Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10651) fulton válasza Chris0321 (#10650) üzenetére


fulton
addikt

Úgy tettem aztán várok, de pár napja nem volt ott azt tudom.

(#10652) H-Zol válasza fulton (#10647) üzenetére


H-Zol
senior tag

Lehet hörcsög is , de a betemetés jó ötlet amit " Chris0321" coléga ajánlott , és ha ki bontja akkor lakik ott valaki .
Patkány is lehet de ő inkább épűletek körül szeret lakni !

(#10653) fulton válasza H-Zol (#10652) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#10654) t72killer válasza Chris0321 (#10626) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk hálistennek lustábbak az emberek, de tavaly nyáron volt olyan, hogy vagy 3-4barom egyszerre bőgette a 110decibeles csodáját, amikor a nejemnek online konferenciahíváson kellett volna lennie. Nyomi 100négyzetméterekre "természetesen" böszme benzines szörnyeket kell venni, hadd bőgjön. "csendes környék" jeligére...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10655) hiperFizikus válasza t72killer (#10654) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Elvileg azt lehetne csinálnotok, hogy egyeztetek egymással: egyszerre egy időben bömböltetitek a gépeit, majd utána csendes napok következnének ?
:F

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#10656) t72killer válasza hiperFizikus (#10655) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valami ilyen van, megállapodás nélkül is, ha hallják a másikat, rázendítenek:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10657) totron válasza t72killer (#10656) üzenetére


totron
addikt

Imára hív a fűkasza (müezzin után szabadon).

(#10658) Big_Boss


Big_Boss
aktív tag

Sziasztok!
Mit lehet tenni hangyák ellen amik felzabálják az epret?
Ha lerakok pár csapdát az segíthet vagy van valamilyen házi praktika?

(#10659) t72killer válasza totron (#10657) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DD . Mi megvettük a kapható legkisebb ELEKTROMOST. Tizede hangja sincs a benzines szörnyekéhez képest, amit a 120m2-es zsepkendőjét királyi birtokrendszernek képzelők itt megvesznek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10660) eldoble válasza Big_Boss (#10658) üzenetére


eldoble
aktív tag

(#10661) OPiiPO válasza t72killer (#10659) üzenetére


OPiiPO
addikt

és nincs olajcsere, légszűrő, stb . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10662) totron válasza Big_Boss (#10658) üzenetére


totron
addikt

Tégy mélymulcsot valahova a kertbe, annak a gazdag talajélete remélhetőleg átcsábítja a hangyákat. Ez idő, mire kialakul, de nem beláthatatlan. Természetes megoldás kell, fifika, a vegyszerrel csak tökön szúrjuk magunkat. Bár a ki nem szórandó, talajba be nem kerülő csalétek kategória lehet határeset, olyan, amibe ragadnak, tehát nem másznak ki belőle aztán "mérgesen". Izgalmas a biodiverz rendszerek, hatásmechanizmusok kitapasztalása.

(#10663) Chris0321 válasza totron (#10662) üzenetére


Chris0321
addikt

Én tavaly óta használok ragasztós izét a fákon a hangyák ellen. Annyi haszna van, hogy lefoglalod vele magad mert újra és újra le kell ragasztani mivel vagy elengedi, vagy kap egy komoly esőt és már nem működik, vagy annyi hangya megy rá, hogy már át tudnak rajta menni. Idén már meguntam, most vettem én is port és azt próbálom meg.

(#10664) Dorian


Dorian
félisten

Az eper, és főleg a füge miatt nekem is szükségem van vmi megoldásra, (olyanra amit bevisznek a bolyba és azzal etetik a királynőt is így az is megpusztul) de a kiszórható por a gyerekek és kutya miatt nem játszik. Ha jól rémlik van olyan is ami egy kis dobozban van és csak két lyuk van rajta, így csak a hangyák érik el.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10665) Big_Boss válasza totron (#10662) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

:R Köszi! Gyors megoldás kellene, mert felzabálják a gyerekek elől az epret. :DDD

(#10666) Dorian


Dorian
félisten

Körtefák lekötözése jó így, nem túlzás?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10667) Rive válasza Dorian (#10666) üzenetére


Rive
veterán

Ezzel a fajta lekötözéssel annyi a gond, hogy ha jön valami komolyabb szél, akkor könnyen széttépi a fát.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10668) Dorian válasza Rive (#10667) üzenetére


Dorian
félisten

Már 1,5 éve le vannak kötözve, eddig nem volt gond. Csak eddig fű volt alattuk így a saját törzséhez kötöttem vissza az ágakat, most karókhoz, hogy pontosan arra álljanak az ágak, amerre szeretném.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10669) Dorian


Dorian
félisten

Ez pedig a fügém kordonosítása.
(az alsó fölé fogok majd tenni még egy vsz-es rudat)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10670) Rive válasza Dorian (#10668) üzenetére


Rive
veterán

...a saját törzséhez kötöttem vissza az ágakat, most karókhoz...

Hát pont ez az... A karók nem lengedeznek semerre.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10671) body007 válasza Dorian (#10669) üzenetére


body007
addikt

És, h fogsz kilátni az ablakon? Vagy az nem cél? :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10672) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Jelenleg egy Lidl-s nyomásra nyúló locsolócsővel szenvedek, amit le akarok cserélni egy normális tömlőre. Mit javasoltok? Kb. 25 méterre lenne szükségem.
A szivattyú Pedrollo JSWm 2AX

(#10673) justmemory válasza Dorian (#10664) üzenetére


justmemory
senior tag

és @Big_Boss

Nekem az eper a szilvafa alatt van; a hangyák inkább a levéltetveket gondozzák a fán. Amikor le kellett permetezzem a fát, nem szoktak át az eperre, pedig ott van a boly. Valójában nagyon sok a hangya a kertben, de igazán nagy kártételt nem csinálnak; igaz, mi igyekszünk természeteshez közeli kertet gondozni. A fügében is olykor tesznek valamekkora kárt, de az messze viselhető (jelenleg még rá sem hederítenek, pedig már erősen nőnek a termések).

Hangyabolyt vagy megmérgezni, vagy fizikailag megszüntetni lehet. Amíg a királynő él, addig dolgozó is lesz. De ha el is pusztul a boly, záros határidőn belül lesz helyette másik. Esetleg el kell őket terelni valami mással máshová. Egy Angliában élő magyar hangyász pl. azzal kísérletezett gyümölcsösökben, hogy a fa törzséhez cukros/szirupos lötyit helyezett ki, arra jártak rá a hangyák, így levéltetvekkel sem bajlódtak. A másik, némileg hasonló megoldás, hogy eleve nagy mennyiséget termesztesz, akkor marad neked is :B Nekünk pl. a 100 tő eper 16m²-t foglal el, eddig olyan 15 kiló epret adott. Ha párat meg is rág valami, nem gond.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#10674) Dorian válasza body007 (#10671) üzenetére


Dorian
félisten

Nem igazán, a panoráma nem erre van. Legalább nyáron árnyékol is (ez a dél-délkeleti oldal). Azt a helyiséget amúgy is csak esténként használjuk moziszobának (a középső ablakot ezért be is építtettem), de kétoldalt is van ablak/erkélyajtó

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10675) ncc1701


ncc1701
veterán

Nem tudom, volt-e már, de a hétvégén kiraktam hajléktalan csigák ellen pár sörcsapdát, napi 10-et összeszed az 5 csapda simán. Ennyit megér. :)

[ Szerkesztve ]

(#10676) Rive válasza ncc1701 (#10675) üzenetére


Rive
veterán

Napi tíz?
Én múlt hét végén összeszedtem majdnem egy teljes vödörrel ~ egy óra alatt :DDD
Valamit nagyon ki kell találnom erre az istenverésre, mert ez így nem állapot :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10677) ncc1701 válasza Rive (#10676) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, nekem ez is sok. Vetettünk/ültettünk babot, ahogy nőtt kifele, rágták elfele, kb semmi sem lett belőlük. Cukkíni 25-30 centis levele este még ép, reggelre szita.

(#10678) t72killer válasza csƵ (#10672) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

3/4edes, természetesen sima csővel fuss neki sztem, colosra 25méteren nem feltétlen van szükség.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10679) Dorian


Dorian
félisten

Látom, hogy idén mindenki panaszkodik erre, nálam nincs csiga. Valószínűleg a rigók felzabálják őket. Mondjuk ennek mellékhatása, hogy a két cseresznyefáról egyetlen szem cseresznyét sem (szó szerint) tudtam enni, mert azt is mind lezabálták féléretten :((
A harmadikon most érik, már ott is ott vannak. De tegnap mit látok: a kutyám két lábra állt, és a mellső lábaival lehúzott egy ágat és az is zabálta a fáról a cseresznyét :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10680) 6030D


6030D
Ármester

:)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#10681) csƵ válasza t72killer (#10678) üzenetére


csƵ
őstag

A 1/2"-ost felejtsem el?

(#10682) body007 válasza 6030D (#10680) üzenetére


body007
addikt

A rigó kisebb befektetés :D
Nálam is sok a rigó - tök pofátlanok 0,5-1 méterre odajönnek az emberhez, egyszer találkozzanak a macskával :D - csiga viszont alig

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10683) ncc1701 válasza csƵ (#10681) üzenetére


ncc1701
veterán

Attól függ, mennyit kell locsolnod. Több idő...

(#10684) csƵ válasza ncc1701 (#10683) üzenetére


csƵ
őstag

Most a 15 méteres félcolos csővel brutál nyomás van.

(#10685) Stylewars_kp válasza Rive (#10676) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Bérelj vagy vegyél indiai futó kacsát. :)

(#10686) t72killer válasza csƵ (#10684) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a vízigényednek elég a feles, akkor persze, mehet. Idő és áramszámlakérdés nagyobb területnél.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10687) Stylewars_kp válasza csƵ (#10681) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nekem az 1/2" nagyon lefojtotta a szivattyút. Nálam a 3/4" vált be. Lomtalanításon kukáztam, így nem tudok segíteni márkában. Lidl ne legyen az tuti.

(#10688) ncc1701 válasza Stylewars_kp (#10687) üzenetére


ncc1701
veterán

A gardena jó minőségű, tartós slagokat csinál, csak q drága.

(#10689) v-man


v-man
őstag

Tapasztalat megosztás, zöldborsó
Még tavaly ősszel hallottam egy Kisvakond videóban ajánlani az Agrosel Redondo típusú borsót. Első éves kísérlet jó, sőt mondhatni bevált nekünk is, szépen kikelt és bőséges termést is hozott, támrendszeres technika mellett. Már bőven 3 kiló fölött szedtünk róla egy kisebb parcellából.
(Ellenben a tavaly ősszel még 200ftért vett 50g-os csomag idén már 490ft a mezőgazdasági boltban 😩)
A másik típusú borsó, amit próbáltunk idén a Rédei mag Debreceni világos, az nagyon gyéren kelt ki, azokon mondjuk a termés megfelelő volt.
Korábbi években Kelvedon Csodája volt, az szintén nem vált be nekünk, pedig a szomszéd néninek rendre szépen hoz, igaz ő csapatja neki a pétisó, kálisó, mit tudom én meg miféle műtrágyákat.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#10690) body007 válasza Stylewars_kp (#10685) üzenetére


body007
addikt

Jófogás egy ezres darabja:

:D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10691) Dorian válasza v-man (#10689) üzenetére


Dorian
félisten

Én debreceni korai velőt vetettem, először, kísérlet-képpen. Nem sokat, csak ennyit 3 sorban. 1. tapasztalat: fele ilyen sűrűre kellett volna vetni (de ennyi helyem volt erre).
Most finom édes és zsenge, de a szemek még nőhetnének. Igazából nem tudom mikor van kész, mi a megfelelő időpont a leszedésre, mert állítólag ha megérik, 2 napon belül le kell szedni, mert utána kemény lesz.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10692) Stylewars_kp válasza body007 (#10690) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ennyi. :))

(#10693) totron válasza Dorian (#10691) üzenetére


totron
addikt

Keseredés, szemszáradás előtt érdemes leszedni (zöldbabnál szálkásodásnak mondanánk).

v-man, a borsó hajlamos a hektikusságra, a többéves példád szerint is, ha van hely érdemes a több elvét alkalmazni. Kitapasztalni egyúttal melyik részen, milyen talajon szeret a legjobban. A műtrágya mindenképp zsákutca, igazival lehet küldeni, de akkor is legyen kontrollcsoport ami nem kap, a talaj kitapasztalása miatt. Nem tudom érdemes-e vele vesződni. A szárazbabbal például nem, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#10694) Rive válasza Stylewars_kp (#10685) üzenetére


Rive
veterán

Felmerült már (és: egyre komolyabban), de egyrészt belül kell tartani a sün- és macska-járta keritésen, távol kell tartani a veteményestől, meg kell védeni a falusi mindenfélétől, valamint szivesen megúsznám a gyepen kacsasz@rt...

Jól hangzik, de igazából nem annyira egyszerű ügy egy kertet átállitani szabadon kószáló kacsákra :(

Persze, ha nem lesz más megoldás, akkor erre fogunk fanyalodni, mer' ez igy nem állapot
Ha rászánnám az időt, akkor egy locsolás utáni este ma is összejönne egy vödörre való barna sz@r :W

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10695) ncc1701 válasza Rive (#10694) üzenetére


ncc1701
veterán

Átálltam a reggeli locsolásra a csigák miatt. Plusz nálunk a veteményes körül aprított ág/fenyőtüske van. De láttam olyat, h leásott ereszcsatonával körbe kell venni az ágyásokat, vizet tenni bele, mert azon nem megy át.

(#10696) Stylewars_kp válasza Rive (#10694) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nem tudom, hogy mekkora veszélyt jelent a kultúrnövényekre. Pár hétre kikölcsönzöl vagy veszel és továbbadod egy csapat kacsát. Csak nem tudom, hogy meddig marad csigamentes aztán a terület.

(#10697) doc válasza doc (#10622) üzenetére


doc
nagyúr

Nu, lement a gyerekprogramos hetvege, ujra 'nem indul a fukasza' a tema :D
Probaltam a hengerbe a gyertya helyen at benzint onteni, eloszor negyed kobcivel probalkoztam, aztan a sikertelenseg utan majdnem fel kobcentivel, de teljesen eredmenytelen lett a kiserlet, meg sem roffent.
Ez azt jelentene hogy nincs szikra? Hogy tudom ezt lecsekkolni? Az megvan hogy a gyertyat kicsavarva lehet belole "szikrat csiholni", hogy mukodik ez pontosan? gondolom a gyertyapipanak a gyertyan kell lennie, de hogyan tovabb?
Az lehet hogy a kapcsolo romlott el, vagy esetleg valami kabel csuszott ki/szakadt el, vagy ez amolyan 'soha elo nem fordulo' eset?

(#10698) ncc1701 válasza doc (#10697) üzenetére


ncc1701
veterán

Gyertyapipa a pozitív, a föld a negatív. Nyomd a blokkhoz a gyertyát, és úgy szikráznia kellene indítózáskor.

(#10699) hiperFizikus válasza doc (#10697) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

1. hozd alapra az egészet:
1.1. tisztítsd ki szárazra,
1.2. szabadon szeleljen
2. nézd meg nagyítóval, hogy a gyertya porcelánján nincs-e hajszálrepedés

3. minimális töltettel próbáld meg néhányszor üresjáratban beindítani

:F

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#10700) doc válasza ncc1701 (#10698) üzenetére


doc
nagyúr

'blokk' itt a gyertya nyilasa kornyeke (ahol latszik a tiszta fem)?
Melyik reszet nyomjam oda a gyertyanak? A csavarmenet ami amugy is a helyere fogja, az erjen a blokkhoz, ugye?

hiperFizikus: a 'szabadon szeleljen' az mit takar? kapjon a legszuro felol levegot? Na a repedeskeresgelest meg nem probaltam, koszi, megnezem! 'minimalis toltet' itt azt jelenti, hogy az egesterbe toltsek kicsi benzint?

(bocs hogy ennyire amator kerdeseken szenvedek, ha egyszer megtanulom, utana megjegyzem :D )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.