Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33051) radi8tor válasza Gyufaaa (#33050) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azóta lehúztam még egy osztásnyit, most 1.26875V. Szerintem megy ez még egyet is.
Kicsit sok időbe telik a teszt, mivel 1.35V-ról indultam. :B

⭐ Stella

(#33052) Gyufaaa válasza radi8tor (#33051) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem bíztál a prociban? :D

(#33054) Cybertrone válasza radi8tor (#33051) üzenetére


Cybertrone
veterán

Eszaki hidra figyelj melegszik, es indtabil lesz melegen:R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#33055) Gyufaaa válasza Cybertrone (#33054) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Van hozzá gyárilag egy bumszli hűtőborda egy picurka ventivel. Az ér valamit? :U

(#33056) radi8tor válasza Gyufaaa (#33052) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már 1.25V-nál járok.
Igazából nem emlékszem hány V-ot adtam a procinak az előző lapba, de most hűvösebben van LinX alatt az tuti. 72-73 fok.

Az északi híd úgy láttam nem ment 60 fok fölé. Vagyis nem tudom mi, mert HW Monitor-al nézem. ASUS-os programot nem találtam, ami normálisan mutatja a dolgokat (csak BIOS-ban)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33057) Cybertrone válasza radi8tor (#33056) üzenetére


Cybertrone
veterán

200as biciklinel mar erdemes a feteket es az eszaki hidat huteni, nalam nem egyszer volt ezert kek halal!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#33058) radi8tor válasza Cybertrone (#33057) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én csak 134-el járatom. :R

⭐ Stella

(#33059) Cybertrone válasza radi8tor (#33058) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hát igen aki megteheti ugye :D :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#33060) Gyufaaa válasza radi8tor (#33058) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én is csak szorzóval játszottam. Kíváncsi leszek mennyivel tudod lejjebb vinni. Már ha bírja még.

(#33061) Qru válasza mpierre (#33029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már mondtam, hogy add nekem. :D

#nincsbennetarcsi

(#33062) Gyufaaa válasza Qru (#33061) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Még mindig nem tette meg? De szenya! :DDD

(#33063) MPowerPH válasza radi8tor (#33049) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem csoda. Legjobb X58-as lapba raktad. ;)

Tapasztalatom szerint nálam a 25-ös szorzón ment a legjobban a 980X. Szerintem próbálj rá arra is, BCLK korlátba úgy sem fogsz ütközni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#33064) KAMELOT válasza Zoo123 (#33048) üzenetére


KAMELOT
titán

Így már érthető. :)
Egy kis tanács!------>ha a komplett gép telejesítményét mérjük akkor PRIME 95 + FURMARK.....Így kicsit már értéket fogsz kapni! Majd ezt is írd le mennyi lett a fogyasztás!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33065) mpierre válasza Gyufaaa (#33062) üzenetére


mpierre
veterán

M'án nyugodtan se tudok 9GB rammal Skyrimozni? Ejj. :DDD

Qru: Gyere el érte, meg akkor a 9800GT-t is vidd innét... :D

Szerk: Off.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#33066) Szlavik válasza Gyurma23 (#33030) üzenetére


Szlavik
tag

Hát én ezzel nem húznék 920-ast .... :(((

" A proci füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet"

(#33067) KAMELOT válasza Szlavik (#33066) üzenetére


KAMELOT
titán

Egyetértek. Ha valaki procit akar húzni vagy vesz drága hűtőt vagy vesz rá vízhűtést.
SCYTHE ,NOCTUA ,CM V6GT Ezekkel lehet hűteni.
LINX alatt ne menjen feljebb mint 70 fok akkor okés a tuning.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33068) mpierre válasza KAMELOT (#33067) üzenetére


mpierre
veterán

Ha LinX-el nyúzod a procit, akkor a 80-85°C se gáz, tesztre még a 90°C is elmegy, de ez utóbbit ne erőltesd.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#33069) radi8tor válasza MPowerPH (#33063) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Legjobb alatt mit értesz? Legalacsonyabb feszültséggel, leghűvösebben?
Btw azt vettem észre, hogy egyes feszültség szinteknél 51 Gflops-ot ad le a proci, más feszültségeknél 49 Gflops-ot.

⭐ Stella

(#33070) Qru válasza mpierre (#33065) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dobtam pü-t.

#nincsbennetarcsi

(#33071) MPowerPH válasza radi8tor (#33069) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen. De minden tekintetben a legjobb. A Blodi is jó volt, de az R3E valami iszonyat brutális. dolgokat tud. Még a GA X58 OC is messze volt tőle.

KAMELOT: A Scythe és a CM ide nem illik. Nagyon gyengusok kemény tuninghoz. D14, True, Proli M, és még egy, ami nem jut most eszembe. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#33072) radi8tor válasza MPowerPH (#33071) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, nem arra gondoltam, hanem hogy mitől jobb 25-ös szorzó. Hűvösebb lesz a CPU vagy kevesebb fesz-t kér?

⭐ Stella

(#33073) MPowerPH válasza radi8tor (#33072) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uh, bocsi. Kevesebb feszt kér azonos frekvencián. :) Így persze hűvösebb is lesz 1-2C-vel.

Don't Tread On Me

(#33074) radi8tor válasza MPowerPH (#33073) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Te nem bántad meg SB-re való váltást? Vagy már nem az van neked? Nem tudlak követni. :B

⭐ Stella

(#33075) MPowerPH válasza radi8tor (#33074) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most már két hete csak az SB van. Megbánni nem bántam meg, mert passzívan tudom használni, alig fogyaszt(idle 64W, load 136W az egész gép), és ahhoz képest nagyon gyors. Na persze a 4.7Ghz-s 980X-emet soha nem érheti utol, de nem is az a cél. Azt végleg eladtam, most ezzel böjtölök, az SB-E -re. Fél év kell, hogy jöjjön egy javított stepping. :)

Don't Tread On Me

(#33076) radi8tor válasza MPowerPH (#33075) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én szerintem megvárom az Ivy-t aztán eldöntöm megéri-e váltani vagy nem.

⭐ Stella

(#33077) Qru válasza radi8tor (#33076) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ivy csak egy kipofozott Sandy lesz, inkább az igp teljesítmény növelésére mennek rá benne. Szóval nagy csodát nem kell várni tőle.

#nincsbennetarcsi

(#33078) MPowerPH válasza radi8tor (#33076) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ahogy Qru is írja, maga a processzormagok nem fognak változni. Biztosan kapnak új utasításkészleteket, a 22nm -re való váltás következtében felszabadult helyet az igp -re fogják fordítani. Szóval ha azt nem használod, akkor az SB-hez képest az Ivy csak a kisebb fogyasztása miatt lesz érdekes.

Don't Tread On Me

(#33079) radi8tor válasza MPowerPH (#33078) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elég durva fogyasztás adatokat láttam tuning esetén. Úgyhogy nem utolsó szempont.

⭐ Stella

(#33080) MPowerPH válasza radi8tor (#33079) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem ha tuningolsz, akkor a fogyasztás az nagyon mind1. ;) Azért csinálod, hogy még gyorsabb legyen. Ezek a procik alapon is kellő erősek, és takarékosak. Ha nem így lenne, az Intel is magasabb órajelen adná ki őket gyárilag. Aki tuningol, annak közömbös lesz, hogy mennyit eszik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#33081) mpierre válasza radi8tor (#33079) üzenetére


mpierre
veterán

Azért egy meghúzott 980x, vagy 920 is rendesen megrántja a tápot + a vga(k). Tehát fogyasztás felől nézve se a 1366-s, se pedig a 2011-s rendszer nem túl kíméletes. Ezek ilyen rendszerek.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#33082) Qru válasza mpierre (#33081) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felsőligásokat nem nagyon érdekli a fogyi. Akit az érdekel vegyen Atom-ot és csá. :D

#nincsbennetarcsi

(#33083) Gyufaaa válasza mpierre (#33081) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ne is mond! Kitalálhatnának már rá valami BIO dolgot! Marha sok tápot eszik havonta :DDD Darálok majd neki valami ződet is.

(#33084) mpierre válasza Gyufaaa (#33083) üzenetére


mpierre
veterán

Állíts a sarokba egy üzemanyagcellát. A metanolos fajtából, ha csökken a teljesítmény, elég ha eszel egy kis babot... :DDD

A ződdel meg csak óvétosan. Még a végén telenyomja a monitort písszel, meg ragga fog szó'ni napestig. :))

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#33085) Foxmulder89 válasza KAMELOT (#33067) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Kemény 2000 forintért vettem gyári Intel extreme procihoz való hűtőt és 3800-on, HT-vel, 1,2 volton még Linx alatt is teljesen normálisak a hőfokok.. :)
Ezelőtt Thermalright Ultra Extreme 120asom volt egy 1500rpm-es scythe ventivel, nagyon jó hűtő, de ár érték arányban ez a kis gyári sz@rráveri! :K
Ha nem futtatsz semmilyen progit ami teljesen leterhelné a procit akkor a Linx egyáltalán nem mérvadó...jó 10 fokkal melegebb mint más programok alatt amik szintén teljesen leterhelik..tesztre persze kell.

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#33086) MPowerPH válasza Foxmulder89 (#33085) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megsüketülsz, plusz messze nem olyan az a hűtési teljesítmény. Izzíts rá 4.2Ghz-n, elolvadna a hűtő. :N Erre fel a H2O -s rendszer végkép nem éri meg, mert -10C -t nyersz vele, de egy valamire való összeállítás 120K -ba kerül.

Don't Tread On Me

(#33087) Foxmulder89 válasza MPowerPH (#33086) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Meglepő, de nem olyan hangos :N messze jobb a sima gyári hűtőtől, kellemeset csalódtam benne.
4,2 ghz-en HT nélkül 1,28 volton megy( vagy 4ghz HT on 1,26v ), a még éppen elfogadhatónak mondható 80-85 fok közt tartja Linx alatt, igaz így van egy kis hangja..
Játék alatt viszont sosem lesz teljes terhelés alatt a proci, húzva..ott alig hallani a ventit, meg a játék egyébként is elnyomja..
Sokat állítgattam már, végül 3500mhz-nél kötöttem ki mert nekem egyelőre bőven elég, uncore 3340-en megy és így az üresjárati 40-45 fokról felkúszik 60-65 közé, de a hangját viszont alig hallani. Igaz ez HT nélkül, úgy számolj rá még 10 fokot(hang marad)..teljesen jó :)

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#33088) Gyufaaa válasza Foxmulder89 (#33087) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Gyárim van nekem is. Szép darab. Fent díszeleg a polcon. :)

(#33089) Foxmulder89 válasza Gyufaaa (#33088) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

990X-hez én sem használnám.. :R

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#33090) tom_tol válasza MPowerPH (#33086) üzenetére


tom_tol
addikt

egy ilyen van nejem 930-án, el van vele

[ Szerkesztve ]

(#33091) radi8tor válasza tom_tol (#33090) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, erről beszélünk.

⭐ Stella

(#33092) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok!
Tudna valaki küldeni egy jó beállítást Rampage 3 Gene + i7 920 D0 procihoz. Egyszerűen napok óta csak nyűglődök, hiába követem az utasításokat, lefagy nem indul (overlock failed-et ír). Kezd elegem lenni belőle, már ott tartok hogy megy a lecsóba az egész és lesz Sandy vagy visszatérek amd-re :W

(#33093) MPowerPH válasza tom_tol (#33090) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jaja, ezzel már én is találkoztam. Azért ez a hőcsöves megoldás komolyabb is.

Foxmulder89: Meg fogsz lepődni, de egy Gulftown(980-990X) sokkal hűvösebb, mint egy 920-930-950-es 4 magos. Magasabb órajelet is bírnak egyébként.

Don't Tread On Me

(#33094) KAMELOT válasza MPowerPH (#33071) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó ,hogy szóltál ,hogy vannak keményebb hűtők is. :)

(#33082) Qru: Ivy már 22nm-es lesz ahol a fogyasztás keményebben fog csökkeni tuning estén is. Nem utolsó sorban ha jól tudom 3D-s tranzisztorok lesznek benne. Tehát magas teljesítmény, alacsonyabb hőfok és fogyasztás.

(#33085) Foxmulder89: Ezen én is gondolkodtam. Tényleg jobban megéri akkor a extreme gyári hűtő...főleg az ára végett!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33095) tom_tol válasza MPowerPH (#33086) üzenetére


tom_tol
addikt

ezt elfelejtettem :D

(#33096) Foxmulder89 válasza MPowerPH (#33093) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Tudom, mivel 32nm-esek már. De akinek már megvan a 990X-e, a mellé egy 20 ezres hűtő is aprópénz :R
(#33094) KAMELOT: Ugyan (keveset) használt volt és postát is fizettem rá, de hibátlanul megérkezett és csak annyit tudok mondani hogy bőven megérte azt a 2(3) ezret és a toronyhűtőkkel ellenben ez hűti a FET-eket, a chipsetet és a ramokat is..az X58 elég forrófejű.. :)

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#33097) MPowerPH válasza tom_tol (#33095) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eh. :D Mivel is hűtöd? Mert nekem a True -val ilyenkor már befagytak a heat-pipe -ok, úgy kellett hajszárítóval kiolvasztanom. :DDD Emlékszem úgy oldottam meg, hogy amíg bejutott a Win-be és elindult a LinX, addig melegítettem a hűtőt. Utána már nem fagyott be.

mod: Látom nézegeted az SB-E -t. :)) 990X hogy szaladgál? Mekkora a maximum LinX 24/7-es stabil órajel?

Don't Tread On Me

(#33098) gYaLo válasza tom_tol (#33095) üzenetére


gYaLo
őstag

Apám, ez nem semmi :Y :C

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#33099) tom_tol válasza MPowerPH (#33097) üzenetére


tom_tol
addikt

nem léggel, fagyállóval :D
nem gyötörtem még linx-el

(#33100) MPowerPH válasza tom_tol (#33099) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, vágom. ;]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.