Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19351) Valty válasza MPowerPH (#19347) üzenetére


Valty
aktív tag

Hát az a helyzet, hogy az alaplap + memók elúsztak, mert kicsit sokáig gondolkodtam, szóval lap az nincs, viszont memók helyett lenne ez 150 euróért, tiszta új, 2 év garival, de szerintem ezek nem valami jók :)

(#19352) Henk válasza Gorneck (#19350) üzenetére


Henk
veterán

Na akkor a megfelelő topikban publikáljatok valami eredményeket gyorsan. :DDD

(#19353) mpierre válasza Valty (#19351) üzenetére


mpierre
veterán

Ennyiért kapsz jobbat is. :K

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#19354) MPowerPH válasza Qru (#19348) üzenetére


MPowerPH
félisten

? :D Érdekelne, bár ugye Nálad Tru. Egy True-vel házban tessék megnézni. :D

Don't Tread On Me

(#19355) Henk válasza MPowerPH (#19354) üzenetére


Henk
veterán

Én megtenném de tényleg nem akarok emiatt venni egy ilyen hűtőt. Esetleg egy használtat occsóér, adok is fel egy hírdetést. :D

(#19356) MPowerPH válasza Valty (#19351) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pfú, az nem jó. Ez a memó nem túl jó választás. :( De a procit vedd meg, és vegyél hozzá egy Asrock X58 Extreme lapot.

Don't Tread On Me

(#19357) Qru válasza MPowerPH (#19354) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs TRUE-m, sőt jelenleg házam sincs :D, a TRU meg jobb pár fokkal mint a TRUE. Frostytech tesztben is meg a saját logout-os tesztünkben is (G4ga kollégával) a TRU volt a jobb pár fokkal CM 690-es házban totál azonos körülmények között.

Még kicsit csiszolgatok a cikken, tegnap vagy 50x átolvastam és mindig találtam benne vmi kis hibát, de lassan ha Gorni is áldását adja rá, akkor kitesszük logout-ra.

mod:

Viszont marha fura, este megtapogattam a lap bordáit most hogy kiköltözött a házból és marha forró volt az NB borda, és a VRM-résszel összekötő HP is. Valószínűleg a VRM rész melegíti az NB-t nem pedig fordítva. Elvégre már az NB-ben semmi fontos nincs...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#19358) Gorneck válasza MPowerPH (#19354) üzenetére


Gorneck
titán

Ezzel csak az a baj, hogy minden házhoz másképp viszonyul 1-1 borda...így reálisabb képet kaptunk a coolink böszméjéről...
Ergo nálam is más eredmény született volna házban és Qru-nál is, ahogy nálad is...melyik bordának melyik ház kialakítás fekszik jobban.

Qru: Sztem mehet...bár annyit még beleírhatnál, hogy a két torony eltérő lamellázása érezhető volt...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#19359) MPowerPH válasza Gorneck (#19358) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, ez világos. Elég összetett egy korrekt cooler teszt, sok tényezőn múlik. Pl. hiába jó hűtő a Mugen 2, nálam elvérzett az i7 alatt. Másnak meg más házban nagyon jól szuperál. Ki érti ezt. :F

Don't Tread On Me

(#19360) Gorneck válasza MPowerPH (#19359) üzenetére


Gorneck
titán

Proci, fesz, ház...stb. Szal igen...nagyon nehéz jó tesztet csinálni...tán ezért is csípem vhol mikor csak simán az asztalon van tesztelve 1-1 hűtő...a többi utána a házon múlik...de egy biztos, hogy jelen esetben adott körülmények közt a polírozott Tru el lett páholva...

Annyit még hozzátennék, hogy másik pasztával jobb lett volna tesztelni szvsz...

Gorneck#1239

(#19361) Valty válasza MPowerPH (#19356) üzenetére


Valty
aktív tag

Hát a procit, ha minden jól megy megveszem. A memókat tuti nem, mivel ennyi pénzt szerintem nem érnek meg :) Viszont most kezdem sajnálni, hogy eladtam a 2000es G-skill Trident-eket :O

(#19362) MPowerPH válasza Gorneck (#19360) üzenetére


MPowerPH
félisten

Még egy dolgot megjegyezhetnék? Olvastam külföldi fórumon valahol, és már máshol is hallottam, hogy i7 esetében a True polírozása negatív hatással járhat. Sokáig én is le akartam políroztatni, de a végén úgy döntöttem, kihagyom. Nem tom mennyi igazságalapja lehet ennek, de talán érdemes lenne ránézni.

Don't Tread On Me

(#19363) Gorneck válasza MPowerPH (#19362) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát erre azért kíváncsi lennék..mijjjaz, hogy i7 esetén nem jó a polír vagyis negatív hatással van...vagy nem változik a hőfok (eleve jó volt a borda talpa) vagy nagyon rosszul políroz az illető...

Qru-nál javultak a hőfokok anno a hőfokok...mondjuk azt nemtom, hogy i7nél volt e a polír vagy még a régi gépénél...de lényegében jót tett neki...sztem ez független a procitól.

Gorneck#1239

(#19364) MPowerPH válasza Gorneck (#19363) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valamit a magok elhelyezkedésével zagyváltak. Ugye a True csöppet púpos, alig észrevehetően. És hogy ez a kettő pont úgy jön össze, hogy pozitív hatással van a hőátadásra. Mert a külföldi tesztekben ahol még Yorkfield -el tesztelték ezeket, a True kikapott a Proli-tól, míg i7-el az állás pont a fordítottjára változott.
Ezt jó lenne megnézni, kíváncsi vagyok mi az igazság.

Don't Tread On Me

(#19365) Qru válasza MPowerPH (#19364) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még Q6600-om volt mikor polírozta Over, i7-re tényleg azt mondják, hogy jobb a (gyárilag) púpos TRU(E) talp. Hát ez nem derülne ki, csak ha lenne 2 egyforma hűtő polírral és a nélkül.

Gorneck: Hát ott volt az AC MX-2 a polcon de hogy én azt a "sz@rt" nem vakarászom le... Am a Zalman paszta sem rossz. 2-3fok-nál nagyobb különbség nincs a két paszta között.

#nincsbennetarcsi

(#19366) MPowerPH válasza Qru (#19365) üzenetére


MPowerPH
félisten

Te tesztelted le a hűtőket, ugye?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19367) Qru válasza MPowerPH (#19366) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi a pontos megfogalmazás, Gorneck végi ott bábáskodott a teszt születésénél.

Viszont első körben még a házban mérve TRU-val házhűtést kikapcsolva lekapcsolt a proci. :D

#nincsbennetarcsi

(#19368) Gorneck válasza Qru (#19367) üzenetére


Gorneck
titán

Jahhh még nekem is kellett némi szellőzés mikor kiszedtem a lapod... :D

A pasztát úgy értettem, hogy lsd BMWnek írt szöveg...

BMW: Még mindig igen érdekes számomra a dolog...mikor paszta alapján a Tru rendesen ráfeküdt a procira a coolink nem. Szal nem nagyon értem miért jobb egy "púpos" hűtő az i7en, mint ami rendesen ráfekszik.

Gorneck#1239

(#19369) Qru válasza Gorneck (#19368) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem volt egy egyszerű menet az fix. :D De thx ezúton is +1x.
Na de majd a szép-új kuckóba micsoda öröm lesz a beköltözés! :C

Jah, oks. :K

#nincsbennetarcsi

(#19370) Henk válasza Gorneck (#19363) üzenetére


Henk
veterán

Valami tényleg lehet benne mert a TRUE talpa annak ellenére, hogy kicsit púpos szépen megmunkált. Volt HR-03 GTX-em annak teljesen sík volt a talpa, ha azt meg tudták csinálni akkor gondolom a másiknál sem okozna problémát. Sőt a Prolimatech honlapján egy időben fel volt tűntetve, hogy a Megahalems-nek szándékosan van enyhén púposra gyártva a talpa és ne is álljon neki a paraszt otthon polírozni mert teljesítményromlást okoz és garivesztéssel jár. De lehet csak ezzel akarták leplezni, hogy nem tudnak egy sík felületet csinálni. :DDD

(#19371) Gorneck válasza Henk (#19370) üzenetére


Gorneck
titán

Ez oké, de ha egy Q66on nyer vele, akkor pl egy i7en miért bukik? Mikor rendesen ráfekszik a borda és így normális a hőátadás...
Szal akkor más procin is buknia kéne hőmérsékletet...de nem ez történt...

Bár igazából mind1...a teszt lement...és a jobb nyert... :D

Gorneck#1239

(#19372) Henk válasza Gorneck (#19371) üzenetére


Henk
veterán

Ezt nem tudom megmagyarázni. Viszont láttam olyan tesztet is ahol polírozva volt a hűtő de lépcsőkben és voltak mérések közben. Tehát kezdetben aztán x finomságú papír után majd y papír után is lemérte meg végül mikor már tükörre lett polírozva és érdekes módon valahol a közepénél voltak a legjobbak a hőfokok. Mire tükör lett 2 fokot romlott a teljesítménye de ezt sem tudom megmagyarázni. :DDD
Nekem is ki kell próbálnom ezt a hűtőt nagyon kíváncsi lettem. :B

[ Szerkesztve ]

(#19373) mpierre


mpierre
veterán

Uraim!

Ez mind oké. De hol a teszt? :D

Nem mondjátok, hogy a TRU kikapott a Coolinktől egy i7 920-assal a feneke alatt?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#19374) Gorneck válasza mpierre (#19373) üzenetére


Gorneck
titán

Dehh...egy tuningolt 920on folyt a "csata"...a teszt elvileg ma lesz publikálva...

Én még fel se szereltem otthon a hűtőt... :(

Gorneck#1239

(#19375) MPowerPH válasza mpierre (#19373) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha lesz lehetőség, nálam van elfekvőben egy True Black, nincs polírozva sem, és jelenleg időm is lenne. ;]

Don't Tread On Me

(#19376) Gorneck válasza MPowerPH (#19375) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt Qru-val beszéld meg...sztem benne lenne...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#19377) Qru válasza mpierre (#19373) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most hogy Gorni is áldását adta rá, ha hazaértem még egy-két finomítást eszközölök (bár akárhányszor olvastam el eddig (vagy 50x) minidg találtam vmi pontosítani valót), aztán ha a modik is jóváhagyták kint is lesz a cikk.

mod:

BMW001: Részemről ok. Most úgy sincs a házban a cucc, szóval kb 2 perces művelet lekapni a hűtőt a lapról.
Nétzem a TRU alig kicsivel hosszabb a TRUE-nél viszont -2 HP-ja van. Jah és vmivel könnyebb is a TRU.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#19378) mpierre válasza MPowerPH (#19375) üzenetére


mpierre
veterán

Huh. Pillanat. A készülékemben a hiba. :F
Nekem már van TRUE-m, nagyon jól teszi a dolgát és szintén polírozatlan (még szűz :D ). Igaz kapott egy Noiseblocker black silent-t. (Nem mintha ez halkabb lenne max fordulaton, mint a gyári kopter, de több levegőt présel át a bordán.)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#19379) Qru válasza mpierre (#19378) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem baj az, TRU(E) sűrűn lamellázott meghálálja a magas légszállítású ventit. Enyémen is 1800rpm-es YS-Tech kavar.

#nincsbennetarcsi

(#19380) Gorneck válasza mpierre (#19378) üzenetére


Gorneck
titán

Nem arra értette, hogy eladná néked...hanem szívesen felajánlaná tesztelésre...ami kb 30 perc alatt letudható dolog. 2 teszt...3,7ghz ht és ht nélkül, 10 perc prime beállításonként...

Gorneck#1239

(#19381) MPowerPH válasza Qru (#19377) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, nekem meg 5 perc míg kirámolom a cumót innen. :) Szóval ha gondolod, akkor küldj egy privit, és megbeszélünk egy időpontot, minél előbb annál jobb.(most 3 napig szabad vagyok.)

Don't Tread On Me

(#19382) Qru válasza MPowerPH (#19381) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megy pü.

#nincsbennetarcsi

(#19383) LackoMester


LackoMester
addikt

Várjuk a tesztet. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#19384) MPowerPH válasza LackoMester (#19383) üzenetére


MPowerPH
félisten

Köv. héten akkor megejtjük. :)

Don't Tread On Me

(#19385) Qru válasza MPowerPH (#19384) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok! :R

Közben sasoljátok a logout-ot, elküldtem a cikket, ha a modik rábólintanak akkor kint is lesz. Rem nem ülnek rajta sokat. :B

#nincsbennetarcsi

(#19386) aLstaR


aLstaR
tag

Üdv,

olyan problémával szembesültem a mai napon, hogy elindítom a LinX-et, akarok futtatni egy tesztet, s maga a program nem csinál lényegében semmit. Írja, hogy várjak, 2 óra futtatás után már nem bírtam kiléptem. Valaki nem találkozott ilyen problémával? Oprendszer 64bit Win 7. A programból a 64bit-es változatot telepítettem fel.

(#19387) MPowerPH válasza aLstaR (#19386) üzenetére


MPowerPH
félisten

Dobj légyszi a scr shot-ot erről.

Don't Tread On Me

(#19388) tom_tol válasza MPowerPH (#19387) üzenetére


tom_tol
addikt

nemrég jártam így én is
felraktam új os.-t és letöltöttem a linx-t eredmény u.az mint kollégánál
aztán előkerestem egy régebbi letöltést és azzal jó
valszeg ez a linx kaki

(#19389) HSM válasza Gorneck (#19371) üzenetére


HSM
félisten

Gondold végig, hol van a magja az I7-nek, és hol a Q6600-nak. Az egyiknek középen egy hosszúkás téglalap, a másik két téglalap, középen üres hellyel. Namost a kutya ott lehet elásva, hogy ha a hűtőt polírozod, és tükör sima, akkor az egész felületten eloszlik a leszorítóerő, ami a Q6600 kettéosztott magjának jó. Viszont I7-nél az a nyerő, ami középen finoman koncentrálja inkább a nyomást, ahol a legmelegebbek a magok. A TRight Venomus egyik fórumos tesztjében próbálta ki a csóka, hogyha 90 fokot fordít, akkkor elég sokat romlanak a hőfokai. (Egy ES Gulfin tesztelt) Arra jutott, hogy a jelenség oka, hogy a hűtő alja csak az egyik síkban domború, és ha a domború "hegygerinc" 90 fokot zár be a procimag hosszabbik oldalának egyenesével, akkor a szélső magok melegebbek lesznek jóval, mivel ott már nem lesz kellően nagy a nyomóerő.

(#19390) HSM válasza Qru (#19357) üzenetére


HSM
félisten

Attól, hogy az NB-ben nincs semmi "fontos" (dehogynincs, 36 PCIe sáv, egy QPI vezérlő, és egy DMI vezérlő.... :U ) attól még lehet igen forró... Gondolj csak a forrófejű NF200-ra, pedig az csak PCIe switch.... Az EVGA-mon nincs HP a VRM és az NB hűtő között, és abban is igencsak melegedik az X58... Azért a huszonwattos TDP mutat valamit.... :U (Gyakorlatilag a Lynnfield-hez képesti magasabb fogyit 1 az 1-ben az X58-ICH10R páros többletfogyasztása teszi ki, ami közel 30W!!!)

(#19391) Qru válasza HSM (#19390) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor már értem mitől ilyen kutya meleg ez alapórajelen is. :K
Olyan meleg most is a HP-ja hogy kb 10sec után le kell vennem a kezem róla mert éget. :( Pedig csak 1-2 órája megy alapon és netezek.

#nincsbennetarcsi

(#19392) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ma az erős OC után behülyült a gép, indítottam alapon egy LinX-et, és 12GFlops értéket adott, a proci meg alig akart melegedni, olyan 50C fölé nem is ment.
Aztán toltam neki egy cmos clear-t, és egy Fox reset-et, az rendbe tette. :) Nem tom mi lelhette. :F

HSM: Itt lehet a kutya elásva. Magyarul a True egy felsőkatos hűtő, ott átlagos teljesítménnyel, de i7 fölött túlteljesít. Ez amúgy észrevehető a külföldi tesztek alapján is, de jövő héten kiderül.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19393) Qru válasza MPowerPH (#19392) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én meg múltkor kicsit túlmelegítettem és lekapcsolt magától a gép (akkor pont itt volt Gorni is, ő is csak nézett, hogy mi van). :D :W Bár érdekes, hogy csak 80 egy-néhány fokosak voltak a magok. :U Lehet a táp hővédelme szólt belel? Mert az marhára meleg volt.

#nincsbennetarcsi

(#19394) MPowerPH válasza Qru (#19393) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megeshet. De hogy tudtad úgy elmelegíteni? :D

Nah, úgy néz ki hamarosan összejön egy Bloodrage+i7 930 nitrozás Subaru segítségével. :D Kíváncsi leszek, most válik majd el, hogy mit tud ez a Foxconn lap, no meg a proci kap majd rendesen. ;]

Don't Tread On Me

(#19395) Qru válasza MPowerPH (#19394) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ház szellőzést kikapcsoltam teljesen, csak a proci hűtő ventije forgott csutkán. De ugye felette van a táp lehet az nem bírta a hőséget. Ment a pirime95 small fft és előtte házhűtéssel simán futott hiba néklkül, akkor meg 1-2 perc és jött a restart.

#nincsbennetarcsi

(#19396) mpierre válasza MPowerPH (#19394) üzenetére


mpierre
veterán

...csak meg ne fázzon...

Cikket kreálsz, vagy csak egy hsz-ben emlékezel meg eme tettről?

Qru: Hővédelem gyanús viselkedés..., de van ilyen a tápba beépítve?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#19397) MPowerPH válasza Qru (#19395) üzenetére


MPowerPH
félisten

Alaplapon nem melegedhetett el semmi? Bár kötve hiszem, mondjuk nekem anno a Gemin 2-vel megesett, hogy lelőtte magát a rendszer nulla házhűtéssel. És ott az alaplapi borda szabályosan izzott, nem lehetett megfogni.

mpierre: Subaru a góré, valszeg lesz cikk is. Az alaplap miatt is(most kiderül, hogy tényleg olyan jó lap e), meg neki egyéb más céljai is vannak. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19398) subaruwrc válasza MPowerPH (#19394) üzenetére


subaruwrc
félisten

:K :D

mpierre

lesz cikk is.

az alap bömös durva procija, és lapja, a vga részleget majd addig kitaláljuk. legyen meglepi ;]

a lehető legtöbbet akarom kihozni a tesztből de még el kell döntenem milyen vga kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#19399) Qru válasza MPowerPH (#19397) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Franc tudja. :( Most is csak azóta taperolom mióta kint van a házból is van egy karnyújtásnyira a vas. Lehet a lapon melegedett el vmi. Bár a fetek akkor sem hűvösebbek, mert nem onnan szívta a házhűtés a luftot, hanem azt akadályozta meg, hogy a prochűtőről lejövő meleg levegőt ne a táp szippantsa magába, hanem kilökje házon kívülre. Mind1, majd ha lesz újra házam megnézem még egyszer, megpróbálom reprodukálni a jelenséget.
Anno az E6300-am 103 fok felett kapcsolt le, sztem itt sem a proci melegedett el, mert attól távol voltam.

#nincsbennetarcsi

(#19400) Henk válasza aLstaR (#19386) üzenetére


Henk
veterán

Nekem is volt ilyen még Vista alatt de nem tudom mitől talán a Linx szórakozott. Én csak annyit csináltam, hogy bezártam aztán elindítottam újra és jó lett, mondjuk volt olyan is, hogy 2-3.-ra indult normálisan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.