Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) seniman válasza energy4ever (#6549) üzenetére


seniman
addikt

Dupla táppal hajtod a rendszert?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#6552) energy4ever válasza seniman (#6551) üzenetére


energy4ever
addikt

Igen, ha erdekellnek rola dolgok, akkor irj ram privatba!

(#6553) szudar90


szudar90
csendes tag

Ha újratelepítem a wint lehet rá esély h működjön a cf utána ? Oo

Soha ne add fel !

(#6554) AGE-T válasza szudar90 (#6553) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ha nem túl fájdalmas mehet, de nem várnék ettől csodát. Gpu-z vel logokd le mit csinál a másodlagos kártya. Ha a gpu idle valószínűleg nem működik a kártya. Hz re megegyezik a két kártya sebessége? Nincs bios updatelve? Húzva az egyik kártya? Elég a táp?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6555) AGE-T válasza szudar90 (#6553) üzenetére


AGE-T
senior tag

Nem lehet, hogy rossz slotok a tetted a kártyát, vagy az alaplap máshová kéri rakni, mint amibe bele van rakva. Manualt meg kellene csekkolni. Biosban esetleg nem állítgattál el valamit?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6556) szudar90 válasza AGE-T (#6555) üzenetére


szudar90
csendes tag

A másodlagos kártya 99% az elsődleges 65%, slot 3db van első kettőben van, cserélgettem is őket... a 3. az csak x4es, próbáljam a 2. és 3-at ?, cf hidat is cseréltem (2db ide-oda fordítva) . Biost lehet állítottam, de reseteltem is mindent. Utána visza 4ghz... Tápom hx650w elméletileg elég. A deszka meg egy 990fx extreme 3... azt mondják nem túl nyerő, de annó erre volt pénzem, lehet h ennyire "gagyi" lenne ?

Soha ne add fel !

(#6557) energy4ever válasza szudar90 (#6556) üzenetére


energy4ever
addikt

Valami nem kerek! CCC-ben crossfire bevan kapcsolva? GPU-Z-ben mit ir a crossfire-nel?
A Crossfire kabelt biztos jol rahuztad? Azert ne torj szet semmit se, de probald megjobban ratolni, hatha az a gond!

[ Szerkesztve ]

(#6558) szudar90 válasza energy4ever (#6557) üzenetére


szudar90
csendes tag

igen be van kapcsolva, gpu-z Ati CrossFire : Enabled (2GPUs) , rá van tolva tövig :D amd CAP is van telepítveminden van...látja is minden a cf-et ... csak az fps esik le 1 kártyáénál is alacsonyabbra

Soha ne add fel !

(#6559) energy4ever válasza szudar90 (#6558) üzenetére


energy4ever
addikt

Ajanlom a Tomb Raider 2013-mat, az kezel akar 4db GPU-t is, ott latszik rendesen az FPS javulas!
Metro Last Light benchmark nekem 30FPS 1 kartaval, 60FPS 2-vel, 79FPS 3-al. Csomo jatek van ami meg 2db kartyat kezel, de ez mas, mert neked 2db van. tapod milyen? Rakj be a gepbe egy db VGA-t, kosd ra a tap egyik reszet, majd ellenorizd! Huzd le a kabeleket, dugd ra azokat, amelyeket a 2. VGA-ra dugnal. Hatha kontaktos a tapod.

(#6560) szudar90 válasza energy4ever (#6559) üzenetére


szudar90
csendes tag

Ezaz h tesztekben hozza a teljesítményt nagyjából...de játékban megfekszik... itt van a Metro...[link]
de ez sem annyi mint bárki másnak... játékba meg 22-23 fps ?! What ? bf4 is ez...2 karival 28-30 fp teljesen mindegy milyen beállításokkal...1el meg 40-50 élsimítás nélkül...
Megpróbálkozom a táppal szórakozni.

Soha ne add fel !

(#6561) energy4ever válasza szudar90 (#6560) üzenetére


energy4ever
addikt

Nalam is ez a helyzet a metro LL-el. Benchmarknal ful tuti, jateknal 0-6FPS-el megy az fps kijelzok szerint, de en teljesen akadasmentesnek latom, szoval ott valami fps kijelzes gond lehet!
Vagy nalad FPS kijelzos probleman kivul van akadas, ami 1 kartyaval nincsen?

(#6562) szudar90 válasza energy4ever (#6561) üzenetére


szudar90
csendes tag

igen, kijelzés nélkül is szaggat, de vmi bitang módon (bf4 szintén, bár ott azért annyira nem )...amúgy is zavar ha még a videó is megröccen... na de így főleg . Sírni tudnék esküszöm :S

Soha ne add fel !

(#6563) TaylorXIII válasza szudar90 (#6562) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Biztos, hogy Mhzre pontosan ugyanaz a két kártya órajele???

(#6564) szudar90 válasza TaylorXIII (#6563) üzenetére


szudar90
csendes tag

Hát úgy állítottam be overdrive-ba és afterburner-ben is, még a memória órajalet is.

Soha ne add fel !

(#6565) szudar90


szudar90
csendes tag

Na sikerült Afterburnerrel kiíratnom a dolgokat játék közben... és azt látom Metro ll alatt ,hogy a gpu-k kihasználtsága 0-68% között ugrál, az órajelek szintén 300-1000 Mhz között ugrálnak és a memória órajelek is 450-1200 között ugrálnak, felváltva...és van mikor rendesen működik akk 78 fps-t ért el a fraps... szóval nem értem , hogy miért ugrálnak az órajelek és a kihasználtság ...
Ötlete valakinek ?

Soha ne add fel !

(#6566) TaylorXIII válasza szudar90 (#6565) üzenetére


TaylorXIII
őstag

A processzor órajele mennyire ugrál közben? Tesztelted már a processzort valaha, hogy nem trottlingol-e?

(#6567) szudar90 válasza TaylorXIII (#6566) üzenetére


szudar90
csendes tag

A procit nemigazán... mivel kellene ? és h látom ha vmi nem jó ?

Soha ne add fel !

(#6568) energy4ever válasza szudar90 (#6567) üzenetére


energy4ever
addikt

Prime 95, Cinebenc-el terheld le!

APM master mode: disabled-re legyen allitva a biosba, es akkor nincsen az, hogy ugral a proci orajele!

[ Szerkesztve ]

(#6569) TaylorXIII válasza szudar90 (#6567) üzenetére


TaylorXIII
őstag

prime 95 small fft funkcióját elindítod és a cpu id vagy aida 64 ilyen részével nézed h stabil órajelen megy-e processzor azaz a szorzó állandó és nem csökken le mondjuk 7re a 15-ről. most ez csak egy példa volt.

(#6570) szudar90 válasza TaylorXIII (#6569) üzenetére


szudar90
csendes tag

Dehogynem ugrál :S ugrál ott minden :\ , core speed, core voltage, multiplier... ezek esnek le nagyon

Soha ne add fel !

(#6571) energy4ever válasza szudar90 (#6570) üzenetére


energy4ever
addikt

Van huzva a procid? Ha nincsen adj neki egy picit tobb feszkot!
Egy VGA-val nezd meg az proci ingadozast, ha ugy jo, akkor tap!

(#6572) szudar90 válasza energy4ever (#6571) üzenetére


szudar90
csendes tag

Hát 4030mhz-re van feltornászva 1.2 v-al az kevés lenne ? ehhez nem értek és inkább lejjebb vettem gondolván, h kevesebb fesszel nem főzhetem meg ...

Soha ne add fel !

(#6573) energy4ever válasza szudar90 (#6572) üzenetére


energy4ever
addikt

1.45V-ig elmehetsz! Nalam 1.6-al is megy, de NEM ajanlja senki az 1.5 feletti jaratast! Allitsad vissza a BIOS-odat, elenorizd le ugy!

De igy hogy huzhattad a procit, lasabb a gep, mint alap orajelen, ha nem kap eleg feszkot. Meg instabil, lefagy, osszeomlik, stb.

(#6574) szudar90 válasza energy4ever (#6573) üzenetére


szudar90
csendes tag

Tudom nagyon amatőr dolog..de amatőr is vagyok ilyen téren :D valakinél olvastam , h ilyen beállításokkal használja...mert én csak órajelet gondoltam, h azt kell...de mást is kell állítani
Am az egésszel az a baj , h lassan nem is a videókártyáimról van szó ... másik topikba kellene mennem ?

Soha ne add fel !

(#6575) energy4ever válasza szudar90 (#6574) üzenetére


energy4ever
addikt

Szerintem oldodjon meg a crossfire problemad, majd utana ha huzni akarod a procit, atmesz mashova, stb!
Visszaallitottad a BIOS-t?

(#6576) TaylorXIII válasza szudar90 (#6574) üzenetére


TaylorXIII
őstag

A hőmérsékletből adódó trottling gondolom nem lehet ha majd elég feszt kap a processzorod mivel a mugen 3 csak gondoskodik majd erről. Egyébként nem kell atomstabilnak semminek sem lennie csak ne nagy ugrálások legyenek. pl az órajel kb legyen ugyanannyi mindig az fsb is és hát igazából a szorzó talán az aminek úgy nem kéne igazán változnia mikor max terhelésen van a processzor. A tuningot szerintem is egyelőre hagyjad. Előbb normál állapotában legyen már jó a processzor.

(#6577) szudar90 válasza energy4ever (#6575) üzenetére


szudar90
csendes tag

Oké , rendben. Igen visszaállítottam mindent alapra.

Soha ne add fel !

(#6578) energy4ever válasza szudar90 (#6577) üzenetére


energy4ever
addikt

Valami valtozas?
Crossfire hogy megy? Orajel mennyire ugral?
Ismetelem amit leirtam mar: megnezed 1 kartyaval az orajel ugralast, ha ugy nem ugral, de 2 kartyaval igen, akkor amikor elkeri a VGA az aramot ami kell neki, akkor a procinak nem jut eleg. Nagyon ritkan, de elofordulhat! Azert erdemes megnezed amit mondtam!

(#6579) szudar90 válasza energy4ever (#6578) üzenetére


szudar90
csendes tag

órajel ugyan úgy ugrál... metro-ba 3.7 fps borzalmas xD

Soha ne add fel !

(#6580) energy4ever válasza szudar90 (#6579) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha minden kerdesre valaszolnal, ugy tudnank is segiteni neked! :)

(#6581) TaylorXIII válasza energy4ever (#6580) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Az ma már nem menő tudod.
Az összeszedetlenegybeírottértelmetleninformációtaligmagábanhordozódehangulatjeletannálinkábbtartalmazóhozzászólásokamenőek.......

[ Szerkesztve ]

(#6582) szudar90 válasza energy4ever (#6580) üzenetére


szudar90
csendes tag

Elnézést. Tehát a processzor most stabilan maradt alap beállításokkal
Az r9 270x nél vannak órajel ingadozások, a 7870-nél nincsenek, viszont a gpu kihasználtság 5és 60% között ingázik folamatosan és mind2vel 4fps , memória használat nem éri el a 800mb-ot...ez csak hiba lenne ? Oo...ami érdekes, mert mikor megjelent a metro 1 db 7870el játszottam high beállításokkal szaggatás nélkül(ott akk nem mértem semmit sem)

Soha ne add fel !

(#6583) energy4ever válasza szudar90 (#6582) üzenetére


energy4ever
addikt

A VGA kihasznaltsag nem mond semmit se, nagyobb felbontasnal 99%-os lenne, ez tapasztalat!
Biztos minden okes a procival? Cinebench-el csinalj egy benchmarkot, kivancsi vagyok mit er el! Latja a windows az osszes ram-ot?

(#6584) TaylorXIII válasza szudar90 (#6582) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Szerintem először azt kéne elérni, hogy ismét tudjál játszani egy kártyával mert ha jól értem most már az sem olyan mint régebben.

(#6585) szudar90 válasza energy4ever (#6583) üzenetére


szudar90
csendes tag

Igen látja az össze memóriát, igaz csak 4gb van ..
végzett a tesztel és ha jó helyen nézem akk 454cb ? ha ezt kell néznem

Soha ne add fel !

(#6586) energy4ever válasza szudar90 (#6585) üzenetére


energy4ever
addikt

Azzal nincsen gond akkor.
Win-t kellene ujrahuzni, majd egybol a legfrisebb drivereket felrakni, stb...
Ha ugyse megy, meglehet, hogy az alaplap a ludas! Lehet, hogy mar kerdeztek/kerdeztem, olvasgattam de nem talaltam! Milyen tapod van pontosan?

(#6587) szudar90 válasza energy4ever (#6586) üzenetére


szudar90
csendes tag

Végre egy jó hír :D A Win-t szerintem holnapra halasztom... a tápom egy Corsair HX650-es

Soha ne add fel !

(#6588) Milka 78 válasza szudar90 (#6587) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor a táp is kihúzva.Én 7870 tahiti-le CF-et használok 650-es A-Data táppal.Nálam is volt Win butulás lehet ott lesz a frixi.Ha ez sem segít akkor ki kéne próbálnod más lappal a cuccot,már ha van ismerősöd akinél ki lehetne ezt tesztelni.

(#6589) szudar90 válasza Milka 78 (#6588) üzenetére


szudar90
csendes tag

Délután újra telepítem, ha hazaértem. Csak egy 970 extreme 3ban tudom kipróbálni, de mindenképp venni akarok majd egy sabertooth-ot ez meg megmarad öcsémnek. Am sokan nem dícsérik az 990 extreme 3at, de anno erre volt pénzem :S

Soha ne add fel !

(#6590) TaylorXIII válasza szudar90 (#6589) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Csak kis tuningra jó és nem komoly tuningra de am nincs baj azzal a lappal csak valamit, bár sajnos nem tudom mit, nem jól csinálsz 1 asrock 970 pro 3ban is elmegy gond nélkül egy FX 8350 igaz még csak fél éve és a gond nélkül nem teljesen igaz mert trottlingolt mint az állat mert szarul volt be állítva a lapon az, hogy hány foknál trottlingoljon és fél percenként 10 másodpercig levette a szorzót aztán megint vissza mivel ennyit kellett hűlnie pedig ekkorra már TR Macho 120 volt rajta de még ez is kevés volt arra a trottling beállításra szóval az illettő feljebb húzta venti fordulatszámát és így nem trottlingol. Egyébként valszeg ilyen 55fokra lehetett beállítva vagy én nem tudom mert prime 95 alatt is 60 fok volt max és játék közben ennél csak kevesebb lehet. Szóval trottling határt kellett volna inkább emelni de végül is egy TR Macho 120 max fordulaton sem hangos, max a szuperkényeseknek. Ennek a csávónak előtte gyári volt és az ment maxon és sem zavarta szóval neki ez nem gond.

(#6591) sztyubit


sztyubit
tag

olyan kérdésem lenne hogy melyik lenne a legjobb döntés:
1, HD 5850 mellé venni még egyet és cf-be kötni
vagy
2, gyűjteni egy kicsivel több pénzt és venni egy nagyobb kategóriás kártyát.

CF terén nem vagyok képben hogy mennyire erősíti a grafikai teljesítményt. bocsi
a válaszokat előre is köszönöm :)

(#6592) AGE-T válasza sztyubit (#6591) üzenetére


AGE-T
senior tag

Vegyél egy db. erősebb vasat. Ehhez már ne vegyél semmit.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6593) szudar90 válasza Milka 78 (#6588) üzenetére


szudar90
csendes tag

Na win telepítés megvolt...driver legfrisseb... semmi sem változott. Akk gyanítom a lap lesz a ludas !

Soha ne add fel !

(#6594) Milka 78 válasza szudar90 (#6593) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem tudom volt e, de gpuz-vel nézted már, hogy pcie "hányszoros"módban mennek a kártyák és milyen sávszélességgel?Még arra tudnék gondolni,hogy 16/4-ben működnek

(#6595) TaylorXIII válasza Milka 78 (#6594) üzenetére


TaylorXIII
őstag

De még úgyis le kéne nyomniuk 1 darab 7870-t.

(#6596) szudar90 válasza Milka 78 (#6594) üzenetére


szudar90
csendes tag

x16 mind2...még esetleg az jutott eszembe, hogy 1.4es bisora van frissítve... az nem lehet hibás véletlenül?

Soha ne add fel !

(#6597) Dr.FantastiK válasza szudar90 (#6587) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

azert a Táp-od tobbnyire 'határeset' ,, jobb lenne egy erosebb ! ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#6598) Milka 78 válasza Dr.FantastiK (#6597) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Gondolom csak vicceltél,hogy a HX 650-es(54A 648w 1 ágon leadva) nem bírja el a 2db sima 7870-et.Pillázd meg az adatlapom.Nálam 2db húzott Tahiti-le magos 7870 Black CF-et visz az A-Data 650-es(53A 635w 1 ágon) táp egy agyig húzott i5-el és még maradt is a tápan bőven.

[ Szerkesztve ]

(#6599) szudar90 válasza Milka 78 (#6598) üzenetére


szudar90
csendes tag

Nem tudom végig olvastad e, de nem sima 7870es... az egyik 7870 HAWK a másik R9 270X HAWK

Soha ne add fel !

(#6600) Milka 78 válasza szudar90 (#6599) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Végig és tök ugyan az a kettő,így fogyasztás terén szinte semmi különbség nincs.A sima 7870 a pitcrain xt magot jelenti nálam.Nekem Tahiti-Le magosom van amire 7950/70/280x kártyák épülnek és jóval többet esznek(bár jól lehet őket alulfeszelni),cserébe több craft van bennük.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.