Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) szudar90 válasza Milka 78 (#6600) üzenetére


szudar90
csendes tag

Jah okés :D am tegnap frissítettem egy biost alaplapon...nyertem 5-10fps-t xD Bf4 így már 35-40 fps-el megy cf ben

Soha ne add fel !

(#6602) lotTóni


lotTóni
tag

Üdv a guruknak!
Gondoltam egy cifrát,miszerint a jelenlegi konfigomat megtoldanám egy ilyen kis gyönyörűséggel,vagy a top változatával.

Elméletileg semmilyen akadálya nincs a dolognak,de azért gondoltam rákérdezek :U

A kérdés egyik fele az lenne,hogy mennyire borul fel a jelenlegi (4.5ghz - 1.31V) tuning beállításom.

Milyen sebességvesztéssel jár az,ha a 7970dc2t-t az alsó (x8) slotban,míg a 280x ugye a felső(x16) slotban van?És ezzel egyidejűleg az órajel differencia ( 850mhz boost 1000(280x) illetve fix 1000(dc2t) mennyiben korlátoz?
Köszönöm előre is a válasz(oka)t :R
T.

....two beer or not to be....

(#6603) energy4ever válasza lotTóni (#6602) üzenetére


energy4ever
addikt

A 8X, es a 16X kozott alig van kulonbseg, ha 4X-es lenne az befolyasolja. A processzor tuningba nem szolnak bele a VGA-k! Egyezo orajelunek kell lennie a kat kartyanak, hogy menjen a crossfire normalisan!

(#6604) lotTóni válasza energy4ever (#6603) üzenetére


lotTóni
tag

Köszönöm a választ :R

....two beer or not to be....

(#6605) Milka 78 válasza szudar90 (#6601) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na ez is érdekes,hogy bios frissítés után gyorsabban mennek a kártyák...az év rejtélye ami nálad zajlik :DDD

energy4ever : Tudom nem jellemző,de nálam pont felborult a 6870cf->7870cf váltás után. Az akkori 2500k-m 1.320@4555mhz-n ment,de a váltás után 1.330v@4500mhz-n volt csak hajlandó menni,pedig semmi sem változott,csak eltelt fél óra a szerelés közben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6606) energy4ever válasza Milka 78 (#6605) üzenetére


energy4ever
addikt

Komolyabb alaplapokon van tobb kartyas rendszerekhez pluszba tapcsatlakozo, hogy ne az alaplapon menjen at az aram, hanem rovidebb utat, es par alkatreszt kihagyva, szinte egybol a kartyak kapjak meg az aramot. Igy ha ez a plusz csatlakozo hasznalva van, nem borul fel a CPU overclock, mivel megfelelo mennyisegu, es stabilabb aramellatast kap az alaplatol a proci!

[ Szerkesztve ]

(#6607) Milka 78 válasza energy4ever (#6606) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem pont ilyen lapom van és rá sem bagózott az egészre.Lehet véletlen egybeesés és pont akkor kezdett degradálódni a proci,minden esetre ez egy érdekes furcsaság amiből kiindulva én már semmin sem lepődök meg.

(#6608) szudar90 válasza Milka 78 (#6605) üzenetére


szudar90
csendes tag

Hát már én sem tudom mi folyik itt... de nem szenvedek vele tovább, kivettem a 7870-et. Azért köszi mindenkinek a segítséget!

Soha ne add fel !

(#6609) Muerte


Muerte
addikt

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni cfx vbios flash témában? Egy laptopban próbálok flashelni de mindig csak a másodlagos vga-t írja felül :U Usb-ről dos alatt ezeket a parancsokat használtam:

dir,atiflash -i -atiflash - cf ,atiflash -p 0 ...rom,atiflash -p 1 ...rom.
Ha előtte kikapcsolom a cfx-et akkor is csak egyet ír fel :((( mit csinálok rosszul?

(#6610) AGE-T


AGE-T
senior tag

7990-et is crossfireként kezelik a játékok, vagy azt 1 Gpu-snak látják? Dual gpus kártyák is rendelkeznek minden negatívummal, amivel két egy gpu-s kártya?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6611) roland929


roland929
csendes tag

Hello sziasztok.
Erdeklondi szeretnek. Holnap jon meg a masodik 7970 sapphire vapor x 3gb kartyam. Azt szeretnem kerdezni hogz eleg egy i5 4670k hogy kihajtsa vagy mindenkepen kellene tunningolni? Lapom asrock extrem6 hazam sharkon t9 ramok corsair vegance 8gb proci huto alpenfohn brocken. Kocce elore is a segitseget

(#6612) Milka 78 válasza AGE-T (#6610) üzenetére


Milka 78
nagyúr

CF-ként érzékeli és isten igazából az is csak egy közös nyákra dobták a 2 gpu-t.

roland929 : a 4670k alig gyorsabb mint a 3570k.Én ez utóbbit használom 4440mhz-n 7870(tahiti-le)CF-el (7950CF szintre húzva)és esetenként nem hajtja ki a két karimat a proci FHD-ban.Ebből kiindulva a 7970cf alá addig rúgd a procid amíg tudod(4.5ghz-ig meg se állj).

[ Szerkesztve ]

(#6613) TaylorXIII válasza AGE-T (#6610) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Igen, de azért nem mindenben. pl Hőfokban, hangban jobb egy 2 gpu-s kártya mint kettő 1 gpu-s és pl CF képes lap sem kell szerintem hozzá. Bár ez utóbbit nem tudom de szerintem van benn ráció, hogy ha nincs 2db pci-E x16 slot akkor nem kell CF támogatás.

(#6614) roland929 válasza Milka 78 (#6612) üzenetére


roland929
csendes tag

ok értem. mihelyt lesz egy olyan ember aki leirja nekem normalisan hogy is kellene tunningolni a procit el is kezdeném én. am én 4.4ra sacoltam hogy az már kihajtja öket

(#6615) Whit3Rav3n válasza TaylorXIII (#6613) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Azért ez nem ennyire egyértelmü, az utóbbi idöben azért voltak valamivel halkabbak egyes dual kártyák mert órajel meg feszcsökkentéssel kevesebbet fogyasztottak de emiatt lassabbak is voltak. Hüteni nyilván valóan egyszerübb 2 single kártyát mint 1 dual kártyát mert nagyobb hütöfelület jut egy gpu-ra. Szóval azonos tuning/fogyaztás mellett 2 single kártya inkább halkabb lesz a jobb hütés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#6616) lotTóni


lotTóni
tag

No urak beléptem a CF klubba sok vacillálást követően.A meglévő 7970 DC2T mellé,egy 280X DC2T került.
Mivel az mATX lapocskám korlátozott lehetőségeket kínál,így a 2 slotos 280X került a felső x16-os foglalatba,míg a jól bevált 7970 a legalsó x8-as slotba.
A megfontolás első és legfontosabb érve az volt,hogy durván megcsappantak a 7970-ek eladási árai a 280x megérkezését követően.Kaptam egy 65k-s ajánlatot is,amitől meghűlt bennem a vér.... Aztán jött ez az ötlet,hogy - kissé fura párosként - összerakom a két "kis" erőművet.
Kicsit szórakoznom kellett a driverekkel,érdekességeket mutatott pl. a Catalyst 13.6-os beta,ezzel konkrétan fejjel lefele néztem a monitor képét :F
Érdekes,hogy a mai napig nem tudtak írni egy megfelelő uninstallert a driverekhez,minden esetben mókolni kellett az instalmanager.cfg-t.Másképpen nem akaródzott felmennie az új drivernek. :W
Aztán legvégső esetre ott volt a legújabb 13.11 beta 9.2.
Ez különösebb gond nélkül felment.
Folyamatos teszteknek vetem alá a bizarr párost,de egyelőre még nem csalódtam.Aggódtam kissé a hőmérsékleteket illetően,ám tegnap este 50 perces BF3 multi alatt sem ment feljebb 53 foknál egyik vga sem.
Igaz jól szellőzik a házam,valamint a hdd keretre rögzített 120mm venti is tud a két kari közé juttatni egy kis plusz luftot,mindamellett,hogy egy 200mm-s oldalventi is kergeti a levegőt a ház oldaláról. :K

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#6617) Milka 78 válasza roland929 (#6614) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Lesz olyan játék ahol elég lesz,de ahol nem ott sem kell azért aggódnod a 4.4ghz miatt.Pusztán arról van szó,hogy ha maximálisan koppig akarod hajtani akkor a lehető legmagasabb órajelen(értelmes fesz és hőmérséklet mellett)érdemes hajtani a procit,mert nem kicsit erős a 7970CF.

(#6618) AGE-T


AGE-T
senior tag

Egyenlőre vegyes érzéseim vannak a cf konfiggal kapcsolatban. Nem gondoltam, hogy 2013-ra ennyire kókányolás megy még driver támogatás címszó alatt. Minden esetre bizakodom, mantle talán még hozzá tud adni az élményhez. De BF4, COD GHOST egyenlőre :W :W :W

Mellesleg nemrég tudtam, meg, hogy ha két monitorod van, az nagyon be tud kavarni a cf-nek. Úgyhogy ha játszom, egyiket ki kell kapcsoljam. Igazából csak a TV van összedugva a PC-vel, hogy filmezzek néha róla...

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6619) Whit3Rav3n válasza AGE-T (#6618) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

BF4-nél nálam azonnal jól ment a cf támogatás, ghost-ban viszont csak az új beta 9.2-ben került bele. 2 monitorral nekem csak annyi gondom volt hogy régebben nem volt frame pacing ha egy második monitor is aktív volt de már fixelve lett a probléma. Egyébként nekem is 2 monitor van bekötve és nem okoz problémát.

(#6620) AGE-T válasza Whit3Rav3n (#6619) üzenetére


AGE-T
senior tag

és nálad hogy fut a ghost multi? Nálam játszhatatlan 2 7970-el.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6621) energy4ever válasza AGE-T (#6618) üzenetére


energy4ever
addikt

Nekem nincsen bajom 3 monitoros eyefinity-vel, csak annyi, hogy elege agreszivan megnol a gepigenye minden jateknak! (4032x1024)

(#6622) AGE-T válasza energy4ever (#6621) üzenetére


AGE-T
senior tag

geforce?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6623) energy4ever válasza AGE-T (#6622) üzenetére


energy4ever
addikt

Hogy jon a "Geforce" egy Eyefinity-s hozaszolashoz a Nagy ATI CrossFireX™ topik-ban?

(#6624) AGE-T válasza energy4ever (#6623) üzenetére


AGE-T
senior tag

fail... :DDD

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6625) Whit3Rav3n válasza AGE-T (#6620) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Multit nem néztem COD-ban, azt igazábol ki sem próbáltam cf driverrel, BF multiba belenéztem de azza nem volt gond.

(#6626) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Sziasztok!:)
Maceras egy cf osszedobasa ..par napig lesz nalam 2db 7870 egy vtx3d ghz edt. Meg egy sapphire dual x ghz edt. Fsp 650es tap elviszi oket nem?

(#6627) Whit3Rav3n válasza KaakukK16 (#6626) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Beteszed a gépbe a 2 kártyát, ráteszed a cf hidat és kész, nem valami problémás dolog. 650-es táppal nem lesz gond.

(#6628) AGE-T válasza Whit3Rav3n (#6625) üzenetére


AGE-T
senior tag

Nálam, high beállítások mellett, is bebe néz 30 környékére. Nem értem mi fogja meg ennyire a két 7970 kártyát. 12gb ram van benne, i7 950 plusz ssd.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6629) p a s s e r


p a s s e r
őstag

sziasztok...

duplult a videokártyám (5770) és furcsa dolgokat tapasztaltam... röviden a sztori: átálltam nemrég win7-re, akkor még csak egy kártyám volt... dirt3 a tesztalanyunk, oprendszer váltásnál észrevettem, hogy esett az fps (dx9-en futott előtte, minden high-on)... megjött a második kártya és a catalist szerinti crossfire engedélyezés esetén fele annyi fps-em van, mintha a bé opciót választanám, azaz hogy két külön videokártyaként kezelje a radeonokat (ez ugye többmonitoros megoldásoknál szokik így lenni)... viszont annak ellenére, hogy elvileg nincs crossfire, a kedves dirt3 ultra beállítások mellett is 30 fps fölött van, de inkább fölötte...

ezt így hogy?

13.4-es catalist...

kösz...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#6630) ginamenyus


ginamenyus
újonc

Üdv.A véleményeteket szeretném ki kérni.Lenne lehetőségem egy cf rendszert összehozni két db radeon 5670-nel ddr5-ös verzió mindkettő.A lapom GIGABYTE GA-970A-DS3 van rajta két pcie foglalat de nem tudom hogy csak 4x sebességgel menne a második slotban mert halottam lassulásokról vagy ebben a lapban menne többel is.Az 5670-nek elég lenne a 4x slot vagy hagyjam a fenébe mindössze 5 ezrembe kerülne a plusz kártya alkalmi vétel ismerőstől.Mit tegyek.Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#6631) drlovi válasza ginamenyus (#6630) üzenetére


drlovi
aktív tag

Én a helyedben eladnám az 5670 est, és vennék egy erősebb kártyát.

(#6632) mclaren-d


mclaren-d
aktív tag

Hello urak, egy gyors kérdés 2 db 7990 +1 7970 CrossfireX-be életképes lenne? :)

[ Szerkesztve ]

★Corsair vengeance c70★MSI B450 Tomahawk ★AMD Ryzen 2600★Sapphire5700

(#6633) energy4ever válasza mclaren-d (#6632) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem a 7990 alapbol 2 GPU-s, abbol 2db az mar 4db gpu, es ennyi tud mukodni osszesen, vagyis olyan mintha 4db 7970 lenne.

(#6634) Dickinson


Dickinson
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a meglévő asus 7790-hez a napokban vettem egy másodikat.
Egy asrock 970 extreme 4 alaplapom van, elvileg a megfelelő PCIE helyeken vannak a kártyák, de szerintem mégsem hozza azt a sebességet, mint szerintem kéne.
Pl 3dmark 11ben a konfigom egy kártyával 6000 körüli pontot csinál, két kártyával viszont "csak" 8000 körülit, ellenben ahogy néztem, olyan 10000 körül kellene lennie.
Az egyes kártya a PCIE2-ben az új pedig a PCIE4-ben van, ahogy írja a könyv is, rendesen be van kötve, látja a gép és szerintem a slot sebességével lesz a baj, de nem igazán tudom mit csnáljak.
Mellékelek két képet, az egyes az első kártya, a másik a másiké.
Valakinek valami ötlet?

Köszönöm.

Szerk:
Most megnéztem megint.. nem értem, most a kettes kártyáé is olyan már, mint az elsőé, szóval ezekszerint ha kell akkor a másik is hozzágyorsul.
De most nézem, hogy a biosa kicsit más... az nem lehet baj?

Szerk2:
De nem értem, hogy miért látszódik a két képen, hogy más a bios, pedig tényleg az, most berakok egy másik képet a 2es kártyáról. :S

[ Szerkesztve ]

(#6635) Whit3Rav3n válasza Dickinson (#6634) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

3dmark-ban nézd a gpu meg cpu pontot külön is mert simán lehet hogy az összehasonlító teszteken a +2000 pont szimplán a gyorsabb cpu-ból jött.

(#6636) Dickinson válasza Whit3Rav3n (#6635) üzenetére


Dickinson
tag

Hmm Valóban... Egyedül 6000 körüli a GPU pont, crossfireben pedig 11000 körüli, ami elég jónak tűnik... valóban itt már akkor a proci a gyengébb láncszem, azt húzta vissza a dolgot... a legegyszerűbb megolásra nem gondoltam, hogy csak azt a pontot nézzem :W
Köszi:)

(#6637) lacko0210


lacko0210
csendes tag

Sziasztok!
A COD Ghost-nál hogyan lehetséges, hogy 1 db 6970 nél jóval magasabb az FPS szám, mint ha CF be használom?
Esetleg valakinek ötlete?

(#6638) energy4ever válasza lacko0210 (#6637) üzenetére


energy4ever
addikt

FPS kijelzes hiba, tobb jateknal is jelen van. En is tapasztalom ezeket, 6970-eim vannak nekem is. Driver frissites, jatek patch megszokta oldani a normalis kijelzest.

(#6639) lacko0210 válasza energy4ever (#6638) üzenetére


lacko0210
csendes tag

Köszi az infot!
Épp az előbb találtam egy 7970 et, ezért holnap le lesznek cserélve a 6970-ek! Ha valakit érdekel két hibátlan Asus DCU2 es... :DD

(#6640) duc


duc
aktív tag

Üdv emberek! Egy második R280X-el jelentkezem belépésre :)
Eddig tetszik, bár szokni kell hogy a második kari 10 fokkal melegebb. SLI-m volt (nagyon rég, még 8800GT-vel) ez az első crossfire configom.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#6641) Milka 78 válasza duc (#6640) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem alapon 5 fok,de amikor húzóm őket és terhelem 12-15 fok is van a felső javára(gondolkodok is egy hűtő cserén,mert nem bírom hűteni),pedig 2x12-es van az oldallapon rájuk állítva+ a felső kari nyákjának a hátára is rádobtam egy 12-est(7870 Tahiti-le,gyenge hűtéssel szerelve).

(#6642) Tarill


Tarill
őstag

üdv sràcok! első lèpèsek tanàcsokat szeretnèk kèrni :D adott egy asrock z77 extreme4-m lap, 2db sapphire r9 270x , hogy lesz ebből crossfire rendszer? :D totàl ismeretlen terület :D 2 vga beszerel, hidat rà ès ennyi? monitort meg a felső kàrtya dvi csatira tegyem? vagy miket kell mèg? :)

(#6643) energy4ever válasza Tarill (#6642) üzenetére


energy4ever
addikt

Berakod a 2db R9 270X-et, crossfire hidat ra, tapot bekotod, felso vga-ra rakod a kepi kabelt, CCC-ben, bekapcsolod a crossfire-t, GPU-z ben ellenorzod, hogy tenylegesen aktiv a crossfire, majd benchmark kozbe megnezed az eredmenyeket...

(#6644) Tarill válasza energy4ever (#6643) üzenetére


Tarill
őstag

köszönöm! van valami amir ùgy figyelni kell? azt tudom h a kèt kàrtyànak azonos órajelen kell lennie

(#6645) energy4ever válasza Tarill (#6644) üzenetére


energy4ever
addikt

Nagyon nincsen semmi mas, ha elakadsz itt fognak majd ugy is segiteni.

(#6646) conexke


conexke
tag

Sziasztok egy érdekes kérdést tennék fel.Vajon az A10 5800k-prociban lévő integrált vga munkára fogható-e 2 darab 6670 mellett is vagy csak 1darab 6670el működik együtt.Remélem tud valaki erre választ adni,nagyon érdekelne a dolog.

(#6647) Milka 78 válasza Tarill (#6642) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ja és készülj fel,hogy a felső kártya rendesen melegedni fog,mert az alsó felfűti a felső kártyát és nálad baromi közel lesz a 2 vga.Sajnos a lapod nem a legideálisabb cf-hez,mert ugye m-atx,így a két kártya közt alig lesz 1 cm.Ideális esetben 1 slotnyi hely kellene.Ha nagyon melegszik,ékeld ki a két kártyát(ésszel),hogy a felső kapjon levegőt és nem árt ha van oldalapi venti is,hogy nyomjon egy kis luftot a karikra.Nekem atx lapom(van normális távolság a 2 vga közt+2x12-es oldal venti) van és pont ma szívtam a hőfokokkal,igaz meg is tudtam oldani.

(#6648) Tarill válasza Milka 78 (#6647) üzenetére


Tarill
őstag

egy 12 centis oldal ház ventim van thermaltake commander ms3 ház, 5 venti van benne

(#6649) Tarill válasza Milka 78 (#6647) üzenetére


Tarill
őstag

de amúgy feltűnt nekem is hogy mindegyik kártya olyan 1-1 centivel elnyomható fel és le is, csavarral meg meg van fogatva és úgy is marad... ha gáz lesz faragok én nekik egyedi hűtőt :D kicsit vastagabb dróttal odarakom nekik ahova kérik :D

(#6650) duc válasza Milka 78 (#6641) üzenetére


duc
aktív tag

Megoldottam hogy csökkenjen a hőmérsékletkülönbség. Megnéztem, melyik kari kap több feszt gyárilag, mivel ez jobban melegszik azt raktam kívülre. 5 fok alatt lett terhelés közben a különbség. Persze én csalok, mivel a házban vízszintesen van az alaplap, tehát hűtésileg jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.