-
LOGOUT
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#65675776
törölt tag
válasz
mirci18 #36656 üzenetére
A kép alapján ezek valóban 400MHz-es memóriák, legalábbis a -5 erre utal (5ns ciklusidő, ami megfelel 200MHz valós órajelnek, ami a DDR busz miatt 400MHz lesz).
A korábbi SPD kép alapján viszont a gyárilag programozott értékei nem jók, kézzel kell beállítanod, ahogy 04ahgy is írta.
-
-
04ahgy
nagyúr
válasz
mirci18 #36656 üzenetére
A memóriákat a BIOS-ban manuálisan be kell 400MHz-reállítani, CL3,0-4-4-8 időzítéssel, és memteszttel ellenőrizni. Attól, hogy noname RAM, és nincs az SPD-je rendesen felprogramozva, attól még mehet a specifikált értékeken (PC3200, aka. DDR-400).
A kékhalállal kapcsolatban szintén memteszt, és friss win telepítés. A hálózati driver is lehet bugos.
Az átverést még konkrétan ki nem mondanám, de az biztos, hogy a RAM-od nagyon noname.
HGyu
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Nagyon erős ajánlattá kezd válni a SteamOS
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- TV antenna és jelerősítés
- Milyen videókártyát?
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Linux kezdőknek
- További aktív témák...
- AKCIÓ! 16GB (2x8) G.Skill Trident Z RGB 4266MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- OLCSÓBB LETT!Kingston FURY Renegade Pro 128GB (4x32GB) DDR5 4800MHz KF548R36RBK4-128 vadi új memória
- DDR3 DDR3L 4GB 8GB Notebook RAM Bazár (Samsung, SKHynix, Micron, Kingston)
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16) G.Skill Trident Z RGB 6600MHz DDR5 memória garanciával hibátlan működéssel
- SKHynix 32G DDR4 2400 Szerver RAM - 2 maradt
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest