Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) Stifler85 válasza csori23 (#6750) üzenetére


Stifler85
csendes tag

Köszi szépen mutatnál pár olyan 2-3 db olyan lapot amin elgondolkodhatom?

(#6752) csori23 válasza Stifler85 (#6751) üzenetére


csori23
aktív tag

Intel vagy AMD procihoz? mert nem mindegy. ird le a confogodat légyszi

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#6753) Stifler85 válasza csori23 (#6752) üzenetére


Stifler85
csendes tag

Intel i5 2500k
Gigabyte GA-Z68P-DS3
Fsp hexa 500 watt
Cooler Master HAF 922
1Terra seagate 5400
120gb ssd kingston 300v
Asus HD 7850 2GB V2
Corsair H80i
Kingston 2*4 gb 1600mhz
Logitech mk320 bill + egér
Benq GL2240 led monitor
Lg dvd író
Plusz 2 db 20 cm es venntilátor
Plusz egy db 23 ventilátor mindegyik ledes Cooler master Thermaltake

(#6754) csori23 válasza Stifler85 (#6753) üzenetére


csori23
aktív tag

Most hirtelen nem találok intelhez jó áron, de késübb utánna nézek.
Amugy meg ha még egy ugyan ilyen karit akarsz meghajtani CFben, a tápod is kevés lesz. Gondolkozz el egy 800Wattos tápon. És félek hogy két ilyen kari mellett procilimited lesz, még huzva is, de ne legyen igazam.És ahogy nézegettem az intelhez jóval drágábbak az ilyen alaplapok, mint AMDhez.
Addig keresgélj te is. Egy a lényeg a 2 slot-nak egyformának kell lennie mindenben.
PCI-E 2.0 vagy 3.0 x16/x16 - ilyet keress
Amik nem jok:
x16/x8
x16/x4

ui: Nézd meg az enyémnek a paramétereit (aláirásban) .ott láthatod hogy 2x pci-e x16/x16 van és van még 2x pci-e x4/x4 is. Na valami hasonlót keress intelhez

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#6755) energy4ever válasza csori23 (#6754) üzenetére


energy4ever
addikt

Ertelmetlen amiket irogatsz masoknak. Nem kellene a nem hozzaertoket felrevezetni!

Nalam 16x16x8x-ben mennek a kartyak, 16x8x8x-hez kepest 3FPS kb a kulonbseg, tehat NEM eszreveheto.

Nem az elso lapom, nem gyenge kartyak vannak benne, nem 1-2 eves tapasztalat all mogotte...(es volt olyan alaplapom ami neked, FXA UD3, azutan volt meg 2lapom, szinten AM3+os kategoriaban, es az UD3, elege szerencsetlen alaplap volt, mondjuk az ara is ezt mutatja)

Ez az alaplap amit emlegettek, tokeletes lesz CF-hez: Gigabyte GA-Z68P-DS3

[ Szerkesztve ]

(#6756) csori23 válasza energy4ever (#6755) üzenetére


csori23
aktív tag

Nekem sem az első, sem a 2ik,és sem a 3ik alaplapom ez ,de én a saját tapasztalatomból meritettem ezeket az infókat. de az tény hogy x16/x4 messziről nem ér fel az x16/x16-al, ugy sebességben mint adatátvitelben.

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#6757) TTomax válasza energy4ever (#6755) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az a lap 16X-4X megy CFbe....biztosan nem raknék bele CFet... :( [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6758) energy4ever válasza TTomax (#6757) üzenetére


energy4ever
addikt

Nezd meg itt ph-n a teszteket. Nem valtoztatt az semmit...
Ha ugy is cf-et akarsz vedd meg a 2. kartyat, es ha nem jo valami, utana csereld le a lapot. De nem lesz azzal a lappal gondod... ;)

(#6759) Stifler85 válasza energy4ever (#6755) üzenetére


Stifler85
csendes tag

Na szerinted ehhez a konfihoz milyen lap kéne ami jó is lenne a tápot is ki kéne cserélnem tutira vagy elég lesz hozzá ez is

(#6760) csori23 válasza TTomax (#6757) üzenetére


csori23
aktív tag

én is ezt próbáltam elmagyarázni.... :R

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#6761) Milka 78 válasza Stifler85 (#6759) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Asrock Z77 Extreme3 ami megfelelne neked,de ez alá màr nem mennék.Ez tudja a PCIE2 8/8-at a mostani prociddal,de ha majd cserél Ivy-ra egyszer akkor a PCIE3 8/8-at is tudni fogja.
16/4-et messze feljetsd el,már a 6870cf esetén is csak szívtam vele,de volt itt pár kolléga aki esküdözött,hogy elég mindenre.Nem is értem azóta miért cserélték le 8/8,16/16-os lapra a szuper kis 16/4-es lapjukat(biztos megunták a teszteket :DDD )
A tápod necces, könyen kevés lehet.408w-t tud leadi a tápod 12v-s ágon.A két kari és a húzott 2500k is be tud verni a táp felöl 450-470 w-t.Ha ebbe beleszámitom a táp kb 82% hatékonyságàt is...szerintem elég necces.Én váltanék egy jófajta egybeágas 650-es tápra.

(#6762) Stifler85 válasza Milka 78 (#6761) üzenetére


Stifler85
csendes tag

Oké köszönöm szépen akkor ezeken változtatunk minél előbb :R

(#6763) energy4ever válasza Milka 78 (#6761) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem a 4x miatt nem ment megfeleloen, hanem valamit rosszul tervezhettek meg a chipszetes dolgokkal...
4x-es Pci-e-nek elegnek kell lennie minfen 1db fizikai GPU-val rendelkezo videokartyanak, kivetelel, annak nem, ami mar nem cf hidon viszi at az adatot, hanem a pci sinen keresztul kommunikal a masik vga-val.
Volt Asus lapomon lehetett allitani a 4x/8x vagy 16x-et, es csak a 4x-4x-es volt az a beallitas ami visszahuzta az FPS-t.Tomb Raiderben pl 4x/4x-el 48FPS-el ment, 16x/16x-el 62FPS-el...

(#6764) csori23


csori23
aktív tag

Saját tapasztalatimból kiindulva az hogy lehet, hogy x8x8-al kevesebb fps-t kaptam mint 1 karival(kb 20% teljesitmény minusz), és a mostani x16x16-al pedig jóval többet (70-80%os teljesitmény plusz)
Ezt elmagyarázná akkor valaki?
Köszönöm :R

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#6765) energy4ever válasza csori23 (#6764) üzenetére


energy4ever
addikt

Esetleg a Chipszet miatt? 1 hozzaszolassal feljebb irtam le!

(#6766) csori23 válasza energy4ever (#6765) üzenetére


csori23
aktív tag

Lehet, de én csak azt irom ide,amit a saját szememmel látok,és tapasztalok.
Apropó, [link] a Hypertransportnak nincs köze hozzá véletlenül?

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#6767) energy4ever válasza csori23 (#6766) üzenetére


energy4ever
addikt

Te elolvastad azt a cikket, vagy csak belinkelted? :F
Csak mert szerintem egy ertheto irasrol van szo.

Lehet, hogy a regebbi alaplapjaid mas-mas chipset-el voltak felszerelve amik nem megfelelo (alaplap-chip osszekotes) tervezesnek kovetkezmenyeben, nem az elvarhato szintet hozzak. Tehat ugymond az alaplap osszeallitasa korlatoz. Vagyis ez nem tudhato be a 4X-es PCI-Express-slotnak.
En Am3+ csaladon belul egy felso kategorias lapon vegeztem teszteket(utolag nem tudom miert nem csinaltam irast rola). Eredmenyekepp ahogy emlekszem, 16x-16x ahol elert 60FPS-t, ott 16X-4X elert 52FPS-t. 2gyengebb kartyanal nem lesz eszreveheto az elteres, csak meressel kimutatva.

(#6768) TTomax válasza energy4ever (#6763) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pontosan most irtad le miért is nem ajánlott egy olyan lap ami csak 16/4et tud. :) Az AFR muködéséböl adodóan a páros képkockát az egyik gpu adja a páratlan pedig a másik,ha az egyik kártya a 4X slotban lassabb,(mert fuldokol a sávszélhiánytól) akkor pontosan olyan lassu lesz a másik kártya is.Jelenleg a most kapható lapokból azok hatákonyak CF-re amik legalább két 8Xat tudnak 3.0-ban.Az pontosan akkora sávszélesség mint 16-16X de 2.0.Egy csomó Z77es lap tudja,meg amd oldalon jellemzöen a 990Xes lapok.
Gondolj bele ha igaz amit irsz akkor nem raktak volna az én kártyámra 32sávos PLX chipet... :U
Az ilyen felemás lapokat kerülni kell multiGPU esetén,az én lapom is ilyen,ezért eszembe sem volt két 7970et venni.

(Az irományom nyomokban helyesirást is tartalmaz,olvasni csak saját felelösségre! :))

(#6764) csori23
Igen ez igaz lehet amit irsz ha 8X-8X 2.0-ás slot volt....Ha jól sejtem ez egy amds lap lehetett.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6769) csori23 válasza TTomax (#6768) üzenetére


csori23
aktív tag

Igen, az egy AMD-s lap volt ahogy a mostani is. A régebbi lapon x16 2.0-ás és egy x8 2.0-ással. ebből adódóan x8x8-on müködött mind2.

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#6770) Milka 78 válasza TTomax (#6768) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez mehetne is az első h.sz-be a félreértések elkerülése végett :K .Ezen "fuldoklás" nálam random laggolásban nyilvánult meg miközben az fps drasztikusan nem csökkent(már attól az 12-18%-tól eltekintve amivel lassabb alapból és ki tudtam mutatni játékok alatt)

csori23 : Nálad volt még valami plusz frixi is a lappal az tuti.Mint már mondtam én is használtam egy régi 870 Extreme 3-ast 6870Cf-el és vígan működött,pedig ugye a 870-es sem támogatja hivatalosan a 8/8-as Cf-et(Made in Asrock).

[ Szerkesztve ]

(#6771) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali!

Hatha ti tudjatok, mi lehet a gond, bar vegigbogaraszva sok-sok oldalt errol, az jott le, hogy nincs megoldas.
Far Cry 3, es a tobb GPU. En esetemben egy 7990 es egy 280X. A jatek hiba nelkul kilep par masodperc utan. Csak siman ledob az asztalra, mintha en leptem volna ki.
Probaltam siman a 280X-el, azzal okes, de nincs jatszhato FPS a felbontas miatt. A 7990-el is okes, neha azzal is fagyogat, de folyamat siman le lehet vele huzni 3 orat. Mas kerdes a micro stuttering, ami miatt hiaba van 40+FPS-em, olyan mintha 10 lenne. Kapok szep arnyek pottyoket is az utra.

Irtam mas, kulfoldi forumra is, olvastam is rola sokat. CF-el nem nagyon jatszhato az FC3. Aki 3db 7970-el, vagy 2db 7990-el esett neki, szinten el sem tudta inditani, mert ugyan azt csinalta mint nalam.
SLI konfigokat sem kimeli egyenkent, 3db 680 ugyan az a helyzet. 2db-al pedig mikro laggok, hatalmas FPS esesek.
Ti tudtok valami megoldast?

Don't Tread On Me

(#6772) energy4ever válasza MPowerPH (#6771) üzenetére


energy4ever
addikt

Frissiteni probaltad mar a jatekot? :F
Nekem csak a legelso video akadt, es ment vagy 0-1 FPS-el, utana jol ment a jatek.(cf-el, cf nelkul is akadt valamiert, szoval az nem a cf hbaja volt)
En 3db 6970-el tolom, eyefinity-ben.

(#6773) MPowerPH válasza energy4ever (#6772) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tegnap vettem meg, igy a legfrissebb. Nekem a 3 GPU-val az istenert nem akar menni. Most kiszedtem a 280X-et, meglatom a 7990 mit kezd vele.

Don't Tread On Me

(#6774) energy4ever válasza MPowerPH (#6773) üzenetére


energy4ever
addikt

Nalam a Call of Duty Ghost olyan, hogy CF-be meg a menuje is akad, es jatek kozben is hasznalhatattlanul akad minden, es vagy 1-2FPS-el megy...

(#6775) MPowerPH válasza energy4ever (#6774) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nalam nem is az a problema hogy akad. Amig megy, addig jo, 60FPS ala nem igen megy. Aztan egyszer csak beesik az FPS, kov. pillanatban pedig mar kint vagyok a jatekbol. Ergo, nem tudom hasznalni a jatekot 3 GPU-val. Irtam is Ubisoft supportra, mert en nem ezert fizettem ki a penzt.

Don't Tread On Me

(#6776) huby80


huby80
senior tag

Azt nem tudja véletlen valaki ha a Battlefield 4-be bekapcsolom a függőleges szinkront (Vertycal Sync) akkor miért nem megy a Cf ? Az egyik kártyát használja csak amint bekapcsolom... :( (7850 CF )

[ Szerkesztve ]

(#6777) Sanyi19 válasza FID (#6739) üzenetére


Sanyi19
őstag

Üdv!

Játékokkal nézted a gépet? Valamint 3DMark-al?

Amik érdekelnének, vantage GPU score:
Crysis 3, Need For Speed Rivals, Battlefield 4.

Azért kérdezem, mert jelenleg egy darab 7750-em van, de most tudnék ismerősömtől használtan venni olcsón még1-et(15e).( Ha a két 7750-et eladom annak az árából talán egy 7790-et tudok venni. Két 7750-nek meg elvileg 7850 szinten kellene, hogy legyen. :F )Mennyire jó ez a CrossFireX? Annyira sok játékkal nem játszok, amiket írtam azokat tolnám főleg, meg majd ha kijön a GTA 5.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#6778) piero86


piero86
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy egy AMD FX 6300 ki tud-e hajtani 2db HD7870-es?

(#6779) huby80 válasza piero86 (#6778) üzenetére


huby80
senior tag

Hát ha jol meghuzod nem lesz rossz de kihajtani teljesen nem fogja!! Én 2db 7850 hajtok egy 3570k val 4.80Ghz -en és itt is a proci fogy el elöbb!! Probáld ki szerintem teljesen jo lessz ha nincs felesleges pénzed...

(#6780) piero86


piero86
aktív tag

Azért kérdeztem mert gondolkozok hogy cserélem akkor a processzort is egy FX8320-ra.(ha az már jó lenne neki) A tápom FSP Raider750. Az alaplap Asus M5A99FX Pro R2.0

(#6781) Milka 78 válasza piero86 (#6780) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mindenképpen jobb lesz a teljesítmény,de amely játékok 4 vagy kevesebb szálat használnak azoknál ugyan az lesz a helyzet.Összességébe én a helyedben váltanék 8-as FX-re ha a pénztárcád engedi.A táp és a lap jó lesz :K

(#6782) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy melyik érné meg jobban?
a) 2 * MSI R9 270 GAMING OC 2GB ~ 100k
b) 1 * MSI GTX770 OC 2GB ~ 85k

Meg úgy általában a CrossFire technológia hány %-os teljesítménynövekedést eredményez a szimpla kártyához képest (megfelelő háttérperifériák biztosítása mellett)?

Előre is köszönöm a válaszokat,
W

(#6783) energy4ever válasza wattafaka (#6782) üzenetére


energy4ever
addikt

1/3-ad reszevel lenne gyorsabb a 2db R9 270 a GTX 770-nel.
En AMD parti vagyok, de a helyedben a 770-et valasztanam.
Hatterperiferia? :DDD Attol meg, hogy jobb egered, vagy billenytuzeted van a gephez, a jatekok nem lesznek gyorsabbak... ;] Gondolom a konfiguraciodban levo tobbi konponensre gondoltal. Ha van proci amivel megtudod hajtani, akkor dupla lesz a teljesitmeny.

(#6784) wattafaka válasza energy4ever (#6783) üzenetére


wattafaka
senior tag

Igen, főként alaplap, processzor, memóriára gondoltam ;)
De nekem amúgy az egérpadom is olyan fullos, hogy dob játékonként +2 fps-t :P

(#6785) energy4ever


energy4ever
addikt

Melyik lehet a gyorsabb a gyakorlatban? 2db 1 GPU-s kartya, vagy 1db 2 GPU-val rendelkezo kartya(ha pont annyit tud a 2db 1GPU-s, mint a 2GPU-s)? Eddig a pontig egyertelmuen egyezne. Viszont egy csavar:

-Ha a 2db 1GPU-s van 8x/8x-os PCI-E-ben, es a 2GPU-s van 1X-os PCI-E-ben, akkor az az jelenti, hogy mivel 2 GPU van 16X-on igy olyan mintha 8x/8x-on lenne 1-1GPU?

Valojaban a kerdes az, hogy 1GPU-s kartyakbol pl 7970-bol erdemes telepakolni a rendszert(4db), ugy, hogy mindegyik 8X-on megy, vagy 2db 7990-el, ugy, hogy mindketto 16X-en megy !?

(#6786) TTomax válasza energy4ever (#6785) üzenetére


TTomax
nagyúr

A ref 7990,mert a két gpu között a nyákon 48 sávos pci-e 3.0 plx chip van... az elméleti sávszél nagyobb....

PEX 8747

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6787) energy4ever válasza TTomax (#6786) üzenetére


energy4ever
addikt

6990-nel, es a tobbi ketmagosnal is igaz ez?

(#6788) Milka 78 válasza energy4ever (#6787) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na ott nem. De ezt elmondhatom a 4870x2-6870x2 kettőséről is ahol volt szerencsém összehasonlítani.Viszont ezeknél más chip volt felpakolva,lehet ez a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#6789) PapB18


PapB18
tag

Sziasztok!
Milyen teljesítményt tud nyújtani egy hd 5670 crossfire-ben ?
Pontosabban egy hd 5670 1gb ddr5 ös [link]

[ Szerkesztve ]

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#6790) energy4ever válasza PapB18 (#6789) üzenetére


energy4ever
addikt

En az ilyen gyenge kartyakra mart azt mondom, hogy nem erdemes crossfire-be kotni. 30FPS-t nem fogsz tudni elerni egyik normalis mai jatekban sem.
Inkabb csereld le valami erosebbre. :)

(#6791) PapB18 válasza energy4ever (#6790) üzenetére


PapB18
tag

és mit ajánlanál még a megfizethető kategóriából ?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#6792) energy4ever válasza PapB18 (#6791) üzenetére


energy4ever
addikt

Az mar masik topik. :)

[ Szerkesztve ]

(#6793) p a s s e r válasza PapB18 (#6789) üzenetére


p a s s e r
őstag

crossfire-ben semmilyet... kettő kell hozzá...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#6794) PapB18 válasza p a s s e r (#6793) üzenetére


PapB18
tag

köszönöm a semmilyen segítséget :R
annyira én se vagyok hülye hogy tudjam azt hogy kettő kell hozzá ;)

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=PapB18&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#6795) Milka 78 válasza PapB18 (#6794) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk a google is egyből kidobta ;) 1,2.
Én tuti nem foglalkoznék ilyennel,mert még egy mezei 5770-es is odaver neki.Halál gyenge gpu és 1gb vram nem való már CF-re igazán.

(#6796) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nagy nehezsegek aran sikerult visszatennem a drivert, miutan visszaraktam a 7990-et a 280-as melle. Aztan lementem kajalni, es mikor visszaertem a szobaba, erezhetoen meleg levego, es hangoskodo gep vart. Mondom LOL, valamiert a 7990 100%-on porgott folyamat. Amint megmozditottam az egeret, venti is leallt. GPU-k 83 fokosak. Valahol mar olvastam errol, de nem talalom.... Elotte persze nem csinalta... Mit is kell ilyenkor kiloni?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6797) duc válasza MPowerPH (#6796) üzenetére


duc
aktív tag

MSI afterburner nálam megoldotta, Disable ULPS mellé pipa.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#6798) MPowerPH válasza duc (#6797) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem valami virus akar ez lenni, ami befeszkeli magat ATIxx nevu file-okba?

Pl. atieclxx vagy atiesrxx.

Driver telepitesnel egyfolytaban a kekhalallal szivtam. Felment a driver, ujraindit, majd kekhalal. Kov indulasnal mintha nem is telepult volna semmi sem fel, driver hiba, stb...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6799) TTomax válasza MPowerPH (#6798) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szerintem is ULPS inkább...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6800) MPowerPH válasza TTomax (#6799) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most lelottem, megnezem igy oks e. ULPS biztosan nem, az elotte is aktiv volt, es akkor nem volt ilyen problemam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.