Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- GoodSpeed: Ágymatrac keresési kálvária
- Yézi: Blekk Frájdéj
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- bambano: Bambanő háza tája
- sziku69: Szólánc.
-
LOGOUT
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dragon3000
nagyúr
válasz
Steven
#55060
üzenetére
Csak itt nem a ramokkal van, gond, hanem a memóriavezérlő kényes, mert ami ryzen mellett megy 3000-3200-at egy intellel lehet, hogy megy 3600-3800-at is, de nem is értem miért gond ez, 3200 felett minimális előrelépést lesz fps-ben, de ott is inkább csak a minimumban. Azért az 1-2 fps-ért nem éri meg vacakolni.
Ne keverd a jedec szabványt, mert attól, hogy van már 3200MHz 1,2V-tal, addig a legtöbb ram ezt a frekvenciát 1,35V-tal bírja, ami nem jedec szabvány. Ha olyan ram kell, az kicsit drágább mulatság lesz. Amúgy az új ryzennél se sokra megy az ember a magasabb frekvenciás ramokkal, mert ott a késleltetés lesz magasabb amd-s dia alapján. -
pengwin
addikt
válasz
Steven
#55060
üzenetére
Ryzen mellé az a jobb, ami rajta van QVL listán, vagy amelyikről találsz neten infót, hogy megy Ryzen mellett X MHz-en.
Sajnos lutri...Nekem 1600X mellett a 3200MHz-es Vengeance LPX legfeljebb 3133MHz-en hajlandó menni, de nem teljesen stabil, 3066MHz a stabilan elérhető maximum.
Most bővítek én is munka miatt 32GB-ra, és ugyan ajánlottabb a 2*16GB DS, mint a 4*8GB SS, de pont ugyan az lesz mindkettővel az eredmény.
Azt meg ne felejtsd el, hogy most a DDR3-nál lényegesen alacsonyabb szabvány feszültségen kéne bírnia a DDR4 moduloknak a magasabb órajeleket ahhoz, hogy JEDEC szabvány legyen belőle. Úgy tudom a DDR3 1,5V-on ment szabvány aalpján, a DDR4-nél ez 1,2V. Az -20%, és az órajelek már lassan így is megduplázódtak. Ja, a csúcs RAM-ok egyáltalán nem olcsóak, ennyi. De az átlag sebesség elég rendesen megugrott alacsonyabb fogyasztás mellett, és közben a RAM gyárak kiszolgálják a mobil és IoT ipar egyre feneketlenebb étvágyát.
Új hozzászólás Aktív témák
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- OLED TV topic
- EA Sports WRC '23
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Gumi és felni topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Android szakmai topik
- Ha a koreaiakon múlik, még évekig ingünk-gatyánk rámehet a memóriákra
- Bizarr babával és gigateleppel futott be a OnePlus ásza
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- 16GB (30k) / 32GB (50k) DDR5 laptop ram csak 1-1db
- 16 GB DDR5 5600 Mhz Samsung RAM !
- G.SKILL Trident Z Neo 64GB (2x32GB) DDR4 3600MHz CL16 - 1 év garancia!
- Corsair Vengeance 64GB (2x32GB) DDR5 6000MT/s CL40 XMP black kit - ÚJ, bontatlan, garis - ELKELT!
- KINGSTON FURY 32GB Beast DDR5 5200MHz CL40 KIT KF552C40BBK2-32
- LG 35WN75C-B - 35" Ívelt VA - 3440x1440 - 100Hz 5ms - USB Type-C 60W - AMD FreeSync - HDR 10
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3235
- 174 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070Ti (ELKELT)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3847, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
fudi2002
