Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6351) zoltanz válasza Kidus (#6350) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hi. Nekünk egy angol buldog volt hasonló kölyökkorában. Amikor kajcsizott tartani kellett hátúlról mert behabzsolta volna a tálat is, hát nagyon vicces volt az bizti. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6352) TooN válasza Mawyx (#6345) üzenetére


TooN
aktív tag

Hát van mit tanuljunk tőlük, hogy hogyan lehet igazán jól tespedni!

Megéri néha leutánozni a teljesen szétterülő állapotukat!

Tudják mitől döglik a légy!

:D

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6353) Tulipanti


Tulipanti
tag

Sziasztok!

Picit lemaradtam a topicban, de úgy olvastam, hogy volt az ivartalanításról szó. Tegnap mesélte apum, hogy a munkatársának a macskája elcsavargott. 1,5 hét után hazament csont soványan de nem is ez volt a baj. Az egyik első mancsát lecsapta (valószínűleg) egy csapda. Ugye 1,5hétig nem volt otthon, elfertőződött neki meg minden. :( Szerencsére menthető a cica, csak szegény ki tudja mit élt át... Fiú, nem ivartalanított cica.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6354) zack válasza Tulipanti (#6353) üzenetére


zack
nagyúr

Jaj szegény... :( Mielőbbi jobbulást a cicának, és feltétlen számolj be ha van valami történés. A macskák immunrendszere félelmetesen erős. Sok olyan dolgon túl tudják magukat tenni, amibe más állat belepusztulna. Valószínűleg egy ivartalanítással megelőzhető lett volna.
Aki meg kitette a csapdát, azzal meg humánus lennék. :((( Belenyomnám a fejét egy még áldozatra váró csapdába.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6355) TooN


TooN
aktív tag

Az ilyen történetek azok, amiktől én is nagyon tartok. Lassan itt a tavasz és beindul a nagy "vadászat" és akkor bármi lehet!

Nálunk most a még a zacskó vadászat a menő, amint az a képen is látszik!

:))

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6356) Tulipanti válasza zack (#6354) üzenetére


Tulipanti
tag

Beszámolok amint megtudok valamit. Valóban nagyon erősek a cicák, nagyon tudnak küzdeni. Nagyon nagy fájdalmai lehettek, ki tudja meddig volt a csapdába vagy hogy milyen messziről ment haza.
Egyetértek azzal, hogy aki ilyet tesz, vele ugyan ezt meg kéne csinálni. :(((

TooN: Én is nagyon féltem a cicákat, de szerencsére mostanság nagyon itthonülős típusúak. Sajnos nem mindegy, hogy milyenek az ember szomszédjai stb...
Az egyik barátnőm macskáit sorban megmérgezték. Sok cicája elpusztult így, azóta nem tartanak macskát, hanem egy zsebkutyájuk van, pedig imádják a macskákat.

Nagyon aranyos a kép! :K

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6357) TooN válasza Tulipanti (#6356) üzenetére


TooN
aktív tag

Sajnos én egy autó miatt vesztettem el 3 hónapja az egyiküket. Ő utána jött a zacskó tépő törpeharcos a családba, hogy Muki ne legyen egyedül!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6358) Tulipanti válasza TooN (#6357) üzenetére


Tulipanti
tag

Szegényke! :( Én Bébit már lassan 2 hónapja veszettem el, beteg lett... :(
És a cica hogy fogadta az új jövevényt? Mert mi is szeretnénk egy kis fiú cicát, most 2 lány cicánk van.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6359) TooN válasza Tulipanti (#6358) üzenetére


TooN
aktív tag

Nálunk 1 hétig csak messzirõl nézték egymást, aztán fokozatosan engedtük össze õket.
Már 3 hónapja vannak együtt, de még mindig vańak küzdelmek. Bár már van, hogy össze is bújnak, persze csak rövid idõre.
Ma együtt voltak kalandozni az utcában. Szerintem elõször, de együtt jöttek meg, és Muki addig nem jött le a keritésrõl, amíg Törpe is fel nem mászott. Csak utána jött be, de addig figyelte az öcsköst, hogy fel tud e mászni.
:))

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6360) zoltanz válasza zoltanz (#6311) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk a macskafélék elég bátrak, főleg ha többen vannak csordában, az oroszlánok étlapján is szerepelnek jóval nagyobb fiatal óvatlan elefántok is. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6361) Tulipanti válasza TooN (#6359) üzenetére


Tulipanti
tag

Értem. :) Akkor nem volt különösebb gond.
Nagyon aranyosak lehettek úgy együtt. Csak megkedvelték egymást. :)

Ma kaptam infókat a cicáról, akit meséltem. Ugye rögtön dokihoz vitték, még picit sajnos el kellett távolítaniuk a lábából, de jól van. Ha nem piszkálja a kötését, amit jól visel akkor nem lesz gond. Ja és a doki azt mondta, hogy az is lehet, hogy a cica maga rágta ki magát a csapdából...Bele se tudok gondolni mennyit szenvedhetett... :(

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6362) zack válasza zoltanz (#6360) üzenetére


zack
nagyúr

Ez azért elég ritka. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6363) Tulipanti


Tulipanti
tag

Pöttöm Panna :)

Ezt pedig már linkeltem, de ez már a full rész! [link] :DDD

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6364) zack válasza Tulipanti (#6363) üzenetére


zack
nagyúr

Nagyon jó kép lett! :K :C

A videón meg jókat röhögtem. :D

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6365) TooN


TooN
aktív tag

Ma a fiatal úr, mintha megzizzent volna!

Gondoltam veszek neki egy futópadot, mert egész reggel mint egy ló vágtázott fel alá!

Pedig már ki is jár, így futhat ott és fut is!

Tudtok macska nyugtatót szerezni!

:F

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6366) Tulipanti válasza zack (#6364) üzenetére


Tulipanti
tag

Köszi! :)

TooN: Ezt Pehely is szokta csinálni. Ma is csinálta, ki be szaladgált meg minden. Szerintem ez ellen nem lehet mit tenni. :N

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6367) TooN válasza Tulipanti (#6366) üzenetére


TooN
aktív tag

Akkor lekötözöm!

Ja és még az újságot is széttépte!

Lehet, hogy kutya?

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6368) Tulipanti válasza TooN (#6367) üzenetére


Tulipanti
tag

Nekem Pehely azt a füzetemmel csinálta. Meg újságot is kapart már szét. :DDD
Kicsi még, biztos azért csinál ilyeneket. :K

[ Szerkesztve ]

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6369) Kidus válasza TooN (#6365) üzenetére


Kidus
őstag

Van ilyen konnektorba tehetos feromonos nyugtatos cucc, nem tudom hirtelen a nevet, de lehet kapni allatboltokban ( ugy nez ki, mint az illatosito ).
Sokan dicserik.
Elvileg nyugodtabb lesz tole a macska. De inkabb stresszre van, szerintem a tied csak jatszik, nem tudom a hatasmechanizmusat, mikor hogyan mire...
Egy probat talan meger, kerdezz ra ha arra jarsz legkozelebb.

Ilyen

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#6370) Tulipanti válasza Kidus (#6369) üzenetére


Tulipanti
tag

Szerintem ez ebben az esetben túlzás. Egyszerűen csak játékos a cica szerintem, ez normális dolog. :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6371) zoltanz válasza Kidus (#6369) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ivartalanított macsekora is hatással van ez a fajta illat (mert neki azok vannak aszem)?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6372) Kidus válasza zoltanz (#6371) üzenetére


Kidus
őstag

Elvileg mindegy :)

Hasznos, mert elvileg kevesebbet is kaparasznak butort, kevesbe szednek szet dolgokat, ha valakinek hiperaktiv macskaja van, erdemes kiprobalni.
Aztan vagy bejon, vagy sem.
De szoktak arra is hasznalni, mikor a macska jelolget stressz miatt, nyilvan senki nem szeret macskapisit takaritani minden nap....

De meg egyszer, en meg nem probaltam, semmifele szemelyes tapasztalatom nincs, csak amiket hallottam, azt tudom tovabb adni :)

Assuming Control

(#6373) radi8tor válasza Tulipanti (#6363) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Neked is Brit cicád van?

⭐ Stella

(#6374) Tulipanti válasza radi8tor (#6373) üzenetére


Tulipanti
tag

Hát lehet hogy van benne. :) Garázsba találtuk, az anyuka fekete perzsa volt, az apuka ismeretlen, de Pehely az apukára hasonlít kizárásos alapon. :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6375) TooN válasza Kidus (#6369) üzenetére


TooN
aktív tag

Ha stresszre van, akkor jó lesz, csak a másiknak, Mukinak, aki stresszes Törpe rohangálásaitól! :DD

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6376) TooN válasza Kidus (#6372) üzenetére


TooN
aktív tag

Egy próbát megpróbálok majd, bár elõtte a dokit majd még megkérdezem!

Lehet neki van tapasztalata benne!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6377) TooN


TooN
aktív tag

Muki kicsit elgondolkodott !

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6378) Tulipanti válasza TooN (#6377) üzenetére


Tulipanti
tag

Nagyon aranyos! :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6379) madstunt válasza TooN (#6377) üzenetére


madstunt
addikt

:) aranyos.
nálam ma petra és töki egymást gyilkolták az egyik emeleti ablakom párkányán :Y

(#6380) TooN válasza madstunt (#6379) üzenetére


TooN
aktív tag

Hát igen ezek azok a dolgok, amiktől én mindig rettegek, bár tudom, hogy ez nekik rutin!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6381) madstunt válasza TooN (#6380) üzenetére


madstunt
addikt

úgyis talraesnek ;) :D

(#6382) Obolony válasza madstunt (#6381) üzenetére


Obolony
senior tag

az 5.-rol? :U

"Nincs veszélyesebb, mint amikor a tudatlansághoz még szorgalom is párosul!" *** Samsung I8910 Omnia HD Üzbegisztán Especial Version XXIL5 XEUIL3 Generic United Kingdom ***

(#6383) TooN válasza Obolony (#6382) üzenetére


TooN
aktív tag

Az már nem túl nyerő!

Akkor már a hátán jön ki a 4 lába!

;]

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6384) Tulipanti válasza madstunt (#6379) üzenetére


Tulipanti
tag

Egyik barátnőm macskája a 3.ról ugrott/esett ki. Megúszta, csak az egyik lába tört el. :U :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6385) madstunt válasza Tulipanti (#6384) üzenetére


madstunt
addikt

jó nekem is volt olyan macskám ami képtelen volt talpraesni, ezért csórikámnak kétszer is eltört a lába(ehezz az is hozzájárult hogy a famászás sem volt erőssége :DDD )

mellesleg 1. emeleten történt a dolog szal azért nem félek attól hogy ha leesnek akkor se történik nagyobb bajuk.
volt olyan is nemegyszer hogy egyik-másik álmában lefordult az emeleti erkélyről stb... azoknak se lett egyszer se bajuk...
5-ről is túléli ha nem betonra például vagy döngölt agyagtalajra esik

[ Szerkesztve ]

(#6386) Tulipanti válasza madstunt (#6385) üzenetére


Tulipanti
tag

Ilyen cicák mindig vannak. Igazi egyéniségek. :D

Hát akkor tényleg nem lehet bajuk. :)
Nos igen, nem mindegy hova érkeznek le.
Nálunk ilyen gond nincs, nem tudnak honnan leesni szerencsére. Bár télen amikor csúszott a tető, előfordult, hogy becsúsztak a kutya helyére, de nem volt gond. Bundi nem bántja őket, csak megugatta, a macskák meg fújtak rá és kiugrottak. :DDD

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6387) Kidus válasza TooN (#6383) üzenetére


Kidus
őstag

Nekem volt egy macskam, a hetedikrol esett, medenceje repedt, kijott belole 2 het alatt.
Ezt hivjak 9 eletnek, vagy jo nagy maknak, szabadon valaszthato :)

Assuming Control

(#6388) madstunt válasza Tulipanti (#6386) üzenetére


madstunt
addikt

:DDD
az a legnagyobb poén mikor fordítva van és a kutya menekül a macskától :DDD

(#6389) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nem nagyon láttam, hogy írnátok itt a macskakiállításokról, versenyekről. Volt már idén egy kiállítás februárban, a következő március 27-28-án lesz a Lurdy Házban (Budapest).
Gyertek el ha van időtök/kedvetek!

⭐ Stella

(#6390) TooN válasza radi8tor (#6389) üzenetére


TooN
aktív tag

Egyszer voltam már ott ilyen kiállításon, de annyira nem győzött meg!

Nekem olyan műanyag volt a hatása!

Vagy nem érzem a lényegét?

:F

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#6391) Tulipanti válasza madstunt (#6388) üzenetére


Tulipanti
tag

Hát igen! :DDD Bébikém egyszer kizavarta Bundit a lakásból. Olyan kis bátor volt. :)
Jaj de hiányzik... :(

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6392) madstunt válasza TooN (#6390) üzenetére


madstunt
addikt

amik műanyagból voltak azok műmacskák voltak
(értem én mire céloztál csak magas volt a labda :D )

(#6393) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Bagoly macska nem az én művem. :D


[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6394) pc-user


pc-user
aktív tag

Sziasztok! Az egyik cicánk sötét színű vizeletet ürít. Mi lehet a gond? Látszólag jól van, eszik-iszik, dorombol, szaladgál...

(#6395) zack válasza pc-user (#6394) üzenetére


zack
nagyúr

Sötét sárga? :U Mert a "sötétnek" önmagában véve nincs információ értéke.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6396) zack válasza Kidus (#6387) üzenetére


zack
nagyúr

Amikor még újpalotán laktam, a mellettünk levő házból is kiesett egy gyönyörű cica a 8.-9. emelet magasságából, ráadásul az oldalára, és betonra. Amíg élek kísérteni fog az a 10p amíg az a szegény cica élt. :O Borzalmas nagy hangja volt ahogy földet ért, nagy fájdalmai voltak, vérzett a füle, a nyelvét nem tudta behúzni a szájába, próbált volna elmenni, de ahogy lábra állt előre bucskázott a feje és ismét elesett. A többit le se írom, mert szörnyű volt. Megölni nem tudtam, mivel, nem volt nálam semmi eszköz amivel rácsaphattam volna, hogy ne szenvedjen tovább. Sokan körülállták szegény cicát. Annyi lélekjelenlétem volt, hogy telefonon felhívtam egy állatmentő szervezetet, hogyha tudnak azonnal jöjjenek, de persze azt a választ kaptam vasárnap délután, hogy most nem tudnak, és vigyük be. Mivel motorozom, így autó híjján ez lehetetlen volt, tehát ott álltam, tehetetlenül amíg a cica el nem pusztult. Nagyon küzdött, nagyon akart, de valószínű leszakadtak a szervei, és a füléből folyó vér is arra utalt hogy komoly koponyasérülése is volt. Azonnali orvosi segítséggel is menthetetlen lett volna a cica, de legalább a szenvedését el lehetett volna kerülni. Ennek már 3-4 éve, de előttem van minden másodperc...szörnyű volt. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6397) PhoenixK válasza zack (#6396) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ez így leírva is erős volt... :O

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#6398) Tulipanti válasza zack (#6396) üzenetére


Tulipanti
tag

Jesszus! :O Ez borzalmas lehetett.... :(
Én egyszer még tanuló vezetőként láttam, ahogy egy kutyát elütöttek. Én annyira rosszul lettem...a sírás kerülgetett. :(

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6399) pc-user válasza zack (#6395) üzenetére


pc-user
aktív tag

Sötét barna, mihez is hasonlítsam... mondjuk a cola színéhez hasonló.
Sztem irány az állatorvos...

(#6400) zack válasza pc-user (#6399) üzenetére


zack
nagyúr

Nem akarlak megijeszteni,de vidd el a macskát azonnal valami ügyeletre, mert veseproblémája lehet, és nehogy késő legyen.

"A vizelet sárgától eltérő elszíneződésére oda kell figyelni, mert vesebetegség egyetlen tünetét jelentheti. A legfontosabb a látható vérvizelés felismerése. Ilyenkor a frissen ürített vizelet piros színű. Amennyiben a kiürítés előtt a húgyhólyagban soká tartózkodott a vizelet, a vörösvértestek a vizeletet savanyú vegyhatása miatt elbomlanak és a vizeletet barnára vagy feketére színezik. Tehát a piros, barna és fekete színű vizelet egyaránt vérvizelést jelenthet, megjelenése esetén azonnal orvoshoz kell fordulni."

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.