Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18551) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Helló!

i7 tuningal kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy melyik feszültségnek kell hinni, a bios, idle vagy load fesznek? Értem én, hogy van vdrop meg minden, de nekem kicsit abszurd, hogy terhelve kevesebb feszültséggel megy a proci, mint terheletlenül. Vagy csak nem értem ezt a vdrop dolgot, ez esetben magyarázza el nekem valaki ;] .

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18552) Cthulhu Dawn válasza Cthulhu Dawn (#18551) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Tudom, hogy hülye kérdés volt, de ezért lett gyanús: ,,a jobbfajta D0-ás 920-ak 1,20-1,25V load fesz között tudják a 4GHz-et."

Na most nekem 4 ghz-en 1.225V bios, és 1.152 load fesz van (blend alatt). Szóval vagy nekem van szuperjó procim, vagy hülye vagyok :N .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18553) Lauda válasza Cthulhu Dawn (#18551) üzenetére


Lauda
félisten

Mindegyiknek hihetsz. Terheleskor a vdroop miatt kap kevesebbet, tehat valosak az ertekek. Ha bekapcsolod az llc-t (load line kalibration), akkor szinte teljesen megszunik a jelenseg, de inkabb teszteld ki a vdroop utani stabil terhelt erteket, az nem baj ha kicsivel tobbet kap terheles nelkul a proci. :)

Ha melyebben erdekel a dolog, olvasgasd ezt a cikket Tuning, Vdroop, PWM, procidegradáció, sajnos a kepek mar nincsenek fent.

[ Szerkesztve ]

(#18554) Sárpac válasza Cthulhu Dawn (#18551) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Miért lenne abszurd? Egyenáramnál teljesen egyértelmű pláne 100Amperes terhelés mellett nagyon jónak számít az a pár század volt esés! Minél magasabb a frekvencia arányaiban annál nagyobb áramot vesz fel a proci(több elektron mozog).Minél több elektron mozog annál nagyobb a valószínűsége, hogy nem férnek el egymás mellett rendesen és "ütköznek" így egyre magasabb a hő is és sebességük is lecsökken ez által.
Képzeld azt, hogy futóversenyen vagy hol vagytok 5000en egy keskeny pályán és te középen kezdesz fogsz tudni teljes sebességgel futni amire képes vagy vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#18555) MPowerPH válasza Cthulhu Dawn (#18552) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor nagyon jó procid van. :K

Don't Tread On Me

(#18556) Cthulhu Dawn válasza Lauda (#18553) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Áh köszi, nagyon hasznos volt az a cikk :K .

De akkor hogy is van ez most a procimmal? 1.152V load fesz mellett 2 órája megy a prime blend, akkor ezek szerint egy igen fasza processzorom van?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18557) MPowerPH válasza Cthulhu Dawn (#18556) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, úgy néz ki. De nézd meg LinX -el is, az többet mond.

Don't Tread On Me

(#18558) Cthulhu Dawn válasza MPowerPH (#18557) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

LinX-nél másodpercek alatt be adta a kulcsot, ugyanazon a feszen ahol blend meg két óráig ment :K .

szerk.: ~1.18V load fesz mellett így is leállt a LinX 5 perc után.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18559) Erdei88 válasza Cthulhu Dawn (#18558) üzenetére


Erdei88
veterán

LinXel tesztelgess, ha az megy félóra/órát akkor már stabilnak mondható. Prime itt már kevés.

(#18560) Cthulhu Dawn válasza Erdei88 (#18559) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Csak hőmérsékletek miatt aggódok, ez elég magasan tudja tartani (80+).

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18561) Lauda válasza Cthulhu Dawn (#18558) üzenetére


Lauda
félisten

Prime fakultativ ezeknel a rendszereknel mar, teszteld ki linx-el es ha az is stabil, akkor probalgasd valos hasznalat mellett. :)

80-90 fok nem problema neki linx alatt.

[ Szerkesztve ]

(#18562) #97544192 válasza Lauda (#18561) üzenetére


#97544192
törölt tag

inkább 80, 90 már rossz szvsz. én 85ön se merném járatni, 80 max.

(#18563) Lauda válasza #97544192 (#18562) üzenetére


Lauda
félisten

Miert lenne rossz? :F

Tudjuk, hogy bent van a hovedelem. Tudjuk, hogy valos hasznalat mellett sosem lesz olyan meleg. Tehat? :)

(#18564) #97544192 válasza Lauda (#18563) üzenetére


#97544192
törölt tag

jó, akkor kellemes a processzornak a 90c. most jobb?
szerintem az már az a pontja a hőmérsékletnek, ami egyáltalán nem nevezhető jónak, sőt. nekem ez a véleményem. meg még millió embernek. nem hiába nyomja mindenki a :Y szmájlit, hogyha betesz vki egy olyan képet, amin 90c-ot mutat a realtemp/everest, stb. (vagy éppen szarrá van égve a foglalat) :D

[ Szerkesztve ]

(#18565) Lauda válasza #97544192 (#18564) üzenetére


Lauda
félisten

Azt irtam, hogy nem problema neki, nem azt, hogy kellemes. :) Attol, hogy megy par orat 80-90, vagy akar 100 fokon, semmi baja nem lesz, se a procinak, se a lapnak, ezt Te is tudod. Ilyen meleg meg sose lesz utana, de ezt is leirtam mar. :) Ne kotekeggye vazze.... :W :DDD

Cthulhu Dawn HT nelkul konnyen megy alacsony feszen. Amugy meg ha analkul ilyen meleg, be se kapcsold, mert akkor tuti ateg a prociszendvics. :DDD Milyen huto van rajta?

[ Szerkesztve ]

(#18566) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18567) Sárpac válasza Cthulhu Dawn (#18566) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Tedd 21x191re és elég lesz neki az 1.16-1.17V is.
A kép alapján még gázos a gflops értékeknek közel azonosnak kell lennie!
Meg a htt kapcsold be.:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#18568) Cthulhu Dawn válasza Sárpac (#18567) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Igazából szinte mindig 1.168V-ot írt ki csak pont egy rossz pillanatot printszkríneltem.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18569) Qru válasza Cthulhu Dawn (#18566) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alakul. Amit Sárpac írt, magasabb szorzó alacsonyabb bclk-el is próbálgasd.

85 fok még itt belefér, bár igazából jobbat vártam volna az Alpenföhn Nordwand-odtól. :U

#nincsbennetarcsi

(#18570) Erdei88 válasza Cthulhu Dawn (#18566) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem lehet okod panaszra, de HT nélkül kevesebbel is beéri. Ahogy Sárpac is mondta 21x190 és HT ON

(#18571) ADAM1337 válasza Cthulhu Dawn (#18566) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nálam HT-val ilyen meleg. :)

(#18572) Qru válasza ADAM1337 (#18571) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de te TRUE-vel hűtöd ami a top 3 léghűtések között ott van. ;)

#nincsbennetarcsi

(#18573) Cthulhu Dawn válasza Erdei88 (#18570) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Nem nagyon értem, ettől a beállítástól miért lenne jobb nekem? 21*190-nél a ram is kisebb órajelen megy, HT-el meg több kell neki. Most beállítottam ezeket, megy a LinX, és a load fesz 1.2V környékén van. Viszont a proci hidegebb ;] .

Qru: Nordwand, meg a TRUE-t veri, de minimum a szintjén van teszteken ;] .

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18574) Lauda válasza Cthulhu Dawn (#18573) üzenetére


Lauda
félisten

Mert a 20-as szorzot ruhelli a nehalem. :D

(#18575) Qru válasza Cthulhu Dawn (#18573) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát a gyakorlat nem ezt mutatja mint látod. ;]

#nincsbennetarcsi

(#18576) Cthulhu Dawn válasza Lauda (#18574) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

És a HT miért kell nekem?

Qru: sssssh ;]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18577) Qru válasza Cthulhu Dawn (#18576) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:R

Akkor van csak értelme ha olyan progival dolgozol, ami profitál 4-nél több szálas feldolgozásból. Amúgy csak a fogyasztást és a termelt hőt dobja meg.

#nincsbennetarcsi

(#18578) Lauda válasza Cthulhu Dawn (#18576) üzenetére


Lauda
félisten

Csak akkor kell, ha tud vele dolgozni valamelyik program, amit hasznalsz, amugy sok ertelme nincs. Nalam pl ki van kapcsolva regota, mert volt olyan jatek, ami el sem indult miatta.

(#18579) Cthulhu Dawn válasza Qru (#18577) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Akkor nagyon megérte bekapcsolnom...... :U

Amúgy nagyobb BCLK eléréséhez a processzor feszültségét kell emelni, vagy van neki is egy külön?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18580) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Hát én nem tudom mi lelte a gépet, de ahhoz képest, hogy lement rajta 1 órás LinX 20*200-on, most ugyanezzel, ugyanazon a feszültségen a windowsba lépést követően dob egy kékhalált (21*191-nél nem). Vagy meghülyült, vagy mióta Lauda megmondta, hogy rühellik a 20-as szorzót az enyém is törvényszerűen utálni kezdte.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18581) #97544192 válasza Lauda (#18565) üzenetére


#97544192
törölt tag

persze, pár óra alatt nem fog megsülni, de szerintem nem normális hogyha szintetikus tesztek alatt 85c-t produkál a processzor (24/7 beállításról beszélek) aztán majd később ha esetleg crysis 2-nek mondjuk kéne proci, az ember cseszik hőfokot nézni, majd csodálkozik hogyha fél év múlva tönkremegy a processzor. bár egyelőre még nem tartunk ott, hogy a játék egyenlő legyen a linx-el, de mi lesz hogyha pl. lesz olyan játék, ami kihasználja a core i7-et 70-80%-ban? akkor már nem lehet azt mondani, hogy "ilyen meleg sose lesz utána". :)

ez puszta elővigyázatosság, én speciel nem játszadozok 80c-al egy ilyen kurva erős és drága processzorral. szerintem nem jó a 80c+, de ti tudjátok, én csak elmondtam erről a dologról a véleményem. :)

cthulhu dawn: nem rühellik, az enyém 20x200-on megy már jópár hónapja. mindössze van olyan proci, aminek a 20-as szorzóhoz picit több fesz kell. (mondjuk én ebbe se nagyon hiszek, nekem 21x191 ugyanolyan szarul menne szvsz mint a 20x200)

(#18582) jones965


jones965
Modder

Ezek a GFlops értékek nem kevesek?
LinX

Ram: 1600Mhz
Uncore: 3200Mhz

[ Szerkesztve ]

(#18583) ADAM1337 válasza jones965 (#18582) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ramok és uncore mennyin ment ?
Csak mert 1,2vtt.

(#18584) jones965 válasza ADAM1337 (#18583) üzenetére


jones965
Modder

Konkrétan egyébként a hűtésre voltam kiváncsi, mert még most teszteltem először. ;)

(#18585) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Ez sült ki a 21*191-ből (a feszültség a képen látható, és 1.152 értékeken volt a teszt ideje alatt):

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18586) Lauda válasza #97544192 (#18581) üzenetére


Lauda
félisten

Tulajdonkeppen mibol gondolod, hogy magas a 85 fok? Es miert pont 80-85 fok a hatar, ami alatt jo szerinted? :)

(#18587) MPowerPH válasza Cthulhu Dawn (#18585) üzenetére


MPowerPH
félisten

A proci nagyon jó, HT -val még megnézhetnéd, bár így is elég magasak a hőfokok. Sajnos a tesztekre nem szabad alapozni, i7 -re az egyik legjobb hűtő a True. De benne van erősen, hogy melegedős a procid. gflops értékek is nagyon rendben vannak, és ha nem kell HT akkor ez lehet egy ideális 24/7 -es beállítás. :)

mod: teszt közben matattál a géppel? :U Mert vannak itt különbségek rendesen gflops terén.

Lauda: Én 80C fölé már nem szívesen engedem. Akkora hőnél már felléphet némi instabilitás is, ami mondjuk 10C -vel lejjebb még stabil volt, itt már nem lenne az.

jones965: Kicsit kevesek... De jó a proci, jó a hűtés is ezek szerint.:C Mindenkinek sikerül ilyen jó procit kifognia... Max. BCLK -t már néztél?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18588) Cthulhu Dawn válasza MPowerPH (#18587) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Hát, ami azt illeti volt közben msn, wmp, böngészés, videónézegetés :DDD .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18589) MPowerPH válasza Cthulhu Dawn (#18588) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor érthető. :) Nagyon jó kis proci ez, és a 21 -es szorzó úgy néz ki jól müxik. Egyébként biztos jól raktad fel a hűtőt? :U Milyen pasztát használtál? Nekem a Mugen 2 -nél voltak pont ilyenek a hőfokok a saját böszmeségem miatt, mivel nem keresztben húztam rá a csavarokat, így csak felesben feküdt rá a hűtő a procira.

Don't Tread On Me

(#18590) Cthulhu Dawn válasza MPowerPH (#18589) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Rendesen fel van téve, a paszta lehet a ludas, mivel azt használtam amit adtak a hűtőhöz, az pedig nem egy mx-2.

Egy proci véget jó lenne megnézni, egy ilyen "1-1 valid erejéset", de sajnos lap a 210-es bclk-t sem bírja.

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18591) MPowerPH válasza Cthulhu Dawn (#18590) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem lehet, hogy túl sokat nyomtál rá? :U De az is benne van, hogy egyszerűen melegedős fajta, és azzal nem tudsz mit csinálni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18592) Cthulhu Dawn válasza MPowerPH (#18591) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Nem lehet, elég jól elsajátítottam már a pasztázás "művészetét". Előző hsz-t szerkesztettem.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18593) MPowerPH válasza Cthulhu Dawn (#18592) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor vagy tényleg kevés neki a hűtő, vagy a proci forrófejű. Vagy mindkettő. :)
Azért a validdal is vigyázz, mert sok fesztől bizony gyorsan túlmelegedhet. 210 az nem sok, pedig tudna az a lap többet is. Milyen beállításokon próbáltad?
Bár nem tudom, van pár UD tulaj itt a topicban, majd ők megmondják.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18594) MPowerPH válasza MPowerPH (#18593) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pl. itt a 220 is megvan Validra. De ez is kétoldalú, lehet a procid szívat. Akkor az a legnagyobb szívás sajnos. :(

Don't Tread On Me

(#18595) Cthulhu Dawn válasza MPowerPH (#18594) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

És melyik feszültség emelésével tudok esetleg nagyobb bckl(vagymiazistenez, sose jegyzem meg a betűk sörrendjét ;] )-t elérni?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#18596) HSM válasza Cthulhu Dawn (#18579) üzenetére


HSM
félisten

Stabilitást tesztelni HT-vel szokás, utána ha nem kell, kikapcsolod.... :U

(#18598) MPowerPH válasza Cthulhu Dawn (#18595) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az sok mindentől függ. UD5 -öst, és alapból a Gigabyte lapokat nem ismerem. A QPI feszt mindenképpen emelni kell hozzá, természetesen a memóriát és az uncore -t visszaoszthatod ha gondolod, 4Ghz alatt maradj, nehogy az legyen a szűk keresztmetszet. A proci frekit meg 4GHz környékén tartsd. Pci-e frekit is valszeg kell emelni, 120MHz -ig azzal is nyugodtan elmehetsz. Egyébként sok lehetőség nincs i7 esetében.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18599) HSM válasza MPowerPH (#18598) üzenetére


HSM
félisten

"Pci-e frekit is valszeg kell emelni, 120MHz -ig azzal is nyugodtan elmehetsz."

Ebben egészen biztos vagy? Legjobb tudomásom szerint ez winyókat, és érzékenyebb VGA-kat csont néljkül ki tud nyírni... :U

(#18600) MPowerPH válasza HSM (#18599) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én is azt hittem egy darabig(mert páran ezt mondták), de mikor megláttam a 24/7 -re belőtt 120 -at, és utána jártam, akkor rájöttem, hogy ez nem olyan egyszerű. :) Írtak már itt 140 -es értéket is.
De 220BCLK -hoz 110 fölé valszeg nem kell menned. Szóval ez is ilyen rémisztgetés, én adtam neki 120 -at, így jutottam el 225 -ös BCLK -ig, de a Bloodrage -nél e nélkül esélytelen lenne. PLL voltage is segíthet, 1.89v -ig emelheted, nekem anno az is hozott +5BCLK -t.
Ha félsz a pci-e -től, akkor is 112 -ig teljes nyugalommal elmehetsz. Bár nem tudom Giga lapoknál ez mennyire segít. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.