Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33501) mpierre válasza odorgg (#33499) üzenetére


mpierre
veterán

Ha az asrockban elmegy az 5620-s, akkor arra igen, de mindenképp próbával venném. Gép a hónod alá, aztán uzsgyi. Ebből még talán a 3,8GHz-t is ki lehet sajtolni, persze, ha lap megfutja a 210+ MHz biciklit.
Nekem volt 5660-am. Kezdem bánni, hogy eladtam. A 980x se rossz, de abban volt tuning rendesen.
Az 5520-t hanyagold. 0-ról építkezve lenne jó alternatíva.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#33502) odorgg


odorgg
addikt

Köszi az infókat! :R

Akkor rákérdezek az 5620-ra hogy mennyiért adja, mert túl sokat azért nem fizetnék rá a 920-ra -50W-ért :N

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#33503) odorgg


odorgg
addikt

Hát ez nem jött össze, 60k-ra tartja a srác, én max 40-et szántam vólna a dologra.

60k-t tuti hogy nem az 1366-ba fogok tenni, anyiért már kapnék egy 2600K-t is.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#33504) Qru válasza odorgg (#33503) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól teszed annyit nem ér már erre áldozni sztem sem.

#nincsbennetarcsi

(#33505) theniel


theniel
aktív tag

Sziasztok!

Nekem asus p6x58 d premium lapom van és a benne levő 920-as D0 procit kéne húzmom kicsit, hogy az 580 amat megfelelően támogassa. memóriám ocz 1600 platinium cl7 trikit.
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy milyen értékeket adjak meg a biosban?
annyi kéne, hogy a ram 1600Mhz körül ketyegjen a prociseb meg 4 GH felé.
Ja és minnél kisebb fesz emeléssel , ha lehet.

(#33506) mpierre válasza theniel (#33505) üzenetére


mpierre
veterán

Ezt neked kell kitapasztalni, mert mindegyik proci más "viddel" rendelkezik. Az 1. hsz-ben lévő Imi féle bemutatót olvasd át. Aztán jöhetnek a kérdések...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#33507) theniel válasza mpierre (#33506) üzenetére


theniel
aktív tag

Nem akartam extrém tuningot, csak annyit, hogy 1600 Mhz-en tudjanak menni a ramjaim.
Minden lapnál más megjelölése van mindennek. Gondoltam, ha valakinek van ugyanilyen lapja tud adni egy alapbeállítást amin legalább a ramok a ram gyári értékén tudnak futni.
Elolvastam már pár ilyen tuning magyarázatot többek közt azt is amit ajánlottál. Ott is leírja, hogy ez gigabyte lapra igaz asus-nal mások a jelölések. Innentől kezdve nekem nem mond semmit.
3,8 Ghz-re húztam már egyszer és a ramot is 1500Mhz körül de semmi változást nem láttam a BF3-ban. Talán instabilabb lett.
Szóval eddigi próbálkozásaim eredménye instabilitás és teljesítményvesztés , gondoltam nem erőlködök tovább és használom valakinek a jól bevált alap tuning beállításait aki ugyanilyen géppel rendelkezik. Ezek szerint nincs lyen vagy titok.

Egyébként a p4 vagy core2duo gépemet lazán tudtam tuningolni és nem is volt vele gond. Stabil volt és egyszerúen beállítható. mióta a 920 as konfigom van megutáltam a tuningot és most is csak az kényszerít rá, hogy az 580 topikban ajánlották , hogy dobna a minimum fps-n ha nem alapon menne a procim meg a memóriám.

(#33508) Qru válasza theniel (#33507) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dobna bizony, nekem már a 480-amat se hajtja ki alapon a 920-as.

Itt találsz i7 beállításokat: [link]

#nincsbennetarcsi

(#33509) mpierre válasza theniel (#33507) üzenetére


mpierre
veterán

Nem is extrém tuningról szól a bejegyzés. Ezért érdemes elolvasni. Semmi titok nincs, ott van az első hsz-ben minden. Olvasni kell. Sokat fog segíteni.

A Qru által linkelt táblázat nem rossz, de ezek azokra a procikra igazak, amik ott vannak. Pl az enyém sok feszt kért minden féle tuning mutatványhoz, míg másé majdnem alapfeszen vitte a 4,0GHz-t. Ezt csak te tudod kitapasztalni.

Akkor milyen beállítást szeretnél látni receptre?

Ilyet lehet, de amíg nem tudsz egy-két dolgot, max kicsinálod:

Amúgy 3,8GHz-hez kell egy 180MHz bckl, 21-es prociszorzóval, vagy 200MHz bckl, 19-es prociszorzóval (turbo off), míg a ramot vissza kell osztani, olyan 1600-ra, vagy alá. Az ocz ram nem biztos, hogy megfutja az 1800MHz-t (180MHz bckl mellett). Az uncore mindig a ram tempó duplája legyen. Procifesz max 1,4-1,45V (ezt még le tudod hűteni a mugennel, talán), uncore max 1,35V, ram max 1,65V. Qpi link legyen auto, vagy 32× szorzón. A fesz a procitól függ. Arra nincs recept.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#33510) theniel válasza mpierre (#33509) üzenetére


theniel
aktív tag

azt írja a leírás amit ajánlottál, hogy a többi értéket, amit nem kell állítani azt hagyjam alapon a feszeknél. Azt is írja, hogy semmit se hagyjak auto-n. Akkor ahol auto van oda manuálisan be kell írnom az alap feszt amit kapnia kéne. Akkor ezeket az értékeket ki kell keresgélnem valahonnan? Mert ott jelenleg csak auto felirat van. ahelyett pedig sejtelmem sincs, hogy mit kéne beírni.

(#33511) theniel válasza Qru (#33508) üzenetére


theniel
aktív tag

köszi a linket azt is nézegetem ráadásul ugyanolyan ramokkal van, mint az enyémek

(#33512) mpierre válasza theniel (#33510) üzenetére


mpierre
veterán

Ha jól emlékszem, akkor ami biosban, ha átrakod manuális feszültség állításra a voltage tweak részt, akkor kiírja, hogy mennyit kap az adott részegység. Utána végig tudod görgetni az adott sorban, hogy mennyi is az annyi és beállítod. Ha nem találsz egy adott értéket, akkor - ha van olyan opció, bár asusban asszem nincs - akkor rakd normalra. Mennyit kap a procid default (21× proci, 1066MHz ram, 2133MHz uncore)?
De mindjárt ránézek egy asus-os ami biosra.

Szerk.: Az Ai Tweaker fülön tedd manualra a beállítási lehetőségeket és máris mennie kéne.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#33513) theniel válasza mpierre (#33512) üzenetére


theniel
aktív tag

Azt csináltam, hogy mindenhol ahol alapon kell hagyni a feszt ott azt az értéket adtam neki meg amit a bios az adott állítandó érték magyarázatául adott, illetve annak a középértékét.

Egyenlőre most megy 3,8 Ghz-en
Dram frekire 763-at ír a cpuz, akkor azt szorozni kell kettővel ugye? És így kiadja a 1500 körüli Mhz-et.

Most ez így megy nekem 1,3 v-ot adtam a procinak.

Innen lehet kísérletezgetni, hogy csökkentem a voltot és megpróbálom minél kisebbre venni?

MOndjuk most nekiállok játszani a BF3-al és kíváncsi leszek hogyan bírja. Aztán ha stabil akkor visszaveszek a voltból amennyit csak tudok.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#33514) mpierre válasza theniel (#33513) üzenetére


mpierre
veterán

Igen a duplája. Érdemes visszább venni a procifeszt, ha bírja és nem fagy. Kevésbé melegszik.
BF3 helyett egy LinX 0.6.4-t futtass, az hamarabb kihozza a hibát. Arra figyelj, hogy a maghő 85°C fölé ne igen menjen LinX alatt. Ezt core temp-pel tudod megnézni pl.

Az uncore mennyi feszt kap?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#33515) theniel válasza mpierre (#33514) üzenetére


theniel
aktív tag

Na, megvacsiztam.

tehát , ezek vannak most beállítva a biosban nekem:
cpu v : 1,3
cpu pll: 1,86
qpi/dram: 1,34375
ioh : 1,12
ioh pci 1,5
ich 1,2
ich pci 1,5
dram bus voltage : 1,65

aztán még 6 érték amit 0,500 -ra állítottam

Nem tudom hol van az uncore én csak ezeket tudtam állítani

(#33516) mpierre válasza theniel (#33515) üzenetére


mpierre
veterán

A PCIe frekit fixáld 100MHz-re még.
qpi/dram = uncore felesleges annyi fesz neki, ha 180MHz bckl-t állítottál be. Elégnek kéne lennie ~1,25-1,27V
A cpu feszből is lehet még faragni.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#33517) theniel


theniel
aktív tag

Eddig 3-szor omlott össze a rendszer . Végül már el sem akart indulni, úgyhogy default-oltam a biost. Nyomtam vele egy kis bf3 at aztán ph-ztam és akkor egyszercsak nyekk.

Lehet, hogy azt az intel speedstep-et is ki kell kapcsolni? hogy az operációs rendszer ne tudja irányítani a prcit? Vagy valami volt érték nagyon rossz? Mindenesetre azt csináltam ami mondva lett , meg amit olvastam.
Ez a 3. tuning próbálkozásom volt. Most kicsi pihenő az újabb kudarc után.

Mindenesetre a játék talán jobb lett így tényleg, csak hát nem bírja a gép.

Mindegy majd a úgyis lassan jön az ivy bridge és akkor cserélem a lapot procit memóriát. addig meg elvagyok vele alapon, ha már 3 évig megfelelt, akkor már erre a pár hónapra jó lesz
:DDD

(#33518) theniel válasza mpierre (#33516) üzenetére


theniel
aktív tag

akkor lehet, hogy a pci freki miatt omlott össze?

(#33519) mpierre válasza theniel (#33518) üzenetére


mpierre
veterán

Nem feltétlen, de megeshet.
Akkor most defaulton mennyit kap a proci, meg az uncore?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#33520) theniel válasza mpierre (#33519) üzenetére


theniel
aktív tag

Fixálva volt amúgy 100-ra.

core voltage 0,944 a cpu-z.ben nézve

Annyi van , hogy az asus Turbo v program az a háttérben megy mert betölt mindig magától. Esetleg az beszaraszthatja?

Megyek megnézem a biosban amit kérdeztél.
De az uncore az hol van? mert olyat itt asus biosban nem találok.

(#33521) mpierre válasza theniel (#33520) üzenetére


mpierre
veterán

Az idle lesz a 0,94V cpu-z szerint, meg ugye szoftveres mérés...
qpi/dram = uncore
Turbo V elméletben nem.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#33522) theniel válasza mpierre (#33521) üzenetére


theniel
aktív tag

Hát akkor passz.
Nem megy itt a tuning. Amúgy a játék is folyamatosabb és atomstabil, ha nem húzok semmit.
Annyi a tapasztalat ebből, hogy a legközelebbi rendszernél elegendő lesz vennem alap sebességű memóriát amit a processzor elbír húzás nélkül, meg talán felesleges a mugen mondjuk az legalább halk.

(#33523) pincehely válasza theniel (#33522) üzenetére


pincehely
addikt

Turbo V simán okozhatja.
Töröld le, vagy azt állítsd be, hogy ne fusson magától!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#33524) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Linx tesztben hány kör után mondható stabilnak a proci? :U Eddig leginkább a Prime95-öt használtam.

(#33525) mpierre válasza Gyufaaa (#33524) üzenetére


mpierre
veterán

All memory-val 10-20 kör. Csak 12GB mellett győzd kivárni... ;]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#33526) Qru válasza Gyufaaa (#33524) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

10 kört szoktam vártni azán jöhetnek a valós alkamazások. Ha ott is stabil akkor márt nem szokott gond lenni.

#nincsbennetarcsi

(#33527) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Köszke mind2őtöknek! :R Bár all memory-ban "csak" 10240 a max. :P Gondolom megteszi :F

Egy érdekes dologgal találkoztam. Ramok DC-be a proci (csak szorzót piszkálom egyenlőre) 4.1Ghz-nél kevesebbel beérte, mint TriCH-ben. :U Ez nóóómááális? :D

(#33528) radi8tor válasza Gyufaaa (#33527) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mármint a CPU fesz? Persze, hogy normális, a több RAM több feszt igényel.

⭐ Stella

(#33529) Gyufaaa válasza radi8tor (#33528) üzenetére


Gyufaaa
veterán

jaja. Arra gondoltam :P Akkor no para! THX! :R

(#33530) radi8tor válasza Gyufaaa (#33529) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha valaki 12 v 24GB-ot akar ne tuningoljon (annyit) ;]

⭐ Stella

(#33531) Gyufaaa válasza radi8tor (#33530) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:D ;]

Durvák a vga-id. Azért BF3-ban meg van az 50FPS? :DDD Jött valami Driver hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#33532) radi8tor válasza Gyufaaa (#33531) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

90 alá nem ment minden kimaxolva FullHD-ben. De átlagosan 110 körül mozog.

⭐ Stella

(#33533) mpierre válasza Gyufaaa (#33527) üzenetére


mpierre
veterán

Meg. :K Esetleg vegyél vissza kb 200MB-t, hogy ne fogyjon el a memória a LinX alól.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#33534) Gyufaaa válasza mpierre (#33533) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:K Úgy lesz! :R

(#33532) radi8tor1: Kemény! :)

[ Szerkesztve ]

(#33535) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

LLC használata mennyire ellenjavallott tuningnál? :U

(#33536) Qru válasza Gyufaaa (#33535) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1,3V felett ne használd (cpu fesz) amúgy mehet.

#nincsbennetarcsi

(#33537) Gyufaaa válasza Qru (#33536) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Azt vágom, hogy az, csak nem voltam tisztában a határaival. Köszöntem uram! :R

(#33538) csib41


csib41
aktív tag

Nektek mekkora a kupak és a magok közti hőmérséklet különbség? (Tuningnál terhelés alatt érdekelne a legjobban)

(#33539) ferofacee


ferofacee
tag

Sziasztok, véleményetekre lennék kíváncsi mint szakértők.

PC konfigurációm: Gigabyte EX58-UD5, 6GB Corsair xms 1600mhz , i7 920 d0.

Igazából itt olvastam vissza pár oldalt, a tuningról, illetve egy srácnak is olvastam a bejegyzését hogy állította be a gépét.

Nost az enyém a következő:

20 x 175 (3500mhz), cpu v: 1.25 , pcie freq: 100hz , ioh:1,12 , ich:1,2 .

Lefuttattam ezzel a beállítással a Linx 0.6.4 et a 20 fordulós kör lement a végén kiírta hogy finished without errors in 6m 36s. (nem talált hiábát)

Nos szeretném ha leírnátok, hogy mit kell még átírni, beállítani, bekapcsolni , kikapcsolni a biosban, illetve az értékeket amit fentebb leírtam finom hangolni lejebb feljebb tenni mit tanácsoltok esetleg cpu v mehet-e lejjebb.

Ja, és a hőmérséklet alap állapotban 40fok, 2600mhz-en is annyi volt, linx terhelésen pedig 55fok ra ment fel (ez jó egyébként?)

[ Szerkesztve ]

(#33540) ThodEE válasza ferofacee (#33539) üzenetére


ThodEE
őstag

Az hogy meddig lehet lejjebb az a te alaplap+proci kombódtól függ, ha 6 perc alatt lefut akkor nem egy év mire megtalálod a legalsó stabil feszt;)
A hőfok bőven jó, ha linxel eléred a 70fokot szvsz az sem baj :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#33541) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Hmm. Érdekes teszt. :U

(#33542) radi8tor válasza Gyufaaa (#33541) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem csoda, hogy az i3-at megverte az AMD proci.

⭐ Stella

(#33543) miresz válasza radi8tor (#33542) üzenetére


miresz
veterán

Nem csak azt a két rendszert tesztelték:
System A (Intel Core i7-2700K) better: 40 votes
System B (AMD FX-8150) better: 73 votes
No difference: 28 votes

De nekem ez a kedvenc mondatom:
The results of this little experiment modeled along the lines of PepsiCo's famous blind-tests of the 1970s shows that marketing and prejudice get the better of consumers, at least in the case of PC processors.

[ Szerkesztve ]

(#33544) Gyufaaa válasza radi8tor (#33542) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Jaja. Nem csak az i3 maradt alul. :U

(#33545) radi8tor válasza Gyufaaa (#33544) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sandy kell a kutyának. :D Majd a Sandy-E.

⭐ Stella

(#33546) Gyufaaa válasza radi8tor (#33545) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:D Már a gondolattal eljátszottam, hogy cserélek egy deszkát és bele egy 3930k. De letettem róla. Elég nekem ez egyenlőre, legalább is a következő generáció megjelenéséig szvsz. :)

(#33547) MPowerPH válasza Gyufaaa (#33541) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez nem érdekes, ez nevetséges... :) Valami selejt reklám. Az az FX egy fabatkát sem ér, egy nagy rakás sz*r.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#33548) Gyufaaa válasza MPowerPH (#33547) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD Nem volt szerencsém még kipróbálni. :)

(#33549) csib41


csib41
aktív tag

1.264V -> 4Ghz-en a kupakhő 35 fok maghő 74-76 reális? :F

(#33550) mpierre válasza csib41 (#33549) üzenetére


mpierre
veterán

Ezt a tutit, meg mi mutatja? Ha szoftver, akkor bogaras.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.