Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18751) Lacc88 válasza Lauda (#18746) üzenetére


Lacc88
senior tag

Látom... :DDD Kicsit lehet , hogy jó lesz :K

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#18752) Lauda válasza Lacc88 (#18751) üzenetére


Lauda
félisten

Ott az intel alaz, ha jol latom. :D

(#18753) katt777 válasza HSM (#18730) üzenetére


katt777
félisten

Attól, hogy igénytelenek számára a hibás program elfogadható végtermék, számomra nem az, és soha nem is lesz. Azt meg főleg rühellem, ha egy programozó hivatkozik arra, hogy nem lehet bugmentes programot írni, mert én is tudtam olyat, ergo lehet, csak akarni kell, nem magasról szarni a munkánkra, meg arra, hogy miképp b.szunk ki másokkal. Téma lezárva.

Qru: Az ATI-nak már kevésbé tett jót, hogy ugyanolyan szarok lettek a meghajtói, mint az AMD-driverek. :P

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#18754) Qru válasza Lacc88 (#18750) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eleve a win betöltés, a progik indulása... nem kell procidriverrel sem bohóckodni (noha W7 alá már nem kell ha jól tudom).
A másik gép egy 3GHz-es Phenom II X4 1066 CL5 az enyém meg full alapon ment (tehát a ram 1066 CL8-ban!!) 2,8GHz-en HT nélkül. Jah és egyforma HDD-nk volt, tehát nem az SSD-m miatt szakított a cuccom jobban.

mod:

katt777: Semmi sem lehet tökéletes... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#18755) HSM válasza katt777 (#18753) üzenetére


HSM
félisten

Na, megnézem én azt, mikor fogsz Te egy akkora programot megírni, mint a GTA4, pláne bugmentesen.... :C Ha viszont már nem egy ember írja, hanem sok, és nem egy viszonylag kisebb projektről van szó, hanem egy bazinagyról, akkor ott bizony könnyen lehet bug, nem igénytelenségből, hanem mert emberek vagyunk, nem gépek. És a programozó is csak ember. Nekem egy program ha funkcionálisan használható, és nincsenek benne a funkcionalitást, használhatóságot hátrányosan befolyásoló bugok, akkor az nekem már elfogadható. Márpedig a GTA4 ilyen.

(#18756) fsb1000 válasza katt777 (#18753) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Látom képben vagy... és van fogalmad arról, hogy egy programozónak mi a státusza, felelősége egy háziprojektnél nagyobb fejlesztésben.

(#18757) katt777 válasza fsb1000 (#18756) üzenetére


katt777
félisten

Pontosan tudom, kinek mi a státusza egy fejlesztésben. Pontosan tudom azt is, hogy minden szar munkát végző másra keni a felelősséget, és erre sokkal nagyobb energiát fordít, mint a munkájára. Számomra tök mindegy, ki, mivel magyarázza a szar munkáját, csak a végeredmény érdekel, mert azért én FIZETEK, a kis szarjankó meg az én pénzemből él. Nem kell szar munkát követelő cégnél dolgozni, vagy tűrje el az ember a kritikát.
A bankban is megmondtam az ügyintézőnek, amikor elmondtam a véleményemet a cég lopásáról (ti. hogy 1db havi kivonat 677Ft, 1 évesnek meg 12 havit adnak ki 12X ennyiért, levélvisszatartás mellett!!! :Y ), hogy ne szabadkozzon: aki tolvajnak dolgozik, maga is tolvajjá lesz. :P Ha nem tetszik neki, amit mondok, adja tovább annak, aki szerinte felelős a helyzetért. Aki a pénzemért hibás terméket ad nekem, az is tolvaj, még ha "parancsra is tette". :((

HSM: Ne röhögtess már, ezt a "nincs bugmentes program"-ot azért etetik meg a maflábbakkal, hogy mindent el lehessen adni jó pénzért, félkészen. Nem kell teszteletlenül/befejezetlenül kiadni szoftvereket, szvsz. :D (Aztán jöhetnek a több 100MB-os patchek, meg DLC-k újabb pénzekért.) Itt kizárólag a profit mielőbbi maximalizálásáról van szó, nem arról, hogy nem lehet hibátlan szoftvert írni. Aki ennek bármi módon részese, az mind megkárosítja a vásárlót.

+1X elmondom: A VÁSÁRLÓ-t SEMMI nem kell, hogy érdekelje azon kívül, hogy hibátlan-e, amit KIFIZET, vagy sem, és ha nem az, minden kritika jogos bárkit illetően, aki a hibás termék megtervezésében/elkészítésében/forgalmazásában részt vett. Nem hárítani és magyarázni kell, hanem elfogadható munkát végezni.

Úgyhogy hagyjuk az OFF-ot, nem fogtok meggyőzni; aki része a biznisznek, érezze magát szarul, amikor valaki tükröt tart elé. :P

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#18758) troly válasza MPowerPH (#18739) üzenetére


troly
tag

Köszi a segítséget!!! :R

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#18759) LackoMester válasza MPowerPH (#18736) üzenetére


LackoMester
addikt

Szép eredmény, hamarosan beruházok én is egy ilyen procira. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#18760) MPowerPH válasza katt777 (#18753) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mert tényleg nem lehet teljesen bugmentes software -t kiadni. Gondolj bele, GTAIV -be, mekkora is valójában. Nem is egy ember csinálja, és minél többen dolgoznak rajta annál nagyobb a hibalehetőség. Ha gépek lennénk, akkor persze ez nem létezne, mi nem tudunk közös qpi buszon működni. :DDD

Don't Tread On Me

(#18761) HSM válasza katt777 (#18757) üzenetére


HSM
félisten

Nekem jó volt az a bugos vacak is, így is az egyik legélvezetesebb játék volt, amit az elmúlt néhány évben végigjátszhattam. Akinek nem elfogadható, hogy van benne néhány bug, ne vegye meg, várja csak nyugodtan a hibátlan csodaprogramokat....
És mint írtam, a funkcionalitást nem befolyásoló buggal (grafikai, fizikai) találkoztam kizárólag, simán végig tudtam játszani, a legkisebb bosszankodás, fennakadás nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#18762) fsb1000 válasza katt777 (#18757) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ja... te egy ilyen megmondós vagy... a banki ügyintézőnek is.
Jó célpont. Gratulálok!

Ne vegyél szoftvert, oszt jónapot!
Te értesz hozzá... igy magadban. Ismered a státuszokat is, meg a miértéket is, meghogy mitől lesz bugos, fene a sok trehány emberbe.....
Én semmiről sem akarlak meggyőzni, csak hozzád képest nagyon-nagyon tájékozatlannak érzem magam a témában.

A jövőben egész másként fogom olvasni a hsz-eid, mostmár a helyükön kezelve azokat.

(#18763) Qru válasza fsb1000 (#18762) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD :R

#nincsbennetarcsi

(#18764) katt777 válasza MPowerPH (#18760) üzenetére


katt777
félisten

De lehet. Csak még dolgozni kéne rajta, nem a fan-ektől várni a javításokat. Persze, egy-két graf-hibát még csak-csak elnéz az ember, de amikor nem elakad a drága pénzen megvett játék, az már nem kicsit szívás. És ha az utcán akarnak kirabolni, védekezhetek, a sok szar EULA-jában meg benne van, hogy kapd be, ha voltál olyan hülye, hogy megvetted. :N :(((

fsb1000: Nagyon 1-szerű a dolog: Ha fizetek valamiért, az legyen hibátlan. A rabszolgák viselkedése őket minősíti, a jó munkavégzés ellen kifogásokat keresőket meg az ő viselkedésük. :P Pontosan annyira érdekel, hogy egy engem megkárosító bárki hogy érzi magát, amennyire azt érdekli, hogy mennyivel károsít meg engem, vagy hogy én hogy érzem magam attól, hogy meglopnak: Az ég adta világon semennyire. :P Lehet jó munkát végezni, rendesen dolgozni. Ha valakit rossz munkára kényszerítenek, és az illető ez ellen sem nem tesz, sem nem szól, ráadásul még csak el sem tudja képzelni, hogy elvégezhetné rendesen is, az ne ágáljon a kritika ellen. Az, hogy te vacakot adsz ki a kezedből, a munkádat és téged is minősít, ahogy a főnöködet is (aki felveszi a pénzt, és neked is odaadja a részedet a rossz munkáért), de kritikát gyakorolni kizárólag annak van joga, aki benneteket megfizet, azaz a vásárlónak. Vagy eltűröd, vagy kijavítod a hibákat, tiltakozni, kifogásokat keresni szánalmas.

A banki ügyintéző is kell, hogy tudja, miért van ott. E-On-ban is megmondtam az ügynemintézőnek (2 napig csak a panaszt vették fel újra és újra), amikor 2 napja fagyoskodott 90 éves nagymamám a fűtetlen házban, mert szartak rá kijönni, hogy ha nem adja nekem a főnökét, akkor ő viszi el a balhét, mert nyilván ő a felelős, ha más nincs ott, és még telefonon sem lehet elérni. Akar-e felelős lenni egy ember haláláért, vagy sem? 10p múlva értem haza, már könyékig a munkában voltak a szerelők. Ha egy programozót (és a kedvedért: mindenkit akinek része van a szar végtermékben) annyiszor kupán vágnák, ahányszor valami hiba előjön, hidd el, nem lenne bugos szoftver. :P
Sajnos az emberek többségére jellemző, hogy kizárólag akkor végzi el a kutya kötelességét, ha oka van tartani a megtorlástól. :((

OFF, beszéltem. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#18765) fsb1000 válasza katt777 (#18764) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Gondolom az alsógatyóid elvágólag vannak behajtogatva színek szerint a polcokra, és ha egy porszem száll a monitorodra, akkor azt személyes támadásnak véled vagy valaki hanyag mulasztásának.

Én örülök, hogy vannak ilyen emberek, mert összeségében jobbá teszik a világunkat.
Csak ne kelljen velük túl sűrűn találkozni..... kellemetlen a saját tökéletlenségünkkel szembesülni, főleg ha azt éreztetik is.

(#18766) AirBooms válasza fsb1000 (#18765) üzenetére


AirBooms
addikt

:C :DDD

Más: mi előnye van egy i7 930-nak egy i7 920 D0-al szemben? Ha nem fáj sokba, érdemes cserélni? (Melegedés, fogyi, tuning, stb.)
Thx! :R

[ Szerkesztve ]

(#18767) Lacc88 válasza AirBooms (#18766) üzenetére


Lacc88
senior tag

Itt csak akkor fogod fogni a fejedet amikor kiderül , hogy a 920as jobb volt mint a 930 tuning terén :DDD ha annyira nem jó a mostani 920as , és mindenáron 930at akarsz , akkor talán "megéri" de szerintem ez a legnagyobb hülyeség ;] én biztos nem adnék érte 10-15 ezret ki ...

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#18768) Qru válasza AirBooms (#18766) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem jobb igazából. Mind a kettőből kifoghatsz jól húzhatót és rosszabul húzhatót is. Anno pont ezért nem adtam meg a D0 +10k-s felárát. Jó nekem a C0 is, az is megy 4GHz+-t. A fölött meg már kb mindegy mit megy (hűtés...) meg ki sem használnám még évek múlva sem.

#nincsbennetarcsi

(#18769) ollie


ollie
MODERÁTOR

Az offolást kérném abbahagyni!

***

(#18770) AirBooms válasza Qru (#18768) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi mindenkinek! :R

(#18771) katt777


katt777
félisten

Így lehet testre szabni az OC Tunert, csak képszerkesztő progi kell hozzá (a további lehetőségek tetszés szerint alkalmazhatók.

X58X tulajoknak szólok, hogy új bios van, kifejezetten OCZ 1600MHz RAM támogatással, a kódot most nem tudom, hogy ez éppen melyik, de majd megnézem, javul-e valamit a cucc tőle.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#18772) pzske


pzske
aktív tag

Sziasztok !

A köbetkezőben kérném a segítségeteket :

1 i7 -rendszert raknék össze amit 3.6 ghz körül szeretnék használni. Érdemes azt a kis + pénzt kifizetni 1 930-as ért amennyilvel többe kerül mint a 920-as ?/Jobb esélyem van e arra , hogy 3.6 ghz tudjam használni? /

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#18773) AirBooms válasza pzske (#18772) üzenetére


AirBooms
addikt

Sztem 3,6 Ghz-re szinte 100 százalék, hogy bármelyik 920-as képes. Tehát a válasz egyértelmű nem.

(#18774) Lacc88 válasza pzske (#18772) üzenetére


Lacc88
senior tag

3.6gh-t legelső CO-s is kacagva viszi , sőt még feljebb is bőven ... de szerintem 920at vegyél !
Ugyan az mint a 930 szinte ... :K
azt a 15 K-t másra költsd szerintem 1 fasza CPU hűtőre mondjuk , vagy áldozz a vgaba többet :K

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#18775) pzske


pzske
aktív tag

Köszönöm a válaszokat ezek szerint bármelyik jó lehet mivel uj prociban gondolkodom ott nincs 10-15 k az árkülömbség, de nyilván majd ha oda kerülök ezt eldöntöm. Sima gyári hűtővel is "simán" el lehet érni ezt a 3.6 ghz-t , illetve 1 nem annyira jó tuningos 930-ból mit lehet kihozni mondjuk gyári hütvel ?

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#18776) AirBooms válasza pzske (#18775) üzenetére


AirBooms
addikt

Eléggé melegedős fajta az i7 (már főleg a korábbi, elsősorban kétmagos procikhoz képest), ez tuning alatt hatványozottan igaz. Nem hiszem, hogy sokan használnák itt a topikon itt ezeket a procikat a gyári hűtéssel...

(#18777) Qru válasza pzske (#18775) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kérdés, hogy mekkora fesz kell neki és milyen steppinges lesz. De ha új lesz akkor már nem valószínű, hogy C0-ba belefutnál... Am nem lehetetlen gyárival a 3,3-3,4GHz ha jó szellőző házad van de a hangja... :(

#nincsbennetarcsi

(#18778) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Cső.
A múltkor megint elkapott a tuning hév néztem egy 21x205-öt.
Amin meglepődtem hogy nekem kb 1,328V-ra van szűksége a procinak hogy stabil legyen linx-alatt is 4,2Ghz-en.
Na most meg ugye 4,3GHz-et néztem ide meg már 1,36V kellett ahhoz hogy stabilnak mondható legyen.
Bár ezt erősen idézőjelbe tenném mivel a hőfokok szépen felkúsztak 90 fok félé és inkább kinyomtam nagyjából negyed óra múltán. Nem kínzom annyira :DDD
Azért durva hogy 4GHz fölött mennyire megnő a fesz igény. Nekem nem egy alacsony VID-es procim van 1,264V kell a 4GHz-hez.
Most meg durván 0,04V + ahhoz a 100MHz-hez :U
Tényleg a plafon léggel ennél a CPU-nál 4,2GHz ezt már én is alátámaszthatóm de gondolom ezzel ti is tisztában vagytok.
E fölött már esélytelen léggel hűteni. Kéne valami víz, de sajnálom rá a lét ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#18779) MPowerPH válasza Cyberpunk (#18778) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor kb. ugyan úgy megy a procim mint aTiéd, nekem is kb. így skálázódik, bár a hőfokok annyira nem kúsznak fel.

Don't Tread On Me

(#18780) Cyberpunk válasza MPowerPH (#18779) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem rossz ez 4,2GHz pöc-röf ;]
Bár a hűtés az nem épp elégséges. Igaz hogy van a Baram-on két 1500-as venti de a ház nem épp a legjobb AeroEngine2. Egy HAF 932-ben lehet hogy jobban érezné magát teleszórva ventikkel :DDD
Már régóta fáj a fogam egy olyanra kár hogy nem akkor vettem amikor még jóval olcsóbb volt :U

Ja és persze egy kissé már tele van porral a ház nem ártana porszívóznom egyet :B

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#18781) kpal válasza katt777 (#18771) üzenetére


kpal
veterán

Most lestem meg az uj Asrock X58 Extreme3 zsivány az a fekete szin.

(#18782) Lacc88


Lacc88
senior tag

tök m1 mid van . :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#18783) katt777 válasza pzske (#18775) üzenetére


katt777
félisten

Arra figyelj, hogy 3.6GHz-hez az optimális sebesség érdekében 1866-os RAM-ok kellenek majd, 1600-asok nem feltétlenül viszik a megemelkedett RAM-órajelet, ezért lassabban kellene járatnod őket.

kpal: Na, most fessem át a régit... :N

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#18784) gombcomp válasza katt777 (#18783) üzenetére


gombcomp
senior tag


Itt nem 3,6 Ghz-en megy a proci,és nem 1600-as a RAM?

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#18785) keIdor válasza Cyberpunk (#18778) üzenetére


keIdor
titán

Nyáron szerintem már a 4,2 is sok lenne léggel.
Én 3,8-on használom 1,15V mellett. (4-hez kéne 1,23V)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18786) ashot


ashot
tag

Hellosztok,

Egykis segitseget szeretnek kerni a kovetkezobe. 3.8Ghz en futtatom a C0 steppinges i920amat. Cpu voltage 1.291V biosban, ami 1.28V-ra droppol oprendszerben. 41fok idle,
terhelve 60 korul van.

Csak ugy tudtam stabilla tenni, 21es szorzon megy bclk 180.(EIST kikapcs,Turbo kikapcs)
Igy sajnos a memoria csak 1440Mhz en megy, de szeretnem 1600Mhz-en hajtani.
(Corsair Dominator 1600Mhz CL8 ,8-8-8-24,)

Legyszi tanacsoljatok nekem valamit, hogyan tudnam optimalisan kihasznalni a memoriakat. Hajtsam 1866Mhz-en? akkor milyen idoziteseket ajanlatok, illetve
allitsak mast is?

Koszi!

Marton

[ Szerkesztve ]

(#18787) Qru válasza ashot (#18786) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1600-os Corsair nem nagyon fog menni 1866-on (nekem is ugyanilyen van). :( Próbáld meg az időzítést lazítani 9-9-9-25-re 2T-ben pl. Vagy ha maradsz 1440 akkor megpróbálhatsz egy 7-8-7-20-at pl.
Ha nem segít akkor alacsonyabb szorzó magasabb bclk segít (19x200) csak vagy ram csere de az úgy sem érné meg...

#nincsbennetarcsi

(#18788) Tirexi


Tirexi
addikt

Nem rég szereztem be egy 930-at és le is teszteltem: LINK

Szerintetek vihetem még lejjebb a feszt?
Jelenleg 1.28V.

(#18789) Tirexi válasza AirBooms (#18766) üzenetére


Tirexi
addikt

Hogy érdemes-e?
Sztem a cikk magáért beszél: LINK

(#18790) MPowerPH válasza Tirexi (#18788) üzenetére


MPowerPH
félisten

A letesztelés alatt mit értesz? :U Nyomtál vele egy LinX tesztet vagy mi? :U Mert nem látszik. Az Everest terhelés mérést felejtsd el, attól még nem biztos, hogy stabil a cucc, de Te tudod. :)
Egyébként én se vagyok oda a LinX -ért, e az tény, hogy ahhoz hogy stabilnak mondható legyen, kell. Prime Blend is elég szokott lenni a mindennapokra, csak az ember nyugodtabb, ha biztos benne, hogy ez stabil. Na meg persze a LinX arra jó, hogy mutatja neked a Gflop értékeket, és azokból tudsz következtetni, hogy hibázik e vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18791) MPowerPH válasza Tirexi (#18789) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a 22 -es szorzó amúgy majdnem fölösleges. :) Én nem akarom kímélni se a lapomat, se a memóriámat. A lap ha nem szutyok, akkor úgyis bírni fogja, a memória gyárilag többet tud.
És 21x200 -on tudom optimálisra állítani a rendszert, a 22 -es szorzót esetleg csak a Validra kapcsolnám be, mert még a 3dMark is szépen lefut 222BCLK -val is. Persze mindenki máshogy csinálja. :)
Én nem azért váltottam, mert nem voltam elégedett a 920- asommal, hanem mert +15k -ért erre kaptam 3 év garit, és boxos. Ráadásul a 920 -asom is csak egy gyenge átlagos darab volt, nem volt veszíteni valóm.

mod: Jó a weboldalad. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18792) Tirexi válasza MPowerPH (#18790) üzenetére


Tirexi
addikt

Én úgy vagyok vele hogy nekem az is bőven megfelel ha videó konvertálásnál vagy nagyobb CPU igényes játékoknál nem hal be a gép.

Lehet hogy Prime-ban vagy LinX-ben már 10 perc után kidobna de ha ez máshol nem mutatkozik csak terhelés mérő programokban (amiknek én bevallom semmi értelmét nem látom) akkor minden szép és jó.

Mert valljuk be mikor fogja egy game 100%-ra leterhelni a CPU-t? Sztem soha, vagy legalább is nem mostanában. A Metro 2033 is csak 60% körül használja meg a GTA 4 is.

Amúgy a HT-nek van valami értelme azon kívül hogy csak lassítja a videókonvertálásomat?
Kikapcsolt állapotban 3-4 perccel előbb végigmegy a konvertálás. :F (Adobe Premiere Pro CS4)

(#18793) MPowerPH válasza Tirexi (#18792) üzenetére


MPowerPH
félisten

HT -nak van. Valószínűleg azért lassult be HT -vel, mert ott alapból több feszt kér a proci, és valószínűleg szépen javítgatott munka közben. Kicsit emeld meg a feszt, mondjuk 0.024v -al. És akkor próbáld meg úgy.

Don't Tread On Me

(#18794) Tirexi válasza MPowerPH (#18791) üzenetére


Tirexi
addikt

Nálam sajna nem felesleges mert ez az UD4P nem arról híres hogy jó tuning-os és hát bizonyos BLCK fölött vége.
Meg hát a memóriáim sem azok a nagy számok hogy mehessenek 1600Mhz felett.

Tudom hogy jobb lenne magasabb BLCK-val a memó teljesítmény csak hát ahhoz a memóknak is bírniuk kéne a dolgokat.

(#18795) Tirexi válasza MPowerPH (#18793) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem használok HT-t. Csak próbaképpen néztem meg a régi 920-al.
Amúgy is azt mondták GS fórumon annó hogy a HT bizonyos programokban nem előnyt hanem hátrányt is jelenthet. Oliba mondta, sztem ő ért valamennyire hozzá. (ha mond ez a név valamit)

(#18796) MPowerPH válasza Tirexi (#18795) üzenetére


MPowerPH
félisten

A HT olyan alkalmazásokban hátrány lehet, mint pl. a játékok, ahol még a 4 szál sincs teljesen kihasználva. Viszont arra alkalmas programok szépen tudnak profitálni a HT adta plusz szálakból.
Az igaz, bár ennyi rammal szépen le van terhelve a lap, azért is lehet, hogy nem úgy szalad ahogy kell. Itt van az, hogy mindenkinek más a kedvező, valakinek ez jó, másnak meg az. Nekem ha normális 920 -asom lett volna, akkor tuti nem váltok. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18797) Tirexi válasza MPowerPH (#18796) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát én világ életemen mindig a xarul tuningolható CPU-kat fogtam ki. Q9450-em magas feszen ment 3.2Ghz-en, a 920-am is elég magas feszen ment 3.5Ghz-en.
De ez a 930 ez nagyon jó példány.
Nem hittem a szememnek amikor láttam :Y hogy 1.28V-on 4Ghz-en simán megy minden vele.
A 920 már 3.6Ghz-en behalt 1.36Von. :(

Szerk.:
Megyek megnézem mennyit visz maxon. :)

[ Szerkesztve ]

(#18798) AirBooms válasza Tirexi (#18789) üzenetére


AirBooms
addikt

Továbbra is fent tartom a véleményem, ha valaki csak 3,6 GHz-et szeretne elérni, azt bármelyik i7-tel el tudja érni, felesleges több pénzt kiadni érte. Ezzel természetesen lehet vitatkozni, tudományosan nem egyet érteni. Döntse el mindenki az alapján, ahogy szeretné. Pl. pénztárca, szimpátia, nagyobb verziószám, stb.
Amúgy meg pont amiatt, hogy a ramokat minnél jobban kihajtsd, nem árt a magasabb bclk... Nem pont ez a te problémád is? De mindegy...

(#18799) Tirexi válasza AirBooms (#18798) üzenetére


Tirexi
addikt

A problémám csak annyi hogy volt olyan eset is hogy 1600Mhz alatt is kékhalált kaptam, 3.2Ghz-en 920-al.
Azért 1600Mhz-hez ez a 7-7-7-21 elég brutál időzítés. Meg hát ezek nem i7 kompatibilis alacsony feszes RAM-ok szal kevés nekik az 1.64V. Szerintem.

Viszont nem tudom miért, más időzítéseken meg nem hajlandó menni a memó.
8-8-8-24-ben 1500Mhz körül el sem indul a Windows. :F

(#18800) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Egy gyors kérdés.
Láttam valahol hogy van 4magos 32nm-es xeon az véletlenül nem x58-ba való ?
És ha igen tuning szempontjából hozza a 32nm-esek szintjét, gondolok itt a i3 i5-re amik száguldanak. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.