Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17201) jacint78 válasza pungora96 (#17200) üzenetére


jacint78
addikt

Hát LCd-n ilyen a mozgókép, ezen az tud segíteni, ha az overdrive-ot bekapcsolod a monitoron. Olyankor fordul elő, ha mondjuk nem 60Hz-en megy, hanem valamiért magasabb frissítési frekvencián, mert olyankor az overdrive nem működik. Az USB hibája ettől független.

type your text here..

(#17202) Gery0505


Gery0505
tag

Sziasztok!
Még Karácsony előtt vásároltam az Oázis Computerben egy DELL P2715Q típusú 4K felbontású monitort. Kértem rá színkalibrálást, és pixelgaranciát is. Egy olyan gondom van vele, hogy az alsó szélén a közepétől egy kicsit balra a képen van egy foltnyi kis rózsaszínes elszíneződés. Ez ha képet vagy filmet nézek rajta, akkor egyáltalán nem zavaró, de mondjuk én elég sokat olvasgatok a NET-en, és ilyenkor a legzavaróbb, hogy a háttér megkapja ezt a rózsaszínes elszíneződést. Tehát a színek homogenitásával van gondom, ha fehér (vagy világos) a háttér, akkor egy folton rózsaszínes. Ezt mi okozhatja? A színkalibrációs ICM fájl nélkül is ilyen. Egyéb értelemben tökéletes a monitor, pixelhiba nincs, csak ez a homogenitás zavar engem. Mindegyik DELL monitor ilyen? Vagy valami hibája van az IPS panelnek ami benne van? Vagy a LED-es háttérvilágítás okozza ezt, hogy más színű az egyik LED benne?

"Failure is always an option." Adam Savage

(#17203) jacint78 válasza Gery0505 (#17202) üzenetére


jacint78
addikt

Hibás a kijelző vissza vele.

type your text here..

(#17204) Gery0505 válasza jacint78 (#17203) üzenetére


Gery0505
tag

Csináltam képet is róla, talán látszik valamennyire az elszíneződés. Valamennyit torzít a színeken a mobilom kamerája, mert ez fehér háttér amit a képen láthatunk, de a folt így is látszik.
Monitor

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#17205) jacint78 válasza Gery0505 (#17204) üzenetére


jacint78
addikt

Valamennyire látszik, vissza kell küldeni/vinni.

type your text here..

(#17206) pungora96 válasza jacint78 (#17201) üzenetére


pungora96
tag

60hz-en megy és az áramszünet sima képet adott, meg nem hullámzott. Ghosting meg nincs mert ha lenne, akkor az zavarna fehér háttérnél meg játéknál is. Ezért nem használom az AMA-t mert ott van. Csak ez a torzulás csak nem megy át a felvételen. Majd felveszem rendes kamerával is.

[ Szerkesztve ]

(#17207) jacint78 válasza pungora96 (#17206) üzenetére


jacint78
addikt

A Vsync-el hogy állsz? Kezd úgy tűnik, hgy annak a hiányát látod, vagyis a képtörést.

type your text here..

(#17208) pungora96 válasza jacint78 (#17207) üzenetére


pungora96
tag

Bekapcsolva és kikapcsolva is ugyanolyan pocsék. Ameddig ki nem vágta az égő a biztosítékot addig teljesen jó volt, élvezet volt játszani, pedig akkor se használtam vsyncet. Lehet túlfeszültség érte és betett neki. Mert sajnos történnek érdekes dolgok a lakásban. Pl.egymásután 10 percen belül felrobbant két égő, random leégett a mosógép motorja...

[ Szerkesztve ]

(#17209) jacint78 válasza pungora96 (#17208) üzenetére


jacint78
addikt

Dehogyis ez nem így működik, rádésul rövidzártól épp a túlfeszültség ellentéte történik. Nem hinném, hogy bármi köze lenne hozzá, és amíg nem látni a hibát azt sem tudom elképzelni, hogy lenne hiba.

type your text here..

(#17210) pungora96 válasza jacint78 (#17209) üzenetére


pungora96
tag

Nem rövidzár, hanem áramingadozás. Már nagyon meggyűlt vele a bajunk. A videókártya is egyszer tönkrement már, de azt cserélték. Azóta van szünetmentes táp.
Úgy kezdődött minden, be volt kapcsolva a gép, levágta a biztosítékot az égő. Visszakapcsoltam a gépet, a videókártya elkezdett iszonyatosan pörögni, nagyon felforrósodott, a kép zölden csíkozott. A videókártyát kiszedtem és az alaplapival próbálkoztam. Akkor is zöld csíkok villantak be. Kiderült a 2 hetes monitoromhoz adott dvi kábel is tönkrement.Kicserélték a videókártyát, Vettem egy új kábelt, és azóta van ez a nagyon gyenge hullámzás, és rossz minőségű képet ad. Nem az új kábel a rossz, mert próbáltam másik dvivel és hdmivel is.

[ Szerkesztve ]

(#17211) jacint78 válasza pungora96 (#17210) üzenetére


jacint78
addikt

Az legfeljebb feszültségingadozás és továbbra sincs hatással a videókártyára sem. A laikusok mindíg ezzel jönnek, meg a kedvencem a "túlfeszültség volt", de ez baromság. Ha tudod, hogy, hogy működnek az ilyen berendezések, akkor egyértelmű, hogy nincs köze hozzá. Ha az izzó durran és lekapcsol a megszakító, akkor rövidzár történik, azért szakít a megszakító. Ez annyiban függhet össze, hogy akkor leállt a masina, monitor minden és az esetek nagyonnagy részében leállítás után kihüléskor mennek tönkre az elektromos kütyük, ha nem az áramszünetkor, akkor a sima leállításkor is meghalt volna. Amikor vihar után "villámcsapott" készüléket javítok, az esetek 99%-ban semmi köze a viharhoz a hibának, legfeljebb annyi, hogy akkor lett áramtalanítva (az áramszünet miatt, ami már gyakori) és utána már nem volt kedve elindulni és a vihartól független trvilális hibája volt. :)

Ahoz látni kellene rendesen a hibát, mert így nehéz mondani bármit is, a videó alapján teljesen normális.

type your text here..

(#17212) pungora96 válasza jacint78 (#17211) üzenetére


pungora96
tag

Igazad van, tényleg látni kell, mert videón tényleg nagyon nehéz kiszúrni. De tényleg nem jókedvemben irogatok ide.

(#17213) jacint78 válasza pungora96 (#17212) üzenetére


jacint78
addikt

Elhiszem, hogy nem poénból írsz, de így nehéz. Amúgy lehet, hogy windows-ban ablakok huzogatásával jobban látszódna!

type your text here..

(#17214) Kernel válasza pungora96 (#17210) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ahol 3 fázis van a lakásban, előfordul olyan hiba, hogy túlterhelés, elavult hálózat esetén szétég a betápnál nullaágon a kötés, a bizonytalan érintkezés miatt nullaponteltolódás keletkezik.

Ez azzal jár, hogy a fázisfeszültségek a terhelés függvényében elcsúsznak. Egyik fázison csökken a feszültség, másikon (ahol kisebb a terhelés) felszalad. Ilyenkor azután pukkannak az izzók, készülékek.

Másik dolog, amikor csak egy fázisról beszélünk, de a számítógép és a csatlakozó készülékek (TV, monitor stb.) védőföldhálózatában probléma van, ezért nem arra folynak áramok, amerre kellene. Vagy akár a központi antenna felé.

Többirányú probléma elképzelhető, de két megtörtént esetet említenék az érthetőség kedvéért, ami igen hasonló. Egyikkel én találkoztam, másikat fórumon írták le.

Delikvens gyanútlanul bedugja a TV-t egy hosszabbítóba (másik esetben a számítógépet), nagy csattanás, szikra. Ezután halott a TV és a számítógép is. Videokártya tönkrement, TV alaplapján a PC-bemenet környéke feketére kiégve.

Tehát zárlati áram folyt a két készülék közötti jelkábelen, gyakorlatilag egy ócska hosszabbító miatt, amiben bedugáskor leszakadt egy érintkező, a védőföldre fázis került.

De ez csak durvább példa, sok egyéb lehetőség rejlik egy kábelgubancban, amit mindig egyedileg kell feltérképezni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#17215) jacint78 válasza Kernel (#17214) üzenetére


jacint78
addikt

Az azért elég durva példa. :)

type your text here..

(#17216) pungora96 válasza jacint78 (#17215) üzenetére


pungora96
tag

Az asztalon ablakhuzogatásnál nem nagyon látszik semmi(hullámzás igen), csak játék közben. Mintha terhelésre jönne elő, de valamikor nem annyira vészes. De a komplett gép volt szervizben, kivéve a monitor.
Már a videókártya csere után. Visszaküldték, hogy nincs a géppel semmi gond. Volt, hogy ismerős ugyanolyan fajtájú alaplapjára cseréltük, de nem változott semmi. Most úgy is próbáltam hogy a játékot korlátoztam 100 fps-re, akkor meg egy homályos sáv jön a kép közepére. Én már csak a monitorra tudok gyanakodni.

(#17217) edealbavolan


edealbavolan
újonc

Sziasztok!
Valaki találkozott már ilyen hiba üzenettel? A neten nem találok semmit, egy régi gépről van szó, amivel futómű beállítást végzek. Megjelenik az első mondat, onnantól pedig folyamatosan a hardware key not found üzenet jelenik meg.
http://kepfeltoltes.hu/view/160105/IMG_20160105_133750_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#17218) Retro11 válasza fero02 (#17179) üzenetére


Retro11
senior tag

Sajnos igazad volt. A monitor ma ismét elszállításra kerül. A hiba, amiért javításra lett küldve ugyan meglett oldva, viszont a javítás óta a két alsó sarokban pixelhibák vannak, nem kevés 8+.. Illetve sötétebbek is lettek a sarkok..

A boltról, ahonnan vásároltam csak annyit, hogy a múltkori bicskanyitogató stílusban előadott "Email-ben írjam le a gondom" beszélgetés óta, email-re sem válaszolnak.

Eddig így állunk.

(#17219) béke válasza béke (#17045) üzenetére


béke
aktív tag

Sikerült megjavítani 1 db kondit kellet cserélni és hibátlan a működése, csak ide írom hátha a közeljövőben valakinek ilyen gondja akad.

Alá írás :)

(#17220) jacint78 válasza béke (#17219) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor már célszerű lett volna mindet cserélni, mielőtt agyhalott lessz megzavarodott 5V-tól (sérül a flash).

type your text here..

(#17221) fero02 válasza béke (#17219) üzenetére


fero02
veterán

Az összeset ki kellett volna cserélni, ha már meg lett bontva a készülék. :U

Retro11: sajnálom. A legrosszabb az egészben, hogy a monitorod folyamatosan értéktelenedik és nem hogy stagnálna egy bizonyos szinten, folyamatosan csak a bajod lesz vele.

[ Szerkesztve ]

(#17222) buttmaki


buttmaki
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy zsír új Benq GW2255-ös monitor. Oprendszer: (32 bit-es) Win7. A problémám az, hogy a 800x600-as felbontás kivételével az összes többinél csak a 60 Hz-es frissítési frekvencia "választható". (800x600-on 60 és 75 Hz közül lehet választani.) Gondoltam, a W7 monitor drivere alapból nem tudja a magasabb frissítési frekvenciákat, így felraktam a monitorhoz adott CD-ről a saját drivert (könyvtár tartalma a CD-n: Driver\GW2255\ gw2250.cat, GW2250.icm, GW2250.inf), de így sem változott semmi, továbbra is csak a 60 Hz adott:
http://kepkezelo.com/images/ejagtrl81jfzk72g5sb2.jpg
Az Intel HD grafikus vezérlőpulton sem lehet más frekvenciát beállítani:
http://kepkezelo.com/images/vxww34575ql9lzcluljg.jpg

Valaki tudja esetleg, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Munkahelyi monitor(ok), és egy kolléganőnél nagyon vibrál ilyen frekvencián, de egy idő után még 75 Hz-en 800x600-on is.

[ Szerkesztve ]

(#17223) Kernel válasza buttmaki (#17222) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez ilyen szerintem, nem kell többet tudnia és nem is vibrálhat, normális esetben.

Szemmel látható, durva vibrálás LED-hibára utal, tehát a háttérvilágítás hibája, ami javítást igényel.

Egyébként is LCD-nél a frissítési frekvenciát másképp kell értelmezni, mint CRT-nél. Itt a 60 Hz sem vibrál, legfeljebb lassabban frissül.

Játékosok részére, vagy más, speciális alkalmazásnál van értelme a gyorsabb kijelzőnek, egyébként felesleges.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#17224) jacint78 válasza buttmaki (#17222) üzenetére


jacint78
addikt

60Hz-nél nem is fog tudni többet az rendben van, a vibrálás mástól van.

type your text here..

(#17225) buttmaki válasza jacint78 (#17224) üzenetére


buttmaki
csendes tag

Jaja, valami zavarhatja, mert egy másik gépen (ugyanaz a típus) ugyanez a monitor teljesen jó. Most vissza kellett rakni a régi 17 colosát, mert az nem vibrál (viszont a napokban annak is át kellett állítani a frissítési frekijét, mert 60 Hz-en az is vibrált).

(#17226) jacint78 válasza buttmaki (#17225) üzenetére


jacint78
addikt

Ha analóg VGA kábel van használva, akkor valami zavarhatja elég gyakori jelenség, nehéz megoldani. Érdekesség még, hogy nem a háttérvilágítás szokott vibálni, hanem maga a kép, az is lehet, hogy az alaplapi VGA kivezetés nem az igazi, főleg gigabájt lapoknál jellemző. A kábelek átrendezése segíthet olykor.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#17227) geogabcsi


geogabcsi
tag

Sziasztok!

Van egy HP LP2475w monitorom, használtan jutottam hozzá, nagyon sok csatlakozója miatt választottam. Pár hét használat után azzal a hibával találkoztam, hogy ha DVI vagy HDMI-n keresztül kap képet, s a Win10-ben egy tetszőleges ablakot teljes képernyőre teszek, akkor jobbra-balra elkezd ugrálni a kép, majd egy idő után megszűnik. A gépben Intel HD 3000 prociba épített GPU van. Mi lehet a gond? Monitor szoftver hiba, driver hiba? Várom válaszotok és előre is köszönöm!

(#17228) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Most vásároltunk egy DELL monitort, amin főleg a jobb alsó sarokban tapasztalható bevilágítás/színtorzulás. A többi sarokban valószínűleg az IPS glow tapasztalható. Ez normálisnak mondható?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#17229) jacint78 válasza Aaron14 (#17228) üzenetére


jacint78
addikt

A glow oké, bár a 47-es kijelzőm sem világít be ennyire ilyen közelről, viszont a jobb alsó sarokban a torzulás már nme annyira oké.

type your text here..

(#17230) Aaron14 válasza jacint78 (#17229) üzenetére


Aaron14
őstag

Normál használatnál amúgy nem látszódik. Érdemes ezzel foglalkozni? Később nem lehet esetleg rosszabb?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#17231) jacint78 válasza Aaron14 (#17230) üzenetére


jacint78
addikt

Csak fekete alapon más a bevilágítás színe vagy bármilyen más homogén színnél is látszik? Ha csak fekete alapon van elszineződve, az normális. Ilyenkor más szögből nézve ugyanolyan is lehet, mint máshol.

type your text here..

(#17232) buttmaki válasza jacint78 (#17226) üzenetére


buttmaki
csendes tag

Megcseréltem a két 220-as kábelt: a gép kábelét oda dugtam, ahova eddig a monitor volt, és fordítva. Úgy tűnik, hogy segített, mert már csak egy nagyon picit villog (és csak szürke háttérnél lehet észrevenni), ha sokáig figyelem.
Köszönöm a válaszokat!
(Természetesen analóg a VGA-kábel, digitálisat nem kaptunk hozzá...)

(#17233) jacint78 válasza buttmaki (#17232) üzenetére


jacint78
addikt

Azzal is próbálkozhatsz, hogy a VGA kábelt máshogy vezeted, lehetőleg minél messzebb a tápkábelektől.

type your text here..

(#17234) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Előzmény.
Elvittem a monitort a szervizbe ahol azt mondta az (idióta) szerelő, hogy komplett kijelzőt kell cserélni aminek az árából már újat vehetek, ezért nem érdemes javítani. :W Szétkaptam a monitort darabokra és 1 cső nem égett a háttérvilágításnál. Találtam is hozzá újat 5800ft a 4 db mivel érdemes mindet cserélni.. Asztalos fejjel nekem keltet rájönni a hibára ami kevés költséggel javítható is. :K
Ez olyan mint ha az autónál nem megy csak 3 henger mert a 4 -ik gyertya rossz, és azt mondaná a szerelő, hogy komplett motort kel cserélni. :Y

Ugyan ilyen volt a szitu amikor a 100.000 ft os mosógép meghalt és a szervizes azt mondta komplett panelt kell cserélni ami 60.000ft. Elküldtem, hogy szolok ha aktuális a javítás mert most nincs annyi pénzem.
Amint elment szétkaptam a mosógépet át takarítottam mindent, a csatlakozókat is, majd összeraktam, és láss csodát jó lett a mosógép azóta is 5 éve hibátlanul teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#17235) attilav2 válasza pungora96 (#17208) üzenetére


attilav2
őstag

"Lehet túlfeszültség érte és betett neki. Mert sajnos történnek érdekes dolgok a lakásban. Pl.egymásután 10 percen belül felrobbant két égő, random leégett a mosógép motorja..."

Szia! Minél hamarabb hívj villanyszerelőt!, mert egy vagy több kötés kilazult. Kötődobozban, biztosítéktáblában stb. Lehet hogy a kisautomatákat és a táblát is érdemes cseréltetni ha nagyon régi.
Én már megszívtam ilyennel, elégett egy kötés aztán két szobában a konnektorokban nem volt áram.
Ha penelban vagy akkor a szobákban nincs földelés. A biztosítéktáblában van (a konyhában és a fürdőben is), ekkor érdemes egy új földelt dugaljat a biztosítéktáblától vezetékcsatornával bevinni a szobába, a monitornak is földelt konnektor kell!

Szóval mindenképpen villanyszerelő kihívását javaslom!!! Minden kötést konnektorokat, dobozokat, biztosítéktáblát átnézetni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#17236) geotigris9


geotigris9
tag

Sziasztok!
A problémám leírása: Minden jól össze van kapcsolva (dugva) és a mellékelt képeken látható, ha az AVM kártya is be van kapcsolva a rendszerbe a monitor képe jobbra teljesen el van tolódva és baloldalt jó pár centis fekete sáv van. És az a sáv szélesség meg hiányzik nem látható a monitor jobb oldalán.
Azon a képeken amin nincs jel ott vissza van dugva a monitor közvetlenül a VGA kártyára ott normális már a képi megjelenítés.
Mi lehet a probléma, mi nem lehet jó?
Rendszerindításnál a hibás kép megjelenítés az az kép a monitoron csak a Windows7 teljes betöltése után jelenik meg. Önnél ha össze volt kapcsolva a kártya rendszerrel pl. az alaplap kezdőképe , Windows kezdőképe látható volt indításnál, mint amúgy normál esetben AVM kártya nélkül vagy azzal egyetemben?
És miután ugye belépett és lett kép (ami hibás) a monitornak a szoftvere hibát jelentett "monitor nem található" tehát a szoftvere a monitornak nem találja a monitort és le is ált (csak a monitor programja). (program neve: Samsung Magic Tune)
Ez nem tudom összefügghet- e a hibás képi/videomegjelenítéssel?
(Más esetben volt.: "Monitor nem található", nem találja a monitort a program, ha esetleg ki volt kapcsolva a monitor és miután a Win. el lett indítva és betöltött akkor lett visszakapcsolva és akkor volt néha, hogy nem találta, de a képi megjelenítés nem volt hibás. Csupán a program nem kommunikált a monitorral és akkor nem működöt a monitor programja ami a monitor megfelelő működését nem befolyásolta.)
Másik kábellel is lett próbálva tehát kábelhiba az teljesen kizárva. Sajnos most nincs módom magát az AVM kártyát másik PC-n tesztelni. A kártya most lett véve használtként (itt a PH-n) az eladónál vélhetően működött rendben.

A gépem főbb paraméterei ami fontos lehet:

Monitor: Samsung SyncMaster BX2450 (24") LCD (FHD)

Alaplap: MSI P55 GD-80

VGA: ASUS AMD radeon HD 6970 (2GB)

CPU: i5 - 760

RAM: Kingston 8 GB

HDMI: jelnleg pontosan 2 ilyen kábelell van összekapcsolva: http://www.ostelsat.hu/hdmi_kabel_1m_28awg_v1_4_high_speed_hdmi_cable_with_ethernet_H1012.htm

Köszönöm a segítséget előre is!

Bemutató videó AVM kártyáról

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#17237) jeska


jeska
tag

Lehet hogy nem jó helyre írok de olyan problémám lenne hogy sehogy se tudom beállitani ugy a monitort és a TV-t ahogy a 6870nél volt, ott úgy volt hogy egy asztal volt A MONITOR a TV-t pedig csak akkor hasznaltam ha filmetnéztem olyankor bekapcsoltam csak a háttérkép látszott a tv-n áthúztam a lejatszot kitettem nagyba és már ment is!
De most meg nem tudok ilyet csinalni akár hogy is probálom, az uj Driverrel ez megszunt és már csak Eyefinity-t lehet csinálni?

Az ember sohasem csak önmaga: inkább kombinációja mindazoknak, akikkel valaha dolga volt

(#17238) RedCactus válasza jeska (#17237) üzenetére


RedCactus
senior tag

Windows gomb+P és ott kiterjesztett asztal sem működik?

(#17239) jeska válasza RedCactus (#17238) üzenetére


jeska
tag

Így jó lett Köszönöm!
Ezt a gombkombinácót nem ismertem, :W

:R

Az ember sohasem csak önmaga: inkább kombinációja mindazoknak, akikkel valaha dolga volt

(#17240) jacint78 válasza baboss (#17234) üzenetére


jacint78
addikt

Manapság a legtöbb "szerelő" annyit tud, hogy kicseréli a panelt, sajnos tipikus jelenség.

type your text here..

(#17241) geotigris9 válasza geotigris9 (#17236) üzenetére


geotigris9
tag

(kis nyelvtani észrevétel: Lehetnek anomáliák a szövegben mert máshova is ment a hibaleírás és onnan van kiszerkesztve.)

Senkinek sincs ötlete mi lehet a gond? :F

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#17242) jacint78 válasza geotigris9 (#17241) üzenetére


jacint78
addikt

Ha analóg VGA lenne akkor lenne, de így digitálisnál nem igazán. Kilóg a kép a képból, vagy össze van nyomva?

type your text here..

(#17243) baboss válasza jacint78 (#17240) üzenetére


baboss
őstag

Akkor mit tanult 3-4 évig az iskolában? :F
Sajnos tényleg ez van már évek óta.Kicseréli a panelt, majd kijavítja a panelon a rossz alkatrészt (ha ért egyáltalán hozzá,és megtalálja) ami pár száz forint és eladja másnak busás haszonnal.Gondolom ha kértem volna a javítást akkor az én kijelzőm is erre a sorsra jutott volna, egy 1450 ft os cső csere után eladta volna mint bontott kijelző 25.000ft ért. :K

[ Szerkesztve ]

(#17244) jacint78 válasza baboss (#17243) üzenetére


jacint78
addikt

Ez a jobbik eset. Amúgy iskolában sokmindent megtanítanak, de a hibakeresést legfeljebb elméleti szinten. Az a baj, hogy az öreg szakik megtanulták annó az orion és videoton TV-ket, mert 20 évig dolgoztak a gyárban, de a mai kütyükkel nem nagyon tudnak mit kezdeni, tisztelet a kivételnek persze.

type your text here..

(#17245) baboss válasza jacint78 (#17244) üzenetére


baboss
őstag

Hát igen. A legtöbb mai kütyüt nem is igen lehet javítani, van benne egy chip meg pár alkatrész és annyi. Az a legbosszantóbb, hogy van egy külön szakember aki kiszámolja, hogy egy adott alkatrész mennyi idő után menjen tönkre,hogy utána másikat vegyen a vásárló. Tavaly vettem az egész lakásba led égőket, amint lejárt a garancia sorban mentek tönkre. Baromira bosszantott.Szétszedtem egy jó égőt és rájöttem miért ment tökre, a ledek 1.5v helyett majdnem 2.5v ot kaptak. Sajnos a vásárlói politika miatt majdnem minden igen silány minőségű,csupa műanyag meg pár chip. A régi retró elektronikák még ma is működnek, érdekes, hogy anno vettél valamit és azt 10-20 évig tudtad használni minden gond nélkül, nem úgy mint ma. Amint lejár a garancia,rá pár hónapra biztos hogy valami baja lesz, és mivel a jó nép már nem igen viszi szervizbe, másikat vesz helyette.

[ Szerkesztve ]

(#17246) jacint78 válasza baboss (#17245) üzenetére


jacint78
addikt

Ami azt illeti a ledek nem is valószínű, hogy 1.5V-ról mennek, ott más volt a gubanc, gagyi olcsó ledek konkrétan. Amúgy javíthatóak egy bizonyos szintig a mai áramkörök is, de egész másképpen, mint a rövidzáras sormehajtó tranzisztorok annó, már ami a TV-ket illeti.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#17247) geotigris9 válasza jacint78 (#17242) üzenetére


geotigris9
tag

Kilóg!

Mintha ki lenne tolva a monitorból a mellékelt képen látható AVM progi "monitor élő" képe amit éppen látni lehet ott látható amúgy, hogy az egészet tudná venni és az egész aktuális képet látja. Az más kérdés, hogy amit én látok a monitoron az hiányos...

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#17248) Colonel_Fox


Colonel_Fox
újonc

Sziasztok! A problémám az, hogy a képernyő néha olyan, mintha vízszintesen hullámozna a kép. Kicsit nehéz szavakba önteni, de olyasmi, mint amikor alacsony a felbontás és úgy látod mintha vízszintesen csíkok szaladnának föl-le, csak nem olyan vastagon, hanem 17'-es monitoron 2-3 cm-es kiterjedésben. A monitorom egy Xerox 780-as LED monitor, a vga-m fél éves. Az anomália tehát nagyon vékony vízszintes hullám-szerű formában jelenik meg. Leginkább állóképnél vehető észre, ahogy a minta itt-ott változik és visszaáll.

A másik jelenség, ami lehet h összefügg a fentivel, hogy a monitor egyszerűen elsötétül kb 2 másodpercre. Semmit nem ír ki, nincs hibajelzés csak elsötétül, aztán újra adja a képet. Remélem tudtok valami ötletet adni mert gőzöm sincs h most a vadiúj videókártya, a használt monitor, vagy csak a kábel rosszalkodik. Üdv!

(#17249) geotigris9 válasza geotigris9 (#17247) üzenetére


geotigris9
tag

Kinagyítva látható a program az egész asztalt veszi/látja csak éppen én nem látom a monitoron..

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#17250) Kernel válasza baboss (#17245) üzenetére


Kernel
nagyúr

Fehér LED nyitófeszültsége 3V környékén van, de egyébként is az áram mérvadó, azt kell mérni, esetleg lehet csökkenteni. Még akkor is, ha a LED-re jellemző névleges áram stimmel, mert ezzel csökken a hőmérséklet, tovább tarthat. Egyébként ez nem égő (mint a gázégő), hanem LED-lámpa.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.