Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) rushty


rushty
senior tag

Az agresszív fajta kinek ajánható? Milyen testtartást kíván ez a sport? Szerzett tartáshibával abszolválható? Kezdő lennék, de tök ismeretlenül valami olyat tudnék elképzelni egyébként inkább csak közlekedésre, mert
lógni egész délutánokat, hogy megtanuljunk x korlát trükköt (vagy az parkour?) az nem érdekel, de egy padka ne nagyon jelentsen akadályt.
Szűz kezdőként a hatásos fékezés elképzelhetetlen. :D
Hol van esetleg próba tesztelési lehetőség? Mondjuk az eleve idő lenne míg megtanulja az ember. :U Anélkül elég lutri, hogy még a méretezéssel is eltérések vannak, ahogy beleolvastam a topikba.
Nem szoktam eladni cuccokat, szóval nem kéne a tanulópénzes lépcső. :)

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#302) sutszi válasza Acheron (#300) üzenetére


sutszi
veterán

Kezdők vagyunk és nemrég vettünk a Dechatlonba. A védőfelszerelés szettben kapható (térd, könyök, csukló). Szerintem nem érdemes kihagyni, mert elég csúnyán oda tudod vágni magad... Még álló helyzetből is nem ám ha gurulsz...
A korival kapcsolatban nekem továbbra is furcsa, hogy a méretem nagyon nyomta a lábam, ezért 2 számmal nagyobb kellett... Érdemes jól kipróbálni a boltban, hogy melyik a jó. Én a középhaladó változatot választottam, a párom a kezdőt. Én alapvetően elégedett vagyok, de a párom lábát eléggé kikezdte a lábszárának kb felénél. Még nyomozzuk a problémát lehet beállítás kérdése, de azért intő jel, hogy nálam nincs ilyen gond. Szóval a kezdő változatot én már fenntartásokkal kezelem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#303) sutszi válasza rushty (#301) üzenetére


sutszi
veterán

Hát az agresszív fajta egyértelműen annak való aki vadulni akar, meg figurázni... A testtartást nem tudom definiálni, de nekem van most némi gerincproblémám és a kori nálam jól kiegészíti az általános edzést, mert átmozgat, mégse terhel... Kifejezetten jól érzem magam ilyenkor.

Tök nulla kori tudással vettük meg magunknak a korit. Az volt a lényeg, hogy a méret stimmeljen. Utána lementünk a közeli bicikliútra megtanulni menni vele. Néztünk pár videót is. Ezt igazából csinálni kell és ráérez az ember... Az egyik ok amiért elkezdtem, hogy beguruljak vele melóba... Meg úgy eleve szabadidős mozgós tevékenység. Ne pörögj rajta sokat. Nézz meg egy-két boltot, az eladók is tudnak segíteni a helyi darabokkal kapcsolatban, aztán bele kell vágni... A tartáshibával kapcsolatban azért kérdezz meg egy dokit előtte.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#304) Acheron válasza sutszi (#302) üzenetére


Acheron
őstag

Köszi a választ!
A védőfelszerelés nyilván kell, anélkül ki sem mennék aszfaltra, betonra. Annyi aggaszt a D bolt védőiben, hogy "max 100kg", én meg pont a határon billegek (most még :) ) De aligha ezen fog múlni.
Ha jól értem, akkor a sajátmárkás korijait vettétek, és a tiéd a fit 5 -ös. Írtad, hogy alapvetően elégedett vagy, de ez magában hordoz némi fenntartást is - van olyan, mi az, amiben lehetne jobb, szerinted?
Sajnos nem nagyon találok összehasonlító tesztet, ahol ezt pl más márkák (Fila, Rollerblade, stb) hasonló kategóriás korijaival hasonlítják össze.
Amennyire láttam, ezen a sín fixen van rögzítve (szegecselt, nem csavaros), a kerekek cserélhetők. Szerintem délután próbálok egyet, megnézem mennyire kényelmes - és főleg, hogy milyen méret kell a 43 -as lábamra (gondolom 44 - 45).

(#305) sutszi válasza Acheron (#304) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem a 100kg miatt ne aggódj. Párszor már sikerült borulnom és eddig a csukló védőm sérült, mert letettem a kezem. Ez egyben a tenyeret is védi...tehát egy idő után látszik a gyakorlás. Amúgy mindig seggre estem. Oda pedig nincs védő. :DDD Én 78 kg körül vagyok ha durván elesnék akkor szerintem a védőszivacs megfogna de a műanyag burkolat tuti repedne... Ezért van végülis. Mint a kocsikban a gyűrődési zóna... A lényeg, hogy azért esni is tudni kell...
Itt írtam a korikról és link is van hozzájuk.
Az a lényeg, hogy az Oxelo Fit 3 a kezdő változat, az Oxelo Fit 5 pedig a középhaladó. Van pár fizikai különbség pl kerék átmérő...stb. Nekem szimpatikusabb a középhaladó változat a fém sín miatt és az enyémmel nincs is semmi gond. Kényelmes meg gurulok vele mint a zsírozott villám... Szóval én a Fit 5-ös szériát ajánlom. Igaz árban 5 ezerrel drágább de megéri... A Fit3 amit a párom választott az kicsit problémásabb. nagyjából a lábszár középső részénél hátul nyomja és dörzsöli valami. Megnéztük párszor de nem érzünk semmi különöset tapintásra. Első alkalommal totál leszedte a bőrét és 2 hét után sem gyógyult be teljesen. Utána tapasszal mentünk korizni. :DDD
Szóval még próbáljuk kitalálni az okot...de én bokazoknival simán tudom húzni az enyémet míg neki kell valami köztes réteg, mert leszedi a húst a lábáról.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#306) rushty


rushty
senior tag

Milyen sebesség jön ki mekkora távon? A járda (vakvezető rázós rész) fel-le hogy abszolválható? Kezdők tapasztalatait olvasnám. :) A "középhaladó 10-20km" ruccanást nem tudom hova tenni, milyen lehet ehhez képest a haladó azzal kényelmesen lehet többet? Ha lehet 30km-t is /hetente többször...

A 20km még szűk keresztmetszet lenne oda-vissza úthoz, persze az ehhez tartozó átlagsebesség, pulzusszám (főváros) nagyon érdekelne. :)
A melóhelyest ingázást próbáltad már vele? Hány km lenne?

Revolut meghívó pü-ben

(#307) sutszi válasza rushty (#306) üzenetére


sutszi
veterán

Mi egyelőre alkalmi jelleggel tanulgatunk...nem tudok sebességet és távot mondani. Kb 1-1,5 óra folyamatos gurulgatásokat csinálunk...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#308) lorcsi válasza sutszi (#307) üzenetére


lorcsi
veterán

milyen jellegű helyen szoktál gyakorolni?

sík? emelkedős?
mennyire sima aszfalton?
parkban..? vagy?
menynire sűrűn vannak arra emberek ?

(#309) Acheron válasza sutszi (#305) üzenetére


Acheron
őstag

Jah, esni tudni kell, anno meglehetősen sokat bringáztam, és volt alkalmam gyakorolni ezt a szórakozási formát :) Remélem, nagyon nem jöttem még ki a gyakorlatból - de alighanem lesz alkalmam feleleveníteni az ilyen irányú tanulmányaim...
Próbáltam 43 és 44 méreteket a Fit 5 -ből. (43 -as cipőket hordok) A 43 -ban határozottan éreztem a lábujjaimmal a baki orrát már felvételkor, olyan "éppen passzos" volt, A 44 -esben a lábujjaim jól elvoltak, álltó helyben (gurulás közben nem tudtam kipróbálni, mert ez ugye feltételezi a gurulás képességét, ami még teljes mértékben hiányzik). Ellenben mindkét cipő keményen szorított a vádlimnál már pár perc ácsorgás után, pedig a felső rész jól párnázottnak tűnt. Végül nem mertem így elhozni. Jövő héten megyek Budapestre, szétnézek, milyen boltok vannak, főleg a pesti oldalon. mindenképp megnéznék még pár márkát / típust, hogy azoknál is hasonló -e a helyzet. Ennek az Oxelo -nak nagyon jó az ára, de szívesen szánok rá valamivel többet, csak tényleg kényelmes legyen. Láttam pl Fila -kat leakciózva, persze jelenleg bármilyen márka szóba jöhet.
Ha esetleg ottani boltra van javaslat, ahol több márkát is ki lehet próbálni, megköszönöm.

(#310) Acheron válasza sutszi (#305) üzenetére


Acheron
őstag

"Amúgy mindig seggre estem. Oda pedig nincs védő."
Mindenre van védelem :D
link

Ide azt hiszem el kell nézzek...

[ Szerkesztve ]

(#311) sutszi válasza lorcsi (#308) üzenetére


sutszi
veterán

13. kerületben az nemrég átadott új (rak)parti részen. Árpád híd és a Dráva utca között közvetlenül a Duna mellett új sétányt alakítottak ki. Ennek része egy egyenes bicikli út. Emberek vannak de többnyire nem mászkálnak rá a bicikli útra... Ami komoly nehezítés, hogy sokszor nagy a szél és amikor ez szembejön akkor alig lehet menni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#312) sutszi válasza Acheron (#309) üzenetére


sutszi
veterán

Sajnos másik helyet én nem tudok ajánlani. Érdemes keresgélni kicsit még akkor. Jól tetted, hogy nem hoztad el. Ez biztosan nagyon fájdalmas lett volna később.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#313) lorcsi válasza sutszi (#311) üzenetére


lorcsi
veterán

Kb. En is ilyesmi helyen tanulgatok, a Tisza parton betonozott reszen. Néha gyalogosok, futok..meg bicajosok. De egesz jo az út.
Nagy felelmem a kavics a kerek előtt :(( ugy meg tud tantoritani...majd eltaknyolok :D
De az izmoknak nagyon jo mozgas

Mod:
Igen az ágak is tudnak szivatosak lenni
Nem tudom a haladó szintűek, hogy kezelik az ilyet...gondolom nagyobb sebesseggel, de akkor meg nagyobbat lehet esni..plusz a megállás is nehezebb

Acheron:
Melyik városban keresel ?
Pesten vannak tuti boltok

[ Szerkesztve ]

(#314) sutszi válasza lorcsi (#313) üzenetére


sutszi
veterán

Én ilyen ágakba futok még bele időnként, az is olyan mint a kavics. Remekül ki tud gáncsolni. Pedig ránézésre azt hinném simán át lehet menni rajta.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#315) Acheron válasza lorcsi (#313) üzenetére


Acheron
őstag

Miskolcon élek, így elsősorban itt kerestem sportboltot, de úgy tűnik, erre szakosodott bolt errefelé nincs, vagy legalábbis eddig nem találtam. Nagy áruházak vannak, saját márkás termékekkel (pl hiába van a Decathlon kínálatában is több márka, itt csak az Oxelo -t lehet próbálni)
Három éve nyílt itt egy Insportline "fiók", de mára hűlt helye, legalábbis ahol a térkép jelzi, ott biztosan nincs.
A pesti "tuti boltok" érdekelnek, mert jövő héten lesz kb fél napom nézelődni, feltett szándékom, hogy veszek magamnak egy minőségi kezdő szettet.

(#316) lorcsi válasza Acheron (#315) üzenetére


lorcsi
veterán

szia4

én ennek a szegedi boltjában vettem, nagyon segítő készek voltak
ajánlom a pesti boltjukat is, ott is biztos nagyon ügyesek dolgoznak
szoktak lenni aktuális akciók boltonként változóan

[ Szerkesztve ]

(#317) Acheron válasza lorcsi (#316) üzenetére


Acheron
őstag

Köszi az infót, mindenképp megnézem őket. Jókat olvastam a boltról, úgy tűnik, értenek ahhoz, amit csinálnak. Bízom benne, hogy segíteni is tudnak a kiválasztásában, no meg hogy találok is megfelelőt.

(#318) Acheron válasza lorcsi (#316) üzenetére


Acheron
őstag

Meglátogattam őket, valóban hozzáértő csapat. Nagyon segítőkészek, kérdés nélkül is kaptam tanácsokat, (a kérdésekre nyilván szintén). Végül egy K2 belépő modell mellett maradtam (Kinetic). Nagyon jól fogja a lábam és emellett nagyon kényelmes. Hülye fejjel nem hoztam el azonnal, ma már gurulhattam volna (vagy leginkább eshettem volna párat). Azóta persze már megrendeltem, jövő héten érkezik a védőfelszereléssel együtt. A sisakot megálmodom jövő hétig, míg ideér.
Köszönet a segítségért mindenkinek - már nagyon várom az első gurulásokat, (az eséseket annyira nem, de abból is tanulni fogok :D )

(#319) lorcsi válasza Acheron (#318) üzenetére


lorcsi
veterán

ahogy nézem nekem is kb. iylen van :))
én nagyon szeretem, első próbára full kényelmes volt :)

(#320) Acheron válasza lorcsi (#319) üzenetére


Acheron
őstag

Engem is a kényelem fogott meg. Elsőként egy FIT 80 -at próbáltam (kb egyforma belépő modellek,és ez árban és küllemben is jobban bejött), de az pont nem az én lábformámhoz való, valahogy sehogy sem akart összeállni, vagy szorított, vagy már nagy volt (pedig a SW .-ben fél méretenként vannak a korik, nem egészenként, mint a nagy áruházakban - innen is látszik, hogy jó értelemben vett szakbolt) A Kinetic viszont teljesen OK, a 44 méret nem nyomja a lábujjam, de kb úgy fogja a lábam (oldalról is), mint ha rá lenne öntve - nagyon komfortos volt.
Másnap visszamentem megnézni az Oxelo korit, mert árban azért az sokkal jobb, 84 -es kerék is rámegy, stb, Nem tudom, hogy csak anyagban megéri -e az árkülönbséget a K2, viszont az én lábamon kényelemben egyértelműen nyert, így végül ezt rendeltem meg.
Remélem jó befektetés - most épp a futást kezdtem újra, de tapasztalatból tudom, hogy idővel keményen elkezdi terhelni az ízületet (nálam biztos) - ha a kori tudja hozni ugyanazt a terhelést, de ízület kímélőbben, akkor lehet, hogy teljesen áttérek erre.
Most kb úgy várom, hogy megjöjjön, mint egy gyerek, nézem a koris (kezdő) videokat, izgulok :B (A lányom pedig várja, hogy mikor röhöghet körbe :DDD )

(#321) Acheron


Acheron
őstag

Nos, megjött, igen gyorsak voltak a feladással a SW -ös srácok, meg is leptek vele, így csak ma tudtam kézhez kapni.
Megvoltak az első próbák, igen pozitív az összkép. A kori gyorsan felvehető, részben köszönhetően a gyorsfűzőnek, igen jól tartja a lábat - és 40 perc balgálás, tipegés, topogás után is tökéletesen kényelmes. Nyoma sem volt semmilyen szorításnak, nyomásnak, láb feltörésről nem is beszélve. Eddig jó választásnak tűnik. A védőfelszerelés is teljesen OK. A csuklóvédőt még szokni kell. Viszont a baki és a védők is jól fűtenek, remekül lehet majd izzadni a cuccban :)
Esés még nem volt (lekopogom), de sokat nem is mozogtam (azért volt pár eset, amikor alig bírtam a kori után menni...) Sisakom még nincs, de azt hiszem, mihamarabb beszerzek egyet, még ha nem is passzol színben, előbb utóbb meglesz az a zakó :)
Azért az meglepő felfedezés volt, hogy van egy pár méteres szakasz a bejárathoz vezető járdán, ami enyhén lejt... :D

(#322) moczart


moczart
csendes tag

Sziasztok!
Abszolút kezdőként szeretném a segítségeteket kérni. Görkorit szeretnék vásárolni, de semmilyen tapasztalatom nincs e téren, ami a márkákat és az ár/érték arányt illeti.

Barátnőmnek egy rollert szeretnénk, így az infók gyűjtése közben már némileg átlátom a csapágyazással kapcsolatban annyit használt ABEC (3,5,7,9) szabványt, a kerék méreteket, kerekek keménységét (82/A), nagyságát (78, 80, 82) stb., de a márkákkal kapcsolatban semmi információt eddig nem találtam. Legalábbis a kezdő kategóriában. Pl. Spartan, Soft Racer, Hudora, Signa, Nils, Spokey, stb.
180 cm magas vagyok és 100 kg.
A Worker márkáról mi a véleményetek?
Bárkinek a hozzászólását, véleményét szívesen fogadom és nagyon köszönök mindent. :R

"Úgy éld a jelent, hogy a jövőben megbánás nélkül emlékezz a múltra" (+36 20 262 6884)

(#323) lorcsi válasza moczart (#322) üzenetére


lorcsi
veterán

A worker valami nagyon belépő szint
Olvass vissza picit, ajánlotta jo boltot

(#324) moczart válasza lorcsi (#323) üzenetére


moczart
csendes tag

Nagyon köszönöm. Megnézem. :K

"Úgy éld a jelent, hogy a jövőben megbánás nélkül emlékezz a múltra" (+36 20 262 6884)

(#325) rushty


rushty
senior tag

Ki hogy halad a tanulásaban?
Meddig van a szezonja amúgy egy évben? Mindegy csak ne essen az eső, száraz legyen a talaj?

Revolut meghívó pü-ben

(#326) boost


boost
addikt

Èn úgy döntöttem, eladom a görkorcsolyámat. Szívesebben bicajozom inkább.

K2 Velocity Sport M, 45-ös méret.

Többit megtaláljátok az aláírásomban.

(#327) Acheron válasza rushty (#325) üzenetére


Acheron
őstag

Nekem kb egy hónapja sikerült az első esés, olyan jól, hogy a könyök-, csukló- és térdvédő mellett valahogy a hüvelykujjam sikerült oldalra - hátratörni. Nem tört el, de porc megsínylette, máig is fáj. Ilyen szerencsétlenül is csak én tudok esni :D Azóta nem nagyon mertem újra nekiindulni (féltem, hogy újra ráesek, és nagyobb baj lesz) - de ha vége ennek a hőgutának, biztosan újra megyek. :K

(#328) rushty válasza Acheron (#327) üzenetére


rushty
senior tag

Most már jó idő van!

Valaki írta biciklit választotta helyette, én meg azt egészíteném ki. Kényelmetlen az ülés, pozíció azon. :U gerincem középső felső része, ágyékom körül here szokott sajogni, csukló sem az igazi régebbi törés óta

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#329) lorcsi válasza rushty (#325) üzenetére


lorcsi
veterán

egyenesen már egész magabiztosan megyek, újabban már a kavicsok sem okoznak akkora probléemet
de azért meló meg egyéb mellett nem tudom felcsatolni ahányszor szeretném :(
kanyarral nem vagyok jóban..és a megállással sem :(

és a meleg sem kedvezett eddig a korinak

[ Szerkesztve ]

(#330) Acheron válasza rushty (#328) üzenetére


Acheron
őstag

A héten megyek is, ha nem jön vissza a meleg - de szerintem előtte befáslizom a kezem :D
(#329) lorcsi: Nekem is a kanyarral volt a probléma, annyira jónak érezem a gurulást, hogy túl magabiztosan kezdtem a kanyarodást - hátas lett a vége :( :B

[ Szerkesztve ]

(#331) boost


boost
addikt

Èn nem éreztem magam elég stabilnak, ezért abbahagyom. :((

(#332) rushty


rushty
senior tag

Szervizt tud valaki ajánlani (kulcsom sincs állítani), ahol ránéznek (kilazítják a kopogós :F=szerintem gagyi kategóriájú kereket). Dupla fék, gondolhatjátok...
Hogy mit lehet rajta cserélni, mennyiért az eddig elfekvőben lévő noname cuccnak. Sz*rból várat projekt.
A kerék magától nem pörög egy teljes fordulatot sem szabadon, le sem ér az összes alapból terhelés nélkül. Milyen kerékbe érdemes invesztálni gagyi háznál?

Most, hogy jönnek a latyakos, fagyos idők tapasztalatotok szerint lehet ebben görkorcsolyázni? Tanulóként.
Még csak most tanulnék meg görkorizni. Védőfelszerelés nincs még, de nyomnám.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#333) lorcsi válasza rushty (#332) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem egy egyszerű imbusz kulcs kell hozzá, nem bonyolult technika az egész
de lentebb írtam egy jó pesti boltot, ott biztosan tudnak segíteni

(#334) rushty válasza lorcsi (#333) üzenetére


rushty
senior tag

Olyan picinek tűnő (hányás?) nincs kéznél.
Csak tanulócucc lenne, másra nem hiszem, hogy alkalmas feljavítva sem, ha a váz kobalta.

Revolut meghívó pü-ben

(#335) rushty válasza rushty (#334) üzenetére


rushty
senior tag

* hányas

Revolut meghívó pü-ben

(#336) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

sziasztok!

használt kerekeket vennék, max 57mm-ig!
(bőrönd javításhoz kell, így az sem baj ha eredetileg nagyobb volt, de ekkorára vagy kisebbre lekopott)

üdv!

(#337) VágniValó


VágniValó
addikt

Rég volt itt bejegyzés, hát most legyen egy.

Laza 15 év kihagyás után, rájöttem, hogy szívesen koriznék újra. Extra handicappel indulva, mivel a cipőméretem 48,5 (32cm, UK:13). Nos választási lehetőségem, még kevesebb volt, mint cipőben:) Elsősorban maga a szórakozás miatt és másodsorban alhas fogyás a cél. Kinéztem a Roces Argont az Inline Fitness Skate kategóriából, mert a zöld és a fekete a két kedvenc színem. Sajnos a cég honlapján a webshopon csak a Big ZXY volt nagyobb méretben, de az meg túl nagy volt (50-51). Szóval a website-on a 'Contact' menü alatt írtam nekik, hogy ebből tudnának-e 49-est elérhetővé tenni (mérettáblázat alapján az az UK 14, és 31,5 cm), megírtam, hogy nem zavar ha pár hetet várnom kell rá Majdnem egy hét volt, mire választ kaptam, de amikor a customer support-ról írt a csaj, akkor közölte, hogy bár az általam linkelt Argon Black-Acid Greenből még jó ideig nem lesz, de pont ma tették az új színt elérhetővé, a Black-Lime-ot, íme

Rendeltem is meg egyből, és paypallal fizettem Május 31-én akkor Június 6-át írtak szállításnak, amit be is tartottak! Hétfőn feladták DHL Express-el, szerdán megkaphattam volna, de címváltoztatást kértem így tegnap kaptam kézhez. Nagyon penge; masszív anyag, és a webshopos képektől is szebb élőben. A hosszúsága miatt aggódtam, de hibátlan, viszont vastagabb zokni kell majd és bokamerevítő, mert hiába hosszú a talpam de túl karcsú. Az élmény ígyis megvolt, bár a megállás még csak füvön megy:) Nyilván védőfelszerelést is vettem, mert semmi kedvem kirektelni magam. Jól is jött, volt két sima kis esésem; leseggelés és egy nagy sebességes hatalmas sajnos, de a könyökvédő elnyelte, fél perc alatt talpon voltam, amint az angyalkák abbahagyták a körözést a fejem körül.

Szívesen vennék tanácsot Budapesten olyan helyre, ahol úgy lehet sima felületen korizni, hogy nem lejt vagy emelkedik, mert a kerüöletben ahol lakom, hiába van sima kerékpárút, de vagy izomból kell felfele hajtani, vagy hozzáadott érték nélkül a tudásomhoz képest túl nagy sebességgel gurulok lejtőn. Íme két kép csak úgy.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#338) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Ez a topic megy még? :)

(#339) mogyesz válasza IMIIKE1998 (#338) üzenetére


mogyesz
aktív tag

2 év, 2 hónapja volt az utolsó bejegyzés... Szerintem nem igazán pörög... :-D

(#340) IMIIKE1998 válasza mogyesz (#339) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát nem sajnos. :DD

(#341) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok!

Remélem tudok segíteni. Eladnám a "régi" görkorcsolyám, de nem tudom mit kell kiemelni rajta, mit érdemes, mi a fontos tényező. [kép]
Ez egy HT Perfomance 82A/84mm.

Előre is köszönöm a a segítséget. :R

(#342) Deion Branch


Deion Branch
tag

Sziasztok!

Van esetleg olyan quad, kétsoros görkori amit nagyon, vagy eseteg nagyon nem ajánlotok? (Belépő kategoria 20-25k)

(#343) Rohir


Rohir
tag

Üdv!

A csatolt képhez hasonló görkorit keresnék. A lényeg az, hogy nem lenne belső "cipő" része vagy kivehető legyen a bélés és rendes utcai cipővel belebújva, felcsatolva lehessen használni. Sorok száma, fél hol léte mind1.
[kép]

Gyerekből már sok félét találtam neten, de felnőttből nem, olyat egyszer láttam élőben buszon, komolyabb darabnak tűnt.

Tudnátok esetleg abban segíteni, hogy leljek valami hasonlót? Így sima görkorikból nem tudom kiszűrni webshopos képek alapján melyik lehetne ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#344) zolynet válasza Rohir (#343) üzenetére


zolynet
addikt

detachable roller skate
+1
csak ilyesmiket találtam, nem igazán elterjedt

Life is too short to stay stock!

(#345) Rohir válasza zolynet (#344) üzenetére


Rohir
tag

Köszi!

Közben asszem megtaláltam azt amit láttam Powerslide Doop néven.

Holnap megyek is kipróbálni.

(#346) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Van egy "1000 éves" Rollerblade Twister II-m, nagyon-nagyon régen használtam már én is, de a kori szépen el volt rakva. Már tavaly is, amikor a gyerekekkel kimentem, eltört az egyik csatja, de akkor még tudtam használni. Viszont idén úgy elfáradt a műanyag, hogy ketté szakadt. Hol lehet ilyet venni? :) Csak ezért nem cserélném le a korit, annyit nincs már használatban.

Köszi a segítséget!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#347) lorcsi válasza amargo (#346) üzenetére


lorcsi
veterán

ha pesti vagy akkor: [link]
(a szegedi boltot ismerem, ott simán csinálnak iylet)

(#348) amargo válasza lorcsi (#347) üzenetére


amargo
addikt

Szuper, köszönöm! :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#349) SirRasor


SirRasor
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy normális korit és megtanulni rendesen menni, de ahogy nézem a márkákat/típusokat, nem tudom miért van ennyiféle vagy melyiket éri egyáltalán megvenni.

Pölö itt ez a 3:
Fila Primo Air Zone 84 mm - 45k - ez volt a lábamon és nagyon kényelmes
Fila Ghibli 90 - 60k - ránézésre ugyanolyan, de olcsóbb :U Meg még van egy halom Fila ebben az ársávban
Powerslide Swell Lite 100 - 60k Nagyobb kerék, de nehezebb manőverezhetőség?
Lövésem sincs melyiket éri megvenni és jó árban vannak-e egyáltalán. Esetleg valami mást?

Igaz, hogy még csak tanulom, de nem szeretnék 2-3 hónap múlva jobbat venni, tehát inkább most keresem a véglegeset, még ha nehezebb is rajta tanulni.

Make Love not war!

(#350) zolynet válasza SirRasor (#349) üzenetére


zolynet
addikt

Szia.
Ha tudsz menj be egy görkoris boltba (pl skateworld.hu) és ott minden kérdésedre választ adnak.

Ha komoly korit akarsz akkor nem a dechatlonban nézelődnék. Bár a Powerside-ok már a jó minőséghez tartoznak.

Life is too short to stay stock!

(#351) SirRasor válasza zolynet (#350) üzenetére


SirRasor
őstag

A Filák is :P
Nyilván nem akarnak szemetet árulni, mert azzal csak baj van.

Koris volt 1 van Szegeden és...értem én, hogy ott értenek hozzá, de
1. én nem értek hozzá, tehát mondhatnak bármit
2. a fentiek miatt eladhatnak bármit, mivel nem értek hozzá. Nyilván ami van készleten és nem viszik, azt is eladhatják :(

Mindenképpen elmegyek a koris boltba, csak előtte minél több infót szeretnék összeszedni, hogy semmiképpen se vegyek rossz ár/érték arányút.

Make Love not war!

(#352) zolynet válasza SirRasor (#351) üzenetére


zolynet
addikt

Streetben nem tudok segíteni, mert én a görhokis részét tudom, abból is inkább hogy milyen kereket érdemes venni, hogy bírja is a a stapát.
Szegedi bolt nagyon rendben van, cimborám ott vásárol 20+éve. Nem átk*rósok, nézz csak be.

Life is too short to stay stock!

(#353) berzsenyi válasza SirRasor (#349) üzenetére


berzsenyi
csendes tag

Skateworldosok normalisak, beszelgess veluk, az ingyen van. Filat tudsz felprobalni az Insportline-nal. Swell lite van a decathlonnal, lakasban probalgasd es ha nem jon be, visszaveszik szo nelkul. Swell lite a legolcsobb, belepo szintu fitness gori a powerslide vonalon, az "igazi" swell kistestvere. Ezek fitness gorik, ha fitnessre veszed, akkor hajra.

(#354) SirRasor válasza berzsenyi (#353) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszönöm, benéztem hozzájuk és vettem is egyet, ami szerintem (és kaptam onnan is megerősítést) a legjobb átmenet sebesség és városi biztonságos közlekedés között:
Powerslide Phuzion Radon 90 - 4 kerekű. Fitnessre is simán használható, tehát hosszú távon is tudom kb. mindenre használni.

Swell lite tele van a nettel, hogy baromi kényelmetlen, nem véletlen akciózzák. Nem volt készleten (decában), de a Phuzion Krypton 100 volt a lábamon: baromi kényelmes, de 3 nagy kerék nem elég biztonságos kezdőként.
Legfőképpen ez rettentett el a 3 kerekűektől.

Fila (szintén deca) volt a lábamon, az is baromi kényelmes volt és nagyon jól gördült. Még tetszett is :D

Mondjuk a Powerslideok kereke nem pörög olyan simán Lehet a sín miatt, de ott nincs alátét a csapágy és a sín között. Valamelyik kerék csomó ideig forog, de több megáll pár másodperc után. Ha lazítok a csavaron, akkor se sokkal jobb a helyzet :U Na mind1, egyelőre nem ettől fogok rosszabbul menni.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#355) berzsenyi válasza SirRasor (#354) üzenetére


berzsenyi
csendes tag

Olyat kell venni, ami kenyelmes, jol dontottel :) Az en labamon amugy a Phuzion is fajdalmasan keskeny, de a PS-ek keskenyek (kiveve a Zoom/Sway), sajnos sok mulik a labforman. Sint a jovoben le tudod cserelni, de a 4x90 megy mint allat, jo stabil, jo az - a kerekek meg ha talalkoznak 60-70 kiloval, ugyis porogni fognak. Ha majd szetkoptattad a kerekeket, akkor veszel jobb kerek/csapagy kombot.

Alatet nem szokott lenni sima sineknel a sin es a kerek kozott, a frame spacer a frame resze, tehat sin - csapagy - tavtarto - csapagy - sin. A tavtartok kozott tudnak lenni tizedmillimeteres elteresek, amik tudnak szorulast okozni, gyari osszeallitasnal ciki, ha ez van. Par huvos teli estet el lehet szorakozni tolomerovel, de inkabb guruljon az ember, az megiscsak jobb moka, szoval hajra!

(#356) Reaper


Reaper
őstag

Sziasztok,
gyerekkoromban rengeteget görkoriztam, valami műanyag kerekű egysorossal, végül később teljesült az álom, egy rendes, gumikerekű, a '90es években. Na pont ekkor széledt szét a társaság, a cucc meg alig volt rajtam. A napokban egy ismerősöm megkért, hogy ugyan tanítsam már meg az alapokra, így mivel neki volt itthon egy Roces '38-as ezért előszedtem a Bauer FX3-at. Nagy csalódásomra a kerekek szétmálltak. Gondoltam lövök hozzá újakat, de szét se tudom szedni, mert az egyik oldalt kijön az imbusz csavar, a másik oldalt meg csak forog egy helyben. Lehet valami célszerszám kellene hozzá.
A kérdésem, hogy tud valaki Pesten olyan boltot, ahol foglalkoznak vele? 72mm-es kerekek valók bele, persze ilyet is alig találni, ha lehet csapágyastól venném, de láttam, hogy a Decathlonban ezeknek az árából van már valami új is. Érdemes szerintetek megpróbálni megmenteni az öreg bauert, vagy már százszor jobbak a kb alsópolcos egysorosak is?

(#357) lorcsi válasza Reaper (#356) üzenetére


lorcsi
veterán

ők még mindig: [link]
vidd be és megmondják

[ Szerkesztve ]

(#358) Reaper válasza lorcsi (#357) üzenetére


Reaper
őstag

Szuper, köszi! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.