Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5901) Kidus válasza J.R.Ewing (#5899) üzenetére


Kidus
őstag

Ez rendben is van, ha olyan helyen laksz, ahol nem nagyon van auto/ut/forgalom problema, ha nem necces hogy elkapjak a szomszed kutyak, ha nincs kiteve mereg stb....
Meg azert etetni is kell oket normalisan, az hogy elkapnak par madarat/gyikot, elofordul, de en meg ezt sem tartanam olyan jo dolognak, vegulis helyfuggo ez is.
Ha lenne kertem, ezek is kijarnanak, de igy nem.
Ha nyitva az ajto, akkor is csak odaul, kulon seggbe kene rugni, hogy kimenjen.

Assuming Control

(#5902) Kidus válasza J.R.Ewing (#5900) üzenetére


Kidus
őstag

Es egyik sem kover, ezek nagyok :)
Majd ha talalok, teszek fel kepet, amin latszik jol a nagy is.

Assuming Control

(#5903) zoltanz válasza J.R.Ewing (#5899) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én ki nem engedném a kisebbiket, szobamacska lesz. :) A családiházunknál szokom kiengedni a szabadba ha ott vagyok, mert ott van külső és belső kerítés is így nem tud elszökni mert elkapom.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5904) Kidus


Kidus
őstag

Na hirtelenjeben ezeket talaltam.
Az egyiken tesommal, ugy nezzetek, hogy 100 kilos emberrol van szo :)

1
2
3

Assuming Control

(#5905) zoltanz válasza Kidus (#5904) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tényleg hatalmas ragadozó . :D
Az anyakkendő pff de ronda, a kép viszont jó. :) (már bocs)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5906) Kidus válasza zoltanz (#5905) üzenetére


Kidus
őstag

Melos nyakkendo :D
Jott melo utan udvozolni, kapott jo nyakkendot a nyakaba :)

Assuming Control

(#5907) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5908) Kidus válasza zoltanz (#5907) üzenetére


Kidus
őstag

Edes :D

Lottem rola kettot gyorsan, tobb nem lesz igerem :)

1
2

Assuming Control

(#5909) zack válasza Kidus (#5888) üzenetére


zack
nagyúr

Tapasztalataim alapján mondtam amit mondtam. Senkire se tukmáltam, hogy amit írtam az szentírás. Felőlem szénát is adhatsz a macskáidnak, ha te azt tartod jónak. Nem egyezik az álláspontunk, szinte semmiben sem. Van ilyen. Ettől én még nem mondom, hogy ezt meg azt ne tedd, vagy ne ajánld. :U
Jössz itt avval hogy elkap a macska is ilyen olyan fertőzéseket, pont mint az ember. Ez bullshit. Szerinted meddig lennél egészéges egy nyers galamb, vagy 1 nyár alatt megevett temérdek ürüléktől fertőzött légytől, póktól, rovartól ill. egerektől? Szerintem nem élnéd meg a nyár végét. Egy macskának meg se kottyan az imént felsorolt repertoár, szinte természetes étrend.
Az meg hogy a benti cica tovább él, nem feltétlen az étrendnek köszönhető. Illetve nem azért élnek kevesebb ideig utcán, mert fertőzést kapnak, vagy rossz minőségű kaját esznek. Látom a Nat Geo-t, Animal Planet-et ritkán nézed, mert bizony nagyon sok a hasonlóság a nagymacskák és kissebb, szelidített rokonaik között. Ott kezdődik hogy általában egy benti cica ivartalanítva van, ez eleve 3-4 évvel meghosszabbítja az életét. Ott folytatódik, hogy a kinti cicáknál is vannak domináns hímek, és ugyanúgy vannak felosztott területek is. Sokkal több macska pusztul el az egymástól elszenvedett sérülésektől mint amennyi gyomorrontástól, és fertőzéstől. :DDD Sok a természetes ellenségük, akikkel szemben szintén helyt kell állniuk. Gondolok itt menyétre ill. nyestre. Azon kívül pedig - bár nagyon ügyesek - ők is hibáznak. Fáról lepottyannak, és szerencsétlenül érkeznek stb. A kinti macskák nagy százaléka pont azért pusztul el, ami miatt a szavannán bármelyik nagy ragadozó. Ha 100% állapotban vannak sikeres vadászok, és sikeres utód nemzők teljes mértékben alkalmazkodva a környezethez. De ahogy külső behatás éri őket, és nem regenerálódnak kellő gyorsasággal, az az 80-90% állapotban kell vadászniuk és megvédeni magukat, nagy százaléban elhullanak. Először legyengülnek, utána pedig vagy egy rivális hím, vagy egy másik ragadozó adja meg a kegyelemdöfést számukra. Természetes szelekció, ez így normális. Itt most nem a mérgekről, meg autókról, kutyákról beszélek elsősorban. Persze egy egészséges állat az esetek többségében simán megoldja ha egy kutya üldözi.
Az utca a kinti cicáknak a vadon, és ehhez alkalmazkodtak. Nagyon sok cica körülnéz mielőtt átfutna az úton, ha jön autó, megvárja míg elmegy, majd utána indul csak a túloldalra. Sok ilyen praktikát ismernek a városi kóbor cicák, mivel a macska az egyik legjobban alkalmazkodó állat. Ennek ellenére azt mondom, kevés éli meg a 10 éves kort, míg lakásban tartott társaiknál nem ritka a 15-20 éves életkor sem.
A lényeg pedig annyi, hogy a táplálék, és a fertőzések vannak az életkorra a legkissebb hatással a kinti cicáknál. Ehhez még csak aszisztensnek sem kell lenni hogy tudd... ;] :P

A cicáid viszont nagyon szépek! :K Bár ez a 3kg/14 hét kicsit hihetetlen nekem. :U Még egy maine coon kölyöknek is a becsületére válna ennyi idősen, ekkora tömeggel rendelkezni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5910) pohár válasza zack (#5853) üzenetére


pohár
félisten

Lehetne nem képfeltöltőt használni? Nem jön be egy kép sem :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5911) zack válasza Kidus (#5891) üzenetére


zack
nagyúr

Bár ahogy nézem ő akár egy maine coon kölyök is lehet pacek és szőrtipus alapján. :B ;]

pohár:
Sajnálom. :B :R Majd biztos jó lesz, néha szokott ilyet csinálni, a kepfeltoltes.hu. Az egész oldal nem működik jelen pillanatban. Gondolom holnap már meg fogod tudni nézni. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5912) Lauda válasza Kidus (#5891) üzenetére


Lauda
félisten

Helyesek. Akkor o a Miko es az uj cica? ;]

(#5913) Kidus válasza zack (#5909) üzenetére


Kidus
őstag

Nem tudom, mire reagaljak, tul sok az olyan, amire nem is erdemes igazsag szerint, de azert megprobalom, utoljara :)

Szerintem nem ismersz, gondolom jol tudom, javits ki, ha tevedek.
Fogalmad sincs, mit nezek, mit tudok, mivel foglalkozom.
Nem a szavannan vagyunk, ezek meg nem oroszlanok.
Az embereket te keverted bele, mar akkor sem ertettem, mirol beszelsz, most ezzel kicsit ongolt lottel, de nem problema :)
Pontosan fel tudnam sorolni a lehetseges elhullasi okokat az utcan, amit te meg mindig nem fogsz fel, az az, ami a lenyeg.
Ne kockaztass ha nem muszaj.
Nem adok nyers hust, mert riziko. Nem adok csontot, mert riziko.
Te ajanlgatod masnak ezeket a dolgokat, felhivtam a figyelmed, hogy nem kene.
Miutan azt is mondtam, te szemely szerint azt adsz nekik, amit akarsz, erdekes visszavagas reszedrol az, hogy en ne ajanlgassak :D

Nem csipem, mikor valaki teves meggyozodese ellenere olyan szinten kardoskodik, hogy arra nem veszi a faradsagot, hogy utananezzen a dolgoknak.
Attol meg, hogy kutyakozmetikus vagy mifene vagy/tanultal annak, meg nem biztos, hogy igazad lesz abban, amit elhataroztal, hogy jo.
Konkretan a gyomornak es a beleknek semmi koze ahhoz, hogy fertozodik-e az allat.
Az is lehetseges, hogy a macska megeszik 98 galambot gond nelkul, a 99. pedig megoli.

Az utcai rivalizalas meg nem azert veszelyes, mert kikapja a szemet, egy szemmel is el lehet elni, mar aki szeretne egyszemu macskat. A fertozo betegsegek macskak kozt viszont igen gyakoriak, es van jopar hosszu szenvedessel jaro, halalos betegseg is.
Bar ezt sem igazan ertem, hogy kapcsolodik a temahoz. Nem errol volt szo.

Igazsag szerint a hozzaszolasod nagy resze, ugy a kozepso resz kb. vegig teljesen felesleges, nem ide valo kavaras, olyasmivel vitatkozol, ami fel sem merult, mint tema, es senki nem allitotta sem ugyanezt, sem az ellenkezojet.

A macskak eletkoranak hosszabbodasaban nagy szerepe van az ivartalanitasnak, valoban, valamint az oltasoknak, a kornyezetuk vedelmenek, es a taplaleknak. Az ember elettartama is az egeszsegugyi ellatasnak, etel minosegenek, eletszinvonalanak a fuggvenyeben no. Semmilyen kepesites nem kell ahhoz, hogy az ember ezzel tisztaban legyen.

Kismacska valoszinu coon mix, azert ekkora. Remelem akkora lesz, mint egy hiuz, legalabb.
Hozzateszem, szarazat kajal ;]

Assuming Control

(#5914) Kidus válasza Lauda (#5912) üzenetére


Kidus
őstag

Ja, egyutt boldogitanak ;]

Assuming Control

(#5915) pohár válasza Kidus (#5913) üzenetére


pohár
félisten

Szerintem ez a nyers hús dolog hülyeség :D
Ha kertes házban laknátok, é hazahozna valamelyik cica egy egeret, megfőznéd neki vagy mi?? :DDD
Nekünk majd' 10 éve vannak macskáink, mind kapott csirkecsonttól kezdve az épp kibelezett és kitisztított csirke ”cafatjain” át mindent, semmi bajuk nincs tőle :N
Végülis a macska vadász típus, a nyers hús és csont mondhatni lételeme :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5916) Lauda válasza Kidus (#5914) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom, minden allattal van bosszusag is, de ez altalaban toredeke annak, amennyi szeretetet kapunk toluk. ;) :D

Tesomeknal is van cica, egy anyamacska odakojkezett a padlasukra, de aztan eltunt a kolykokkel egyutt :F , viszont egy kiscicat othagyott nekik. Nagyon helyes macska es joban van a 2 kutyaval is, mondjuk azok is kolykok meg. Neha a 2 kutya 2 fele huzza szerencsetlent, de csak jatszanak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5917) Kidus válasza pohár (#5915) üzenetére


Kidus
őstag

Az is mas, meg az is, amit megveszel.
Bar egertol meg tovabbi szaroktol is lehet baja, de amit megveszel a boltban, nem adnam oda nyersen.
Disznot egyaltalan nem, marhat csak biztos forrasbol, csirket meg baromira megneznem, de minek farasszam magam, ha meg is lehet fozni? Minek rizikozzak?
Ez akart lenni az egesz lenyege.
Ha mar hust adok neki, megfozom.

Akit erdekel pontosabban, milyen veszelyei vannak nyersen a kulonbozo husfajtaknak, fel perc utananezni, utana lehet, hogy mas lesz a velemenye.
De mondom, mindenki azt csinal, amit akar. Csak ne engem nezzenek mar hulyenek :)

Assuming Control

(#5918) Lauda válasza Kidus (#5917) üzenetére


Lauda
félisten

Igaz en kutyarol beszelek, ezert is tettem offba, de a marhan kivul mindent csak fozve. :K Hozzateszem, volt mikor marhacuccot is fozve kapott.

[ Szerkesztve ]

(#5919) zack válasza Kidus (#5913) üzenetére


zack
nagyúr

Baromság az oltás, nem az életük meghosszabbítója. Erről meg ez a véleményem. :P Felháborító mi? ;]
Kinti cicáknál max. veszettség elleni oltás, bentieknél még ez is tök felesleges.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5920) Kidus válasza zack (#5919) üzenetére


Kidus
őstag

Akkor most mar tenyleg vedd a faradsagot, es olvass utana a macskak par fertozo betegsegenek.
Tenyleg, kerlek szepen.
Segitek: FIP, FeLV, FIV
Csak ezt a harmat, leccilecci? :)

Ha meg utana is vallalod ezt a postod, feladom. Megigerem.

Assuming Control

(#5921) Kidus válasza Lauda (#5918) üzenetére


Kidus
őstag

Az a helyzet, hogy en is imadom a tatar beef steaket, de csak biztos forrasbol, es tokeletesen friss husit.

Errol pont az az eset jut eszembe, mikor 6 vagy 7 kutyat probaltunk megmenteni nyers marha utan, nem volt rendben a hus. Nem sokon mult az eletuk, volt amelyik felig bena volt mar ( ertem ezt ugy, hogy haladt a benulas felfele.... ).
Na mindegy.
Vegulis a tortenet vege happy ending, de nem mindegyik az....

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#5922) Lauda válasza Kidus (#5921) üzenetére


Lauda
félisten

En meg sosem ettem olyat, de par marha cuccon kivul en is mindent csakis fozve adok a Roninak, azzal biztos nem teszek rosszat. ;)

(#5923) zack válasza Kidus (#5920) üzenetére


zack
nagyúr

Ismerem a betegségeket, kár példáloznod. Add fel. :P A post-ot pedig vállalom. Miért ne tenném? :U
Lerántás az összes oltás (kivéve a veszettség). Majd holnap kifejtem, most fekszem, mert fáradt vagyok. ;)

Egyébként azt se furcsállod hogy mindenki más rajtad kívül szembe megy azon a bizonyos autópályán a nyers hús, és a csont kérdését illetően? Azért ezeket a dolgokat célszerű lenne figyelembe venned. Vagy mindenki más rosszul gondozza a saját cicáját csak te nem? :U Erről az only száraz táp dologról az jut eszembe amikor az Aladdin c. rajzfilmben Jágó-t folymatosan keksszel tömi a király... ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5924) Kidus válasza zack (#5923) üzenetére


Kidus
őstag

Ez van, nem mindenkin tudok segiteni, sajnalom :)

Nem kell kifejtened semmit, en nem irok errol ide tobbet, ha nem muszaj.
Utalok sotet alagutba kiabalni :)

Assuming Control

(#5925) J.R.Ewing válasza Kidus (#5917) üzenetére


J.R.Ewing
tag

csontot megsütve, megfőve nem szabad adni a macskának!! csak nyersen.

a húst meg a bőrt azt meg néha mikróba teszem előtte, de van, hogy azt is nyersen kapják.

(#5926) Kidus válasza J.R.Ewing (#5925) üzenetére


Kidus
őstag

Leginkabb sehogy nem adnek.

Assuming Control

(#5927) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azt nem tudom, hogy az élő sneci (kishal) nak milyen kockázata lehet valamint csontjai is puhák. Nem mondom nagyobb halaknál van kockázat, van mérgező pl a márna ikrája, valamint a ponty szájnyílásában élősködők vannak mivel az iszapból táplálkozik.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5928) J.R.Ewing válasza Kidus (#5926) üzenetére


J.R.Ewing
tag

muszáj. a csontban sok olyan anyag van, amre szükségük van. ráadásul a fogaiknak is szükségük van rá.

ha viszont benti macska, és nem mozognak, akkor ne adjál nekik, mivel felhalmozódik a kalcium a hugyhólyagjában, hugyköves lesz, és nem fog tudni pisilni (ugyanez lehet a sok száraztáptól is).

én is így jártam a fiúval, és még ne volt 1 éves, mikor mehettünk katétereztetni, hogy leengedjék...
arra lettem figyelmes, hogy félóráig-óráig ül az almon, és nem tud pisilni. a hülye állatorvos már a fütyköse leoperálásával ijesztegetett (azóta se megyünk hozzá), de inkább a természetre bíztam. amióta kijárnak, és sokat mozognak, nincs ilyen probléma, pedig kapnak csontot is, és száraztápot ugyanúgy. és nincsenek elhízva se. régen a fiút csak dagadtnak neveztük, ahhoz képest most csont és bőr. viszont makkegészséges.

mondjuk mindkettő az utcráról lett befogadva 2-3 hónaposan. nagyon kis kemények. még a kutyákat is elkergetik a környékről.
múltkor itt ólálkodott egy nagy kóbormacska. lerendezték. mikor ezt a macskát három, a környéken csavargó kóborkutya kergette az ablakunk alatt, a hülye lány úgy ugrott ki az ablakon a 3 kóborkutya után, mintha tök egyértelmű lenne, hogy ő ezeket egyedül elintézi :)

a macska hazajött aznap este is, de se a kóbormacska, se a 3 kóborkutya nem jön a környékünkre azóta.

persze, bármikor történhet valami, de ilyen a természet. én adtam nekik egy esélyt azzal, hogy befogadtam őket. hiányoznának, ha nem lennének, de inkább éljenek macskaként ameddig a sors engedi, mint bezárva tartsam őket. szerintem az nem élet, és ugyanúgy kaphatnak betegséget, elrághatják a 220-as vezetéket. 100% garancia nincs semmire.

jah: és van út is a házunk előtt. két főútvonalat összekötő utca, szal a forgalom sem kicsit, és mindkét oldalt parkolnak. az út másik oldalán egy hatalmas zöld terület van. éjszaka szoktam látni, hogy onnan jönnek haza, de akkor nincs is forgalom jóformán. nappal inkább a házat körülvevő sövényen belül maradak. ilyenkor inkább madárvadászat van..

a lány kb 1 hete egy sebbel a jobb melső 'vállán', sántikálva jött haza. tehát van kockázat a dologban, hiába ez volt az első ilyen. szerintem leeshetett valahonnan, a seb olyasmi volt. lefertőtlenítettük, sebhintőpor, ma már szinte teljesen be van gyógyulva, és már alig sántikál. ugrál, szalad, használja. először azt hittem eltört neki, de szépen megfogdostuk a lábát mindenhol, és egy szót nem szólt.sehol nincs bedagadva, és ha fel-le ugrik vele a radiátorra, erkélyre (2-2.5méter magasan van az ablak és az erkély), akkor nagy baj nem lehet.

szóval élik a kis életüket, amire hivatottak, annak minden kockázatával, csak közben itt laknak nálunk :) az albérlőidet sem zárod be a lakásba :)

(#5929) zack válasza J.R.Ewing (#5928) üzenetére


zack
nagyúr

Úgy gondolom ez a hsz engem igazol, pedig én csak egy egyszerű, kisállat kozmetikus vagyok. :B ;] Nem magyarázok semmit a dologgal kapcsolatban, mert így hitelesebb ha te írod le, mint ha én állok neki kardoskodni. Erről a hugyköveeségről is tudok, nem véletlenül írtam a változatos étrendet. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5930) Bubu79 válasza zack (#5929) üzenetére


Bubu79
addikt

Nyilván Kidus kókler a dologhoz és a világon semmi nem ragadt Rá az évek alatt, amit állatorvos mellett aszisztált le. Ily módon marhaság, amit megoszt másokkal és minden tapasztalatot nélkülöz :P

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5931) J.R.Ewing válasza Bubu79 (#5930) üzenetére


J.R.Ewing
tag

nem hiszem, hogy ebből ilyen flémet kéne indítani, és ezt gerjeszteni ilyen én 'melléállok és jól megmondom a magamét' dolgokkal.
mindenki szereti a saját kisállatát, ez nyilvánvaló, és mindenkínek szíve joga úgy tartani, ahogy szeretné.
de ugyanígy mindenki szíve joga, hogy saját véleménye legyen a különböző tartási módokról.

ha 10.-en laknék, nyilván benti macskám lenne, de inkább semmilyen. szerintem egy macskát hagyni kell, hagy menjen a dolgára, de nem ítélem el azt sem, aki benti macskát tart. csak szerintem nem jó az nekik.

(#5932) Bubu79 válasza J.R.Ewing (#5931) üzenetére


Bubu79
addikt

Csupán reflektáltam a "pedig én csak egy egyszerű, kisállat kozmetikus vagyok" vállveregető mondatra - ez sem hiszem, hogy sértőbb lenne, mint az ;)

Amúgy pedig inkább hiszek olyan valakinek, aki napi szinten az állatok betegségeivel, az azokat megelőző okokkal foglalkozott, nem kevés ideig, mint valakinek, aki gyorstalpalón elvégzett egy tanfolyamot, amin érintőlegesen szó volt ezekről a dolgokról is.

Sajnálom - de én már csak ilyen vagyok.

És ha felelős macskatartás, akkor biza meg kell nézni, hogy mit adsz a jószágodnak, ha sokáig kívánod élvezni a társaságát. Lehet orosz rulettezni is és hagyni, hadd egye, amit csak megkíván, megtalál, csak nem biztos, hogy mindig az üres cső néz majd a cica halántéka felé ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5933) J.R.Ewing válasza Bubu79 (#5932) üzenetére


J.R.Ewing
tag

"És ha felelős macskatartás, akkor biza meg kell nézni, hogy mit adsz a jószágodnak, ha sokáig kívánod élvezni a társaságát. Lehet orosz rulettezni is és hagyni, hadd egye, amit csak megkíván, megtalál, csak nem biztos, hogy mindig az üres cső néz majd a cica halántéka felé"

ilyen filozófiával akkor inkább be kell zárni egy dobozba, és minden etetés előtt az ÁNTSZ-szel bevizsgáltatni a kaját. naponta 2x kihívni az állatorvost, és egy teljes kivizsgálás.
este pedig oxigénsátorban kell altatni. izmait csakis elektromosan stimulálni, nehogy az izületei kopjanak. már csak egy ki-bekapcsoló gomb kéne rá :D

[ Szerkesztve ]

(#5934) Bubu79 válasza J.R.Ewing (#5933) üzenetére


Bubu79
addikt

Ilyen fantáziával esetleg próbálkozz a sci-fi vonalon - bár cseppet telített a piac, ha képes vagy fejlődni, lenyomhatod akár L. Ron Hubbardot is ;]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5935) J.R.Ewing válasza Bubu79 (#5934) üzenetére


J.R.Ewing
tag

áá ezt a vonalat meghagyom neked :D

nem leszek a konkurenciád

(#5936) Bubu79 válasza J.R.Ewing (#5935) üzenetére


Bubu79
addikt

Pedig jól nyomod - nekem eszembe sem jutott ilyesmit a mondandóm mögé gondolni :P

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5937) J.R.Ewing válasza Bubu79 (#5936) üzenetére


J.R.Ewing
tag

most mondd azt, hogy nem volt stílusos a belinkelt kép :) :C

(#5938) Bubu79 válasza J.R.Ewing (#5937) üzenetére


Bubu79
addikt

Linkelt kép? Én csak egy rakás egymás mögé pakolt betűt láttam, ami egy elképzelt történetet vázolt, a te tálalásodban ;]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5939) zack válasza J.R.Ewing (#5933) üzenetére


zack
nagyúr

"ilyen filozófiával akkor inkább be kell zárni egy dobozba, és minden etetés előtt az ÁNTSZ-szel bevizsgáltatni a kaját. naponta 2x kihívni az állatorvost, és egy teljes kivizsgálás.
este pedig oxigénsátorban kell altatni. izmait csakis elektromosan stimulálni, nehogy az izületei kopjanak. már csak egy ki-bekapcsoló gomb kéne rá"

Jujj...ezen sírtam a röhögéstől. :D :C :C Úgy gondolom, mi másképp gondolkodunk, mint Bubu79, és Kidus. Ezzel nincs is baj. a baj ott van...de ezt inkább majd Bubu79-hez intézem:

Bubu79:

Először is. Az hogy kinek hiszel, és miért természetesen jogodban áll eldönteni. De mielőtt elkezdted a kampányolást Kidus mellett, nem olvastál vissza, pont ő volt az aki a magas lóról lehurrogott, hogy ilyen meg olyan tanácsot én nem adjak itt, mert ez meg ez hülyeség, meg "fogom a fejemet", vállalom e a "post-ot", és hasonlók. Holott én csak a véleményemet írtam le. Ami mint kiderült az eddigi hozzászólók szerint, csak te meg Kidus nem értetek egyet. Holott úgy lett beállítva, hogy én hülye vagyok, meg olvassak utána, és jobb ha csöndbe maradok, mert rossz tanácsokat adok. Lehet nem dolgoztam állatorvos mellett, de 8 éves korom óta macskákat nevelek, van némi tapasztalatom a dologban, és 33 éves felnőttként a mai napig úgy szeretem a cicáimat mintha a gyerekeim lennének. Sok mindennek utánaolvastam, sok mindent meg kellett tanulnom, de a fő dolog, a gyakorlati tapasztalat, az hogy a mindennapokban mit hogy tudsz megoldani, és alkalmazni. Egy állatorvos mellett dolgozó aszisztens, nem hinném, hogy azért mert aszisztens volt bármit jobban tudna nálam, a macska tartás mindennapjaiban. Én sem a tanfolyamomra vagyok büszke, és nem azért tudok dolgokat, mert kisállatkozmetikusnak tanultam. Jóval többet ér az, hogy 25 éve macskák között élek, és ez idő alatt amit megéltem velük, amit tapasztaltam mellettük, - örömöt, és bánatot egyaránt - ez az ami igazán sokat számít, nem az hogy ki hol dolgozott és mit végzett el. Az oltásokra visszatérve, ami miatt szintén le lettem hurrogva, persze ez is tapasztalat, de volt olyan cicánk aki parvo-s lett, és elpusztult, holott be volt oltva parvo ellen. A családban volt olyan spániel is, aki szintén így járt, holott be volt oltva parvo ellen. Ő megmaradt, de heteken keresztül életveszélyes állapotban volt. Ezeken kívül sok hasonló szitut hallottam, ezért alakult ki ez a véleményem. Ennyit az oltásokról. Amelyik állat fogékony rá, elkapja, ha be van oltva ha nincs. Amelyiknek meg 100% az immunreakciója az meg oltások nélkül sem fogja megkapni. Persze egy állatorvosnak más a véleménye. Érdekes párhuzam ez a most kialakult oltási botránnyal a sertésinfluenza miatt. Az orvosok egy része javasolta, másik része nem, aki meg be lett oltva 29 éves srác, rá 1 hétre korházba került, 1 hétig életveszélyes állapotban volt lélegeztetőgépen, pár napja lett jobban. Gondolod az állatoknál másképp van ez? Megnyugtatlak, náluk is ez van. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5940) Bubu79 válasza zack (#5939) üzenetére


Bubu79
addikt

Attól, hogy egymás vállát veregetitek, még egyáltalán nem biztos, hogy igazatok a kérdésben - itt rögtön eszembe is ötlik egy régi bölcsesség: "egyél tehén szart, 10 milliárd légy nem tévedhet!". Talán kicsit erős, de hidd el, csak azért idéztem, hogy világos legyen mindenki előtt: csak azért, mert valamire többen esküsznek, még nem biztos, hogy igazuk van.

Amiért billentyűzetet ragadtam, az az oltások elhagyása melletti kampányolásod (is) volt - szíved joga eldönteni, hogy a saját állataidat hogyan tartod, de talán meg kellene hagyni a döntés szabadságát másoknak is, és nem kéne kétségbe vonni egy olyan illető szavát, aki látott már egy-két kacifántos betegséggel küszködő jószágot.

Neked kevés az, hogy aszisztensként dolgozott állatorvos mellett ( miközben Ő maga is macskákat tartott és tart most is ) - nekem pedig kevés az érvként, hogy láttál néhány dolgot és hallottál néhány dologról, amit ilyen-olyan emberektől hallottál.

Nyilván a tenyésztők is csak azért oltatják a tőlük kikerülő állatokat, mert megkapják a százalékot a beadott oltások után a gyártótól és/vagy az orvostól, nem pedig azért, mert jobbnak látják beadatni az állat érdekében.

Kis számú mintából álló statisztikád alapján felállítottál egy elméletet az oltásokról és emellett kardoskodsz is - szíved joga, csak ne vedd személyes sértésnek, ha valaki nem ért egyet veled. ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5941) J.R.Ewing válasza Bubu79 (#5938) üzenetére


J.R.Ewing
tag

jah, linkeltem egy képet csak nem jeleníti meg :D

maci laci és bubu követi jetsonékat egy űrhajóban :)

[link]

(#5942) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Íme első Logout-os írásom,mely természetesen cicáimról szól:[link]
Remélem tetszeni fog! :))

Üdv, Balázs

(#5943) zack válasza gooool (#5942) üzenetére


zack
nagyúr

Jó lett a cikk! Édesek! :C Gianluca Curci nagy fazon! :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5944) gooool válasza zack (#5943) üzenetére


gooool
őstag

Örülök,hogy tetszik,ezek szerint az első írásom eddig osztatlan siker.
Elhiheted figyelemre méltó állat,főleg most,hogy fáj a bal mellső lába és folyton duzzog. :))

Üdv, Balázs

(#5945) Kidus válasza J.R.Ewing (#5928) üzenetére


Kidus
őstag

Ezert irtam en is, hogy neha benyomok ( heti 2 ) konzervet a szarazhoz, meg neha hazikoszt.
Nem tudom mar melyik postomban.
Csak kizarolag szarazon nem szabad, ezt nem is irtam, sot!

Viszont a fo taplalek lehet szaraz, sot az a legajanlottabb.
Melle kiegeszitesnek mas.

Csontban nem sok minden van, a premium szaraz kajaba mindent belepakolnak, ha kene kiegeszites, akkor vitamin, vagy epp amilyen tabi kell. Boven megteszi, es szeretik.
Kozel sem muszaj a csont. Tolem sosem kaptak, es meg lehet nezni az allatot, soha eleteben nem volt beteg, eros, izmos, eros csontozatu, kifejezetten durva.

Elarulom azt is, hogy neha elofordul, hogy a sult csirke csontjanak a veget odaadom, de a kezembol nem veszi el, csak a veget raghatja le. Porc mehet, bor mehet. Persze nem nyersen adom. De ez eleg, csak nasinak adom ugyis ha van.

Assuming Control

(#5946) Kidus válasza Bubu79 (#5940) üzenetére


Kidus
őstag

Egyebkent nem is akartam mondani, utalom felemlegetni ezt az egeszet.
Nem azert kell hinni nekem, mert ez volt a munkam hosszu evekig.
Nem azert, mert csak akkor ajanlok valamit, ha tokeletesen biztos vagyok magamban.
Nem kell engem tisztelni, vagy barmi mas.

Akkor kell nekem hinni, mikor ramutatok valamire, es a masik fel meggyozodik rola, hogy ugy van. Ez itt hianyzik. En nem tudom mar tobbszor elmondani, hogy utana kell olvasni normalisan, nem az elso kiskutya ujsagbol, hanem mondjuk megbizhato forrasbol osszeszedni a leheto legtobb informaciot, es ha ezutan ugy erzi, hogy meg mindig igaza van, akkor meddo a vita. Bar igy is, de most en erzem hulyen magam, mert megkertem, hogy ami rizikos, azt ne ajanlgassa.

Egy szorkefet tolem ajanlgathat, ha nekem az nem tetszik, akkor sem fogok szolni.
De ha tudom valamirol, hogy necces, szolnom kell, es fel nem foghatom, miert ereztetik velem minden postban, hogy en vagyok az elmebeteg.

Meg egyszer, utalom felemlegetni, mivel foglalkoztam ( es valoszinuleg fogok is ujra nemsoka ). Ettol en nem leszek tobb. A tapasztalatom tobb. Lattam ezer dolgot.
Lattam ezer macskat, kutyat es hiaba veri itt a mellet, hogy de hat senki nem all mellem ( istenem, mi lesz velem ), megis o fog rosszul jarni ha a vegen orvoshoz kell vinni a macskat. En meg azt nem kivanom senkinek.
Meg csak nem is a magam igazaert utom itt a vasat. Leszarom, ki hisz nekem. Ne terjesszen hulyeseget, mert sajnalnam, ha mas megszivna miatta.

szerk: egyebkent jol esik a korrekt hozzaallas, koszonom :)

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#5947) Mawyx válasza Kidus (#5945) üzenetére


Mawyx
senior tag

Jesszus hogy imádom a sültcsirke csontjáról a porcot leenni, nyamiiii :)) Mesterien le tudok takarítani egy csontot.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#5948) Kidus válasza Mawyx (#5947) üzenetére


Kidus
őstag

En utalom, a porccal egyutt, ugyhogy nalam a macskak jol jarnak olyankor :D

Assuming Control

(#5949) pohár


pohár
félisten

[link]
Itt az ijedős macsek :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#5950) zack válasza Kidus (#5946) üzenetére


zack
nagyúr

"Ne terjesszen hulyeseget, mert sajnalnam, ha mas megszivna miatta."

Te elvárod hogy mindenki higgyen neked, aki nem hisz neked, és nem tudod meggyőzni, a saját igazadról, azt lényegében burkoltan lehülyézed. Ha egy újonc fórumtag lennél, megérteném, mert ez tipikus hozzáállás itt a fórumon kezdetekben, de azon túl, hogy 2500 napja tag vagy, ezen felül pedig moderátor is, így elég blamának érzem, hogy még 2500 nap után is 1 vélemény létezik: a tied. A fórumozás úgy gondolom nem erről szól. Csodálkozol ezek után hogy mindenki ilyen-olyan módon hozzászólt és nem feltétlen neked adott igazat? Azért higgyek neked, vakon mert aszisztens voltál egy álllatorvos mellett? Ezért nem fogok...már bocsi. Hozzáteszem megvan a véleményem az állatorvosokról mert a sok-sok év alatt inkább "hideget" kaptak az állataim mint meleget. Hogy értem ezt? Úgy hogy sok állatom lett félrekezelve. Volt olyan, cica, akit műtét után halva adtak ki, hogy rövidesen ébredni fog. Mire hazaértünk, vártuk hogy ébredjen Lucifer (2 éves volt), de ehelyett kezdett megmerevedni. Nagyon nagy fájdalom volt, nem feltétlen az elvesztése, hanem a "hogyan" és nem kevés pénz. Ez pont egy fajtatiszta oroszkék cica volt. 1 szerencséje volt a dokinak, voltam vagy 12 éves, anyám pedig mindig is birka türelmű, igaz jó ember volt, és most is az. Mostani fejemmel biztos visszamentem volna, és megszurkáltam volna egy injekciós tűvel. A parvós cicánál semmit se tudott tenni a doki, villám gyorsan lezajlott, Ő is sírt velünk együtt, mert iszonyat látvány fogadta amikor házhoz jött. Már megtámadta a betegség a központi idegrednszerét, nem tudott egyenesen menni, mindennek nekiment, és nagyon szenvedett. El lett altatva. A spánielemnek is volt bőrbetegsége, amihez 2x kellett mintát adni, és elküldeni laborba, persze mind a 2x fizetni kellett érte, ez 2001-2002 környékén 2x6k volt, majd közölték utána, sajnos semmit se tudtak megállapítani. Ez az orvos akkoriban akkora sztárnak számított, hogy tv-s szereplésnél őt kérték fel hogy nyilatkozzon, és véleményezzen dolgokat. Több példát nem hoznék, bár lenne bőven, összességében nagy lerántás amit az állatorvosk csinálnak, és itt most nem a rutin eljárásokról, és műtétekről, gyógyszerek felírásáról beszélek, hanem az etikátlan orvosi viselkedésről, amiről eddig ilyen-olyan módon mindenk állatorvos tanúbizonyságot tett. Miért? A pénzért, mi másért. A hosszú idő alatt amióta állatokkal foglalkozom, volt jópár állatorvosunk. Ezek után nekem ne ecseteld, hogy állatorvos mellett voltál aszisztens, és azért mert sokat láttál, vakon higgyek neked, ha meg nem teszem, hülyeséget ne terjesszek. :U :( Amióta nincsenek oltva at állataim, és amióta minimális szinten érintkeznek a kókler orvosokkal, azóta egészségesek a cicák anyáméknál, és nálunk is.

"Lattam ezer macskat, kutyat es hiaba veri itt a mellet, hogy de hat senki nem all mellem ( istenem, mi lesz velem ), megis o fog rosszul jarni ha a vegen orvoshoz kell vinni a macskat"

Ha orvost kell majd hívnom bármilyen okból a cicáimhoz, légy nyugodt, nem azért lesz, mert nem hittem neked. Sosem tartottam búra alatt őket, ezután se fogom. Olyan erős a szervezetük, hogy (majdnem) mindent legyűrnek, szinte "öngyógyító gépezetként".

De ha tudom valamirol, hogy necces, szolnom kell, es fel nem foghatom, miert ereztetik velem minden postban, hogy en vagyok az elmebeteg.

Annyira naív pedig nem lehetsz, hogy azt gondolod, bárki a fórumon hallottak alapján fog macskát nevelni, gondozni, etetni. Mindenkinek kialakult nevelési, etetési szokásai vannak amit TE akarsz ráeröltetni a többségre nem pedig én. Az más kérdés ha valaki ebbe-abba tanácsot kér, úgyis mindenki leírja a saját álláspontját a dologgal kapcsolatban, a júzer meg levonja a megfelelő következtetést. Ha úgy gondolod hogy az az elfogadható véleményezés amit te írsz, és mindenki más hülye, semmi gond, nevezd át a topikot, "nagy macskatopic - az orvos válaszol" -nak és kösd ki, hogy csak kérdezni lehet, viszont csak te 1 személyben válaszolhatsz. Egy ilyen topikban, az eddig hallottak alapján úgy gondolom "lubickolnál" és otthon éreznéd magad.
Részemről a témát befejeztem.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.