Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Hoorus válasza TeeBeee (#6300) üzenetére


Hoorus
őstag

CF-hez ne a legolcsóbb, legbutább lapot vedd meg.. :) Olyat vegyél amin 2 db x16 port van, ezek x8 - x8 módban fognak üzemelni 2 kártya esetén.

x4 nem tudom, visszafogja-e a kártyát..

(#6302) TaylorXIII válasza TeeBeee (#6300) üzenetére


TaylorXIII
őstag

1. Mondhatjuk, hogy van. Nézd meg de nézd meg többi oldalt is előtte:) Némely játék elég érzékeny a arra, hogy milyen adatátvitelű az PCI-E csati.
http://www.tomshardware.com/reviews/pci-express-scaling-p67-chipset-gaming-performance,2887-10.html
ugye itt 6950ről van szó ami azért erősebb mint egy 6870
2. Én őt ajánlom: MSI Z77A-G45 SLI,CF mehet nyugodtan neki Mivel pci-e 3.0 és úgy x8/x8 így gyakorlatilag 2.0 x16/x16.
3. Legfeljebb átalakítókkal. Ajánlott egy XFX Pro 650 http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/xfx-pro650w/424
4. Jobb táp és elég drága lap vétel miatt én azt mondom inkább egy kártya. Fogyasztás sem elhanyagolható. Vegyél GTX 660/7870/7870 XT(Tahiti LE ahogy tetszik ez kb 660 ti erőséggű)-t szerintem. Egy kártyával szerintem jobban kijössz. Kisebb fogyasztás és hasonló teljesítmény.
5. Nem tudom. Még felbontást sem írtál meg, hogy minden monitor FULL HD-e vagy valami.

(#6303) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Szerintetek a AMD Phenom II X2 550 (4 magosítva) elég volna két 5850 vga-hoz?
Most van egy Sapphire Toxic 5850, és szeretnék mellé még egyet ha van értelme.
Aprón van egy 2gb-os 5850.
Van értelme megvennem? :)

(#6304) TaylorXIII válasza HwAdokVeszek (#6303) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Alaplap? FULL HD felbontás vagy még nagyobb? Táp? Azért előző emberkéről vehettél volna példát. Nem annyiból áll ez, hogy lesz egy kártyád azt kész. Gépedről meg nuku infó. Pedig már kvázi tag rangú vagy és még sincs kitöltve. Minden legyen beleírva. CPU,VGA,RAM, alaplap, vinyók/ssdk, tápegység, ház, monitor és típusra pontosan minden.

(#6305) TeeBeee válasza TaylorXIII (#6302) üzenetére


TeeBeee
tag

1. Úgy látom tényleg nem nagy a különbség, mégis egy jobb lap talán jobb befektetés (X8/X8)
2. Az ajánlatod nem s1150 hanem s1155, vagyis a 4.gen procihoz nem oké. (ha már váltok, talán a jövőre nézve jobb az újabb Socket, de persze ki tudja, lehet később megint módosítanak és akkor megint nem jó a lapom a későbbi procikhoz). Amit kinéztem: [GIGABYTE Z87MX-D3H]
ez azt írja CF-ben X16/X8
3. Ez oké. :)
4. HD7870 nem egy nagy előrelépés a 6870-hez képest, ráadásul 3 monitort vinni. A fogyasztás és a zaj az már tényleg más tényező, ebben igazad van.
5. fullHD monitorok, de nem ragaszkodom a 3*1920x1080-hoz, elég nekem a 3*1680x1050 is. :D
a programok pedig: rFactor, rFactor2, Race07, netKarPRO, és a nemsokára megjelenő Assetto Corsa
magyarul engem nem érdekel hogy BF3 vagy Crysis vagy hasonlók majd csak 1db 24" monitoron fog menni szépen

Amúgy nagyon köszi a gyors választ. :C

(#6306) Milka 78 válasza TeeBeee (#6300) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A 16/4-es felosztás nem szerencsés én nem eröltetném(tapasztalat és nem himihumi tesztek).
bármilyen alaplap jó amin van 2db PCIE csati és tudja a 8/8-as felosztást(PCIE3 nem hátrány).
Az 500-as lehet kicsit kevéske.Én 650-essel hajtottam és így legalább volt benne tartalék,ráadásul pont jól jött a mostani 7870 Black CF-hez.
Már ott bukik az egész,hogy a 6870CF-nem életképes FHD-ban(ezért is cseréltem le a mostanit).Az 1gb vram baromi kevés a mostani játékoknak.Persze ha lebutítod a grafikát/szűrőket akkor jó lehet,de én sok értelmét ne látom.
3 monitorhoz meg főleg kevésnek találom(gondolom 3 db 22-24-es FHD monitorról lenen szó)nekem egy darabhoz is kevéske volt.Oda már inkább egy 7970 vagy 7870(tahiti LE) CF kéne.
Én azt mondom,hogy kicsit gyűjtögess még és vegyél egy komoly erős kártyát.

Ui: a 7870(tahiti) baromi nagy előrelépés lenne a 6870-hez képest(szintén tapasztalat) :K Simán felrántod 7950-es szintre ami simán veri a 6870CF-et is,a 2gb vram-ról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#6307) TaylorXIII válasza TeeBeee (#6305) üzenetére


TaylorXIII
őstag

A HD 7870 kb olyan erős mint a 6870 CF és egyetlen kártyáról beszélünk most ugye:D Én hanyagolnám a gen4-et mivel nem nagy előrelépés de felőlem lehet 1150 is meg lehet, hogy csak én ódzkodom tőle:D. Jó az alaplap amit kinéztél mivel 3.0 x16/x8 és mikor x8 is használva van akkor a másik az x16 x8ra csökken de ugye 3.0 szóval 2.0 x16/x16ról beszélünk ami teljesen jó. A játékokhoz én nem tudok mit szólni mert én nem tudom ezekhez milyen gép kell de hidd el, hogy a HD 7870 az nem kispályás és a Tahiti LE picit jobban elmászott fogyasztásban mint kellett volna de az ára az elég jó.

(#6308) HwAdokVeszek válasza TaylorXIII (#6304) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Alaplap: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P
Processzor: AMD Phenom II X2 550 (4 magosítva)
SSD: KINGSTON SVP100S296G ATA Device (96 GB, SATA-II)
HDD: WDC WD15EARS-00MVWB0 (1500 GB, SATA-II)
HDD 2: WDC WD15EARS-00MVWB0 (1500 GB, SATA-II)
HDD 3: WDC WD15EARS-00MVWB0 (1500 GB, SATA-II)
HDD 4: WDC WD5000AADS-00M2B0 (500 GB, SATA-II)
HDD 5: WDC WD5001AALS-00L3B2 (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Táp: Corsair HX750 (750w)
VGA: Ati Radeon 5850 Toxic Vapor-X Sapphire
RAM 1:2 GB DDR3-1600 DDR3 Kingmax
RAM 2:4 GB DDR3-1600 DDR3 Kingmax
RAM 3:2 GB DDR3-1600 DDR3 Kingmax
RAM 4:4 GB DDR3-1600 DDR3 Kingmax
Monitor: Dell UltraSharp U2312HM 23"
Ház: Thermaltake ARMOR A60

És fullhdba egy monitor szeretném használni.

(#6309) TaylorXIII válasza HwAdokVeszek (#6308) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Szerintem van értelme. Alaplap is jó. Én hallottam róla, hogy Phenom II x4 965-tel volt valakinek HD 5850 CF és jól ment neki. Ha tudod húzni a procit akkor mindenképp húzd de persze csak ha stabil is marad:D Ha tudod mi van a gépedben miért nincs kitöltve az adatlapod?:)

(#6310) HwAdokVeszek válasza TaylorXIII (#6309) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Csak a lustaság miatt lehet, de majd holnap melóhelyen kitöltöm. :)
CPU szorzó állítással 3,8 ghz-ig stabil.

[ Szerkesztve ]

(#6311) Milka 78 válasza HwAdokVeszek (#6308) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A mostani 5850-esed 1gb-s vagy az is 2gb-s?Ha nem és 1 gb-s akkor mindkét kártya 1gb-osként fog üzemelni(FHD probléma mint fent is írtam). Sajnos a mai játékoknak FHD-ben a 2gb is pont elég,de már van egy két kivétel itt is.
A 955-be-m 3840mhz-n kevéske volt a 6870CF-mellé.Néha belaggolt és beestek a min fps-eim az élvezhető szint alá(ezért is váltottam anno 2500k-ra ami viszont bőven elég volt neki,még 4.2ghz-n is). Isten igazából ha kicsit faragsz a beállításokon akkor élvezhető a dolog és érzel előrelépést,de legalább a fent említett szintre kéne rántanod a procit.Az már más kérdés,hogy én már inkább az újabb CGN alapú kártyák között keresgélnék és nem fektetnék pénzt régebbi 5xxx-es 6xxx-es típusokba(már ha a pénztárcád engedi).

[ Szerkesztve ]

(#6312) TeeBeee válasza Milka 78 (#6306) üzenetére


TeeBeee
tag

Na utánna olvasgattam egy kicsit ennek a TahitiLE cuccnak. Hát ez tényleg alázza a 6870et még CF-ben is.
Itt a grafikonok elképesztőek, ha a HD6870-hez mérten nézem.
Kezdtek meggyőzni. :)
És ez bizony 60k körül mozog, később meg CF-esíthetem...ja és az FSP Hexa500 -at se kéne lecserélnem egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#6313) Olajka02


Olajka02
aktív tag

SEGÍTSÉG!

Próbálok instalálni egy CF rendszert, de egysezrűen nem akarja az igazságot (adatok az adatlapomon, a vorkstation2-esről lenne szó, annyi külömbséggel, hogy egy 120-as ssd lett a rendszertár).

Két Gigabyte 6850 OC ról lenne szó (minden paraméterben megegyeznek).

Teljesen szűz rendszer, megy mind a két kártya, amikor instalálom a gyári drivert (a legutolsó kiadást ehhez a kártyához) akkor még azt jelzi, hogy be van kapcsolva a CF.

Abban a pillanatban, hogy a legutolsó Catalyst-ot fel akarom tenni...semmi.
Megszűnik a kép és nem tudom többé elindítani a Windowst (Win7 64bit).

CSinált olyat, hogy megáll a telepítés eltűnik a kép, bal felső sarokban villog a kurzor (mintha dos-ban lennék) és nem tudom többé elindítani a rendszert.

A másik jelenség: ugyan ez az eredménye, csak telepítés közben kifagy fekete kép és gerjedő hangszórók.

Megnéztem csak a sima gyári driverrel (ami egy korábbi catalyst-tal települ) mert ott ugye be van kapcsolva a cf, tehát működnie kellene.
Le is teszteltem furmark-kal és mutatja, hogy két cpu van, de a teljesítménye (megjelenítés és számolás közben) ugyan olyan, mint amilyen egy kártyával volt.

Játékot még nem próbáltam, mert ha megint újra kell rakni a rendszert (amit ma már 3x megtettem), akkor fölöslegessen nem akarom telepítgetni a progikat órákon át.

Nagyon nagy segítség lenne, ha valaki tudna adni tanácsot, vagy egy kis segítséget.

Most ott tartok, hogy új rendszer, gyári driver telepítve, de nem merem rátelepíteni a legújabb catalyst-ot, mert újrahúzni még egyszer nem szertném.

(már megcseréltem kártyákat, megfordítottam a hidat, tesztelve volt a két kártya külön, külön)

Tanácstalan vagyok.

A VÁLASZOKAT, ÖTLETEKET ELŐRE IS KÖSZÖNÖM MINDENKINEK.

Üdv: Olaj

[ Szerkesztve ]

(#6314) Milka 78 válasza Olajka02 (#6313) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A régi driverrel a Furmarkot teljes képernyőn indítottad,mert ahhoz,hogy mindkét kártyát megmozgassa úgy kell indítani.Én pl belefutottam egy olyan Kombustorba ami az istenért sem akarta meghajtani a második kártyát...Teszteld le régebbi driverrel Heaven bench alatt és közbe monitorozd(GPU-Z,MSI AB),hogy megy e mindkét kártya.Nekem volt pl. olyan problémám,hogy a 6870-es az istenért sem ment 16/4-es felosztásba(bár régebbi deszka volt)tehát a lapot sem zárnám ki. Amúgy szép kis sztori elég tanácstalan vagyok én is.

(#6315) Olajka02 válasza Milka 78 (#6314) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Köszi, ezt megpróbálom, hátha hoz valamilyen eredményt.
A lap meg eléggé új, kb fél éves és 970-es chipset van rajta (M5A97 EVO).
Meglássuk mit hoznak ezek az tesztek.
Ha van még valakinek más egyébb ötlete, azt még mindig szeretettel várom.

(#6316) Olajka02 válasza Milka 78 (#6314) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Na jó.....
Kész.
Én már mindent megpróbáltam de a k*rva annyának sem akar működni.
Kártyacsere, híd megfordítása, rendszer újratelepítés 3x, (kártya) biosz frissítés, furmark teljes ablak... stb.
Ha valaki tud nekem segíteni, szívesen elviszem hozzá a gépet, hogy nézzen rá, mert ennyire hamar nem szeretném feladni, de kezd elfogyni a türelmem.
Minek terveznek ilyen rendszert, ha NASA űrteknikai tudomány kell az instalálásához.

Paffon vagyok.

A GPU-Z látja mindkét kártyát, a furmark is, de azt írja, hogy a CF ki van kapcslva.... De hol kell aktiválni (a catalyst-ban meg be van kapcsolva)????
Már el sem merem képzelni, hogy mi van akkor, ha a két kártya nem azonos....

Azt hittem, hogy ki tudom próbálni, meg tudom nézni, hogy milyen egy ilyen rendszerrel dolgozni, játszani.

Lehet hogy nem lesz belőle semmi.

Üdv: Olaj

(#6317) Olajka02 válasza Olajka02 (#6316) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Nem akarom teleszemetelni a hozzászólás folyamot, de...

Tejes letargiában olvasgatom a fórumot a témával kapcsolatban, erre egyszer csak kék halál....
Nemrég raktam újra a rendszert és ezt már csinálta egyszer-kétszer az elmúlt hónapokban, de azt hittem rá, hogy az egyik frissítésnél a windosnál baszarintódott el valami...

Lehet hogy hibás az alaplapom????
Mivel tudom tesztelni?

A válaszokat előre is köszi.

(#6318) TaylorXIII válasza Olajka02 (#6317) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Esetleg próbáld meg egy másik topikban is megkérdezni. Igen kevesen válaszoltak neked meg elég ritkán is kérdeznek itt. Talán itt is megkérdezhetnéd:http://prohardver.hu/tema/azonnali_kerdesek_oraja_4/friss.html csak linkeld be ezt a topicot, és írd le, hogy olvassák el az itt lévő eddigi tanácsokat és reagálásaidat, hogy ne mondjanak olyat amit már próbáltál.

(#6319) Olajka02 válasza TaylorXIII (#6318) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Szia!

Köszönöm.
Megpróbálom.

Üdv: Olaj

(#6320) Teki1986


Teki1986
tag

Hello!

Az lenne a kérdésem hogy Sapphire HD6950-et összeköthetek-e Asus HD7790-el? Ha igen akkor mire kell figyelnem?

Válaszokat előre is kösz

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#6321) TaylorXIII válasza Teki1986 (#6320) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nem tudnak együttműködni. 6950 mellé 6950 vagy 6970 kell a 7790 mellé meg úgy tudom csak 7790 jó.

(#6322) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

Kulcsszó: táblázat

[ Módosította: radi8tor ]

(#6323) KraX


KraX
őstag

Szervusztok. A cuccaim között szereplő sapphire 7850 OC dualx kártyám mellé szeretnék mégegy ugyanilyet berakni, mivel ez lenne az egyik legolcsóbb upgradelési lehetőség, de a plusz melegedés és a plusz zaj ami vele jár... Nem beszélve a cf hibákról, amikor két uolyan kártya nem hajlandó együttműködni stb. Nem tudom, hogy megéri-e a vesződséget és nem-e értelmesebb eladni ezt a kártyát és venni egy új AMD 7970-et vagy nvidia gtx 770-et ami kevesebbet is kér enni mint két a két 7850.

For the God Emperor!

(#6324) Olajka02 válasza KraX (#6323) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Szia!

Az én megfigyeléseim alapján (láthatod fentebb), azt ajánlanám, hogy add el a kártyádat és építs egy komolyabb egy kártyás redszert.
Rosszabb esetben, ahogyan én is jártam (Gigabyte 6850 OC két tkéletesen azonos kártya), egy hétig sz*psz vele és nem tudod rendesen konfigurálni.
Azt sejtem, hogy az én esetem valószínüleg egyedi, de a legrosszabb esetben ebbe is belefuthatsz.
Én is naívan azt hittem, hogy egy ilyen rendszert összerakni és működésre bírni nem lehet olyan nehéz.
Sajnos csalódnom kellett. Most árulom a kártyát, aminek semmi baja nincs, és egy hónapja vettem, a CF-hez.

A hd 7850-eseknek nem olyan nagy a fogyasztása, így nem is melegednek annyira, mint pl. egy 7870, vagy 7950-es CF rendszer, tehát, ha csak ez tart vissza attól, hogy még is CF rendszert építsél, szerintem ettől nem kell tartanod.

u.i: egyébként nekem is ilyen kártyám van (Gigabyte HD 7850oc) az egyik gépemben és nagyon meg vagyok elégedve, hűtés, melegedés és zaj terén nem lesz vele bajod az biztos.

Üdv: Olaj

[ Szerkesztve ]

(#6325) KraX válasza Olajka02 (#6324) üzenetére


KraX
őstag

Koszi a kommentet. Igen a te peldad is visszatartott, hogy nem teljesen arrol van itt szo hogy bepattintom a masodik kartyat es kesz is. Raadasul plusz zaj, ho, energia. Most mobilrol vagyok, nem nezek utana de ket 7850 siman hozhatja egy 7790 ghz edition fogyasztas ertekeit max loadon. Javitsatok ki ha tevednek. Nem volt meg multi gpu-s rendszerem ezert nincs tapasztalatom a temaban, csak azert kerdezem mert ez a legolcsobb eros upgrade, de kicsit odzkodom tole.

For the God Emperor!

(#6326) Hoorus válasza KraX (#6325) üzenetére


Hoorus
őstag

Azért nem eszik ilyen forrón a kását. Olajka kolléga esete eléggé egyedi szerintem és persze sajnálatos.. Nekem jól megy a CF, semmi gondom nincs vele. Két db egyforma Asus 7870 DC2-V2 kártya megy együtt húzott 3770K-val. Játék alatt a fogyasztás még full load-nál se ment 400 W fölé.. Olyan 350 W a jellemző.. Jól szellőző házban nem is melegednek különösebben. 68 foknál megáll a fölső kártya is, amit alulról a másik vga, felül pedig a CPU fűt...

Az a két 7850-es szerintem nem fog annyit enni, mint egy combosabb 7970.. ;)

(#6327) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Igen - fogyasztás tekintetében ahogy én utána nézetm - kb. ugyan azt hozza a 7850 CF és egy 7970 (persze az azért márkától és beállításoktól is függ) bár lehet egy kicsit többet fog fogyasztani a CF, de bizonyos progiknál -megkockázatom- egy picit nagyobb teljesítményt is nyújt (ha a 7850-esek 2GB-osak).

Visszatérve ez én esetemre én tisztában vagyok azzal, hogy az enyém egy egyedi eset, de akár ez is előfordulhat.

Ezt csak mint észrevétel írtam, mert érdemes számolni sajnos ezzel is, még ha ritka, akkor is.
Még mindig nem tudom, hogy mi lehetett a probléma, csak eléggé kényelmetlen lehet a szitu, ha megvesz valaki pusz egy kártyát, aztán egy hét múlva meg adhatja el, ha esetleg mégsem működik a rendszer.

Természetesen lebeszélni nem akarok senkit, mert szép számmal vannak emberkék, akik CF-et használnak minden gond nélkül (elég csak beleolvasgatni az eddigi hozzászólásokba), és én is borzasztóan kíváncsi lennék, hogy hogy is tud ez működni élőben, saját gépként. Az is mellette szól, hogy kis pénzbefektetéssel, sokszor nagyon nagy teljesítménynövekedést lehet elérni grafiikai szinten.

Mindenkinek mérlegelnie kell, de az is nyílvánvaló, hogy egy erős, de egykártyás rendszerrel biztos, hogy kevesebb lesz az esélye annak, hogy valami nem akar működni megfelelően.

Üdv: Olaj

[ Szerkesztve ]

(#6328) KraX válasza Olajka02 (#6327) üzenetére


KraX
őstag

Koszi szepen a valaszokat sracok!

For the God Emperor!

(#6329) KraX


KraX
őstag

Megneztem kozben nehany jatek tesztet, hogy mit produkal ket 7850 cf-ben es eleg meggyozo a teljesitmenye. Amit en neztem, ott mindenhol hozza minimum egy 7970 teljesitmenyet de nem ritkan (game enginetol fuggoen foleg) sokkal folotte kepes teljesiteni. Ez azert elgondolkodtato. Tegnapi iponos arakat figyelembe veve egy 7970 ghz ed 150k huf korul volt ami tenyleg egy kemeny kartya meg most is allja a sarat akar a gtx 770-el szemben is, de meg nagyon draga. Ahoz kepest egy masodik 7850 oc kb 50-55k boltbol, garival nem rossz. Meg alul is tuningolhatja az ember egy kicsit a kartyakat, hogy kevesebb hot es zajt termeljenek.

For the God Emperor!

(#6330) KraX válasza KraX (#6329) üzenetére


KraX
őstag

Azt meg elfeledtem irni hogy en fhd-ben jatszom.

For the God Emperor!

(#6331) KraX


KraX
őstag

Mit kell ahoz pluszban csinalni ha cf-ben akarod hasznalni a rendszert? Bepattintod a masodik kartyat es kellvalami plusz szoftver hozza hogy mukodjon egyutt vagy a driver van annyira okos, hogy erzekeli a masodik kartyat es automatikusan bekapcsolja a cf uzemmodot?

For the God Emperor!

(#6332) Olajka02 válasza KraX (#6331) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Tudomásom szerint berakod a második kártyát.
Ha szerencséd van, akkor a rendszer felismeri és nem kell újra húznod a rendszert (ha nincs, akkor igen, de azért tanácsos ezt tenni, még ha felismeri akkor is).

Ha felismerte a kártyát, vagy újra raktad a rendszert, akkor felrakod a drivereket, azután catalyst.
És a catalyst-on belül kell bekapcsolnod a CF-et.
A teljesítmény menüpont alatt.

Ha minden stimmel, akkor innetől kezdve él a CF rendszered.

De itt még nem ér véget...

Ha azt szertenéd, hogy az alaklmazások (játékok) igazán zökkenőmentesen fussanak, akkor a catalyst-on belül, vagy ha jól tudom egy CAP nevezetű segédprogrammal (ezt is az AMD fejleszti) kell finomhangolni a a rendszert, hogy a játékok alatt hogyan adja le a teljesítményét (ezt célszerű profilokként beállítani, minden játéknál külön-külön).

Én nagyjából ennyit tudok.
Szerintem a kollégák ezt még jobban ki tudják egészíteni, hogy mégjobban kiokosodj. :)

Egyébként a teljesítmény növekedés tényleg kecsegtető.
Az én 6850 OC rendszerem simán hozott volna egy közel 7950-es szintet, úgy hogy használtan garival vettem a másik kártyát 25-ért. :) és fogyasztásban sem lett volna sokkal több.

[ Szerkesztve ]

(#6333) KraX válasza Olajka02 (#6332) üzenetére


KraX
őstag

Koszi szepen a valaszt! Gondoltam, hogy macerasabb beallitani mint egy egy kartyas rendszert es valoban. :) Ami jo dolog bar nem tartozik szorosan ide, hogy siman undervololtam a 7850 oc-mat -10%-al es ugy nez ki stabil ezzel a feszultseggel is. Ha a masik kartyat is alul lehetne feszelni az super lenne. Gondolom a ket kartya foleg a felso gondolom melegszik mint a veszedelem es ezert hangosabb is. Ebben a melegben nem mentek alulfeszelve feljebb a ventik 20%-os furdulatnal.

For the God Emperor!

(#6334) Whit3Rav3n válasza Olajka02 (#6332) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nem kell a cap profilokkal bajlódni ha nem akarsz semmi különleges beállítást, A driver felismeri hogy melyik game-el játszol és betölti a hozzá tartozó gyári cap profilt ha nem állítottad át másra profilban.

(#6335) Olajka02 válasza KraX (#6333) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Feljebb a mégpontosabb válasz a kollégától.

Szerintem nem kell félned a melegedéstől és a zajtól sem.
Ezek a kártyák (7850) nem eszenek sokat ezért nem is melegednek főleg a duplaventis gigabyte-tal nem lesz gond.

(#6336) KraX válasza Olajka02 (#6335) üzenetére


KraX
őstag

Ha veszek akkor ugyanazt a sapphire duplaventis 7850 dualx oc-t veszem meg. Sokan szidtak de nalam teszi a dolgat. Foleg a kompatibilitas miatt vennem ugyanazt a modellt. Ott "elvileg" nem lehet problema.

[ Szerkesztve ]

For the God Emperor!

(#6337) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

üdv
az lenne a kérdésem hogyha veszek egy másik ugyanilyen kártyát mint ami a gépemben van (Sapphire Radeon HD 5770)
és összekötöm öket CF-be akkor mit kell még tennem hogy dual menjen?
vagy az alaplap alapból kezeli minden beállítás nélkül?
valamint ez esetben köthetem egyik kártyára a monitorom a másikra az lcd tv-t ami hdmi-vel kötöm össze a gépemmel?
valaki meg tudná osztani a tapasztalatát?
érdekelne hogy milyen módon és hogyan kell belőni hogy a legjobb legyen és a legtöbbet hozzam ki a CF.ből
választ előre is köszönöm :)
:R :R :R

update: gépem paraméterei alul vannak :)
valamint 500 W-os tápom van ami elvileg nem noname
bírnia kellene

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#6338) Sonja


Sonja
veterán

AMD kontra Mikroruckler

Német, de sok a szép grafikon. :D

Frame Rating: Catalyst 13.8 Brings Frame Pacing to AMD Radeon

Ez már angol. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6339) Hoorus válasza Sonja (#6338) üzenetére


Hoorus
őstag

Szóval ez lenne a CF-re kihegyezett csoda driver? :C :))

(#6340) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Alakul a dolog:

(#6341) TTomax válasza Malibutomi (#6340) üzenetére


TTomax
nagyúr

Egy Skyrimet is kérnénk... ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6342) KraX


KraX
őstag

Azért az ilyen hozzászólások elbizonytalanitanak CF ügyben.
[link] :U

For the God Emperor!

(#6343) KraX


KraX
őstag

Nem megy a hulladék link:
http://prohardver.hu/tema/amd_radeon_hd_7950_7970/hsz_28475-28475.html#navi_top
Talán igy jobb lesz.

For the God Emperor!

(#6344) Malibutomi válasza TTomax (#6341) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

skyrim nincs egyik tesztben sem sajna.
BF3, Bioshock Infinity, Crysis 3 ilyenek.

(#6345) Whit3Rav3n válasza Malibutomi (#6344) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Persze hogy nincs mert a frame pacing csak dx 10/11-ben megy jelenleg a skyrim meg dx9.

[ Szerkesztve ]

(#6346) Milka 78 válasza KraX (#6343) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ízlések és pofonok...én is sokáig erősítettem a CF tábort.Olyan rossz,hogy a 3. CF-rendszeremet nyúzom gond nélkül,mindezt azért mert szeretem a problémákat ;]

(#6347) KraX válasza Milka 78 (#6346) üzenetére


KraX
őstag

Vilagos. Sem pro sem kontra nem foglalhatok allast mert nekem meg nem volt multi gpus rendszerem, de a 7950 7970 topicban is inkabb szidjak a cf rendszereket mint dicserik az egykartyas rendszerekkel szemben. Most 40k-ert lattam meg garis uo kartyat mint az enyem, szoval viszonylag olcson lehetne teljesitmeny tobblethez jutni de az esetleges szivas resze visszatart egyelore.

For the God Emperor!

(#6348) Whit3Rav3n válasza KraX (#6347) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

A mostani driverrel nagyon sokat javult a cf szóval a régi tapasztalatok nem teljesen mérvadóak. Bár persze még beta driver szal még javítani kell ezen is de jó irányba halad a dolog.

(#6349) KraX válasza Whit3Rav3n (#6348) üzenetére


KraX
őstag

Igen en is olvastam itt ph forumokon is illetve anandtech cikkben is, hogy sokat javult a helyzet a 13.8-as beta driverrel.

For the God Emperor!

(#6350) chipesz


chipesz
őstag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy Crossfire-rel összeköthetek-e egy Sapphire Radeon HD4850-et (512 MB), illetve egy MSI Radeon HD4850-et (szintén 512 MB)?

Valamint még egy kérdés felmerült, hogy azonos típusú, de más memóriamérettel rendelkező kártyákat lehet-e együttműködésre bírni?

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.