Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) r3dsnake válasza rob01 (#698) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nemtudom megérné-e eladni a Z6 II-t még időben... Vajon mennyit érhet most a piacon, ha áprilisig garis még?

(#702) rob01 válasza r3dsnake (#701) üzenetére


rob01
tag

Megvárnám a Z6III bejelentését, csak utána adnám el.
Az új nettó ára 465 ezer, szerintem ennél csak alacsonyabb áron tudod eladni...

(#703) Timer válasza rob01 (#700) üzenetére


Timer
veterán

Én a legrosszabbkor vettem, május elején. Akkor az FTZ-s csomagban (itthonról) a 870 jó árnak számított. Most 700 alatt meglenne az a kombó, jóval jobban megéri, mint a korábbi árát. Más kérdés, hogy látva a natív Z és FTZ-zett lencsék közöttii különbséget, már nem is gondolkodnék újra adaptált lencsékben.

Z6III mindegy mit gurít szerintem, ha az ára nem lesz versenyképes. Ez alatt azt értem, hogy millió alatt. Már kábé mindenki Sony-t használ, a nikon még azokat feji, akik valamiért kedvelik a brand-et, mint például én. De 1 millió feletti áron kábé eszembe se jutna venni Z6III-at, az már az einfines Z8 vadászterülete. Ja, és itthonról többet nem veszek vázat szerintem, annyi jó tapasztalat gyűlt ösze az einfinnel részemről, hogy értelmetlennek tartom az áfás árat kifizetni (nem vállalkozóként, persze).

[ Szerkesztve ]

(#704) rob01 válasza Timer (#703) üzenetére


rob01
tag

Már régóta az einfinnél veszem a fotós cuccokat, ha legalább 20% olcsóbb mint itthon. Eddig nekem sem volt velük semmilyen problémám, bár még szerencsére nem kellett gariztatni.
Nincs tökéletes rendszer, a Sony sem az.
Nikon a Z sorozatban sok jó vadfotózáshoz való objektívet kiadott, erősen gondolkozom a rendszerváltáson (jelenleg Fuji X-H2S vázam van), de megvárom a Nikon új vázának a bejelentését, hátha megjelenik D500 utód.
Azét kíváncsi leszek melyik gyártó ad ki előbb az IMX366 érzékelővel vázat. 44 megapixel 26 fps (14 bit), nem is kell halmozott érzékelő :)

(#705) Timer válasza rob01 (#704) üzenetére


Timer
veterán

Hát, garanciáztatni mondjuk soha ne kelljen, az itthon is elég veszedelmes történet...

(#706) FerNandor válasza Timer (#666) üzenetére


FerNandor
őstag

Én a Z6-tal tökéletesen meg vagyok elégedve.
Amúgy szeretem a zajt is sokszor, de nekem ISO 1600-on is látszanak még a szempillák kb 1-1,5m-ről készült képen.

Pl ISO1600

2200

A gépen ki van kapcsolva a zajszűrés, LR-ben is nullán van. Csak RAW-ban fotózom. Ezek RAW-ból mentett (remélem, ahogy néztem) legjobb minőségű JPG-k. 50mm 1.8 S
Szerintem nagyon király ez a Z6.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#707) pergabb válasza rob01 (#700) üzenetére


pergabb
senior tag

de nem lesz semmi értelme, ha minden speci stimmel.. :D Ugyan az lesz mint a Zf akkor oké és csak a design más, így jöhet ki a képlet. Viszont z7iii mi lenne? akkor már vanm z8, hogy butítják le? gondolom nem halmozott érzékelő kerül bele.

Más: valakinek volt már olyan gondja, hogy sd kártyát látja a fényképező, formázza benne az ember, de a kártxaolvasó nem ismeri fel? Lemezkezelő kiírja, betűjelet már nem ad hozzá, azt írja kifogástalan, de már formázni sem lehet, mert nem látja ismét. Minden egyéb kártya működik, olvasó jó, kártya jó, minden jó, de ez az egy még is megtréfálja a win rendszert.

formázni akarnám akkor:

megformázom a z5-ben, gép látja is, hogy z5 lesz a neve, de megint nem lehet hozzáférni:

[ Szerkesztve ]

(#708) rob01 válasza pergabb (#707) üzenetére


rob01
tag

Z7III ez a szenzor is kerülhet [IMX455], 61MP és 9 fps és 16 bites színmélységet is tud . A 366 és a 455 szenzorokat szabadon meglehet vásárolni, így bekerülhet az új Nikon vagy Panasonic vázakba.

Még nem találkoztam ilyen problémával. Nézd meg van-e a memóriakártya márkaoldalon hibajavító vagy ellenőrző program, ha van akkor futtasd le, hátha túl sok a hibás szektor...

(#709) Timer válasza FerNandor (#706) üzenetére


Timer
veterán

RAW-ban, kikapcsolt zajszűréssel nekem is látszik, a gond az, hogy ha elkezded szűrni, akkor bizony vesznek a részletek. Bár, őszintén szólva kezdem elengedni a dolgot. Szűrőm a zajt Aidenoise-zal, és az elég jól meghagyja azokat a részleteket, amelyek nekem fontosak. Köszi a választ!

(#710) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

BolDog Karit!

(#711) pergabb válasza rob01 (#708) üzenetére


pergabb
senior tag

Nem fogja látni semmi hibajavító, mivel win is csak lemezkezelőben ismeri fel, látja a kötet címkét, lásd z6ii a neve, de saját gépben mint meghjató nem jelenik meg, így megnyitni sem tudom, más progi sem fogja látni. Gépet kábellel összekötöm a géppel, akkor tökéletesen megy. Egyetlen tippem az lenne, hogy kártyaolvasó megadta magát, többi kártya sony tough, ami valamiért vastagabb és jobban szorul a gépbhen és a mem kártya olvasóban is, lehet kitágította és a sandisk pro nem minden lábacskája érintkezik, így csak felismerni tudja a kártyát, de többet nem lát belőle.

Timer a zajcsökkentés még mindig csak jpg-re igaz :) rawra nem, csak a hosszú expós, nikon saját progija úgy jeleníti meg neked az előnézetet, de ennyi. Lr zajszűrője teszi a dolgát a legszebben, csak kell alá gép.
Boldot Karácsonyt mindenkinek!

(#712) Timer válasza pergabb (#711) üzenetére


Timer
veterán

Oké, értem, a kollégának írtam, mert vélhetően Ő nem olvasta el odáig a szálat, hogy rájöttem, nem úszom meg utómunkában a denoiset a RAW miatt.

Tegnap este kénytelen voltam 5000-es ISO felett dolgozni (nulla érdemi világítás, rohangáló gyerekek, két-három fős csoportokban, nem volt más választásom), meg sem mertem nézni a képeket, majd ebéd után! :-D Ami viszont feltűnt, hogy félhomályban az AF rendszer rengeteget tévesztett AF-C szemkövetés mellett, dacára a zöld segédfénynek, és a beállításnak, hogy csak éles képnél exponáljon. Ebben egyértelműen rosszabbnak érzem a Z6II-őt, mint a D750-et. Igaz, azzal nem is erőltettem a dolgot ilyen félfényben, de úgy érzem, hogy ennek tükrében gondban leszek a szokásos modellfény mellett is...

[ Szerkesztve ]

(#713) pergabb válasza Timer (#712) üzenetére


pergabb
senior tag

expo szimulációt offoltad? be van kapcsolva, akkor sötétebb a kép, igazodik ahhoz amit látsz, bizonyos sötétség esetén már nem is látja a szemet. Kikapcsolod akkor ugye kivilágosítja a képet, nem a valóságnak felel meg, viszont sötétben is felismeri a szemeket.

Af single ilyenkor jobb, követőn több lesz a tévesztés

Iso 800-at is írtam már :) Inkább emelj rajta 3 fényértéket, de a csúcsfényeket meg tudtad menteni és nem lesz több zaj, ergo nyertél a dinamikatartományon.

Nincs semmi baj a zajjal, bizonyos esetekben az ember leszedi, amúgy szép is lehet, csak görcsösen le akarja az ember vakarni, pedig tök oké és még hozzá is ad a képhez. Ami nem ad hozzá, amikor árnyékokat emeled magasabb iso mellett és mint írtam nem egységes zaj lesz, ha nem elvétve nagyobb fehér pöttyöcskék.

Én is kattintottam párat tegnap, de néha feleslegesnek érzem, mobil jpg algoritmusa jobb, mint bármelyik modern vázé, rawban fotózom, akkor pedig oda jutok ahova, nem meló, nem kell megcsiknálni sürgősen, ergo elmúlt 2 év karácsonyán készült képek mai napig nincsenek feldolgozva, tavalyi amúgy is szinte kuka, 35mm-es obira feltekertem egy black mist szűrőt, 85mm esetén 1/4-es van, tökéletesn, ez pedig azt hittem 1/2, de nem, 1/1, eléggé takony ködbe megy már át, ami lehetne jó is, ha tudatosan úgy készülne az ember, de én csak random kattingattam, így minden 2. kép pfúj.

(#714) Timer válasza pergabb (#713) üzenetére


Timer
veterán

"expo szimulációt offoltad? "

Igen. Volt nálam egy TT350N is a vázon, de lyan cseszett lassan töltött újra (1/320 záridő mellett 1/2-en kellett hajtanom), hogy el is engedtem. Előtte még kipróbáltam 1/200-ad mellett, így elég volt az expóhoz az 1/8-ad kraft is, de az meg a klasszikus vakus kép betegségeit hordozta magán (80-as évek képi hatása, pfejj). Plafonra vilantás kilőve, mert sárga falak vannak, softboxba kirakni bármilyen vakut kizárt a két rohangáló gyerek mellett, szóval egy idő után offoltam az egészet, mondom akkor hajrá, ISO-ból megoldom, majd lesz valami. A durva az, hogy találtam egy képet, ahol a vaku nem töltött rá időben, szemre tök fekete a kép, de elsűlt az expo, amin 5 (!) fényértéket emeltem PS-ben, és még használható fotó jött ki. Ez hogy a lószerszámban lehetséges? :U Értem én, hogy RAW, de na.

AF-S szemfelismerő is tévedett, végül 1 pontossan próbáltam lehozni az estét, de a villámsebességű gyerkőcök mellett ez is bukott ötlet volt, úgyhogy ISO fel, AF-C szemre, rövid sorozatok, aztán ennyi, bíztam a sors kezében! ;-D Emlékeztem az ISO800-as tippedre, de nyúl voltam, hogy úgy toljam végig az estét. Anyós a farkamnál fogva lógatna ki az erkélyre, ha egy kép se lenne, mert elnézek valamit. Itt jelezném, hogy a tágabb családom van olyan suttyó, hogy nem hajlandók bérelt műterembe eljönni, még ha fizetem, akkor sem, mert az macera. Szerencsére Feleségem tudja, mi a dörgés, így őt már nem kell nógatni, minden évben elmegyünk valahova fotózni, nem a nagyszobában kell megoldanom.

Soha nem leszek rendezvény fotós, az biztos. Nem bírom az izgalmakat... ;]

[ Szerkesztve ]

(#715) -szabi- válasza rob01 (#708) üzenetére


-szabi-
őstag

Z7III-ról nem láttam semmi pletyka videót.
Ha azt veszem, hogy Z9 és Z8 stacked 45MP szenzor akkor Z7III esetén látok benne rációt, hogy 61MP hagyományos szenzorral jöhetne szintén az új processzorral.
Viszont akkor Z6III elég ciki lenne ha megragadna 24MP szenzoron, mint Zf. Illene feljebb lépni. Így a 24MP maradna Z5-nek és lehetséges utódjának a belépő szinten.
Egyébként is Z6III, középkategóriás gép ott adnak el legtöbbet a gyártók egy gépből, többnek kell lenni mint Zf csak modern vázban és még ott az ár kérdése amit fentebb már beszéltünk.

Más, nekem tegnap megint adott egy találgatós videót mr. youtube.
Nikon Z90 Camera: Mini Z9 Coming?
Tavaly ilyenkor már keringett egyszer de nem lett belőle semmi.

#700 rob01
Valóban A7III-ranem is gondoltam.

#710 r3dsnake
Boldog karácsonyt. :K

(#716) pergabb válasza -szabi- (#715) üzenetére


pergabb
senior tag

z6iii hidd el egy az egyben zf lesz :) olyan mint a z6ii firmware frissítés, várhatjuk, nem lesz olyan amit akarnánk :D

(#717) r3dsnake válasza Timer (#712) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Emlékeim szerint AF-C mellett nincs zöld segédfény, csak AF-S mellett.

(#718) Timer válasza r3dsnake (#717) üzenetére


Timer
veterán

Hát, lehet, hogy már keverednek az emlékek, mindenesetre tök mindegy, mert kábé semmit nem ért adott körülmények között őszintén szólva, kábé minden negyedik, ötödik kép s_gghomály, nem is látom, hol van a fókusz, NX szerint a szemen volt. Olvastam nemrégiben hasonló tapasztalatokat valamelyik hazai FB csoportban is, szintén az ötvenes obival. Nem volt kéznél a 85, lehet, hogy azzal jobb lett volna, nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#719) -szabi- válasza pergabb (#716) üzenetére


-szabi-
őstag

Akkor inkább nevezném Z5II-nek. :)

(#720) pergabb válasza -szabi- (#719) üzenetére


pergabb
senior tag

azért egy olyan z5ii ami egy az egyben zf, szerintem tetszene nekünk :) annál jobb már nem nagyon kell.

Timer 35 és 85mm-es obinál nekem soha nem volt ilyen, 50-es meg nincs, szóval nem tudom :D akkora homály akkor lesz, ha valaki beugrik a képbe és őt fotózom le. Nekem még szembe szaladó kutyát is sikerül 1.8-on lefotózni, bár ott 10/2 kép azért kuka lesz, mert picit félre megy. Nálam csak a szenzor fos még mindig, viszont néztem januári vásárlás, januárban lejár a 3 év, ergo január elején azonnal vinnem kell :P

[ Szerkesztve ]

(#721) pergabb


pergabb
senior tag

mindig csak írom, de itt a jelenség, kézből iso 25600 korom sötétben

(#722) Timer válasza pergabb (#721) üzenetére


Timer
veterán

Ejnye, az kemény. Gondolom, próbáltad már, de azért leírom: a vázba épített hotpixel eltávolítás se hoz eredményt? Nálam is van néhány pötty, de nem ennyi.

(#723) pergabb válasza Timer (#722) üzenetére


pergabb
senior tag

nem, nem segít rajta. Nikonnak írtam anno és küldtem képeket, azt mondták normális :D ez volt lassan 3 éve, ettől független elküldöm nekik, hogy nem, nem az, baromira hibás, ezek ugye nem pixel méretűek, ha nem nagyobbak, ott van mittomén hány göböcske ami 5-6 néhol 10-15 pixelből áll, retusálják akkor ők le minden képemről. Hosszú expó esetén előjön, hiába iso 100, lehet az 5mp és jönnek, ill magasabb iso-n látható még. Félek most is majd az lesz, hogy rendeltetésszerű használat mellett nem látható, azaz iso 100 és 1/1000 :D
Amúgy mindenkinek van, nem csak neked, viszont elszórva 1-2 db és nem egyik sarokba beöntve egy halommal.
Elsimerik a hibát, akkor a következő esélyes lépés, hogy kivonják, na ott pár ezer pixel menne a levesbe, ami ilyen szám esetén már nagyon nem szép dolog, illik új szenzort tenni bele ami normális. Majd elválik mi lesz és mit reagálnak rá, de félek, hogy visszadobják jó ez így, én pedig marha pipa leszek és ahogy canonnál csalódtam és azt mondtam rohadjatok meg, soha többet, úgy nikon is ebbe az irányba fog elhúzni.
Igen, egy új szenzor pénz, a legdrágább része a váznak, de hibás terméket eladni teljes áron is pénz, nekem leszedni minden egyes alkalommal is pénz, ha úgy vesszük. Szóval nem kell pfát húzni, szar cuccot cserélni kell és nem olcsó kifogásokat gyártani. Persze ha kicserélik szó nélkül és nem az lesz mint mailben, akkor írni fogok és mindenhol dícsérni őket, nem is váltok soha többet semmire át.

[ Szerkesztve ]

(#724) Timer válasza pergabb (#723) üzenetére


Timer
veterán

Egyébként az ilyen gyártóknál azt nem értem, hogy ha van egy ilyen jól látható hiba, akkor mi a répáért kell szívatni a usert? Cseréljék ki, ajánljanak fel nagyobbra váltás lehetőségét némi pénzmagért, stb. A DJI ebből a szempontból korrektebb cég, ott azért a DJI Care nagyon sok embernek okozott már pozitív csalódást. A 2000 eurós váz árába nyugodtan beleférhetne az, hogy nem hülyítik feleslegesen az embert, és ha baj van, szó nélkül cserélnek. Vagy raknak be egy másik szenzort, jelen esetben például.

[ Szerkesztve ]

(#725) pergabb válasza Timer (#724) üzenetére


pergabb
senior tag

Én is így gondolom, nem értem mailben miért írták minden okés így, mikor látom nem okés, majd ha elküldtem és élőben ránéztek kiderül, csak sejtem, hogy vissza fogják küldeni minden jó, de ne legyen igazam. Utána pedig lejárt a gari és már nem tudok mit tenni, max ugrálni, hogy hello, garis korában küldtem, azt mondták jó, de nem az, elküldeni megint és második körben már lehet történik valami, de mint írtam még mindig esélyesebb, hogy kivonnak 1500 pixelt kb, mint az, hogy kicseréljék a legdrágább részét a váznak. Kicserélik ódákat zengek majd, nem cserélik, akkor onnantól mindenhol csak savazni fogom őket, hogy senki se ezt a márkát válassza. Canon esetén pontosan így történt :) ott is egy rohadtul zavaró hibát állítottak normálisnak, ráadás iszonyat durvát is hazudtak, éljen a camera kft. Utána anygacégnek írtam pár levelet, egyikre sem válaszoltak.

(#726) Timer válasza pergabb (#725) üzenetére


Timer
veterán

Üdv a Klubban! ;] Engem az ASUS cumiztatott meg hasonló módon, de inkább nem megyek bele, elég off ez itt.

[ Szerkesztve ]

(#727) pergabb válasza Timer (#724) üzenetére


pergabb
senior tag

itt nem hagytam őket és még küldtem képeket, akkor jött ez, de ez sem volt bíztató:

aztán hagytam az egészet, hogy majd ha lejár a gari.

Szerintem nekik nem csinálhatott ennyi hotpixelt a váz, mivel külön oda csoportosul alulra és megértem extrém körülmény a hosszú expó és magas iso, de igazából nem az, mert akkor miért képes rá a váz..

(#728) Timer válasza pergabb (#727) üzenetére


Timer
veterán

VSP nekem korrekten javította még évekkel ezelőtt a fókusz motort 2 objektívemben is, igaz, azt fizettem. De korrektek voltak, szóval van remény.

[ Szerkesztve ]

(#729) pergabb válasza Timer (#728) üzenetére


pergabb
senior tag

Remény mindig van :) Viszont amikor nem te fizetsz, ha nem nekik kellene, akkor nem szeretnek :D Látod, a hibát sem akarták a levelezés során elismerni, de lehet én vagyok tök hülye és ez nem hiba, fentebb ott van a kép, mindenki meg tudja maga ítélni, hogy annak tartja e.

(#730) rob01


rob01
tag

A Z6II-nek lett egy ár vetélytársa [S5II] pénzvisszatérítéssel 491 ezer Ft :Y
Igaz csak 3 napig, meg Karácsony után, de ennyit nagyon megér.

(#731) pergabb válasza rob01 (#730) üzenetére


pergabb
senior tag

igazából jobb váz, pana nyer :) videóban és af-ben egyértelműen vezet z6ii-höz képest.

(#732) BoscoD55


BoscoD55
tag

Sziasztok,

ugy volt, hogy en kimaradok ebbol a MILC lazbol, de az evvegi bonusz tul jo lett ahhoz, hogy ne gondolkozzak el rajta. Alapvetoen nem fotozok semmi mast, csak "akciot" (sport es termeszet), azt is egy D500-zal. Sajnos az ismerettsegi koromben csak Z6ii lelheto fel, amit kiprobaltam az en obijaimmal, de ezert nem adnek penzt. Arra a felhasznalasra, amire en hasznalnam szamomra nem kielegito. Van egy nagyon joarasitott Z7ii, amire azt irjak sokan, hogy arra mar talan megeri valtani. De igy, hogy meg nem probaltam, a Z6ii utan elege szkeptikus vagyok.

Esetleg valaki hasznalta mar ilyen celra, vagy ami meg jobb lenne, valtott-e mar ra esetleg D500 vagy D850-rol? :D

Persze vehetnek Z8-at, es akkor nem kellene ilyenen tornom a fejem, dehat annyi penzbol mar inkabb veszek egy 500-as primeot.

(#733) Timer válasza BoscoD55 (#732) üzenetére


Timer
veterán

Sportra a Z7II biztos nem lesz jó, az elvileg lassabb mint a Z6II. Egyébként F-es obikkal ne is várj sokat, saját tapasztalataimból kiindulva. Z8 alatt sajnos nem találsz szerintem jó Nikon-t ere a célra.

[ Szerkesztve ]

(#734) Roachy válasza BoscoD55 (#732) üzenetére


Roachy
senior tag

Ha a Z6II-vel elégedetlen voltál akkor a Z7II-vel sem leszel előrébb. Nem egy vérprofi akciókamera egyik sem. Mondjuk a D850-sem az, de a Z6II-nél jobb.
Szerintem neked egy Z8 lenne a valós írány, ha a MILC-re váltással tudásban is előre akarsz lépni, nem csak technológiával.
Én várnék kicsit, nagyon rebesgetik már a Z6III-at. Megnézném az mit tud és akkor döntenék. Akár amellett, hogy marad a D500 és a pénz pedig menjen egy 500-as Prime-ba.
Ugye a Z-re váltással a meglévő F-es obik is jók, de előbb-utóbb majd mégiscsak natív Z-re akarsz váltani (főleg ha párat kipróbáltál), ami szintén sok-sok pénz.

(#735) pergabb válasza BoscoD55 (#732) üzenetére


pergabb
senior tag

Vársz ahogy más is írta, Zf, vagy mindjárt itt a z6iii. Nekem meló tekintetében még a z5 is elég, semmi sem szalad, nem fogok rohanni új vázakat venni :) (enteriőr). Kivétel, ha annyival jobb lesz a szenzor, mert spéci iso 100-on z5 jobb, mint a z6ii.

(#736) BoscoD55


BoscoD55
tag

Koszi, sajnos ezektol a valaszoktol feltem. Akkor marad a DSLR (ami igazabol nem baj persze), mert en nem fogok emiatt rendszert valtani, es ujra osszevasarolni mindent mondjuk egy Panahoz, Olyhoz vagy Fujihoz.

A penzt inkabb beleinvesztalom egy super tele primeba akkor, mar gondolom azzal is egy teljesen uj vilag fog megnyilni elottem.

(#737) pergabb válasza BoscoD55 (#736) üzenetére


pergabb
senior tag

Amennyiben használod is majd, akkor igen :D csak ne járj úgy mint én a sigma 105mm 1.4-el, hogy kellett, őrülten jó a képe, de a súlya miatt évi 2 alkalommal vittem max el, így szépen el is adtam a fenébe. Már csak olyan obim van amit tuti rendszeresen használok, kivétel pár makró, aminél nem para, ha csak évente egyszer veszem elő, pl laowa 25mm 2.5x-5x.

(#738) BoscoD55 válasza pergabb (#737) üzenetére


BoscoD55
tag

Egyelore nyilvan csak alom egy Nikon 500mm f5.6 PF, de ahogy mondtam, ha osszejon ebben az evben a penz ra, akkor elobb fogok azt venni, mint Z8-at.

Amugy nem olyan nehez, mert 1.5kg az egesz. Jelenleg egy Sigma 150-600 S obival, es egy Sigma 150mm makroval dolgozok terepen, azok sem konnyebbek, hidd el :D

(#739) pergabb válasza BoscoD55 (#738) üzenetére


pergabb
senior tag

elhiszem :) nálam meló a fotózás, nehezen összehozható a hobbi és meló része, így amikor a táskában van a meló miatt 2 váz, 5 obi és 2 vaku + egyéb kiegészítők, akkor az a plussz nem emlékszem kb 1.7-8kg már sok :) állványból is kettő szokott nálam lenni, kivétel ha csak 1. Serdülőkori gerinc ferdülésem ahogy öregszem egyre hálátlanabb :D

(#740) pergabb


pergabb
senior tag

3 nappal a gari lejárta előtt leadtam az amúgy másnak spéci körülmények között jelentkező hibával a gépet, 1 hét alatt kész és félelmeim ellenére cserélték benne a szenzort. Pacsi a nikonnak

(#741) Timer válasza pergabb (#740) üzenetére


Timer
veterán

Na, az igen! A hiba is tovatűnt?

(#742) pergabb válasza Timer (#741) üzenetére


pergabb
senior tag

Mittomén, még nem vettem át, gondolom igen, ha ők is megtalálták, cserélték és a leírás alapján a beállítás mellett ellenőrizték is :) A hossszú expó válkozatlan olyan marad, hogy az ember árnyékot emel és lesz pár pötyike, csak nem ilyen sok és nem ilyen nagyok, ez a szenzor sajátossága a legtöbb milcben, illetve van vmi szoftveres trükk is, mert anno kitapasztaltam, hogy pl 10mp-nél nem volt, de 20-nál igen, aztán magasabb iso értéknél már 5mp esetén volt és 10 mellett nem, blablabla. Megértettem mások hogy tolnak le 30mp-es vagy hosszabb expókat és fotózzák a csillagokat úgy, hogy nem kell hosszú expós zajcsökkentést bekapcsolni, mert nem lesz semmi extra nagyon kósza 1-2 hotpixelt leszámítva, bár tény, hogy pl d750 esetén egy darab sem volt, nem véletlen építették be a menübe a pixel remap részt. 1 hete adtam le csütörtökön, szóval extra gyorsan dolgoztak, mert már vissza is jött és hiányzik is, mert a z5-nél egy picit élesebbek a képek.

(#743) Timer válasza pergabb (#742) üzenetére


Timer
veterán

A lényeg, hogy megoldódott, és nem húzták az időt se, hogy ne kelljen foglalkozni vele.

(A képedről a lakcímet azért leszedném! ;] )

[ Szerkesztve ]

(#744) pergabb válasza Timer (#743) üzenetére


pergabb
senior tag

Így akarok csajozni...
Nem az a lakcímem :) 18 kertvárosi részén lakom bibibiii

(#745) Timer válasza pergabb (#744) üzenetére


Timer
veterán

Ja jó! ;]

(#746) BoscoD55 válasza pergabb (#739) üzenetére


BoscoD55
tag

na igen, az ugy mas. hidd el, en is szivesen lennek hivatasos termeszetfotos, vagy sport. dehat az a kivaltsag nem adatott meg :D regen csak egy Kodak Z650 bridgere volt penz.

(#747) pergabb válasza BoscoD55 (#746) üzenetére


pergabb
senior tag

Nem biztos akarnád :) Van az, amit meló során szeretek, az a terület hobbiként nem is működne. Aztán van az, ami a hobbi, de az elején csak kevesebb időd jut rá, aztán kevésbé is leszel motivált, majd szinte teljesen kikopik az életedből. Mint szabadidős progi, akár egy életen át fenn lehet tartani a varázslatot, ezt is dolgozod, akkor azért x idő után elmúlik, nem vágod magad azonnal a gép elé szerkeszteni, nem csillog a szemed az új technika miatt. Mondjuk ez a kettő jobb is így :D franc sem siet, olyat meg minek vegyek amit nem használok ki, régen ezt nem így láttam és tutira repültem volna egy z8-ra, vagy a majd megjelenő z6iii-ra, de felesleges.
Amúgy sem tudom 10 év múlva mi lesz, mostani igényeket és trendet felmérve, hogy merre haladunk, a legtöbb embernek elég lesz egy fos kép bármiről amit az ai feljavít és nem fogja őket érdekelni, hogy a kép 95%-a nem a valóság.

(#748) Timer válasza pergabb (#747) üzenetére


Timer
veterán

Mondjuk elnézve az esküvő és családfotósok képi világát, már most sem az. Hányok már ettől a barnás (boho?) színvilágtól.

(#749) pergabb válasza Timer (#748) üzenetére


pergabb
senior tag

Nem tudom, nem követem :D amikor még néztem, akkor narancs és cián volt a menő, ezek szerint a kb narancs maradt és barnás irányba ment el. 2 esküvőn voltam tavaly, szívességből megcsináltam, de nagyon rég nem azon a területen mozgok, nekem nem is lenne erőm letolni egy fullos szezont, ehhez már túl antiszoc lettem :)


Más:
https://nikonrumors.com/2024/01/29/a-new-set-of-nikon-z6-iii-camera-specifications-and-details.aspx/

[ Szerkesztve ]

(#750) ph_5.5 válasza Timer (#748) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Ezt a fos színű effektet boldog-boldogtalan tolja évek óta. Egyesek azt hiszik ők találták ki, mások meg tudják hogy honnan másolták le :)
Jó ízlésű pár nem kér ilyet, mert nyáron ne barna erdő legyen körülöttők és 5 év múlva ne kelljen már magyarázni hogy bocs, de akkor ez volt a divat.
És igen, sokaknak elég ha éles a kép. Mások meg megszokták a mobilos minőséget és amit azt hozza az nekik már bőven jó. A haramdik rétegnek meg mindegy mit kap csak X "neves" fotós csinálja és képesek az esküvő dátumát is hozzá igazítani.. mert tudják hogy a fotós neve hallatán a barátnők tudni fogják hogy itt minden drága volt és esetleg még igazgyöngy is lesz a pezsgőspohár alaján ha mázlijuk van...
És van az a szűk réteg akinek van ízlése, pénze... és tényleg olyat kér fel aki nem a trendet követi hanem tud is fotózni, akar is, meg persze meg is kéri az árát és nem 100e egy komplett esküvő...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.