Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19251) MPowerPH


MPowerPH
félisten

4479MHz, HT off, LinX stabil:
Load, Finish

Tovább nem emelem a feszt, így is kimaradt egy feszlépcső, 1.392v-ig akartam elmenni, de egyből az 1.408v-t dobta be. Rápróbáltam ezen a feszen 4,5GHz-re is, de a GFlops leesett 50 alá, így tovább nem bajlódok vele. Majd egy másik éjszaka megnézem HT on-al is a végét, az min. 5C-t dob az egészen, de talán többet is.
Belegondolva, hogy az előző 920-asom 3DMark-ra nem tudta ezt a sebességet produkálni, ez a 930-as meg LinX stabil 64MHz-vel feljebb, ráadásul 0.05v-vel kevesebbet is kér. Így nézve is nagyon megérte a csere. :K

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19252) subaruwrc válasza MPowerPH (#19251) üzenetére


subaruwrc
félisten

lol, ez is valami béna proci mint a 8400-asod volt :DDD
majd ha meglesz a 750-esem, a kezedbe adom , hogy adj neki energiát :D :R

(#19253) radi8tor válasza MPowerPH (#19251) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak mérés idejéig használod így a procidat, vagy 24/7-ben is ilyen órajelen járatod?

⭐ Stella

(#19254) MPowerPH válasza subaruwrc (#19252) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD Ez most inkább a lap érdeme, sikerült stabilizálni benne kis szöszmötölés után. A proci egy erős közepes, viszont a magas VID miatt(1.264v) úgy néz ki nem melegszik, és szereti a magas feszt. Hiába megy egy i7 4GHz-t 1.15v-vel, ha már ezen a feszen is veri a 80C-t. Szárazjég alatt lehet jó lenne, de mindennapokra... :N

Most nézem, jó az új avatarod. :R Procit meg csak küldjed, megfogom. ;] :DDD

radi8tor1: Melyik órajelre gondolsz? Most 4.2GHz/1.28v -n megy állandóban, de ezek fényében a 4.3GHz még beleférne. 24/7-re 1.35v fölött szerintem már nem egészséges használni, az utolsó 2db eredményt csak érdekességnek szántam. Eddig még nem néztem meg a végét, és ez is olyan mint egy autó. Legalább egyszer ki kell próbálni, mit megy. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19255) RI/OS válasza MPowerPH (#19246) üzenetére


RI/OS
őstag

1,36V 4200mhz HT ON
A Noctua NHD-14 elég szépen megfogja, nem megy 75fok fölé linx alatt.

[ Szerkesztve ]

(#19256) MPowerPH válasza RI/OS (#19255) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most én is nézek pár tesztet HT on-on. :) Mennyi a VID-je? Gondolom Turbo on, 200x21-en. :)

Don't Tread On Me

(#19257) RI/OS válasza MPowerPH (#19256) üzenetére


RI/OS
őstag

Este megnézem majd.
21* szorzót állítottam be, de linx alatt sem csökken le 20-ra, ott is 4200-al teszteli.

(#19258) MPowerPH válasza RI/OS (#19257) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, akkor még pont határon lehetsz, nálam 1.36v-nál a régi 920-as már néha visszavette a szorzót.

Don't Tread On Me

(#19259) LackoMester


LackoMester
addikt

Látom én nagyon elvagyok maradva órajelbe tőletek, én a 930-ast 3.3 Ghz használom (1,23 V-on), nekem ennyi egyenlőre elég :K , bár próbáltam 3,7 Ghz-n itt is nagyon stabil, és még nem is nagyon melegszik ( mentettem is ezzel a beállítással 1 profilt ), de tovább nemtekertem. Egyenlőre. :DDD
Jó a cucc nagyon. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#19260) MPowerPH válasza LackoMester (#19259) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt az 1.23v-t miért nem csökkented addig, amíg az a 3.3GHz még stabil? :D Kis spórolás, meg jó móka. ;]

Amúgy ha netezek, akkor visszateszek mindent alapra, én is váltogatom a profilokat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19261) RI/OS válasza MPowerPH (#19258) üzenetére


RI/OS
őstag

Hőfokfüggő.
Nekem is visszavette mugennel, 81-82 fok felett.
Ezzel 75 fok fölé nem megy, nem is veszi vissza a szorzót.

[ Szerkesztve ]

(#19262) MPowerPH válasza RI/OS (#19261) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem is még anno, a Mugen 2 esetében vette vissza. :U Akkor ezek szerint az már ekkora frekihez kicsit gyengécske. :(

Don't Tread On Me

(#19263) Qru válasza TomiLi (#19234) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tovább fejleszthető marad (legalábbis anno ezzel vakítottak) az 1366. Játékban nem villant nagyot, sőt tuning nélkül sehol igazán (max ai profitál a 8 szálból). A gyárilag 1066-os ram sebesség miatt kb Q9550 szinten van tunig nélkül. De csak kicsit kell megpöckölni és agyagba döngöl minden más procit.

#nincsbennetarcsi

(#19264) MPowerPH válasza Qru (#19263) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, és hát nem is kicsit lehet megpöckölni. ;] Clock to Clock-ban a legjobb, azért éri meg a tuning.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19265) LackoMester válasza MPowerPH (#19260) üzenetére


LackoMester
addikt

Igen, igazad van gondoltam már rá én is, biztos menne kevesebb feszen is. Ja, a hétvégén ha lesz kedvem - időm neki is esek :K . Mókának, nem éppen móka, inkább szöszmötölés. :DDD
Nekem is több profilom van, váltogatom is, éppúgy mint Te. :K
Bizony jó kis procik ezek. :C

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#19266) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!
Ajánljatok gyorsan valami olcsó (és ha lehet jó) lapot az i7 920-am alá, a hétvégén rá kell jönnöm, hogy mi nyírja ki a lapjaim sorozatosan.. :W
(nem kell sli és cf támogatás, 6 sata bőven elég, a lényeg, h 3db ram modult, 1db vga-t és 1db pci kártyát bele tudjak tenni, semmi parasztvakítás nem lényeg, a fő szempont, h ne legyen drága).

jelenleg asus P6T SE és gigabyte EX58-UD3R amiken gondolkozom.

[ Szerkesztve ]

(#19267) Lacc88 válasza Osiris (#19266) üzenetére


Lacc88
senior tag

Foxconn Flamingblade X58 Szerintem tökéletes választás ! :K
Eléggé mutatós , és nagyon jót lehet vele tuningolni . :)

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#19268) MPowerPH válasza Osiris (#19266) üzenetére


MPowerPH
félisten

Furan fog hangzani, elore leszogezem, hogy nem leptem katt nyomdokaiba. :D Asrock X58 Extreme lapjat is melegen ajanlom, tiszta puritan az egesz, semmi csicsa, semmi extra, viszont olcso, es nagyon jol szaladgalnak benne az i7-es procik. Mellesleg max. BCLK-ban se utolso.

Eddig milyen lapok mentek Nalad tonkre, es hogy hasznaltad a gepet? OC volt?

Don't Tread On Me

(#19269) ADAM1337 válasza MPowerPH (#19268) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Vagy akár az msi x58 lapja is.

(#19270) Qru válasza Osiris (#19266) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

EX58 UD3R vagy az Asrock X58 Deluxe.

#nincsbennetarcsi

(#19271) Osiris válasza Qru (#19270) üzenetére


Osiris
őstag

Köszönöm a tippeket! :R
Az Asrock x58 Extreme lesz a befutó. A Flaming Blade ha jól emlékszem igényel némi forrasztgatást a magasabb bclk-hoz. A giga lapokból meg sorozatban kettő is elszállt nálam (ud4p, ud5), de ez persze nem a lapok hibája. Remélem ezzel a lappal sikerül a végére járnom a rejtélynek ami a lapok halálát okozza, majd szépen egymás után pakolom bele az alkatrészeket és, amelyiknél megpusztul, azt kukázom... :(

[ Szerkesztve ]

(#19272) MPowerPH válasza Osiris (#19271) üzenetére


MPowerPH
félisten

Flaming Blade -nél nem kell forrasztgatni, az a Bloodrage sajátossága. :)

Asrock-al jól jársz, nem fogsz csalódni. ;)

Don't Tread On Me

(#19273) Qru válasza Osiris (#19271) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amíg garis nem baj. :D Nap mint nap új lap. Bár egy idő után idegesítő ezt megértem. Jah és süti vok, mert Asrok Extrem nem Döluksz az az Asus... Végülis mind a kettőt ugyan az gyártja, azért kavart meg biztos. :D

#nincsbennetarcsi

(#19274) tomic válasza Osiris (#19271) üzenetére


tomic
addikt

Vagy Biostar x58A. [link]

Igaza volt Qru-nak , tápcsere és kész a (csoda). Eddig csak bootolni tudtam most meg stabil ezen a biciklin is, 222 -ön sok feszt kér az nb nem erőltettem de linx 1 kört :Y tudott 1.34v fesszel.

[ Szerkesztve ]

(#19275) Lacc88 válasza MPowerPH (#19272) üzenetére


Lacc88
senior tag

1 picit vicces , hogy 1 80 ezres lapnál kell forrasztgatni , és nem 1 kis tesójánál ... de ettől függetlenül elég f*sza lap lehet :K :R

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#19276) MPowerPH válasza Lacc88 (#19275) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem az, mert a Bloodrage az kemény OC-ra készült, és ott a forrasztgatás nem probléma, rutin munka. Ez forrasztás nélkül tud olyan BCLK-t, mint a kistesó. ;) Így meg igazából a proci szab gátat, mert másoknál 230+ BCLK fölött ment, az meg már nem gyenge léggel.

Don't Tread On Me

(#19277) Lacc88 válasza MPowerPH (#19276) üzenetére


Lacc88
senior tag

Nem hogy vennél rá vizet , aztán adnál neki 1 kicsit :))
Vagy nem vagy "víz" párti ? :D

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#19278) gombcomp válasza Lacc88 (#19275) üzenetére


gombcomp
senior tag

Én nem forrasztgattam oszt megy a cucc,de a DFI-nél még forrasztgatni sem kell.... :K

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#19279) jones965 válasza gombcomp (#19278) üzenetére


jones965
Modder

Igen, aki kompresszoral hűti a szorzózár mentes prociját. :D
Nekem csak a víz maradt, valamint a BCLK emelése, de bőven elég amit így is tud.

Mod: most látom, hogy már neked is 920-as van. Elment az extrém?
A 4,6Ghz-t milyen feszültség mellett produkálta?

[ Szerkesztve ]

(#19280) dime27 válasza gombcomp (#19278) üzenetére


dime27
őstag

Majd hamarosan meglátjuk :DDD ;) :K :U :B

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#19281) MPowerPH válasza Lacc88 (#19277) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ah, nem vagyok viz parti, ahhoz tul sokat varialom a gepet. X58 amugy se melegszik. Talan nyarra osszejon egy jo kis teszt egy jo tarsasaggal, akkor kap a lap es a proci is dice-t. :D

Forrasztgatas meg csak a pci-e freki lock-ot oldotta ki, ami igen hasznos ennel a lapnal.

Don't Tread On Me

(#19282) gombcomp válasza jones965 (#19279) üzenetére


gombcomp
senior tag

Ez 1,5V környékén volt,
de eléggé instabil állapotban. :K
Az extrém bőven 100 alatt kelt el....de ez talán jobban megérte az árát (Szateszé volt).
Jelenleg alap VID-en 1,232V/ 4,2GHz(21X200) 2óra primestabil,igaz nem hajtom nagyon
sűrűn,mert várom a Gulfi-t.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#19283) Lacc88 válasza gombcomp (#19282) üzenetére


Lacc88
senior tag

Állat :DDD :R
Ahogy látom a te konfigodon minden bizonnyal akadni fog a Crysis 2 bencsmárk :D :DD :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#19284) pincehely


pincehely
addikt

Gondoltam hogy kevéske lesz a CM Hyper 212, de nem gondoltam, hogy ennyire.
Kis terhelés hatására, úgy megpörgeti az alaplap a Coolink ventit, mint ahogy még soha előtte a q9550.

MIt ajánlotok helyette?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#19285) Osiris válasza pincehely (#19284) üzenetére


Osiris
őstag

(#19286) MPowerPH válasza Osiris (#19285) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem biztos, hogy kapsz most olyat. :N

gombcomp:
"Jelenleg alap VID-en 1,232V/ 4,2GHz(21X200) 2óra primestabil,igaz nem hajtom nagyon"

Ezt kompival?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19287) Qru válasza pincehely (#19284) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, ide már csúcs léghűtő kell. Mugen2 a belépő ide. TRUE, Prolimatech Megahalems, Noctua NH D-14. Ez csak pár db, van választék bőven a felsőházban.

Tomic: Na akkor ok, lényeg hogy most már zsírul fut a vas. :K

#nincsbennetarcsi

(#19288) mpierre válasza Qru (#19287) üzenetére


mpierre
veterán

A Z600-at kihagytad.... :D

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#19289) gombcomp válasza MPowerPH (#19286) üzenetére


gombcomp
senior tag

Igen kompival,a teszt végén -22 fokosak voltak a magok.(-30ról indult)

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#19290) MPowerPH válasza gombcomp (#19289) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor már érthető az eredmény. Mondjuk kompival akár jobban is meghúzhatnád. ;] Léggel akkor nem gyengén melegebbek, 90C az sokat számít.
Milyen típusú kompit használsz?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19291) Qru válasza mpierre (#19288) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na jó de csak Katt kedvéért: Z600. Leírtam, hős vok. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#19292) Henk válasza mpierre (#19288) üzenetére


Henk
veterán

De írta, hogy ez csak pár db, van választék bőven a felsőházban. Meg a Z600 belépő szint nem sorolja Qru a top-ba. :DDD

(#19293) gombcomp válasza MPowerPH (#19290) üzenetére


gombcomp
senior tag

ASETEK-Vapochill XE II.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#19294) Qru válasza Henk (#19292) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, mit kapunk/kapok Kattól, hogy a szent Z600-at nem vettem első helyre... Bár azért mentségemre szóljon, Asrock X58-at ajánlottam korábban szóval nem vok menthetetlen eset. :D

mod:

Azért megnézném az Amanda mit villantana egy i7-re ültetve. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#19295) mpierre válasza Henk (#19292) üzenetére


mpierre
veterán

Ajaj. Mingyá kapok a búrámra... :DDD Kis házi tesztedben nem szerepelt oly szépen a Z600... Egy huzatos házban, lehet jó is.

Qru: Megkapod a kalmopirin rendet. :DD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#19296) Lacc88 válasza Qru (#19294) üzenetére


Lacc88
senior tag

Elég komolyan néz ki , és ahogy elnézem hűt is rendesen ... ezzel lehet PLAFONTESZTEKET csinálni :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#19297) ADAM1337 válasza Qru (#19294) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez még kapható ?
Össze hasonlítanám a true-val.

(#19298) MPowerPH válasza ADAM1337 (#19297) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezek a peltieres megoldások nagyon nem válnak be, lásd CM V10. :U

Don't Tread On Me

(#19299) gombcomp válasza MPowerPH (#19298) üzenetére


gombcomp
senior tag

Sőt egyáltalán nem,volt ilyen már a P1 idején is (nekem is volt),de a problémát
mindig az jelentette,hogy nem "csak" a proci hőjét hanem a peltier meleg oldalának
a hőjét is el kell disszipálni.A P4-es időszakban volt egy Thermaltake megoldás
komoly elektronikával(ez is van még nálam),és amíg nem jött a Prescott addig elégnek tűnt,de utána már kevés volt.SubZero4G
Egy ilyen megoldás szerintem i7-nél felejtős,talán akkor ha a hőt vízzel vinnék el
akkor jobb lehet a léghűtésnél...

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#19300) Comedian


Comedian
csendes tag

Helló!

Most állok konfiguráció építés előtt és arra lennék kíváncsi, hogy egy komoly léghűtéssel (Scthye Mugen 2) egy i7-930 as proci mekkora MHz-re húzható fel, hogy az ne adja be a kulcsot 2-3 éven belül? Képes elbírni a 4 GHz-t huzamosabb (értsd évekig) ideg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.