Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33901) mpierre válasza Cole86 (#33899) üzenetére


mpierre
veterán

Esetleg próbáld meg 2T-ben. Mivel az a gyári értéke, még te linkelted. :DDD 2000MHz-n 9-9-9-27-2N, tehát alacsonyabb sebességen cl8-ba mennie kéne. 8-8-8-24 2T, első körben, minden más időzítés auto-n. Ha ez megvan 1,64V-n (prime95 1-2 óra, vagy hci memtest 3-400%), akkor szűkítheted az időzítést. 8-8-8-22 2T és így tovább.

Elméletben cl7-ig el kéne ballagni 1600MHz-n, de meglátod. Sok függ a ramon lévő chipektől.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#33902) Cole86 válasza kaszas19 (#33900) üzenetére


Cole86
senior tag

Prime vagy linx nem az egyben? igaz a procit is teszteli (főleg) de korábban ezekkel a beállításokkal stabil volt másfélre rammokkal és ha lerakom 1600 cl9be ott nincs fagyás.. milyen memtesztet kéne? :)

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#33903) Cole86 válasza mpierre (#33901) üzenetére


Cole86
senior tag

Köszönöm kerék :R :R

Sajnos pont ez alapján próbálgattam végig, 2000mhzen 1,6QPI feszet is nyomtam rá, 1ideig bírta is a prime.. 9 9 9 27 2T volt az időzítés.. 1,6- 1,66ig nyomtam a feszt ,de nem volt igazán különbség.. :W :W :o

ennek a ramnak 1600mhzen 6-7-6- 18 59 1T tudnia kéne 1,65v feszen vagy 6-8-8 16 59 1T szintén 1,65v .. sima CL 7 7 7 20 v 24esről már ne is beszéljek.. ott is elhasalt a prime.. :O

Hci memtestet megpróbálom, köszönöm még 1x :R

(sorry a dupla posztért, későn vettem észre ,h még tudtam volna szerkeszteni az előzőt :U )

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#33904) kaszas19


kaszas19
senior tag

esetleg másik memória slotban próbáltad már mert nekem a ramomat ha át rakom a másik slotba akkor nem indúl a gép.

(#33905) Cole86 válasza kaszas19 (#33904) üzenetére


Cole86
senior tag

Próbáltam, de dettó ugyan az mint neked.. szóval jó helyen vannak :DDD

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#33906) kaszas19 válasza Cole86 (#33905) üzenetére


kaszas19
senior tag

ja az nem semmi legalább nem vok vele egyedűl:D
Kár hogy messze laksz kölcsön adtam volna a ramomat hogy leteszteld hát ha ennél nem volna fagyás.

[ Szerkesztve ]

(#33907) Cole86 válasza kaszas19 (#33906) üzenetére


Cole86
senior tag

Volt nekem 2x4gb corsair 1600mhz persze, de azzal tökéletes volt.. ha neked is ilyen rammjaid vannak akkor lenne érdekes,de úgy láttam neked 1600asok vannak nem 2000mhzesek.. igazán kedves tőled amúgy, jól esik :R

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#33908) kaszas19 válasza Cole86 (#33907) üzenetére


kaszas19
senior tag

de tri channel-t támogat a lap dual az nem kóser lehet azért vólt jó mert nem volt kihasználva isten igazából a lapod.

(#33909) HSM válasza Cole86 (#33899) üzenetére


HSM
félisten

Írtál a gyári supportnak, hogyan kell belőni a lapodban a memókat? Egy dolog a QVL, más dolog, hogy be tudod-e állítani megfelelően vagy sem.
Én is anno sokat szívtam az 1600@CL7 OCZ ramommal, pedig csak pár subtiminget kellett volna rendesen belőni. Írtam a srácoknak, jött is egyből a megoldás. Az EVGA-mban meg az MCH strapra kell figyelni, mert gyárilag szarul lövi be.

(#33910) Cole86 válasza HSM (#33909) üzenetére


Cole86
senior tag

Nem írtam a gyári supportnak.. :U

Ellenben felraktam a legújabb F13mast biost a lapomra..

2napja van nálam a ram.. itt Ph-n vásároltam.. a srác még meg sem kapta érte a pénzét, mivel úgy volt ,h tesztelem és utána küldöm neki.. ezért vagyok kicsit tanácstalan..

Elmondása szerint hűteni kell a rammokat, mivel nála is hibáztak állítólag külön venti nélkül..

Na de 1600mhzen 1,6v feszen hűteni egy ilyen hűtőbordás "tuning"ramot?

Na ne.. ez kicsit ferde nekem.. A cpu hűtőm meg pont róluk húzza le a levegőt (szinte hozzá ér az első ram modulhoz) amúgy 2000fordulat mellett ,szóval a külön hűtés is kipipálva..

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#33911) HSM válasza Cole86 (#33910) üzenetére


HSM
félisten

A CPU-hűtő szerintem nem elég neki... Nálam pl a szemből jövő hűvös légáram szépen lehűti a legelső modult, a mellette lévő kettő meg melegszik, mivel azokat már nem éri közvetlen, mert az első miatt szélárnyékban vannak. Szóval ha nagyon húzom a bajszát, csak úgy lehet, ha szembefújom direktbe. Nálam mondjuk nem tudom, hibáznának-e de nagyon átforrósodnak 1,65V 1600-tól felfele, pedig hűtött, gyári tuningram, ha nem kapnak rendes szellőt. Úgy viszont hűvösek maradnak, akár csak kicsitől is.
Sok dolognak kell klappolni I7-nél a ramtuningnál, procinak is bírnia kell, a beállításokat is jól kell belőni,cserébe alig érsz el vele valamit. :D
Én ezt javaslom, játsz a subtimingekkel, illetve kérdezd meg a supportot, milyen subtiming időzítések ajánlottak a lapodban.
És mégegyszer, nem állítom, hogy nem rossz a memóriád, csak azt, hogy esetenként nagyon nehéz belőni a ramokat mondjuk 1400@Cl7 fölött ezen a platformon stabilra.

(#33912) Cole86 válasza HSM (#33911) üzenetére


Cole86
senior tag

Ebben lehet igazad van.. elgondolkodtató.. mármint ,h nehéz belőni nagyon az időzítéseket.. a srác ha jól rémlik 1520mhzen használta cl7ben.. de fórumon Fedback-nél olyanokat írtak ,h simán mennie kéne..

Ezért is vettem meg ezt.

Ott is i7 920as példányokkal nyomatták és hasonló platformokon.. 1600at kéne vinnie cl7en 100% ,sajnos itt elhasal..

megpróbálkozom még amivel lehet az időzítésekkel kapcsolatosan, de úgy tudom csak az első 4et érdemes piszkálni meg ,h 1-2-3N az időzítés.. talán még a tRfc aztán ennyi, nem?

Xmp-t megpróbálom még 1x. :R

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#33913) HSM válasza Cole86 (#33912) üzenetére


HSM
félisten

Nem emlékszem már, miket piszkáltam anno... De arra igen, hogy a supportos levél előtt 1500@cl7 körül volt a vége, aztán meglett az 1600@Cl7, sőt, 1800@cl8-is stabilra, 1,65V-on. De nem ér annyit, mint amennyit molyolni kell vele, bár akkoriban még szerettem ilyesmikkel játszani. Amúgy a TRFC az egyik legfontosabb, amit állítgatni kell. Gigabyte X58 topicban szerintem megtalálod, mit bütyköltem anno a ramjaimmal.

(#33914) Cole86 válasza HSM (#33913) üzenetére


Cole86
senior tag

:R

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#33915) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

A cpu hőmérsékleténél a CPU-t kell nézni vagy a 1. CPU / 1. mag 48 °C (118 °F) 2,3,,4-et?

csak mert a cpu 32fokos a magok meg jóval több 48-50

(#33916) Cole86 válasza NovaBlue (#33915) üzenetére


Cole86
senior tag

A cpu maghőt.. :)

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#33917) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

első nekifutásra : 3.8GHz :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33918) radi8tor válasza akoska07 (#33917) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1.44V-al 3.8GHz? Kicsit soknak tűnik nekem. Kevesebbel nem megy?

⭐ Stella

(#33919) akoska07 válasza radi8tor (#33918) üzenetére


akoska07
nagyúr

sztem nézd meg jobban a cpu feszültséget :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33920) radi8tor válasza akoska07 (#33919) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Huh, késő van. :R Megyek is aludni :D

⭐ Stella

(#33921) akoska07 válasza radi8tor (#33920) üzenetére


akoska07
nagyúr

majd priviben irhatnál véleményt azokról a silenx ventikről.
régóta figyelem már őket,de még nem kaptam senkitől infót a személyes tapasztalatról. :R

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33922) Cybertrone válasza akoska07 (#33917) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mivel hutod? 4ghz felett mar melege lesz!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#33923) Gyurma23 válasza akoska07 (#33917) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Nekem régebben itt egy kolléga segitett beállitani a procit nekem is 3800-on ketyeg igaz azt mondta menne 4 gigát is de már nem akartam zavarni a beállitások miatt ugyanis tuningban én nem vagyok otthon xD

(#33924) kaszas19


kaszas19
senior tag

Hát én eddig 3400MHz en járok 1.112v-ton most futot végig szépen az ITB megyek tovább kíváncsi vagyok meddig megy ezzel a fesszel.

(#33925) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

3.8GHz elég fura dolgot csinál a lapom ( EVGA classi ),minden be van kapcsolva biosbol ami lehet C1E,HT... alapból visszaveszi 2,4GHz-re az órajeleit de ilyenkor 1,22V-ot kap amit biosból is adtam neki,terhelve meg lemegy 1,175-re :F :Y

(#33926) radi8tor válasza NovaBlue (#33925) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

EIST (Enhanced Intel SpeedStep Technology) szabályozza azt, hogy az órajel vissza legyen véve.

⭐ Stella

(#33927) NovaBlue válasza radi8tor (#33926) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

Nem is az a probléma hanem hogy "természet ellenesen" mikor nem hajtom a procit 1,22V-ot kap ha meg 3.8-on pörgetem akkor meg csak 1,175V-ot.Ez itt a probléma és ezt nem értem én.
Droppolni biztos droppolna valamennyit de nem az üres vs terhelt között és főleg nem ennyit és ilyen irányba...

(#33928) radi8tor válasza NovaBlue (#33927) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pont, hogy a 3.8GHz-en dropol a kártya, szóval ez nálam simán kimerítené a drop fogalmát :)

⭐ Stella

(#33929) gera021 válasza akoska07 (#33917) üzenetére


gera021
aktív tag

jo erdemény, grat... :R

mivel hütöd? kicsit lehetne jobb a höfok véleményem szerint...

(#33930) Gyurma23


Gyurma23
senior tag

[link]
[link]
Ezeken a fesz beállitásokon szerintetek menne 4 gigát? mármint hogy feszhez semmihez nem nyulok csak ugye a szorzot 19-ről 20-ra feltolom

(#33931) akoska07 válasza Cybertrone (#33922) üzenetére


akoska07
nagyúr

egy kis viz van rajta (ami az adatlapomon van)
anno a mugen2-vel is ilyen hőfokok voltak.
aztán 4.7GHz-en 3dmark-ot nyomtam vele.

majd rárakom a true coppert is.
az a baj,hogy már házban a van a cucc a viz miatt.
és a copper meg majdnem 2kg :U

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33932) akoska07


akoska07
nagyúr

ja azt elfelejtettem mondani,hogy small fft -vel nyomtam a prime-t,ami jobban megterheli megfűti a procit.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33933) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

3,8@1.152 remélem megy még lejjebb is

[ Szerkesztve ]

(#33934) kaszas19


kaszas19
senior tag

Na sakocok én 3,6GHz eddig jutottam még nem jön meg a Ninja 3-mas hűtő addig nem húzom tovább.
A cpuz-és képen nem valós a fesz mert 1,184-kel lett neki hogy stabíl legyen 20x szórzóval.

[ Szerkesztve ]

(#33935) akoska07 válasza NovaBlue (#33933) üzenetére


akoska07
nagyúr

alakul :)

neki is melege van...

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33936) kaszas19 válasza akoska07 (#33935) üzenetére


kaszas19
senior tag

hát alakul remélem megúszom 1,200 alatt a 3,8-at majd :D de nem húzom tovább mert 78C-fokon voltak a magok pont elég most ez is:) de meglepődtem hogy 3,4GHz en járatva elég neki a 1,125 is de már 3,5-tön már kelett neki az 1,160 hogy megáljon:) az a + 100Mhz ennyit jelent?? :F

[ Szerkesztve ]

(#33937) Cybertrone válasza akoska07 (#33931) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hmmm nekem 85 fok körül állt meg a 920-as vízzel 4.4ghz-n linx alatt, ezért sokallottam! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#33938) akoska07 válasza kaszas19 (#33936) üzenetére


akoska07
nagyúr

minnél magasabbra jutsz a proci órajellel,annál több feszt fog majd kérni. tehát nem egyenesen arányosan nő a fesz igénye a 100mhz-es lépcsőkkel.

#33937 Cybertrone : igazából én is sokallottam a hőfokokat,mert annyira nem gyenge a viz. de a smallfft 4-5 fokot legalább emel rajta. valamint ezek a tuningfpo-s procik mindig melegedősebbek.

mennyi fesszel ment neked 4.4GHz-en ?
az sem mindegy milyen viz volt rajta :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33939) kaszas19 válasza akoska07 (#33938) üzenetére


kaszas19
senior tag

hát az biztos hogy többet kajál ha húzom nekem ez már csúcs így is a Phenom II 955-ötöm után mikor 3,6GHz-hez kellett neki vagy 1,390 aztán vége is volt többet nem ment hiába feszeltem :DDD de nagyon fura nekem hogy ezeknek a CPU-nak ilyen kevés fesz kel ilyen tuning mellett. :DD

(#33940) Cybertrone válasza akoska07 (#33938) üzenetére


Cybertrone
veterán

A víz az egy régi fagyóradiátrorból, egy nesteásüvegból, egy pumpából, és egy TODY blokkból állt még akkor! Nem volt nívós, de tette a dolgát! :R
Linkeltem képet többször is már keress vissza Asszem 1.37v

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#33941) akoska07 válasza Cybertrone (#33940) üzenetére


akoska07
nagyúr

jól ment :)
[link] ezen pont nem látszik hány fokos volt.

egyébként a true copper lemaradt a vizemtől,Q6600 teszteknél.
és az a hűtő nem gyenge.

#33939 kaszas19 : hát nem nagyon lehet összehasonlitani az amd-vel,ill. lehet csak nincs értelme :) még hogy kevés fesszel,de mennyi teljesitményt kapsz azon az órajelen. ;]

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33942) akoska07


akoska07
nagyúr

használ vki ROG CPU-Z progit ?
én felraktam a legujabbat és nem mutatja a feszt.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33943) radi8tor válasza akoska07 (#33942) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem mutatta jól: [link]

⭐ Stella

(#33944) Cybertrone válasza akoska07 (#33941) üzenetére


Cybertrone
veterán

Alul látszik, bár a kép mentés a teszt végén készült... 85 fokos lehetett a cucc, de én 24/7 így használtam, gmaek alatt 70-75 fokos lehetett... Fórró fejű lapka volt, ment volna még, csak nagyon melegedett! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#33945) akoska07 válasza radi8tor (#33943) üzenetére


akoska07
nagyúr

én csak 1.57.2 verziót találtam.
te honnan szerezted ? :)
közben találtam egy másikat ez 1.59 asus rog
lehet van valahol már 1.6 is :)
az 1.59 már mutatja a feszt.

Cybertrone : nekem is ez lesz majd a cél,mármint 4.4GHz,mert sli lesz és nem szeretném ha hiányt szenvedne bármely vga :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33946) akoska07 válasza akoska07 (#33945) üzenetére


akoska07
nagyúr

és ezt elfogadja validoláshoz is hiába nem 1.60
szuper :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#33947) radi8tor válasza akoska07 (#33945) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez még januári benchmark volt, akkor ez volt elérhető.

⭐ Stella

(#33948) Cole86


Cole86
senior tag

Látom nagyon megy a tuning téma.

Becsatlakoznék én is, én is AMD platformról váltottam.. nem volt rossz egyáltalán.. hát ez meg aztán tényleg kafa.)

i7 920 4000mhz

Amit nem értek ,h hogyan lehetnek ilyen hatalmas különbségek a cpu kupak és maghők között.. a hűtésem 60fok alatt tartja a cpu-t,de a magok 20fokkal is melegebbek néha (főleg az első)

Ez lehet a rossz belső hőátadás miatt van így? Esetleg másoknak is hasonlóak a különbségek?

Amúgy 4000mhz fölé nem éri már meg menni.. ott már nagyon elkezdi bekérni a +feszt.. (és nagyon melegszik már léggel) A leg optimálisabb beállítás ami nekem bejött 3800mhz@1,152v és 3900mhz 1,200V (prime terhelés alatt értendő érték)

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#33949) radi8tor válasza Cole86 (#33948) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kupakhővel nem kell törődni tuningnál. Maghő figyelése a fontos LinX, stb alatt.
Ha a maghőmérsékletek 5-6 foknál jobban eltérnek, akkor érdemes a hűtőt megigazítani.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33950) Cole86 válasza radi8tor (#33949) üzenetére


Cole86
senior tag

értem ,de a hőátadás a kupak és magok között szerintem számít a különbség.. nem? Gondolom gyérebb lehet a hőátadó képesség, vagy mert régi a proci vagy szét lett húzva (égetve) és ezért is gyengébb lehet már a hőátadás a 2réteg között.. :F

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.