Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) Whit3Rav3n válasza AGE-T (#6499) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Valószinüleg valami OC bekavaart a frekvenciának, mindkettönek ugyanúgy kéne futnia. Nézd meg az overdrive menüben hogy mindkettö alap órajelre legyen állítva.

@Dr.FantastiK: A lényeg viszont az hogy CF-nél ha több monitort akarunk használni mindegyiket egy kártyára kell kötni, szóval nem lehet a második monitort pl a második kártyára kötni mert nem fog képet adni.

[ Szerkesztve ]

(#6502) Dr.FantastiK válasza Whit3Rav3n (#6501) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' nem lehet a második monitort pl a második kártyára kötni mert nem fog képet adni.''

igen? ezt nem probaltam még. :R

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6503) AGE-T válasza Whit3Rav3n (#6501) üzenetére


AGE-T
senior tag

Az elképzelhető, hogy így van. De ez elvileg akkor fixálódott, amikor már elindult a második gpu is. Így most arra szeretnék tippet, hogy mitől lehwt az, hogy a két kártya között sebességben, órajelben ekkora a különbség?
És még mindig bem tudom mi is a kis kapcsoló a két kártyán. His 7970 iceq x2 ghz kártyákról van szó.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6504) Whit3Rav3n válasza AGE-T (#6503) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

A CF bekapcsolása nem reseteli az esetleges beállított órajeleket szóval én továbbra is ajánlom hogy nézd meg mindkét kártya órajel beállítását az overdrive menüben ha még nem tetted. A kapcsoló a kártyán a 2 bios között kapcsol. Ha nem boostos kártya akkor mindkettö bios ugyanaz, ha boostos kártya akkor az egyik a boost bios a másik meg boost nélküli. Ha a kártyákon különbözö állásban vannak a kapcsolók akkor amiatt is lehet az órajel különbség.

(#6505) eXeLeRo


eXeLeRo
csendes tag

üdv mindenki ,lehet ez egy nem ide tartozó kérdés ,de a radeon hd 6670 ből veszek 2 tőt meni fog crossfire be ? a dobozán irja h crossfire megy de tetején nincs összekötési lehetőség viszont halottam hogy az újaknál már nem is kell .

(#6506) energy4ever válasza eXeLeRo (#6505) üzenetére


energy4ever
addikt

Menni fog crossfirebe.
De ilyen kis kartyaknal nem ajanlom a crossfire-t.

(#6507) Root Banane


Root Banane
tag

Sziasztok! Ezt a kártyát néztem ki: Asus Radeon HF7870 DCU2 TOP
Ebből maximum mennyit tudok összeközni CrossFireX módban?
(Más; Nem tudjátok, hogy a kártya támogatja-e a Mantle API-t?)

(#6508) Milka 78 válasza Root Banane (#6507) üzenetére


Milka 78
nagyúr

7870-ből 2db-ot tudsz összekötni.

(#6509) Whit3Rav3n válasza Root Banane (#6507) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

A 7870 is GCN architektúra szóval támogatnia kéne annak is a mantle-t.

(#6510) TaylorXIII válasza Whit3Rav3n (#6509) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nem csak kéne. Fogja is!

(#6511) AGE-T


AGE-T
senior tag

Valakinek volt olyan problémája, hogy két egymásra fekvő 7970-en kártyából a felső, ami jóformán a másik nyákjáról szívná a levegőn, nagyon felhevül? Ezt hogy a fenébe oldjam meg?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6512) TaylorXIII válasza AGE-T (#6511) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Mennyi az a nagyon? Bírják ezek a hőt. a Radeonok mindig is bírták:) VRM ne legyen meleg de a GPU az 90 fokot is bírja, sőt igazából a 100-at is csak annyi úgy sem lesz. Szóval mennyi az annyi max terhelés alatt?

[ Szerkesztve ]

(#6513) energy4ever válasza AGE-T (#6511) üzenetére


energy4ever
addikt

Mielott teljesen rahuzod a csavarokat, a felso kartyat told egy picit feljebb, az alsot meg lejebb, igy akar fel centivel is nolhet koztuk a res. A hofokal meg nem erdemes foglalkozni ilyen felos kategorias radeonoknal. Nekem 92-87-84 fokosak szoktak lenni a 6970eim...

(#6514) TaylorXIII válasza energy4ever (#6513) üzenetére


TaylorXIII
őstag

De azok ref 6970 karik, nem?

(#6515) energy4ever válasza TaylorXIII (#6514) üzenetére


energy4ever
addikt

Igen, 3db referencia 6970!

(#6516) TaylorXIII válasza energy4ever (#6515) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Na hát azok azért olyan melegek:D Ennyire szerintem nem lesz meleg az a két 7970. Bár ugye nem tudjuk még milyen melegek...

(#6517) radi8tor válasza AGE-T (#6511) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tegyél rá egy 12cm-es ventilátort merőlegesen a kártyákra, hogy befújjon közéjük.

Milyen hőfokokat mértél?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6518) Milka 78 válasza energy4ever (#6515) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk a fef ebből a szempontból jobb,mert ugye az nagyjából kifelé fújja a luftot.A 6870 CF-em ebből a szempontból jobban vizsgázott mint a mostani 7870-eseim amik csak keverik a meleg levegőt a gépházban.

(#6519) AGE-T


AGE-T
senior tag

A felső 102-fokos is volt crysis 3 alatt. És ami nagyon furcsa, hogy 90 fok környékén, mintha elkezdene hibázni a felső kártya. Pl BF3 huzamosabb játék után, FPS laggok vannak, még soha nem láttam ilyet. Olyan mintha kimaradna minden negyedik képkocka, pl el-el tűnik a köd, meg ilyenek.
Most visszavettem a GPU 1000Hz-re a memóriákat 6000-re, de ezzel csak kitoltam az időintervallumot, amíg elő nem jön a hiba.

Mellesleg, alap órajeleken, crysis3 alatt többször kikapcsolt az egész rendszer. Itt volt 102 fokos a kártya. A ház elvileg jól szellőzik, egy corsair graphite series 600t házikóban laknak. Rendeltem egy 23 centis ventit a ház oldalára, hogy merőlegesen fújja rá a levegőt, hátha jobb lesz.

Megpróbálom távolabb nyomni a két kártyát egymástól... :R

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6520) radi8tor válasza AGE-T (#6519) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs mese, nem lehet ennyit tuningolni. 102 fok nagyon sok, tartósan 90 felett sem túl egészséges. :(

⭐ Stella

(#6521) AGE-T válasza radi8tor (#6520) üzenetére


AGE-T
senior tag

jah, de az alap órajele 1050 -6060, na mindegy, vehettem volna alap kártyákat is 80 ért...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6522) radi8tor válasza AGE-T (#6521) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

CF rendszernél elég jól meg kell tervezni a configot sajnos. Én is volt, hogy alaplapot cseréltem azért, mert nem volt megfelelő a kiosztása/nem fért oda a hangkártya.

Azért egy ventilátort rátehetnél a kártyákra próba képen.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6523) TaylorXIII válasza AGE-T (#6521) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Lehet ezeken feszt emelni? Talán csak azért nem stabil.

(#6524) AGE-T válasza TaylorXIII (#6523) üzenetére


AGE-T
senior tag

Mindent lehet, Vram, Gpu. CDC 1256 MV, MVDDC 1500. Most levettem az oldalát, megnöveltem a két kártya közötti távolságok (kitámasztottam egy törpös dominóval, nem feszül nagyon :D), plusz az egyik vinyót kivettem a front ventilátor útjából (ez fújja befelé a levegőt). így most nyertem 15 fokot. Szerintem elég lesz a plusz egy ventilátor, az oldalára.

Fájna, ha lapot is kellene cserélni, mivel még 1366-os foglalattal dolgozom. Így már egy proc csere is kellene. Vagy a még most is drága, asus rampage III formulát kellene beszereznem. Ennek pedig nem sok értelmét látom. Most egy GA X58 UD rev 2 van bent. Az nagyon fáj, ha a 8x-os slotba kerül a kártya?

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6525) TaylorXIII válasza AGE-T (#6524) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Mikor a gyári órajelen akarod őket járatni akkor emelj egy kis feszt mivel talán tényleg gyárilag kevés.

(#6526) AGE-T válasza TaylorXIII (#6525) üzenetére


AGE-T
senior tag

Már belenyugodtam, nem hiszem, hogy plusz 50Hz annyi pluszt adna, hogy megérné "forralni" a kártyákat...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6527) TaylorXIII válasza AGE-T (#6526) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Az már biztos. 50 Hz tényleg nem sok:D Nem gyenge az a 7970 CF így sem:D

(#6528) szudar90


szudar90
csendes tag

Üdv! Segítségre lenne szükségem!
Van egy 7870 hawk és egy r9 270x hawk CF kombóm...de a cf nem működik rendesen : gyorsulás szinte 0... bf4 ben 2 káryával és 1 kártyával is ugyan annyi fps-t kapok (átlag 35)
Ha tudtok segítsetek légyszives !

Soha ne add fel !

(#6529) energy4ever válasza szudar90 (#6528) üzenetére


energy4ever
addikt

V-Sync kivan kapcsolva?
Benchmark-al nezd meg, hogy megy mind a 2 GPU. Procid milyen, kihajtja azokat?

(#6530) szudar90 válasza energy4ever (#6529) üzenetére


szudar90
csendes tag

igen néztem már, és azt vettem észre h a cf működik, csak az 1es kártya 0%-ban aktív... tehát olyan mintha csak neteznék vele miözben a másik meg 99%-on szinte szénné ég :\
A procim FX-8120 3.5 ghz-en (990FX extreme 3 nem engedi feljebb tornászni)

Soha ne add fel !

(#6531) energy4ever válasza szudar90 (#6530) üzenetére


energy4ever
addikt

Eleg lenne a proci...
Tomb raider 2013, COD4-et nezd meg, ott latszodnia kell FPS javulasnak rendesen! Ha ezeknel is 0-an megy a 2. kartya, ott valami nem stimmel.

CCC-ben bekapcsoltad a crossfire-t?

[ Szerkesztve ]

(#6532) szudar90 válasza energy4ever (#6531) üzenetére


szudar90
csendes tag

egyik sincs most meg xD 1-2 nap mire lejönne :( bf3 multi max 60fps...bf4 single 21-49 fps...metro LL 23 fps...komolyan mondom midjárt sírvafakadok :(

Soha ne add fel !

(#6533) energy4ever válasza szudar90 (#6532) üzenetére


energy4ever
addikt

Metro Last Light is jo. Annak nezd meg a benchmarkjat!

(#6534) szudar90 válasza energy4ever (#6533) üzenetére


szudar90
csendes tag


ezt produkálta a cucc

Soha ne add fel !

(#6535) energy4ever válasza szudar90 (#6534) üzenetére


energy4ever
addikt

Alap beallitasoktol elteroen ezeken valtoztas: Legyen fHD, es Quality Very High. Igy kell menjen elvileg 1kartyaval 30FPS-t, 2vel 60-at atlagba. Nekem is hasonlo kartyaim vannak, voltak.

(#6536) AGE-T válasza szudar90 (#6534) üzenetére


AGE-T
senior tag

Raktál fel drivert az új kártya behelyezése után? Nem elég, ha már van driver, kell a reinstall!
Egyforma órajelen kell fusson a két kártya.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6537) szudar90 válasza AGE-T (#6536) üzenetére


szudar90
csendes tag

természetesen...régi töröl új telepít :) viszont máshol írták h valszeg a lap lesz a ludas...másnak 1db 7870-el megy ultrán 70fps-el ... nekem 7870 30 fps, r9 270x 30fps és cf-ben is 30fps...

Soha ne add fel !

(#6538) Milka 78 válasza szudar90 (#6537) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálam is volt lap hiba anno Asrock 790--es deszkával(az istenért sem ment a CF).BIOS-ban nem tudod állítani a PCIE sávokat?Ellenben volt már hibás CF hidam is ami csinált ilyet,sőt volt megvadult OP rendszerem is.Gondolom külön külön mennek a kártyák...

(#6539) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok ! Lehet hülyeséget kérdezek, de tudni akarom ! :D Ha egy A8 5600k mellé a későbbiekben szeretnék külön VGA-t venni, akkor az alaplapnak feltétlen támogatnia kell a CrossFire-t ahhoz, hogy a HD 8450d és a másik VGA együtt dolgozzon?

(#6540) szudar90 válasza b.kov (#6539) üzenetére


szudar90
csendes tag

igen hídból van 2db-om azt is cseréltem , de semmi...és igen külön külön is mennek, viszont úgy is csak 30fps-t produkált mind2 ... ez a deszka lesz tuti...viszont ha nem és másikat veszek és úgysem lesz jó nagyon pipa leszek xD

Soha ne add fel !

(#6541) b.kov válasza szudar90 (#6540) üzenetére


b.kov
senior tag

őő, ezt nem nem nekem akartad válaszként írni, igaz? :D

(#6542) szudar90 válasza b.kov (#6541) üzenetére


szudar90
csendes tag

b.kov nem , nem neked szántam :D csak én is érdeklődök felfele;)

Soha ne add fel !

(#6543) b.kov válasza szudar90 (#6542) üzenetére


b.kov
senior tag

oké, csak ez zavart meg :D

"(#6540) szudar90 válasza b.kov (#6539) üzenetére"

(#6544) seniman


seniman
addikt

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy a 775-ös konfigom milyen CF párost bírna meghajtani maximum.Eddig 6870-es páros jött szóba,vagy egy darab 5970.Természetesen nem a jelenlegi lappal és táppal(ha ez nem bírná) gondoltam :D
Sőt valószínű a proci is hízni fog 9550-re vagy az fölé,ha szükséges,na meg egy értelmes lapba fog költözni.

A szóban forgó konfig látható az aláírásomban.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#6545) Whit3Rav3n válasza seniman (#6544) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Már az 5970-el sem lesz optimális, nekem 3,2ghz-es q6660-al votl régen 5970-em és nagyon megdobta az i7-re átállás (több mint 50% min fps), ha már úgyis cpu meg lapcserében gondolkozol inkább válts 1155-re, úgyis drága a 775 használtan is a teljesítményéhez képest. Miért fontos hogy cf legyen, ebben a sebességkategóriában jobban jársz egy gyors kártyával.

(#6546) Milka 78 válasza seniman (#6544) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hát nem tudom,hogy van e értelme ebbe a projektbe belefognod.A 6870CF-et a 955be-m nemtudta teljesen kihajtani 3840mhz-n,de még a 4ghz is necces volt FHD-ban(mondjuk használható volt,de mégsem az igazi).A Quad sem fog többet menni nagyon.A 2500k amire anno cseréltem a 955-öt,alapon is jobban mozgatta a két kártyát.Ráadásul amióta tombol a GCN alapú ábrázolás én már nem fektetnék régi kártyába főleg 2db-ba és főleg nem 1gb vram-os verzióba.
A te esetedben jobban jársz egy 7850 2gb-s vagy egy 7870-es kártyával(használtan 40 körül mennek) és még különösebb táp és lap csere sem kell hozzá,bár az tény,hogy a 4ghz közeli eredmény ezen két kártyához sem árt(és nem tudom a lapod képes e erre).A 6870 CF felett eljárt már az idő és így párban sem erősebb egy 7870-től,de egy húzott 7850 is el tudja kapni,ráadásul az 1gb vram halál a mai játékoknál.Arról nem is beszélve,hogy van egy két játék ami alatt nem megy a CF és ilyen esetekben az egy szem 6870 kevéske lenne.

Ui: Mint a fenti kolléga is ajánlotta...én erre a konfigra már nem költenék.Amikor az FX6300 25 ropi és finoman szólva is erősebb + hozzá való masszív alaplap 22 ropi(Asus M5A97 Evo.R.2) én erősen elgondolkodnék rajta.Vagy válts kompletten vagy vegyél egy komolyabb kártyát használd és majd válts ha úgy állsz anyagilag,de 775-ös procit,lapot nem vennék,pénzkidobás az egész.

[ Szerkesztve ]

(#6547) seniman


seniman
addikt

Köszönöm a válaszokat!A 775 már inkább szentimentalitás kérdése nálam,csak ilyenem volt eddig ezeket ismerem,az újakkal egy kicsit bizalmatlan vagyok.Akkor marad a B-verzió,alkatrészenként összelapátolok egy AM3+-t.Az 1155 árait egy kicsit sokallom,meg a speciális memóriaigényeket nem igazán tolerálom,2011 horror drága,az 1150-et meg abszolút nem ismerem :D

Úgy sejtem akkor egy Sabertooth-8350 kombó lesz a befutó :)

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#6548) Whit3Rav3n válasza seniman (#6547) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Bár amd-nek megvan az a hátránya hogy olyan game-ekben amikben nem jó a multicore támogatás nem nagyon leszel elörébb egy 775-ös rendszernél a gyenge single core teljesítmény miatt.

(#6549) energy4ever válasza seniman (#6547) üzenetére


energy4ever
addikt

Azzal nem lesz gondod! 4Way crossfire is mehet abba a lapba. (marmint nem 4db VGA, csak 4db GPU), es a proci is fog rendesen hajkuraszni vga-kat. Nalam a 8350-es 3db 6970-el van parositva, es hamarosan jon a 4.-is!

(#6548) Whit3Rav3n: A jatekpiac most inkabb az AMD-je. Crysis 3, Battlefield 4, Tomb Raider, FarCry 3, FarCry 3 Dragon Blood, stb...

[ Szerkesztve ]

(#6550) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Talán ide illik legjobban: amd_radeon_r9_290x_crossfire_video_card_review

"Smoothness, Frame Time, Frame Pacing, and all that Jazz

So much talk about smoothness, frametime, and the actual experience of multi-GPU video cards while gaming has been discussed lately. In the past, AMD has been highly criticized of having a sub-par CrossFire experience, and rightly so. There were major issues with smoothness where games would stutter or feel choppy, even though the framerates looked good. We've been telling our readers for years that CrossFire just didn't feel as good as SLI while gaming.

Those times have changed, at least on the new Radeon R9 290/X series. The new CrossFire technology has improved upon the CrossFire experience in a vastly positive way. Playing games on the Radeon R9 290X CrossFire configuration was a smooth experience. In fact, it was smoother than SLI in some games. It was also smoother on the 4K display at 3840x2160 gaming, and it was noticeably smoother in Eyefinity at 5760x1200. "

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.