hittem, hogy 4000 dolcsi fölé lövik be, de nem így lett... szerencsére. 2800 dolcsi, annyi mint a Canon 85 f1.2.
Németorszában azért kemény, hogy 3300 euró fölé lőtték be. Itt Svájcba 2900 frank körül van, ami kellemes ár ahhoz képest, amiről korábban lehetett olvasni.
Kiváncsi leszek azért a végleges tesztekre.

A 26-os palacsinta meg egy vicc. Videózásra komplett el lehet felejteni, annyira hangos a fókusz és be is rezonál.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#459) total90


total90
veterán

Mit szóltok az új Sigma obikhoz? Szerintem nem rossz az 1.4-es sor APS_C-re, de remélem full frame-re is jönnek hamarosan. Én egy 30/50/85 1.4-es sornak tudnék örülni, meg egy 135mm f1.8-nak is.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#460) HunNuke


HunNuke
csendes tag

Ha jól emlékszem az egy korábbi hírben volt benne, hogy a Nikon csak olyan 3rd party objektíveket enged gyártani (vagy valami ilyesmi?) ami kiegészíti az ő meglévő palettájukat. Szóval ezeket a 16, 30 és 56-os ojbektíveket el tudom képzelni hogy FF-re is kiadják.
Sajnos az 50 és 85-ből, amikből van már 1.8 és 1.2 is, nem biztos hogy hozzájárulnának még egy 1.4-es sorozathoz, ami a saját üzletüket 'rontaná'.

(#461) total90 válasza HunNuke (#460) üzenetére


total90
veterán

Elvileg egy 1.4-es sor csak kiegészítené a palettát, szóval na :DDD
Az új 85-ös nagyon megmozgat, de kivárom amíg a végleges verziókkal is lesz pár teszt... és hátha addigra a Sigma bejelent valami érdekeset.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#462) total90


total90
veterán

Megjött az új roadmap: [link]

Nagyon úgy néz ki, hogy a Tamron inkább csak a technolódiát adja és Nikonra átcímkézve jönnek tőlük obik.
Minden esetre a 35-ös és a 135-és S obikra nagyon kíváncsi leszek :C
Gondolom a 35-ös f1.2 lesz és a 135-ös f1.8.

Elvileg lesz valami event március 25-én a Fülöp-sziegeteken, Z8-ról lehet olvasni... mondjuk egy új Z6/7 esélyesebb, sajnos.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#463) .mf válasza total90 (#462) üzenetére


.mf
veterán

Kissé le vannak maradva, az az "új" roadmap már legalább pár hónapos, mintha már tavaly láttam volna. Közülük a 85 f1.2 és a 26 f2.8 már meg is jelent. A Tamron 70-180 f2.8 pedig már elég rég óta tudott.
A Z8 kapcsán most az a hír járja, hogy nyár előtt a piacon lesz, talán áprilisban jelenik meg és májusban kerül a boltokba; de ez is egyelőre csak találgatás. Nagyon remélem, hogy így lesz, és még inkább, hogy jó lesz, mert jó lenne már végre egy új főváz a Z6 helyére, és azt pedig másodvázzá nyugdíjazni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#464) -szabi-


-szabi-
őstag

Részemről jó lenne végre APS-C vonalon olyan Nikon ami lelépi ZV-E10, R10, X-S10 kamerákat és szorongatja R7, X-T5-t.
Jelenleg nagyon nagy az árrés említett két csoport között.

(#465) total90 válasza .mf (#463) üzenetére


total90
veterán

Én is várom mi lesz a Z8-al, kb. naponta olvasni valami hírt róla.
Ami az obikat illeti, igen, eléggé le vannak maradva. Igazából bíztam abban, hogy a Sigma dobbant valamit, de csak az a pár objektív jött APS-C-re. Ez persze nem rossz, de hol marad a FF vonal? Semmi hír róla. Tamron meg inkább átícmkézve adja az obikat a Nikonnak... a többi gyártó meg olyan amilyen.

#464-szabi-

Szerintem oda még jó sokáig nem fog jönni semmi. Sajnos...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#466) anaqer


anaqer
veterán

Közben ráugrottam a 24-120ra... és hát már csak a plusz gomb & gyűrű miatt is megéri a 24-70 után, na meg hát ugye a +50mm sem smafu. Ajánlom mindenkinek, elég klassz kis mindenes.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#467) total90 válasza anaqer (#466) üzenetére


total90
veterán

Melyik 24-70-ed volt, f2.8 vagy f4? Méretre és súlyra mennyivel kisebb kézben fogva?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#468) anaqer


anaqer
veterán

#467

Az f4-es volt előtte - csak hobbira használom és főleg utca / építészet / tájkép, rendezvény meg sport viszont gyakorlatilag nuku, szóval egyszerűen nem tudtam magammal megetetni, hogy annyira minden áron kell nekem az a 2.8. :B

A 24-70 már nincs előttem, de a 24-120 nagylátón nem érződik nagyobbnak mint amaz kicsattintva - viszont hát nyilván, 120mm-en azért megnyúlik, de még így sem orrnehéz. Egyébként súlyra nagyon fura, mert hiába 25%-kal nehezebb, valahogy mégis "levegősebbnek" tűnik minden gyutávon... gondolom a lencsetagok elrendezése szólhat bele, vagy hogy arányaiban több benne a plasztik*.

Egyéb "fíling"es dolog, hogy a zoom gyűrű az eléggé durván leáttételezett - ezt biztosan nem fogod egy ujjal 28-ról 32.5-re pöccinteni. (Gondolom ez az ára, hogy a nagy átfogás ellenére is lehagyhatták a lockot úgy, hogy tesztek szerint hosszas használat után is 0 creep...)

*Egyébként én ezzel pont rendben vagyok - évtizedek óta simán lehet már teljesen frankó kompozit cumókat gyártani viszonylag emberi pénzért is. Anno a Sigma 17-70 C(!) is egy plasztik fantasztik zoom volt hasonló felhasználási körre... és bár optikailag meg se nyalhatja Z 24-120 sarkát, azért 7 éve kiszolgál mint az első nap.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#469) .mf válasza anaqer (#468) üzenetére


.mf
veterán

"Egyéb "fíling"es dolog, hogy a zoom gyűrű az eléggé durván leáttételezett - ezt biztosan nem fogod egy ujjal 28-ról 32.5-re pöccinteni. (Gondolom ez az ára, hogy a nagy átfogás ellenére is lehagyhatták a lockot úgy, hogy tesztek szerint hosszas használat után is 0 creep...)"

Lehet, hogy még csak friss, nem bejáratott, bekopott, míg a 24-70-es már igen. A 24-70 nálam is eleinte nagyobb ellenállással zoomolt, de aztán használtam egy nyári szezont munkára, 200k kép sok zoomolással, utána már 70-ről simán betoltam az obisapkánál kicsit nyomva.

Jó lenne az új Z 24-120 a típushibás régi F helyett, de használtan még nem láttam, újan külön meg drága. Remélem lesz olyan váz olyan áron, ami nekem kell, és ezzel is lehet majd kitben kapni...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#470) anaqer válasza .mf (#469) üzenetére


anaqer
veterán

Előkerestem neked, hogy melyik YT tesztelő mondta hogy egy év után se lazult ki... megvan.

Én is szürkében vettem fotoptix-ből beszámítással - úgy háromtizből kijött, és mondom annyit még belefeccölök. Nyilván önmagában teljes áron elég rágós, ez nem tagadható.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#471) total90 válasza anaqer (#468) üzenetére


total90
veterán

Jónak tűnik. Lehet ez lesz az ultimativ utazós zoom a Z30-hoz, de még kivárok, hátha a Sigma is dobbant valamit.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#472) .mf válasza anaqer (#470) üzenetére


.mf
veterán

Aha, a jútyúber megaszondta. 1 év önmagában semmit nem jelent, ha azalatt nagyrészt a vitrinben állt - a fő kérdés, hogy mennyit használta? Ha csak 10k-t lőtt vele, amiből csak minden 4. képnél zoomolt is, az még nem sok. Nálam is elég feszes volt még az első két évben, amikor csak 10-20k készült egy évben, és nem váltottam gyútávot minden képnél; de aztán elkezdtem dolgozni vele, egy nyár alatt belement 200k kép, nem burst, szinte minden egymás után készülő kép más gyútávon, és utána egyből benyomódott már táskába csúsztatáskor is, amit előtte sosem csinált.

Total: Z30-hoz? Azon 36-180, azzal elég sok esik ki. Mielőtt cserélhető obisra váltottam, 35-140-es volt az utolsó kompaktom, amit évekkel később párszor még elvittem, amikor egyszerű kirándulásra, bringázásra csak egy minimális könnyű kis gépet akartam vinni, ami a telefonnál azért többet tud (feltételeztem), vagy fesztiválra sajnáltam egy komolyabb gépet vinni. A 35 nekem nagyon limitáló volt, utána inkább vittem egy rendes fényképezőgépet. Én esélyes, hogy többet használnám a 24-35 tartományt, mint a 75-180 tartományt, tehát inkább a 16-50-est vinném, ami még kisebb és könnyebb. Vagy ha már úgyis ekkora méretben gondolkozol, akkor ott a DX-es 18-140, a 27-210 jobb utazós átfogás.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#473) anaqer válasza .mf (#472) üzenetére


anaqer
veterán

Nyilván nem kell mindent kápénak venni amit a tecsőn mondanak - szabadon eldöntheted, hogy elhiszed vagy sem. De urambocsá' még az is lehet ám, hogy te fogtál ki egy ergyább példányt...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#474) .mf válasza anaqer (#473) üzenetére


.mf
veterán

Nem ergya példány, hanem fizika. Ekkora igénybevétel mellett teljesen normális. Ha így lenne használva, a 24-120 is ki fog lazulni. Másrészt írtam is, hogy az első két évben még nálam is feszes volt, pedig már akkor is többet használtam, mint az átlag - a Z 24-120 meg még csak egy éve van a piacon.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#475) anaqer válasza .mf (#474) üzenetére


anaqer
veterán

Ha neked ez volt a tapasztalatod, akkor nyilván az is elfogadható. De esetleg az se kizárható, hogy valaki mondjuk ritkábban brutál erővel tekerte, és csak értelmezhető mértékben prönnyegett.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#476) total90 válasza .mf (#472) üzenetére


total90
veterán

Széleslátom van Z30-ra, szóval a nagyobb gyutáv még jól is jönne.Mondjuk még nem döntöttem mi lesz... A 18-140 árban eléggé szimpatikus.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#477) total90


total90
veterán

Jön a Z8 [link] ? Mit gondoltok? :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#478) anaqer válasza total90 (#477) üzenetére


anaqer
veterán

Speckókkal nincs baj - de újonnan luxus, és szerintem itthon max. első gen. Z6/7-eket fognak leváltani rájuk, amik meg nekem nem lennének akkora előrelépés a Z5-től hogy érdekeljen, szóval ez engem használtpiaci hatást tekintve sem érint.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#479) Timer


Timer
veterán

Nikon tavaszi akció van obikra és vázakra, április 30-ig a 220voltnál. Elvileg 10-15 százalékokat engednek sok mindenből.

Csak hát, valahogy úgy esett, hogy a hivatalos hazai partnerek baromira drágábbak, mint az Alza. Például Alzán a Z6II most 789.000 forint önmagában, FTZII-vel együtt vásárolva pedig 863.000 forint, 36 hónap garanciával. A tavaszi kedvezményes kuponnal 220voltnál (és a hazai hivatalos viszonteladóknál) csak a váz 833.000 forint az akcióban, FTZII-re pedig nincs kupon, így a teljes pakk 942 ezer forint. Ez azért szép diffi, és arról nincs infó, Alzán meddig van egyáltalán ez az akció, mert jó eséllyel ez csak véletlen átfedés a hivatalos nikon akcióval (vagy reakció arra). Van 24-70 F4-es kit is, kerek 1 millióért, de FTZ nélkül.

Hosszas nyűglődés, agyalás, teszt olvasgatás és Z5-tel való összevetés után behúztam most egy FTZ-s Z6II szettet. Furcsa lesz D750 után, az biztos, remélem, hozza majd az elvártakat. D750 egyelőre marad tartalékváznak, bár hobbistaként elég luxusnak érzem megtartani arra, hogy "esetlegmajdvalamikorhaúgyhozzaahelyzet" elővegyem, erre a D3500 is megfelelő lett volna (bánom is, hogy eladtam, amikor majdnem 3 évvel ezelőtt megvettem a D750-et, mert most egyértelmű lenne a szitu). Mindenesetre, ha jól látom, 30 ezer expóval 300-at se nagyon lehetne kérni érte már, annál kevesebbért meg kábé bűn eladni, tekintve az állapotára. Nehéz ügy lesz ez, már érzem előre.

Az egyébként hogy a francban van, hogy a papíron jóval lassabb XQD kártyák drágábbak, mint a CFexpress type-b modellek? Sandisk Extreme Pro 64-est néztem ki CFE-ből, van ennél jobb választás?

[ Szerkesztve ]

(#480) r3dsnake válasza Timer (#479) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

873k-ért vettem 2 éve a Z6 II-t, FTZ-vel+24-70mm f4-gyel.

[ Szerkesztve ]

(#481) Timer válasza r3dsnake (#480) üzenetére


Timer
veterán

Oké, de az akkor egy "picit" más világ volt! :) Konkrétan drágább a váz most, mint megjelenésekor, és ez szerintem kábé az összes 2 éves Nikon vázra igaz. Más márkákat nem követtem, de az árukereső árdiagrammja beszédes...

(#482) .mf válasza Timer (#479) üzenetére


.mf
veterán

"Csak hát, valahogy úgy esett, hogy a hivatalos hazai partnerek baromira drágábbak"

2019-ben, amikor még 1 éves se volt, vettem a Z6+24-70 kitet Bécsben €1749-ért, és akkor még 350 alatt volt az euró. Idehaza csak a váz került ennyibe.
Rendeltem vele 50 f1.8-ast is 349-ért, de nem érkezett meg elutazás előtt, így azt nem tudtam átvenni. Na az azóta is másfélszereséért megy.
A magyar árak egy vicc, ahogy az utóbbi évek áremelései is. 349-ért is szinte biztos, hogy volt profit az obin. A Z6II-t majdnem megrendeltem '21 dec-ben €1699-ért, aztán csak ráncoltam a homlokom, amikor jövő tavasszal 2149-re emelték. Annyiért rohadjon rájuk.

"annál kevesebbért meg kábé bűn eladni, tekintve az állapotára"

Szerinted. A vevők lehet mást gondolnak.
Kipakoltam a szekrényből egy jópár obit, amihez évek óta nem nyúltam. Van köztük néhány, amit újan vettem és csak párszor használtam, van, amit 1x vittem csak el fotózni. Bolti ár feléért raktam fel őket, van, amit még annál is kevesebbért, mégsem kapkodnak értük, eddig csak 1-et vittek el.

"Az egyébként hogy a francban van, hogy a papíron jóval lassabb XQD kártyák drágábbak, mint a CFexpress type-b modellek?"

Az XQD Sony szabvány, licenszdíjas. Másrészt régebbiek, így ha a bolt régebben, még drágábban megvette, és jó magyar szokás szerint a beragadt készletből se hajlandó engedményt adni, akkor még ott áll a nyakán a sok évvel ezelőtti áron.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#483) Timer válasza .mf (#482) üzenetére


Timer
veterán

"Szerinted. A vevők lehet mást gondolnak."

Hát ez az, szerintem ugyanazt mondjuk; nem tudnám annyiért eladni, amennyit szerintem érnie kell(ene) egy ilyen gépnek, akkor meg minek füstöljem el? Alapvetően nem fotózok rendezvényt, ha azt tenném, nem is lenne kérdéses, hogy megtartom. De csak azért, hogy teszem azt, adjam oda 220-ért, amiből aztán bírok venni egy darab k_rva gyári markolatot a Z6 II-re, hááááát... inkább kitámasztom vele az asztalt, és ha éppen lerohad - ne adja az ég - a Z6 II, akkor nem kell megijedni, mert lesz valami, amivel majdnem olyan minőségű képeket lehet készíteni. Az érme másik oldala, hogy valószínűleg ilyen helyzet soha nem lesz, mert nem fotózok pénzért, csak hobbiból. Így maximum kínos lemondástól kímélne meg a tartalék váz, ha az elsődleges váz épp fotózás előtt reccsen meg. Na mindegy, erre még alszok egyet-kettőt.

Az XQD választ pedig külön köszönöm. Szokásos idióta Sony húzás, mint a mermorystick volt anno, de gyűlöltem (sony kiskompakt gépekkel kezdtem a hobbit) baszdki... NetMD-n is rommá szívatták a saját felhasználóikat a retek desktop szoftverrel, amikor már minden csöves direktben másolt fel fájlokat USB kapus mp3 lejátszókra. Ez tipikus Sony, csináljunk külön szabványt, hadd cumizzon a felhasználó, de a pénzünk az meglegyen!

[ Szerkesztve ]

(#484) rinpocse


rinpocse
tag

Siasztok!
Vezeték nélküli / vezetékes távirányítót keresek, ami kompatibilis a Nikon Z6-tal. A Snapbridge-t próbáltam, de köszönöm nem kérek belőle.
Ha valaki tippeket/linkeket tud adni, azt megköszönném.
Köszönöm.

(#485) total90 válasza rinpocse (#484) üzenetére


total90
veterán

Nikon MC-DC2 esetleg? Ha jól tudom, akkor kompatibilis.
Nekem amikor még volt Z6-om, arra nem találtam normális, vezeték nélkülit.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#486) total90


total90
veterán

Szerintetek jön még valami a Z8 mellett 10-én?
Mit gondoltok, a 35-ös prime vagy a 135 mm f1.8 esetleg?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#487) Timer válasza total90 (#486) üzenetére


Timer
veterán

Z6III / Z5II esélyes szerintem. Ezek voltak most akcióban, gondolom, nem véletlenül.

(#488) 42861 válasza total90 (#486) üzenetére


42861
senior tag

Egy Z50II-t IBIS-el nagyon élnék.

(#489) .mf válasza rinpocse (#484) üzenetére


.mf
veterán

Vezetékesre a standard MC-DC2 utángyártott verzióját használom, amit talán 1-2k körül vettem ebayről vagy aliról 2019 környékén.
Vezeték nélkülire a Snapbridge nálam jól működik.

Total90: én is egy obira számítok legfeljebb. De aztán lehet, hogy annyi se - nemrég jegyeztek be új logókat, amik videózáshoz kapcsolódnak, a Z8 meg ugye elég valószínű, hogy kapja a Z9-ből a 8K-t, szóval ez sem kizárható.

Timer: szerintem meg nem túlzottan esélyes. Voltak ezek már korábban is nagyobb akcióban (mint mondtam, 21-ben €1699 volt a Z6II). Ha most jelennének meg, már rég szivárogtak volna ki róluk infók. NR adminja épp azt tippeli, hogy még a következő váz sem a Z6/7 lesz (hanem a Df mintájára egy Zf).
Igazából abban se vagyok biztos, hogy marad az 5 - 6 - 7 felállás. Miben fog egy Z5II és Z6III, illetve Z7III és Z8 különbözni, hogy elférjenek egymás mellett?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#490) Timer válasza .mf (#489) üzenetére


Timer
veterán

Simán megoldható szerintem a szeparálás, ha másképp nem, szoftverből. 5 / 6 között például simán elhiszem, hogy a kistesó megkapja a BSI 24 MP szenzort, a hatos meg a Z7II-ét. Z7III meg ha nem is lép megapixelben előrébb, kaphatna egy Expeed 7-est, vagy rögtön kettőt. Memóriakártya darabszám / típus szintén jó lehetőség az elkülönítésre. Ha akarják, tudják ezt variálni, csak győzze a nép fizetni. Z50-nek meg kéne már egy utód, szerintem abból azért eladtak egy tetemesebb mennyiséget, bár kérdés, most épp milyen APS-C szenzor van napirenden náluk. Lehet, hogy ugyanazzal adnák ki, csak gyorsabb procival, pld.

[ Szerkesztve ]

(#491) total90 válasza Timer (#487) üzenetére


total90
veterán

Z6III szerintem tuti nem. A Z8 elvileg ugye a Z9 csak kisebb vázban, amiben a videózási képességek baromi jók. A Z6III-nak ilyen szempontból nem sok értelme lenne jelen pillanat.

#488 42861

Biztosan vennék, de szerintem erre is még várni kell egy keveset.

#489.mf

35mm f1.2 és a 135 mm f1.8 lesznek szerintem a következők a sorbna. Jó lenne ha ezek is be lennének jelentve. Meg a Sigma is dobhatna valami 1.4-es prime sorozatot :DDD

Minden esetre a popcorn bekészítve :DD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#492) rinpocse válasza total90 (#485) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm.

(#493) rinpocse válasza .mf (#489) üzenetére


rinpocse
tag

Neked is köszönöm.

(#494) Timer


Timer
veterán

No, kedden megjött a Z6 II, bele is nyestem gyorsan 200 tesztfotót, és igazából elégedett vagyok. Három dolog volt kérdéses, ebből kettőt tisztáztam már, de maradt itt még egy kis fanszőr a gombóc fagyimban, és nem hagy nyugodni, de hátha valaki tapasztalt hasonlót, és kisegít. A cél az lenne, hogy a DSLR és MILC vázam továbbra is használható legyen ugyanazokkal az objektívekkel, ezért megy most az agyalás / tesztelés.

Előzetesen annyit érdemes tudni, hogy a D750-en két objektívvel nagyon durván szívtam back / front problémával, és rengeteget szenvedtem velük, mire pontossá váltak, így ezektől már előre tartottam itt Z rendszeren. Az egyik a 85 1.8G volt, amihez a D750-es vázban anno társítottam egy 16-os offsetet, így megszűnt a front fókusz viselkedés, és rendben tette a dolgát. Elvileg azt olvastam több helyen is, hogy ha hibás is a lencse, Z-n nem kell ezzel bajlódni, mert a PDAF csak a közelítő pontosságot szüli meg, a CDAF az, ami pontosra élesít. Ennek megfelelően nem is vettem fel AF fine tune-ban semmit az obihoz, és tökéletesen működik. Kíváncsiságból felkonfoltam azért az offset beállítást is néhány kép erejéig, és egyértelműen pontatlanná vált, szóval kijelenthető, hogy olyan objektíveknél, ahol korábban a DSLR váz tárolta az offsetet, nem kell Z-n hasonló értéket beállítani, mert semmi értelme nem lesz, csak ront.

Azonban a Tamron 70-200 USD G2 önmagában tárolja a beállításokat, amit konzollal kellett felvinni, és itt jön a probléma. Ennél vajon hogyan kell eljárni, mi a logikus? Egyelőre hagytam úgy, hogy fel van konfolva az objektíven belül a D750-re szabott beállítás, hiszen így lenne megvalósítható a párhuzamos használat, de furcsa hibákat tapasztalok. Közelre bármelyik gyújtótávval éles a szemfókusz, ellenben 200-ra tekerve, ehhez reális tárgytávolságon vizsgálva már sokszor téved. Nem konzisztensen lő mellé, csak 5 képből mondjuk 1-2 alkalommal. Nem tudom, hogy ez mi miatt lehet, alapból nem túl hatékony a szemfókusz már ilyen távolságra, vagy az objektív beállítások miatt kap fals infót a váz az élességről? Mivel nem állandó a hiba, baromi nehéz lesz kitesztelni a dolgot, ráadásul a konzol is kell hozzá, meg akkor már nyilván lenscal-t is állítani kell állványra, gépet hozzá, stb., tavaly nyáron ezzel 3 délutánom és estém ment el úgy, hogy azt hiszem, 4 körben állítottam át az objektívet, mire az általam használt gyújtótávokon és hozzájuk passzoló tárgytávolságon pontos lett a szett, nem kezdeném el újra. Összefoglalva, a kérdésem: nagyobb tárgytávolságon nagyobb gyújtótávval téved az eyeAF másnál is, vagy nálam játszik be valami a tamron oldaláról? Persze kiszedhetném a beállításokat, de először tisztázzuk már, hogy hol van az eb elhantolva. Tűfok AF-nél mintha nem lenne hiba, de azt se érzem annyira karcosnak, mint amennyit ez az obi a D750-en tudott. Egyébként érdekes dolog még, hogy a rekesz állítása furcsa kattogás mellett történik meg, ami D750-en nem volt. Ezt egyelőre nem tudom hovatenni! :) A VR viszont szépen megy, objektívről lekapcsolva a váz is követi a változást.

Mellékes infóként leírom, hátha valakinek hasznos: van egy Tokina 100 F2.8 makróm is, ami vázmotor híján nem megy AF-fel ezen a vázon, de FTZII-vel szépen átadja az infókat, van élességet jelző zöld keret, és a rekeszt is szépen és csendben állítja. Így fotózni makrót nem egy élmény őszintén szólva, de egyelőre ez van, működik, és a semminél így is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#495) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok!
Az Ipad 9-re (2021 hogyan tudom CFexpress card reader segítségével feltölteni a képeket?
Köszönöm.

(#496) Roachy válasza Timer (#494) üzenetére


Roachy
senior tag

Teljesen normális hogy ha az optikán belül lett finomhangolva az Af a D750-hez, akkor a Z6 II-n gondok lesznek.
Vagy tedd vissza gyárira az optikát és inkább a D vázon belül állítsd be, vagy pedig maradjon így, de akkor kénytelen leszel a Z6-on belül finom hangolni az Af-et ha mindkét gépen használnád az obit.

(#497) Timer válasza Roachy (#496) üzenetére


Timer
veterán

Na igen, ez a matek fejben, de több probléma is van: egyrészt, a tamronban nem 1 érték van eltárolva, hanem 12, különböző gyújtótávra és tárgytávolságra. Ha ezt kiütöm, azt nem tudom helyettesíteni egyik vázon sem. A másik probléma, hogy az elmélettel szemben állványra téve szépen fókuszál egypontossal, és tűpontossal is. Utóbbival nem meglepő, mert az full CDAF elvileg, magyarán tök mindegy az offset, ami PDAF-ra lett kiadva bárhol, az egypontos fókusz helyes működését viszont nem magyarázza. Direkt kiütöttem, úgy raktam a Z6II-re és mértem rá Lenscallal, majd rátöltöttem a profilt és teszteltem megint. Semmi különbséget nem látok. Ahol lehet eltérés, az a fókusz bizonytalansága, mintha többet keresgélne a rátöltött profillal, de ez is csak olyan "fogjuk rá" szintű. A D750 után egyébként meglepő, hogy mennyivel több fókusz vadászattal találkozok ezen a vázon, ezzel az objektívvel, de a fix nikonok is bizonytalanabbak.

[ Szerkesztve ]

(#498) total90


total90
veterán

Nézitek a Z8 bemutatót? Eléggé össze van rakva a cucc :DD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#499) mazsi70


mazsi70
senior tag

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#500) .mf válasza mazsi70 (#499) üzenetére


.mf
veterán

Európai MRSP: €4599 - EURHUF most kerek 370 = 1 701 630.

US ár pedig $3999 - USDHUF 336 = 1 343 664
Retúr repjegy pedig 160-200k...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.