Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:24

LOGOUT.hu

Ati Crossfire: [link] Ha régebbi kártyád van, akkor érdemes elolvasni!
AMD Crossfire:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Milka 78 válasza proci985 (#7450) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kérdezd don sas-t (mikoss),de talán két nap után dobta is a projektet,mert nem volt bejövős neki.
Én azt szűrtem le,hogy rosszabb a helyzet mint annó.Nekem is 3 cf rendszerem volt a 7870LE-kig,de nem volt ennyi problémám mint ami mostanság van.Igaz ez függ attól hogy mivel tolod,de nagyon kutyául állunk a támogatás terén.

[ Szerkesztve ]

(#7452) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Elvileg az uj driverrel jon a cf javitas is.
Abban erkezik a cf -freesync tamogatas

(#7453) proci985 válasza Milka 78 (#7451) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja 7850 OC CFem nekem is volt masfel evig. ahol kellett, ott jellemzoen ment.

viszont eleg sok problemarol hallani utobbi evben. plusz mivel elegge at kene epiteni a hutesem, ezert elvarnam, hogy menjen.

Malibutomi: hm, meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7454) HULK25


HULK25
tag

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy az ASUS 7750 támogatja-e a crossfire csatolást? És ha igen akkor hogy hogy nincs rajat crossfire híd csatoló ez hogy lehetséges? válaszokat előre is köszönöm :R

(#7455) energy4ever válasza HULK25 (#7454) üzenetére


energy4ever
addikt

Az ilyen gyenge kartyak katasztrofak cf-be.
Inkabb csereld le egy erosebbre.

(#7456) HULK25 válasza energy4ever (#7455) üzenetére


HULK25
tag

ok köszönöm!

(#7457) HULK25


HULK25
tag

Egyébként mit jelent az hogy katasztrófák az ilyen gyenge kártyák mi a baj velük cf ben?

(#7458) energy4ever válasza HULK25 (#7457) üzenetére


energy4ever
addikt

Az, hogy 10 jatekbol jo ha egy jobban megy cf-ben, mint 1 kartyaval.
Az ilyen also kategorias kartyak nem jatekra valoak, foleg nem cf-re. Valamelyik nem is tamogatja a cf-et, ha megis, akkor azis csak marketinges hulyeseg miatt.

Ha visszaolvasol, masok is azt mondjak, inkabb egy erosebb kartya, mint 2db gyengebb cf-be.

(#7459) HULK25 válasza energy4ever (#7458) üzenetére


HULK25
tag

oké köszönöm a gyors választ :C akkor inkább beszerzek majd egy erősebbet !

(#7460) Teece


Teece
csendes tag

Hi
Szereztem egy MSI 280X karit, az menne CF-be a 270x-emmel? (adott hozzá minden. Csak kíváncsiságból.)

(#7461) Teece válasza Teece (#7460) üzenetére


Teece
csendes tag

:))

(#7462) Milka 78 válasza Teece (#7461) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem.Csak 280x vs 280x/280/7970/7950.

(#7463) Borat7


Borat7
tag

Sziasztok!

Szereztem két 7790-t teljesen ugyanaz a kettő. Indítok és csak az egyiket látja a gép(Mindkettő forog) miért lehet ez? A gépem Asus Crosshair V Formula-Z, 1000W Fsp Aurum táp, legújabb driver. Segítsetek kérlek mi lehet a gond, soha nem foglalkoztam Cf-el eddig!

Köszi!

(#7464) energy4ever válasza Borat7 (#7463) üzenetére


energy4ever
addikt

GPU-z mit lat? :F
Kulon mukodik minketto?

(#7465) totya1980


totya1980
tag

Sziasztok.Van egy xfx pro750-em.Van egy sapphire r9 290x-em.Az a kérdés hogy elvinne még ehy ilyen karit?A vàlaszokat előre is köszönöm.

(#7466) energy4ever válasza totya1980 (#7465) üzenetére


energy4ever
addikt

En nem probalkoznek vele...
2x ≈275watt = ≈550watt. + a tobbi alkatresz fogyasztasa.

(#7467) totya1980 válasza energy4ever (#7466) üzenetére


totya1980
tag

Köszi

(#7468) totya1980


totya1980
tag

Sziasztok.Az lenne a kérdésem hogy egy asrock b85m pro4 -el.érdemes e crossfire rendszert kiépìteni?Most egy sapphire r9 290x van benne.A màsik hogy r9 290x mellé lehet r9 290-et rakni.A vàlaszokat előre is köszönöm.Ja meg a kàrtya gyártója lehet màs?

(#7469) energy4ever válasza totya1980 (#7468) üzenetére


energy4ever
addikt

Beletudod rakni, de nagyobb tap fog kelleni, valamint erdemes akkor mar megegy X jelzesut beszerezni, mert a gyengebb orajelen fog menni utana az erosebb kartya is.

(#7470) totya1980 válasza energy4ever (#7469) üzenetére


totya1980
tag

Köszi a vàlaszt értem.Csak azért kérdeztem mert valahol olvastam hogy ezzel.az alaplappal lassabb a crossfire mert hogy a 2-es pcie lassabb mint mondjuk egy z97 nél.A leíràsba az van hogy a pcie 1 x16 mode a pci 2 x4 mode.Ez nem fogja vissza?

(#7471) TTomax válasza totya1980 (#7470) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez igy is van,arra a lapra ne épits CF-et mert csak papiron alkalmas rá.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7472) totya1980 válasza TTomax (#7471) üzenetére


totya1980
tag

Köszi.Selytettem.De egy karit azt maxon ki tudok hajtani?Egyelőre i3 van.Milyen proci dukàl?

(#7473) TTomax válasza totya1980 (#7472) üzenetére


TTomax
nagyúr

Egy I5 inkább,ha lehetséges.Igen,egy kártyával nem lesz gondod vele,az teljes sávszélességet fog kapni. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7474) totya1980 válasza TTomax (#7473) üzenetére


totya1980
tag

Köszi a vàlaszt.

(#7475) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Mostanság elkezdtem ismerkedni a CrossFire megoldással. Jelenleg egy HD7870 XT (Tahiti Le) VGA-m van.
Olvasgatás közben felmerült bennem bár megválaszolatlan, illetve részben megválaszolt kérdés.

1. A játékok közel teljes mértékben kihasználják a CrossFire technológiát? Vagy van olyan ami semmit nem vesz észre hogy 2 GPU dolgozik?
2. A VGA-k memóriája össze adódik? Így 2Gb VRAM helyett 4gb-ot tudok használni? Abban az esetben persze ha mind a kettő VGA-nak ugyan annyi a VRAM-ja. Ha az egyiknek kevesebb pl 1gb, amíg a másodiknak 2gb akkor összesen elérhető VRAM 2gb lesz?(Mivel megfeleződött a másik VGA miatt a nagyobb VRAM-ja.)
3. Ha eltérő mennyiségű VRAM található a VGA-n, akkor különbözű típusút is használhatok? De ebben az esetben a gyorsabb VGA-nak vissza esik a teljesítménye a kisebbére?
4. Érdemes kialakítani CrossFire-t ha nem vesszük figyelembe, mennyiért jön ki? Úgyértem a szoftveres támogatottság mennyire érinti? Driver ütközések lehetnek? Egy bughalmaz az egész vagy használható is valamire?

4+1. Ha egy HD7870XT 2gb VGA mellé beteszek egy low profilos 8Gb 64bit-es VGA-t akkor az összes elérhető VRAM 4Gb lesz? :DDD

Hirtelen ennyi kérdés jutott eszembe, a lényeg az egészben végülis az, hogy mennyivel nőne meg a teljesítmény. Olvastam sok helyen hogy rontott, de van ahol duplázott. :R

(#7476) energy4ever válasza zsolti_20 (#7475) üzenetére


energy4ever
addikt

Van olyan jatek ami 1, 2, illetve 4db gpu-t kezel.
A vRam nem adodik ossze. Tehat 4db 2GB-osbol is 2GB marad, mivel a tobbi GPU-nak is kell vRam.
Ha egy 4Gb-os melle beteszel egy 8Gb-osat, akkor 4Gb vRamod lesz, mivel a kisebbet veszi alapertelmezetnek. DE EZ NEM MEGVALOSITHATO! Mivel csak eggyezo gpu-ju VGA-kat tudsz osszekotni cf-be.

Hasznalhato, kb a jatekok haromnegyedenel. A tobbinel meg csak 1db GPU-val mennek a dolgok.

(#7477) systy


systy
csendes tag

Sziasztok,

kellene egy kis segítség Tőletek, igazi szakiktól. :) (mert én kicsit láma vaok a dologhoz)

Lenne nekem egy ASUS HD 7870 DirectCU II TOP és egy Sapphire Radeon HD4870, szerintetek ebbe a cuccba összelehet kötni őket CFX-be? (úgy hogy érdemes is legyen) :

asus p8p67; Intel(R) Core(TM) i5-2500K CPU @ 3.30GHz; 12,0 GB RAM

Köszi előre is!

Üdv.: Systy

(#7478) energy4ever válasza systy (#7477) üzenetére


energy4ever
addikt

7870-et 4870-el nem tudsz osszekotni.
Az az alaplaplap pedig single way crossfire-re alkalmas, multi way-re nem a legjobb.

(#7479) systy válasza energy4ever (#7478) üzenetére


systy
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszodat!

(#7480) #51482368


#51482368
törölt tag

Hello

Nem tudom kinél hogy van nekem 290x cf-be a gta5-ben mindig csak nő a vram fogyasztás s ha eléri a 8gb-ot akkor elkezd akadni erre van valami megoldás?
Amúgy nagyon tetszik a cf ahol megy ott tényleg megy ,remélem dx12-nél figyelni fognak ,hogy támogassák.

[ Szerkesztve ]

(#7481) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na elvileg ma jovok vissza a topikba, ha sikerul osszemuteni a mar levizezett 290xet a meg legen levovel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7482) taybor28


taybor28
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Sapphire HD 7850 2GB OC vga a gépemben és arra gondoltam, miért ne vennék bele még egyet, viszont akadtak megválaszolatlan kérdések. Nem foglalkoztam még CrossFire dologgal, kérlek ne nézzetek hülyének, próbáltam utánanézni mindennek, de nem mindig sikerült, viszont remélem ti tudok segíteni.

Először is, van egy Asrock B75 Pro3-M típusú alaplapom, aminek ugye a x16 3.0-ás PCIe slotba megy a vga, viszont ebből csak egy van így a másik vga-t, ha az x16 2.0-ás slotba rakom és összekötöm őket a CrossFire csatolóval, akkor fasza vagyok vagy CrossFire-t csak olyan alaplapok esetében lehet haszálni, amin 2db x16 3.0-ás slot van?

Ha jó a 2.0-ás slot is, akkor tovább megyek: mivel most egy 400W-os tápom van, ami tuti, hogy nem elég, ezért gondoltam veszek egy 600W-ost. A problémám az, hogy mindenképpen olyat kell néznem, amiben van 2db 6 pin-es PCIe tápkábel (mivel a két vga-nak egy-egy 6 pin-es kell) vagy meg lehet oldani azt is, hogy mondjuk 8 pin-es vagy MOLEX tápkábelelek jönnek ki belőle és azokat átalakítani 6 pin-re?

A fő konfiguráció:
Asrock B75 Pro3-M
Intel Core i7 2600
Corsair 2x4 GB 1600Mhz
Sapphire HD 7850 2GB OC

A másik megoldás, hogy veszek egy izmosabb tápot és a HD 7850 helyett egy erősebb R9-es vga-t, de ha lehet, akkor először a CrossFire megoldás érdekelne.
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv, taybor

Seat Leon 1P 1.9 PD TDI 140Le

(#7483) proci985 válasza taybor28 (#7482) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem volt 7850 OCbol CFem (HIS ICEQ + PowerColor PCS+).

anno en egy p55a-ud4ben hasznaltam, szoval a pciE2.0 x16 mindket karinak boven jo lesz.

tapbol en egy 650es Corsairt hasznaltam, de minosegi 500as tapoknal alap, hogy van ket 6pines csati. ha nincs egy 600Woson, akkor epp valami ipari hulladekot akarsz venni.

egyebkent jok egyutt, csak mondjuk egy 290X vagy egy GTX970 kb 60%al gyorsabb akkor is, ha szepen megy a CF es skalazodik minden.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7484) taybor28 válasza proci985 (#7483) üzenetére


taybor28
csendes tag

Értem. Hát én egy ilyen: [link] tápot akarok venni használtan, ez nem hiszem, hogy gagyi lenne, viszont nincs hozzá 6 pines csatlakozó. Mit javasolsz?

Seat Leon 1P 1.9 PD TDI 140Le

(#7485) TTomax válasza taybor28 (#7484) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én szt hiszem hogy azon a tápon a 8pines az 6+2,de nem esküszöm rá.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7486) taybor28


taybor28
csendes tag

[link]
Itt az oldal alján azt mutatja, hogy van egy 8 meg egy 6 pines is, de akkor a 8-ast le lehet valahogy alakítani 6-ra? :D

Seat Leon 1P 1.9 PD TDI 140Le

(#7487) TTomax válasza taybor28 (#7486) üzenetére


TTomax
nagyúr

Viszont az oldal közepén ott van hogy a8pines csati jó6ra is.Nézz róla unboxing videót youtubeon akkor nem nyulsz mellé,szerintem lecsatolható a 8pinról a két föld,mint a corsairokon,ha nem akkor rendelj hozzá egy ilyen átalakitót ebayen van fillérekért.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7488) taybor28


taybor28
csendes tag

Rendben én is ilyesmire gondoltam. Köszönöm a válaszokat!

Seat Leon 1P 1.9 PD TDI 140Le

(#7489) TTomax válasza taybor28 (#7488) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szivesen! :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7490) tLK^


tLK^
csendes tag

Sziasztok!

Jelen pillanatban rendelkezem egy HD6970-el. De sajnos nem nagyon van pénzem jobb videókártyára. Megérné venni még 1-et, majd CF-be használni?!

Illetve milyen háttér szükséges 2 ilyen kártya kihasználásához? (Proci, Memória, Táp)

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#7491) energy4ever válasza tLK^ (#7490) üzenetére


energy4ever
addikt

Eleg neki egy komolyabb 4 magvas AMD, egy jobbacska MINIMUM 750Wattos tap, meg 4GB ram. Plusz egy olyan alaplap ami kezel 2way crossfire-t, lehetoleg 16x-es sinekkel.

(De ha nincsen penzed vga-ra, akkor villanyszamlara se lesz. Nalam a 4db 6970-es gep tobb mint 40-el dobta meg a villanyszamlat.)

(#7492) tLK^ válasza energy4ever (#7491) üzenetére


tLK^
csendes tag

Az frankó!

Akkor ismét gyűjtögetek, mert nem szeretnék nagy villanyszámlát. Eladtam a régi gépem sajnos. R9280X-el verettem és nagyon hiányzik :D

Maximum egy hónapra kipróbálom 2-vel hogy mennyit dob a teljesítményen illetve a villanyszámlán.

Köszönöm a gyors választ.

(#7493) energy4ever válasza tLK^ (#7492) üzenetére


energy4ever
addikt

Hasznald a keresot, jopar kepet linkeltem gigaszi teljesitmennyel... :K

(#7494) tLK^ válasza energy4ever (#7493) üzenetére


tLK^
csendes tag

Okés!

Köszi az infókat. További kellemes napot.

(#7495) Logan


Logan
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy Gigabyte GA-X48-DS5 típusú alaplapom, benne 2DB asus EAH5770 vga kártyával. Mind a 2DB PCIE x16-os foglalatban kipróbáltam mind a 2 vga kártyát is külön-külön de ha mind a 2 kártya benne van akkor a crossfire nem működik (az amd catalyst control center azt írja hogy a másodlagos adapter ki van kapcsolva), pedig az eszközkezelő azt írja hogy tökéletesen működik mind a 2 vga kártya. A PCIe X1-es foglalatban van nekem 1 usb3.0-s kártya azt is kivettem kipróbáltam hogy akkor működik-e a crossfire, de akkor sem. A legfrissebb driver-eket feltettem a gépemre amiket találtam az alaplapom honlapján, de azok sem segítettek.

Mielött feltettem volna formázás után a vga kártya driverét a másodlagos adapterben levő vga kártyára azt írta az eszközkezelő hogy hibakód 10, erre azt írták az interneten, hogy driver-t kell feltenni. De hiába tettem fel crossfire így sem működik. Olyan mintha csak feleslegesen működne a 2. kártya a gépemben.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#7496) energy4ever válasza Logan (#7495) üzenetére


energy4ever
addikt

Alaplapi driver frissites, alaplapi BIOS frissites, majd bios reset, bios atnezese, hatha van crossfire enible. Itana belepsz a GPU-Z-be, es megnezed mit ir a crossfire-re.

(#7497) Logan válasza energy4ever (#7496) üzenetére


Logan
csendes tag

Szia!

Sajna nem tudom már frissíteni a bios-t mert a legújabb van rajta illetve feltettem a legfrissebb alaplapi driver-t a bios reset-et megpróbálom még.

(#7498) Johni5 válasza Logan (#7495) üzenetére


Johni5
őstag

Az AMD mappából tedd fel a drivert még egyszer.Ne uninstallal,hanem simán.

(#7499) xenon2


xenon2
senior tag

Üdv! Cooler Master Silent pro gold 80+ 800w tápom van. Elbír ez a táp egy 6990- et és egy 6950-et összekötve?Van a tápon 3 PCI-e konektor és támogatja a három kártyát,de nem szeretném beolvasztani. A másik pedig,hogy fx 8320E mellé felesleges-e a 3. gpu. Ha ki sem tudja hajtani akkor nem is foglalkozom vele. Köszönöm a választ és a segítséget!!!

[ Szerkesztve ]

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#7500) energy4ever válasza xenon2 (#7499) üzenetére


energy4ever
addikt

Ahhoz a procihoz 4db 6970 is keves! ;)
Viszont a tap nem bir el 3db 6970/50-et. Oda mar 950-es a minimum ami felolem ajanlott.

A 6950 nem 1Gb-os? Amennyiben nem 2Gb-os peldany, akkor csak visszafogna a 4Gb(2x2Gb)-os 6990-et.

Azt innentol kezdve neked kell eldonteni, hogy megeri a tapcsere a plusz ≈28%-os graffikus teljesitmeny novekedest.
Nekem volt ahova 3db ilyen kartya se volt elegendo. FHD-hoz pedig mindegyik jatek vigan minimum 50FPS felett ment. Atlagba pedig 90korul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.